guess who's back

Forumul asociat fanclubului Eminem

guess who's back

Mesajde ckride » Lun Aug 05, 2002 7:55 pm

sa ii multumim in primu rand adminului pt forum... apoi sa trecem la treaba. Ce parere aveti de m&m ?? Da' de cel mai recent material ?
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 8:00 pm

De Eminem am mai zis... imi place. Ultimul material, adica ultima melodie m-a surprins intr-un mod placut. Si nu atat pentru ca suna bine (desi suna bine), cat pentru versuri. Adica tipu' a gasit exact calea cea mai buna. Daca s-ar fi apucat iar sa injure in stanga si in dreapta ar fi fost banal, daca nu, s-ar fi dezmintit. Si totusi... ideea lui e excelenta. "Eu sunt baiatul rau si m-am intors sa mai fac putin scandal". Bravo, bai Eminem!
Sau tu vorbeai de bombonele?:con:
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ckride » Lun Aug 05, 2002 8:08 pm

ma refeream la tot albumul... si nu sunt de acord cu tine referitor la idee lui ("Eu sunt baiatul rau si m-am intors sa mai fac putin scandal".). zicea si dre parca, em s-a mai maturizat din punct de vedere al versurilor...
Parerea mea, The eminem show este cel mai bun album eminem, si unul dintre cele mai bune lansate in ultimii ani de coasta de west
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde bhuttu » Lun Aug 05, 2002 8:12 pm

M-ai prins! N-am ascultat albumul, numai melodia aia data la radio.
Da' auzi, mai matur inseamna neaparat mai cuminte?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde J'adore » Mar Aug 06, 2002 12:14 am

Da, albumul e foarte reusit,versurile sunt mai altfel, sunt diferite de versurile L.P.-ului "Marshall Matters" care si el la randul lui e un album bun.:D

P.S. Ce parere aveti despre noul videoclip al melodiei "Cleaning Out My Closet" Daca la vazut careva.

E bine facut, e ceva in genul videoclipului "Stan"


http://www.eminem.com
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde ckride » Mar Aug 06, 2002 1:44 am

da, clipu e beton. la fel ca si pe albumu precedent, a fost promovata o piesa cu un clip la sto, apoi ceva serios (the way i am)... la fel si acum. salut gabi :) ma scuzi ca te-am citat :)
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde n3aGabitz » Mar Aug 06, 2002 6:39 am

neamtzu: The eminem show este cel mai bun album eminem, si unul dintre cele mai bune lansate in ultimii ani de coasta de est

ba tu ai scris gresit nu? coasta de est? eminem? ...deci....unu la mana eminem personal nu se considera vreo coasta, 2 la mana ai uitat de cine e produs si cu cine o arde si ce sound are muzica lui?, si 3 la mana...idolul lui e 2pac...in piese mai baga cuvintele gangsta rap...etc...deci canta WEST COAST frate!!! dar degeaba ma agit fiindca nu e nici west nici east....e hip hop de cea mai buna calitate.

si acum sa raspund la intrebarea propriu zisa. Cleanin out my closet am auzit-o prima oara in decemvrie 2001 in trailer-ul de la 8 mile, si a fost motivul principal care ma facut sa vreau noul lui album....ca dovada ca este si cea mai reusita piesa de pe album (printre restul de 19 la fel de beton)...ultimul album aici in america a revolutionat industria....de la "the god" aka Rakim pana P.Diddy Redman...(numai vb de tot west-ul) il stimeaza si il considera f talentat....kiar rakim...iul considera #!.....ptr asta si e la ora actuala ....#1. (bine ptr hateri treaba sta altfel...da cine poola mea asculta la aia)

pace si ma bucur ca avem forum EMINEM!!!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde ckride » Mar Aug 06, 2002 11:40 am

Initial trimis de original
neamtzu: The eminem show este cel mai bun album eminem, si unul dintre cele mai bune lansate in ultimii ani de coasta de est

ba tu ai scris gresit nu? coasta de est? eminem? ...deci....unu la mana eminem personal nu se considera vreo coasta, 2 la mana ai uitat de cine e produs si cu cine o arde si ce sound are muzica lui?, si 3 la mana...idolul lui e 2pac...in piese mai baga cuvintele gangsta rap...etc...deci canta WEST COAST frate!!! dar degeaba ma agit fiindca nu e nici west nici east....e hip hop de cea mai buna calitate.

si acum sa raspund la intrebarea propriu zisa. Cleanin out my closet am auzit-o prima oara in decemvrie 2001 in trailer-ul de la 8 mile, si a fost motivul principal care ma facut sa vreau noul lui album....ca dovada ca este si cea mai reusita piesa de pe album (printre restul de 19 la fel de beton)...ultimul album aici in america a revolutionat industria....de la "the god" aka Rakim pana P.Diddy Redman...(numai vb de tot west-ul) il stimeaza si il considera f talentat....kiar rakim...iul considera #!.....ptr asta si e la ora actuala ....#1. (bine ptr hateri treaba sta altfel...da cine poola mea asculta la aia)

pace si ma bucur ca avem forum EMINEM!!!



da ma... normal ca west coast am vrut sa zic, nu s-a mai tastat "w" ce draq....
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 9:02 am

Me cel mai mult si cel mai mult..imi plec melodiile in care apare alaturi de Dr. Dre !
Dr. Dre e mult mai bun ca Eminem si mai bine faceatzi forum Dr. Dre !

Eu prima data am auzit de Eminem ..la melodia Guilty conscience . Mi-a placut mult de tot...dar din cauza lui Dre. Oricum..nu zic nu..mi-a placut si de Eminem !
Dar e prea figurant ! Ii agreez mai mult pe "tovarashii" lui de culoare.Dr. Dre ,Snoop Dog si Xzibit !

Printre preferatele mele de la Eminem se numara : Bad meets evil , Role model...si bineinteles Stan !
Dar ..categoric..subliniez inca o data...cele mai bune melodii ale lui sunt cele alaturi de Dr. Dre !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

buna

Mesajde sclipicy » Dum Aug 18, 2002 3:44 pm

ce parere aveti despre melodia SUPERMAN mi-se pare cea mai tare de pe tot albumul
sclipicy
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Iul 23, 2002 10:17 am
Localitate: romania-galati

Mesajde K-gula » Mar Aug 20, 2002 10:16 am

am facut si eu rost de acest ultim album al eminemului si-mi place, insa cel mai mult ma dat pe spate piesa 14 (nu am titlurile melodiilor) in care pur si simplu nu mai rapaie, ci canta. este fantastic acest om. ca si everlast da dovada ca poate face si altceva decat sa rapaie.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

"Hailie's Song"

Mesajde J'adore » Mar Aug 20, 2002 5:40 pm

Melodia 14 este "Hailie's Song" melodie dedicata lui Hailei, fetita lui! :D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

:)

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 21, 2002 3:29 am

deci...eu personal ma bucur ca lui k-gula ii place eminem. ma scuzati dar simteam nevoia sa imi impart sentimentele cu tot forum-ul! v-am pupat
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

normal ca slim shady

Mesajde klonEx2 » Vin Aug 23, 2002 7:02 pm

ma


slim SHADY E TARE SHI CANTA BAZAT ZIC YO CE DREAQ CA DOAR E CEL MAI TARE RAPPER ALB DIN LUME
ASA CA NUMAI RESPEKT
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

eminem-the best!

Mesajde ramona » Sâm Aug 24, 2002 3:23 am

intr-adevar eminem e cel mai tare!!!are niste piese beton,iar el..e super dulcic!sper s-o tina tot asa...fiindca e cel mai bun!:)
Avatar utilizator
ramona
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: eminem-the best!

Mesajde ckride » Sâm Aug 24, 2002 5:16 pm

Initial trimis de ramona
intr-adevar eminem e cel mai tare!!!are niste piese beton,iar el..e super dulcic!sper s-o tina tot asa...fiindca e cel mai bun!:)



ce oi fii inteles tu din piesele alea... auziti, e super dulcic
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Re: Re: eminem-the best!

Mesajde J'adore » Sâm Aug 24, 2002 7:45 pm

Initial trimis de neamtzu



ce oi fii inteles tu din piesele alea... auziti, e super dulcic


neamtzu, poate se referea ca e dragut fizic?!?
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Aug 24, 2002 8:12 pm

oare?
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

tot io

Mesajde klonEx2 » Dum Aug 25, 2002 2:29 pm

dupa parerea mea eminem e tare asa ca merita ascultat ultima melodi e bazata
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde klonEx2 » Dum Aug 25, 2002 2:32 pm

oricum prea dulce nu e cand apare cu drujba in mana nu credeti asta e parerea me ca nu mi-ar place sasi miste drujba pe langa mine
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde cutuma© » Vin Aug 30, 2002 7:07 pm

Eh, pusei shi io mana pe The Eminem Show shi ca sa fiu scurt shi concis trebuie sa imi cer scuze fatza de original. Albumul este jos palaria...Cel mai tari piese din ce-am ascultat pana acum sunt White America shi Haillie's song (in special pt k nu ma ashteptam la asha ceva...)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

...

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 30, 2002 11:33 pm

decret: ma bucur ca iti place!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Neddy » Sâm Aug 31, 2002 5:43 pm

Dar ce zicetzi de melodia My dads gone crazy?
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Lord Barty » Lun Sep 02, 2002 6:24 pm

Desi criticii americani spun ca albumul asta e mai soft, punctul culminant e versul:

"Put anthrax on a tampax and slap you till you can't stand"

Si preferata mea este Superman, dar nici cu Square Dance, When the Music Stops, Say What You Say nu mi-e rusine.

Respekt!
Avatar utilizator
Lord Barty
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Iul 22, 2002 11:00 pm

pace rap_ului

Mesajde lice_ana » Mie Sep 04, 2002 10:41 am

Singurul rap-er alb care si-a castigat popularitatea la nivel mondial :
EMINEM
sunteti deacord????
Fişiere ataşate
23aug[1].jpg
23aug[1].jpg (44.17 KiB) Vizualizat de 5276 ori
lice_ana
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 04, 2002 10:08 am
Localitate: constanta

intradevar

Mesajde klonEx2 » Sâm Sep 07, 2002 6:04 pm

si-a castigat popularitate si versul e original desi nu e prea placut sa nu poti sta jos
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

da

Mesajde klonEx2 » Sâm Sep 07, 2002 6:07 pm

si nu numai asta e tare sunt si altele tari detot
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

si

Mesajde klonEx2 » Sâm Sep 07, 2002 6:10 pm

melodia without me e taredetot nu?
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 07, 2002 6:20 pm

Ultimele 3 mesaje sunt trimise la intervale de 3 minute. Eu pt asha ceva pe un forum moderat de mine dau ban. Norocu' tau k nu exista inca mod pe Eminem.

Without me e o piesa de promovare. E genul de piesa pe kre s-o guste destul de multzi incat sa fie tentatzi sa cumpere albumul. E genul de piesa la kre potzi sa faci videoclip. Dar atat. E trist k dupa ce ascultzi tot albumul sa ramai la parerea k without me e cea mai tare. Realmente trist.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Re: Re: eminem-the best!

Mesajde ramona » Lun Sep 09, 2002 2:34 am

cand am spus ca e super dulcic ma refeream fizic...adica la cei 30 de ani...arata super!:kiss:
Va :kiss: dulce pe totzi! :fuck:
Avatar utilizator
ramona
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori