junkies on-line?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

junkies on-line?

Mesajde oany » Dum Sep 15, 2002 8:45 pm

am 20 de ani, nu ma droghez si nu o voi face vreodata. probabil ca exista curiozitatea dar n-o s-o urmez niciodata. ceea ce vreau sa spun vine in urma unei emisiuni ale lui andrei g despre drogati. era un tip acolo care vorbea despre vacante la snagov si ibiza, un tip plin de bani, ce mai... presupun ca te droghezi pentru ca vrei sa scapi de ceva, sa evadezi... atunci, de ce se drogheaza astia cand ei au the real thing?
oany
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 03, 2002 4:13 pm
Localitate: bucuresi

Mesajde Hera » Dum Sep 15, 2002 9:10 pm

eu cred ca toti care se drogheaza o fac tot din curiozitate prima data , si in 90 % din cazuri din cauza anturajului, in general la un kef cand sunt deja destul de betzi pt a mai realiza ce fac.si restul,stii tu...incepe sa le placa si continua pana in clipa in care si daca ar vrea sa se lase nu o mai pot face.e pur si simplu peste vointa lor.Am participat acum vreun an ca voluntar intr-un program de lupta anti-drog, si am avut ocazia de a discuta cu cativa tineri de la dezintoxicare si unii ,pt care exista un motiv real de a se lasa,pt ca majoritatii nu ii prea pasa de viata, unii chiar au sanse de a se lasa definitiv de droguri.iar despre astia care au a lot of money , si vacante si restul si tot se drogheaza o fac pt ca ei cred ca pot face orice ,pt ca au incercat orice senzatii si vor ceva nou, o fac din distractie. asta cred eu !
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 15, 2002 9:28 pm

Pai eu zic asa :
Tocmai astia plini de bani...care au tot ce isi pot dori...la un moment dat se plictisesc si ei. Nu mai au nici un tzel in viatza. Au tot ce isi pot dori. Nu mai au pentru ce lupta. Dar totusi le mai ramane ceva nou de incercat. Si un bun exemplu sunt drogurile.
Foarte multzi pusti de bani gata..apeleaza la droguri. Vorba aia..au si bani pentru a si le procura. Ca doar nu s-o droga ..omul de rand..care traieste cu grija zilei de maine...si care se gandeste de unde scoate ban ipentru intretinere , lumina si telefon. Hm..de fapt si omul de rand se drogheaza..dar cu vodka ..la cultzul strazii.
Dar noi vorbim de droguri. Cred ca am raspuns cat de cat la intrebarea autorului acestui thread.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Sep 15, 2002 9:59 pm

pai ce n-ati spus asa... daca stiam ca aia de bani gata isi cumpara droguri, imi reorientam preocuparea... dar cred ca nu e tarziu.

M-am decis, ma fac dealer :U.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 15, 2002 10:07 pm

Pai da ..bai Sopra...gandeste-te putin ! Cine isi cumpara cocaine ?
Amaratzii de eu,tu sau Jaja....care de'abia avem bani sa bem un Ursus ? Care dupa ce bem 2 beri...ne gandim..ca la localul din partea cealalta a orashului era berea cu 3 000 mai ieftin..si economiseam 6000 !
Nu ! Nu ne cumparam noi asa ceva ! Marii bogatasi care intoc banii cu lopata isi cumpara. Aia de nu mai au ce face cu banii !
Dar..vorba ta....ar fi bine sa ne facem traficantzi....dar ne baga la bulau ! Ce ne facem acolo ? Vrei sa fim fetitze ? :confused:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Hera » Dum Sep 15, 2002 10:17 pm

mey voi ce aveti? cum sa se drogheze numai cei cu bani? uitati de drogatii aceia care pt o doza fura de pe la parinti? de cei care fura din unirea cate ceva? asta am citit-o in presa ;) sunt f multe cazuri de genul acesta, pt ca , ma repet, se mai drogheaza unii si din curiozitate sau din cauza anturajului, si mai sunt cazurie alea triste , cand unii tineri, mai slabi de inger sunt convinsi de dealeri ce se dau friends la inceput si le dau droguri pe gratis tocma pt a-i face dependenti si ca apoi, sa le ceara bani :D :(
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Sep 15, 2002 10:33 pm

Hera ... si sa nu uitam de fetele care se prostitueaza pentru droguri :(

Moshule... auzi... si dealeri si pesti... ce zici? :a doi iepuri dintr-o lovitura :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 15, 2002 10:42 pm

Tuturor va recomand filmul Recviem pentru un vis . Eu cu greu am rezistat sa vad acest film....care arata adevarata fatza a drogurilor .

Sopra si Hera...vetzi vedea acolo o femeie care mai mult nu se poate injosi..pentru ash face rost de droguri ! De asemenea tot felul de dependentzi. Un film foarte real !

Eu,personal...nici sa ma tai cu sabia ninja....nu ash pune gura pe droguri. Eu urasc si tzigarile si dependentza de tigari...dar baramite..drogurile !

Prefer sa beau beri nenumarate..sa cad jos de beat intr-o seara...dar a doua zi de dimineatza..sa o iau de la capat !
Corect ?

PS : de ce se numeste acest subiect "junkies on-line ?" ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Sep 15, 2002 10:45 pm

Moshule... iti recomand filmul Traffic... in care o gagicutza o face cu un negru... cica pentru o doza... :bleah:. Poate ca tu nu te tai nici cu sabia ninja... dar vezi ca sunt altii capabili sa te taie ;i... pentru nishte canabis :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde darkshines » Dum Sep 15, 2002 11:12 pm

remember kids : bad pot kills the experience ;D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Hera » Dum Sep 15, 2002 11:38 pm

mosule...care e mai grava ?dependenta de tigari sau de bautura? :D
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Sep 15, 2002 11:50 pm

oany - incearca sa corectezi locatia ;) (spirit de bun samaritean :D)

Hera - normal ca dependentza de tzigari e mai grava... iti miros hainele, nu te ingrashi, arunci prea multi bani aiurea, dimineatza cand te trezesti ajunge sa iti miroasa gura de parca a facut o matza 3.14-3.14 in ea (asta e cu copyright)... - shtiu ca asta ar spune moshu... dar nu shtiu exact ce argumente ar aduce pentru bautura :D... ;M
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde tre » Lun Sep 16, 2002 12:08 am

ba...eu cred ca am ceva... am fumat si eu joint (sau ce dracu' era) si nu m-a luat deloc. chiar mi se facuse foame dupa aia. bun, veti zice ca drogurile nu prea erau droguri, dar pretena mea deja se dusese de tot (desi eu fumasem mai mult ca ea) si-a trebuit s-o duc acasa...cu masina. acasa tipa a vomat la greu (desi nu bauseram nimic) si a adormit instant. s-a trezit dupa vreo 3-4 ore si zicea ca-n prima faza e fain dar dupa aia groaznic. repet, eu n-am avut nici pe dracu' in afara de senzatia usoara de foame.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 16, 2002 12:17 am

am auzit eu de unul care a cumparat o tigareta ordinara de la unul (dealer) - adica si-a luat tzeapa... si dupa ce a tras din ea... a inceput sa zica cum ca simte... ca l-a luat :D... desi era tutun ordinar :)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 16, 2002 1:35 pm

Hera..nu tre' sa dai quote la un mesaj de juma de pagina....pentru a raspunde 1 propozitzie ! Era suficient...doar sa imi adresezi intrebarea !

Orice dependentza este foarte grava ! De bauturi,de tzigari sau de orice alt ceva. Dependentul este un sclav !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 16, 2002 7:47 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Orice dependentza este foarte grava ! De bauturi,de tzigari sau de orice alt ceva. Dependentul este un sclav !

Bai, ma lasi...? Dupa tine toti oamenii sunt sclavi :)... si nu zic ca nu este asa, dar sunt sclavi din alte motive... toti sunt dependenti de ceva: unii de droguri, altii de bautura, altii de tzigari, altii de bixtonim, altii de "gioco di mano"... :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Hera » Lun Sep 16, 2002 9:22 pm

moshule, nu vad unde am dat eu quote! sau l-ai modificat tu, scotzand quotele? Anyway, am citit regulamentul inainte de a posta si iote ce am gasit : <2.pe forumul moderat de mine daca vad raspuns cu "quote" la mesajul de din'ainte...sterg automat mesajul de raspuns> So, ce-ar fi sa ii atragi atentia si lui sopra , ca iata, a dat quote la un mesaj anterior, si de fapt, dupa cum spune regulamentul ar fi trebuit sa ii stergi mesajul "automat"

:D :D :D
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 16, 2002 9:28 pm

Nu ster mesajul de mai sus..pentru ca suntem pe subiectul "junkies" ..iar postul tau chiar e un junkies.

Sopra..s-a referit la o parte din subiectul meu..d'aia a dat quote ! Iar mesajul tau a fost modificat de mine. Am zis ca te cunosc..si sa nu il sterg. :D

Gata..terminatzi cu mesajele junkies !

................

Sopra...tu care ne tzi lectzii....care este diferentza dintre dependentza si necesitate ? (jocul cu mana pe care tu il practici zilnic..este o necesitate sau o dependentza ? :p )
(intrebarea este de fapt pentru toata lumea)

Hera...tu de ce bei cafea ? Necesitate sau dependentza ? Sau cele doua ....sunt egale ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 16, 2002 9:52 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Sopra...tu care ne tzi lectzii....

Eu nu tin lectii... tu faci asta... prietenii stiu de ce :)
Initial trimis de Oribilul Mosh

jocul cu mana pe care tu il practici zilnic..este o necesitate sau o dependentza ? :p

e obishnuintza... ash putea spune ca este chiar rutina ;b
Initial trimis de Oribilul Mosh
Necesitate sau dependentza ? Sau cele doua ....sunt egale ?
necesar este sa respiri, sa mananci, sa te mishti... ce draq mai... credeam ca stii asta :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Hera » Lun Sep 16, 2002 9:57 pm

hmm...io nu stiu sa dau quote numai la o anumita parte a mesajului, dar iti promit ca asta seara am sa aflu!:)
si ca sa fiu on topic, beau cafea pt placerea gustului si pt ca uneori, obosita fiind, am nevoie de un pic de cofeina!:D si in toate cartile de medicina scrie astfel : este recomandat a se bea cafea !( fara excese ,normal, ca in orice, tot ce e mult strica) . am sa iti aduc si argumente daca tii neaparat.So, cafeaua face bine la sistemul nervos, dar cu bautura cum ramane? la ce face bine? oricum, mie gustul de cafea ,cat si mirosul, de altfel, imi par mult mai placute decat cel al berii!
sopra? cum adik dependenta de tigari e mai grava decat cea de bautura? uiti de toate acele femei maltratate de catre barbatii alcoolici? uiti partea proasta a bauturii? uiti cate infractiuni au loc in moment ce acuzatul era in stare de ebrietate? ca parca vorbeam la modul general! si argumentele tale despre dependenta de tigari, adica efectele acelea negative expuse de tine , fac rau numai celui care fumeaza ( sa nu imi aduci argumente de genul ca si fumatul pasiv e rau , ca oricum daca cineva mi-ar zice ca ii face rau fumul, poi atunci nu fumez fata de el! ), pe cand bautura clar face rau celor din jur! de ex , de-aia exista in legislatia auto legi clare contra urcarii la volan in stare de ebrietate ( caz ce tine de codul penal, deci e infractiune ) si despre cea cu sub 1 % alcool in sange ( amenda contraventionala si retinerea permisului de la 1 la 3 luni). eu nu am vazut nici o lege ( in romania ) contra fumatului! deci, cu siguranta , intre bautura si fumat, alcoolul este cel care face mai mult rau celor din jur! plus ca ,scuza-ma ,indiferent de cat ai fuma, nu iti afecteaza gandirea sau simturile, pe cand alcoolul...;P
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 16, 2002 10:16 pm

Da,Hera . Sunt pe deplin de acord cu tine ! Ai foarte mare dreptate. Nici eu nu ash fi spus-o mai bine !

mai continui cu laudele,sau itzi este de ajuns ?

Totusi...eu zic ca tzigarile sunt mult mai nocive. De exemplu..eu beau..dar asa cu masura..1-2 beri cand si cand. Nu ma afecteaza cu nimic. Nu creaza dependentza,nu nimic. Daca vreau le beau..daca nu..nu ! Pe cand..tzigarile ar putea sa imi creeze dependentza. M-am uitat cu atentzie la prieteni mei..care inproportzie de 80 % sunt fumatori. S-au apucat in joaca de fumat. Isi ziceau : "aa...fumez doar vara asta ! " . Dar au continuat si toamna,si iarna ...si uite asa....au ajuns la 2 pachete /zi ....si nu se mai pot lasa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 16, 2002 10:19 pm

Initial trimis de Hera
sopra? cum adik dependenta de tigari e mai grava decat cea de bautura? uiti de toate acele femei maltratate de catre barbatii alcoolici? uiti partea proasta a bauturii? uiti cate infractiuni

Da, se pare ca n-am fost destul de clar. Pe mine unul, ma afecteaza mai rau dependentii de tutun decat cei de aclool, pentru ca pe mine nu ma maltrateaza nici un tip dependent de alcool (doar nu o sa ma marit cu unul :D)... in schimb fumatorii ma deranjeaza (am mai multe motive aici). Am multi prieteni fumatori... dar atata timp cat nu imi fumeaza in fatza sau nu ma fortzeaza sa ii ;v... n-am probleme.

Daca e sa ma gandesc in cazul general, normal ca sunt mult mai mult impotriva celor dependeti de alcool decat a celor de tzigari... dar nu in particular... eu nu am de gand sa am o prietena depedendenta de alcool (care sa ma maltrateze ;)) si nici de tigari (care sa imi mute nasul la spate)... pentru ca nu suport niciuna.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Hera » Lun Sep 16, 2002 10:35 pm

pt moshu : ( asta ca sa nu dau quote :D ) puteai sa mai scrii 2-3 randuri de lauda , dar merge si o propozitie :D:D si hai sa vorbesc si eu in particular: si eu am zile in care fumez si zile in care nu ! spui ca bautura nu creeaza dependenta! hmmm...spui asta pt ca tu crezi ca nu vei fi vreodat dependent...poi, nici eu nu sunt dependenta de tigari, si crede-ma, cand prietenul meu mi-a zis sa nu mai fumez in fata lui ,poi nu am mai fumat cat timp am stat cu el.cand ma duceam la buc la el, nu fumam, deci nici o dependenta!noroc, ca s-a reapucat el de fumat acuma ! :D
sopra : deci in particular, mai rai fumatorii, in genere alcoolicii! asta e punctul tau de vedere si mi se pare normal, fiecare cu ce il deranjeaza !
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Hera » Sâm Sep 21, 2002 9:37 pm

apropo pe fumat, urmaritzi ceea ce am atashat pana la capat, pe cat de funny este,pe atat de adevarat.
Fişiere ataşate
smoking(funny).gif
smoking(funny).gif (11.47 KiB) Vizualizat de 3515 ori
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Vincent » Vin Iun 17, 2005 9:08 am

Shi yo am incercat un joint si a avut efect... un efect, spunetii oricum numai placut nu. Adica simteam ca nu mai am nici un control asupra corpului meu, tensiunea cred ca m-i s-a triplat si in plus imi venea sa borasc. Un tovaras cu care fumasem dormea cu ochii deschisi si aproape i se uscasera. Era marfa originala shi f. tare, adusa din Germania(apropo, cunosc acolo baieti care cultiva marijuana in pivnita la ultraviolete).
Sunt fericit ca am incercat si sunt mai fericit ca nu mi-a placut.
Vincent
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 17, 2005 8:33 am
Localitate: Acasa

Mesajde whatever » Lun Iun 20, 2005 11:21 pm

saracu` de tine ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori