Artisti

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Artisti

Mesajde Athena » Joi Apr 25, 2002 11:28 pm

Era un timp cind se ascultau Doru Caplescu,Aura Urziceanu,Adrian Daminescu si mai stiu eu ce ne lumina copilaria.Ca sa nu mai zic de Adrian Enescu,Florin Bogardo si altii.Dar mai sint multi cu suflet de artist si in zilele noastre.Si nu doar suflet. Talentul si daruirea conteaza mai putin in aceste vremuri,iar vina o au in principal casele de discuri si publicul.Mie imi e dor de artisti adevarati.Voua nu?
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Mesajde MadMax » Vin Apr 26, 2002 4:08 pm

Da! Clar! Mie mi-e dor de Mondial!

"De va veni la tine vantul
Purtand povestea mea amara
Jelitul lui sa nu te-nfranga
Mustrarea lui sa nu te doara..."

Cat imi place cum canta oamenii astia!!!
Avatar utilizator
MadMax
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Mar Apr 16, 2002 11:00 pm

Re: Artisti

Mesajde gazela » Mar Apr 30, 2002 11:03 am

Initial trimis de Athena
Era un timp cind se ascultau Doru Caplescu,Aura Urziceanu,Adrian Daminescu si mai stiu eu ce ne lumina copilaria.Ca sa nu mai zic de Adrian Enescu,Florin Bogardo si altii.Dar mai sint multi cu suflet de artist si in zilele noastre.Si nu doar suflet. Talentul si daruirea conteaza mai putin in aceste vremuri,iar vina o au in principal casele de discuri si publicul.Mie imi e dor de artisti adevarati.Voua nu?


AI sa razi in hohote, dar artisti adevarati mai sunt si azi. Care au talent si care se daruiesc. Cel putin la fel de mult ca si cei de care scrii tu. Mie personal ei nu mi-au luminat nimic (in afara de Enescu care a trasnit "Buna seara, iubito" de m-a lasat muta, dar cam atat).

Uite as putea sa-ti enumar aici mai multi: Iris, Holograf, Compact (stiai ca pregatesc material nou?), Vama Veche, Vita de Vie, Directia 5, Bere Gratis, Parlament, Proconsul si ar mai fi...

Deschide bine urechile si sufletul si cine stie, poate te mai "lumineaza" careva...

Si inca ceva, inainte de a ne grabi sa dam vina pe unii si pe altii, hai sa vedem ce putem face noi ca sa sustinem valoarea! OK?
gazela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 10, 2002 4:42 pm

Re: Re: Artisti

Mesajde Athena » Mie Mai 01, 2002 12:48 am

Initial trimis de gazela


AI sa razi in hohote, dar artisti adevarati mai sunt si azi. Care au talent si care se daruiesc. Cel putin la fel de mult ca si cei de care scrii tu. Mie personal ei nu mi-au luminat nimic (in afara de Enescu care a trasnit "Buna seara, iubito" de m-a lasat muta, dar cam atat).

Uite as putea sa-ti enumar aici mai multi: Iris, Holograf, Compact (stiai ca pregatesc material nou?), Vama Veche, Vita de Vie, Directia 5, Bere Gratis, Parlament, Proconsul si ar mai fi...

Deschide bine urechile si sufletul si cine stie, poate te mai "lumineaza" careva...

Si inca ceva, inainte de a ne grabi sa dam vina pe unii si pe altii, hai sa vedem ce putem face noi ca sa sustinem valoarea! OK?

Cred ca esti un pic paranoica. N-am nimic cu cei mentionati de tine mai sus, nu dau vina pe nimeni. Potoleste-te si abtine-te de la comentariile astea. Cit despre intrebarea cu materialul nou cu Compact...da, stiam.Intimplator sint prietena buna cu ei.Si as vrea sa mai stii ceva.N-am sa rid deloc in hohote.Artisti adevarati sint chiar putini azi, iar dintre cei mentionati de tine putini se compara cu Doru Caplescu, daca ai auzit de el vreodata in viata ta.Dupa cum pui problema, nici nu ma mir ca nu te-au luminat cu ceva acei artisti, dar in fine... Toate cele bune.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Re: Re: Re: Artisti

Mesajde bhuttu » Joi Mai 09, 2002 9:18 am

Initial trimis de Athena

Cit despre intrebarea cu materialul nou cu Compact...da, stiam.Intimplator sint prietena buna cu ei.


Bey, bey, bey, stop-joc! Stiu ca sunt off-topic, da' puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii despre ce o sa scoata Compact, pls? Eu traiam cu ideea ca nu mai exista.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Artisti

Mesajde Athena » Mie Mai 15, 2002 11:43 pm

Initial trimis de bhuttu


Bey, bey, bey, stop-joc! Stiu ca sunt off-topic, da' puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii despre ce o sa scoata Compact, pls? Eu traiam cu ideea ca nu mai exista.


Ei bine,Compact exista.Lucreaza la un album nou, au si cintari, rare dar bune, cu mare succes chiar.Merge greu,dar albumul va aparea in curind.Numai fiindca scot albume mai rar nu inseamna ca au incetat activitatea.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Mesajde bhuttu » Mie Mai 15, 2002 11:49 pm

Nici nu stii ce veste buna mi-ai dat! Sunt din ce in ce mai rare in ultimul timp!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Artisti

Mesajde Josefine^ » Joi Mai 16, 2002 5:59 am

Initial trimis de Athena
Era un timp cind se ascultau Doru Caplescu,Aura Urziceanu,Adrian Daminescu si mai stiu eu ce ne lumina copilaria.Ca sa nu mai zic de Adrian Enescu,Florin Bogardo si altii.Dar mai sint multi cu suflet de artist si in zilele noastre.Si nu doar suflet. Talentul si daruirea conteaza mai putin in aceste vremuri,iar vina o au in principal casele de discuri si publicul.Mie imi e dor de artisti adevarati.Voua nu?


Spre rusinea mea,trebuie sa recunosc ca nu am auzit de o mare parte din cei mentionati de tine.Poate e din cauza varstei mele,iar acum stie toata lumea ce se promoveaza,astfel incat n-am apucat sa ascult si altceva.Dar promit ca am sa ma pun pe treaba...cu toate ca nush de unde sa incep,dar vad eu...
Oricum,gestu' conteaza... :)
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Re: Re: Artisti

Mesajde Athena » Lun Mai 20, 2002 10:28 pm

Initial trimis de Josefine^


Spre rusinea mea,trebuie sa recunosc ca nu am auzit de o mare parte din cei mentionati de tine.Poate e din cauza varstei mele,iar acum stie toata lumea ce se promoveaza,astfel incat n-am apucat sa ascult si altceva.Dar promit ca am sa ma pun pe treaba...cu toate ca nush de unde sa incep,dar vad eu...
Oricum,gestu' conteaza... :)

Da, ma bucur sa vad ca gestul conteaza.Doru Caplescu e in Olanda,din cite stiu.Aura Urziceanu o poti gasi in magazine, eu am luat-o din Unirea.Oricum,succes.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Re: Re: Artisti

Mesajde Athena » Lun Mai 20, 2002 10:32 pm

Initial trimis de Josefine^


Spre rusinea mea,trebuie sa recunosc ca nu am auzit de o mare parte din cei mentionati de tine.Poate e din cauza varstei mele,iar acum stie toata lumea ce se promoveaza,astfel incat n-am apucat sa ascult si altceva.Dar promit ca am sa ma pun pe treaba...cu toate ca nush de unde sa incep,dar vad eu...
Oricum,gestu' conteaza... :)


Despre Bogardo, Daminescu cam greu de spus unde ii poti gasi din pacate.Oricum, daca ai am avea acces cu totii, ar fi o placere, pentru ca muzica lor e o bucurie si e pacat ca sintem lipsiti de ea.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Mesajde MiG29 » Lun Mai 20, 2002 11:06 pm

Sunt curios daca se mai gaseste pe undeva Rosu si Negru...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Athena » Mar Mai 21, 2002 12:40 am

Initial trimis de bhuttu
Nici nu stii ce veste buna mi-ai dat! Sunt din ce in ce mai rare in ultimul timp!




Anytime:)
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Re: Re: Re: Artisti

Mesajde K-gula » Mar Mai 21, 2002 1:16 am

Initial trimis de Athena


Despre Bogardo, Daminescu cam greu de spus unde ii poti gasi din pacate.Oricum, daca ai am avea acces cu totii, ar fi o placere, pentru ca muzica lor e o bucurie si e pacat ca sintem lipsiti de ea.


athena. nu vreau sa fiu rautacios, dar pe mine ma calcau pe nervi cei mentionati de tine. si credema ca eram destul de mare cand ii ascultam. recunosc ca au fost si exceptii ce ma amuzau, insa doar atat. adevarul este ca muzica impusa si controlata, PUTE.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mai 21, 2002 1:45 pm

draga athena,
ai uitat de angela similea si cornel fugaru.ce draq bre,ai uitat cu ce ne invenina televizoru pe vremea aia?ai uitat de spectacolele alea mari din polivalente cand venea lumea ca proasta ca n-avea la ce se duce?ai uitat de excursiile la bulgari cand primul lucru era sa-ti cumperi viniluri cu muzica adevarata si adidasi training?ai uitat?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Mie Mai 22, 2002 2:23 am

io nu's nostalgic, nici nu pot sa spun ca e muzica de cea mai buna calitate, acu' chiar imi par putzin naivi bajetzii, da' macar aveau textieri, compozitori, orchestratori shi tot tacimu' asta de care ma indoiesc ca generatzia de proastpetzi artishti are cunoshtintze. se mai "inspirau" shi ei de pe la altzii, da' mai inchidem shi noi ochii, ce draq, oameni sintem!
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Athena » Mie Mai 22, 2002 11:37 pm

Initial trimis de SOD
draga athena,
ai uitat de angela similea si cornel fugaru.ce draq bre,ai uitat cu ce ne invenina televizoru pe vremea aia?ai uitat de spectacolele alea mari din polivalente cand venea lumea ca proasta ca n-avea la ce se duce?ai uitat de excursiile la bulgari cand primul lucru era sa-ti cumperi viniluri cu muzica adevarata si adidasi training?ai uitat?


Nu am uitat, dar eu aici am dat alte nume, alte adevarate exemple aLE muzicii din punctul meu de vedere, asa ca nu stiu ce vrei sa demonstrezi. Daca vrei sa laud dance-ul si rap-ul, aia e, n-ai sa vezi ca asta fac eu! Succes!
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Re: Re: Re: Re: Artisti

Mesajde Athena » Mie Mai 22, 2002 11:41 pm

[quote]Initial trimis de K-gula


athena. nu vreau sa fiu rautacios, dar pe mine ma calcau pe nervi cei mentionati de tine. si credema ca eram destul de mare cand ii ascultam. recunosc ca au fost si exceptii ce ma amuzau, insa doar atat. adevarul este ca muzica impusa si controlata, PUTE.



K-gula.
[/QUOT

Sint de acord cu tine numai la partea cu muzica impusa si controlata, parte care se aplica in prezent, la muzica naspa pe care o vad eu zilnic. In rest, o intrebare: te calca pe nervi Doru Caplescu? Daca da, nu discut gusturile tale, fiindca nu asta e rostul subiectului lansat. Daca nu stii cine e, pacat, n-as vrea sa fiu atit de sarac in cultura muzicala, desi stiu ca nu e vina ta. Bafta!
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Mesajde SOD » Joi Mai 23, 2002 2:06 pm

nimeni nu ti-a zis sa lauzi un gen sau altul de muzica,dar daca vrei tu......
oricum,eu altceva n-am inteles!nu stiu ce vrei sa arati sau sa demonstrezi aducand in fata acesti artisti obositi de pupat in cur regimul comunist!
ti-aduci aminte momentul imediat dupa revolutie cand au aparut la tv florin piersic si mirabela dauer?penibil moment as zice!ei erau satui de turnee in tari straine si cu siguranta nu-si luau painea si tacamurile de pui cu ratia,ca noi toti.si voiau sa pozeze in mari dizidenti.mai repede au fost alaturi de noi unii scriitori si nici decum aura urziceanu care statea in america si o durea la pasarica de romania.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Baluba » Joi Mai 23, 2002 3:25 pm

Atena poate ti-au placut artistii mentionati de tine din lipsa unei alternative. Mie, personal nu mi-e dor de Cantarea Romaniei, Corina Chiriac, Aura Urziceanu, Oana Sarbu & co. Inca se mai face muzica buna, numai ca acum e mai greu sa o gasesti printre atatea maneleli.

In legatura cu Compact ... sa-nteleg ca iar s-a apuc Ordean de copiat ... face si-un featuring cu Asia sau cum?
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Re: Re: Re: Re: Artisti

Mesajde K-gula » Joi Mai 23, 2002 7:59 pm

Initial trimis de Athena
Sint de acord cu tine numai la partea cu muzica impusa si controlata, parte care se aplica in prezent, la muzica naspa pe care o vad eu zilnic. In rest, o intrebare: te calca pe nervi Doru Caplescu? Daca da, nu discut gusturile tale, fiindca nu asta e rostul subiectului lansat. Daca nu stii cine e, pacat, n-as vrea sa fiu atit de sarac in cultura muzicala, desi stiu ca nu e vina ta. Bafta! [/B]


asa este eu am inceput sa ascult muzica cand la moda erau ZZ Top, Boney M, ABBA, Bee Gees, Bad Boys Blue, BZN si altii, trupe pe care multi le-au uitat si mult mai multi dintre pustanii acestia care vorbesc despre AX, Akcent, sau alti KKnari ca ei. scuza-ma daca am o parere atat de proasta despre Doru Capulescu. probabil acest nume "mare" despre care ai mentionat, in comparatie cu "nimicurile" de mai sus ar fi trebuit sa ma gadile mai mult pt. a creste in ochii mei. asta este parerea mea despre el si cei din generatia lui.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Artisti

Mesajde Athena » Vin Mai 24, 2002 1:57 pm

Initial trimis de K-gula


asa este eu am inceput sa ascult muzica cand la moda erau ZZ Top, Boney M, ABBA, Bee Gees, Bad Boys Blue, BZN si altii, trupe pe care multi le-au uitat si mult mai multi dintre pustanii acestia care vorbesc despre AX, Akcent, sau alti KKnari ca ei. scuza-ma daca am o parere atat de proasta despre Doru Capulescu. probabil acest nume "mare" despre care ai mentionat, in comparatie cu "nimicurile" de mai sus ar fi trebuit sa ma gadile mai mult pt. a creste in ochii mei. asta este parerea mea despre el si cei din generatia lui.

K-gula.


Mai baieti, cum ma asteptam sa vad, v-ati suparat toti degeaba si spuneti niste lucruri care n-au legatura cu subiectul. Tu nu ma mai invata pe mine muzica, Cagula.Iti respect gusturile si habar n-aveai ce muzica ascultam eu cind aveam 6,7 ani.Dar gusturile mele in muzica romaneasca astea sint si daca nu sunt aceleasi cu ale voastre, asta e, nu am de gind sa le comentez. Eu nu vreau sa demonstrez nimic, voi vreti.Nu stiu ce si nici nu ma intereseaza. Am inteles, nu va plac acesti artisti, e ok.Fiecare cu ale lui.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Mesajde Athena » Vin Mai 24, 2002 2:01 pm

Initial trimis de Baluba
Atena poate ti-au placut artistii mentionati de tine din lipsa unei alternative. Mie, personal nu mi-e dor de Cantarea Romaniei, Corina Chiriac, Aura Urziceanu, Oana Sarbu & co. Inca se mai face muzica buna, numai ca acum e mai greu sa o gasesti printre atatea maneleli.

In legatura cu Compact ... sa-nteleg ca iar s-a apuc Ordean de copiat ... face si-un featuring cu Asia sau cum?


Gresesti.Inca o data, am avut ma multe alternative decit crezi. Mi-am spus parerea in legatura cu muzica romaneasca(de atunci). Nu se leaga cu a ta, am inteles.
Cit despre Compact, iar nu ne intilnim. Ordean nu mai e de mult chitarist si compozitor la ei.Cam asta ar fi.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Artisti

Mesajde K-gula » Vin Mai 24, 2002 4:34 pm

Initial trimis de Athena


Mai baieti, cum ma asteptam sa vad, v-ati suparat toti degeaba si spuneti niste lucruri care n-au legatura cu subiectul. Tu nu ma mai invata pe mine muzica, Cagula.Iti respect gusturile si habar n-aveai ce muzica ascultam eu cind aveam 6,7 ani.Dar gusturile mele in muzica romaneasca astea sint si daca nu sunt aceleasi cu ale voastre, asta e, nu am de gind sa le comentez. Eu nu vreau sa demonstrez nimic, voi vreti.Nu stiu ce si nici nu ma intereseaza. Am inteles, nu va plac acesti artisti, e ok.Fiecare cu ale lui.


vezi ca ai ajuns la ce am spus de atatea ori? fiecare are gusturile lui. iti garantez ca nu sa suparat nimeni.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Mai 25, 2002 2:24 pm

Initial trimis de Athena


Cit despre Compact, iar nu ne intilnim. Ordean nu mai e de mult chitarist si compozitor la ei.Cam asta ar fi.


Pai si daca mai scot ceva, in ce formula scot? Leo Iorga mai e?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Athena » Dum Mai 26, 2002 10:32 am

Initial trimis de bhuttu


Pai si daca mai scot ceva, in ce formula scot? Leo Iorga mai e?


A, tu vorbeai de formula asta! Nu, la voce e Paul Csucsi si la chitara e Emil Laghia. Sa nu-mi spui ca te-am dezamagit!:) Oricum, in formula asta au scos si in 1999 albumul Compact100%.Si albumul<Pe tine te-am ales> in 1997.
Athena
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 22, 2002 12:23 am
Localitate: Romania

Mesajde bhuttu » Dum Mai 26, 2002 5:54 pm

Nu stiu ce sa zic... Sa ascult si ma pronunt dupa aia.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Dum Feb 13, 2005 1:45 pm

Mie imi este dor de Aura Urziceanu. Ii mai ascult din cand in cand discurile...
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron