Nightwish & Tarja Turunen

Forumul asociat fanclubului Nightwish

Nightwish & Tarja Turunen

Mesajde Nicholas_Alek » Joi Aug 29, 2002 10:37 am

Ce parere aveti de coverul asta a lui Led Zeppelin??
Am auzit ca l-au furat dupa gary moore...
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde b0nechina » Joi Aug 29, 2002 12:02 pm

Avem o parere EX-CE-LEN-TA, numai ca respectivul cover nu este dupa Led Zeppelin, ci dupa Gary Moore.
Desi n-ai zice ca-i posibil, exista doua piese diferite cu acelasi nume. :shock:

PS Vezi, ca google intoarce mai multe rezultate... fa un pic de scroll down.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alek » Joi Aug 29, 2002 12:11 pm

Bine ai zis...my mistake..:)

Are o voce tipa aia din Nightwish de mi se ridica paru´ pe maini!!
Fiindca abia mi-au dat cateva tuleie
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde gaga » Joi Aug 29, 2002 12:13 pm

Trebuie sa remarc aceasta confuzie, ma bucur ca a fost facuta public pentru ca subliniaza ceea ce spuneam eu mai demult, dar mi-au sarit la cap, ultimul fiind as xxl. Si anume: ca nu mi se pare normal ca o trupa sa iasa in fatza incercand o lovitura de marketing (ma rog, si reusind in acest caz) cu un cover. Oricat de buna ar fi trupa.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alek » Joi Aug 29, 2002 1:12 pm

Dana, sint de aceashi parere cu tine, dar..(intotdeauna este un "but" :) )

DACA piesa este reushita, este o metoda perfecta de a ta lansa in market, avind in vedere ce fel de competitzie este dusí¤ la momentul actual, si nu vorbesc de competitzia dintre Adrian Copilul Minune si Adi de la Vilcea.

Deci nu este normal...sau mai bine zis "fair", dar este un cale de a te face cunoscut. Acum cind ma duc la magazin si vad printre sutele de cd-uri si unul pe care scrie "Nightwish", ma apuca interesul..

Dar daca auzi un cover ca asta:


..iti vina sa-i iei la bataie..*lol*
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde gaga » Joi Aug 29, 2002 2:11 pm

Va rog frumos nu mai dati link-uri de acel gen fiindca-s ilegale!

Discutia se poate purta si fara ele, trupa e cunoscuta, piesele asemenea, ok?

Alek, in principiu (dar numai in principiu) ai dreptate, vezi si cazul Manson. Dar ceea ce ma deranjeaza este ca nu se subliniaza acest lucru si ca multi cred ca a fost intai gaina. Cam asta ar fi...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Joi Aug 29, 2002 6:00 pm

nightwish era ieshita pe piatza inainte de over the hills, dupa ocean born au tras un tur impresionant prin europa, iar albumul respectiv a fost in topurile finlandeze. over the hills a aparut dupa aia, a fost tributul pentru mtvizare, ceea ce este un fapt obishnuit: de exemplu, rammstein a preluat stripped la putzin timp dupa release-ul lui sehnsucht.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alek » Vin Aug 30, 2002 8:57 am

Initial trimis de aphextwinz
nightwish era ieshita pe piatza inainte de over the hills, dupa ocean born au tras un tur impresionant prin europa, iar albumul respectiv a fost in topurile finlandeze. over the hills a aparut dupa aia, a fost tributul pentru mtvizare, ceea ce este un fapt obishnuit: de exemplu, rammstein a preluat stripped la putzin timp dupa release-ul lui sehnsucht.



Ai dreptate...sint finlandezi!!!...deshi nu arata a nordici. Am inteles ca Tarja (vocalista) este fosta cintareatza de opera! O fii oare adevarat?

Si ai avut ia dreptate cu over the hills...a fost chestie de mtvizare...
Damn, I´m smooth!
Smoother than D***!
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde gaga » Vin Aug 30, 2002 9:20 am

You are smooth like a nice shit...
Nu numai ca dai dreptate tuturor, dar deschizi subiecte fara a avea habar de mai nimic, adica: nightwish - canta prelurare dupa zepp, apoi zici (si te iert) "minca-iash" (corect manca-i-ash), apoi tragi cu "ai dreptate, sunt finlandezi", adica nici asta nu ai habar.

Sa iti zic: pentru mine nightwish sucks. dar pt. a zice asta i-am ascultat. matale esti nitel pe dinafara. nu nitel, rau de tot. eu pe threadul asta voiam sa fac scandal dpdv muzical.
cand, ce sa vezi gasesc post al lui gigel cu "ai dreptate, sunt finlandezi"

nenea... u r out of here

btw (later edit) cautand pe google: gagica a studiat muzica clasica. nu a cantat la opera. diferenta enorma. si chifiriuc a facut asta si klaus. daca inveti ceva nu inseamna ca excelezi in acel ceva. un exemplu neplastic: toate gimnastele ratate din romania sunt la marele circ de stat, poa sa se dea ele peste cap (cum poa tarja sa cante oarecum corect) dar nu vor atinge niciodata performante (cum tarja nu va fi - sa zicem, maria callas)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alek » Vin Aug 30, 2002 10:14 am

Mai bonehead, nu te mai agita atit ca faci valuri prea mari, si-mi darimi salteaua. (e bine scris "valuri" si "darimi"?)

Prin postul original am cerut parerea altora, si singurul care a stiut ceva a fost aphextwinz. Tu ai inceput sa o aburezi cu aiureli de doi lei, "blah,blah..nu e normal..blah..blah". Ai cumva ceva complexe de care trebuie sa shtim? Aspirina face minuni!La mine a avut efect!

NU am zis ca a CINTAT la opera, ci am intrebat daca este adevarat! Cunoshti diferentza dintre "statement" shi "question"? O iau shi eu pe engleza, ce de, decind cu NATO, toti vorbesc numa´ " u r" shi "btw".

Si tipii sint finlandezi, asa ca du-te shi spalate cu apa rece pe fatza, ca ai transpirat tot vorbind numa´ prostii. (am scris bine spalate?)

Mare-i gradina lu´ Dumnezeu...da cu tine in ea, pare mica.
Damn, I´m smooth!
Smoother than D***!
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde SOD » Vin Aug 30, 2002 11:06 am

deci vrei pareri!bine!uite ce zic eu despre formatia vocal instrumentala Nightwish.sunt infioratori!chilotei de blana le mai trebuie si sunt exact manowar!e o porcarie!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Aug 30, 2002 1:22 pm

Initial trimis de Nicholas_Alek


Si tipii sint finlandezi, asa ca du-te shi spalate cu apa rece pe fatza, ca ai transpirat tot vorbind numa´ prostii.

Mare-i gradina lu´ Dumnezeu...da cu tine in ea, pare mica.


spalate in gat cu dusu' ca sa se duca gustu' de cacat. ca aia am zis si eu dar e destul de greu sa citesti cand nu ai invatat sa scrii. stiu, nu functioneaza cratima.
si matale sa scrii cand o sa incetezi sa te miri ca nightwish is finlandezi. iar ce a zis afex (foarte corect, intr-adevar) gaseai pe google daca aveai bunul simtz (categoria musca) sa te informezi inainte sa postezi extaziat dupa ce ai ascultat o preluare.
ca nu faci diferenta intre led zepp si gary moore nici o problema dar cum zicea si distinsa b0nechina:

PS Vezi, ca google intoarce mai multe rezultate... fa un pic de scroll down.


vorbim cand mai cresti sau cand scapi de complexul "am uitat ce am zis. Exemplu?

NU am zis ca a CINTAT la opera, ci am intrebat daca este adevarat!

(daca este adevarat ce?)

. Am inteles ca Tarja (vocalista) este fosta cintareatza de opera!


Pe bune, nu se mai gaseste cavit? Papa niste peste.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Vin Aug 30, 2002 2:40 pm

dana, nepeiorativ te intreb ce ai ascultat nightwish. ca sa shtiu shi eu de tzi se par nashpa. ai ascultat nightwish inainte sa apara over the hills? shi inca ceva, mosh nicholas dupa semnul de exclamare a intrebat daca este adevarat. dar citatele fara legatura cu contextul shi trimiterile dese la google (daca cautzi bine poate ai sa gaseshti nishte piese online in format real audio shi te scotzi shi de material audio)

da mah sod, dar parca-i mai bine decat pungent stench care canta-n lantzuri ;)

gramatica lui nicholas e dementziala, pe forumu' asta nu-i subiect "de veghe" ?
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde manelesux » Vin Aug 30, 2002 3:57 pm

1.nikule, cuma adica nu arata a nordici? tu shti cum arata nordicii? mici shi negri?

2.Dana, dai cu bata in balta. Nightwish rupsese gura targului cu 3 albume inainte de over the hills, iar over the hills a aparut la randul lui pe un EP live. De asemenea, aveau 4 videoclipuri inainte de over the hills(asta fiind primul clip aparut in Romania, nicidecum primul clip aparut pe MTV sau McM...din pacate Sleeping Sun sau Carpenter nu erau coveruri ca sa atrage urekea Danei, astfel ar fi remarcat ca Nightwish erau pe MCM inca din 98), plus o participare la Eurovision shi o cota cumplit de ridicata. Potzi spune orice, dar nu potzi spune ca Nightwish a avut noroc cu over the hills.

3.Asemanarea Manowar-Nightwish nu shtiu de unde sa o iau. nightwish are structuri de power metal finlandez, gen Stratovarius, care se obtzine amestecand o sticla de heavy metal teuton cu o lingura de clape in viteza, fenomene de care Manowar este cam la 100 de ani lumina. Diferentzele devin dureroase cand comparam versurile. Sau vroia SOD sa zica ca Tarja are sani la fel de mari ca pectoralii vocalului de la Manowar?

4.Maria Callas canta muzica clasica. Tarja canta rock. Mustaine se compara cu Maria Callas? toata lumea care nu canta ca Maria Callas canta prost? Punand la socoteala shi varsta frageda ( nu va luatzi dupa tzatze) a Tarjei, m-ash risca sa zic ca, deshi nu e Callas, e cea mai corecta (tehnic) voce din rock. chiar daca nu e cea mai corecta voce din ISTORIE. insa am cadea in penibil daca am ashtepta de la fiecare cantaretz de rock sa fie Carreras.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Pentru Dana!!!!!

Mesajde gaga » Vin Aug 30, 2002 4:10 pm

Initial trimis de Nicholas_Alek
Nu te mai strofoca....esti pe ignore!


Sa mori tu? Si tu outsider aici du-te pe animal x

====

Domnu' manelesux (miss you man), stiu mah domnu' io faceam referire doar la emtevizare. Nu am zis ca piesa aia i-a scos in fatza. Stii ce parere am de nightwish. Cam ca SOD asa.

Aia cu maria callas s-a vrut peiorativa m-sux, credeam ca esti vexat in tehnici de astea subversive ;D

Afex, am ascultat recent mah... cum amandoi monstruletzilo stiti, nu e genul meu.

Cat despre gramatica lui "Nicholas, io gramatica o las"... o sa o infierez mai rau decat pe lanul de secara (ca a comis-o peste tot). Si nu o sa-l trimit la scoala cum am facut cu gabytzu caruia i-a prins bine sfatul si care nu (prea) le mai comite, ci am sa-i dilesc posturile.
Nu de alta dar umbla vorba ca ii place pe forumul animal pix. Si daca mai posteaza injurii nemotivate (acesta este apanajul exclusiv al lui manelesux), isi ia si al doilea avertisment aici... si cine mai stie?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Vin Aug 30, 2002 5:22 pm

Mare Msax,sa mori tu ca n-ai inteles ce am vrut sa zic cand am comparat mow cu night ?vrei sa ne discutam si na ne disputam?nu cred ca ar avea vreun rost!raman la parerea mea ,ca Tarjei astea ii lipsesc chilotei de blana si o sabie mare in mana!

Nea Afex,da,asta e raspunsul!mai bine cu lanturi decat cu rochii decoltate si solfegii!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde manelesux » Sâm Aug 31, 2002 9:38 pm

nicule, afla de la mine ca nordicii ashtia mai mult nu-s blonzi decat is.nu-i confunda cu nemtzii.

SODule,sa mor io daca te intzeleg. Dar io mai bine ash fute-o pe Tarja decat pe ala de la pungent stench. ce sa-i faci, am o slabiciune pentru solfegii. presupun ca-s un tip care se vinde ushor.

Dano, numa tu ai de pierdut. pe mine ma doare in gura. la propriu.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde SOD » Dum Sep 01, 2002 1:56 pm

Manele,sa mor eu ?pai,daca de luam dupa acest sanatos principiu al tau,ar trebui sa asculti Candy,ca alea sunt mai bune decat Tarja.nu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alek » Dum Sep 01, 2002 8:23 pm

Ok..ok...tinetzi-va pantaloni, ca-tzi facut in ei. Nu e vorba de cum arata banda (chilotzi de blana, bla, bla). Eu ziceam de vocea ei, shi de melodia over the hills..

Pai hai sa luam de exemplu Megadeth! Cum arata? Zici ca m-ai aveau o prashina de terminat, shi sau hotarit sa faca muzica! Cel putin mustaine ala...e homo rau de tot! De fac muzica mishto (pentru aia care-l iubesc pe satana mai mult decit pe dumnezeu).

Hmmm....stai asa putin...ce motiv ash fii avut eu sa ma iau de megadeth?..hmmm...
Damn, I´m smooth!
Smoother than D***!
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde gaga » Lun Sep 02, 2002 9:48 am

offtopic niculaie. avertisment. exista subiect megadeth. scrie acolo.
daca ti-e lene sa respecti regulamentul ce sa zic: was nice talkin to you (yeah, right)... numai pt gramatica matale ti-as da ban dar... is suflet milos, mai incerc sa iti dau o ultima sansa. nu numai ca postezi aiurea si, dupa cum am dovedit mai sus, fara argumente. nu inchid subiectul ca e doc sux si sod si afex...

manelos, sa mori tu ca te vinzi ieftin? pai ma bucur din inima ca te doare-n gura da' nu am pierdut nimic, is multe persoane care ma baraie la cap cu tarja matale si tot degeaba, nu-mi place mah, nu e genul meu, pe urma toti goticii astia ai matale, din clasa (stii tu) gotic, gotic si gotic, suna al draq de asemanator. pariu ca daca wonderkid ar lua o orchestra de camera si ar baga jde instrumente ar suna bine? chiar daca compozitia e dkk? cum e si la cor, unde-s multi n-auzi dudele. deja e plictisitor sa asculti aceeasi vesnica lalaiala sub alta denumire de trupa.

parerea mea
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alek » Lun Sep 02, 2002 9:55 am

Ietete..sa trezit shi Dana...buna dimineatza se zice pe la noi..

NU am postat aiurea...am facut o diferenta dintre nightwish si megadeth. Aveti vreun forum "diferente"?
Damn, I´m smooth!
Smoother than D***!
Nicholas_Alek
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Aug 29, 2002 7:20 am
Localitate: Mäntsälä

Mesajde gaga » Lun Sep 02, 2002 10:02 am

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=78031#post78031


(btw, da de ce nu compari cu copilu' minune? ca daca megadeth si nightwish is la fel si nightwish canta manele dupa o logica elementara? plus ca a compara o femeie cu un barbat... ma duce cu gandul la ce ma intreba un vechi dusman de-al meu forumist, bah niculaie, tu ai prietena? cu barba?)

(p.s.2 nu te obosi prea tare sa raspunzi, dupa ce se uita adminu oricum sterg offtopicele)

buna ziua

LATER EDIT pt. prostu' si chioru' facut din copii cruzi si aruncat pe net:

Regulamentul forumului Rock
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde manelesux » Vin Sep 06, 2002 2:25 pm

SOD, candy nu-mi place, da Cream da.

Dana, ai o parere proasta. Probabil tzie shi Mozart cu Beethoven e totuna, ca e la gramada, e lalaiala shi suna la fel, nu?
Asha cum hetfield nu e totuna cu mustaine doar pentru ca amandoi sunt voci masculine, nici tarja nu e totuna cu gramada aia de femei, pentru ca, ghici ghicitoarea mea, nu toate femeile au acelashi timbru vocal. Ma scot din sarite ashtia care au inventat categoria "rock de ala cu voci de femei"...pai shi ce ne facem cu "rocku ala cu voci de barbatzi"? Toate suna la fel?
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde SOD » Vin Sep 06, 2002 2:32 pm

ete fleosc !
mare comparatie ai facut maestre Msax!pai cum vine asta?ce ai zis e evident!
dar daca vrei sa comparam voci de rock feminine,ce zici de Nightwish/Kitty ?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Sep 06, 2002 2:50 pm

manelesux - chiar aseara, fortata de un nene as xxl sa ascult trupe ca nightwish, mireasa mea moarta, etc, mi-a facut un CD pe gustul lui (ca al tau ezapt) am inteles de ce nu-mi place. este o muzica de depresivi mah. lalaiala am zis nu fiindca n-ar avea aia sau ala voce ci pt ca melodiile suna la fel si aia se tanguie ca asteapta moartea-n ploaie sau mai stiu eu pe cine cu sangele-nchegat pe inima napastuita.

deci: muzica face repede santz pe creier, seamana trupele si piesele intre ele, mesajul e depresiv, io nu-s din coada de frustratzi de la usi de psihiatri, ar mai ramane imaginea sumbra care imi place (gen corbul), dar vezi tu, la CD-ul meu nu-i si imagine, ata ete.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde MORRI » Vin Oct 25, 2002 12:09 am

Auzi mai dana prea mi se pare mie ca esti cam acida si ai niste pareri care nu isi au locul pe alt forum decat cel privat dar nu vreau sa te critic fiecare cu parerea lui dar ce-ar fi daca as spune si eu ca CHILDREN OF BODOM SUCK SUNT CEI MAI RAI SI FAZE DIN ALEA sustinute mare si tare adevarul e ca nu se poate sa fi ascultat nightwish si sa nu-ti fi placut,sa fim seriosi ori ai ascultat o melodie in fuga ori ti s-a parut prea comerciala "over the hills and far away" dar este un adevar si de data asta o zic mare si tare ca nightwish sunt cei mai tari(dupa therion desigur)si ca sa gresec asa ca si tine mai precizez un singur lucru.."parerea mea!!!"[C:\My documents\tarja[/IMG]
MORRI
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Oct 24, 2002 6:00 pm

Mesajde as xxl » Mar Dec 03, 2002 10:59 am

Initial trimis de dana
manelesux - chiar aseara, fortata de un nene as xxl sa ascult trupe ca nightwish, mireasa mea moarta,etc
...
lalaiala am zis nu fiindca n-ar avea aia sau ala voce ci pt ca melodiile suna la fel ...



cat de rau imi pare ca nu am observat acest mesagiu la momentu' cand discutia era in toi ...

despre o persoana care zpune cum ca nightwish suna la fel ca my dying bride nu pot zice decat: hua! n-ai ascultat, esti preconceputa in idei, yada-yafa.
iar daca o sa persisti in a sustine acest lucru, am mari dubii ca nu tzi se intampla sa asculti Iron Maiden si sa zici: "mooaa ce bine canta Manowar astia!"

depresivu' vesel
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Mar 03, 2003 4:39 am

ma duc sa ma spanzur dracu' ca-mi place mult nightwish.

is de-acord cu maestrul manelesux, chiar daca nu cunosc denumirea multiplelor elemente tehnice (metal nu stiu de care, voce nu stiu cum).
n-am studiat indeaproape evolutia formatiei, din varii motive - altele decat ignoranta. in urma ascultarii manevrei de marketing numita 'over the hills and far away' am downloadat cam tot ce-am gasit pe net cu ei (melodii evident).
desi melodia s.n. la fel ca cea cantata de 'led zep' ele nu prea seamana... nu prea seamana deloc. n-am ascultat varianta 'gary moore', ma voi ocupa de asta insa.

motivul pt care-am postat e ca sunt oarecum indignat de atitudinea ta dana. ce zici tu despre 'gotic' e la fel ca 'oamenii normali' care zic despre rockeri ca-s satanisti si bla bla. uita-te la unul din post-urile lui neculai sa vezi c-a comis-o si-n sensul asta.
sigur ca o anumita melodie, sau un anumit gen iti pot da o anumita stare de spirit. daca tie nu-ti place acea stare de spirit nu asculti genul/melodia... simplu nu?

in fine, nightwish e formata din oameni care stiu sa-si faca treaba. nu trebuie sa-ti placa, dar ar fi indicat sa ai un oarecare respect pt muzica lor.

ia aminte la vorbele maritului morrison. daca tie nu-ti place x formatie asta nu-nseamna ca-i de rahat.
tre' sa analizezi inainte si e recomandat sa faci asta fara prejudecati... de ex mie nici deftones nici limbrizkit nu-mi plac. totusi pe deftones ii respect in timp ce pe limbrizkit nu.

offtopic:
as xxl ce mai faci coane?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mar 04, 2003 12:39 pm

Initial trimis de tre cool
ma duc sa ma spanzur dracu' ca-mi place mult nightwish.


:lol: tre cool ca io ce sa mai zic. ;a :) da' daca nu m-am spanzurat eu in 2 ani de cand ascult Nightwish, nici ca o mai fac acum. ;) :nope:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Joi Mar 06, 2003 2:06 am

eh... stii cum se zice, nu-i niciodata prea tarziu. ;)

ce sa-i faci, pacat ca-i populata romania asta ca altfel ce fain ar fi fost pe-aici... ma-ntreb de ce nu mai posteaza dana.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Nightwish

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori