ce ziceti de STAIND

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

ce ziceti de STAIND

Mesajde corina serban » Sâm Aug 17, 2002 4:31 pm

STAIND

am citit versurile catorva din piesele lor.mi se par foarte bune.
si nici muzica nu e mai prejos.
parerea mea e ca baietzii fac rock adevarat.
ascultatzi Suffer, Change,
corina serban
 

....mda...Staind!

Mesajde shmack » Dum Aug 18, 2002 8:12 pm

Sunt o.k.,au stilul lor si par niste tip de treaba ,care chiar stiu despre ce canta.:o
Albumul Breack the cycle este foarte bun,chiar mai bun decat ultimul album semnat Fred Durst&co.(cei care i-au lansat).
Au un stil real,sunt baieti curatei ,merita..! :cool:
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Re: ....mda...Staind!

Mesajde Renato2002 » Mar Aug 20, 2002 5:08 pm

Initial trimis de shmack
Sunt o.k.,au stilul lor si par niste tip de treaba ,care chiar stiu despre ce canta.:o
Albumul Breack the cycle este foarte bun,chiar mai bun decat ultimul album semnat Fred Durst&co.(cei care i-au lansat).
Au un stil real,sunt baieti curatei ,merita..! :cool:



Merita sa fie ascultatzi cum ai spus shi tu dar am o intrebare ..Cat de multe shtii despre aceasta formatie?
Renato2002
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Mai 15, 2002 2:00 pm
Localitate: Brasov

Re: Re: ....mda...Staind!

Mesajde tre » Mar Aug 20, 2002 8:37 pm

Initial trimis de Renato2002



Merita sa fie ascultatzi cum ai spus shi tu dar am o intrebare ..Cat de multe shtii despre aceasta formatie?


uite unde era cunoscatoru' in materie de muzica...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

they rock

Mesajde Unregistered » Mar Aug 20, 2002 9:45 pm

:hi:
Imi plac Staind de mult timp. Melodiile lor chiar te fac sa simti ceva, iar versurile dovedesc talentul lor.
Mi-au placut mult la MTV Unplugged, canta live cu suflet si suna la fel de bine ca si inregistrarile.
As vrea sa pot face rost de ultimul lor album "Break The Cycle", in special ca sa aud melodiile :"Outside" (care e preferata mea) si "Epiphany".
:rulz:
:bye:
Unregistered
 

prcizare

Mesajde Ilinca_ » Mar Aug 20, 2002 9:54 pm

Tin sa precizez ca eu am trimis mesajul anterior, dar nu eram logata ;a .
STAIND RULZ :rulz:
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: ....mda...Staind!

Mesajde Renato2002 » Mie Aug 21, 2002 12:56 pm

Initial trimis de tre cool


uite unde era cunoscatoru' in materie de muzica...





Sa inteleg ca tu eshti adevaratul cunascator de muzica...nu-i asa?...si sa iti spun un lucru...acest forum a fost lansat pentru a ne spune parerea si nu pentru a ne da rotunzi care shi cum suntem mai cunascatori in domeniul muzical..oricum sa shtii ca am observat ca nu shtii sa respecti parerile altora..si regret acest lucru!!!
Renato2002
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Mai 15, 2002 2:00 pm
Localitate: Brasov

Re: Re: Re: Re: ....mda...Staind!

Mesajde tre » Joi Aug 22, 2002 2:29 am

Initial trimis de Renato2002





[B]Sa inteleg ca tu eshti adevaratul cunascator de muzica...nu-i asa?...si sa iti spun un lucru...acest forum a fost lansat pentru a ne spune parerea si nu pentru a ne da rotunzi care shi cum suntem mai cunascatori in domeniul muzical..oricum sa shtii ca am observat ca nu shtii sa respecti parerile altora..si regret acest lucru!!!
[/B]


mda...
offtopic: post-ul meu cu 'cunoscatorul..' era in replica la un post de-al tau adresat lui shmack, care-mi pare ceva mai rasarit dpdv al culturii muzicale, in care il intrebai ce stie despre limbrizkit parca. in fine, trage concluzia daca esti in stare, chiar am vrut sa ma dau rotund?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: ....mda...Staind!

Mesajde Renato2002 » Joi Aug 22, 2002 9:03 am

Initial trimis de tre cool


mda...
offtopic: post-ul meu cu 'cunoscatorul..' era in replica la un post de-al tau adresat lui [b]shmack
, care-mi pare ceva mai rasarit dpdv al culturii muzicale, in care il intrebai ce stie despre limbrizkit parca. in fine, trage concluzia daca esti in stare, chiar am vrut sa ma dau rotund? [/B]



Nu shtiu de ce dar intotdeauna tu te dai cam rotund...o persoana atotstiutoare shi noi restul suntem nishte copiii care daca ar fii dupa nici nu am merita sa fim ascultati...
Renato2002
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Mai 15, 2002 2:00 pm
Localitate: Brasov

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ....mda...Staind!

Mesajde tre » Vin Aug 23, 2002 3:02 am

Initial trimis de Renato2002



[B]Nu shtiu de ce dar intotdeauna tu te dai cam rotund...o persoana atotstiutoare shi noi restul suntem nishte copiii care daca ar fii dupa nici nu am merita sa fim ascultati...
[/B]


"Nu shtiu de ce, dar intotdeauna tu te dai cam rotund... Tu esti o persoana atotstiutoare iar noi restul suntem nishte copii care, daca ar fi dupa tine, nici nu am merita sa fim ascultati..."

8 greseli, care nu par a fi greseli de tipar, intr-un singur rand...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde shmack » Dum Aug 25, 2002 9:22 pm

Solistul,Arron,de la staind este cea ce se poate numi protejatul lui Fred Durst.Cei de la LIimp i-au luat prin turnee,sa cante in deschidere ,Fred este cel care a facut videoclipul de la MUDshovel(prima melodie staind aparuta la noi).Iar acum cei de la Staind sunt singurei si au reusit un album fenomenal,care a impresionat multi critici din state,pe cand Fred&co.abia si-au vandut albumul de remixuri......:rolleyes:
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde manelesux » Lun Aug 26, 2002 1:00 pm

Initial trimis de shmack
Solistul,Arron,de la staind este cea ce se poate numi protejatul lui Fred Durst.Cei de la LIimp i-au luat prin turnee,sa cante in deschidere ,Fred este cel care a facut videoclipul de la MUDshovel(prima melodie staind aparuta la noi).Iar acum cei de la Staind sunt singurei si au reusit un album fenomenal,care a impresionat multi critici din state,pe cand Fred&co.abia si-au vandut albumul de remixuri......:rolleyes:


1.in state nu exista critici.
2.nu exista nici o legatura intre parerea criticilor shi vanzari. Albume excelente se pot vinde prost, albume rau criticate se pot vinde bine.
3.Fred Durst este cretin.
4.Staind sunt o trupa de bun simtz.
5.Aron nu e nici un protejat al nimanui. Se poate shterge shi singur la gura. Asocierea cu Durst este ceea ce se numeshte cross-marketing: pui Pepsi langa poza lui David Beckham shi se va vinde mai bine.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde shmack » Mar Aug 27, 2002 12:39 pm

Initial trimis de manelesux


1.in state nu exista critici.
2.nu exista nici o legatura intre parerea criticilor shi vanzari. Albume excelente se pot vinde prost, albume rau criticate se pot vinde bine.
3.Fred Durst este cretin.
4.Staind sunt o trupa de bun simtz.
5.Aron nu e nici un protejat al nimanui. Se poate shterge shi singur la gura. Asocierea cu Durst este ceea ce se numeshte cross-marketing: pui Pepsi langa poza lui David Beckham shi se va vinde mai bine.


1.In state exista critici,(cui crezi ca i-a fost dedicata melodia "rearrange').
2.Ai dreptate,dar aici au avut si criticii dreptate si fanii.
3.sunt de acord cu tine,fred este chiar un cretin
4.Staind merita sa fie ascultati
5.Analogia facuta este extrem de proasta,caci cei de la Limp au descoperit formatia staind,i-au oferit un contract la o casa de discuri si asa au ajuns ei faimosi.(doar nu vrei sa-mi spui ca daca nu exista pepsie,david beckam nu era cunoscut?!!:rolleyes: )
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde manelesux » Mar Aug 27, 2002 2:15 pm

Initial trimis de shmack


1.In state exista critici,(cui crezi ca i-a fost dedicata melodia "rearrange').
2.Ai dreptate,dar aici au avut si criticii dreptate si fanii.
3.sunt de acord cu tine,fred este chiar un cretin
4.Staind merita sa fie ascultati
5.Analogia facuta este extrem de proasta,caci cei de la Limp au descoperit formatia staind,i-au oferit un contract la o casa de discuri si asa au ajuns ei faimosi.(doar nu vrei sa-mi spui ca daca nu exista pepsie,david beckam nu era cunoscut?!!:rolleyes: )


vreau sa spun ca staind era cunoscut shi daca nu exista limp bizkit. poate pe alta cale, poate la alta casa de discuri. in america orice cretin poate face rost de un contract....iar daca suna cat de cat decent, se pot face multe....iar daca invitzi un Durst sau un Dre ca guest in videoclip, te-ai scos...fazele cu "intrajutorarea fratzeasca" sunt bullshituri, Durst shi-a luat banii lui....la fel se zicea ca Korn le-a oferit un contract celor de la bizkit...sa fim serioshi, nici unii dintre ei nu poseda o casa de discuri, cel care i-a adunat laolalta e Brendan O'Brien, producatorul care a adunat la un loc shi trupele din Seattle acu vreo 10 ani....marketing, marketing.

critici nu exista in general. exista doar oameni care dau cu parerea. am vazut shi o gashka care se numea "asociatzia criticilor de rock din California", care era o gashka de pushti sub 18 ani. sigur, hai sa le zicem critici. insa am impresia ca cuvantul asta are un miros mai greu.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

.......

Mesajde Unregistered » Mie Aug 28, 2002 10:39 am

Staind ar fi reusit sa iasa la lumina si fara ajutorul lui Fred Durst,dar mai greu,caci lumea nu era pregatita pentru o formatie de oameni integrii si cu etica,dupa marea invazie de bad boys .
Iar legat de partea cu criticii,acestia exista si nu sunt toti sub 18 ani.Criticile despre care vorbea se gasesc in reviste(adica Rolling Stone magazin,care de multi ani critica noile albume,caci eu vorbeam de albume,nu formatii).
P.s.:korn au propriul lor label:Elementree(deja au semnat doua formatii la acest label):cool:
Unregistered
 

uuups....

Mesajde shmack » Mie Aug 28, 2002 10:50 am

Ceea ce vreau eu sa zic defapt este ca in final Staind sunt o trupa foarte buna si au dat o noua fata muzicii,cantand despre sentimente pur omenesti,fara sa ajunga sa fie catalogati drept fatalai......Ei au reusit sa spuna pe fata ce alte formatii incercau(A perfect Cicle,etc.):o

p.s.:mesajul de mai sus tot eu l-am scris,dar nu eram logata.;a
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Re: uuups....

Mesajde manelesux » Joi Aug 29, 2002 10:55 am

Initial trimis de shmack
Ceea ce vreau eu sa zic defapt este ca in final Staind sunt o trupa foarte buna si au dat o noua fata muzicii,cantand despre sentimente pur omenesti,fara sa ajunga sa fie catalogati drept fatalai......Ei au reusit sa spuna pe fata ce alte formatii incercau(A perfect Cicle,etc.):o

p.s.:mesajul de mai sus tot eu l-am scris,dar nu eram logata.;a


Bizkit nu au scos la Elementree nimic, asha cum nici Staind nu au scos la nici o casa de-a lui Durst.
Faptul ca nu sunt penibili, nu inseamna shi ca sunt geniali. Nu au dat nici o fatza muzicii...au un stil generic, fara elemente inovative.
manelesux
 

Re: Re: uuups....

Mesajde shmack » Mar Sep 03, 2002 5:24 pm

Initial trimis de manelesux


Bizkit nu au scos la Elementree nimic, asha cum nici Staind nu au scos la nici o casa de-a lui Durst.
Faptul ca nu sunt penibili, nu inseamna shi ca sunt geniali. Nu au dat nici o fatza muzicii...au un stil generic, fara elemente inovative.


Eu nu ma refeream la limp cand am scris despre Elementree ,ci la alte doua formatii despre care Romania nu cred ca a auzit inca.Iar din cate stiu eu Fred Durst nu are o casa de discuri......:confused:
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde catharsis » Sâm Sep 07, 2002 12:01 am

Staind a avut un album foarte bun de debut - Tormented, dupa care s-a bagat ca *^%^&$%@# Fred Durst si i-a spus lui Aaron Lewis sa tipe mai putin si sa cante mai mult. Dysfunction inca e bun, dar Brake The Cycle tinde a fi rock pentru fete, prea multe balade.
Aste desi imi place enorm Outside (imi aduce aminte de mine cand o ascult si mi se pare f tulburatoare)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori