Depeche Mode La Bucuresti

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Depeche Mode La Bucuresti

Mesajde Ines » Vin Dec 02, 2005 7:55 pm

Fratilor, nu va faceti program pe 23 iunie!!! Depeche Mode vin la Bucuresti pe Stadionul National. Mai multe amanunte pe http://www.emagic.ro
Va tinem "in" curent!
De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DeeAnnah » Lun Dec 05, 2005 10:22 pm

...si eu care credeam ca o sa fiu prima cu vestea... *sigh*
Ne vedem pe 23 atunci!
Abia astept sa vad cat o a fie biletele. This one is worth saving for. ;)
Avatar utilizator
DeeAnnah
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 17, 2005 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Dec 06, 2005 9:15 am

Depeche Mode va concerta si in Romania

"Negocierile cu Depeche Mode au inceput inca din primavara acestui an, insa nu am putut confirma oficial data concertului de la Bucuresti pana cand trupa nu si-a definitivat cel de-al treilea segment al turneului pe care intentioneaza sa-l faca in vara anului 2006. Ne bucuram extraordinar ca vom reusi sa-i aducem in Romania, stiind cat de mult isi doreste publicul roman sa-i asculte live", declara Laura Coroianu, director fondator al Emag!c Entertainment SRL (filiala a unei companii olandeze omonime), organizatorul concertului din 23 iunie 2006, de pe stadionul "Lia Manoliu" din Bucuresti. Show-ul va face parte din turneul de promovare a celui mai recent album al grupului, "Playing the Angel". Sub titlul "Touring the Angel", seria de concerte a debutat in Statele Unite si se va incheia in august 2006, strabatand peste 25 de tari si 18 state americane. Potrivit site-ului oficial al trupei, http://www.depechemode.com, biletele pentru concertul de la Bucuresti vor fi puse in vanzare incepand cu 1 ianuarie 2006.
Printre artistii care au mai concertat in Romania datorita Emag!c Entertainment SRL se numara Joe Cocker, Ricky Martin si Pink.
Dupa ce si-au inceput cariera ca parte a noii miscari romantice din Marea Britanie, Depeche Mode a devenit in scurt timp trupa electro-pop de referinta a anilor '80. Una dintre primele formatii care si-a afirmat identitatea muzicala folosind sintetizatoarele, ea s-au lansat cu melodii antrenante dance-pop si, in timp, si-a dezvoltat un sunet mai complex si dramatic care a impins-o pe culmile succesului, devenind una dintre cele mai bune trupe de muzica alternativa din lume.
Radacinile Depeche Mode dateaza din 1976, cand claparii Vince Clarke si Andrew Fletcher infiintau trupa "No Romance in China". Aceasta s-a destramat destul de repede si in '79 Clarke alcatuia un nou grup, "French Look", alaturi de chitaristul/claparul Martin Gore. Lor li s-a adaugat si Fletcher, iar grupul a fost rebotezat "Composition of Sound". Un an mai tarziu, formula a devenit completa cu David Gahan ca solist vocal, iar in 1981 si-au schimbat definitiv numele in Depeche Mode; au renuntat la toate instrumentele in afara de sintetizatoare si au inceput sa lucreze la un sound techno. Dupa ce si-a construit un public devotat prin cluburile londoneze, Depeche Mode a debutat cu "Photographic", o piesa inclusa pe compilatia "Some Bizzare Album". Imediat a semnat un contract cu Mute Records (casa la care au ramas pana in ziua de azi) prin care si-au lansat albumul de debut in 1981. Al treilea single, "Just Can't Get Enough" a ajuns in Top Ten in Marea Britanie, propulsand astfel si albumul "Speak and Spell". Dupa o serie de succese, compozitorul Clarke i-a parasit pentru a forma "Yazoo" impreuna cu solista Alison Moyet. Depeche a adoptat compozitiile lui Martin Gore, iar reusitele nu s-au lasat asteptate. "Some Great Reward", album aparut in 1984, a reprezentat afirmarea artistica si succesul comercial. Gore a adus in fata publicului intrebari legate de religie ("Blasphemous Roumors") si manipularea psihosexuala ("Master and Servant"). Seria succeselor a continuat cu "Black Celebration" (1986), "Music for the Masses" (1987), "Violator" (1990) - care contine hiturile "Enjoy the Silence", "Policy of Truth" si "Personal Jesus". La inceputul anilor '90, L.P.-ul "Songs of Faith and Devotion" intra in topuri direct pe locul intai. Dupa o pauza de patru ani si diverse neintelegeri si probleme, in 1997, Depeche Mode revine cu albumul "Ultra", din care fac parte hituri ca "Barrel of a Gun" si "It's No Good". Cel mai recent album al lor este "Playing the Angel" (2005) si contine single-ul "Precious". (L.D.)
Sursa: Ziua
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Pretul biletelor

Mesajde Ines » Joi Dec 08, 2005 7:39 pm

Din cate stim pana acum, biletele vor avea un pret mediu de 20 eur. Sper ca pana la sfarsitul anului sa se definitiveze toate categoriile de pret.
De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde takanonanu » Vin Dec 09, 2005 4:37 pm

"De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete"
De idoli sa nu te-atingi ca-ti ramane pielea pe degete
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde takanonanu » Lun Dec 12, 2005 6:25 pm

Stadionul Lia Manoliu are aceeasi conformatie cu Rose Bowl (Pasadena)...Diferenta e de vreo 20.000 locuri.
Sa retraiasca oare Dave & Co momentele de acum 17 ani ?
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde funwife » Mie Dec 28, 2005 3:14 pm

chiar o sa coste doar 20 eur...eu nu cred ..
va rog daca mai stiti noutati...sa le puneti pe forum...io auzisem ca va fi in jur de 150 eur...
va multumesc anticipat de raspuns
funwife
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 28, 2005 2:59 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Daimon » Mie Dec 28, 2005 5:08 pm

nu cred ca va fi mult peste 1 milion un bilet.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Mie Dec 28, 2005 5:30 pm

Din ce am auzit si eu, biletele vor fi in jur de 40-50 de euro, si la 100-150 cele din fata scenei si cele cu acces VIP.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mar 03, 2006 11:35 am

"Depeche Mode
Pentru spectacolul de la Bucuresti s-au pus in vanzare 40.000 de bilete


Biletele pentru concertul Depeche Mode de la Bucuresti, care va avea loc pe Stadionul "Lia Manoliu", pe 23 iunie, s-au pus in vanzare de ieri, la urmatoarele preturi (care variaza in functie de pozitia fata de scena): 140 RON, 110 RON, 90 RON, 80 RON, 60 RON.

"Am pus in vanzare 40.000 de bilete, urmand sa suplimentam numarul lor pana la 55.000, in functie de cerere", a declarat Guido Janssens, director la Emag!c Entartaiment, firma care organizeaza evenimentul in colaborare cu The Mission.

Organizatorii au precizat ca spectatorii vor sta atat in tribune, cat si pe teren (numai locuri in picioare) si ca vor depune o garantie de 200.000 de euro in cazul in care vor exista pagube.

Terenul va fi acoperit printr-un sistem numit "Portapath", folosit peste tot in lume pentru protectia gazonului, iar persoanele cu deficiente locomotorii vor beneficia de locuri intr-un perimetru special amenajat, aproape de scena.

Garantii de 200.000 de euro: Potrivit lui Guido Janssens, costurile de organizare a acestui concert, incluzand si onorariul formatiei, se ridica la aproximativ un milion de euro. Deocamdata, nu a fost stabilita trupa care va canta in deschiderea show-ului de doua ore al celor de la Depeche Mode, dar s-a luat hotararea sa fie o formatie romaneasca. "Nu stim exact cat vor sta aici. Dupa concertul de la Bucuresti au o pauza de doua saptamani, asa ca e posibil sa doreasca sa petreaca mai mult timp in Romania", spune Guido Janssens.

Negocierile cu managementul trupei au inceput in vara anului trecut si au fost finalizate la sfarsitul lui 2005. "N-am vorbit direct cu membrii formatiei, insa ei stiu ca au foarte multi fani in Romania si acesta a fost un argument puternic pentru ca Depeche Mode sa vina la Bucuresti", declara Janssens. Romania este singura tara in care Depeche Mode a acceptat sa sustina o conferinta de presa si sa ofere un interviu exclusiv unui post de televiziune.

"Touring The Angel": In octombrie 2005, trupa britanica Depeche Mode a lansat albumul de studio cu numarul 11, "Playing The Angel". La cateva saptamani, formatia a inceput turneul de promovare, "Touring The Angel", iar pe 23 iunie, pentru prima data in istoria trupei, va concerta in Romania. Depeche Mode are mai mult de 25 de ani de cariera, peste 30 de hituri, 13 albume in Top 10 si peste 50 de milioane de albume vandute in toata lumea.

Bilete prin SMS

Pana pe 12 martie, clientii Connex-Vodafone (sponsorul exclusiv al evenimentului) vor avea acces in avans la noul serviciu on-line de rezervare si vanzare a biletelor, http://www.myticket.ro, pentru a cumpara bilete la concertul Depeche Mode. Orice client Connex-Vodafone activ in retea poate trimite un SMS la numarul 1855, dupa care va primi pe telefonul mobil un mesaj continand un cod unic.

Acest cod, impreuna cu numarul de telefon vor fi introduse pe site-ul http://www.myticket.ro. In cazul in care codul este valid, urmatorul pas este alegerea sectorului pentru care se doresc biletele (maximum doua), conform schitei de pe site. Dupa furnizarea informatiilor necesare pentru facturare si livrare, plata se va efectua prin intermediul cartilor de credit.

Livrarea biletelor se poate face la adresa dorita, cu un cost suplimentar, sau la cel mai apropiat magazin Diverta din tara. Din 12 martie, biletele vor fi disponibile in orice magazin din reteaua Diverta (64 de magazine din 40 de orase), la Sala Palatului, Studio Martin, dar si pe site-ul myticket.ro. La intrarea pe Stadionul National se va verifica autenticitatea biletelor.

Pret bilete: 140 RON - tribuna I si tribuna a II-a; 110 RON - peluza; 90 RON - pe teren, in fata scenei; 80 RON - sectoarele care despart peluza de tribune; 60 RON - pe teren, in spate."
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Mar 03, 2006 11:38 am

ayrtoane,
lasa povestile :) ti-ai loat belete?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Mar 03, 2006 7:26 pm

"Am pus in vanzare 40.000 de bilete, urmand sa suplimentam numarul lor pana la 55.000, in functie de cerere"


idiotz de la radio au zis ca s-au pus in vanzare 40k urmand sa se mai puna 55k daca sunt solicitari, ma si miram cum draq fac magia asta ca lia manoliu (stadionul) nu e din gumilastic ~p

tot la radio au zis ca beletu pleaca de la 40 roni (nu 60) da draq ii mai crede :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde h0va » Vin Mar 03, 2006 7:30 pm

iar persoanele cu deficiente locomotorii vor beneficia de locuri intr-un perimetru special amenajat, aproape de scena.


nbiemu, roag'o pe consuarta sa'tz rupa un picior maxim doo sa vez shi matale bine la concert :)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Mar 03, 2006 8:01 pm

da' de ce bre?
mai vine vin pe catalige
stau sus si - dacacad - o sa stau in perimetrul amenajat ~p

... deci deja o fost rezervate doo belete in zona A
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 03, 2006 8:05 pm

ayrtoane,
lasa povestile ti-ai loat belete?


sh-a loat bre la dinamo-barcelona din primu tur al CL din septenbrie :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Mar 04, 2006 2:29 am

eyewitness scrie:sh-a loat bre la dinamo-barcelona din primu tur al CL din septenbrie :D
~p~p~p~p~p
ie kktuare faza, pt o echipa care probabil nu va retrograda. dinamu, securistii, rullz:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kahlan » Lun Mar 06, 2006 10:43 am

breeee, deci thread topic : Depeche Mode la Bucureshti :D
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Mar 08, 2006 11:13 am

nbm scrie:ayrtoane,
lasa povestile :) ti-ai loat belete?


Nu Boby, ca taman in perioada aia plec in Italia ... adica intre 19 si 30 iunie sunt prin Venetia, Florenta, Roma, etc... nu eram io fanul cel mai mare al DM-ilor dar mergeam la concert mai mult ca sigur "obligat" de nevasta-mea... :D ... dar cum si excursia e deja programata nu am cum sa mai merg la concert... oricum, cine merge o sa aiba ce vedea, mai mult ca sigur.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde whatsmyname » Vin Mar 10, 2006 2:02 am

eu abia astept sa vina ziua de 23 iunie pt k de mult astept sa vina depeche in romania. acu trebe saz fac rost si de bilet. am inteles k in sectorul a (adik asa cum vrea io- exact in fata scenei, pentru k sa-mi afectez timpanele pt tot restu vietii) biletu e 90 ron. cel mai mare pret este 140 ron. mi se pare rezonabil chiar.
and i'm going, i'm goind and i'm... kidding myself..
Avatar utilizator
whatsmyname
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Ian 07, 2006 12:00 am

vreau un bilet la DM

Mesajde katta1007 » Mie Mar 29, 2006 9:12 pm

vreau si eu un concert la concertul cu DM din bucuresti.ofer 2milioane pe un bilet in sectorul A.va rog foarte mult poate aveti sau cunoasteti pe cineva dispus sa-l vanda.va multumesc mult si astept raspunsuri favorabile
katta1007
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 29, 2006 8:37 pm
Localitate: ACASA

Mesajde katta1007 » Mie Mar 29, 2006 9:15 pm

sorry,un bilet la concertul dm
katta1007
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 29, 2006 8:37 pm
Localitate: ACASA

Mesajde Djinn » Joi Mar 30, 2006 12:22 pm

nbm scrie:... deci deja o fost rezervate doo belete in zona A

la fani adevarati, vad :D careva in B?
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Mar 30, 2006 2:33 pm

fluff... tu asculti depeche? since when?
deci s-ar putea sa ne intalnim?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Djinn » Joi Mar 30, 2006 2:52 pm

no, de cand s-or "retrezit" :D
ian sari pe ytau sa vedem ce, cum, unde, etc.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Apr 03, 2006 2:56 pm

fluf, la ingramadeala acolo :D

Domle, cica in deschidere vor fi Sistem si Suie Paparude - in sensul ca vor cinta impreuna. mie imi suna bine, ca idee. muzica celor de la suie cu percutzia si showul sistem :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

bilet in sect A

Mesajde Arhanghell » Dum Iun 04, 2006 12:39 pm

un bilet in A, am eu de vanzare, dar il dau cu 230... daca esti interesat...
I hold you in my arms, yeah that's when it starts
I seek faith in your kiss, and comfort in your heart
I taste the seed upon your lips, lay my tongue upon your scars
But when I look into your eyes, we stand worlds apart
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Mesajde Ayrton » Mar Iun 20, 2006 4:46 pm

Deci pana la urma cine mai merge la concert?

nbm, tu mergi?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Mar Iun 20, 2006 5:04 pm

ayrtoane, parca plecai in concediu ;)
da, merg. sper sa nu ploua...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Iun 20, 2006 5:52 pm

nu, s-a intamplat sa fie un ghinion de nesansa norocoasa si s-a amanat plecarea in concediu pt august.

mi-am luat bilete de pe site myticket 1.100.000 bucata, mi le-au adus prin curier direct la birou: stau la Tribuna 1, sector 43!
sa vad cat de repede pot sa scap de la birou vineri... :(
ne vedem acolo?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Mar Iun 20, 2006 5:59 pm

posibil sa ne vedem, dar n-as baga mina in foc, dat fiind ca eu am belete in sectorul A, adik in fatza scenei. desi consuarta ar vrea acum sa schimbe. sa vedem daca ne iese pasentza
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator