Dan Negru Show -The evil strikes back-

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Dan Negru Show -The evil strikes back-

Mesajde dadius » Lun Iul 08, 2002 7:06 am

Bucuros ca academia lui Negru a intrat in vacanta ma gandeam ca voi vedea ceva filme in locul ei pe timpul verii.Ei bine nu e asa.Iata-l pe Negru (cu fata lui de broasca testoasa) ca vine si revolutioneaza televiziunea cu un nou show: "competitia intre generatii" (sau ma rog ceva de genu' asta)Cei care v-ati uitat duminica la emisiune probabil ca v-ati crucit ,ca si mine de altfel.
De o parte a baricadei: Catalin Crisan,Mihai Constantinescu,Silvia Dumitrescu si Elena Carstea iar de cealalta: Andreea Balan,Andra,unul de la Body & Soul si vocalul de la Parlament.
E ce sa va zic daca prostia ar fi durut duminica, atunci multi ar fi plans in emisiune.
In afara de Andra care are voce f buna si care a aratat ca si asculta muzica , ceilalti au fost catastrofe . Catalin Crisan a fost mai retras in actiuni si in afirmatii si bine a facut.Elena Carstea si Silvia Dumitrescu si-au dat in petec pe fata si au aratat cam cat de frustrate si de complexate sunt.Nemultumite ca nimeni nu ele asculta si nimeni nu le vrea ,au reusit sa se faca de COMEDIE intr-o emisiune care oricum era de CACAO.Totul a culminat cand Carstea a inpins-o pe A Balan in piscina cu microfon cu tot.Nu ca mi-ar fi parut rau dar sa faci asta intr-o emisiune televizata in direct? Nasol. Cat despre ceilalti , putem spune ca nici nu au fost in emisiune.
Ca o concluzie:
Ne-am luat intotdeauna pe acest forum de muzica romaneasca.In general a fost vorba de trupe tinere si de artisti tineri.Ei bine am constatat duminica ,la emisiunea lui negru,ca nici cei mai batrani nu sunt mai buni (cel putin cei prezenti acolo).Si pe langa faptul ca sunt majoritatea niste batuti in cap, se mai si MANANCA intre ei cum nu s-a mai vazut.
Cam asta e.Astept cu nerabdare saptamana viitoare pentru a vedea "Episode 2" -The resurection-

Al vostru Jeam Beam
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde belenenses » Lun Iul 08, 2002 10:18 am

Sunt tare curios sa vad cine s-o mai incumeta sa-si dea cu firma-n cap intr-o emisiune ca a lui Negru ... pentru ca-i tare nasol sa te trezesti fara banda in spate ... Andreea B a dovedit-o inca o data, daca mai era nevoie (nu era departe de fetita lui Beclea-Szekely in ceea ce priveste interpretarea 'live'). Noroc ca dupa ce a facut si baie i s-a facut lui Negru mila si i-a pus banda sa nu se faca de cacao pana la capat. Am mai vazut doua tzatze in actiune (fara ^ pe a ca nu ma refer la sani) Carstea si cu Dumitreasca, ajunse la limita de jos penibilului. Singura care a trecut proba cu brio a fost Andra (bravo ! nu sunt adeptul genului de muzica promovat de ea insa nu pot sa nu apreciez cand cineva stie sa-si faca meseria) , insa nici tipul de la Body 'n' Soul n-a fost rau. Ceilalti - foarte stersi, m-as fi asteptat mai mult de la un vocalist de trupa cat de cat cunoscuta cum e Parlament.
Oricum, prin emisiunea asta, cu toata antipatia fata de prezentator, cred ca Negru face (inca) un serviciu celor care s-au saturat de playback si incearca sa mai taie din lungul nasului unora care nu-si mai incap in piele de cat de mari si tari au fost, sunt si vor fi in muzica romaneasca.
belenenses
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Mai 21, 2002 9:56 am
Localitate: Iasi

Mesajde Josefine^ » Lun Iul 08, 2002 12:00 pm

eu n-am vazut toata emisiunea si tare as vrea sa o vad azi in reluare in cazul in care o da...am prins insa cateva faze:cand o certa elena carstea pe andreea b...ii spunea sa taca si ca e prea mica sa se ia in gura cu toata lumea sau ceva de genu' asta...penibil,ce sa spun...a,si am mai prins faza in care andreea a intrat la apa :D lucru care m-a bucurat nespus de mult :y
anyway,si mie mi-a placut prestatia andrei care s-a dovedit net superioara "colegilor de breasla" ...tot respectul pentru ea...
din punctul meu de vedere emisiunea s-a incheiat penibil,toti cantand nu stiu ce melodie,fiecare vrand sa iasa in fata...cel putin elena carstea la un moment dat era de o parte cantand din rasputeri ca sa se faca remarcata...jalnic :a
sa-mi spuneti si mie daca stiti cand e in reluare ca sa pot spune mai multe... :cool:
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Lun Iul 08, 2002 4:20 pm

Pe mine chiar m-a amuzat toata cearta intre Elena si Andreea, si, ca intotdeauna, cele mai in varsta au dreptate. :j Mai este o chestie: eu nu o pot suferi pe Andreea Balan.;h Nu stiu de ce.
Dan Negru parca a fost mai putin mitocan decat de obicei, nu?:B
Sunt de acord si ca Andra a fost f. buna, ceea ce sincer nu ma asteptam, dar, ce sa-i faci, uneori aparentele insala!;i
Kayla
 

Mesajde zuza » Lun Iul 08, 2002 5:46 pm

Eu nu am vazut emisunea dar din cate aud mi se pare deja jalnica. Si cum vine faza ca Andeea a facut baie? Oricum nu conteaza dar prin faptul ca a fost la inaltime ce vreti sa ziceti ca nu a facut playback?
Sau ca si-a jucat bine rolul pe scena in timp ce dansa si imita?
Oricum de Andra am avut o parere buna pana can a facut playback la tampenia aia organizata de Antena 1. Mi s-a dus de atunci.:cry:
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Josefine^ » Lun Iul 08, 2002 8:25 pm

Initial trimis de monikaisinlove
Si cum vine faza ca Andeea a facut baie? Oricum nu conteaza dar prin faptul ca a fost la inaltime ce vreti sa ziceti ca nu a facut playback?


andreea a facut baie pentru ca elena carstea s-a enervat si a aruncat-o in piscina :D
andreea a facut si playback,dar a si cantat live,fapt ce a starnit o groaza de chestii...de ex.:silvia dumitrescu a zis la un moment dat ceva de genu' "m-am indragostit lulea,dar nici cum de vocea ta"
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Lun Iul 08, 2002 8:28 pm

am uitat sa mentionez poate cel mai important lucru din toata emisiunea...andreea b. a recunoscut in direct ca NU ARE VOCE!!! atunci cand s-a "impacat" cu doamna elena carstea :a
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iul 09, 2002 12:24 am

ziceti-mi si mie cand si la ce ora e emisiunea asta?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mar Iul 09, 2002 10:36 am

Initial trimis de tre cool
ziceti-mi si mie cand si la ce ora e emisiunea asta?


am inteles ca e duminica la 21:00... :a
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Ana_pink » Mar Iul 09, 2002 12:10 pm

Nu ma asteplam ca Elena Carstea sa fie asa penibila si ingamfata.
Pt prima oara in viata mea mi-a placut si mie ceva la Andreea B!
Ana_pink
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mai 10, 2002 3:51 pm
Localitate: Bacau

Mesajde vladonne » Mie Iul 10, 2002 12:47 pm

Initial trimis de Ana_pink
Nu ma asteplam ca Elena Carstea sa fie asa penibila si ingamfata.
Pt prima oara in viata mea mi-a placut si mie ceva la Andreea B!



Pana la momentul de fatza cea mai pertinenta parere. Exact ! Pentru prima oara in viatza mi-a placut de Andreea Balan, care neshtiind exact ce sa faca, a fost politicoasa. Mie personal mi-a lasat senzatzia neputintzei de a reveni shi de a oferi ceva mai mult decat tanara genreatzie. Faptul ca a aruncat-o in apa, nu-mi aduce aminte decat de un Gigi Becali. Atat shi nimic mai mult. Daca ar fi vrut sa-shi dovedeasca superioritatea, ar fi trebuit sa o faca la microfon, dar de cand e pe post de patzachina (sau a fost, nu mai shtiu) la OTV, nu mai poate sa faca nici asta cum se cuvine. Atzi constatat ca nu a putut sa lege doua vorbe coerente la microfon cand a venit vorba sa cante ? Nasol. Nu a facut altceva decat sa epuizeze toate argumentele, care shi asha nu erau prea multe, shi a trecut la bataie. Exact la fel cum ar fi procedat oroice pulica franaru' dintr-un cartier rau famat. Dar sunt ai noshtrii shi ne mandrim cu ei shi cu tzara asta minunata. Apropo, imi poate spune shi mie cineva care e procedura de emigrare ?
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Kayla » Mie Iul 10, 2002 12:56 pm

Adevarul este ca Andreea a fost foarte necioplita. Ca a fost politicoasa apoi, asta e altceva, dar trebuia sa respecte varsta.
In plus, Elena Carstea, desi ma enerveaza, avea dreptate. :mad:
Inafara de faptul ca era mai in varsta, are si voce mult mai buna! Andreea ce a facut? A cantat si oribil si s-a si facut de rusine!:a
Kayla
 

Mesajde Josefine^ » Mie Iul 10, 2002 1:09 pm

Initial trimis de Melutza
Andreea ce a facut? A cantat si oribil si s-a si facut de rusine!:a


a facut ce face ea de obicei...atata stie,atata face.... :a
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mie Iul 10, 2002 1:12 pm

Saraca... si se lauda ca a facut 18 ani... ;P
Kayla
 

alo ati pierdut ideea!!

Mesajde dadius » Joi Iul 11, 2002 6:54 am

Initial trimis de Melutza
Adevarul este ca Andreea a fost foarte necioplita. Ca a fost politicoasa apoi, asta e altceva, dar trebuia sa respecte varsta.
In plus, Elena Carstea, desi ma enerveaza, avea dreptate. :mad:
Inafara de faptul ca era mai in varsta, are si voce mult mai buna! Andreea ce a facut? A cantat si oribil si s-a si facut de rusine!:a


amandoua sunt de cacat si asta e foarte clar.Dar ideea era daca e normal sa se intample asa ceva in duminica in prime time pe Antena1?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: alo ati pierdut ideea!!

Mesajde Josefine^ » Joi Iul 11, 2002 6:58 am

Initial trimis de dadius


amandoua sunt de cacat si asta e foarte clar.


imi pare foarte rau,dar nu-ti impartasesc parerea..
nu poti sa o compari pe elena carstea care are zeci de premii internationale,cu andreea balan care e vai de capu' ei,chiar ea recunoaste ca n-are voce...totusi....
:a
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde zuza » Joi Iul 11, 2002 7:13 am

Aici sunt de acord cu tine dar faptul ca a primit premii nu o scuteste de criticile tuturor. Pana si la pro fm am auzit de asta. Si cand a declarat andeea ca nu stie sa cante?:confused:
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Vixxen » Joi Iul 11, 2002 9:04 am

am vazut si eu minunea de duminica seara
am ras sa mor! mai ales cand a iesit andreaua b din apa ca o mata plouata si a inceput sa vocifereze ca ea e no1 la Catmusic etc si blah blah blah....era jalnica
oricum Elena Carstea s/a facut de kko extraordinar de original si as fi asteptat de la o femeie de varsta si cu experienta ei sa nu se coboare la nivelul unei pustoaice imbecile...se pare ca nu reusheshte si nu/i sta bine deloc in postura de baba invidioasa, caci shtampila asta si/a pus/o pe frunte duminica seara
la silvia dumitrescu mi/a placut ca a pus/o la punct in legatura cu vocea, mai departe nu am observat sa fi comentat ceva

a fost carnaval, balci, paine si circ si pun pariu ca a avut audienta umilitor de mare

cu ce ar trebui sa ma incalzeasca pe mine la suflet faptul ca draga de andreea a recunoscut ca habar n/are sa cante, mai mult, ma enerveaza ca, desi recunoaste, face o gramada de bani cu asta si prea putini par sa aiba ceva impotriva
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Kayla » Joi Iul 11, 2002 1:43 pm

Eu am ratat faza cand a aruncat-o in apa... Chiar asa penibil arata? Ce mi-ar fi placut sa fiu acolo!!!;h
Kayla
 

Re: Re: alo ati pierdut ideea!!

Mesajde dadius » Joi Iul 11, 2002 2:03 pm

Initial trimis de Josefine^


imi pare foarte rau,dar nu-ti impartasesc parerea..
nu poti sa o compari pe elena carstea care are zeci de premii internationale,cu andreea balan care e vai de capu' ei,chiar ea recunoaste ca n-are voce...totusi....
:a


e ce sa faci? fiecare cu parerea lui. Oricum daca iei de la una ceva si de la cealalta altceva din amandoua ar iesi una care stie sa si cante si care e si buna de p**a.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Joi Iul 11, 2002 2:06 pm

Initial trimis de monikaisinlove
Si cand a declarat andeea ca nu stie sa cante?:confused:


parca am mai zis asta...la sfarsit cand s-a "impacat"cu elena carstea :a
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Joi Iul 11, 2002 2:07 pm

Fiind asa: Aia buna de cantat-Elena, iar aia buna de p**a-Andreea, nu?:p
Kayla
 

Re: Re: Re: alo ati pierdut ideea!!

Mesajde tre » Vin Iul 12, 2002 6:45 am

Initial trimis de dadius


e ce sa faci? fiecare cu parerea lui. Oricum daca iei de la una ceva si de la cealalta altceva din amandoua ar iesi una care stie sa si cante si care e si buna de p**a.


na apãi daca andreea b ii buna de p@!ã eu ma spanzur. n-ai vazut ma ce slaba e? te julesti in oase nu alta! :D :D
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Vin Iul 12, 2002 6:46 am

Initial trimis de Melutza
Fiind asa: Aia buna de cantat-Elena, iar aia buna de p**a-Andreea, nu?:p


right!
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Iul 12, 2002 12:30 pm

OK, imi pare bine ca avem aceeasi parere!:D Desi trebuie sa recunosc ca si tre cool are dreptate. Andreea e cam "desirata".
Kayla
 

Mesajde Zgubilici » Vin Iul 12, 2002 12:45 pm

Normal, mai rau ca babele de la bloc sar "expertii" sa zica cine si unde e frustrat.
Recunosc, or fi gelosi artistii astia mai trecuti de generatia noua, dar la emisiune am vazut clar doua categorii:
- oameni care au intr-adevar calitati vocale si sunt in stare sa cante pe bune
- oameni fara voci, cu haine colorate si sclipitoare, fara nici o tangenta cu muzica (exceptie facand Andra)
Parerea mea e ca cea mai interesanta a fost Silvia Dumitrescu, avea tot timpul replica potrivita si nu s-a facut de ras, ceea ce nu pot spune despre restul invitatilor.
Elena Carstea...deplasata? In locul ei oricare din voi ar fi vrut sa-si bata joc de vesnica domnisoara Andreea Balan.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kayla » Vin Iul 12, 2002 1:18 pm

Nu stiu de ce i-a chemat pe toti taranoii aia mici, inafara de Andra, in competitie cu oameni talentati ca ceilalti. Ba da! Cred ca a vrut sa se vada adevarata valoare a invitatilor, si se pare ca a reusit, nu?;)
Kayla
 

da sigur!!!

Mesajde dadius » Sâm Iul 13, 2002 9:09 am

Initial trimis de Zgubilici
Normal, mai rau ca babele de la bloc sar "expertii" sa zica cine si unde e frustrat.


Chiar ma intrebam cand ai sa ma onorezi cu prezenta si cu filozofia ta "always right". Sper ca esti bine sanatoasa si fericita.

Te pup
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Sâm Iul 13, 2002 1:00 pm

Initial trimis de Melutza
Nu stiu de ce i-a chemat pe toti taranoii aia mici, inafara de Andra, in competitie cu oameni talentati ca ceilalti. Ba da! Cred ca a vrut sa se vada adevarata valoare a invitatilor, si se pare ca a reusit, nu?;)


Nu stiu ce te surprinde, asta e tipul invitatului de emisiune - tanar, formatie ieftina, freaza colorata de preferat cu diverse solutii de fixare aplicate, si de ce? pentru ca asta cere publicu...

da, dadius m-am intors, desi nu cred ca am plecat undeva.... bafta si tie dar vezi cu "te pup"-urile alea ca se baga la off-topic.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Emisiunea lu' negru

Mesajde Paco^ » Sâm Iul 13, 2002 4:52 pm

ce sa te ashteptzi de la nishte fraieri !!!!!
"doamna" elena carstea si cu silvia dumitrescu sunt nishte proaste ofticate ca nu le mai asculta nimeni(de parca am fi obligatzi).
in afara de andra care are voce si catalin crisan care a stat linishtit ca sa nu se faca de kkt restul parca nici nu au fost la emisiune.
:sperm:
Fişiere ataşate
pisare1.gif
pisare1.gif (39.79 KiB) Vizualizat de 6040 ori
Paco^
 

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori