numa numa unpic!si iar l-am scapat... DA PANA CAND, LA DREAQ?!

...pentru cei carora le place sa scrie

numa numa unpic!si iar l-am scapat... DA PANA CAND, LA DREAQ?!

Mesajde just|me » Mie Mai 03, 2006 7:27 pm

citeam jurnalu testoasei verzi.isi amintea d copilarie.mi-am amintit si io...de una implantare de la gradi...eram batausa, baietoasa rau pana p la 14,15 ani.
ora mesei.cora, eu, urmatoru scaunel, alexandru.
eu-servet galben din polar, fin , frumos, nou.send-viciu in manuta.in dreapta, ascutitoarea noua, din lemn(tare grea), maricica, reprezentand unu din cei 7 pitici.cu o seara inainte o primisem d la tatic(venea 1 data p sapt in cj, in vichend, mi-era tot timpu dor d el...).
alexandru, dur fiind,de altfel, imi fura servetelu galben.
il cer. nu mi-l da.incepe si rade cu gura plina d salam, rosii, ardei.cre ca asta a pus capac.
iau ascutitoarea si DAU!SI DAU!SI DAU!SI IAR DAU!dupa cateva lovituri in crestetu capului ii daduse sangele.abia cand am vazut cu tasneste cate o picatura m-am linistit.mi-am luat servetelu, am pus ascutitoarea jegoasa iar in dreapta si am continuat sa mananc.

nu la mult timp dupa asta, eram intr-o dupa-masa in curte.ne jucam.laura ne enrva in ziua aia.vin io cu ideea sa-i dam in cap ca si asa-i batuta-n cap si nu-ntelege!asa ca doi o tineau si io cu un bolovan ii dadeam in cap.i-am facut cucui.MAAAAAAAARE cucuiu!1 sapt n-am avut voie sa ies din casa.

seara, tot in curte.eram prin cls intai.ma bat cu cami.dup-aia fug in casa.la vreo ora vine bunica-sa cu toata sleafta d copii la usa.deskide tatic.bunica:'stiti, fetitele s-au batut si cami a mea, biata, si-a pierdut prinzatoarea d par...oare n-o scapat in buzunaru fetitei dvs...?' am papat doua palme si o sapt n-am mai iesit din camera.

clasa a 12a.semestru 2.ora d fizica.paranteza mare ca mi-am amintit...hehe[cele mai bestiale ore!intr-a 7a ma ascundeam d profa p sub banci, intr-a 12a sem 1 la teza(d la 7 la 8 dimineata) m-am dus beata cu sora-mea(cea mai buna pretena, n-am surori, da nu vreau sa-i dau numele) :beer: copiam p rupte.s ridik profa.astia din spate 'mi-e frica, mi-e fricaaaaaaa...' incetut, asa, in surdina.iau teza lu sora-mea, o flutur in vant ' mi-e frica, mi-e frica, sa dorm singurica, t rog, mocodean, nu pleca!mi-e frica, mi-e frica, sa copiez singurica, nu ma lasati, va rog nu ma lasa-ti!' am luat8.mocodean e profa.]surorile compuneau poezii pt futomodeala clasei.i-o citim.futomodeala, 1,80 , se enerveaza, sare la sora-mea.noi, micul;ute, la 1,60... futomodeala tragea d sora, io o trageam p dastepta d coada prtenea ei ma tragea d talie.ele urlau, noi radeam ca tampitele.rares, p faza, filmeaza tot.profa, urla sa ne batem 'LA MATA ACASA'...ma gandeam mai apoi, la care din mame?!biata futomodeala o plans toata ziua.cand se potolea, ne uitam la ea, ii aruncam cate-un zambet tamp si iar incepea!ulterior, am regretat amandoua ca i-am facut zile negre tipei.in fond, era d treaba;prostuta, da de treaba.e singura din toata clasa d mari informaticieni cu care pastram legatura.

azi am impartit fluturi portocalii studentilor.am intalnit-o prima oara live.din obisnuinta am pupat-o.cred ca nu trebuia... dup-aia, trece o studenta cu mainile pline d plase.se apleaca spre fluturasu meu, casca larg gura, si asteapta sa-i infig fluturele portocaliu intre dinti.i-l infig si rad in hohote, ea da fericita din aripi si-mi rade din ochi!

un bou nu vrea sa fumeze o tigara cu mine.i-am spus 'fumam o tigara.nu vb nimic.se gata tigara, plec, pleci'.da bou nu se dezminte, to bou ramane!

new message from 'vali IMAGO' : 'Portocaliu!' da, si mie mi dor d tine!hai la un suc!amu!toata-s un zambet!da mi rusine...inca n-am gasit locul special...tu l-ai gasit...?

"3.Functia cultural - educativa a cinematografului
[...]in cocluzie:
Important centru de propagare a educatiei comuniste, clubul muncitoresc este in acelasi timp si cel mai adecvat cadru in care pot fi puse in discutie publica, prin intermediul filmului facut de amatori, problemele specifice societatii noastre.Cautand si gasind forme atractive, interesante, lipsite de banalitati si de locuri comune - si aici trebuie ca sa-si spuna cuvantul cultura cinematografica - cineamatorul trebuie in permanenta sa le subordoneze unei ideologii creatoare.Atacand teme care sa incite la adoptarea unei atitudini inaintate fata de munca, fata de proprietatea obsteasca si de interesele generale, au care sa educe spectatorii in spiritul dragostei de patrie si al internationalismului proletar - filmele pot si trebuie sa devina un luminos focar de desavarsire a personalitatii omului noii societati pe care o edificam."
citat extras din "Filmul de amatori * elemente de tehnica si cultura cinematografica" da nu gasesc anu publicatie...
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

tigara...

Mesajde just|me » Joi Mai 04, 2006 10:48 am

ZAMBESTE!AZI E O ZI FRUMOASA!

mdeah... sper sa ma tina...intentionez sa ma las de fumat...numa tre sa conving ca intr-adevar tre sa ma las...

again, o sa impart fluturi portocalii, again o sa merg acas, again imi sare leutu-n brate cand intru, again ... and again... and again...

DA PANA CAND, LA DREAQ?!

taceam.nu stiam ce sa vb.la un moment dat, da sa zica ceva, da se opreste.
"ZI!"
"aaaa, nu..., nu vroiam sa zic nimic...vroiam doar sa respir ca un peste...atat"
mai tarziu, amintrir...neplacute...amandoi...
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde just|me » Joi Mai 04, 2006 3:47 pm

in sfarsit ne intalnim!din vama plecase marti, da se mai oprise in sibiu.ieri isi sarbatorise ziua de nastere sub soare, plimbari, liniste, se simtise bine.FUTUI!SI TOT NU I-AM ZIS LA MULTI ANI!amu-mi dau seama...ce vaca is cateodata!
trebuia sa-i fi spus 'du-te acasa' cand am inceput...egoismul...frica...am vrut sa fie langa mine ca sa...ma simt ceva mai bine...si tot a fost degeaba!adica, m-am simtit mai bine, dar nu vroiam, vroiam sa prind curajul.defapt asta vroiam, curaj.si nu ma lasa.se agata d iarba, d soare, d papadiile alea doua din par, d sentiment, d orice doar ca sa nu ma lase!pan la urma a plecat.

m-am intalnit si cu femeia care mi-a imprumutat o aripa exact atunci!n-o vazusem de vreo 3 saptamani.si defapt, nu ne intalnisem de vreo 4 sau 5...chiar s-a bucurat ca ne-am intalnit acum.n-a stat decat 5 minute.se grabea la biblioteca.vroia sa ma ia si pe mine.

paranteza[bou asta imi fute nervii!am luat deja un algocalmin(nu iau medicamente doar cand chiar nu mai pot, nu imi fac tratamentele, nu merg la doctori) d juma de ora si ma doare to mai rau!simt ca-mi bubuie tamplele!si bou chiar nu intelege...]

new message from 'vali IMAGO' : 'Am raspandit tot Portocaliul!'
gandesc 'ce frumos!ce n-as da sa ma pot bucura!'
simt 'uite ca poate stie, poate a simtit.imi e tare drag...ma doare si el...imi pare rau'

so I ran, again...and again...and again...and again...and...azi sper sa ma pot opri.imi place sa cred acum ca m-am oprit.am plans din pacate, nu trebuia...acum, ca m-am oprit, nu ma simt.nicaieri.nu exista nici timp, nici spatiu.pur si simplu exist undeva.cand se termina, nu stiu unde-o sa mai fug, cu care picioare, cu care ochi, m-am cam pierdut...pe undeva...peste tot...putin azi, aici , putin ieri, acolo, putin maine, dincolo , si ... probabil atat...nu stiu nimic, nici nu mai caut nimic, nici nu mai astept nimic.exist pur si simplu undeva.DA PANA CAND, LA DREAQ?!

un final optimist.un final pesimist.un final optimist.un final pesimist.un final pesimist.un final optimist.HABAR N-AM!

so...should I stay or should I run?!

as mai scrie, da amu ruleaza 'boii' si ma preseaza
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde just|me » Sâm Mai 06, 2006 12:49 pm

bausem, mi se facuse rau, un inceput de criza, mi-am revenit abia pe la 3 si ceva.nu vroiam sa le zic ca am baut si ca mi se facuse rau.la 2 treia sa ajung acasa.n-am mai ajuns.nici nu cred ca o sa mai ajung.nu sunt chiar sigura ca pot, dar o sa incerc.imi e rusine de ei, si ei nu au nici o vina pentru faptu ca pur si simplu sunt un om slab si nu-s in stare sa fac nimic pe picioarele mele.imi e atat de frica!si vad soare, si floricele, si un cer frumos, copii, catelusi si pisicute, oameni.n-as pleca.da nu ma mai suport.imi e scarba de mine, imi e sila.ieri am vazut-o p profa d mate din liceu.la una din ore intr-a 12a, eram la etaju 1, langa geam, atat de rau mi-a futut creierii incat , daca nu era andrada langa mine sa ma prinda repede de mana, saream pe geam.in fine, io stiu. acest prieten a fost extraordinar!chiar a reusit sa ma bine dispusa total!dar am zis ca ma mai plimb putin.si iar am inceput.a gasit 60mii p jos, mi i-a dat.am luat tigari, o africana cu cocos si netu.amu se gata banii.tre sa ies.as mai scrie, da nu mai am bani.nu stiu daca reusesc.incerc.

azi m-am oprit definitiv. PANA AMU, LA DREAQ!
so, I'll go today.
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde just|me » Joi Mai 18, 2006 4:45 pm

asa!da!acuma-mi place!e bine bine bine!
he he he
azi am luat bilete pt marti seara, desene la cinema, cu maricica!iuhuuuuu!d la 8 la 2 noaptea!abia astept!
azi is copil albastru, ieri am fost copil albastru deschis :>[am zis ca e nevoie de o schimbare...toata ziua maro...deja era...sufocant...]
astept sa se mai incalzeasca, sa ma fac copil alb!din piele-ntroarsa!:>
mama, da ce tampenie mai e si cu jurnalu asta!evident e ca scrii asa ca sa nu se lase sa se vada ca tu defapt cum esti si ca ce esti ca sa nu stie si ei care este si te cunoaste!cica se facea si ea si el si eu si tu si noi ca incercam sa ne cunoastem noi si cica daca daca nu era parca parca se-ntampla sa si reusim noi!dar cum constienti fiind de faptu in esenta ca cum el te cunoaste, ea te place, ei nu, noi nu, ele da sau nu[?], fiecare se abdapteaza la ce vrea eilalti s-auda!si uite asa mintim!sau pur si simplu ascundem!lucruri care este[tare-mi place vorba asta, he he:>] nu corect! sper ca m-am facut inteleasa:>vroiam sa incalcesc s mai tare, da n-o iesit...o sa reiau la o betie, poate-n vichend:>cam asa inseamna jurnalele 'virtuale', forumiste.in fond, e irelevante.
oricum, AZI E O ZI MINUNATA!SERIOS!AZI NU MINT CAND O SPUN!MULTA SERIOZITATE SI LIBERTATE VA DORESC!:>
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde just|me » Vin Iul 21, 2006 12:01 am

is seaca rau de tot in ultima vreme.cu toti.
e, un bou aproape m-a convins sa mai incerc cu forumu asta...si as incerca...
dragule bou, baga alb. 'world records' - van der graff generator.iti recomand sa scoti versurile d p net.si trimite-le si la mine te rog.multam fain!

ma asteapta un bolovan greu prin toamna...sper sa nu-l scap si pe asta!

sec rau... ma seaca secu asta... ma duc sa ma fut
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde just|me » Vin Aug 25, 2006 1:51 pm

stai si vezi 3 woody allen unu dupa altu...te zapaceste, te inebuneste!da e bine asa...e bine, da...
mai iesi cate juma de ora pe zi la 3 minutele de casa...
mai fugi la un net sa tastezi despre filme...
mai inveti pentru restante...
mai rasfoiesti ceva...
mai astepti...
pana cand?hm... nu stiu, da-i al naibii de bine!
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron