Ce parere aveti despre Cristiana Raduta?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Cristiana Raduta

Mesajde Mis Vierme » Sâm Mai 25, 2002 11:50 am

Stiu ca Cristiana nu apartine forumului 3rei Sud Est, dar cred ca si ea merita un subiect. Ieri am vazut-o la concert, canta f frumos si dansa super, iar azi am cumparat caseta, care imi place f mult, mai ales piesa "Anii ce-au trecut". Voi ce parere aveti de ea ?
Mis Vierme
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:26 am
Localitate: Romania-Alesd

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 25, 2002 12:17 pm

Arata super bine si atat. Inca o fetita care da bine pe sticla si nu are nimic in comun cu muzica. Oricum... bafta! :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 25, 2002 2:31 pm

Mda...de aratat arata cum arata da la capitolu talent e un mare gol!Adik lipsa,nu le are,nu shtie,,,da revenind la o idee mai veche a mea in romania orice e bine promovat se vinde,mai ales in lipsa asta tot mai mare de cultura muzicala....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Sâm Mai 25, 2002 4:02 pm

nu toti actorii sunt neaparat si buni cantareti.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde sandrino » Dum Mai 26, 2002 2:15 pm

arata bine si atat .. cum a mai zis cineva de pe aici ... :)
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

rolul?

Mesajde Snicks » Dum Mai 26, 2002 9:52 pm

Care este rolul ei in toata treaba asta? K-Gula, este actrita, asta face! Asta a facut toata viata. Muzica nu compune, si de cantat a cantat o data dupa bagheta lui Laurentiu. In rest,e a nu se ocupa de nimic, este chemata la spectacolel, tine microfonul in fata si isi joaca rolul. Are o muzica acceptabil, comestibila, ATB si uite asa succesul. Nu se mai pune ca e de 6 ore pe zi la Atomic si la ore bune.
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sandrino » Lun Mai 27, 2002 8:38 am

ma.. ptr. k-gula si alte persoane de aici ... orice formatie este de kkt... ptr. ei toti cei care canta acum sunt afoni sunt strambi sunt nu stiu cum ... orice apare la TV acum e prost ... asa zic ei .. ca e prost ... ma.. daca asta se asculta acum voi de ce nu vreti sa va obisnuiti cu ideea asta ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde K-gula » Lun Mai 27, 2002 11:30 am

Initial trimis de sandrino
ma.. ptr. k-gula si alte persoane de aici ... orice formatie este de kkt... ptr. ei toti cei care canta acum sunt afoni sunt strambi sunt nu stiu cum ... orice apare la TV acum e prost ... asa zic ei .. ca e prost ... ma.. daca asta se asculta acum voi de ce nu vreti sa va obisnuiti cu ideea asta ...


vad ca gandesti, dar o faci prost (sau poate nu am inteles bine ce ai vrut sa spui). daca ai fi citit si alte posturi postate de mine ai fi vazut ca apreciez chiar foarte multe formatii. chiar romanesti, atata timp cat fac muzica. referitor la trupele din turneul anti kkt, sigur ca nu am o parere buna.

DATORITA ONOR OAMENI (NU PUTIN LA NUMAR) CA MINE IN FOARTE SCURT TIMP OR SA DISPARA MIZERIILE ASTEA DE PE PIATA. din acest motiv nu caut sa ma impac cu ideea.

K-gula.:U
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde sandrino » Mar Mai 28, 2002 8:47 am

as vrea sa stiu ce muzica asculti tu ... dar mai intai lasa-ma sa ghicesc... rock-ul .. sunt sigur de asta ..
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mie Mai 29, 2002 11:35 pm

cristiana e o tipa super, arata f. bine, canta f. bine si e o tipa f. de treaba! daca va plce si sunteti fani va puteti inscrie in fan clubul din iasi-info pe portal!
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Joi Mai 30, 2002 8:25 am

Ete ma.. ca are si fanclub de acum... bun inceput ..
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Aprecieri

Mesajde Snicks » Joi Mai 30, 2002 3:13 pm

Initial trimis de sandrino
ma.. ptr. k-gula si alte persoane de aici ... orice formatie este de kkt... ptr. ei toti cei care canta acum sunt afoni sunt strambi sunt nu stiu cum ... orice apare la TV acum e prost ... asa zic ei .. ca e prost ... ma.. daca asta se asculta acum voi de ce nu vreti sa va obisnuiti cu ideea asta ...


Vad ca tu apreciezi tot ce apare la TV... Inseamna ca esti lipsit de scrupule si n-ai personalitate...

La Atomic se da muzica buna si proasta... si n-a zis nimeni ca toti sunt strambi sau afoni... dar: can o tipa nu face decat sa apara pe scena (adica nu compune muzica, nu se chinuie cu vocea si nu se ocupa *macar la inceput* de manageriatul trupei) nu este formatie... este decat o tipa, sau mai multe, sau mai multi care nu vor decat sa apara la TV ... si sa castige bani.. Asta e un punct de vedere.

Mai e partea cealalta... Muzica lui Duta si Costi e foarte copiata ... ascultati si voi Radio 21 daca nu ma credeti... sau intrati la http://www.muzicabuna.ro ... defapt cine nu stie cat de copiate sunt melodiile care apar azi la TV si Radio inseamna ca nu asculta muzica... Probabil ca va uitati doar la cum arata trupele...

Si ca sa intelegi si tu... sunt multe formatii care merita si sunt aprecita in romania... Ca exemplu ia Vita de vie (Rock alternativ) care cantya live, Bambi (dance-house) care au 11 ani de scoala de muzica... Sunt multe ..ce sa mai zic... Voltaj... Holograf... ma rog... sunt multe

Si acum sa ne gandim ce fac baietii de la ANimal X ca sa fie in topuri... Pai hai sa vedem... Apar pe scena! Altceva? eu nu stiu sa faca altceva.. muzica si versurile si totul face duta.. ei ce fac? ALPHA ? AStai nici voce nu au dat ... A dat costi pentru pustiu ala... Astea sunt trupe care vor decat sa apara la TV ...

Multumesc
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Ai dreptate

Mesajde Sonya17 » Dum Iun 02, 2002 11:11 am

Nu te contrazic,da nici cu Bambi nu mi-e rusine.Or fi avand ele 11 ani de muzica,dar daca nu-i au pe cei 7 ani de acasa,degeaba iar sasaita nu cred ca are ce cauta sa cante.
Despre Cristiana,ce sa zic, e draguta tipa,dar ma enerveaza ca apar tot felul de "artisti"care n-au nici in clin nici in maneca cu muzica,si gata un Costi,Un Laurentiu,ii face staruri peste noapte.Cristiana ar trebui sa vina sa-i dau lectii despre cum se tine un microfon in mana.
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Re: Cristiana Raduta

Mesajde Jasmine » Dum Iun 02, 2002 11:40 am

Initial trimis de Mis Vierme
Stiu ca Cristiana nu apartine forumului 3rei Sud Est, dar cred ca si ea merita un subiect. Ieri am vazut-o la concert, canta f frumos si dansa super, iar azi am cumparat caseta, care imi place f mult, mai ales piesa "Anii ce-au trecut". Voi ce parere aveti de ea ?


E super dragutza.Are melodii marfa.Mie imi place ce; mai mult AMOR,AMOR..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Re: Ai dreptate

Mesajde Snicks » Dum Iun 02, 2002 5:13 pm

Initial trimis de Sonya17
Nu te contrazic,da nici cu Bambi nu mi-e rusine.Or fi avand ele 11 ani de muzica,dar daca nu-i au pe cei 7 ani de acasa,degeaba iar sasaita nu cred ca are ce cauta sa cante.


Si cum selectezi tu trupele/artistii care au ce cauta sau nu pe scena? Si de ce zici ca nu ii au pe cei 7 ani de acasa? Presupun ca tie iti palc decat trupele de fete care arata bine... Pentru asta exista Playboy, casetele sunt pentru a fia scultate.
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Aprecieri si iar aprecieri... ;f

Mesajde sandrino » Dum Iun 02, 2002 6:46 pm

[quote]Initial trimis de Snicks
[B]
.....
Si ca sa intelegi si tu... sunt multe formatii care merita si sunt aprecita in romania... Ca exemplu ia Vita de vie (Rock alternativ) care cantya live, Bambi (dance-house) care au 11 ani de scoala de muzica... Sunt multe ..ce sa mai zic... Voltaj... Holograf... ma rog... sunt multi....

Daca tu crezi ca Bambi e formatie, imi tai capu`... se vede ca tu nu prea ai personalitate .... sorry .. dar nu cred ca bambi e o formatie... cat despre muzica rock-ul romanesc nu am nimic de spus ... totul e OK...pana aici...
dar sa fim seriosi un pic .. daca bambi ar fi fost la un nivel mai ridicat macar ar fi aparuti si ele la vreun top pe la TV sau radio .. dar eu inca nu am auzit de ele prin topuri... si eu unul nu stiu ce gasesti tu la ele .. o fi facut ele nu stiu ce scoala de muzica.. dar faza cu ...Suntem fetite fitoase... mi se pare o porcarie ... fie..

si la o adica daca tot te crezi asa bun lanseazate si tu macar ca Animal X sau Raduta..
Eu nu pot sa spun ca sunt mare fan Animal X, Raduta sau 3SE... dar decat bambi .. mai bine ascult animal ... etc.. :) sorry ptr. tine ... :D

dar nu vreau sa fiu off topic .. asa ca daca mai ai ceva de spus imi trimite un mesaj personal ..
:y
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Re: Cristiana Raduta

Mesajde Ana_pink » Mie Iun 05, 2002 12:38 pm

Cristiana Raduta nici nu stie bine cum sa tina microfonul.Acum doua luni nu auzise nimeni de ea. Si acum sta numai pe langa 3SE ,are videoclipul dat la greu pe atomic. Trebuie sa fie combinata cu unul din baietii de la 3SE neaparat. Voi nu credeti asta?
Ana_pink
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mai 10, 2002 3:51 pm
Localitate: Bacau

Re: Re: Cristiana Raduta

Mesajde Jasmine » Mie Iun 05, 2002 1:24 pm

Initial trimis de Ana_pink
Cristiana Raduta nici nu stie bine cum sa tina microfonul.Acum doua luni nu auzise nimeni de ea. Si acum sta numai pe langa 3SE ,are videoclipul dat la greu pe atomic. Trebuie sa fie combinata cu unul din baietii de la 3SE neaparat. Voi nu credeti asta?


NU PENTRU CA NU ESTE ADEVARAT!!!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Joi Iun 06, 2002 8:10 am

Initial trimis de Sonya17
Asa e! Ce Animal X sunt combinati cu 3SE?


da,nu stiai..?!!
vierme cu Mihai
soparla cu Viorel
hyena cu Laurentiu

:lol: :lol: :lol:

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Re: Re: Cristiana Raduta

Mesajde Mis Vierme » Sâm Iun 08, 2002 3:21 pm

Initial trimis de Ana_pink
Cristiana Raduta nici nu stie bine cum sa tina microfonul.Acum doua luni nu auzise nimeni de ea. Si acum sta numai pe langa 3SE ,are videoclipul dat la greu pe atomic. Trebuie sa fie combinata cu unul din baietii de la 3SE neaparat. Voi nu credeti asta?


NU, eu am auzit ca sunt numai prieteni, si ca Cristiana a mai aparut si in videoclipurile 3SE.
P.S. In concertele Cristiana nu tine microfonul in mana.
Mis Vierme
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:26 am
Localitate: Romania-Alesd

Mesajde sandrino » Dum Iun 09, 2002 8:15 am

Cristiana face playback.. a recunoscut chiar ea asta cand a fost la Botosani.. si nu face playback ptr. ca nu ar putea ci ptr. ca are prea multa miscare scenica .. si mi se pare normal ..

Ana_pink se vede ca esti un pic iesita din acest subiect..

Si daca stau bine si ma gandesc daca Animal X si 3SE erau "cuplati" atunci.... Cristiana cu cine mai e ??? :PPP loool :D
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde Sonya17 » Dum Iun 09, 2002 9:17 am

Nu face playback pentru ca are miscare scenica ci pentru ca nu prea poate canta live.Daca ascultati melodia ei (eu doar pe aia o stiu) cu atentie o sa vedeti ca sunt multe efecte pe voce si nu prea are o voce lucrata.Pun pariu ca nici ea nu deosebeste notele muzicale.N-am nimic personal cu ea mi-e simpatica,dar asta e adevarul,ar fi trebuit sa ramana la actorie sau sa faca ceva canto inainte sa se apuce de muzica
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Re: Re: Cristiana Raduta

Mesajde K-gula » Dum Iun 09, 2002 1:24 pm

Initial trimis de Ana_pink
Cristiana Raduta nici nu stie bine cum sa tina microfonul.Acum doua luni nu auzise nimeni de ea. Si acum sta numai pe langa 3SE ,are videoclipul dat la greu pe atomic. Trebuie sa fie combinata cu unul din baietii de la 3SE neaparat. Voi nu credeti asta?


acum doua luni prea putini stiau de ea fiindca prea putini stiau de ea ca actrita si nu una proasta ci chiar foarte buna. raman la parerea mea ca ar fi trebuit sa ramana doar actrita.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Mis Vierme » Dum Iun 09, 2002 2:14 pm

Initial trimis de Sonya17
dar unde?Sau are casti?Inseamna ca face playback


Stiu pt. ca am fost la un concert AntiDrog.
Nu stiu cum o cheama, dar in loc de microfon are ceva la urechi care tine pana la gura si in aia canta. Imi pare rau, nu ma-ntereseaza daca radeti, dar nu stiu cum o cheama acest lucru.
Eu cred ca nu face playback, dar nu ma pricep prea bine la aceste lucruri.
Mis Vierme
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:26 am
Localitate: Romania-Alesd

Mesajde sandrino » Lun Iun 10, 2002 8:19 am

gata copiilor... a inceput sa-mi place ca fiecare e cu opinia sa dar intr-un mod pasnic.. felicitarile mele ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde verysweetgirl69 » Lun Iun 10, 2002 9:12 pm

Initial trimis de Ana_pink
Dar mai bine transfomati foumul asta intr-unul Cristiana Raduta.
Eu am spus ca nu-i buna de nimic si imi sustin afirmatia. n-o sa N-o sa cante live nici la pastele cailor, pt ca nu poate!


calmeaza-te fata ca pana la urma urmei asta e un subiect despre ea ... asa ca care ti-e baiul? sheesh man
If you don't know me...DON'T judge me!!!
verysweetgirl69
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Mai 25, 2002 5:32 am
Localitate: Canada - Toronto

Mesajde sandrino » Mar Iun 11, 2002 8:06 am

ana nu stiu daca cineva ti-a reprosat ceva de pe aici .. bravo tie ca o tii pe a ta.. dar de acum nu trebuie sa bati apa in piu .. ca nu merge ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde verysweetgirl69 » Sâm Iun 15, 2002 5:28 pm

noi iti spuneam doar ... so it's ok :)
If you don't know me...DON'T judge me!!!
verysweetgirl69
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Mai 25, 2002 5:32 am
Localitate: Canada - Toronto

Mesajde Sonya17 » Dum Iun 16, 2002 1:23 pm

Bai,am vazut-o pe tipa asta in concert,parca prea se destrabaleaza,mai ales pe melodia Amor,parca era o catea in calduri.Bine,daca tot nu canta,macar se dezbraca
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Iun 16, 2002 4:52 pm

la faza cu dezbracatul nu prea sunt de acord... a dat-o in bara cu asta .. sincer.. o arata e bine dar prea ... geme acolo :P lool ... cred ca ati vazut cu toti .. nu e cam nasol.. parca ar fi la filme erotice lool.... eu stiu poate pe viitor isi va da seama ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron