Sporturi extreme

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Sporturi extreme

Mesajde loran_raul » Sâm Aug 18, 2001 12:47 am

Ce sporturi extreme va place sa practicati?
(---chiar va place banjee-jumping?----)
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Re: Sporturi extreme

Mesajde May » Vin Aug 24, 2001 12:32 am

eu as face bungee jumping daca as avea unde si daca m-ar tine buzunarul........chiar imi place ideea
asta e unicul sport extrem care imi vine in minte acuma si pe care as vrea sa-l paractic
"Get away from me!
Take heed to thyself and see my face no more!
For in the day Thou see my face Thou shalt die!"
May
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 23, 2001 4:21 am
Localitate: bistrita, bucuresti

Re: Re: Sporturi extreme

Mesajde WOLF » Vin Aug 24, 2001 8:09 pm

Initial trimis de May
eu as face bungee jumping daca as avea unde si daca m-ar tine buzunarul........chiar imi place ideea
asta e unicul sport extrem care imi vine in minte acuma si pe care as vrea sa-l paractic


Sunt multi care afirma ca e cel mai grozav orgasm care l-ai avut vreodata X 10... si as vrea sa sar... de fapt sunt sigur ca o sa sar de indata ce o sa mi se iveasca ocazia...
Urmatoarea chestie pe care as face-o ar fi saritul cu parasuta si pilotarea unei parapante... and then just hack....
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

Re: Sporturi extreme

Mesajde Rolf » Mie Oct 10, 2001 12:00 pm

Initial trimis de loran_raul
Ce sporturi extreme va place sa practicati?
(---chiar va place banjee-jumping?----)


M-as trage cu bicicleta pe munte si cu barca pe riuri de munte (cred ca rafting ii zice). Nu stiu cit de extreme sunt. Bunjee nu as face.
De practicat insa nu am practicat nimic extrem (doar daca se pune ca m-am dat in tot felul de comedii rotitoare prin iarmaroacele din parcuri).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde alina » Sâm Oct 13, 2001 12:54 am

mountainbike l-am practicat vreo 3 ani dar am avut un accident super stupid
in general prefer cele terestre
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Mar 14, 2002 7:15 pm

visez de muuuuuuuuuult timp sa urc int-ru elicopter....si sa sar cu parasuta(deasupra oceanului)....da'mai intai tre'sa invat sa inot,nu?:rolleyes:

am o intrebare:a vazut cineva pe aici "Fear-Factor"?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Mar 15, 2002 12:43 am

Imi doresc sa ma dau cu parapanta....si sa sar cu parasuta.

Am fost odata la o tentativa de rafting si mi-a placut la maxim.

In rest nimic extrem doar ca imi place sa schiez pe orice partie indiferent de cum e vremea. I'm an addict.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 15, 2002 1:00 am

Eu ..am mers ani de zile cu bicicleta ! Se considera sport extrem ? :D

Oricum...am semicursa ruseasca..cu 4 viteze..produsa undeva prin anii 80 ! A fost a lu tata...dar el e prea gras si batran ca sa mai mearga pe ea...si mi-a dat-o mie !
Cred ca am strabatut sute de kilometrii alaturi de semicursa Turist ! E albastra si are coarne de berbec ! :)

De asemenea..ma uit cu mare placere..si la televizor..la competitziile cicliste ! Atzi fii interesatzi sa deschidem un subiect CICLISM ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 16, 2002 12:27 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Eu ..am mers ani de zile cu bicicleta ! Se considera sport extrem ? :D


"Mereu mi-am dorit sa am o bicicleta/ inca beau cu placere apa de la chiuveta"

Bah oribile nus ce sa zic de subiectul de ciclism dar hai sa vedem daca ne poate ajuta cineva cu micul nostru pariu:

Eu am zis ca ciclistii fac pe ei in timpul curselor lungi ca sa nu piarda din timp iar Oribilu nu ma crede.
Ca sa nu fie confuzii este in discutie numai "numaru 1"
"Numaru 2 " e considarat zi proasta si se sfarseste prin abandon.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

ha ha ha ha

Mesajde Zgubilici » Sâm Mar 16, 2002 12:30 am

cred ca deja e o chestie involuntara!!!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 16, 2002 12:39 am

Nu stiu. Asta am auzit si eu iar daca stam sa ne gandim e destul de firesc.
Oribilu nu vrea sa creada. :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Mar 16, 2002 2:02 pm

[quote]Initial trimis de Aliosha
[B]Imi doresc sa ma dau cu parapanta....si sa sar cu parasuta.


Aliosha,stii faza cu cearceaful.......

voi chiar vorbiti serios de faza cu ciclismul sau e la caterinca???
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 16, 2002 4:31 pm

Normal ca nu e adevarata faza cu ciclistii ! Aliosha..are pasarici la cap !
Cum draq sa fie adevarata ? Daca ii vine la ciclist sa se pisa...se da jos dupa bicicleta..se baga dupa un tufish..si asta e..nu-i ia mai mult de 1 minut !

Sa fim seriosi ,Aliosha ! E fantezie de copii ,ceea ce crezi tu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 16, 2002 4:53 pm

Da ma. Toate treseele de ciclism sunt prevazute cu tufisuri. De asemenea ei se stropesc cu chestiile alea din care beau din cauza ca le este cald. O sa incerc sa caut o dovada sa te lamuresc.

Bine ca nu te-ai facut ciclist ca pierdeai toate cursele.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 16, 2002 5:00 pm

N-ai ce dovada sa imi gasesti..ca e absurd ceea ce spui !!!

Si oricum..ciclistii..pe traseele lungi merg 6 ore ! Tu nu potzi sa stai 6 ore fara sa te pishi ??? Omul normal rezista si 10-12 ore !

Si plus ca ciclistii transpira...asa ca nu le vina sa se pisha !

Nu mai induce in eroare membrii acestui forum ,cu asemnea subiecte de discutzie !
Si daca vrei sa te convingi..ca am dreptate..intreaba-l pe Rolf..ca el tre sa stie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

E ca mine

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 16, 2002 11:39 pm

Oribile uita-te sa vezi ce a scris Alina la noul subiect deschis depsre ciclism.
Ti-am zis ca in cazul curselor lungi asa e.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Dum Mar 17, 2002 12:23 am

Da vreau sa precizez ca eu n-am facut niciodata pe mine in timpul unei curse! la noi o cursa dura cel mult 3 ore asa ca ma puteam abtine!
Oricum o sa intreb pe un prieten care a facut ciclism de sosea!Logic vorbind cred ca se mai scapa si ei in orice caz nu se opresec sa faca pe drum o pisare tine cam 2 minute ceea ce reprezinte f mult pt pt cursa de ciclism!Iar faza cu abtinutu mi se pare cam penibila!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Lun Apr 01, 2002 8:54 am

Care a fost cea mai extrema avenura pe care ati avut-o? La mine a fost dat-ul cu rolele pe un deal, pe un drum plin de pietricele mici, concluzia: o mana rupta, toale distruse si dorinta de mai mult.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mar Apr 02, 2002 1:38 pm

cea mai tare pana acum a fost la alpinism....genunchi juliti,un deget dislocat si,ca sa te citez,"dorinta de mai mult" :)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

A fost cineva pe la manifestari de sporturi extreme?

Mesajde Zgubilici » Mar Apr 02, 2002 1:53 pm

De exemplu Big Air cu snowboard la Poiana Brasov acum vreo luna, la Balea anul trecut, ciclism, etc.?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 02, 2002 7:32 pm

La mine....cea mai extrema aventura..a fost acum fo' 4 ani....cand mergeam linistit cu masina ( o superba Dacie 1310 ,culoare alb 13 :p ) ...si m-a oprit politzia din mers....exact ca in Need For Speed !
Inca din spate..de la mare departare..au bagat sirena..si vorbea un gabor la porta-voce : "tragetzi pe dreapta ! tragetzi pe dreapta ! " . Cand m-au ajuns s-au bagat in fatza mea..si gaborul din dreapta soferului...a scos bastonul reflectorizant..in culorile alb-rosu pe geam..si mi-a facut semne disperate sa opresc !
Cand..a oprit..mi-a zis sa ies din masina..si sa le arat actele ! Le-am aratat..si si-au cerut scuze ! Ma confundasera cu un infractor periculos !
Masina de gabori..a intors 180 de grade...eu mi-am continat drumul...si totul a decurs in mod normal ,pana la urma !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Apr 03, 2002 5:50 am

Alb 13 e de fapt crem nu? Am avut si io una...alta decat celebra B -57- PAL.

Am si eu ceva semi extrem de la ski.
La 7 ani mi-am rupt piciorul stang + dislocat umarul pe Karp la Sinaia ( cine cunoaste partia (e mai mereu gheata))
M-am dus si nu m-am mai oprit.
M-am rostogolit de n ori dar nu mi-au sarit schiurile din picioare...
Pe vremea aia nu erau schiuri ca acum cu legturi smecherite care sar automat la soc din picioare.
De fapt erau dar nu aveam io. :p
In Romania erau "la moda" schiurile Combi -Reghin , Topaz, Diamant etc...
Ma rog... niste porcarii de lemn cu niste legaturi pe masura.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 03, 2002 10:37 am

Nu..alb 13..e alb ! Nu are legatura cu crem.
...................
Mi-am amintit ..de vremurile cand patinam pe celebrul 23 august (actual Mihai Flamaropol). Eram eu cica mare patinator...si bagam viteza mare....si bufff...am cazut rau de tot..de m-am dat cu capul de gheatza..dar intr-un mod barbar ! Am vazut stele verzi....mi-am spart si capul ....si nu am stiut de mine..pt. o vreme !
Cand mi-am revenit.....eram groghi...! M-a intrebat doctorul ce s-a intamplat...iar eu i-am raspuns : "pai ce sa fie ? m-am lovit cu patina in cap ! " . Eu....asta am avut impresia...ca am cazut..si cumva (nu stiu cum)..am ajuns sa ma lovesc cu patina din picior...tocmai in crestetul capului ! :p Radea doctoru' cu lacrimi...cand a auzit acestea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Apr 03, 2002 12:37 pm

Imi aduc aminte numai 2 evenimente, nu foarte extreme: pe la 10 ani, impreuna cu inca doi distrusi, am coborit pe gheata lacului Cocioc (Parcu Tineretului) prin martie, cind mai erau doar citeva banchize (ca sa zic asa) stravezii. Nu mai stiu ce vroiam sa experimentam, da cum am pus picioarele pe gheata, cum ne-am trezit in apa pina la genunchi, si departati de mal. Cu ultimii centimetrii de mina am ajuns pina la mal si ne-am tras, inainte sa se scufunde gheata mai tare cu noi.

Incepator in ale schiului, coboram Drumu Rosu (Poiana), iar la un viraj zbor direct pe sub plasa de protectie, in ripa. Noroc ca era zapada mare, si m-am oprit repede, dar nu mai puteam sa ma misc defel (cind te scufunzi in zapada de un metru, cu tot cu schiuri in picioare, e mai greu de iesit). Io, in loc sa zbier, crezind ca oricum ma vede ala de ma invata sa schiez, m-a apucat risu. Noroc ca ala chiar m-a vazut si a coborit sa ma extraga de acolo.

Altele nu-mi vin acu in cap, da imi iubesc viata si am obiceiu sa ma abtin de la aventuri prea periculoase.

Edit: despre evenimente extreme. Daca parapanta e sport extrem, in fiecare vikend in care am fost prezent in Poiana am vazut schiori-parapantisti care se lanseaza din capu lu Ruia (statia de gondola) si aterizeaza pe Bradu sau pe drumu spre Brasov sau cine stie unde.

Si am mai asistat la bunjee, cind era in Herastrau, si dupa aia la Neptun. Dura vreo 10 minute sa-si faca ala curaj sa sara, asta era cel mai caterinca. Spre deosebire de aici, cind am fost la Hungaroring era si acolo o macara de unde se aruncau amatorii: e, alora nu le lua nici 2 secunde, abia ajungeau sus si se aruncau.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Patinaj (da nu pe ghiata)

Mesajde Aragorn » Dum Apr 14, 2002 12:08 am

Azi mi-am cumparat si eu niste patine meseriase si am inceput sa ma dau cu ele pe aici prin zona (stiu sa merg cu patinele de cand eram mic) dar am intampinat o greutate mare.
In orasul in care locuiesc eu sunt multe delusoare, si eu nu stiu cum sa le cobor fara sa iau o vitewza prea mare si sa iau vreo masina sau pieton. (de urcat e mai usor)
Are cineva vreo idee cum sa fac sa cobor normal...?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Dum Apr 14, 2002 2:39 am

Din cite stiu eu nu prea ai cum....
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aragorn » Dum Apr 14, 2002 3:37 am

Initial trimis de Rolf
Din cite stiu eu nu prea ai cum....


Mersi Rolf, dar aia stiam si eu momentan, dar cine stie poate e vreo solutie, adika tre sa fie :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Apr 14, 2002 3:42 am

Adica ti-ai luat role nu ?

Nu prea ai cum sa faci "plugul" cand cobori. Si io am patit-o odata... ma indreptam odata spre o intersectie cu viteza nu aveam cum sa franez si m-am aruncat pe o parte... noroc ca era iarba.

Si mie imi place sa ma dau cu rolele mai ales ca aici sunt piste de n km in lungul fluviului. Vara e chiar misto de tot.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Apr 14, 2002 4:07 am

Initial trimis de Aliosha
Adica ti-ai luat role nu ?

Nu prea ai cum sa faci "plugul" cand cobori. Si io am patit-o odata... ma indreptam odata spre o intersectie cu viteza nu aveam cum sa franez si m-am aruncat pe o parte... noroc ca era iarba.

Si mie imi place sa ma dau cu rolele mai ales ca aici sunt piste de n km in lungul fluviului. Vara e chiar misto de tot.


Da aliosha, role mi-am luat.
Faza e ca eu vreau sa merg la scoala cu rolele numa ca am de coborat vreo doua delusoare de vreo 200-300 m fiecare (sau mai mult) si nu stiu cum sa fac... :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Apr 14, 2002 4:24 am

Bobo sincer nu stiu cum pentru ca eu ma dau rar si pe piste line...

Oricum daca tii mortis poti sa iti iei cotiere , genunchiere si casca si sa bagi viteza
:D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori