the days of our life

...pentru cei carora le place sa scrie

the days of our life

Mesajde Arthemis » Joi Oct 20, 2005 12:37 pm

Gata! M-am hotarat sa-mi fac jurnal, toata lumea are unu, asa ca o sa am si eu! Ce, io n-am ganduri negre? io n-am pitici pe creier care lucreaza de zor si'n profunzime? ba am si io! de ce sa nu-i pun pe "hartie"!?!?!
Dar daca stau sa ma gandesc mai bine, stau cam prost la caitolul ganduri negre... nici o tentativa de sinucidere, nici macar un gand micutz si ascuns bine... nu prea urasc pe nimeni si chiar imi iubesc parintii! oare despre ce sa scriu?
nu stiu...vad io pe parcurs...
pentru inceput vreau sa-ti povestesc de o discutie purtata aseara cu o moldoveanca hazlie foc, o femeie care oricat de fucked up sunt io, reuseste sa ma faca sa rad, sa rad in hohote si cu lacrimi!
Aseara era trista, sotul ei avusese un accident si era cam ravasita, cam foarte ravasita, am zis ca e de datoria mea de prietena sa o inveselesc, nu stiu daca am reusit, dar cert e ca m-a facut sa vad ca exista si oameni care chiar daca sunt disperati, chiar daca au probleme si chiar daca stau cu soacra in casa, inca mai au puterea sa rada cu pofta, chiar daca in sufletul lor sunt tristi si nu stiu ce vor face maine au curajul si taria de a rade in fatza problemelor si de a trece peste ele cu capul sus (nu ca mine care fug cat ma tin picioarele cand dau de greu :D)

oricum asta fu aseara.... azi de egzemplu.... cei de la connex au considerat ei ca am dormit destul si e cazul la ma trezeasca cu 12 mesaje... nu unu, ci 12... mesaje care ma anuntau ca bla_bla_bla_ o noua factura a fost.... plm.... io acum nu inteleg un lucru, de plm mi-au trimis 12 mesaje?????? cred ei ca daca citesc de 12 ori, il platesc mai repede???? inseamna ca in trei ani nu s-au obisnuit cu platile mele facute cand imi dau seama ca mi-au inchis telefonul, io cred ca mai bine mi-ar trimite mesaj cu : Tzi-am inchis telul, go and pay! da-ne banii ca altfel nu mai vb! cred ca as reactiona mai promt la un mesaj din asta, fara sa-mi trimita ei 12 mesaje, unu e de ajuns... cred ca o sa le sugerez asta cand imi vor trimite si al 13 lea mesaj...
cam atat pentru azi... dar ziua-i lunga si presimt ca asta o sa fie si plina....
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Joi Oct 20, 2005 2:40 pm

dragul meu jurnal...
Sa-ti zic o chestie marfa, io n-am caldura acasa si nici n-o sa am pana la 1 noiembrie, din cauza de pensionari care prefera sa stea cu shuba pe ei si cu toate ochurile de la aragaz aprinse.
deci sa incepem: sa-mi bag picioarele in capul meu de femeie proasta, care in loc sa-si monteze centrala de apartament cand o avut bani, sau sa cumpere macar un calorifer amarat, a preferat sa-i arunce pe prostii, si acum stau cu patura pe mine la computador, am mainile inghetate si aseara mi se incleshtase mana pe maus de frig.... mai am 11 zile de indurat... 11 zile de clantanit din dinti si suflat in palme sa le mai readuc la viata..... 11 zile grele...
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Dum Oct 30, 2005 4:06 pm

Jurnalul meu iubit...negru si coclit,
Hai sa-ti spun despre Ioana. Care Ioana? Ioana, vecina mea de la trei!
Ei bine imi este vecina de 3 ani, iar amica de un an.... in asta un an ce a trebuit sa suporte sufletelul meu numai el stie....
Dar io iti pe scurt ca innebunesti si tu si pe mine iar m-apuca tremuratul....
Eu sunt fata finutza si nu ma lasa inima sa zic „lasa-ma fah in p00la mea in pace ca n-am chefâ€Â
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Lolita!

Mesajde Arthemis » Lun Oct 31, 2005 6:53 pm

Jurnalule baby,

Cum eu sunt cel mai prost copil din bloc, si dimineatza cand plec ca o zana, aranjata, gatita, frumoasa foc, cad pe scari, imi rup ciorapi, ma agat de usa, dau cu capu cand intru-n taxi, deci chestii de genul, nu se putea ca patrupedul familiei sa nu fie ca mine, dupa ce e ca e unica chestie ce merge cu spatele spre cer ce a mai ramas in familia mea, mai e si atat de tolomaca incat de intrebi cum de a rezistat pana acum.... excluzand faptul ca e un setter gordon care a crescut mai mult decat prevedea cartea (‘razti ai dracu cu cartea voastra ca n-ati zis ca se face cat un elefant), Lolita aka Handi Bell aka Nutza Balenutza a fost o perioada spaima pisicilor, adica le urca in pomi pentru ca mai mult nu stie ce sa faca, dar perioada aceea a luat sfarsit azi... cand cred io ca pisicile astea s-au vorbit si au pus la punct un plan sa o surprinda pe Lola in asa fel incat ea sa nu mai aibe scapare, ei bine nu iti pot spune decat ca m-am trezit cu Nutza Balenutza peste mine in magazin, dar nu asta era problema, problema era ca ea Lola nu s-a rezumat doar la intrarea in magazin ci s-a ascuns fix dupa tejghea, undeva adanc bagata intre pungile de pufuletzi si covrigei, tremurand si zmiorcaind.... am iesi sa vad care-i bestia ce-mi terotizeaza cainele.... si am vazut bestiile, vreo 7 pisici zburlite si care asteptau cu mare interses ca Lola sa iasa afara... am ras, am ras si mai mult... vanzatoarea ma intreba daca nu doresc sa-mi iau cainele... i-am zis ca nu, dar a trebuit sa o iau..... in momentul in care a iesit din „boticâ€Â
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Proasta!!!!!

Mesajde Arthemis » Mie Noi 02, 2005 1:22 pm

Jurny draga,
Nu stiu daca ti-am marturisit eu cat de proasta m-a facut mama pe mine... ei bine iti zic io ca daca ar durea.... moooammaaa ce m-as tavali!!!!
Eu m-am apucat de trimis cv-uri pe la diferite firme, firme mari si frumoase, cu sediul in caldiri mari si din geamuri, ca alea imi plac mie.... si uite-o pe mandra mea, adica je, de dimineatza harnica nevoie mare, facand inimioare si floricele pe marginile cv-ului si dand send catre firme mari....si ca tot omu ce se respecta am facut si o scrisoare de intentie sepciala pentru o firma mare, sa-i zicem O, unde eu spuneam cat de gigea e firma lor, si cat de apta sunt io sa lucrez la ei...etc, gargara ieftina bineinteles, trimit civiu cu scrisoarea de intentie, mandra de mine nevoie mare, cand ochii imi pica pe neshte anunturie de la alte firme mari, adica pentru mine insemnand salarii bune, banii mai multi de spart aiurea, si zic hai sa trimit si aici, si atasez io scrisoarea de intentie, aiurea-n tramvai, fara sa ma uit ca eu trebuia sa modific O-ul si sa-l transform in F, C respectiv V.... nuuuu normal ca nu am modificat ca deh blonda-i blonda orice face.... si iata cu vedeam eu ca se duc scrisorile de intentie la frme care nu aveau nici in clin nici in maneca cu O....
Deci jurny.... exista doua posibilitati:
1. sa nu citeasca aia scrisoarea mea de intentie si doar civiul ....:)))) slabe sanse.... si sa ma si angajeze....
2. ca scrisoarea mea de intentie sa ajunga caterinca saptamanii la firmele respective, ce tu rdf, omfg.... scrisoarea mea de intentie se pisha e ele....
Deci jurny draga, pupa-ma pe frunte si zi-mi: " Bravo fata mea!" :(((((((
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Noi 08, 2005 10:54 am

Jurny draga,
Stii tu cat de bine e sa te trezeasca cineva cu o cafea fierbinte, miere si tigari?
ei bine asa ma trezeste pe mine tata cand este acasa...
Presimt ca azi voi avea o zi minunata!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mie Noi 09, 2005 12:29 am

Jurnalule draga,
In seara asta, mai egzact acum, incercam sa-mi aduc aminte daca am citit "panza de paianjen" mi-am adus aminte ca am citit-o dar nu-mi mai aduceam aminte nimic din ea... si dau buzna peste mama (ea mi-a recomandat cartea acum cativa ani), care obosita de la alergat dupa doi nepoti zglobii, dormea... deh normal, obosita femeia... si o intreb: "zi-mi repede despre ce era vorba in "panza de paianjen" si mama mea scunpa si draga incepe din somnul ei adanc: "un elefant se legana pe o panza.... "
Deci jurny draga... asta inseamna sa stai cu nepotii de dimineatza pana seara.... plus toata colectia Cutiutza muzica...
"mare campion pe lac
e ratoiu mac, mac, mac
are ciocu latarez
la codita este cretz
dar nu este prea istetz!"

PS mi-am adus aminte singura despre ce era "panza de paianjen"
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Joi Noi 10, 2005 9:13 pm

Jurni draga,
azi sunt in deplasare, mai egzact la sor'mea, pana acum am stat cu nepotii, ne-am jucat, ne-am pupat.... nepotul meu, ochiosul, a descoperit tzatzele, altcuiva decat ale lui, si acum se taraste in genunchi si vine si se agata de mine sa-l iau in brate, si dupa ce-l ridic ma ciupeste de tzatze, sau isi pune capul pe ele... ma amuza copios fata pe care o face cand ma trage de bluza sa vada el mai bine ce-i acolo, deci ii prevad un viitor interesant... pana acum era innebunit dupa picioare, daca te prindea in fusta, se tara pana la tine ( nu merge inca) si te mangaia pe picioare si le si pupa... avanseaza vertiginos baiatul asta :D
Dar acum piticii s-au bagat la nani si eu stau si savurez un vin alb delicios alaturi de celia cruz.... vreau sa fumez dar nu pot ca deh avem copii... astept sa iasa si sor'mea pe interval si sa stam la o barfa ca fetele... ca ne permitem, avem doua sticle de vin, muuuulta muzica, si sotzul e in "deplasare"... o seara minunata :beau:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Noi 11, 2005 7:46 pm

Jurny draga,
Aseara, adica azi dimineatza am descoperit niste chestii fuarte interesante si de retinut chiar:
1. daca vinul se termina, opreste-te, coniacul nu e bun dupa vin, nu e bun deloc...
2. daca ai senzatia ca toata lumea vorbeste cu tine... opreste-te si de data asta, vei descoperi ca nu cu tine vorbeau, sau cel putin nu toti
3. daca toata noaptea auzi ca cineva iti spune "I love you!" nu mai rade ca vaca, e doar ursuletul de plush pe care ai adormit.
4. dimineatza nu te ridica prea brusc si evita sa bei apa, vei merge muuult prea leganat toata ziua... si nu da bine
5. cand stii ca nu te tine evita in plm sa bei, mai ales cand a doua zi trebuie sa te trezesti de dimineatza si sa fii si fresh
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Sâm Noi 12, 2005 6:06 pm

Jurny draga mi-am spart buza, deci am o mufa de mori, acum ca a trecut si vanataia, nu a mai ramas decat umflatura... angelina eat your hart out!
cred ca o sa apelez la usa de la shifonier mai des!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Joi Noi 24, 2005 9:56 pm

Stau si beau o cana cu vin fiert si ascult muzica, cred ca muzica, nici eu nu mai stiu... imi place linistea asta pe care o simt acum, caldura, mirosul, sunt acasa....DA, am ajuns acasa.
Am mers mult pe jos azi prin frig, mi-a facut bine, am vorbit cu mine, m-am ascultat, mi-am facut reprosuri si m-am certat, dar acum am ajuns acasa, sunt in siguranta, pana maine sunt linistita, sunt in camera mea, in patul meu si mama ma va apara de tot, ma va lua in brate si imi va spune ca totul o sa fie bine, ma va saruta pe frunte si ma va tine strans la pieptul ei, voi adormi asa simtind parfumul ei, caldura ei si voi visa frumos pentru ca stiu ca cineva imi va veghea somnul.
Pana maine nu voi mai fi trista, pana maine lumea e a mea, pana maine....
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Noi 28, 2005 10:37 am

Azi mi-am dat seama ca viata e scurta, acum traiesti si-ti faci planuri pentru ziua de maine si tot acum ziua de maine dispare, pacat... pacat ca trecerea de la fiinta la nefiinta se poate face atat de repede si atat de brusc, pacat ca nu-ti da nimeni un preaviz, oricat de scurt ar fi, chiar si 10 minute, 10 minute in care sa poti spune macar Adio, sa-i strangi in brate pe cei dragi si sa mai vezi pentru ultima oara lumea asa cu o cunosteai tu, pacat ca pentru un tanar de 22 de ani va mai exista maine!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Noi 28, 2005 8:09 pm

Jurny draga,
Dupa intrarea triste de azi de dimineatza, trebuie sa revin cu ceva inviorator (sau infiorator...dupa caz)
In caz ca nu stiai si te interesa, Ioana si-a luat masina, a venit acum o saptamana, si uite eu aseara cum am iesit eu afara pe la 23.30 cu Black Bitch (catelul) si plangand de mama focului din motive de postul anterior, vad cainii Ioanei, ii intreb politicos unde e ea si ei la fel de politicos imi arata, ei bine jurny draga, stii tu ce facea Ioana aseara la 23.30??? Nu stii si nici cu gandul nu gandesti la ce o sa-ti zic io acum.... SPALA MASINA!!!!! La 23.30 era in fatza blocului cu galetusha spala masina, masina care are o saptamana si care crede-ma pe cuvant, nu necesita spalari, aspirari si si ce dracu se mai face cand speli masina....
Deci se pare ca am fost detronata din pozitia de nebuna blocului, sau daca nu am fost detronata, Ioana imi resipra tare si cu putere in ceafa...
Life is fucking good.... I think :blink: (ce-mi place zambiliciul asta...parca-s eu dimineatza :blink: )
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Joi Dec 01, 2005 2:33 pm

Jurny, te-am neglijat, stiu... dar ca sa vezi ce fidela iti sunt (?) revin la tine cu amanunte interesante(?) din viatza mea.
Stateam acum si ma gandesam :D ca ar trebui sa-mi schimb numele jurnalului in viatza la bloc, sau eu si vecinii, pana mea ceva care sa-i includa si pe ei, pentru ca si deoarece am observat eu ca viata mea, in ultimul timp, se limiteaza strict la asta, la interactiunea mea directa si indirecta cu vecinii, cu blocul E4, pana mea, oricum sa revin la povestea mea....

Azi m-am trezit eu devreme, adica pe 11, si am zis "Gata, azi facem curatenie!" zis si facut, incep sa srang totul in mijlocul camerei si dau drumu la muzica, un play list special pentru momente in care am nevoie de un impuls, de energie, prin play liststul respectiv am strecurat si "Dirty Diana" ca deh doar fac curatenie :D si dau muzica tare, adica la maxim si inecp, asta arunc, asta nu, asta arunc. etc. si uite cum ragnea Michael acolo de zor Dirty Dianaaaaa aud un zbierat pe geam, urmat de batai in calorifer, da-da ala cu caldura, ies speriata pe geam, sa vad ce se intampla, cine a sarit, de ce... din fericire nimeni nu sarise, erau doar vecinii mei care urlau "Da muzica aia mai incet!!! Asa se asculta muzica??? Inchide in P...a ma-tii ragetele alea..." l-am intrebat politicos pe vecinul meu daca cu mine vorbeste, asta ca sa stiu cum sa-l abordez, mi-a zis ceva de genul "Da fah, cu tine!" Moment in care eu am uitat de bunele maniere, si mi-am bagat si mi-am scos, din el, in el si in manelele lui, pana cand a intrat in casa si a inchis geamul! (:D ce mahalagioaica sunt:D)
Acum jurny draga, problema mea nu e ca m-a injurat ala, nici ca mi-a zis fah, nici ca el considera ca muzica pe care o ascult eu sunt ragete, problema e alta: De ce pana mea cand se asculta manele cu volumul dat la maxim nu comenteaza nimeni, de ce de fiecare data cand eu sau vecinul meu care asculta opera, dam si noi drumu la muzica tare (lucru care se intampla rar), ne sar toti vecinii in cap?
Pentru ca e nijte bulanjii d'aia!
Oricum am zis un lucru, imi bag picioarele in ea de centrala, imi cumpar un sistem audio care sa faca sa vibreze toate geamurile pe o raza de 50 de metrii, sa-i vad pe toti cum dau disperati din maini si-mi fac semne, dar sa nu aud nimic!
:nervos: :nervos: :nervos: :nervos:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Dec 05, 2005 1:01 am

Stii cum e sa-ti iei adio de la cineva? Sa-i scrii o ultima scrisoare, pentru ca esti lasa si nu ai curajul sa-l privesti in ochi, o ultima scrisoare in care tu sa-ti asterni sentimentele ca pe niste perle micutze si pretioase, sa le lustruiesti cum poti tu mai bine, pentru ca ele sa straluceasca frumos, sa impresioneze, le asezi pe o coala, le privesti de nenumarate ori si dupa aia sigilezi plicul, il trimiti si dupa aia ai remuscari, dupa aia te mistuie un foc ascuns, iti macina fiecare cotlon al sufletului, daca ai facut o greseala, daca era mai bine sa taci si sa treci peste, sa lasi de la tine un pic, sa nu mai fi asa de orgolioasa, poate ca acum ai dat cu piciorul acelei iubiri unice, iubirea aia pe care nu o intalnesti decat in a saptea viata... si de aici incepe coshmarul, de aici nu mai stii daca ai facut un lucru bun.
Incerci sa-ti aduci aminte durerea, dar nu-ti vin in minte decat momentele frumoase, iti vine in minte o seara calda in care el iti descria cu lux de amanunte cum erai imbracata prima oara cand te-a intalnit, parfumul cu care erai data, felul in care aveai prins parul... si deja ai ochii in lacrimi si te gandesti ca poate iar a fost o decizie luata in graba, poate iar ai zis "Imi bag picioarele!" intr-un moment in care trebuia sa lasi capul jos.


Stii ce-i cel mai rau??? Ca stii ca se va intoarce, stii ca va veni si-ti va spune "Imi este dor de tine, imi este dor sa ma trezesc langa tine, sa-ti simt pana si gustul de tigara, sa-ti simt parfumul in casa..." si tu vei spune "Nu ai idee cat de mult mi-ai lipsit!" si-l vei primi din nou in bratele tale si vei uita de orice promisiune facuta, vei uita de toate momentele neplacute, vei trai pentru iubirea pe care i-o porti, vei respira prin el... vei sta ore'n sir privind cum doarme, ii vei analiza fiecare semn de pe fatza lui, pe care deja le-ai invatat perfect, si te vei gandi la durerea pe care el a simtit-o atunci si parca ai vrea sa o alini intr-un fel, te doare sa stii ca cineva l-a ranit, chiar si acum 10 ani, pe tine te doare... asa ca te vei apleca si ii vei saruta acel semn de deasupra ochiului, asa cum ai mai facut-o de o mie de ori...


esti o lasa, esti o lasa, esti o lasa, esti o lasa, esti o lasa, esti o lasa
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Sâm Dec 17, 2005 8:32 pm

sunt satula, sunt satula de asa-zisi prieteni, sunt satula de oamenii are au uitat definitia prieteniei, sunt satula de oamenii care se cred centrul universului, sunt satula de oamenii care nu stiu sa aprecieze un om, sunt satula de oamenii care nu stiu ce inseamna respectul, sunt satula de oamenii care nu iubesc!
m-am saturat sa gasesc scuze celor din jur, sa-i inteleg, sa-i compatimesc, sa le fiu prietena, sa le fiu confidenta, sa le fiu iubita, sa le fiu amanta....
m-am saturat de oamenii care au senzatia ca totul li se cuvine, m-am saturat sa ma lupt cu morile de vant, si mereu sa cred ca totul o sa fie bine, sa cred ca totul se va rezolva, sa cred ca lumea o sa fie un loc mai frumos, m-am saturat sa sper si sa visez in zadar.
azi am chef sa fiu rea, azi am chef sa ma doara'n p**a de toti, azi am chef sa plang pentru sufletul meu si nu pentru al altuia
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mie Dec 21, 2005 9:45 pm

Jurny draga,
hai sa-ti zic ceva funny, acum doo zile cand am venit acasa l-am gasit pe tata in bucatarie cu Lolita si cu un porumbel, porumbel care era traumatizat, speriat si ingrozit, mai mult de tata decat de catzea, dupa lungi certuri ca tata de genul:
"-da mai tata porumbelul afara, ca-l mananca Lola!"
"-Nuuu, cum ca uite nu mai are coditza, cum mai zboara, daca-l mananca pisica, nu-l dau afara" (lu' Lolita ii atarnau niste fulgi din gura, era coditza :D)
"-Hai mai tata, da-l afara ca aici se chiuie, se da cu capu de pereti, il prinde Lola si-l jumuleste si daca vine mama acasa direct ciulama tzi-l face!"
"-Am zis nu, NU e!"
Intr-un final a dat porumbelul afara, asta dupa ce a daramat toate ferigile mamei din bucatarie, Lolita a suferit enorm...iar mama a ratat o ciulama...
Si ieri de dimineatza, cum dormeam eu linistita, da buzna peste mine in camera:
"-Gata, mi-a venit inima la loc, ca nu mai puteam, eram ingrijorat!"
"-Beeep,beeep, ****** **-***, beeeep (limbaj explicit) de ce ti-a venit inima la loc, ce s-a mai intamplat?"
"-L-am vazut pe Gheorghe!"
"-Cine ****** **-*** mai e Gheoghe, si de ce ma trezesti sa-mi spui de Gheorghe????"
"-Porumbelul, Gheorghe-i porumbelul, l-am vazut acum, a venit la geam sa manance, nu avea coditza si am stiut ca-i Gheorghe :D"

aici mai urmeaza o protiune cenzurata, la adresa lu' Gheorghe...

Pe mine de fiecare data cand am venit cu cate un animalutz in casa m-au dat afara si nu m-au mai primit pana n-am scapat de el, acum a venit vremea mea sa ma razbun.... poate ii imbunez si-mi iau si o pisica :D

P.S. daca vezi un porumbel fara coditza, sa stii ca-i Gheorghe, si transmite-i multe pisici din partea mea!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Ian 02, 2006 6:42 pm

Jurny, daca-mi vezi tu sufletul pe undeva, vrei sa-i spui te rog sa se intoarca... spune-i ca imi e dor de el.... :plans:

"De ce toate femeile sunt o apa si un pamant?"
"De ce va place voua, barbatilor, sa generalizati?"
"Eu vorbesc serios, tu nu poti vb serios nici macar o secunda??"
"Bine, acum vorbim serios!"
"Atunci spune-mi DE CE?"
"Te-ai gandit ca poate ai urcat pe un piedestal o femeie ce nu merita?"
"Mai merita cineva ceva sincer?"
sufletul meu urla:EUUUUUUUUUUUUU!
"Poate ca mai exista cineva in lumea asta care mai merita, de fapt, sunt sigura ca sunt atatia oameni care merita..."
"Tu cum poti sa te hranesti doar cu vise, cu amintiri? Cum poti sa iubesti o fantoma? Cum poti sa iubesti pe cineva care nu e niciodata aici?"
"Obisnuinta, frica de a ramane singura, teama de faptul ca daca renunt la el, sufletul imi va ramane gol..."
"Il iubesti?"
"Nu, dar imi place sa ma mint frumos..."
"Si atunci ce-ti umple sufletul?"
"O iluzie, un vis frumos, un vis din care ma voi trezi curand"
"Si ce vei face atunci?"
"O sa-mi caut alt vis cu care sa ma hranesc"
"Niciodata nu am crezut ca esti atat de trista"
"Dar nu sunt trista, sunt sincera, nu asta ai vrut?"
"Ba da, dar nu stiam ce se ascunde in sufletul tau...."
"Nu m-ai intrebat niciodata ce e in sufletul meu..."
...........................................................................................


Inca mai astept....ce? nici eu nu mai stiu
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Ian 03, 2006 10:47 am

Jurny, este 11 fara un sfert, si toti avem o presimtire nasuala...cum de fapt munca trebuia s-o incepem pe 4.... nici un sef nu a venit, nici nu a sunat, nici nimic.... brusc ma simt ca in liceu cand intarzia profu si ne tiram toti. oare daca plecam....ce se intampla????? :blink:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mie Ian 04, 2006 11:45 am

jurny, azi sunt trista, azi sunt ciufuta, am chef sa plang si sa ma zmiorcai, dar nu o fac ca dupa aia devin patetica si nu-mi shade bine.
Am asa un chef nebun sa plictisesc pe cineva cu problemele mele, sa ii povestesc cat de ofticoasa sunt si totusi sa par o victima, sa ma dau lovita'n aripa si sa ma plang de lumea asta rea si haina, am chef de toate astea, dar ce rost are? oare daca ma zmiorcai rezolv ceva? daca devin patetica si miorlaita si plangacioasa, ma ajuta cu ceva?

nu shtu, daca aflu iti zic si tie...acum ma duc sa ma zmiorcai
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Ian 06, 2006 11:05 am

Neatza jurny!
Am trecut de perioada de zmirocaiala.... sunt bine, merci!

Dar o veste maaaaareeeeeeeee!!!!!
MA MARIIIIIIIIT!!!!!!!!!
dadadada!!
Aseara (adica in ajun de boboteaza) mi-am pus busuioc sub perna si am visat!
DAP, am visat! Am visat multe rau, am visat ca ma certam cu sor'mea (nimic nou), am visat ca cineva incerca sa-mi inece cainele (ce au ma toti cu neagra mea?!??!) si apoi i-am visat pe EI, unul era prietenul meu, nu-i zic nimic ca-l pun pe fuga si nu vrem asta, apoi am mai visat niste tipi dragutzi foc!
Acum io am o mare broblema, ma marit cu toti, pe rand si separat, sau imi aleg unu si bun?
Nu stiu jurny, dar ce, mai conteaza? Nuuuuu, conteaza ca ma MARIIIIT!
Ma duc sa-l sun pe tata, sa-i zic ca ma marit......cu 4 baieti :n:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Ian 09, 2006 3:17 pm

No, Jurny Draga,
Acum 6 luni eram angajata la o alta firma si toata ziulica stateam si ma jucam diverse jocuri pe yahoo si pe 5 luam bani, multi pentru o pustoaica fara experienta, acum am experienta, nu mai sunt chiar asa de pustoaica si muncesc, iau mai putini bani si nici nu ma mai joc, mie nu mi se pare logic, e enervant sa stiu ca seful meu se joaca diverse jocuri pe yahoo,(jocuri la care l-as face,fie vb intre noi), si eu ii aduc lui bani...ti se pare corect? ca mie nu mi se pare! cred ca trebuie sa-mi schimb giobul :(
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Ian 09, 2006 10:08 pm

Jurny! Io-s antitalent la tot ce se baga in priza! Ma jur, pc-ul mi l-am re-re-re-re-re-re-re-formatat de nu stiu cate ori pana acum, la munca aveam un expressor foarte interesant si faceai un capuccino de mureai, adica faceam, pana mi-a explodat in fatza si intreaga bucatarie a capatat culoarea cafelei, cu uscatorul de par daca nu-mi prind coama cea aurie (mai am trei fire, dar ti-am zis ca-mi place sa ma mint frumos) de fircare data cand imi usuc parul parca nu e ziua buna, cuptorul cu microunde a facut scantei de la o farfurie si mai ca mi-a scuipat mancarea, masina de spalat alearga prin baie si-mi inunda toti vecinii si televizoarele nu mai vor sa treaca de nivelul soapte suave la volum nici cu slujbe, iar prajitorul de paine imi face painea scrum de fiecare data.
Uneori am senzatia ca exista un zeu al tuturor aparatelor electronice, electrice, mama lor, care pe mine ma uraste de moarte, asa ca preventiv mi-am cumparat o lampa cu gaz, am renuntat la telefonul care se baga in priza, o sa-mi cumpar un laptop si o sa rog pe cineva cand sunt eu foarte departe sa mi-l mai puna la incarcat si la fel voi face si cu mobilul.

Deci cred ca am gasit o solutie :aplauze1:

:??:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Ian 24, 2006 10:55 am

Neatza Jurny!
Bai, io am o intrebare! De ce toata lumea la sedintele la care nu vorbeste decat unu si nimeni nu-l asculta, se gandeste la sex?
Ieri de exemplu, eram in sedinta, prima la actualul loc de munca, si uite cum cineva vorbea si povestea de ce bine ne merge si de cate achizitionari s-au facut pe 2005 si ce o sa rupem gura targului pe 2006...etc.. moment in care am inceput sa ma uit la colegii mei, care incercau din rasputeri sa mimeze atentia (nu le iesea prea bine) si incercam sa-mi imaginez cam la ce se gandesc, dupa zambetul care aparea din cand in cand in coltul gurii mi-am dat seama ca se cam gandeau toti la acelasi lucru, la SEX...... parca-l vedeam pe tipul de la Tehnic cum o ingenuncheaza pe tipa de la expansion si cum ii infige o mana-n par si-i vorbeste vulgar.... iar pe aia... ok nu conteaza ce facea aia, conteaza doar ca_cam toti se gandeau la acelasi lucru, mai putin amaratul ala care ne vorbea... in concluzie, daca toti faceau acelasi lucru am hotarat sa nu fiu eu cea care nu urmeaza turma si am facut si eu la fel ca ei si brusc sedinta a devenit mai interesanta si sala de protocol a capatat si alt scop pentru mine!
Concluzie: Sedintele sunt bune!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Sâm Ian 28, 2006 12:08 pm

helou jurny!
Io azi sunt stresata si suparata...
Sunt stresata ca supar oamenii si ca-i fac sa se simta prost, sau cel putin asa mi se zice.
Rahat, de unde sa stiu eu ca un tip se poate supara cand ii spui dupa ce-i pui o sticla de bere pe cap si ea sta fara nici o problema foarte bine echilibrata, ca ar putea fi femeia perfecta. Mi-am cerut scuze, dar nu m-am putut abtine sa fac in continuare caterinca de el... cred ca s-a suparat foarte tare pentru ca nu-mi mai raspunde la telefon, :( mai jurny, mai nashpa e ca mie chiar imi placea tipul ala.... dar din pacate l-am speriat si pe asta.
Observ ca tactica mea de cucerit barbatii nu functioneaza, cred ca data viitoare mai bine imi iau o bluza stramta si tac! :(
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Joi Feb 02, 2006 11:03 am

Neatza jurny!

Mai jurny, uite cum am ajuns io azi la munca, fericita nevoie mare ca nu mai sunt muncitoii cu bormashine prin casa, nu mai bate nimeni, nu mai se darama nimic, ma ashez la birou, imi pun un pahar cu pepsic (nu am cafea :() imi iau Catzavencu si incep sa-l savurez, si citind io linistita si sorbind din pepsi rugandu-ma sa se transforme in cafea, aud pe fundal o voce ce suna ca tanti aia din gara de face anunturile "trenul personal numarul 516 cu ruta Iasi-Pashcani, va pleca de la linia 2 la 6.15" ma gandesc c-o fi vreo sonerie pulifonica, zic ok... dar vocea continua si continua... si incep sa aud diverse chestii cu Misa, Griiiiiiig A-) si persecutie si etc. atunci in mintea mea...zic ca asculta colegu radio si e mai tare de urechi... asa ca-mi iau o tigara si ma duc in bucatarie, unde geamul da direct in curtea guvernului... deschid geamul si tanti incepe sa se auda mai tare... scot mirata capu pe geam, chiar credeam ca au pus astia difuzoare pe cladirea guvernului sa aud si eu ce vb ei acolo cand imi taie semnalul de la telefon... cand ce sa vezi in fatza la antipa, mare adunatura de oameni care-l sustin pe Griiiiiig A-) si urla de zor "libertate, libertate, libertate" si din cand in cand tanti din gara face schimb cu un nene si zic ei cat de persecutati sunt yoginii si ce nasol sunt tratati etc. pe mine ma duare la bashcheti de ei si de Griiiig A-) al lor, ca ce fac ei e orice numai yoga nu.... dar am o problema: IO CU CE AM GRESHIT??????? :dir: :dir:

PS. Acum doo saptamani vb cu tata pe ym si-mi zicea ca s-a apucat de yoga.
:n: :n: :n: si-mi sugera sa incerc si eu ca este benefic pentru spirit si trup!
ma duc sa tip si io in fatza guvernului sa-i zic lu tata ca m-am apucat de yoga!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Sâm Feb 04, 2006 10:58 pm

Azi a fost o zi naspa!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Joi Feb 23, 2006 11:30 am

jurny pag piciorul, ca de juma de ora vreau sa-ti scriu ceva si nu pot ca tot calc pe intrerupatorul de la prelungitor!

deeeci,

hai sa-ti povestesc cum e sa fi mic si fraier! cum e sa fi la inceput intr-o firma si toata lumea sa ti-o dea din toate pozitiile! cum e ca tu sa ai treaba ta, sa nu o poti face, pentru ca tu trebuie sa faci treaba altuia, ca doar te-a rugat frumos, si uite cum a venit si ziua de vineri, seful te asteapta in birou cu raportul pe saptamana care tocmai se incheie, iar tu ai fix maciuca! Nu ii poti spune ca ai facut aia si aia, pentru ca au fost altii inaintea ta si au spus ei deja ca au facut aia si aia.... si mai ai si o sefa care orice ai face este greshit, oricat de mult te-ai stradui nu este de ajuns si oricum ai da-o it sux. Nu iti pot spune decat ca astept cu nerabdare momentul cand o mai apare cineva nou in firma asta si sa-l frec si eu cum vrea mushchiu meu miocardic.

PS Vreau sa cashtig la LOTO!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Feb 24, 2006 1:01 pm

jurny bag picioru in ea de saptamana ca numai lucruri nasuale s-au intamplat!

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

(nu incerc sa ma integrez in absolut ci doar am draci!)
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Arthemis » Lun Feb 27, 2006 1:39 pm

jurny, stii tu baiatul ala caruia i-am pus berea pe cap?? Ei bine, jurny draga, l-am cucerit atat de tare incat a hotarat sa se mute din Romania!!!!!! :plans: :plans: :plans:
Jurny... n-ar fi bai dac'ar fi primul care se muta din Ro. dupa o relatie cu mine, dar e al doileaaaaa in decurs de un aaaaaaaaaaaaaaaaan! :plans: :plans: :plans:

Jurnyyyy....ce le fac mai de fug?????:plans: :plans: :plans:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Următorul

Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori