Schumi, cel mai mare pilot "all times" ?

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Schumi, cel mai mare pilot "all times" ?

Mesajde deca » Vin Aug 16, 2002 7:01 pm

Sunt curios ce ziceti de asta...
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 7:11 pm

Daca citeai cu atentie subiectele de pe acest forum...ai fi vazut cam ce zicem noi..despre titlul acestui subiect creat de tine !
S-a discutat enorm de mult despre Schuacher ! Ia citeste cu atentie forumul de F 1......
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 17, 2002 10:10 am

deca, vezi ca exista un (alt) forum dedicat special lui Schumacher. Statistic, da, este cel mai mare pilot "all times". Sau, ma rog, printre cei mai mari. Daca e sa comparam tehnologia din trecut cu cea de acum, pentru a deveni cel mai mare pilot "all times", germanul ar trebuie sa castige toate cursele la o diferenta de cel putin un tur fata de adversarii lui. Deci am dubii ca este cel mai bun pilot "all times".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Hmmm

Mesajde deca » Sâm Aug 17, 2002 4:03 pm

Era o intrebare simpla!
Raspunsul putea fi la randul sau simplu: yea or ney...
Cred ca e mare tipu'! Chiar daca Ferrari l-a ajutat E-N-O-R-M!

Poate n-ati stiut dar a facut ieri o donatie in contul sinistratilor din Europa Centrala de...1.000.000 de Euro!
In ciuda tuturor cred ca pe langa un buzunar larg are si o inima mare!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Sep 10, 2002 6:49 pm

Eu consider ca e unul dintre cei mai buni piloti pt ca e cam greu sa compari doi piloti care n-au concurat unul contra celalt...

PS: citeam revista nemteasca Bild si m-a amuzat un comentariu...cica cititorii zic ca formula 1 ar deveni iarasi interesanta daca Schumi si-ar alimenta singur masina la boxe... Isn't this funny?:D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Sep 11, 2002 8:08 am

Sunt mai multe chestrii amuzante acolo. Le-au dat astia in prosport. In afara de aia cu alimentatul, ar mai fi cateva propuneri: (din ce imi aduc aminte) sa mearga cu spatele, sa aiba masina cu trei roti, sa-si faca singur schimbul de pneuri (parca), etc etc etc
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Lun Sep 16, 2002 10:32 am

Initial trimis de baixinho
Sunt mai multe chestrii amuzante acolo. Le-au dat astia in prosport. In afara de aia cu alimentatul, ar mai fi cateva propuneri: (din ce imi aduc aminte) sa mearga cu spatele, sa aiba masina cu trei roti, sa-si faca singur schimbul de pneuri (parca), etc etc etc



:D am auzit si eu cateva din propunerile alea si m-am amuzat pe cinste! Faza cu masina cu 3 roti nu e chiar iesita din comun sau imposibil de realizat...Cred ca va mai aduceti aminte cum i-a sarit roata bietului Kimi si a reusit sa duca masina pana la boxe,dintr-un punct al circuitului opus zonei respective...

Vad ca tot ce se mai intampla prin calificari sau curse il implica intr-un fel sau altul pe Raikkonen:acrosajul cu Sato,de exemplu.Plus ca e renumit de-acum pentru stilul in care bubuie motorul (totusi,merita felicitari pentru ca a rezistat la Monza mai mult de 1/2 din cursa!).....


Scuze ca am deviat de la subiect!!!!!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

da!

Mesajde Dee-Dee71 » Mar Sep 17, 2002 8:35 pm

eu cred ca este,intr-adevar,unul din cei mai buni.si uite ca eu am raspuns cu DA!In afara de el,il consider "de valoare" si pe fratele lui,Ralph
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Sep 22, 2002 5:04 pm

Categoric si Ralf e de valoare, si in cativa ani cand va ajunge si el la Ferrari va fi campion mondial :)
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Sâm Sep 28, 2002 4:01 am

DA! Nu unul dintre cei mai buni, ci chiar cel mai bun! Si asta cu l-a ajutat echipa e o prostie, mai degraba invers, cand a venit de la Benetton Ferarri era varza, el si Jean Todt au ridicat-o!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde NightGhost » Vin Noi 22, 2002 10:18 pm

Eu cred ca daca ar mai fi trait Ayrton Senna Schumi n-ar mai fi avut-o la fel de usor... atunci am fi vazut lupte aprige...
dar oricum cred ca Schumacher ar fi castigat pentru ca nu neaparat ca este mai talentat dar munceste mult mai mult decat ceilalti.
NightGhost
 

Mesajde Mahdi » Dum Noi 24, 2002 11:56 pm

NU, Schumacher nu este si nici nu va fi cel mai mare pilot al tuturor timpurilor.

Au existat altii, cu mult mai buni decat el, si oricum, fara masina pe care o are nu ar putea face nimic. Nu zic, este un pilot de clasa, dar pune-l intr-un alt Ferrari identic cu al sau (adika nu cel al lui Barichelo) pe Montoya si iti garantez ca germanul o sa aiba mari probleme.

Iar legat de faza ca are o inima mare ... as aduce aminte ca 1. e probabil sportivul cu cel mai mare salariu de pe planeta si oricum e o kestie publicitara folosita de toate personalitatile, si
2. aduceti-va aminte de ce a facut in anul incare Villeneuve a castigat campionatul ce a facut neamtzul in una din ultimele curse,faza care a fost data in direct kiar de pe camera pusa pe masina lui : ma refer la momentul in care a virat clar dreapta, in mijlocul masinii canadianului, pe linie dreapta, in scopul de a-l scoate din cursa pentru a putea castiga el campionatul.

Recunosc ca aceasta faza l-a pus pe lista mea neagra, la capitolul persoane total indezirabile, dar asta totusi nu ma opreste sa afirma ca este un pilot de clasa.
Here comes the Mechanical Artificial Humanoid Designed for Infiltration.

Beware !!!
Avatar utilizator
Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Dum Oct 06, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Noi 25, 2002 12:21 am

Cu postul asta m-ai calcat rau de tot pe coada!!! Spui ca au existat altii mai buni decat el, dar nu dai nume ( pt. ca probabil nu cunosti). Care au fost mai buni: Senna? Piquet? Fangio cumva? Hai sa le comparam palmaresul...
Treaba cu Montoya e o mare prostie, nu mai insist. La fel cu masina, a castigat 2 titluri pe Benetton cand Williams era de departe cea mai buna, apoi a venit la Ferrari pe o masina de tot rahatul si a adus-o unde e acum.
Cat despre ce ai povestit la 2, Villneuve-Schumacher, nu prea stiu la ce te referi: daca vorbesti despre accidentul de la Suzuka ( care nu s-a petrecut in linie dreapta, ci in viraj), te inseli.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

RE

Mesajde Mahdi » Lun Noi 25, 2002 1:10 pm

Bey, nu poti compara palmaresul pilotilor de formula 1 ... in momentul acesta nici macar nu poti compara palmaresul pilotilor din acelasi campionat. Este mult mai realist campionatul de C.A.R.T, pentru ca acolo poti sa faci o comparatie ... dar in fine, aici e vorba de F1.
Zici ca a castigat doua campionate pe cand era la Benetton si Williams era cea mai tare ... ia stai un pic si te gandeste cine era la Williams in per. aia ? Si mai spui ca el a ridicat Ferrari. NU. El a fost ridicat de Ferrari, pentru ca nu el a facut masina. Recunosc, el a condus-o, si inca bine, dar asta nu inseamna ca el a facut-o. Apropo, el la Ferrari a stat parca 3 ani degeaba, pana au reusit aia sa ii faca o masina buna. Au si reusit pana la urma :), dar asta e alta poveste. Si din cate am auzit, au cam folosit cheat-uri la masina asta noua, pentru ca ele trebuie sa aiba aripioarele deportante intr-un anumit unghi ... singura problema este ca acel unghi nu se poate masura in timpul cursei si astia le-au facut cam flexibile, ajutand astfel masina.

Deocamdata ma opresc aici ... daca vrei sa continuam ...... anytime, anywhere.

P.S. Sa sti ca postul la care ai raspuns nu era facut ca sa te calce pe coada, dupa cum nici asta nu este ... ele reprezinta doar o parere personala ...
Here comes the Mechanical Artificial Humanoid Designed for Infiltration.

Beware !!!
Avatar utilizator
Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Dum Oct 06, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Noi 26, 2002 12:42 am

El a fost ridicat de Ferrari, pentru ca nu el a facut masina


Aici gresesti, pilotul are un rol ft. important in construirea unei masini performante, ca sa nu mai vorbim de setarile din timpul cursei + este un lucru cunoscut faptul ca Schumi se pricepe si la partea tehnica. Cum iti explici ca pana la venirea lui Ferrari se zbatea in mediocritate?

el la Ferrari a stat parca 3 ani degeaba


Nici aici n-ai dreptate, a pierdut 2 titluri in ultima cursa, in fata lui Villeneuve, respectiv Hakkinen, si asta pe o masina net inferioara.

Nu stiu daca mai are rost sa insist, in fond fiecare crede ce vrea.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

RE

Mesajde Mahdi » Mar Noi 26, 2002 10:26 am

Vezi , si asta e adevarat ... adika faptul fa fiecare crede si poate avea parerile proprii si personale :)
Here comes the Mechanical Artificial Humanoid Designed for Infiltration.

Beware !!!
Avatar utilizator
Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Dum Oct 06, 2002 11:00 pm

schumi s-a terminat

Mesajde Arhanghell » Vin Dec 27, 2002 2:22 am

ca sa zic asa, faza cu villeneuve, cand a incercat sa-l scoata din cursa a fost momentul care m-a facut fan schumacher.
cat despre penultima cursa a sezonului trecut,aia a fost cea in care m-am lepadat de el.
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

*

Mesajde Ayrton » Mie Iul 02, 2003 4:00 pm

Avertisment:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Iul 04, 2003 4:05 pm

Initial trimis de NightGhost
Eu cred ca daca ar mai fi trait Ayrton Senna Schumi n-ar mai fi avut-o la fel de usor... atunci am fi vazut lupte aprige...
dar oricum cred ca Schumacher ar fi castigat pentru ca nu neaparat ca este mai talentat dar munceste mult mai mult decat ceilalti.


daca Senna nu ar fi murit lui Schumi i-ar fi lipsit cel putin doua titluri din palmares. NU cred ca l-ar fi facut pe Senna in perioada aia (Schumi era mult prea neexperimentat sa-i faca fata). ar fi fost o lupta cum e la actual intre Schumi si Raikkonen...
Iar la actual cand Schumi are multa experienta Senna ar fi stat pe vre-un vapor gandindu-se la cele tz-aspe titluri pe care le-ar fi avut in palmares....
acu sa revin la topic: nu e cel mai bun...e printre cei mai buni (nici unul dintre pilotii mari nu pot fi considerati ca fiind cel mai bun)
gandeste-te ca fangio nu alerga 18 curse pe an, plus ca schumi a avut parte de mult prea putini concurenti cat de cat buni.plus ca ferrari are o super masina, la care si el a participat, dar nu in masura asa de mare (banul e adevaratul "vinovat" de aceasta masina).
Ideea e ca pana anul trecut era cel mai tare de pe pista (de departe).

ps: io nu sunt un fan al lui Michael...
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

#Scuderia-Ferrari the ferrari fanz channel

Mesajde ferrari2fan » Lun Oct 13, 2003 7:37 am

Atentiune........aporpo de discutia voastra despre Schumacher "the best pilot of all times" acum va asigur eu ca asa este deaoarece a cam dat jos cam toate recordurile la categoria campionate victorii poleposition etc. Voiam sa va rog sa ma ajutati daca se poate si sunteti Ferrari fans ...sa intrati pe canalul fanilor Ferrari si Schumacher de pe Undernet Irc #Scuderia-Ferrari Va multumesc!!
ferrari2fan
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Oct 13, 2003 7:07 am
Localitate: romania unfortunatly

Mesajde oaspetele » Dum Ian 04, 2004 1:28 pm

-conform statisticilor, da
-conform salariului, da
-conform contributiei la realizarea unui monopost unic, da(partea tehnica a unui pilot)

concluzia va invit sa o trageti singur.
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori