Ajutor! Caut o melodie rara!

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Ajutor! Caut o melodie rara!

Mesajde feel-the-beat » Sâm Feb 12, 2011 1:33 am

Salut ! Am auzit in 2007 o melodie la cineva pe masina (o avea inregistrata pe un CD), foarte tare piesa, ceva genul dance-techno/party (nu stiu exact carui gen ii apartine, dar era foarte faina). Piesa nu face parte din melodiile ce se difuzeaza la TV, si ma gandesc ca este foarte rara, intrucat nu am mai auzit-o niciunde. In melodie sa auzea o voce de femeie tanara si apoi una de barbat, barbatul avea vocea ceva gen solistul trupei E-Type. Imi amintesc ca femeia canta un refren cu niste cuvinte (pe care nu le-am inteles/nu mi le amintesc exact) gen "the jungler" sau "the jungle" (mai mult nu imi amintesc) si se mai auzea un fel de sunet ca de o pasare salbatica in padure (nu stiu exact ce pasare sau daca chiar e de pasare sunetul acela). Nu sunt sigur, dar banuiesc ca melodia este din perioada anilor 2000, cu melodiile tari din acea perioada (ex: C.J. Stone - Infinity-pentru cei ce cunosc).Astept orice indiciu, cat de mic (raman profund dator), fiidnca imi placea tare mult piesa si de altfel sunt un mare fan al acestor melodii, care acum au disparut. Nu am mai auzit-o niciodata de atunci, am rascolit si youtube-ul, si desi cunosc multe formatii de muzica din acea perioada, tot nu am gasit nimic. Daca am postat gresit, va rog spuneti-mi si voi deschide un topic acolo unde trebuie sau daca stiti pe ce site-uri as putea primi informatii.
Intre timp (dupa 2 ani de cand am auzit piesa) am vorbit cu baiatul la care am ascultat-o, nu mai avea CD-urile de atunci, si prietenul lui care i le-a inregistrat nu-si mai aduce aminte de aceasta.
Multumesc !
feel-the-beat
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 12, 2011 12:35 am

Re: Ajutor! Caut o melodie rara!

Mesajde adridinarad » Lun Dec 23, 2013 11:57 pm

buna ziua - si eu caut mai multe melodii vechi - le am dar nu stiu cine le cinta - daca exista cunoscatori care m-ar putea ajuta le-as trimite pe mail sa vada daca le identifica - melodiile sunt din anii 80
adridinarad
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 23, 2013 11:53 pm

Re: Ajutor! Caut o melodie rara!

Mesajde adridinarad » Mar Dec 24, 2013 12:00 am

cine ma poate ajuta cu aceste melodii pe care le caut de multa vreme si nu mai stiu cine le cinta - si eu o sa il ajut cu multe multe melodii vechi care nu le poate gasi oriunde - va multumesc
adridinarad
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 23, 2013 11:53 pm


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori