Voltaj in carne si oase

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Voltaj in carne si oase

Mesajde forever_clo » Mie Iul 24, 2002 4:42 am

vreau sa va zic ca sunt cei mai adevarati.....eu l-am cunoscut pe Calin si este un tip tare de gasca......si nu stiu de ce sunt asa putini fani pe aici????????????
Ma gandesc "IN FIECARE ZI" numai la tine, si nu stiu ca m-as face fara tine!
Sper ca stii ca "TU ESTI DRAGOSTEA MEA" si cu toate ca esti mult "PREA DEPARTE" vreau sa stii ca imi este "DOR DE TINE, DOR DE NOI".
"UN MINUT" as mai fi vrut sa dansam "ROCK'N ROLL" dar stiu ca nu se poate.
"TOATA LUMEA" stie "CAT TE IUBEAM" dar acum ca vraja dintre noi s-a spulberat, nu mai pot sa-ti spun decat ca nu te voi uita....
forever_clo
Junior Member
 
Mesaje: 140
Membru din: Mar Noi 20, 2001 12:02 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Re: Voltaj in carne si oase

Mesajde star_sad9 » Mie Iul 24, 2002 11:32 pm

Initial trimis de forever_clo
vreau sa va zic ca sunt cei mai adevarati.....eu l-am cunoscut pe Calin si este un tip tare de gasca......si nu stiu de ce sunt asa putini fani pe aici????????????

eu, personal, ii ador pe cei de la voltaj, dar, intr-adevar, am observat ca nu prea au fani, iar daca ii au, nu se afirma...;t ...cam asa arata un fan voltaj...
hell is life and life is hell
star_sad9
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Apr 26, 2002 7:42 pm
Localitate: vl

Mesajde forever_clo » Vin Iul 26, 2002 11:49 pm

imi pare rau sa aflu asta, dar sper ca isi vor reveni si ei.....fanii
Ma gandesc "IN FIECARE ZI" numai la tine, si nu stiu ca m-as face fara tine!
Sper ca stii ca "TU ESTI DRAGOSTEA MEA" si cu toate ca esti mult "PREA DEPARTE" vreau sa stii ca imi este "DOR DE TINE, DOR DE NOI".
"UN MINUT" as mai fi vrut sa dansam "ROCK'N ROLL" dar stiu ca nu se poate.
"TOATA LUMEA" stie "CAT TE IUBEAM" dar acum ca vraja dintre noi s-a spulberat, nu mai pot sa-ti spun decat ca nu te voi uita....
forever_clo
Junior Member
 
Mesaje: 140
Membru din: Mar Noi 20, 2001 12:02 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde baixinho© » Dum Iul 28, 2002 8:56 am

Ce parere aveti de ultimul videoclip? Ideea filmarii pe o platforma petroliera mi se pare excelenta. Cine este bateristul, ca nu am reusit sa-i vad fata prea bine? De fapt, in acest clip au evitat sa arate prim-plan cu respectivul, si singurele imagini cu el erau luate de la distanta si in viteza.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aiurita » Mie Iul 31, 2002 10:29 pm

Voltaj o formatie adevarata?! Asta o cred numai fanii lor!!!!! ;b ;b ;b
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Mesajde forever_clo » Vin Aug 02, 2002 1:27 am

Initial trimis de petrican
Ce parere aveti de ultimul videoclip? Ideea filmarii pe o platforma petroliera mi se pare excelenta. Cine este bateristul, ca nu am reusit sa-i vad fata prea bine? De fapt, in acest clip au evitat sa arate prim-plan cu respectivul, si singurele imagini cu el erau luate de la distanta si in viteza.



bateristul este baiatul lui Vali Sterian, nu mai stiu cum il cheama numele mic, dar stiu sigur ca este baiatul lui Vali Sterian ptr ca atunci cand a cazut scena pe ei pe cei de la Voltaj, el a fost cel mai ranit, a avut mari probleme.....:(
Ma gandesc "IN FIECARE ZI" numai la tine, si nu stiu ca m-as face fara tine!
Sper ca stii ca "TU ESTI DRAGOSTEA MEA" si cu toate ca esti mult "PREA DEPARTE" vreau sa stii ca imi este "DOR DE TINE, DOR DE NOI".
"UN MINUT" as mai fi vrut sa dansam "ROCK'N ROLL" dar stiu ca nu se poate.
"TOATA LUMEA" stie "CAT TE IUBEAM" dar acum ca vraja dintre noi s-a spulberat, nu mai pot sa-ti spun decat ca nu te voi uita....
forever_clo
Junior Member
 
Mesaje: 140
Membru din: Mar Noi 20, 2001 12:02 am
Localitate: Romania-Bucuresti

No comment!

Mesajde AnDrEi » Vin Aug 02, 2002 4:30 am

Super ... numai cuvinte de lauda pot aduce la adresa baietilor de la Voltaj
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 02, 2002 8:34 am

Initial trimis de forever_clo



bateristul este baiatul lui Vali Sterian... atunci cand a cazut scena pe ei pe cei de la Voltaj, el a fost cel mai ranit, a avut mari probleme.....:(


Pe baiatul lui Vali Sterian il cheama Oliver, dar ma indoiesc sa fie el, deoarece stiu ca era in spital din cauza faptului ca a cazut scena pe el. S-a pus problema sa fie anulate toate turneele din aceasta vara, deoarece cei de la Voltaj nu voiau sa cante fara el, dar s-a oferit fostul baterist sa ii ajute.. De aceea am intrebat cine este, ca (repet) nu au dat prim-plan cu el, iar de la distanta nu parea a fi nici Oliver, nici fostul baterist.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 02, 2002 8:38 am

Andrei, daca tot ai facut forum in care se pot exprima pareri despre ultimul videoclip:
1. de ce nu ai trecut si postul meu, ca am fost primul care a scris despre acel videoclip?
2. ma bucur ca iti place si tie ideea cu platforma petroliera, dar era mai indicat (revenind la punctul precedent) sa fi trecut postul meu, si abia dupa aceea sa iti dai cu parerea. Asta se cheama plagiatura. Dar, ma rog....
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde forever_clo » Vin Aug 02, 2002 9:35 am

Initial trimis de petrican


Pe baiatul lui Vali Sterian il cheama Oliver, dar ma indoiesc sa fie el, deoarece stiu ca era in spital din cauza faptului ca a cazut scena pe el. S-a pus problema sa fie anulate toate turneele din aceasta vara, deoarece cei de la Voltaj nu voiau sa cante fara el, dar s-a oferit fostul baterist sa ii ajute.. De aceea am intrebat cine este, ca (repet) nu au dat prim-plan cu el, iar de la distanta nu parea a fi nici Oliver, nici fostul baterist.



da scuze am crezut ca intrebi cine era bateristul din videoclipu ...TU, ala este fostul lor baterist care a fost dat afara de cei de la Voltaj dupa ce au aflat ca era si este cine este...nu am voie sa spun
Ma gandesc "IN FIECARE ZI" numai la tine, si nu stiu ca m-as face fara tine!
Sper ca stii ca "TU ESTI DRAGOSTEA MEA" si cu toate ca esti mult "PREA DEPARTE" vreau sa stii ca imi este "DOR DE TINE, DOR DE NOI".
"UN MINUT" as mai fi vrut sa dansam "ROCK'N ROLL" dar stiu ca nu se poate.
"TOATA LUMEA" stie "CAT TE IUBEAM" dar acum ca vraja dintre noi s-a spulberat, nu mai pot sa-ti spun decat ca nu te voi uita....
forever_clo
Junior Member
 
Mesaje: 140
Membru din: Mar Noi 20, 2001 12:02 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aiurita » Mie Aug 14, 2002 10:13 am

Daaa?:confused: Nu stiam asta!:( Mersi pentru informatie...:D
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Re: No comment!

Mesajde Aiurita » Mie Aug 14, 2002 10:16 am

Stiu...apropo,sa stii ca mi-am dat seama ca sunt mai super ca inainte!:D :D :D
Avatar utilizator
Aiurita
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 30, 2002 11:00 pm

Stiri de pe agentia Mediafax.

Mesajde baixinho© » Mie Aug 14, 2002 5:42 pm

Prietena si fetita chitaristului formatiei Voltaj, Valeriu Ionescu, au murit, luni seara, in urma unui accident de circulatie care a avut loc in apropierea localitatii Dragos Voda din judetul Calarasi, informeaza surse din Politie. Din cauza neadaptarii vitezei la conditiile de drum, in jurul orei 20,00, autoturismul Dacia 1310 condus de Valeriu Ionescu a intrat pe contrasens si a lovit un autocamion marca Roman. Fetita Vanesa Ionescu, in virsta de noua ani a murit dupa citeva minute, iar Ioana Borz a incetat din viata in drum spre spital. Potrivit sursei, Valeriu Ionescu a fost internat la Spitalul "Sf Pantelimon" din Bucuresti.

Fiica basistului formatiei Voltaj, care a decedat luni, in urma unui accident de masina, va fi inmormintata, miercuri, la cimitirul bisericii din Prelungirea Ghencea, informeaza MediaServices, casa de discuri a trupei. Vanesa Maria, fiica lui Vali Ionescu, va fi inmormintata miercuri, la ora 14.00, in timp ce inmormintarea Ioanei Borz, prietena basistului, va avea loc joi, la cimitirul din cartierul Manastur din Cluj. Potrivit unui comunicat al casei de discuri, accidentul de masina a avut loc in jurul orei 18.30, pe drumul Constanta - Bucuresti, intre localitatile Dragos Voda si Lehliu. Vanesa Ionescu, in virsta de noua ani si Ioana Borz, in virsta de 26 de ani, au fost transportate separat la spitalul din Lehliu, de unde au fost trimise cu o ambulanta catre spitalul "Sf. Pantelimon" din Bucuresti, dar pe drum au decedat. Accidentul a avut loc la mai putin de 24 de ore de la concertul de lansare al noului album Voltaj, care a avut loc in discoteca Ring din Costinesti. Surse din Politie sustin ca masina Dacia 1310, condusa de Vali Ionescu, a intrat pe contrasens si a lovit un autocamion, din cauza neadaptarii vitezei la conditiile de drum. Potrivit reprezentantilor MediaServices, Vali Ionescu a suferit rani usoare.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

tragedie...

Mesajde star_sad9 » Mie Aug 14, 2002 7:33 pm

a fost o adevarata tragedie...nu stiu care e adevarul, petrican ne-a aratat doua texte destul de diferite ca si continut, avand destule inadvertente, dar tot ce e sigur e ca cele doua fiinte nevinovate au decedat...numai cand ma gandesc ca in seara cu pricina eram in Ring in Costinesti si sarbatoream lansarea albumului Voltaj...mie imi pare f rau si sunt alaturi de vali ionescu cu toata fiinta mea..cred ca trece printr-o adevarata tragedie...are nevoie de sustinere...
:(
star_sad9
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Apr 26, 2002 7:42 pm
Localitate: vl

Mesajde baixinho© » Joi Aug 15, 2002 9:23 am

Eu nu am facut nimic altceva decat sa iau cele doua stiri ale agentiei amintite si sa le copiez aici. Singura deosebire fata de "original" este ca am inlocuit caracterele specifice limbii romane (sh, tz, i, a, í£) ca sa fie mai usor de citit. Cat despre inadvertente - nu imi asum nici o responsabilitate. Mai multe comentarii despre acest subiect o sa fac pe "Tragedie".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Corina_is » Mar Sep 03, 2002 11:49 pm

Mie imi plac cei de la Voltaj, mai ales pentru melodii.
De cate ori i-am vazut in concerte nu mi s-a parut
ca ar face playback.
Au ceva care atrage,nu?
Corina_is
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Sep 02, 2002 10:56 pm
Localitate: Iasi

Mesajde deertet325 » Dum Sep 08, 2002 10:04 pm

forever_clo, sun curios ce stii despre fostul tobosar? adica, de ce a fost dat afara din trupa?
eu cred ca voltaj-ul canta playback.
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Tare!!!

Mesajde AndraC » Dum Sep 08, 2002 10:18 pm

Mie imi place VOLTAJ... shi nu mi se pare o formatye care nu ar avea de cashtigat cate ceva:B
Este una dintre cele mai bune formatyy din Romania shi nu are melodii cu versuri de alea vulgare...
Acum... se pare ca vor reveni peste mai mult timp... din cauza accindentului...
Daka nu va place e problema voastra

;b
AndraC
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Sep 05, 2002 10:24 pm
Localitate: ROMANIA-Constanta

Mesajde deertet325 » Dum Sep 08, 2002 11:47 pm

voltaj a inceput sa cante de cateva zile.
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 09, 2002 8:37 am

ce? de ce? unde? cum? cand?
altfel spus, ofera cateva detalii in plus, nu arunca informatia pus ri simplu
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde GIO » Lun Sep 09, 2002 2:38 pm

pe 4 au cantat la caransebes, si pe 13 sau 14 vor canta in bucuresti.nu se stie exact unde, da' o sa aflu si o sa va anuntz.
GIO
 

Mesajde baixinho© » Lun Sep 09, 2002 9:02 pm

In afara de mine cine mai merge? GIO, cu putin noroc poate aflu eu inaintea ta si o postez aciulea. Oricum, faptul ca mi-ai dat pontul, ma determina sa afirm ca esti o dulcica (cu atat ai mult cu cat te-am vazut). Sunt curios sa vad daca o sa apara si Oliver. De fapt, chiar mi-as dori sa-l vad. Pe de alta parte, Gio (ca tot ai spus de concertul de la Caransebes), stii cumva cine a fost la baterie? Oliver (desi ma indoiesc) sau Paul?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde deertet325 » Lun Sep 09, 2002 9:16 pm

Initial trimis de baixinho
In afara de mine cine mai merge? GIO, cu putin noroc poate aflu eu inaintea ta si o postez aciulea. Oricum, faptul ca mi-ai dat pontul, ma determina sa afirm ca esti o dulcica (cu atat ai mult cu cat te-am vazut). Sunt curios sa vad daca o sa apara si Oliver. De fapt, chiar mi-as dori sa-l vad. Pe de alta parte, Gio (ca tot ai spus de concertul de la Caransebes), stii cumva cine a fost la baterie? Oliver (desi ma indoiesc) sau Paul?



oli nu va reveni prea curand. paul a cantat cu ei.
Chitaristul de la Voltaj a suferit o cadere psihica pe scena


Membrii incercatului grup Voltaj inca se lupta sa vindece ranile adanci ce au subrezit moralul trupei.
Dupa firava revenire in activitatea concertistica (ce s-a petrecut joia trecuta), sambata, la Negresti-Oas, formatia a abandonat concertul pe care il avea de sustinut in cadrul Zilelor Orasului, dupa doar trei piese. Incurajat furtunos de multimea stransa in centrul orasului, dovada lacrimile ce i-au curs incontinuu cat s-a aflat pe scena, indoliatul Vali Ionescu a suferit o cadere psihica.
Concertul s-a oprit brusc in momentul in care Vali s-a pravalit efectiv de pe scena, in ciuda incurajarilor antrenate la unison de multime. Incercarea fortata de a readuce formatia in activitatea concertistica, de altfel recomandata pentru normalizarea echilibrului psihic si emotional al ghinionistului chitarist bass al Voltajului, a continuat cu brio duminica. Chiar daca lacrimile nu au putut fi stapanite, Vali a reusit sa reziste tot concertul pe care Voltaj l-a sustinut in cadrul Zilelor Mediasului. La conferinta de presa dinaintea spectacolului de la Medias grupul Voltaj nu a fost prezent.
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 09, 2002 9:31 pm

Cred ca este un pas inainte faptul ca Vali a reusit sa duca pana la cap un concert la doua zile dupa ce a avut caderea despre care ai spus. Sper (de fapt, imi doresc) ca la Bucuresti publicul sa ii sustina din toti ranunchii.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Sep 10, 2002 4:55 pm

Tocmai ce am vorbit la telefon cu Bobi Stoica. Mi-a zis ca in principiu, concertul se va tine sambata, dar doar in dimineata zilei cu pricina imi spune sigur unde va avea loc si la ce ora. Totul depinde de starea in care se va afla Vali. Bobi mi-a mai spus ca (daca se va tine), concertul va reprezenta, practic, revenirea pe scena a celor de la Voltaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde GIO » Mar Sep 10, 2002 5:34 pm

Da, concertul va fi sambata 14, la bere si se va tine(din cate stiu io)...
Io am sa merg sigur.
GIO
 

Mesajde deertet325 » Mie Sep 11, 2002 12:09 am

stirea de mai sus legata de prunus nu este adevarata. este o aberatie a ziarului " libertatea".
sambata va fi concertul .SIGUR!
apoi vor lua o pauza pana pe 1 octombrie.
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Mesajde GIO » Dum Sep 15, 2002 3:00 am

Si ... am fost la concert si... a fost supermisto...
GIO
 

Mesajde Anna|s » Dum Sep 15, 2002 7:55 pm

Am fost la concert si au fost extraordinari!!! cand am vazut afisul kiser fest, am crezut ca a fost o eroare de tipar ca scria acolo ca va canta voltaj. au cantat mult mai putin decat de obicei, adik in jur de vreo 40 sau 50 minute, erau toti in doliu si m-au miscat foarte mut. nici acum nu imi vine sa cred ca s-au urcat iar pe scena! eu am fsot si pe 10 august la melody unde au cantat mai mult de o ora... doar cu 2 zile inainte de accident. oricum imi pare foarte bine ca vali a avut aceasta putere sa se reintoarca! Felicitarile mele!
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 21, 2002 9:13 pm

Cand mai aflati de ceva concerte puteti sa postati, evident. :) Dar sa nu scrieti dupa concert. :(
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron