Care este cea mai reusita formatie Romaneasca ?

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Care este cea mai reusita formatie Romaneasca ?

Mesajde Blackie » Sâm Mai 18, 2002 5:25 pm

Parerile sunt destul de impartite la noi , unii zic ca Sitem sunt la house cu toate ca s-au facut de ras cel putin in fata mea , o trupa asa de mare cu un buget asa de tare si cu o casa capabila in spate au o melodie facuta in Techno Ejay si care a ajuns si pe Mouse in House 3! Impact a facut o melodie dupa care se tot ascunde ( Te iubesc ) , este intr-adevar una din cele mai reusite de pana acum , Kapital o trupa reusita dar foarte comerciala si ceea ce fac ei suna a dance , eu pana acum nu am reusit sa retin vreo melodie ! Activ are o tenta de muzica trance dar foate slab totusi suna foarte bine , pana acum ei sunt cei mai reusiti ! Acestea sunt cele mai promovate formatii de la noi din tara , sunt cele din spate care au muzica destul de buna dar nu este promovata pt ca nu suna comercial ! Care este parerea voastra ?:o
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Upsss

Mesajde AnDrEi » Dum Mai 19, 2002 1:57 am

Eu nu prea le am cu formatiile , sorry .. doar cu dj`ei si cred ca sunt majoritatea din afara Romaniei :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Dum Mai 19, 2002 9:50 am

Mah, in orice caz, fara bani nu se poate face nimic, lucru valabil nu numai la noi, ci oriunde in lume... Asa este in firea lucrurilor, se urmareste si profitul... Prost ar fi ala de n-ar face asa... Asa ca, bani putini sau deloc nu reusesc sa puna in atentie si pe altii. Pana la urma este o piata concurentiala, nu ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Care este cea mai reusita formatie Romaneasca ?

Mesajde J.A.Tiranu » Dum Mai 19, 2002 11:09 am

Initial trimis de Blackie
Parerile sunt destul de impartite la noi , unii zic ca Sitem sunt la house cu toate ca s-au facut de ras cel putin in fata mea , o trupa asa de mare cu un buget asa de tare si cu o casa capabila in spate au o melodie facuta in Techno Ejay si care a ajuns si pe Mouse in House 3! Impact a facut o melodie dupa care se tot ascunde ( Te iubesc ) , este intr-adevar una din cele mai reusite de pana acum , Kapital o trupa reusita dar foarte comerciala si ceea ce fac ei suna a dance , eu pana acum nu am reusit sa retin vreo melodie ! Activ are o tenta de muzica trance dar foate slab totusi suna foarte bine , pana acum ei sunt cei mai reusiti ! Acestea sunt cele mai promovate formatii de la noi din tara , sunt cele din spate care au muzica destul de buna dar nu este promovata pt ca nu suna comercial ! Care este parerea voastra ?:o


Techno Ejay,care 3??(Nu stiam,penibil,dar in techno ejay 2 nu sunt facute sigur(am lucrat anu trecut cu el si stiu toate sunetele din el + ca e un prg maro rau (ai doar sample-uri facute de altii, partea de compus fiind mica si prost facuta))
Cat despre Kpital zic eu ca doar la ultimul album au dat-o putin in comercial(e un techno dance,ritmul cel putin e destul de alert)
Activ mi-au placut la primul album,acuma nu prea,dar n-am ascultat decat o melodie si aia de vreo 3 ori.
Oricum ai pune-o casele de discuri urmaresc BANII.Atata timp cat exista multe formatii care le doare in pix ca muzica lor e de doi lei
dar e ascultata ,vor vi putine sanse ptr noncomercial(In romania sa fim solemni dar daca nu canti ca A-x,Hi-q , Akcent nu prea se vinde si nimeni nu lucreaza in minus(e bine ca macar la rock lucrurile nu stau chiar asa,desi si acolo au inceput sa apara bug-uri)
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

No Money No Team

Mesajde AnDrEi » Dum Mai 19, 2002 4:57 pm

Initial trimis de Raven
Mah, in orice caz, fara bani nu se poate face nimic, lucru valabil nu numai la noi, ci oriunde in lume... Asa este in firea lucrurilor, se urmareste si profitul... Prost ar fi ala de n-ar face asa... Asa ca, bani putini sau deloc nu reusesc sa puna in atentie si pe altii. Pana la urma este o piata concurentiala, nu ?


Da mey .. sunt de aceeasi parere cu tine.. daca ai bani ai tot ce vrei .. iar daca ai bani cu siguranta poti sa iti faci o formatie .. indiferent de genul de muzika pe care il abordezi .. te va primi cu siguranta o casa de discuri care sa te promoveze.. :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: No Money No Team

Mesajde Raven » Dum Mai 19, 2002 7:18 pm

Initial trimis de Andrei


Da mey .. sunt de aceeasi parere cu tine.. daca ai bani ai tot ce vrei .. iar daca ai bani cu siguranta poti sa iti faci o formatie .. indiferent de genul de muzika pe care il abordezi .. te va primi cu siguranta o casa de discuri care sa te promoveze.. :-)

Andrei


Ceva de genul: o mana spala pe cealalta... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Re: Care este cea mai reusita formatie Romaneasca ?

Mesajde Blackie » Joi Mai 23, 2002 11:26 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu


Techno Ejay,care 3??(Nu stiam,penibil,dar in techno ejay 2 nu sunt facute sigur(am lucrat anu trecut cu el si stiu toate sunetele din el + ca e un prg maro rau (ai doar sample-uri facute de altii, partea de compus fiind mica si prost facuta))
Cat despre Kpital zic eu ca doar la ultimul album au dat-o putin in comercial(e un techno dance,ritmul cel putin e destul de alert)
Activ mi-au placut la primul album,acuma nu prea,dar n-am ascultat decat o melodie si aia de vreo 3 ori.
Oricum ai pune-o casele de discuri urmaresc BANII.Atata timp cat exista multe formatii care le doare in pix ca muzica lor e de doi lei
dar e ascultata ,vor vi putine sanse ptr noncomercial(In romania sa fim solemni dar daca nu canti ca A-x,Hi-q , Akcent nu prea se vinde si nimeni nu lucreaza in minus(e bine ca macar la rock lucrurile nu stau chiar asa,desi si acolo au inceput sa apara bug-uri)

Melodia de care vorbesc eu se afla pe album , nu stiu ce nume are dar pe fundal se aud samples din Techno Ejay 1 sau 2 [ nu stiu sigur ] si ei tot bat la butoaiele alea . Melodia a aparut pe Mouse in House 3 . Pacat de Roton . Da va zic eu ca pe ei nu-i doare ca noi spunem ca au samples din Techno Ejay , le-au iesit baniiiiii!
S-au umplut de ala maro marea formatie Sistem .
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Upsss

Mesajde Blackie » Joi Mai 23, 2002 11:32 pm

Initial trimis de Andrei
Eu nu prea le am cu formatiile , sorry .. doar cu dj`ei si cred ca sunt majoritatea din afara Romaniei :-)

Andrei

O sa apara cat de curand !!!!! Gata cu porcariile astea de Trance de doi lei ! Promit solemn !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: No Money No Team

Mesajde Blackie » Joi Mai 23, 2002 11:47 pm

Initial trimis de Raven


Ceva de genul: o mana spala pe cealalta... ;)

Nu este chiar asa ....... O sa spun eu ceva !!!! Am primit la suturi in fund 4 ani de zile incat am ramas fara fund , ca nu se face se house , ca nu se face trance in Romania , dar a venit si timpul in care un om adevarat a dat peste mine si mi-a propus ceva . Jur ca in 2 luni asta a facut cat nu au facut altiiiiiiiii in patru ani ! Crede-ma ca nu i-am dat nici un leu si nu sunt singurul caz . Sper ca intr-o buna zi sa le dau si eu suturi in fund alora care imi spuneau sa mai exersez si sa-mi bag mintile-n cap . Mor cand vad formatii de caka gen Dj Project care apare cu numele si pe album scrie [ compozitie , text : Laurentiu Duta ] . Sunt de-a dreptul penibili ...... Gino M se mai da si mare ca fost la Love Parade .
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: No Money No Team

Mesajde Raven » Sâm Mai 25, 2002 11:44 am

Initial trimis de Blackie

Nu este chiar asa ....... O sa spun eu ceva !!!! Am primit la suturi in fund 4 ani de zile incat am ramas fara fund , ca nu se face se house , ca nu se face trance in Romania , dar a venit si timpul in care un om adevarat a dat peste mine si mi-a propus ceva . Jur ca in 2 luni asta a facut cat nu au facut altiiiiiiiii in patru ani ! Crede-ma ca nu i-am dat nici un leu si nu sunt singurul caz . Sper ca intr-o buna zi sa le dau si eu suturi in fund alora care imi spuneau sa mai exersez si sa-mi bag mintile-n cap . Mor cand vad formatii de caka gen Dj Project care apare cu numele si pe album scrie [ compozitie , text : Laurentiu Duta ] . Sunt de-a dreptul penibili ...... Gino M se mai da si mare ca fost la Love Parade .


Damn! Si acum sa-i vad pe aceia care tot ridicau in slavi pe DJ Project ! Pai lui ce-i mai ramane daca Laurentiu Duta scrie si compozitia si textul ? Macar lui Animal X ii ramane interpretarea si scena...

BTW: Cand o sa auzim o piesa, un album, ceva, de la tine ? ;) :rulz:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Sâm Mai 25, 2002 3:11 pm

Vorbim de house? Pai atunci pot sa zic ca mie imi place Kpital, dar Kpital nu e chiar cel mai pur house. In afara de Kpital... cred ca cele mai bune chestii se fac in underground.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Sâm Mai 25, 2002 7:54 pm

Initial trimis de bhuttu
Vorbim de house? Pai atunci pot sa zic ca mie imi place Kpital, dar Kpital nu e chiar cel mai pur house. In afara de Kpital... cred ca cele mai bune chestii se fac in underground.


Bah, m-ati innebunit cu Undergroundul asta! Ce inseamna chestia asta, after all ? :rolleyes:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Sâm Mai 25, 2002 8:12 pm

Initial trimis de Raven


Bah, m-ati innebunit cu Undergroundul asta! Ce inseamna chestia asta, after all ? :rolleyes:


E mai simplu decat poti sa-ti imaginezi. Underground e tot ce nu iese pe piata.
Io ma refeream la ce se face prin diverse cluburi. DJ-ii multlaudati! Sau un exemplu extraordinar de fericit: J.A. Tiranu. Ce face el se cheama underground music. Got it?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Sâm Mai 25, 2002 8:50 pm

Initial trimis de bhuttu


E mai simplu decat poti sa-ti imaginezi. Underground e tot ce nu iese pe piata.
Io ma refeream la ce se face prin diverse cluburi. DJ-ii multlaudati! Sau un exemplu extraordinar de fericit: J.A. Tiranu. Ce face el se cheama underground music. Got it?


Ihi :D De fapt ma cam gandeam io la asa ceva, dar voiam sa aud de la tine... ;) Sa fiu complet sigur...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Re: Re: Re: No Money No Team

Mesajde Blackie » Lun Mai 27, 2002 1:41 am

Initial trimis de Raven


Damn! Si acum sa-i vad pe aceia care tot ridicau in slavi pe DJ Project ! Pai lui ce-i mai ramane daca Laurentiu Duta scrie si compozitia si textul ? Macar lui Animal X ii ramane interpretarea si scena...

BTW: Cand o sa auzim o piesa, un album, ceva, de la tine ? ;) :rulz:
Cat de curand , acum se masterizeaza ! O sa va arat ca se poate si in Romania , o revolutie a muzicii house ! Marea problema ca va trebui sa pun si voci de iubire .... dar bunul director de la casa de inregistrari m-a lasat sa pun doar pe cateva melodii voci ceea ce vroiam !:)))) Or sa fie putine voci [ nornal ca de iubire ] dar prima melodie o sa rupa gura magariiiilor care au tras muzica trance in jos . Crede-ma ca este ceva nou .... Da hai sa nu mai dau atatea detalii ... O sa vedeti ca inseamna pasiunea unor oameni care vor sa faca muzica adevarata !!! Munca pe care o duc cativa ani buni se materializeza , :D . Inca ceva vroiam sa spun .... Laurentiu Duta are super scule . si stie muzica de rupe .. sa nu mai zic de ultimul Korg Virus pe care il are , cea mai tare clapa de muzica house , il respect pe Duta dar chestiile astea cu Minodora , Dj Project si altele ma lasa rece . Daca aveam bani de un Korg Virus .... .. In Romania sunt doar trei Korg Virus una la Demmo una la Duta si una La Voltaj , asta din ce stiu eu ! trance -ul pe care eu o sa-l scot pe piata seamana a System F sau ceva in genu !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Blackie » Lun Mai 27, 2002 1:50 am

Am uitat sa mai spun ca o sa fie si ceva Club 2 sau trei melodii si ceea ce imi place mie Hard House !!!! Cea mai mare problema a mea este promovarea dar sper ca in timp sa se rezolve !!!!
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raven » Mar Mai 28, 2002 5:34 pm

Initial trimis de Blackie
Am uitat sa mai spun ca o sa fie si ceva Club 2 sau trei melodii si ceea ce imi place mie Hard House !!!! Cea mai mare problema a mea este promovarea dar sper ca in timp sa se rezolve !!!!


Sub ce nume vei apare ? Formatie, alone ???
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Chiar...

Mesajde AnDrEi » Mar Mai 28, 2002 7:28 pm

Hard House ? kewl .. sub ce nume ?

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Mai 28, 2002 7:58 pm

Da, mah, chiar: hard house ? Sper sa nu fie precum alte melodii hard house pe care le-am ascultat ca nu mi-au placut... :)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Blackie » Vin Mai 31, 2002 11:50 pm

Initial trimis de Raven
Da, mah, chiar: hard house ? Sper sa nu fie precum alte melodii hard house pe care le-am ascultat ca nu mi-au placut... :)
Va salut pe voi iar si iar ca se pare ca numai pe noi ne intereseaza House-ul . E uite ca totul a luat o mare intorsatura , Blackie Vs Dj Static este numele cu care vom aparea , credeam ca o scot la capat dar se pare ca omu asta vrea sa-si scoata banii inapoi [ ma refer la producator ] , dupa ce am masterizat Hard House i s-a pus lui musca pe caciula si am dat-o in Trance si Club dar pe mine nu ma deranjeaza faptul ca o sa scot trance si faptul ca Cine Iubeste si lasa o sa iasa pe varianta club ! Maria Tanase pe Club ceva nou zic eu dar totusi omu asta are un mare respect si spre ca ma va lasa sa scot prima melodie trance si nu Cine Iubeste si lasa . Dar o sa vina vremea cand o sa am bani si nu o sa ma mai intereseze de producator dar pana atunci va trebui sa dansez cum canta producatorul . As vrea sa va trimit ceva HArd House dar conexiunea mea nu-mi permite . Va spun eu ca trance-ul pe care il veti auzi o va placa si chiar pariez de pe acum sper ca in 2 luni sa iasa pe piata la Radio si la Atomic . Nu vrea sa ma dau mare ca toti se dau mari , o sa las muzica sa vorbeasca . As vrea si eu parerea voastra ..... A-ti vrea sa auziti Cine Iubeste si Lasa pe Club ? Vad ca a inceput sa prinda tot mai mult club-ul in Romania . O sa incerc sa va trimit si ceva Hard House cat de curand sa vedeti ca se poate si in Romania dar sunt prea multi tarani care nu inteleg muzica asta tocmai deaceeeeeeeeeeeeeeea nu se produce Hard House In Roamania . :o
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raven » Vin Iun 07, 2002 12:38 am

Pai orice este bun si de calitate prinde... Mai greu cu produsul.. Vedeti si voi in ce balarii au dat cei de la Sistem cu noul lor album Intra in Sistem... Nu ca ar face house, dar s-au abatut jalnic de mult de la ce cantau la inceput... La fel si Simplu cu Oare stii... E patetic sa vezi de unde au plecat si unde au ajuns... Bun, dar atat off-topic...

Am o intrebare: ce gen canta Suie Paparude? Ca stau si ma crucesc dar nu stiu in ce zona sa-i arunc... :con:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Blackie » Vin Iun 07, 2002 4:06 am

Initial trimis de Raven
Pai orice este bun si de calitate prinde... Mai greu cu produsul.. Vedeti si voi in ce balarii au dat cei de la Sistem cu noul lor album Intra in Sistem... Nu ca ar face house, dar s-au abatut jalnic de mult de la ce cantau la inceput... La fel si Simplu cu Oare stii... E patetic sa vezi de unde au plecat si unde au ajuns... Bun, dar atat off-topic...

Am o intrebare: ce gen canta Suie Paparude? Ca stau si ma crucesc dar nu stiu in ce zona sa-i arunc... :con:

MAi sincer sa fiu acum Suie Paparude nu stiu daca mai exista dar din cea am auzit eu pana acum Miky se pare ca a dat-o in Dub ceea ce exista pe ultimul Mouse In House 4 [care de facpt este o mare porcarie ] . Acum House Nation face legea , promoveaza ceea ce trebuie auzit , muzica adevarata !. Eu nu stiu in ce gen de muzica ar fi Suie Paparude !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raven » Vin Iun 07, 2002 2:33 pm

Initial trimis de Blackie

MAi sincer sa fiu acum Suie Paparude nu stiu daca mai exista dar din cea am auzit eu pana acum Miky se pare ca a dat-o in Dub ceea ce exista pe ultimul Mouse In House 4 [care de facpt este o mare porcarie ] . Acum House Nation face legea , promoveaza ceea ce trebuie auzit , muzica adevarata !. Eu nu stiu in ce gen de muzica ar fi Suie Paparude !


Da' ce-i asa de rau in Dub? Mi se pare destul de interesant acest "stil", ca nu stiu cum sa-i spun mai corect (de fapt e mai putin important, sa stim noi la ce ne referim si in rest sa fim sanatosi :))...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Blackie » Mar Iun 11, 2002 12:29 am

Initial trimis de Raven


Da' ce-i asa de rau in Dub? Mi se pare destul de interesant acest "stil", ca nu stiu cum sa-i spun mai corect (de fapt e mai putin important, sa stim noi la ce ne referim si in rest sa fim sanatosi :))...

Stii care e faza :confused: la noi nu prea se haleste acest stil e prea greu pt. mintea unui roman !!!:eek: La noi trebe' versuri ca sa aibe romanu ce sa fredoneze ! Ceea ce Miki a incercat este de incurajat dar banuiesc ca putini au cumparat albumul !! Sincer sa fiu cand am fost la casa de inreg. cu demo , adoram Hard House dar nu putea sa promoveze Hard House pt ca nu se haleste , asa ca am inceput sa fac trance . Albumul meu are 3 melodii progressiv club si vreo 8 trance . Cand si daca voi reusi sa-mi fac un nume o sa-i pocnesc pe romanii astia cu Hard House :p dar pana atunci trebe' sa joc si eu cum canta producatorul ! Dupa cum vezi si auzi a inceput sa se produca foarte mult Dub si club . Iti place club-ul ?
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raven » Mar Iun 11, 2002 2:27 pm

Initial trimis de Blackie

Stii care e faza :confused: la noi nu prea se haleste acest stil e prea greu pt. mintea unui roman !!!:eek: La noi trebe' versuri ca sa aibe romanu ce sa fredoneze ! Ceea ce Miki a incercat este de incurajat dar banuiesc ca putini au cumparat albumul !! Sincer sa fiu cand am fost la casa de inreg. cu demo , adoram Hard House dar nu putea sa promoveze Hard House pt ca nu se haleste , asa ca am inceput sa fac trance . Albumul meu are 3 melodii progressiv club si vreo 8 trance . Cand si daca voi reusi sa-mi fac un nume o sa-i pocnesc pe romanii astia cu Hard House :p dar pana atunci trebe' sa joc si eu cum canta producatorul ! Dupa cum vezi si auzi a inceput sa se produca foarte mult Dub si club . Iti place club-ul ?


1. Intr-adevar, este greu la inceput din privina producatorilor care sunt foarte atenti pe ce dau banii, ca sa le si mai vina ceva inapoi...

2. Da, imi place foarte mult si club si dub... Insa cam putin se asculta pe la noi... Chiar si in disco, unde ar merge, zic eu (ca de aia-i zice club, ce pana mea) se prefera mix-uri mixate si ras-mixate ale unor piese arhi-cunoscute (comerciale, adica) si se pierd din vedere multe altele...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Blackie » Joi Iun 13, 2002 12:33 am

Initial trimis de Raven


1. Intr-adevar, este greu la inceput din privina producatorilor care sunt foarte atenti pe ce dau banii, ca sa le si mai vina ceva inapoi...

2. Da, imi place foarte mult si club si dub... Insa cam putin se asculta pe la noi... Chiar si in disco, unde ar merge, zic eu (ca de aia-i zice club, ce pana mea) se prefera mix-uri mixate si ras-mixate ale unor piese arhi-cunoscute (comerciale, adica) si se pierd din vedere multe altele...


Faza e ca toata lumea s-a dat pe club , din cd-urile care mie imi vin in discoteca 70 % e numai muzica club , nu prea se mai produce Hard House dupa cum vezi si tu Talla 2XLC a inceput sa faca club , DJ Tiesto la fel si lista ar fi prea mare , asa ca anu' asta la mare va fi numai club . Singurii care au mai ramas sa faca club sunt Norman Bass sau poate Warp Brothers , deja nu prea mai exista hituri Hard House doar trance ce mai vine dar e foarte comercial . O sa vezi ca toata lumea o sa asculte Club cat de curand :p :p :p . Tocami s-a terminat Cine iubeste si lasa ! Negativu e gata si club 1000 % , acum mai ramane vocea .
Vreau sa fac din melodia asta un hit cu ajutorl Radio 21 !

:D :D :D Cat de curand sper sa vina curentul asta de club si la noi , Laurentiu Duta a incercat el ceva dar a cam dat-o in bara de data asta a fost prins cu mata in sac , credea ca melodia aia nu va iesi hit dar s-a tepuit Deja-Vu :)))) a aparut din Septembrie 2001 in Norvegia sau Olanda nu mai stiu sigur dar nu prea a avut succes , dar anu' asta se pare ca a avut mare succes !:p :p De data asta nu mai a furat cu cap ....:p
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Blackie » Joi Iun 13, 2002 12:36 am

Vad ca numai doi vorbim de muzica pe aici!!!!
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raven » Joi Iun 13, 2002 3:37 pm

Initial trimis de Blackie
Vad ca numai doi vorbim de muzica pe aici!!!!


Iar eu din ce in ce mai rar, ca sunt in sesiune... :(

Insa tu posteaza, ca e interesant sa mai afli si pareri valabile, nu comentarii cretine si adulari fara minte...

Si inca ceva: Talla & Co. trebe sa faca muzica "dansabila" si in club-uri, discoteci, etc...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Succes!

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 13, 2002 11:45 pm

Initial trimis de Raven


Iar eu din ce in ce mai rar, ca sunt in sesiune... :(

Insa tu posteaza, ca e interesant sa mai afli si pareri valabile, nu comentarii cretine si adulari fara minte...

Si inca ceva: Talla & Co. trebe sa faca muzica "dansabila" [b]si
in club-uri, discoteci, etc... [/B]


Raven multa bafta in sesiune si astept ca sa incingem o bauta :-) poate vii si tu pe 29 Iulie la mare ce ziki?

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Blackie » Sâm Iun 15, 2002 1:16 am

Initial trimis de Raven


Iar eu din ce in ce mai rar, ca sunt in sesiune... :(

Insa tu posteaza, ca e interesant sa mai afli si pareri valabile, nu comentarii cretine si adulari fara minte...

Si inca ceva: Talla & Co. trebe sa faca muzica "dansabila" [b]si
in club-uri, discoteci, etc... [/B]

Eu o sa incerc sa mai postez pe aici dar nu stiu cat o sa mai pot . Bafta la sesiune ! Da Talla & Co sa faca muzica pt. cluburi ..... Da ce :t a facut pana acum , ceea cew voriam sa spun este ca toata lumea a inceput sa o dea pe club nu prea se mai produce muzica trance ..... sa nu mai zic de Hard House !!!! Mie unu nu-mi pare rau din contra chiar imi pare bine !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron