Despre A.T.B.

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Despre A.T.B.

Mesajde Ionut-atb » Joi Apr 18, 2002 2:22 pm

Dupa parerea mea ATB e cel mai bun dj dupa Paul Oakenfold care se stie ca e cel mai bun daca suntetzi fani atb contactatzima si vom vb mai multe despre el Pe Mirc ma gasitzi pe canalul #atb si cu nickul atb` sau DjIwYc.Cam atat am avut de zis papa
Ionut-atb
 

Mesajde sly » Joi Apr 18, 2002 7:53 pm

ai dreptate atb cam face regulile...avem shi un sondaj mai jos daca ai observat...intre atb&darude....shi conduce atb...atb canalul de pe mirc e facut pt fanii formatiei?? vreau shi eu un acces acolo...ce zici?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 1:28 am

Initial trimis de sly
ai dreptate atb cam face regulile...avem shi un sondaj mai jos daca ai observat...intre atb&darude....shi conduce atb...atb canalul de pe mirc e facut pt fanii formatiei?? vreau shi eu un acces acolo...ce zici?


Cu conditia sa mai si vorbeasca cineva pe acolo... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Vin Apr 19, 2002 11:11 am

ADICA CE VROIAI SA SPUI MAI RAVEN?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 11:15 am

Initial trimis de sly
ADICA CE VROIAI SA SPUI MAI RAVEN?


Adik stau toata ziua pe acolo si nu scoate nimeni nici o vorba!!! #housemania ziceai? Pe undernet ? Sa fim intelesi, la o adik.. ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Vin Apr 19, 2002 2:18 pm

mai raven...hai sa facem un canal al nostru....sa ne intalnim , sa vb acolo despre house...ce zici?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 10:25 pm

Initial trimis de sly
mai raven...hai sa facem un canal al nostru....sa ne intalnim , sa vb acolo despre house...ce zici?


Mai sly, eu oricum sunt pe undernet aproape toata ziua si toata noaptea, pe canalele #gamesromania si #tudor, cu nick-ul SirRaven, deoarece Raven este luat... Asa ca... esti binevenit sa ne vedem acolo si sa vorbim "pe viu"... Asa, ca prin mail, e tare nasol... si greu de stabilit ceva... noi intai sa ne intalnim, maine, sambata, cumva... si cu tzepo0o si Stormie, poate mergem cu totii la concert, nu ?

Sper sa apuci sa vezi mail-ul asta pana maine, si da vii in Tudor, in T19, la 28A, ca altfel nu avem cum sa facem... ne cunoscut, nu ne cunoastem... u get the point here.. poate daca intri pe undernet, pe vreunul din canalele de mai sus...

Ciao si numai bine...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

A.t.b

Mesajde J.A.Tiranu » Dum Apr 21, 2002 12:47 pm

Prea multe remixuri si mie unu nu pre imi plac
Mi se pare mai inspirata varianta SQ1
Mi se pari mai meseriasi Picotto , Cosmicgate , Faithless,Scooter
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Ok!

Mesajde AnDrEi » Dum Apr 21, 2002 2:16 pm

Da mey .. sunt si eu de parere cu tine.. dar .. noah .. acest forum este dedicat .. voua.. cei carora muzika house .. neah .. techno ? va este zilnik auzita.. si .. have fun .. .. deci nu pot ca sa pun vreo objection .. mdeah .. sa vedem ce mai posteaza si ceilalti..!:)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Parere

Mesajde Raven » Mar Apr 23, 2002 4:49 pm

Mah, asta cam asha este, dar sa stii ca si Ministry of Sound tot cam asa este si multi altii... Eu personal prefer piesele originale, decat prea multe remixuri...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Yeap!

Mesajde AnDrEi » Mar Apr 23, 2002 6:24 pm

Faithless,Scooter - the best team ! adik muzika lor imi plake .. muzika lor ma face sa ma simt fresh!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Apr 23, 2002 7:26 pm

ce sa zic mai ??
mie imi place atb...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Lun Apr 29, 2002 12:54 am

ATB rulz. la fel si SQ1. faithless nu mai zic.
mie personal im place rock-ul, dar daca nu se poate rock prefer formatiile sus amintite.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Apr 29, 2002 1:06 pm

Cred ca incep sa inteleg de ce nu-ti place Kpital.
Dar, ca sa nu fiu off-topic (ca am auzit ca nu e bine), zic si eu ca ce face ATB e mult mai placut decat parti din Scooter sau Faithless.
In schimb d-alde Mauro Picotto nu-mi plac de nici o culoare...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Right!

Mesajde AnDrEi » Lun Apr 29, 2002 4:42 pm

Initial trimis de bhuttu
Cred ca incep sa inteleg de ce nu-ti place Kpital.
Dar, ca sa nu fiu off-topic (ca am auzit ca nu e bine), zic si eu ca ce face ATB e mult mai placut decat parti din Scooter sau Faithless.
In schimb d-alde Mauro Picotto nu-mi plac de nici o culoare...

Niki mie .. i hate them !
Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: A.t.b

Mesajde Joao » Lun Apr 29, 2002 10:40 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu
Prea multe remixuri si mie unu nu pre imi plac
Mi se pare mai inspirata varianta SQ1
Mi se pari mai meseriasi Picotto , Cosmicgate , Faithless,Scooter


ba vere,cine dreacu e mario picotto asta? eu am 2 melodii care nu-mi plac defel!
ma mir ca nu zisarati de azzido,ca si ala,in afara de 2 melodii,a mai scos speed recent,care difera total de ce avea pana acum.
atb baga mai tare ca sq1,nu stiu,are o tenta mai e ibiza singur.
oricum,parerea mea ,ca el si scooter sunt cele mai bune produse din vaterland,nu?
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Raven » Mar Apr 30, 2002 2:53 am

Cine-s astia (si multi altii pe langa, de care n-ati auzit, de unii nici chiar eu) ??? DJ, mah!!! :p :p :p

Fara intentie de advertising, dar ia go check this si mai clatiti-va ochii putin... http://www.computergames.ro/forum/showthread.php?s=&threadid=50798

;) :D :p :cool: :rolleyes:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

No ofence!

Mesajde AnDrEi » Mar Apr 30, 2002 6:54 pm

Initial trimis de Raven
Cine-s astia (si multi altii pe langa, de care n-ati auzit, de unii nici chiar eu) ??? DJ, mah!!! :p :p :p

Fara intentie de advertising, dar ia go check this si mai clatiti-va ochii putin... http://www.computergames.ro/forum/showthread.php?s=&threadid=50798

;) :D :p :cool: :rolleyes:


K00l dar nu te teme ca nu este niki un "advertising"

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Vreau si eu !

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 02, 2002 2:45 am

Initial trimis de Raven


Mai sly, eu oricum sunt pe undernet aproape toata ziua si toata noaptea, pe canalele #gamesromania si #tudor, cu nick-ul [b]SirRaven
, deoarece Raven este luat... Asa ca... esti binevenit sa ne vedem acolo si sa vorbim "pe viu"... Asa, ca prin mail, e tare nasol... si greu de stabilit ceva... noi intai sa ne intalnim, maine, sambata, cumva... si cu tzepo0o si Stormie, poate mergem cu totii la concert, nu ?

Sper sa apuci sa vezi mail-ul asta pana maine, si da vii in Tudor, in T19, la 28A, ca altfel nu avem cum sa facem... ne cunoscut, nu ne cunoastem... u get the point here.. poate daca intri pe undernet, pe vreunul din canalele de mai sus...

Ciao si numai bine... [/B]


Vreau si eu ca sa vin .. dar cum draq :-( uff ce nashp` ma simt mah ! Stormy .. i wann kisss :p

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Mai 02, 2002 8:48 pm

atb la putere!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Cum adik?

Mesajde AnDrEi » Vin Mai 03, 2002 2:35 am

Initial trimis de sly
atb la putere!!


Cum adik mey ? :-)


Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

houserii lu coi

Mesajde J.A.Tiranu » Mar Mai 14, 2002 1:23 am

Ba baieti eu inteleg ca va place house-ul dar am impresia ca nu prea aveti discernamant in ceea ce priveste preferintele muzicale
Daca e ceva la moda hopa si Mitica sa ii placa si lui
Iarasi,daca baga in discoteca nu stiu ce gen de house apai ala e cel mai adevarat
Cat despre Mauro Piccoto nu s-a nascut chiar azi si e de inteles ca nu-ti place
Nu e ceva care sa-ti placa la prima auditie ,e un pic mai profunda muzica
Dupa parerea mea e printre putini care face house-ul o arta si nu ceva care doar sa placa si pe care sa topaie unii prin disco
Care ai fost rocker pe urma manelist si te-ai gandit acuma ca iti place house-ul ,te rog eu ai bun simt si nu posta
Restu sunteti bine veniti
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Re: houserii lu coi

Mesajde Raven » Mar Mai 14, 2002 12:14 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu
Ba baieti eu inteleg ca va place house-ul dar am impresia ca nu prea aveti discernamant in ceea ce priveste preferintele muzicale
Daca e ceva la moda hopa si Mitica sa ii placa si lui
Iarasi,daca baga in discoteca nu stiu ce gen de house apai ala e cel mai adevarat
Cat despre Mauro Piccoto nu s-a nascut chiar azi si e de inteles ca nu-ti place
Nu e ceva care sa-ti placa la prima auditie ,e un pic mai profunda muzica
Dupa parerea mea e printre putini care face house-ul o arta si nu ceva care doar sa placa si pe care sa topaie unii prin disco
Care ai fost rocker pe urma manelist si te-ai gandit acuma ca iti place house-ul ,te rog eu ai bun simt si nu posta
Restu sunteti bine veniti


Ma, nici rocker, nici manelist nu sunt, nici nu-mi place sa topai (prea mult) in discoteca, ci prefer sa ascult piesele care-mi plac acasa, pe calculator, e mult mai comod... Asa ca e destul de clar ca nu intru in acea categorie de Hopa Mitica... Trust me on this one... :cool:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde J.A.Tiranu » Mie Mai 15, 2002 8:56 pm

Toata ideea e ca daca iti place ceva sa mori inca fredonand acel ceva si nu dandu-ti seama ca de fapt nici macar genu in care se incadreaza nu-ti place
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde Dee Dee » Mie Mai 15, 2002 10:42 pm

ATB sunt cool. ..pana la un moment dat...
adica atunci cand apare o piesa noua .. imi place.. o ascult cu placere..dar dupa cateva saptamani ma plictisesc de ea si nici nu o mai deosebesc de celalate piese ATB ....parca seamana prea mult intre ele ....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Raven » Joi Mai 16, 2002 9:18 am

Erm... sincer sa fiu, de la Animal X, nici acuma nu stiu sa deosebesc (ca nume) melodiile intre ele (din primele 2 albume) majoritatea... Dar asta nu ma impiedica sa ii ascult :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Yeap!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:33 am

Initial trimis de deedee
ATB sunt cool. ..pana la un moment dat...
adica atunci cand apare o piesa noua .. imi place.. o ascult cu placere..dar dupa cateva saptamani ma plictisesc de ea si nici nu o mai deosebesc de celalate piese ATB ....parca seamana prea mult intre ele ....


Yeap .. si eu sunt de accord cu tine DeeDee .. la fel am patit si eu .. cand ascult o melodie ATB ete k00l dar .. next time .. daca ascult alta melodie ..neah .. se aseamana foarte mult cu pripa.. chiar nu stiu de ce .. desi cred .. ca .. loopingurile melodice se aseamana si de asta avem acea senzatie .. de asemanare!

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Ha?

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:35 am

Initial trimis de Raven
Erm... sincer sa fiu, de la Animal X, nici acuma nu stiu sa deosebesc (ca nume) melodiile intre ele (din primele 2 albume) majoritatea... Dar asta nu ma impiedica sa ii ascult :D


Raven tata .. era cumva vorba de AnimalX si eu nu mi`am dat seama ? :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Mai 17, 2002 6:51 pm

atb sunt cool shi dupa parerea mea ..dar nu sunt de acord cu voi ca se aseamana piesele...oricum reusesc sa scoata hituri pe banda rulanta...!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Idem!

Mesajde AnDrEi » Sâm Mai 18, 2002 12:45 am

Initial trimis de sly
atb sunt cool shi dupa parerea mea ..dar nu sunt de acord cu voi ca se aseamana piesele...oricum reusesc sa scoata hituri pe banda rulanta...!!


Yeap .. acum sunt de accord cu tine.. :con: cred..
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori