Oh my Lordi!!! Chiar au castigat!

Totul despre muzica rock

Oh my Lordi!!! Chiar au castigat!

Mesajde Salma » Dum Mai 21, 2006 1:05 am

Cand esti in vizita la socri tre'sa-ti mai calci din cand in cand pe inima si sa le tii companie la o instructiva vizionare a competitiei de renume mondial pe nume Eurovision. Oricat ar parea de anosta aceasta experienta, in seara asta m-am distrat mai tare decat la filmele cu chineji, vazand cum o trupa de roacheri cu masti de Startrechishti si niste aripioare sataniste de un kitch incantator le-au tras-o unor turme blajine sau, dupa caz, zbantzuite, de popishti, Barbi-uri, manelishti sarbi sau cocalari rushi. Si inca mai sunt siderata si nu-mi vine sa cred ca e atata rocherime pe lume si, culmea, si roacheri cu bani, ca apelurile alea costa. Imi pare rau ca baietii aia finlandeji aveau mashti, pentru ca as fi murit de curiozitate sa le vad fetzele cand s-au trezit in bratze cu trofeul ala de festival lalait. Iar imaginea lu nenea vocalu cu picioare de drac, secure si ditai buchetzoiu de flori in mana face toti banii. :hades: Si totusi...poate ma lamureste si pe mine cineva cum de-au castigat oamenii...sau alienii astia, ca pe mine sincer ma depaseste fenomenul. Rock rulez!!! :rulz:
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Djinn » Dum Mai 21, 2006 1:12 am

beton faza, nu-mi venea sa cred ~p ce le-au tras-o la popincari si (cara)popincaritze ~p (cu atat mai uluitor cu cat vocalu ala mai mult ragea pe scena decat canta, ca vorba ceea, la eurovision tre sa ciripesti fain laiv, altfel ie de nashpa)

da' oare Lordi nu-si strica "blazonu" cu trofeul asta? :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Salma » Dum Mai 21, 2006 1:19 am

Io zic ca aluia care are simtzu umorului i se rupe de blazon si vede doar partea distractiva a propozitiei. Ce m-a mai amuzat pe mine in seara asta a fost ca soacra-mea a zis de la-nceput ca aia castiga, drept pentru care azi o s-o pun sa ia bilet la Loto. Asa bulan prinzi o data-n viatza ;) Cat despre Lordi eu mi-as face trofeul statuie in fatza casei tocmai ca sa-mi aminteasca cum o chitara, o secure si neshte aripi de vinilin i-a facut sa-si smulga paru din cap pe o armata de stlilishtimacheuzicoregraficantacioshi de pe ditai continentu :D
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Dum Mai 21, 2006 8:46 am

absolut dementzial.... ma intreb daca acum o sa inceapa sa difuzeze mel lor pe tuate posturile de radio, cum a fost obiceiu cu altele, sau mai bine nu... ~p

katzy, cand mai vb cu magicii sa-mi aduci aminte sa-i sfatuiesc sa participe la eurovision, k ei cantau un cover lordi :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Dum Mai 21, 2006 8:55 am

am fo sa iau acu lumanarea pt botez si toate posturile vuiau de stire. :D
asta sunt?

http://www.nyan.aland.fi/informer/img/nyan/Lordi.jpg

daca da, e tare frate ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shaki » Dum Mai 21, 2006 9:35 am

ashtia sunt... mi-am luat shi mel shi prestatzia live de pe odc care e cea mai beton ce-a vazut eurovisionu :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde river » Dum Mai 21, 2006 9:40 am

Incet, incet, Eurovisionul se va transforma in Monsters of Rock Contest, ceea ce, intre noi fiind vorba, n-ar fi tocma' rau :rulz: :D

Ca idee nu-i rau ca a castigat rock-ul, dar, parerea mea, se putea si mai bine adica o prestatie rock mult mai buna. Tare cred ca, de fapt, a castigat imaginea, spectacolul in sine si mai putin piesa.
La modul general, Eurovisionul de anul acesta mi s-a parut slabutz.
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Dum Mai 21, 2006 9:57 am

E interesant contextul in care s-au decis finlandezii să-i trimită tocmai pe Lordi la Eurovision - Finlanda de obicei ia zero (0) puncte de fiecare dată cand participă, şi merge mereu din doi in doi ani. Aşa că probabil s-au gandit(asta e speculaţie din presă, dar sună plauzibil): bre, ăştia oricum nu ne apreciază, oricine ar merge de la noi, ia să ne doară-n bască şi să trimitem pe cine avem chef, decat să ne chinuim să le facem pe plac. Un fel de "fuck you, Eurovision".

Şi uite că a mers, mie sincer mi-a picat faţa cand am auzit că au caştigat. Cine ştie, poate la anul participă mai multe trupe mai ne-cuminţi.

Uite şi un articol din presa lor pe tema asta:
http://www.hs.fi/english/article/SATURDAY+NIGHT+AT+EUROVISION+LORDI+LORDI+LORDI+what+HAVE+you+done+/1135219973469
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Dum Mai 21, 2006 10:45 am

m-am trezit buimacita fix in treadu' asta. primu' moment am crezut ca ie inca un efect secundar a lu' jack de asear, al doilea moment m-am gandit ca poate ie de la daniels, da' acuma vad ca e pe bune. ~p ie pe bune, da? :D

eurovisionu ma lasa complet indiferenta, lordi si piesa lor la fel, da' bravo lor. foarte tare, frate! ie de departe cea mai metalica treaba care a castigat, deci in contextul asta ie foarte bine. monstruletii astia au reusit ce n-a reusit nightwish in 2000, care n-a luat decat locu' 2 si locu' prim de la public. au stiut iei finlandezii ca daca ie sa parieze pe ceva, atuncea ie clar metalu'. ti-ne-ti-o tot asa. :D

si la anu' n-o sa mai participam cu d'ale traistari intristatori, ci cu LOST, Hathor, Taine, Avskild sau Leprosy Abscess. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde kahlan » Dum Mai 21, 2006 11:09 am

Shaki scrie:
katzy, cand mai vb cu magicii sa-mi aduci aminte sa-i sfatuiesc sa participe la eurovision, k ei cantau un cover lordi :D



bineintzeles, nuncape problema :D


nocti scrie:si la anu' n-o sa mai participam cu d'ale traistari intristatori, ci cu LOST, Hathor, Taine, Avskild sau Leprosy Abscess.


MAGICAA!!!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Dum Mai 21, 2006 1:33 pm

hard rock halleluja nu mi-a placut, a fost cam frectie. daca bagau would you love a monsterman de acum cativa ani, ar fi fost fain.

lasa ca la anu ii trimitem pe negura :P
imi si imaginez ciobani cu cojoace, fluiere si chitari uitande-se speriati la toate luminile din scena eurovisionului

no acum, lordi a avut efect de masa, trupa buna de show, neundergroundisti. hai sa votam cu ei ca sunt cool. dar a fost interesant pana la urma zic eu
editez: (ei) sunt un fel de KISS ai zilelor noastre si cu alte orientari ca sa zic asa. :)
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde catharsis » Dum Mai 21, 2006 6:49 pm

alte orientari sexuale?
nu mi-a placut melodia (doar asta si a lui traistaru le-am vazut in concurs), dar bravo lor ca u castigat si au dat o palma peste fata pop-ului prefabricat ce se poarta la eurovision.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Salma » Lun Mai 22, 2006 8:09 am

Sunt fan Lordi, gata, m-au convins. Am mai vazut cateva clipuri si mi-au adus aminte de tineretzile mele rocheresti asa de mult incat m-au cucerit definitiv. Lordi is my Lord! :rulz: Si daca vreti o imagine clara a ce s-a intamplat la Eurovision, dati un clic pe lincu asta http://video.google.com/videoplay?docid=-6188277207132842629&q=lordi ~p ~p ~p
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 22, 2006 8:53 am

bre, precedentu fiind creat io zic de la anu eurovisionu sa fie pe sectiuni, adica: rock, pop, hauz etc si special pentru romania, manele ~p

io unu n-am prea "gustat" pesa cu aleluia vietii da asta ie, m-am dezobijnuit sa ma mai pish contra vantului :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Mai 22, 2006 9:06 am

foarte tare frate. am vazut clipurile. sa castige o trupa care in 2006 suna si arata ca in 86! foarte tare!

mai ales clipurile in care invariabil terorizeaza pujtoaice. dementzial :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shaki » Lun Mai 22, 2006 9:06 am

salma, facem fanclub, putzina organizare... :D

iedit: gaba, ai facut rost de video pana la urma?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Mai 22, 2006 9:12 am

ecstrem de slaba melodia, acu am vazut-o si eu. chiar nu pricep cum au castigat. cum ziceati si voi, e totusi o chestie ca nu castiga tot felul de poponei si pisdutze
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde gaga » Lun Mai 22, 2006 9:45 am

shak, nu am facut, e ala de pe net de la linku tau.

pupici
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shaki » Lun Mai 22, 2006 9:47 am

deci facem cdiu :D vb de acasa sa-mi spui ce borgir sau altceva te mai intere...

mijto semnatura :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Unleashed » Lun Mai 22, 2006 9:51 am

Eu chiar n-am putut sa privesc Eurovisionu, da' zic si io cate ceva:

1. Alegerea melodiei care sa reprezinte Romania a fo mai mereu un esec. Imi aduc aminte de Dida Dragan Vs. Laurentiu Cazan - cred ca de atunci m-am suparat eu pe romani si am renuntat sa vad cum multimea decide, indiferent de cat e de avizata sau nu.

2. Traistaru, o fi el aiurea-n interviuri, da' are o voce de milioane.

3. Nu stiu cine prezenta videoclipu', ori aci, ori pe alt thread. L-am privit si eu si e total departe de descrierea facuta. E un mai putin o "cenusareasa" si mai mult un "tainted love"

4. Melodia mi se pare cam plicticoasa, nu ma-ncanta deloc.

5. Astia nu vor sa aduca a "Kiss" nicidecum, e o formatie de rockareala, da'mi scapa numele, care face un adevarat show din vestimentatie, si tot asa, cu moace urate, bla bla bla-uri.

6. Romanii inca au probleme in a-si vinde imaginea. Nu stiu sa-si observe valorile (sau poate observa, da's conflicte de interese) si nici sa le promoveze corespunzator.
A mai tare semnatura de la X incoa.
Avatar utilizator
Unleashed
 
Mesaje: 381
Membru din: Mar Ian 10, 2006 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Mai 22, 2006 10:12 am

bre, deci voi nu pricepeti? Votul n-a fost pentru Lordi ci CONTRA CELORLALTI :D ca atunci cand (aproape) o tara-ntreaga a votat cu Iliescuca sa nu iasa Vadim

ps - sau e un semn ca secolu dooshunu va fi rock sau deloc :P vrem mai multe chitari si tobe, peste tot! :rulz:
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Lun Mai 22, 2006 10:31 am

fluf, baetzii aia costumatzi in monstruletzi au avut un cantecel gen ozone duar ca aveau la iei tuate doo oole.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Djinn » Lun Mai 22, 2006 10:37 am

era mai misto daca aveau mai multe, zic io.... adica ar fi sunat mai bine pesa: basi mai protuberanti, tobe mai dure, mwahahah :hades:
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Mai 22, 2006 10:40 am

plus ca iar fi ajutat mai tare si un vocal
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Necko » Lun Mai 22, 2006 10:47 am

io creca fara vocal erau esceptzionali.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde sin ella » Lun Mai 22, 2006 10:59 am

baetzii astia monstruosi uite
ce au declarat :nu:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde memetshot » Lun Mai 22, 2006 11:19 am

vai....au fost fuarte rautacios cu Tristaru nostru. Nau auzit ei de Torpedou muzicii
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Mai 22, 2006 11:22 am

Ba, deci Traistariu ala e o nulitate muzicala. Iar piesa aia tornero e de tuata pula si-un coi. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Mai 22, 2006 11:34 am

hova, dupa ce te pui la punct cu rockul anilor 80 ai voie sa comentezi, ce ai zis e deplasat total. plus ca tu esti hausí£r deci nush ce cautz aici :D

iti dau o lista de inceput: motley crue, great white, wasp, kiss. dupa aia o sa zici ca lordi copiaza la greu da' sa compari cu ozon e ca si cum te-as compara io cu un manelist ceea ce nu se cade.

vocalu e muci live (cum zice memet) da' in studio mixat e ok. si sa-mi bag io cracii daca nu fac toti banii, mai ales ca au castigat.

si acu' citez din articolul lu' iubi

"Monştrii" din Finlanda, cu măşti hidoase, dizgraţioşi şi fără nicio legătură cu ceea ce se intamplă la un astfel de concurs


aide plm, poi sa muara pic si poc daca astia care au scris au auzit macar de gwar. mastile erau marfa, pesa opzecista bestiala. nimic original. au muit tot. sunt fan lordi (tx salma de subect).

peseu: articolul din adevarul in schimb demonstreaza calitatea ziaristilor care repeta cuvantul "bashcalie" in lipsa de vocabular. halal.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde h0va » Lun Mai 22, 2006 11:42 am

plus ca tu esti hausí£r deci nush ce cautz aici


~p

bre abar nam ce ie aia hausar deci refuz sa cred cas aia :D

doi la mana, mie melodia aia mi se pare pop'rock raportata la titulatura de hard'rock acordata de cei din presa, cel putzin mie asha mi se pare..ramanand in sfera comparatiilor a zice ca pesa aia ie hard'rock ie ca shi cum ai spune ca pacaliciu ala chel de la 3sudvest ie rapper, d'aici shi asemuirea mea cu ozone :)

ashadar pana sa ma pun la punct cu rockul anilor 80 ma duc sa manc un senvish. tzutzu gaga shi shtiu ca iesh catranita ca au loato hienele pe cuaja da' nu tre sa te iei de ala micu cu suzeta ca iel ie mic shi evident din afara localitatzii..

zioa buna bre.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron