Caut colaboratori!

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Caut colaboratori!

Mesajde Pache » Mie Feb 27, 2002 11:51 pm

Caut colaboratori!
Am auzit ca aici, pe acest forum, s-ar afla lume de calitate, si de aceea am hotarat sa postez si aici rugamintea mea.

Pentru toti cei interesati, seriosi si care mai au pe deasupra, si pretiosul timp liber, le propun o colaborare la un proiect pot sa ii spun chiar indraznet.
Despre ce este vorba?
Este vorba despre un concept nou, unic in Romania in acest moment, din cunostiintele mele. Acest concept a fost numit de mine simplu Referate by request si se vrea o mana de ajutor pentru toti cei care au nevoie rapida de un referat. Acest concept si proiect va functiona sub aripa site-ului http://www.referate.bz . Concret, omul vine pe site, da un mesaj gen 'vreau referat despre aia'. Aici intrati voi, posibilii colaboratori in scena. Voi intrati pe site, vedeti mesajele primite, cautati pe net documentatie despre 'aia', aranjati totul frumos in word dupa regulile deja existente ale site-ului sus numit, si trimiteti referatul pe mail celui care l-a cerut, si mie, mie ramandu-mi sarcina de a il pune pe site in cel mai scurt timp posibil.
Exista doua mari probleme, ca sa le spun asa. Toti cei care vor sa participe la acest proiect trebuie sa fie activi pe internet destul de mult timp, si stiu ca sunteti! ;) , referatele de pe site, deci si cele care fac parte din acest proiect sunt scrise cu diacritice, deci trebuie sa va conformati acestei reguli.
Nu m-am gandit exact la structura echipei, dar se pot forma sub echipe de 'cautatori', 'corectori', samd.
Toti cei interesati de colaborare sunt rugati sa imi dea un mail la dredflee@yahoo.com.
Multumesc!
Pache
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Oct 28, 2001 10:55 pm
Localitate: Targoviste

o idee interesanta...

Mesajde Shrek » Joi Feb 28, 2002 12:26 am

Initial trimis de Pache
Caut colaboratori!
Am auzit ca aici, pe acest forum, s-ar afla lume de calitate, si de aceea am hotarat sa postez si aici rugamintea mea.
Este vorba despre un concept nou, unic in Romania in acest moment, din cunostiintele mele. Acest concept a fost numit de mine simplu [b]Referate by request
si se vrea o mana de ajutor pentru toti cei care au nevoie rapida de un referat. Acest concept si proiect va functiona sub aripa site-ului http://www.referate.bz . [/B]



E chiar foarte binevenita ideea aceasta insa ceva detalii in plus n-ar strica...anume pe la ce ora te poate gasi cineva pe un server public de genul mIRC..pentru diferite completari sau situatii neprevazute...ori cum vei putea fi contactat pe yahoo.si mai ales vei putea primi oare la timp doc-urile respective?

Eu sunt interesat in aceasta propunere..drept urmare iti las si adresa de E-mail: http://www.aveneo@yahoo.com...pentru alte detalii pot fi gasit pe mIRC la adresa #seth.

Over & Out.
It's a question of mind over matter.
If you don't mind it don't matter.
Shrek
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Vin Feb 08, 2002 3:04 pm
Localitate: Pe scaun, de obicei

Mesajde KickAss » Joi Feb 28, 2002 12:41 am

Si alte detalii ar fi binevenite. Hai sa dau un exemplu: REMUNERATIILE???
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Pache » Joi Feb 28, 2002 9:55 am

Deci sa incep cu inceputul.
Pe mine ma gasiti cand sunt online, pe cananlul #grupa-vesela, pe reteaua undernet. De asemenea pot fi contactat pe adresa de mail care am scris-o in mesaj, si mai pot fi gasit pe yahoo cu user-ul dredflee.
Asta a fost primul aspect al problemei.
Al doilea.
In acest moment lucrez la niste scripturi php care sa faciliteze impartirea site-ului in doua. Varianta free cu referate medii, si varianta Platinum la care vor avea acces numai un numar redus de membrii care vor plati eventual un abonament lunar, care va cuprinde referate de calitate. Pentru aceasta sectiune vor fi niste abonamente sau ceva asemanator, care vor fi desigur pe bani.
Eu nu ma gandesc la bani, in primul rand pentru ca atunci cand m-am gandit la chestia asta banii nu intrau in discutie. Nu pot sa va spun exact cati bani veti primi sau daca veti primi, pe site este un sondaj de opinie cu privire la cati vor plati si cati nu. Nu stiu cat de relevante sunt aceste rezultate dar e bine sa sper :)
Oricum am nevoie de un numar mare de referate de calitate care nu mai sunt pe net.
Deci pentru cine are referate de calitate, si facute de ele, sau traduse dintr-o enciclopedie sunt rugati sa le trimita pe dredflee@yahoo.com

In incheiere as vrea sa mai anunt un 'zvon'. Site-ul nu vrea sa se opreasca numai la referate, si vineri noaptea va avea loc un upgrade, si as dori niste colaboratori care sa posteze stiri din diferite domenii (muzica, sport sau alceva...). Deci contactati-ma!
Pache
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Oct 28, 2001 10:55 pm
Localitate: Targoviste

:))

Mesajde adelina » Lun Mai 20, 2002 6:26 pm

pe #grupa-vesela nu esti........si stau aproape toata zioua pe net .Lipsesc doar cand am ceva probleme.Daca vreti pe mine ma gasiti cu nickul :CYBERY
adelina
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Aug 23, 2001 3:51 pm
Localitate: beclean , bistrita-nasaud, romania

Re: Caut colaboratori!

Mesajde PuturOSU` » Sâm Iul 06, 2002 8:52 pm

ideea e buna!
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron