s-a reinfintzat R.A.N.-S ???

ce-a fost pe Muzici o data

s-a reinfintzat R.A.N.-S ???

Mesajde cutuma© » Mie Mai 08, 2002 9:03 pm

Un prieten de-al meu m-a anuntzat k exista o tentativa de reinfintzare a Sindicatului, el fiind printre cei ce intra in componentza acestei noi grupari. Am auzit k printre altzii ar fi shi Da Hood-ul implicat, shtitzi ceva despre asta?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Joi Mai 09, 2002 1:55 pm

in nici un caz. nu prea mai vad cine ar mai vrea sa lucreze cu ... da-hood in nici un caz nu vor reintra in r.a.n.s.

asadar stirea este eronata.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

sa spunem lucrurilor pe nume

Mesajde satori » Joi Mai 09, 2002 4:52 pm

exista o reticenta de a lucra cu Rimaru, nu k-gula? asta voiai sa spui... si bineinteles cand auzi de rans te gandesti la racla, care a fost sufletului lui....
decret, cred ca ar fi bine sa iti intrebi prietenul daca Racla face parte sau nu din noul rans... cine stie, poate ca se face fara, desi ma indoiesc....
satori
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Sep 29, 2001 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde K-gula » Joi Mai 09, 2002 5:51 pm

pai si eu am spus lucrurilor pe nume [...] nu prea mai vad cine ar mai vrea sa lucreze cu ... [...] exista acea recitienta in a lucra cu rimaru. daca nu crezi vorbeste cu mai multi. dar dupa cum am mai discutat cred ca si pe mail, probabil nu ar trebui sa-l judecam atat pt. ce afacut. oricum este de domeniul trecutului.

un rans facut de altii fara acordul rimaru, nu cred ca se va face dat fiind faptul ca el a afirmat de nenumarate ori ca ransu esate el. asa ca vise. si ce ar mai insemna rans-ul fara delict, getto daci, da-hood, si racla (formula vechie).

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde satori » Vin Mai 10, 2002 8:54 am

nu am contestat faptul ca exista aceasta reticenta. dar eu as vrea sa imi explice cineva de ce exista, clar si la obiect.
daca este vorba despre greseli din trecut, cred ca ar trebui sa se incerce sa se ia de la capat, la urma urmei rimaru este tare din punct de vedere muzical... daca inca le mai face, atunci nu mai stiu ce sa zic....
oricum, dupa cate mi-am dat seama, ele se poarta ..... asa cum se poarta pentru ca toata lumea il acuza, denigreaza si respinge... in cazul in care nu s-ar mai intampla asta poate ar fi mai bine pentru toti.... pentru mine stiu ca ar fi bine ca a trecut prea mult timp de cand nu am ascultat ceva nou d ela racla
satori
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Sep 29, 2001 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Mai 10, 2002 7:33 pm

K-gula, cred k il shtii pe asta kre mi-a zis de faza asta, insa mi-ar fi cam greu sa ma apuc sa il descriu aici pe forum... nu shtiu ce sa zic, poate a fost doar o tentativa kre sa nu se fi concretizat...chiar o sa vb cu el sa vad ce zice...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Sâm Mai 11, 2002 12:37 pm

Initial trimis de decret
K-gula, cred k il shtii pe asta kre mi-a zis de faza asta, insa mi-ar fi cam greu sa ma apuc sa il descriu aici pe forum... nu shtiu ce sa zic, poate a fost doar o tentativa kre sa nu se fi concretizat...chiar o sa vb cu el sa vad ce zice...



pai dupa plecarea mea din racla, intradevar au existat idei de a reanfiinta rans-ul, insa din cate imi aduc aminte trupele cu care sa discutat au refuzat categoric. poate asa de fatada, dar nu cred.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 11, 2002 6:45 pm

Oricum, in aceasta noua formula apareau mai multe trupe under, in nici un caz nu aparea shi RACLA (shi avetzi dreptate, e absurd rans fara Racla). Io am lansat topicul k sa aflu poate shi alte informatzii, am zis k poate shtitzi shi voi ceva, dar din cate vad, se pare k am intzeles eu greshit...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ptz » Sâm Iun 08, 2002 4:09 am

as avea si io niste nelamuriri...sunt un fan Rans(nu zic mare ca sa nu ziceti ca ma laud:)),cred ca ce s-a scos pe piata in perioada de glorie Rans nu este egalat inca la noi...albumele Racla "Cei care te calca pe cap" si capodopera lui Rimaru "Rime de bine","Fara numar" de la Delikt,"Daciada" de la Ghetto sunt preferatele mele si cred cele mai bune albume rap aparute in Ro...evident melodiile in care canta toti baietii mi se par super("Zecimale","Partea a doua","Rime de bine").
Acum as vrea sa intreb de ce sa destramt Ransul????Io am auzit ca a fost vorba de o cearta intre Vexx si Rimaru...pe fondul unei semi-impacari cu curentul gangsta(bleah)...din ce ati postat si voi aici si in special K-Gula(sa inteleg ca nu e vorba de o clona???)este acuzat Rimaru(prea ingamfat??? orgolios???)...ce sa intamplat de fapt?? De ce s-au despartit Ghetto???Ce se mai aude cu fratii martiri Piele si Os???Cavalerul Yoyo???Deceneu vad ca mai scoate cate ceva...astept si io sa ma lamuriti macar la ceea ce am scris si apoi va asaltez cu alte intrebari.
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

ptz,

Mesajde satori » Sâm Iun 08, 2002 10:00 am

informatii despre RACLA gasesti la http://www.racla-online.com
satori
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Sep 29, 2001 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 08, 2002 12:48 pm

nu mai shtiu exact kre din ei, yoyo park, am auzit k ar fi facut ceva pushcarie pe undeva print turcia.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde n3aGabitz » Sâm Iun 08, 2002 2:44 pm

din surse sigure am aflat noua componenta a rans-ului!

racla, vexx, cheloo (in urma unei neintelegeri cu ombladon), caddy (a plecat din mafia la intrarea lui swamp), si da hood justice!

au mai fost cateva trupe, dar din cauza homosexualitatii au fost date afara! printre sponsorii noii formule se afla si gutza...(350 pe luna......in urma unui contract mai vechi, a fost o neintelegere sa vandut in platan aiurea...kestii dastea)

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

?!? cheloo vs bip ?!?

Mesajde gutza36 » Sâm Iun 08, 2002 5:40 pm

Initial trimis de original
din surse sigure am aflat noua componenta a rans-ului!

racla, vexx, cheloo (in urma unei neintelegeri cu ombladon), caddy (a plecat din mafia la intrarea lui swamp), si da hood justice!


salut,
stii ceva mai exact despre 'neintelegerea' intre cheloo si bip ?!?
:confused:
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 08, 2002 7:35 pm

stai ma calm, k se distreaza shi nea gabitz pe seama noastra. Aia cu Caddy chiar a fost tare.
Dar faza cu cheloo nu tzine deloc avand in vedere conditziile in kre s-au despartzit parazitzii de rans acum 4-5 ani, puteai sa zici de puya, ar fi fost la fel de absurd.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Iun 08, 2002 7:39 pm

pula mea... io am auzit ca si akcent ar fi printre astia
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 08, 2002 8:08 pm

Neamtzule, original a fost chiar original la fazele alea, tu iarta-ma sa-tzi spun dar eshti penibil. Mai degraba ar face o echipa buna mafia cu andre. Park shi vad refrenul : "Moshule ce tanar eshti/Am sa-tzi zbor capatzana/Nu te mai las sa pleci/G'yeah toata ziua intr-una"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Iun 08, 2002 8:16 pm

Initial trimis de decret
Neamtzule, original a fost chiar original la fazele alea, tu iarta-ma sa-tzi spun dar eshti penibil. Mai degraba ar face o echipa buna mafia cu andre. Park shi vad refrenul : "Moshule ce tanar eshti/Am sa-tzi zbor capatzana/Nu te mai las sa pleci/G'yeah toata ziua intr-una"



pai scuza-ma, el e "original" deci normal ca e original, pe cand io... am vrut sa supar o adunatura de undisti
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 08, 2002 8:28 pm

Shi ai reushit :)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ptz » Mar Iun 11, 2002 1:06 pm

mda...si totusi nu ati raspuns la ce am intrebat...
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde cutuma© » Mar Iun 11, 2002 10:56 pm

tot nu te-ai prins k era o gluma, nu?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

decret

Mesajde ptz » Vin Iun 21, 2002 1:14 pm

ba da ma m-am prins...dar eu vreau sa stiu de ce s-a despartit rans prima data...ca stiu ca nu se va mai reface prea curand.
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

bha asculta aici....

Mesajde nephyu » Dum Aug 18, 2002 12:13 pm

nu cauta raspunsuri printre "original" ca o sa afli ca si adrian copilul minune era candva MC

s-a despartzit din simplul fapt ca rimaru sa despartzit de componentza cea mai buna care a avut-o adica "rimaru, k-gula si dj dox " asa ca nimeni nu mai "are cica incredere in el dar tot ce-a sco el ramane veci o carte de inceput in rans"

oricum eu am auzit ca se va reuni rans-ul dar fara caddy fara akcent sau alte trupe aberante intzelegi mha
nu ma i-au dupa inger
dar nici demon nu sunt
orice mc moare jos
el ajunge sus
nephyu
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 09, 2002 1:36 pm
Localitate: targu lapus

Re: cah

Mesajde Kombat » Mar Aug 20, 2002 2:13 am

TOT CE VREAU SA SPUN este..............SURPRIZE SURPRIZE.
Io sincer vreau R.A.N.S-ul inapoi. Rimaru......ramane in transhee.Nu s-a terminat inca......sper.
Poate stiu mai multe decat voi........pacat ca nu-s barfier
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

nephpula

Mesajde n3aGabitz » Mar Aug 20, 2002 6:40 am

nephy ba muye....post-ul meu a fost o gluma in cazul in care nu ai priceput! in al doilea rand daca ai ceva sa im ispui exista private message pe forum...foloseste-l pe viitor!

da..dupa mine si tactu ar fii MC....hai beshi
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: nephpula

Mesajde nephyu » Mar Aug 20, 2002 6:02 pm

altceva mai inteligent nu ai gasit sa-tzi spui tzie insutzi sau te-ai gandit ca daca il injuri pe altul el te descopera pe tine in adevarutul cacat in care te afli

oricum daca tot ai spus ca glumesti atunci nu stiu ce cautzi aici sau ii tot o gluma de a ta

esti foarte glumetz in ultima vreme din cate vad si atunci de ce te-ai bagat in schema sa te vada lumea un pic mai destept decat esti????


oricum mai am un singur lucru sa-tzi spun "2-STAI JOS"


cam asta ar fi tot....
nu ma i-au dupa inger
dar nici demon nu sunt
orice mc moare jos
el ajunge sus
nephyu
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 09, 2002 1:36 pm
Localitate: targu lapus

deci

Mesajde n3aGabitz » Mar Aug 20, 2002 7:28 pm

tu...esti la al treilea post aici.....eu sunt de 1 an si! Daca nu ai simt-ul umorului inseamna ca ai o parere f buna despre viata in general. cat despre mine...lasa sa crezi tu ce vrei frate ca e totul bine. poate acolo in sat-ul sau oras-ul tau "se stie" mai multe....mai stii..de acolo o fi si Rakim

ps: sunt f glumetz din fire
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

what so fuuny bugs buuny?

Mesajde nephyu » Joi Aug 29, 2002 10:38 pm

ha ha in primul rand daca nu-tzi cunosti macar geografia tzarii atunci de ce pula mea te crezi mai superior ca altu care este dintr-un oras cat de cat mare si care are o populatzi mai culta decat tozi "satenii" langa care stai

de simtzul umorului sigur nu duc lipsa dar cred ca tu duci lipsa de personalitate

asa ca nu ma lua pe mine cu citez : " esti la al treilea post " ca tu oricum nu o sa intzelegi nimic din tot ce-am scris



cam asta ar fi tot .....


p.s oricum nimeni nu se cearta aici doar discuta nu-i asa?


pace tzie
nu ma i-au dupa inger
dar nici demon nu sunt
orice mc moare jos
el ajunge sus
nephyu
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 09, 2002 1:36 pm
Localitate: targu lapus

....

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 30, 2002 6:58 am

translation: suferi....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde K-gula » Vin Aug 30, 2002 11:31 am

bai nephyu. original ti-a dat un argument destul de plauzibil, pe care l-ai evitat. ce sa intelegem din asta ca iti este frica sa intri in joc, sa porti o discutie inteligibila, sau ca te complaci in situatia in care te afli? nu ma intreba in care situatie. da-ti si singur seama. nu te mai lua in gura cu nimeni ai intrat pe acest fanclub pt. ca ai considerat ca ai ceva in cap si ca ai ceva de spus. nu incerca sa ne arati contrariul fiindca s-au perindat o groaza de gaozari ce faceau pe grozavi, deci suntem satui de ratati. ia-o de sfat nu de superioritate (cum ar face altii).


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

vreau contradictzie nu scandal

Mesajde nephyu » Mie Sep 04, 2002 8:39 pm

nu incerc sa evit nimic doar incerc sa-i explic orice ma intreaba.
o discutzie inteligent stiu sa port cu oricine se crede un om cu caracter dar nu vreau sa ma laud ci doar incerc sa va spun ca "sateanu-ul" care vorbeste a terminat ceva si ii cat de cat copt la minte.
si un argument plauzibil in tot ce a scris el pana acuma eu nu am gasit adica vreau sa spun nu am gasit ceva care sa ma puna sa ma gandesc daca de la inceput a fost buna ideea mea sa ma inscriu pe acest site asa ca nu am de ce sa ma ascund


si de aceea incerc cu oricine sa fac cotradictzi ca sa vad cum is sustzine el ideea si aceasta nu cred ca inseamna "a ma lua in gura cu oricine"

cam asta ar fi tot....astept sa vad cu ce ma loveste ala "iara"
nu ma i-au dupa inger
dar nici demon nu sunt
orice mc moare jos
el ajunge sus
nephyu
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 09, 2002 1:36 pm
Localitate: targu lapus

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori