o manutza de ajutor

ce-a fost pe Muzici o data

o manutza de ajutor

Mesajde diana.certan » Lun Mar 11, 2002 5:10 pm

salut
ma numesc Diana certan si sunt studenta la stiinte politice ...as avea nevoie de ajutorul vostru. lucrarea mea de diploma se bazeaza pe un proiect dce isi propune sa analizeze fenomenul resocializarii individului din asociatii. Fan cluburile reprezinta o forma a asociatiei. Proiectul de care va vorbesc isi restrange aria de observatie la nivelul orasului cluj napoca. Insa imi este foarte greu sa identific fan cluburile din cluj, deoarece nu exista o lista centralizata a lor cel putin din cercetarile mele de pana acum. asa ca intrebarea mea este cine stie ceva despre vreun fan club din cluj si daca stie ceva despre asta mi-ar prinde bine ceva persoane de contact. Astept mesajele voastre pe adresa personala dcertan@yahoo.com...sper sa stiti voi ceva si sa ma ajutati ..altefl nu stiu ce va fi cu licenta mea
o zi placuta
diana
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde Rolf » Lun Mar 11, 2002 5:21 pm

Am lipit pentru o perioada postul ca sa fie usor de observat.

In ce priveste chestiunea in cauza, personal nu am raspunsuri, mai degraba pe forumurile animal x, 3se, hi-q etc...., acolo poti gasi adrese de fancluburi.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

mersi..esti dragu

Mesajde diana.certan » Lun Mar 11, 2002 5:41 pm

Initial trimis de Rolf
Am lipit pentru o perioada postul ca sa fie usor de observat.

In ce priveste chestiunea in cauza, personal nu am raspunsuri, mai degraba pe forumurile animal x, 3se, hi-q etc...., acolo poti gasi adrese de fancluburi.
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 12, 2002 8:19 am

in curand o sa avem o baza de date pe portalul pe care il lansam saptamana asta, care o sa cuprinda fancluburi ale mai multor formatii, sper sa te ajute ... (o sa cerem si adresele fizice ale fancluburilor).
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde diana.certan » Mar Mar 12, 2002 4:50 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
in curand o sa avem o baza de date pe portalul pe care il lansam saptamana asta, care o sa cuprinda fancluburi ale mai multor formatii, sper sa te ajute ... (o sa cerem si adresele fizice ale fancluburilor).


salut
mersi pentru raspuns ..ar fi foarte bine sa aveti o baza de date ...insa in cat timp o lansati?....cum pot ajunge la o asemenea baza de date cat mai repede?...se poate sa fac rost de ea mai repede?...faza e ca cercetarea pe celelalte asociatii deja a inceput si daca nu reusesc sa am si eu lista cu fan cluburile ...fi voi ramane in urma cu treaba..ceea ce nu e bine....fie vor fi lasate la o parte...ceea ce e si mai rau

despre ce portal vorbeai?...nu prea ma pricep si nu prea am inteles parte asta
inca o data mersi de raspuns
diana
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde diana.certan » Mar Mar 12, 2002 4:52 pm

Initial trimis de Rolf
Am lipit pentru o perioada postul ca sa fie usor de observat.

In ce priveste chestiunea in cauza, personal nu am raspunsuri, mai degraba pe forumurile animal x, 3se, hi-q etc...., acolo poti gasi adrese de fancluburi.



mersi de sfaturi...l-am urmat deja...daca iti trece ceva pe langa ureche nu ma uita te rog ..adresa mea dcertan@yahoo.com
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Mar 14, 2002 1:27 pm

mai, deci o sa pune un portal de muzica (o chestie pe care aflii tot felul de lucruri despre muzica romaneasca) si acolo o sa avem o sectiune de fancluburi... ideea e ca noi nu shtim prea multe, dar ne bazam pe faptul ca fancluburile o sa vina sa se inscrie si astfel o sa avem baza de date... deci banuiesc ca tu ai nevoie de chestia asta in 1 luna... si nu shtiu daca ai sa reushesti sa aflii ceva cert :(
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Rolf » Vin Mar 15, 2002 11:32 am

Auzi, diana, mi-a venit o idee! Scrie pe la revistele alea de muzici, Bravo, Popcorn etc..., ca astia stiu tot felu de adrese. Zi-le "Buna, am 13 ani si am un prieten de 2 luni, da nu asta am vrut sa va intreb. Va rog sa-mi dati si mie adresele tuturor fancluburilor din Cluj sa ma inscriu in cit mai multe", sau ceva de genu asta, ca sunt receptivi, se poa sa te ajute. Mistou e la adresa revistelor, nu a ta.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde diana.certan » Mie Mar 20, 2002 11:07 am

salut rolf draga

mersi de idee...ma gandisem si eu la chestia asta si i-am dat sa mearga...insa pe la biblioteci nu gasesc reviste de gen pop corn si faze insa probabil o sa ma uit prin formula as...oricum mersi ca n-ai uitat de problema..inca o mai am ..totusi ma documentez in continuare..poate iese ceva ...o alta idee ar fi sa trimit chestionarele via e-mail pe la lume....s-au oferit ceva oameni sa raspunda insa chestia asta e destul de relativa si mi-ar mari eroarea si mai trebuie sa discut si cu coordonatorul proiectului...oricum mersi de feedback..si daca mai ai idei esti very welcomed to.. si scuze ca n-am scris mai repede dar n-am mai fost pe la net de aproape o saptamana

diana
p.s. m-am prins de misto...si chiar l-am savurat ;O)

Initial trimis de Rolf
Auzi, diana, mi-a venit o idee! Scrie pe la revistele alea de muzici, Bravo, Popcorn etc..., ca astia stiu tot felu de adrese. Zi-le "Buna, am 13 ani si am un prieten de 2 luni, da nu asta am vrut sa va intreb. Va rog sa-mi dati si mie adresele tuturor fancluburilor din Cluj sa ma inscriu in cit mai multe", sau ceva de genu asta, ca sunt receptivi, se poa sa te ajute. Mistou e la adresa revistelor, nu a ta.
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde Rolf » Mie Mar 20, 2002 11:41 am

Cu placere. Du-te la un kiosk de ziare, ca se gaseste si Bravo, si Popcorn. Sigur gasesti ceva adrese de fancluburi din Cluj (cu conditia sa existe).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde diana.certan » Mie Mar 20, 2002 12:23 pm

ok.

Initial trimis de Rolf
Cu placere. Du-te la un kiosk de ziare, ca se gaseste si Bravo, si Popcorn. Sigur gasesti ceva adrese de fancluburi din Cluj (cu conditia sa existe).
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde diana.certan » Mie Mar 20, 2002 12:29 pm

salutam capitalistii
n-am mai ajuns pe la net...pentru ca dupa cum iti ziceam eram in pragul falimentului si intre timp am falimentat...asa ca internet moca doar la faculta se da insa aici n-am acces la messenger...asa ca ma limitez la e-mailuri...ti-am scris sa te intreb ce se mai aude cu portalul respectiv...si bineinteles sa vad cat de liber te simti;O)

sanatate si virtute de la cluj
diana

Initial trimis de Sopra Tutt1
mai, deci o sa pune un portal de muzica (o chestie pe care aflii tot felul de lucruri despre muzica romaneasca) si acolo o sa avem o sectiune de fancluburi... ideea e ca noi nu shtim prea multe, dar ne bazam pe faptul ca fancluburile o sa vina sa se inscrie si astfel o sa avem baza de date... deci banuiesc ca tu ai nevoie de chestia asta in 1 luna... si nu shtiu daca ai sa reushesti sa aflii ceva cert :(
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde Rolf » Mie Mar 20, 2002 12:31 pm

Io n-as trimite prin mail. Fa un focus grup sau citeva interviuri (mai degraba - ca zici ca ai chestionare deja) la fata locului. In 2-3 zile ai rezolvat-o, asta dupa ce faci rost de oameni.

Pe net nu cauta, m-am uitat io, revistele alea nu au site.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde diana.certan » Mie Mar 20, 2002 12:43 pm

acu m-am uitat si eu pe net dupa revistele alea si u au site ..o sa merg si pe la biblio si o sa intreb poate au ei ...insa daca ma duc sa cumpar....o singura revista nu prea ma ajuta ...iar la capitolul finante cam greu...faina ideea cu focus grupuri ...daca eu as fii coordonat chestia probabil ca as fi facut la fel ...insa chestia asta e parte a unui proiect mai mare pe care il desfasoara facultatea mea impreuna cu university of maryland...si studiul asta se face in mai multe tari...asa incat metodele trebuie sa fie la fel ...inclusiv chestionarele au fost concepute in asa fel incat sa se potriveasca contextelor din tarile respective...asa ca nu tine de mine ..din pacate eu nu sunt decat un trepadus :O)..insa imi place ca stii ce vorbesti..mersi de idei si is deschisa si la altele
diana

ps problema majora e ca desi am vb deja de doua saptamani cu diverse persoane nu am reusit sa identific decat unul...care de fapt e mai mult o organizatie...iar despre e-mail..si eu am vaga presimtire ca nu voi avea unda verde ...s-ar putea sa am insa atunci partea cu fan cluburile se va transforma in ceva articol si probabil ca nu va fi parte a aceluiasi proiect..we will see

Initial trimis de Rolf
Io n-as trimite prin mail. Fa un focus grup sau citeva interviuri (mai degraba - ca zici ca ai chestionare deja) la fata locului. In 2-3 zile ai rezolvat-o, asta dupa ce faci rost de oameni.

Pe net nu cauta, m-am uitat io, revistele alea nu au site.
diana.certan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 10, 2002 4:36 pm
Localitate: cluj napoca , romania

Mesajde Rolf » Mie Mar 20, 2002 12:46 pm

Pai nu iti trebe mai multe reviste. Cumperi una, vezi ce adresa are redactia, p'orma trimiti scrisoare unde intrebi de fan-cluburile din Cluj, si pe urma cumperi numerul urmator sa vezi daca au raspuns.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori