Mamaia

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Mamaia

Mesajde baixinho© » Mar Aug 20, 2002 8:05 pm

Maine, 21 august, incepe festivalul de muzica usoara "Mamaia". Va fi transmis in direct de postul Antena 1. Aici va puteti da cu parerea despre acest eveniment.
Al dumneavoastra,
baixinho
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Mar Aug 20, 2002 8:31 pm

Eu zic ca este un concurs in care premiile nu se dau pe merit, ci pe pile. De exemplu, anul trecut a castigat o fatuca de 14 anishori, Ana Maria, lansata cu 2 luni inainte, nici un album si doar un videoclip la activ. Este drept ca fata nu stia de premiu. Probabil parintii ei dadusera spaga pe acolo ca sa-i faca o surpriza, ceva... Anul asta cel mai posibil este ca Hi-Q sa castige festivalul, pentru ca lucreaza la Antena 1. Deci concluzia: premiile nu se dau pe merit.
Kayla
 

Mesajde baixinho© » Mar Aug 20, 2002 8:37 pm

Ramane de vazut daca cei de la Hi-Q vor castiga marele premiu. Si, oricum, nici aceasta eventualitate nu duce la concluzia ca invingatorii sunt desemnati prin pile. Apropo: mai stie cineva ceva de Ana Maria?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Corect...

Mesajde Renato2002 » Mie Aug 21, 2002 1:03 pm

Initial trimis de Emanuela
Eu zic ca este un concurs in care premiile nu se dau pe merit, ci pe pile. De exemplu, anul trecut a castigat o fatuca de 14 anishori, Ana Maria, lansata cu 2 luni inainte, nici un album si doar un videoclip la activ. Este drept ca fata nu stia de premiu. Probabil parintii ei dadusera spaga pe acolo ca sa-i faca o surpriza, ceva... Anul asta cel mai posibil este ca Hi-Q sa castige festivalul, pentru ca lucreaza la Antena 1. Deci concluzia: premiile nu se dau pe merit.



Ai drepatate...Sunt conshtient ca premiile nu vor fii date pe merit!!!
Renato2002
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Mai 15, 2002 2:00 pm
Localitate: Brasov

Mesajde tre » Joi Aug 22, 2002 2:22 am

bravo!! aplauze si tot respectul pt. cotabita & co. pt prestatia la talk show-ul de dupa spectacol din seara asta.

chiar daca risca sa ramana numai la stadiul de abureli intr-un talk-show, o mare parte parerile emise au exprimat intr-adevar realitatea. binenteles c-au fost si unii care au incercat sa 'indulceasca' diverse critici dar...nu cred ca se poate mai bine de-atat, cel putin momentan.

legat de spectacol in sine sunt dezamagit total. pana si 'partizan' au facut playback. :( :( :(
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mdaa..

Mesajde Renato2002 » Joi Aug 22, 2002 9:07 am

Initial trimis de tre cool
bravo!! aplauze si tot respectul pt. cotabita & co. pt prestatia la talk show-ul de dupa spectacol din seara asta.

chiar daca risca sa ramana numai la stadiul de abureli intr-un talk-show, o mare parte parerile emise au exprimat intr-adevar realitatea. binenteles c-au fost si unii care au incercat sa 'indulceasca' diverse critici dar...nu cred ca se poate mai bine de-atat, cel putin momentan.

legat de spectacol in sine sunt dezamagit total. pana si 'partizan' au facut playback. :( :( :(




Multa lume de fapt multi fani sunt dezamagiti atunci cand asteapta un anumit lucru de la o formatie pe care o indragesc si nu primesc ceea ce isi doresc!!! iar playback-ul este ceva care te poti ashtepta de la orice trupa din Romania
Renato2002
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Mai 15, 2002 2:00 pm
Localitate: Brasov

Mesajde baixinho© » Joi Aug 22, 2002 12:21 pm

Pai Partizan face pleibec si cand canta laiv, sau nu stiai asta?! In rest, numai de bine. Mi-a placut de Dan Negru, care se toba in materie de muzica, dar confunda pe Anda Adam cu Loredana Groza si pe RACLA cu BUG Mafia, mi-a mai placut ca una dintre cantere avea "douazeci si una de puncte" si ar mai fi destule. Astept seara de azi, poate o sa am ceva de care sa ma leg si din punct de vedere al laudelor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Aug 22, 2002 12:33 pm

mare mizerie festivalul asta!pacat de infrastructura,pacat de munca depusa!
dan negru a fost penibil,a facut varza toate formatiile!cat despre play-back,era clar ca asa o sa se intample.poate nu constietizati ce ar fi insemnat sa cante toti live.ar fi durat seara de ieri o saptamana!
partizan au fost cei mai haiosi.consider ca play-ul lor a fost un soi de misto adus la adresa organizatorilor.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Aug 22, 2002 12:51 pm

Nu inteleg (si nu cred ca o sa pricep pana la finele festivalului) care este rolul acelor co-prezentattoare. Ele nu spun decat cine a facut muzica si cine si-a stors creerii pentru a pune pe hartie versurile. Si cand te gandesti ca nu sunt numai blonde. Abia astept s-o vad p-aia cu "formele" mari. E belea!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Aug 22, 2002 1:57 pm

Sublim mini-macro recitatalul de la finalul serii de eri. Am fost super-incantat. Tanti aea de la Caunu mai avea putin sij scuipa plamanii. Se vede de la o pojta nu numai ca nare voce, da nici ca nu jtie sa o zica laiv.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Joi Aug 22, 2002 3:23 pm

nu imi venea sa cred ca se face in continuare playback la mamaia.credeam ca s-au invatat minte.soi ana-maria-m-a dezamagit.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde onasis » Joi Aug 22, 2002 4:50 pm

Initial trimis de popalin
nu imi venea sa cred ca se face in continuare playback la mamaia.credeam ca s-au invatat minte.soi ana-maria-m-a dezamagit.


mi-a fost jena efectiv sa ma uit....un spectacol grotesc...sublim , de altfel
onasis
 

Mesajde LiquidSky » Joi Aug 22, 2002 6:29 pm

a fost.. interesant. dar doar atat. nimic iesit din comun. dan negru le-a eclipsat pe saracele fetitzele alea de prezentau, dar poate ca e mai bine asa.. decat sa ascult niste tampenii gen "sunt medic stomatolog si toata viata m-am uitat in gura oamenilor. acum e timpul sa se uite si ei in gura mea" :) mai bine zi-le nenea negru. pe bune tipu e simpatic si de ce nu? - one man show.
mai departe... concertul K1 Project a fost de toata jena. domne', da care e sensul acestei formatii.. autointitulata "cavalerii etno-techno-ului romanesc"? ca nu inteleg. nici folclor, nici techno, nici rock. eu n-am inteles nimic din muzica lor aseara. decat un zanganit suspect de idiot din tobe, aia care strigau din 3 in 3 secunde aritmic "hey" si vocea individei care mai raspundea din cand in cand la tampenii se petreceau pe scena. singurul care m-a impresionat a fost cel de la vioara, daca nu ma insel, solistul de la Etno. sper ca nu m-am inselat.
concertele play-back-izate.. hehe.. era normal sa fie asa. se schimbau cu o foarte mare rapiditate de pe scena baietasii deci, inca o data, normal.
iar talk-showul de la sfarsit, penibil ca intotdeauna. nu ii vad rostul. sa ne autofacem de ras? sa lasam domne ziarele sa scrie despre asta. sa ascundem putin greselile si sa incercam sa invatam din ele. ceea ce ma roade e ca inca nu am invatat ca am fi putut invata din greseli.
asta e tot, desi ar mai fi da mi s-a luat. plec in oras! pa! :)
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Aug 23, 2002 2:54 am

Initial trimis de baixinho
Pai Partizan face pleibec si cand canta laiv, sau nu stiai asta?! In rest, numai de bine. Mi-a placut de Dan Negru, care se toba in materie de muzica, dar confunda pe Anda Adam cu Loredana Groza si pe RACLA cu BUG Mafia, mi-a mai placut ca una dintre cantere avea "douazeci si [b]una de puncte" si ar mai fi destule. Astept seara de azi, poate o sa am ceva de care sa ma leg si din punct de vedere al laudelor. [/B]


ma am vazut eu ca nu prea se chinuia artanu sa se tina dupa melodie dar...tousi...am avut o strangere de inima...involuntara.
"Partizan face pleibec si cand canta laiv" - cum adica? Vrei sa spui ca [virgula] canta cu negativ?

legat de talk-showul din seara asta (ca asa ma uit eu numa la talk-show-uri) a fost o abureala si mai mare desi incepuse 'mai promitator' decat ala de ieri. au fost ceva pareri, unele stupide altele oarecum pertinente, au fost ridicate si ceva 'probleme grave' dar le-a 'rezolvat' cotabita...
treaba cu melodia in (ne)prima auditie mi-a ramas oarecum neclara. ce se-ntampla cu compozitorul? plateste/nu plateste, cat/cui plateste?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 23, 2002 10:29 am

Atata timp cat exista doua forumuri pe acelasi subiect plus unul in care cica se voteaza (domnule Solcanu, pot sa ma inregistrez si eu cu nickul Gabriel Cotabita si sa fac pe aici furori, deci nu am nici o garantie ca dumneavoastra sunteti cel in cauza) refuz sa mai scriu vreun cuvant despre acest festival.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde KARLYTA » Mar Aug 27, 2002 11:33 pm

Initial trimis de baixinho
Pai Partizan face pleibec si cand canta laiv, sau nu stiai asta?! In rest, numai de bine. Mi-a placut de Dan Negru, care se toba in materie de muzica, dar confunda pe Anda Adam cu Loredana Groza si pe RACLA cu BUG Mafia, mi-a mai placut ca una dintre cantere avea "douazeci si [b]una de puncte" si ar mai fi destule. Astept seara de azi, poate o sa am ceva de care sa ma leg si din punct de vedere al laudelor. [/B]


PLAYBACK NU PLEIBEC, LIVE NU LAIV, CANTERE?!?!?!.......SHI CRITICI PE ALTII?????????:confused:
KARLYTA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Aug 26, 2002 10:30 pm

Mesajde Jasmine » Mie Aug 28, 2002 12:20 am

Initial trimis de KARLYTA


PLAYBACK NU PLEIBEC, LIVE NU LAIV, CANTERE?!?!?!.......SHI CRITICI PE ALTII?????????:confused:



invata mai intai tu sa iti dai seama cand cineva face caterinca,fraiero!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde KARLYTA » Mie Aug 28, 2002 11:11 pm

Initial trimis de Jasmyna



invata mai intai tu sa iti dai seama cand cineva face caterinca,fraiero!


dragutza mea, in primul rand nu se face caterinca aratand cat eshti de analfabet, shi in al doilea rand "LAS' CA ITZI TRECE"!
KARLYTA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Aug 26, 2002 10:30 pm

Mesajde tre » Joi Aug 29, 2002 2:29 am

Initial trimis de KARLYTA


dragutza mea, in primul rand nu se face caterinca aratand cat eshti de analfabet, shi in al doilea rand "LAS' CA ITZI TRECE"!


la sectiunea 'iq subzero' castigatoare este karlitaaa!

multumesc.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Ironia bat-o vina!!!

Mesajde Deedee_Lo » Joi Aug 29, 2002 9:25 am

Initial trimis de tre cool
bravo!! aplauze si tot respectul pt. cotabita & co. pt prestatia la talk show-ul de dupa spectacol din seara asta.

chiar daca risca sa ramana numai la stadiul de abureli intr-un talk-show, o mare parte parerile emise au exprimat intr-adevar realitatea. binenteles c-au fost si unii care au incercat sa 'indulceasca' diverse critici dar...nu cred ca se poate mai bine de-atat, cel putin momentan.

legat de spectacol in sine sunt dezamagit total. pana si 'partizan' au facut playback. :( :( :(

Cu tot respectu`,da`Partizan au facut playback(Artanu a iesit pe scena fara microfon) pentru ca erau suparati ca n-au fost lasati sa cante live..Din cauza sonorizarii proaste..Adik in sala se auzea bine dar in tv-uri sucked!
*eXista fiinte care-s mult prea triste pentru a putea fi numite oameni*
Deedee_Lo
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 26, 2002 2:59 pm
Localitate: La intersectia medianelor

Mesajde baixinho© » Joi Aug 29, 2002 12:18 pm

Initial trimis de KARLYTA


dragutza mea, in primul rand nu se face caterinca aratand cat eshti de analfabet


Dragutza tuturor, cand oleaca de timp liber, sa imi spui si mie cum ai ajuns la concluzia ca sunt analfabet. Doar pentru ca scriu fonetic (adica, scriu cum se aude, in cazul in care nu stii la ce ma refer). Mai arunca si tu o privire in dictionar (iti recomand DEX-ul), sa vezi ce inseamna "analfabet".
Asta a fost o mica introducere. Revenind la subiectul acestui forum (desi am spus ca nu voi mai posta nimic) nu sunt singurul care a remarcat ca Partizan a facut pleibec (ma incapatanez sa scriu asa). Sunt ultra-arhi-super fericit ca la debutanti a castigat Vlad si nu tanti aceea careia i se sufla intr-o anumita parte a corpului de catre cat mai multi oameni. Imi scapa numele ei pe moment, dar nici nu ma intereseaza foarte tare acest aspect.
Cat despre recitaluri (sau recitale?; poate imi spune KARLYTA forma corecta), Phoenix & Gheorghe Zamfir au dat un adevarat show.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Deedee_Lo » Joi Aug 29, 2002 2:00 pm

Initial trimis de baixinho


Dragutza tuturor, cand oleaca de timp liber, sa imi spui si mie cum ai ajuns la concluzia ca sunt analfabet. Doar pentru ca scriu fonetic (adica, scriu cum se aude, in cazul in care nu stii la ce ma refer). Mai arunca si tu o privire in dictionar (iti recomand DEX-ul), sa vezi ce inseamna "analfabet".
Asta a fost o mica introducere. Revenind la subiectul acestui forum (desi am spus ca nu voi mai posta nimic) nu sunt singurul care a remarcat ca Partizan a facut [b]pleibec
(ma incapatanez sa scriu asa). Sunt ultra-arhi-super fericit ca la debutanti a castigat Vlad si nu tanti aceea careia i se sufla intr-o anumita parte a corpului de catre cat mai multi oameni. Imi scapa numele ei pe moment, dar nici nu ma intereseaza foarte tare acest aspect.
Cat despre recitaluri (sau recitale?; poate imi spune KARLYTA forma corecta), Phoenix & Gheorghe Zamfir au dat un adevarat show. [/B]

Ar fi fost culmea sa nu ne dam seama ca e playback...ce naiba..omu` a iesit fara microfon pe scena..Si creka e "recitaluri" :)
*eXista fiinte care-s mult prea triste pentru a putea fi numite oameni*
Deedee_Lo
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 26, 2002 2:59 pm
Localitate: La intersectia medianelor

Mesajde Rolf » Joi Aug 29, 2002 2:03 pm

Partizan au abordat cel mai misto problema: probabil nefiind lasati sa cinte nici nu s-au obosit sa apara cu instrumentele pe scena (vorbesc de recitalul ala din prima seara, cind s-au asezat in jurul unei mese si au jucat carti). Mi-a placut! Restul 'recitalului' CAT Music fu jenant! Ii schimbau pe cintareti pe scena pina sa apuce Negru sa zica cine urmeaza, si imediat incepea si banda.

Cind am vazut Phoenix, si mai ales cind am vazut ca au venit si Kamocsa si Bordeianu, nu mi-a venit sa cred. Cea mai buna parte a festivalului asta fu. Pe cind oare concertul ala cu toti phoenicsii din ultimii 40 ani, de care se vorbea la un m'dat?

Altceva n-am vazut din festival.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde KARLYTA » Joi Aug 29, 2002 8:43 pm

Initial trimis de tre cool


la sectiunea 'iq subzero' castigatoare este karlitaaa!

multumesc.


vai de cata inteligentza dai tu dovada, draga!:A
KARLYTA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Aug 26, 2002 10:30 pm

Mesajde KARLYTA » Joi Aug 29, 2002 8:50 pm

Initial trimis de baixinho


Dragutza tuturor, cand oleaca de timp liber, sa imi spui si mie cum ai ajuns la concluzia ca sunt analfabet. Doar pentru ca scriu fonetic (adica, scriu cum se aude, in cazul in care nu stii la ce ma refer). Mai arunca si tu o privire in dictionar (iti recomand DEX-ul), sa vezi ce inseamna "analfabet".
Asta a fost o mica introducere. Revenind la subiectul acestui forum (desi am spus ca nu voi mai posta nimic) nu sunt singurul care a remarcat ca Partizan a facut [b]pleibec
(ma incapatanez sa scriu asa). Sunt ultra-arhi-super fericit ca la debutanti a castigat Vlad si nu tanti aceea careia i se sufla intr-o anumita parte a corpului de catre cat mai multi oameni. Imi scapa numele ei pe moment, dar nici nu ma intereseaza foarte tare acest aspect.
Cat despre recitaluri (sau recitale?; poate imi spune KARLYTA forma corecta), Phoenix & Gheorghe Zamfir au dat un adevarat show. [/B]


mai omule, tu citeshti ce scrii???:confused:
KARLYTA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Aug 26, 2002 10:30 pm

Mesajde tre » Vin Aug 30, 2002 1:33 am

semicronicutã de festival

a fost un mare rahat anul asta festivalul. la ce te poti astepta cand showbizu' romanesc e un rahat? n-am urmarit decat serile 2 si 3 si oricum mi s-a parut c-am pierdut destul de mult timp.
e adevarat ca ma asteptam la mai rau, mai ales cand am auzit de antena1, gandindu-ma ca o sa iasa ceva gen 'premiile industriei muzicale romanesti'.

au fost destul de multe ambiguitati, treaba cu demoscopicii, diversele mish-mashuri cu ultimile locuri admise (ca s-a retras x a intrat y), melodiile in prima auditie, regulamentul copiat de la italieni dar aplicat ca la noi....

ca show in sine a fost oarecum competitiv. scena a avut cam tot ce-i trebuie, lumini, decoruri si, facand abstractie de micile 'balbe' ale regiei, spectacolul a fost mai decent decat o productie tvr (cred ca nu-s obiectiv de ma tot iau de astia ;)).
in fine, cel putin la andreea balan tinuta mi s-a parut neadecvata pt. miscarea scenica (imbracaminte eleganta si dans cu multa miscare nu prea merg) iar dan negru arata ca o pula beata in costum. mi-au scapat coprezentatoarele din pacate.

ca fapt divers am auzit o parere (cred ca a lu' moculescu) conform careia leonard miron ar fi fost mai potrivit decat dan negru in rolul de prezentator al festivalului. evident ca n-am putut sa nu injur cu voce tare. pai cum dom'le? dobitocu' ala (leonard miron) de s-a balbait de 10 ori la euroviziune pana a debitat 3 voturi amarate, cu o prezenta de spirit asemanatoare cu cea a unui caine mort? cu un costum de-ti dadea peste cap contrastu' la tv? dar sa revenim, era vorba de mamaia 2002. nu-l plac pe dan 'pula beata' negru dar asta cel putin are ceva in comun cu meseria de prezentator, chiar daca de multe ori o zbarceste urat.

cel mai 'om' din toata adunatura de la mamaia mi s-a parut gabriel cotabita, care a raspuns clar la intrebari (fara paranteze, abureli sau alte tehnici de divagare) si a fost clar in cam tot ce-a spus. daca a fost si adevarat ce-a spus atunci numai bine pt. el.

cele mai scarboase personaje mi s-au parut chiar ziaristii (cu ceva exceptii) care tranteau ocazional niste intrebari de picai in cur. ca sa nu mai zic si de intrebari repetate, sau chiar intrebari dupa raspuns (raspunsul la o intrebare x fusese dat, in context, exact inainte ca o don'shoara ziarista sa puna intrebarea x).

the end.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Andra C » Lun Sep 02, 2002 5:38 pm

Mamaia... TAtaia...
A fost ceva de capu` lui adica festivalului...
Mi-a placut de NIcola, melodia de la creatye shi care se difuseaza pe posturile de radio.
In schimb TrOFEUL l-a luat Andrei Kerestely shi Adrian Enache HOPA!
Ce tragedie... cum poate sa ia Enache, care nu s-a mai auzit de 5 ani cu o melodie pe Atomic sau pe un post romanesc?
Dupa ce afost huiduit de public mai are curaju` sa multumeaca publicului shi ... uite ca de fapt s-a aflat ca piesa asta este copiata... de CREartia nu e CREAtie?
Andra C
 

Mesajde baixinho© » Lun Sep 02, 2002 10:14 pm

Initial trimis de Andra C
Dupa ce afost huiduit de public mai are curaju` sa multumeaca publicului


Chiar nu ti-ai dat seama ca acele multumiri aduse publicului au fost ironice? Mi-e greu sa cred asta! A demonstrat Moculescu faptul ca melodia castigatoare este copiata, dar chiar si in aceste conditii eu zic sa dam Cezarului ce-i al Cezarului. Sa nu uitam ca in urma cu ceva ani, Voltaj a participat la Slagare parca (sau cum s-o fi numit sectiunea) cu o melodie copiata in proportie de 90 la suta ("Asta-i viata" se numeste in varianta romaneasca), nu doar cu refrenul cum a facut AE. Oricum, eu raman la parerea mea (poate ca unii vor spune ca ma contrazic): Enache ar face bine sa-si schimbe meseria. Nici nu mai tin minte cand si-a scos ultimul album.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde LinX » Mar Sep 03, 2002 12:00 am

Initial trimis de Rolf
...
Cind am vazut Phoenix, si mai ales cind am vazut ca au venit si Kamocsa si Bordeianu, nu mi-a venit sa cred. Cea mai buna parte a festivalului asta fu. Pe cind oare concertul ala cu toti phoenicsii din ultimii 40 ani, de care se vorbea la un m'dat?

Altceva n-am vazut din festival.


Din punctul meu de vedere ei sunt castigatorii acestui 'festival' si sincer cred ca meritau un public mai bun decat cel prezent; si cu siguranta ca unor oameni care au facut atat de mult pt. muzica si pt. tara nu le arunci 1 ora amarata intretaiata de publicitate, ca unor rahati precum cei ce-au concurat acolo (nu toti)...

A fost ceva interesant desi nu se poate spune ca aceea a fost formula care a reprezentat Phoenix-ul in ultimii ani, lipsind totusi o voce celebra si niste energie in percutie. Dar Covaci, Neumann, Zamfir au fost mai mult decat de ajuns... Concertul a lasat o umbra de nostalgie, batranete, mai degraba decat sa degaje energia si puterea muzicii care te zguduiau la un concert de-al lor.
LinX
 


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Majestic-12 [Bot] şi 4 vizitatori