Despre Droguri

ce-a fost pe Muzici o data

Credetzi ca Hip-Hopul incita la droguri?

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Iun 02, 2002 2:56 am

Da deoarece....
1
9%
Nu deoarece....
9
82%
Nu stiu.
0
Niciun vot
Alt raspuns...
1
9%
 
Voturi totale : 11

Despre Droguri

Mesajde ZaKalu » Joi Mai 23, 2002 2:54 am

Am zis ca ar fii bine sa vedem shi noi daca Hip-Hopul te incita sa te droghezi... (ex. : Bug Mafia - Marijuana - ...etc.)
Ai o Poola'n pantaloni dar e pe post de Clitoris...(Legalizatzi Heroina!!!)
g-Yeah!
ZaKalu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 23, 2002 12:37 am
Localitate: Bucuresti-Mangalia 10.000

Mesajde K-gula » Joi Mai 23, 2002 10:54 am

nu cred asa ceva, fiindca aceste droguri exista in tara la noi cel putin, dinaintea HH-ului. iar in occident acestea sunt de cand lumea. deci nu muzica le creat, ci omul.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde ckride » Joi Mai 23, 2002 8:56 pm

nu cred ca cineva intreg la minte si cu oarecare cunostiinte in domeniu ar spune ca "da". poate doar copii aia care asculta ande si alte maimutareli, si cand asculta o piesa de-a lu BUG de exmplu li se face frica / scarba. Deci HH NU incita pe nimeni sa se drogheze. Ca respectivul ascultator ar avea o mica curiozitate cand aude fumul (sa zic asa) din melodie... mai mult decat probabil.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde bleeepu2 » Mie Mai 29, 2002 3:35 am

HH nu icita folosirea drogurilor, eu sunt din Los Angeles si pe aice sunt si se folosesc droguri inainte de HH....muzica nu incita folosirea drogurilor, asta este o decizied care fiiecare persoana si-o face si daca cineva spune ca "am folosit droguri din cauza HH-uluii" or nu inteleg mesajele catecelor ori sunt f. prosti... folosirea drogurilor este o decizie pesonala, dar persoanele care dau vina pe HH sunt acelea care vor sa gaseasca ceva pe ce sa dea vina pentru aparitia drogurilor in romania
bleeepu2
 

Mesajde Old_Scoica » Joi Aug 15, 2002 2:50 pm

eu zic in primul rand ca hh nu are nici o legatura cu drogurile si ar fi o mare prosie sa se spuna ca drogurile au aparut datorita hh, ca ele au aparut in inaintea lui. in al doilea rand, daca o persoana are ceva cap, si un bob de minte in el nu cred ca s-ar apuca de droguri.bine, ca mai sut si exceptzi cand anturajul``te obliga`` sa o faci, regretand restul vietzii.
Old_Scoica
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Aug 12, 2002 3:19 pm
Localitate: Tg-Mures

Mesajde K-gula » Vin Aug 16, 2002 10:00 am

scuze dar anturajul nu te obliga sa te droghiezi. atata timp cat nu vrei sa te alaturi la "joaca" nu te obliga nimeni sa o faci,dar si in momentul in care se face pasul spre, atunci ar fi bine sa fi constient ca te poti lovi de dorinta de a vrea in continuare sa te simti bine. daca esti cu capul pe umeri si vei sti sa te abti atunci totul va fi ok.

cumam mai spus-o HH nu a adus drogurile, nu a adus crimele, nu a fortat femeia sa devina o tarfa pe strada. HH a pus pe tava prostimei ce se intampla in aceasta lume si a aratat realitatea. nu peste tot cresc floricele.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

amin!

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 16, 2002 6:25 pm

word up K! ca bine zici frate...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde vali » Joi Noi 21, 2002 7:53 am

dupa discutia de aseara, il astept pe kgula sa iasa la rampa cu un topic pe tema " efectului benefic al ierbii"
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron