Lista de concerte

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

Lista de concerte

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 12, 2002 7:25 am

  • 14 martie - Sibiu
  • 15 martie - Club Bizar, Arad
  • 16 martie - The Note, Timisoara
  • 21 martie - End Zone, Bucuresti
  • 22 martie - The Web, Bucuresti
  • 23 martie - Club Ethos, Iasi
  • 24 martie - premiera piesei "Baal" la Teatrul Mic, pentru care Vita de Vie a compus muzica*

*la premiera spectacolului, Vita de Vie fi chiar pe scena
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Lista de concerte

Mesajde cristane » Mar Mar 12, 2002 5:14 pm

Hey uite ca m-am inscris si eu, contrar tuturor previziunilor :) De dragul Vitei de Vie si atit... de fapt pt ca m-a convins Andreea :)) by the way, andreea, de unde nick-ul asta cool?? :) :)
cit despre concerte...... ne vedem la Bucuresti!!!
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Zgubilici » Joi Mar 14, 2002 7:22 am

In seara asta e concert in Sibiu, vineri in Arad si sambata se intalneste gasca in Timisoara. Sa spuneti si voi ucm sa facem sa ne vedem pe acolo, adica ora/loc exact. S-ar putea sa fie ceva de genul asta si in Iasi saptamana viitoare, dar pentru ala mai vedem.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

concert in Sibiu

Mesajde Zgubilici » Vin Mar 15, 2002 11:40 am

se pare ca a iesit foarte bine concertul de ierisi ne indreptam incet incet spre cel din Timisoara unde vine multa multa lume de pe aici.
Sa lasati si voi impresiile de la concerte pe aici!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Au mai ramas trei concerte din turneul cu Pall Mall

Mesajde Zgubilici » Lun Mar 18, 2002 7:42 am

  • 21 martie End Zone, Bucuresti
  • 22 martie The Web, bucuresti
  • 23 martie Ethos, Iasi

Vineri o sa vina la concert lume de prin Ploiesti, Brasov, Bacau, Buzau, etc. iar la Iasi: Baia-Mare, Galati, tot Bacau, Suceava...
Asa ca saptamana care vine, mai toata lumea o sa mearg la concert...propuneti si voi locuri de intalnire.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Joi Mar 21, 2002 10:46 am

Mare mare dezmatz azi in End Zone - Regie, dupa ora 22 ne vedem inauntru.
La multi ani Adrian Despot, mult succes si keep on dancing. ;)
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Lun Mar 25, 2002 9:32 am

Dupa super-turneu cu Pall Mall se anunta o mare pauza.
4 concerte in vacanta asta dintre care ultimele 3 in 3 zile consecutive si pot sa spun ca mi-a mai trecut setea de concerte. A fost chiar frumos, dca vreti sa vedeti o mica prezentare asupra turneului, sa va uitati sambata intre 13-14 la B1.
Concertul din Chisinau s-a amanat (anulat?) din motive politice, dupa demostratiile care au fost in piete vs. rusificare cred si eu ca se cam tem oamenii din conducere sa organizeze astfel de evenimente care ar aduna un numar semnificativ de oameni.
Akzent intentioneaza o a patra mobilizare la sala polivalenta pe 13 aprilie, chiar daca e cifra cu ghinion, poate au noroc.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

comunicat neoficial semnat Akzent

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 26, 2002 5:52 pm

Poate ne vedem curind la MOBILIZARE GENERALA 4 - Revolutia Rock.
In principiu e vorba de 13 aprilie la Sala Polivalenta de la 18.00 la 05.00.si mai cinta in recital: AB4, Omul cu Sobolani, Holograf, Iris, Cargo, Proconsul,Vama Veche, Antract, Krypton, Neurotica, VDV.

Daca Cel de Sus ne ajuta, ne vedem pe 13 la Polivalenta.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Concerte posibile:

Mesajde Zgubilici » Joi Apr 04, 2002 1:02 pm

  • 19 la Cluj (aproape sigur)
  • 27, 28 sau 29, nu mai stiu sigur, doua concerte in zile consecutive la Chisinau in club
  • pe 13 s-a anuntat dar nu se stie daca se tine Mobilizarea generala, oamenii au inceput sa faca sondaje pe grup despre unde ar fi mai bine sa se tina: Sala polivalenta sau Aeroport Baneasa (ca la cel de-al treilea concert din seria asta)
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Concerte posibile:

Mesajde cristane » Vin Apr 05, 2002 11:48 am

S-au afisat pe site-ul oficial concertele:

18 aprilie Oradea
19 aprilie Cluj-Napoca
26, 27 aprilie Black Elephant Club, Chisinau
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

concerte viitoare:

Mesajde Zgubilici » Vin Apr 12, 2002 12:40 pm

  • 18 aprilie Club Seven - Oradea
  • 19 aprilie Cluj-Napoca
  • 20 aprilie BluGin Club - Baia Mare
  • 26 si 27 aprilie concert in Black Elephant Club - Chisinau din seria de concerte "Si ei sunt copiii nostri" care a inceput cu vreo cativa ani in urma, concerte caritabile copiii bolnavi de S.I.D.A.

La Baia Mare se pare ca va fi o mare intalnire a oamenilor de pe grup din doua motive: in zona aia sunt foarte foarte multi oameni inscrisi in grup si mai este si ziua lui Vlad - Beebo - vlads_ro care trebuie neaparat sarbatorita!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

heheh

Mesajde Beebo » Sâm Apr 13, 2002 10:51 am

zgubilici are dreptate cu desavarsire.. trebuie sa fiu sarbatorit...
mweahahahah.. orikum... va rog sa va adunatzi cat mai multzi peakolo
Beebo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mar 11, 2002 9:39 pm
Localitate: Baia-Mare

Mesajde Zgubilici » Dum Apr 21, 2002 8:19 am

Din pacate, week-endul asta nu a mai fost nici Baia-Mare, nici Arad.
Urmeaza un concert marti, 23 aprilie in BackStage care va fi transmis in direct la radio ProFm.
Concertele din Chisinau de pe 26 si 27 si cam atat.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Lista de concerte

Mesajde AxL » Mie Apr 24, 2002 1:15 am

maaaa dar prin ploiesti cand mai vin ? a?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 24, 2002 7:00 am

In Ploiesti?! Orasul ala poluat si plin de manele?
Pentru cine sa cante acolo in afar de mine si tine? :p
Eh, glumesc si io, numai ca in Ploiesti concerte sunt numai cand se promoveaza cate un produs, cand face radio x nu-stiu-cati ani si atunci e plin de Bosquito care iti canta Van Halen si alte muzici care suna bine (dar nu cantate de ei).
A fost totusi si o exceptie, la The Club cu VDV si Parazitii, ai fost, banuiesc... Atunci s-a venit strict pentru formatii, s-a platit intrarea, a fos lume multa si toti fericiti.
Nu stiu pe cand sa prezic inca un concert pe aici, cred ca n-ar strica ceva mai multa presiune pe la organizatorii de concerte.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde AxL » Mie Apr 24, 2002 12:08 pm

Initial trimis de Zgubilici
In Ploiesti?! Orasul ala poluat si plin de manele?
Pentru cine sa cante acolo in afar de mine si tine? :p
Eh, glumesc si io, numai ca in Ploiesti concerte sunt numai cand se promoveaza cate un produs, cand face radio x nu-stiu-cati ani si atunci e plin de Bosquito care iti canta Van Halen si alte muzici care suna bine (dar nu cantate de ei).
A fost totusi si o exceptie, la The Club cu VDV si Parazitii, ai fost, banuiesc... Atunci s-a venit strict pentru formatii, s-a platit intrarea, a fos lume multa si toti fericiti.
Nu stiu pe cand sa prezic inca un concert pe aici, cred ca n-ar strica ceva mai multa presiune pe la organizatorii de concerte.

damn cu manelele alea ;) ce urat suna... manele yeak ! este adevarat ca sunt la tarani in ploiesti de te iei cu mainile de picioare si sari in cap :) da ai vazut ca la concertu ala in the club a venit lume... nu erau doar 2 :P si apropos de concertu ala de la rph chiar ca au fost niste chestii penibile pe acolo.asta e... oricum ar fi misto sa mai vina vdv. am auzit ca acum ar veni prazitii tot la club.
oricum astept. daca nu vin vdv sa vina macar linkin park :) heheheh (am zis-o acum !!!)
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 24, 2002 12:15 pm

Si euam auzit un zvon cum ca ar veni Parazitii din nou la The Club dar cred ca e doar un zvon.
Cert e ca dupa concertul de la the Club omul ala a prins gustul concertelor, plus ca a avut profit maricel in seara aia, acum s-a cam prostit si a inceput sa cheme Blondy, Animal X si alte nulitati.
Partea proasta e ca omul promisese inca un concert in ianuarie, din pacate a uitat, asa ca trebuie sa-i aducem aminte ca au trecut vreo 3 luni de atunci.
Au fost concerte frumoase in Ploiesti pana la urma, si la festivalul vinului in '98 a iesit frumos, la festivalul berii de vara trecuta a fost bestial, chiar nu ma asteptam.
Daca tot suntem vecini, hai sa iesim intr-o zi pe afara si sa facem planul de bataie pentru un concert in Ploiesti, ce zici, te tenteaza?
:cool:
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde AxL » Joi Apr 25, 2002 9:53 am

Initial trimis de Zgubilici
Si euam auzit un zvon cum ca ar veni Parazitii din nou la The Club dar cred ca e doar un zvon.
Cert e ca dupa concertul de la the Club omul ala a prins gustul concertelor, plus ca a avut profit maricel in seara aia, acum s-a cam prostit si a inceput sa cheme Blondy, Animal X si alte nulitati.
Partea proasta e ca omul promisese inca un concert in ianuarie, din pacate a uitat, asa ca trebuie sa-i aducem aminte ca au trecut vreo 3 luni de atunci.
Au fost concerte frumoase in Ploiesti pana la urma, si la festivalul vinului in '98 a iesit frumos, la festivalul berii de vara trecuta a fost bestial, chiar nu ma asteptam.
Daca tot suntem vecini, hai sa iesim intr-o zi pe afara si sa facem planul de bataie pentru un concert in Ploiesti, ce zici, te tenteaza?
:cool:

da de ce nu, numai ca sunt cam ocupat acu ;) zi si tu cand
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Zgubilici » Joi Apr 25, 2002 10:44 am

Bunul si prea-stimatul nostru conlocuitor, catalin de la 7abc...ba nu! Antena1 PLOIESTI (ala care face emisiune cu Andreea Balan) s-a apucat sa dea sfoara in tara cum ca diseara in The Club ar fi concert Parazitii, fals! Sper sa nu fi aflat prea multa lume ca ies alte discutii dupa...
Ne vedem oricand saptamana viitoatre cand e vacanta si sunt "liber(A) sau asa ceva..."
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

poate...concert?

Mesajde Zgubilici » Vin Mai 17, 2002 2:21 pm

23 mai - Romexpo - seara - nu stiu detalii
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

www.dodiez.go.ro - NU-METAL

Mesajde Lightsoul » Sâm Mai 18, 2002 9:10 am

concert CRIZE,DODIEZ,H8,emil,K.O. : 19 mai - in club HEAVEN
Bucuresti
la ora 18.00 vis-a-vis de Pta. Galati
pe str.Mihai Eminescu nr.89
HARDCORE ADEVARAT !


Pentru mai multe informatii cu privire la concertul de duminica vizitati
http://www.dodiez.go.ro sau http://www.crize.ro

s-ar putea sa vina si vita de vie :)
Lightsoul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 12, 2002 2:28 am
Localitate: Romania - La Mare

Da, chiar e concert

Mesajde Zgubilici » Mie Mai 22, 2002 5:53 am

Joi, 23 mai, la Romexpo are loc un concert cu o gramada de formatii printre care si Vita de Vie. Nu stiu sigur la ce ora, dar stiu ca se va transmite in direct pe OTV asa ca stay tuned!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Da, chiar e concert

Mesajde K-gula » Mie Mai 22, 2002 1:40 pm

Initial trimis de Zgubilici
[b]Joi, 23 mai, la Romexpo are loc un concert cu o gramada de formatii printre care si Vita de Vie. Nu stiu sigur la ce ora, dar stiu ca se va transmite in direct pe OTV asa ca stay tuned! [/B]


daca voi fi liber, voi ajunge si eu.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Joi Mai 23, 2002 12:00 pm

Am aflat, azi e concert aniversar UN AN DE OTV.
Printe nshpe mii de formatii o sa fie si Vita de Vie in jur de ora 22.00 si o sa cante vreo 3-4 piese, poate si mai mult daca e public bun desi nu ma astept.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Cica...

Mesajde Zgubilici » Vin Mai 24, 2002 4:13 pm

  • 30 mai la Stadionul cotroceni va avea loc un meci de fotbal intre echipa artistilor(formula VDV Danescu+Despot; doi de la Holograf, etc) plus concert(detalii la forumul Concerte)
  • 1 iunie - Zilele Bucurestiului - canta Vita de Vie
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

tot despre 30 mai

Mesajde Zgubilici » Mie Mai 29, 2002 2:56 pm

toaa treaba incepe de la ora 20.00 e posibil sa se transmita pe Antena 1, vor fi mai multe trupe, fiecare va "canta" mai mult sau mai putin doua piese. scopul e important.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde cristane » Vin Mai 31, 2002 11:11 am

Se pare ca pe 15 iunie va fi mare cintare mare la Bilea Lac --- Vita de Vie si Parazitii...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Vita de Vie canta cu Parazitii la a treia editie de Balea ZBOaRding

Mesajde Rasta » Mie Iun 05, 2002 6:16 am

In data de 15 iunie 2002, la Balea Lac va avea loc Red Bull Balea ZBOaRding 2002. Este cea de-a treia editie a "vestitului" Balea ZBOaRding, eveniment organizat de Hai Hui Entertainment. Si daca adaugi in fata "Red Bull" iti dai seama si de numele sponsorului traditional: "...iti da aaaaripi".
In cel de-al treilea an de existenta, Red Bull Balea ZBOaRding isi consolideaza reputatia de a fi cel mai mare eveniment de aceste gen din Romania. Sarituri cu snow-board-ul si ski-urile, atmosfera excelenta, muzica buna, petrecere, concert, multa lume, premii mari, Red Bull la discretie, toate acestea insemnand Balea ZBOaRding. In plus, anul acesta se va desfasura si un slide contest: un concurs de sarituri/alunecare pe tevi, mese, banci si alte chestii asemanatoare.
Premiile vor fi "multumitoare": locul 1 $500 pentru snowboard si $500 pentru ski. Si ce este foarte important - aceasta valoare poate creste.
Bineinteles ca nu va lipsi concertul: anul acesta, seara dupa concurs, vor concerta PARAZITII si VITA DE VIE. Se pare ca nu vor mai fi locuri libere la Paltinu. Muzica nu va lipsi nici in timpul concursului: un DJ va asigura in permanenta fondul sonor corespunzator acestui gen de concurs.
La Balea Lac se ajunge pe E 68 - autostrada Sibiu-Brasov, cu trecere prin Cartisoara sau prin Curtea de Arges, Lacul Vidraru, tunelul Transfagarasan. Se poate ajunge cu avionul, trenul sau autocarul pana in Sibiu sau Brasov, de acolo numai cu automobilul. Automobilul se poate parca la cabana Balea Cascada (1400m) unde este si plecarea telecabinei pentru Balea Lac. Numarul de telefon la Balea Cascada: 069524255
Balea Lac se afla la o altitudine de 2034m, in Muntii Fagaras. Aici zapada este prezenta din luna noiembrie pana in luna iulie, uneori persistand pana la noua zapada. Zona este ideala pentru skier-ii si boarder-ii experimentati, oferind rute excelente pentru freeride.
Cazarea este oferita la preturi moderate jos la Balea Cascada cat si sus la Vila Paltinu: 069524277/094638823 sau Cabana Balea Lac: 098609930. Pentru rezervari mai incercati si 069211703 sau contact@hai-hui.ro
Daca nici asa nu merge, inseamna ca nu mai au locuri. Dar nu va faceti griji, se poate dormi si pe holuri, contra sumei de 50.000(!?!?). Oricum, nu veti avea timp de dormit.
Pentru intrebari: contact@hai-hui.ro
Va asteptam!
Rasta
 

Atmosfera se dezmorteste...

Mesajde Zgubilici » Mar Iul 02, 2002 1:46 pm

Incep din nou concertele, dupa cum urmeaza:
- 6 iulie - Galati probabil pe faleza - Vita de Vie si Spitalul de urgenta la un festival al berii
- concerte pe Strada de vara care se pare ca exista si in Brasov unde va fi un concert in curand.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

nu chiar VDV dar pe aproape...

Mesajde Zgubilici » Sâm Iul 13, 2002 6:19 pm

cum lista de concerte a formatiei Vita de Vie este atat de plina in aceasta perioada incat nici nu mai avem timp sa respiram, se duce si K-gula sa cante la Sighisoara cu o trupa de rock - H8. Evenimentul se intampla duminca - 14 iulie in inchiderea festivalului (adica tarziu :))
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori