Cosmetice

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Cosmetice

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 18, 2002 3:57 pm

Si ca sa vedetzi ca m-am cumintit si ca forumul este al tuturor...dau nastere unui nou thread ....pentru toata lumea !

Suntetzi invitatzi sa scrietzi aici ...cu ce sapun va spalatzi , ce pasta de dintzi folositzi ,ce after shave , ce parfum ..etc. etc.
Fetele sa spuna daca isi dau cu ruj sau rimmel..si ce le mai trece prin cap.

.............

Incep eu :

Pe cap ma spal cu sampon Timotei pentru par normal. Cu extract de plante de camp. Asta cand am parul cat de cat crescut. Cand sunt tuns 2 sau 3..ma spal direct cu sapun.
La sapunuri ..folosesc deobicei Protex cream . Imi place foarte mult mirosul..si ma spala si foarte bine. Mai imi place foarte mult si gelul de dush Nivea.
In ceea ce pribeste pastele de dintzi folosesc Blend-a-Med . Sau Medic White sau Complete sau Cavity Protection.
Cand ma barbieresc folosesc pasta de ras Palmolive ,dar nu mentolata. Celalalt tip. Iar ca lotiune dupa ras...Adidas sau STR 8 .
Cu parfumuri nu imi dau..ca sunt prea scumpe ..si n-am bani de ele. Dar sunt un mare iubitor al parfumurilor .

A....era sa uit. Deodorantul ! Nu imi plac alea care te dai asa la sub-bratz...stick-uri cum le zice. Le urasc chiar. Imi dau cu pulverizataore.
Momentan am Gillette Wild Rain.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mie Sep 18, 2002 4:12 pm

Eu ma spal pe cap cu Pantene Clarifying, pe dinti cu Blend-a-med Complete 7. La sapun variaza intre Palmolive si Dove. Pe fata ma spal intotdeauna cu cel de-al doilea. In rest, ma spal de obicei cu Palmolive, dar, ca sa nu mi se usuce pielea, de doua-trei ori pe saptamana ma spal si cu Dove. Nu folosesc farduri etc. Deodorant... Dove sau Rexona. Parfum... 99 (ninetynine).
Kayla
 

Mesajde Hera » Mie Sep 18, 2002 5:33 pm

folosesc shampon de la oriflame , farduri si tot ce cuprinde , inclusiv creme de maini si fatza si corp tot de la oriflame sau avon.( creme mai iau si de la nivea sau mai ma dau cu ale mamei mele , ca ea are l'Oreal) parfum folosesc tot de la oriflame, volare sau midsummer sau de la giordani. sau cand e ziua mea imi fac mie insami cadou un farfum , anume channel no.5 , asta daca am bani. mi-am facut anu trecut cadou unul de-asta :), mai am si-acuma din el, ca il cam alternez cu cele 3 de mai sus. si toate 4 sunt f diferite la miros si aleg unul in functie de situatie, ca doar nu ma duc la facultate data cu channel, si in functie de starea psihica, daca sunt fericita ma dau cu midsummer ca e mai fresh . daca sunt trista ma dau cu volare si tot asha. iar ca gel de dush,folosesc dove, sapun tot dove, pasta de dinti blend-a-med (multicare+medic white)
ma dau si cu ruj, dar sa fie sidefat, nu mat ca nu imi place, insa nici prea sidefat, sunt mai pretentioasa la ruj.Rujuri am numai de la oriflame , si 2 de la maybelline. la fel si farduri.desi nu ma machiez decat seara asha si mai rar, adik cand ies pe undeva.ziua ma dau doar cu rimel, si folosesc rimel pt volum si long lash. nu suport rimelurile rezistente la apa , pt ca se demachiaza f greu si mi-am rupt odata genele cand am vrut sa ma demachiez ;P . Oja folosesc doar lac incolor sau nuantze f deschise, dar alb nu, nu imi place oja alba. folosesc fixativ sau spuma de par mai rar . ma dau cu ale lu mami, tot l'oreal. Gel de par nu folosesc niciodata, nici ceara de par.
moshule...cu after shave nu ma dau, ma dau cu o crema speciala pt dupa ras , de la oriflame .
de ec folosesc asa mult oriflame? ca sunt bune si ca sunt distribuitoare de cosmetice oriflame, ops nu distribuitoare, ci agent vanzari :D , si astfel le iau la pretz mai mic, si toti banii care imi raman mie drept comision, ii dau ca sa imi iau eu produse.
am uitat ceva? hmm , nu cred
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde marian jan » Mie Sep 18, 2002 5:58 pm

sa incep cu inceputul:

sampon:"wash&go".mi se pare super tare samponul(intre noi fie vorba,si andreea raicu care face reclama :) ).
masca(de fata) din cand in cand cu extract de musetel-o iau de la farmacie.
folosesc cand e frig strugurina(strugurel)-mi se crapa buzele.
spuma de ras: nivea
after shave:am avut si "nivea balsam",dar acum mi-am luat de la avon "friktion gel"-care mi se pare cel mai bun in materie.
roll-on: "On duty 24" tot de la avon.
parfum: El Passo
mai am din cand in cand si cate o crema de maini,daca imi cumpara sora-mea.

cam atat.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Mie Sep 18, 2002 9:53 pm

shampon: pantene perfect curls
balsam : pantene perfect curls balsam :D
sapun: Dove
gel de dush: aqua navy de la Avon
pt ten: Clearskin de la Avon
umm farduri nu prea ... uneori lipgloss transparent Maybelinne si creion kohl Avon.
parfum: l'eau par Kenzo
deodorant: rexona sau nivea
si cam atat...cred

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Sep 19, 2002 7:05 am

Sampon si balsam (preferabil 2 in 1)....momentan Pantene pro V. Nu folosec mereu o anume firma.

Sapun: nu sunt pretentios la capitolul asta. De obicei ce gasesc in baie.

Pasta de dinti: Aquafresh sau Colgate : vad si eu care sunt ultimele aparute si le iau. Sa aiba si whitening undeva scris pe ele...

Aparat de ras: Gillete Mach 3 Turbo. Sincer nu vad mare diferenta fata de Mach 3 ne-turbo.

Spuma: Gillete Arctic Ice sau Cool Wave...ceva din gama asta.

After Shave : numai balsam, nimic altceva. Prefer de departe Nivea dar cand nu am (ca nu se gaseste pe aici) folosesc tot Gillete - Ice, Cool wave... nu stiu exact care.

Deodorant: depinde. Daca nu ma dau cu parfum , tot Gillete . Vara asta m-am impacat foarte bine cu un Rexona (Cobalt) la recomandarea unui prieten care mi-a spus ca tine si o zi intreaga. A avut dreptate.
Prefer deodorantele speed-stick si nu pulverizatoarele dar pe de alta parte nu prea imi convin cele care lasa alb pe interiorul hainelor, la subrat. Vad ca astea lichide care ies din stick ca dintr-o masina de strecurat sunt ok.

Daca ma dau cu parfum, atunci ma dau cu deodorant unscented, adicatelea care nu miroase a nimic.
Idem pentru gel - unscented. Oricum gel folosesc ff rar, aproape deloc in ultimul timp.

Ideea e ca atunci cand te dai cu parfum sa mirosi doar a parfum, nu a o combinatie de parfum + deodorant+ (eventual) gel.

Parfum: Issey Miyake sau Channel.
Avantaje: Bine ca momentan eu si taicamiu avem aceleai gusturi si le ia el din banii lui. Dezavantaje: cand plec eu undeva , parfumurile raman acasa.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Sep 19, 2002 12:30 pm

Sampon: Nivea Hair Care Anti-Schuppen
Gel(de par)Nivea Aqua Styling Gel
Pasta de dintzi: Aquafresh Fresh`n Minty
Perie de dintzi Sensodyne
Aparat de ras Gilette Mach3(noramal)
Spuma de ras Nivea shi Malizia verde
After-shave Dolce&Gabanna Pour Homme
Sapun Nivea Kids(piersici) shi Neutro Roberts
Deodorant Intesa(nu stiu cum se mai cheama)
Roll On Nivea
Gel de dus Nivea Bath Care Peeling shi o chestie de la body Shop cu alge
Parfum Hugo(hugo boss) ,D&G pour homme shi uneori Chevignon
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Joi Sep 19, 2002 2:08 pm

am uitat sa spun:
sapun "dove" si gel de dus "dove" sau ceva cu aroma de lubenita sau mere.
gel de par "nivea".


offtopic:de ce nu mai pot sa imi modific mesajul decat dupa 180 de minute?eu protestez!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Sep 19, 2002 7:05 pm

Asa!Pai sa zic si eu!
La cosite ma spal cu ce cumpara nevasta-mea.Din doua in doua luni,spalaturi preventive cu Selsun si Nizoral.Balsam are samponul,asa ca nu il mentionam.
Pe epiderma ma spal cu sapun Dove,ca d'asta cumpara deasemeni,sotia.
La molari si premolari dam din abundenta,ca-s fumator inrait,cu Aquafresh in trei culori(he,he) si apa de gura din aceeasi familie.
La subtiori(protejeaza de trei ori,he,he),folosesc pulverizator Adidas Ice si nu mai stiu cum,ca e racoros iar eu sunt gras.Urasc stick-urile!
After shave e trei :D!In zilele de munca ma dau cu Nivea Balsam fara alcool,iar la sindrofii,petreceri,nunti,botezuri si taieri de mot,cu Caractere sau Iatagan.
In schimb,pentru a fi placut mirositor,folosesc mai multe parfume,in functie de cum ma imbrac si unde ma duc.Asa ca ma dau cu Jean-Paul Gaultier - Le male,Davidoff - Cool Water,Cerutti - Image,Issey Miyake - L'eau d'Issey, Dolce Gabbana - Eau de toillete si Thierry Mugler - A*man.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Vin Sep 20, 2002 9:43 am

sampon & balsam:L`oreal,Pantene sau Johnson`s Baby
pasta de dinti:Colgate sau Blend-A-Med
sapun:Dove
gel de dus:Poeme de la Lancome
deodorant:Rexona,Nivea
parfum:Bvlgari,Kenzo,Channel,Nina Ricci,Thierry Mugler,J.P.Gaultier,Tresor,Wish(Chopard),Gucci Rush,Issey Miyake..etc
la farduri as putea sa stau 2 ore sa enumar..dar cum tre sa ajung si la liceu..anyway..am colectii intregi de la Lancome,Christian Dior,Channel,Clinique,Oriflame,Maybelline..rimeluri,rujuri,farduri de pleoape,glossuri,creioane de ochi sau de buze,fond de ten,pudra...oja mai rar..de obicei lac..nu folosesc niciodata ceara de par,gel,spuma sau alte prostii de-astea...lotiuni de demachiat de la L`oreal si de la Clinique..si cam atat..cred..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Sep 20, 2002 10:47 am

Vroiam sa zic ca io nu prea ma spal de felu meu, da sa nu stric threadu uite:
- sampon si balsam le vreau neaparat separate, ca asa m-am invatat, sa pun la urma balsam! deci l'oreal elseve, ca astea sunt singurele care se gasesc separate (nu 2 in 1). S'or mai gasi si altele, da nu de unde ma aprovizionez io.
- sapun de miini de obicei palmolive d'ala lichid, iar de dus cam tot d'astea lichide; in general, ca SOD, ce cumpara nevasta-mea.
- dinti: aquafresh sau blendamed, si apa de gura oral b sau aquafresh. Periuta nu e cosmetic banuiesc, ca si ata de dinti sau betele de urechi (Oribile, fa subiect separat pentru pieptani si alte astea :p).
- deodorante: numa pulverizatoare. Ma oftica stickurile sau cremele. Si sa fie cit mai fara alcool. Din astea iau la plezneala: Nivea, Rexona, 8x4.... Am si stickuri daca sunt in gama cu vreun parfum, de ex acuma am Zanzibar de la Van Cleef & Arpels.
- parfum: ce am primit cadou ultima oara :D ; preferate: Kenzo Men, Kenzo Jungle, Herrera (nu mai stiu cum ii zice). Si Zanzibar asta e misto.
- barberit: Mach 3 (nu stiu cum e turbo, la noi inca n-am vazut), gel gilette (daca n-am bani la momentu achizitiei atunci spuma Gilette) - la intimplare (cool wave sau pacific spanac sau care or mai fi), after shave de obicei d'ala fara miros (balsam Nivea fara alcool), sau ce am prin casa (acu Venezia, ca am si parfum la el). Mai am un balsam foarte bun, romanesc, naturist, pe baza de catina :D
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Hau bau!

Mesajde MissBugMafia » Vin Sep 20, 2002 8:01 pm

Ofofof cat am de scris aici. Deci sa incepem:
Ma spal pe cap cu "Pantene" dupa care folosesc balsam tot pantene. Dupa fiecare splare pe cap imi pun la radacina firului de par galbenus de nou...las un pic dupa care ma clatesc (galbenusu intareste si asa nu`mi mai pica paru`)

Sapun.... Nivea iar sapun lichid Palmolive.
Pe fata nu ma spal niciodata cu sapun...(nu`i bine ca distruge tenu`). Ma spal cu apa rece dupa care cu lapte...lapte de vaca....care curata fff.bine tenu`\ si il face finutz.
Zilnic imi pun masti de lamaie,rosi, castraveti (pentru tonifiere) ca sa nu`mi apara cosuri prea multe.

Pasta de dinti Colgate sau Blend`a`mea

Farduri....am cu TONELE!!! Dar de firma... oriflame, avon, rimmel.

La scoala nu am fardez...adica ma fac doar cu mascara si cu luciu de buze incolor, dar in rest ma fardez fff. mult dar nu foarte strident.

Folosesc parfum: "POEME" de la "LANCOME" si "Chanson de vie" de la "COTY"

In rest... folosesc stick REXONA OXYGEN(cel mai bun)
Na....cam atat. Daca imi amintesc ceva revin
A da!! Crema.... de la garnier si nivea
Pa pa
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde axeandra » Sâm Sep 21, 2002 9:20 pm

hmmm
sa vedem...
sapun....royal letter( sau royal....ceva....nu mai stiu) sau florena(da' doar ala care miroase a lacrimioare) si in rest orice alt sapun bun....
gel de dus...aaaa....ce se nimereste....acum am prin baie....bai ce intrebari grele...adica cum ar putea un om care nu stie nici macar cum il cheama (in majoritatea momentelor vietii sale) sa stie de ex ce geluri de dus are acum in baie.....hmmm.....cred ca am un palmolive, un yves rocher, un ceva care nu stiu cum se cheama si inca un ceva al carui nume nu il stiu de asemenea....
pasta de dinti....colgate sau blend-a-med
sampon.....le schimb cam des....dar imi plac alea din gama L'oreal, si....aa....nu stiu....ca niciodata nu tin minte care mi-a priit....a si cand nu mai stiu ce sampon sa-mi iau ma uit in revistele lu' mama si imi iau ce vad ca a mai aparut nou
farduri si alte alea...sunt mult prea multe dar predomina oriflame si apoi cate putin din fiecare firma mai de doamne-ajuta....adica rimmel, l'oreal, avon, seventeen si....eh, nu mai stiu
btw....ziceti-mi si mie care-i cel mai bun anticearcan pe care-l stiti, da' sa fie cu adevarat bun
deodorante, nu folsesc decat roll-on sau stick pt ca spray-ul mi se pare mai mult de fason decat de protectie
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Dum Sep 29, 2002 2:10 am

asa....
pe cap ma spal cu nivea pt volum
pe dinti cu blend-a-med aia noua cu sapte nu stiu ce.....
pielea mea catifelata o mentin cu palmoliv de zmeura
buricul cu protex antibacterian
spumant de baie nu prea folosesc dar imi place sarea de mare care face cam tot atata spuma
deodorantul :little black dress de la avon
gel intim - malizia
parfumuri: paco rabanne- ultraviolet , giorgio armani - mania , escada - acte 2 , escada -sport , dior - j'adore si ck- contradiction
sunt pe cale sa-mi procur gucci - rush
farduri .....sunt multe
in general de la l'oreal - fond de ten anti-riduri , ruj....
rimel de la maybelline-one by one,
fardurile de pleoape de la l'oreal obligatoriu, de preferinta "crea couleur"
cam atat.....
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Sep 29, 2002 10:20 am

In linii mari nu prea dau doi bani pe cum arat, luat la bani marunti tin sa arat cat de cat decent(asta inseamna sa nu put si sa am haine curate. De calcat nu se pune problema ca nu-s insurat.).
Asta e primul motiv pentru care nu enumar produsele cosmatice folosite. Al doilea ar fi ca faza asta cu enumaratul mi se pare cel putin stupida. Al treilea, ala ca folosesc intotdeauna aceleasi poduse. Am o oarecare constanta, da' imi place sa si experimentez.
Motivul pentru care am citit threadul asta a fost postul marca "pufuletz37";), motivul pentru care am mai si postat a fost sa stric threadul. Cer executie publica!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Sep 30, 2002 12:01 am

eu ma spal/deodorizez cu ce gasesc prin casa, cu exceptia samponului care este...'wash & go' ;). imi place ca e bidonul mare si nu se termina repede.
ca spray-uri deodorante favoritele mele sunt gama gillete, str8 si gama xavier laurent insa v-am zis, ma dau cu ce prind (evident nu cu chestiile femeiesti). ma rad cu gillete mach 3 si cu crema nivea parca, asta daca nu mi-e lene si dau doar cu apa si apoi ma rad.
in rest, la paste de dinti, sapunuri, 'mnezau cu mila, momentan in baie exista sapun lux si pasta blend a med nu stiu de care.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Sep 30, 2002 12:04 am

pufulet tu la 18 ani ai riduri?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

offtopic

Mesajde Superba Oana » Mie Oct 02, 2002 2:39 am

Initial trimis de tre cool
[b]pufulet tu la 18 ani ai riduri? [/B]


nu am draga riduri dar , dupa multe nopti nedormite (din cauza fanclubului-bineinteles) nu mai sunt chiar noua a doua zi la ora 8.
asa ca acest fond de ten are nu stiu ce sclipici sau altceva care iti face pielea sa para mai "fresh"

"SATISFACUT?"

mersi bhuttu pt atentia pe care o acorzi posturilor mele dar cum toata lumea a insirat care ce foloseste , eu de ce-as fi mai prejos?
btw si eu sunt constanta dar parfumurile imi place sa le schimb des ( stii tu , in functie de starea de spirit.....):con:
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Mie Oct 02, 2002 2:48 am

[quote]Initial trimis de Rolf

- parfum: ce am primit cadou ultima oara :D ; preferate: Kenzo Men, Kenzo Jungle, Herrera (nu mai stiu cum ii zice). Si Zanzibar asta e misto.

daca vb de carolina herrera - "212" este super . :o
foarte masculin - parerea mea....
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Oct 02, 2002 11:31 am

Hai sa "ma" enumar si eu...

Sampon: Dove colour protect( ca mai nou nu mai sunt blondutza ci roscata ;n).daca nu,Timotei sau Elvive(sampon si balsam separate).
Gel de dus: momentan unu mistocel cu aroma de lamaitza.
sapunuri: ce-mi cade la-ndemana in supermarket,sau ce gasesc prin casa(cand sunt acasa)
Pasta de dinti: mai nou Colgate Whitening
Deodorant: Rexonna stick sau Adidas for Women,spray.Se mai gasesc prin baia mea un Malizia Donna(care e ok-ish) si un deodorant primit cadou pe care nu il suport
Parfumuri: nu prea folosesc,pentru ca nu gasesc niciodata ce-mi place.
Alte cosmetice: Style Cleansing Napkins(care iti racoreste tenul nemaipomenit) si o crema cu musetel(cand imi aduc aminte de ea)
Farduri: trusa completa primita cadou de Craciun sta parasita in baie deoarece nu o folosesc decat foaaaarte rar.in schimb,uneori imi mai pun nitel mascara,asa,ca sa mai schimb ceva

Urasc: parfumurile si deodorantele dulci,am alergie la Malizia Unisex(vorba vine,ofcors) si e un chin sa trec prin standul de parfumuri/deodorante--ma imbolnavesc deodorantele masculine(Linx,Denim).de ce nu m-a facut mama baiat,ca taaare misto mai miros unele!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: offtopic

Mesajde tre » Joi Oct 03, 2002 1:07 am

pufulet37 'satisnefacut!'
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Periuta de dinti !?!

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 3:26 am

Tocmai citeam intr-un ziar local ca in Canada in 2000-2001 s-au vandut 7.7 periute pe cap de persoana, adika in jur de 23 de milioane de peirute.
Asta spune ca or canadienii is mai dusi ori chiar le place atata igiena incat distrug periutele alea...
Eu n-am luat de cat 3 periute in 2 ani, si asta din cauza caprima mi-a picat in WC :), a doua era normala, iar a treia ma trasnit lenea si am luat-o cu motoras. (si e o masinuta de formula 1, serios ;))

Voi cum o duceti cu periuta?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Oct 21, 2002 10:23 pm

Sampon: Herbal Essence sau Johnson's baby
Pasta de dinti: Colgate
Parfum: Channel, Tommy Hilfiger, Gucci Rush, DKNY, etc...
Sapun: Dove
Deodorant: Rexona
glossuri, creioane (de ochi), farduri, rujuri, fond de ten, etc am de la Maybelline, Channel, Seventeen, etc...
SI mai sunt multe de zis, dar mi-e somn, si maine tre sa ma trezesc pe la 5:30...:(
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Dee Dee » Mie Oct 23, 2002 12:30 am

a...lenea e mare la ora asta..
:)
shampon&sapun&co. ...in general de la Avon ....si ce-mi mai vine mie pe moemnt (ce reclama mai vad la tV)

farduri: de peste tot ....sunt o impatimita a machiajului ...
cu toate ca la scoala nu ma prea makez.. doar cu fond de ten(atunci cand nu imi place de mine :))) --mai mereu se intampla asta!)....rimel....cand apuc :) ....si gloss(asta nu-mi lipseshte)
am o groaaaaaazzaa de rujuri..da` nu prea le folosesc..(mai mult ma dau cu ele prin casa..decat cand ies:))
in rest...fardurile &co. le folosesc cand sunt in afara scolii sa zic asha :) ....when i go out ... :)
imi place sa stau ore intregi sa ma makiez!! :) e cool !
(si imi place sa fac experimente pe altii !! )
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 23, 2002 12:37 am

Bobo..pe mine ma duce cam 3 ani o periutza , ca ma spal doar 1 data pe zi . Deci cam 1000 - 1200 de periaje.
Dar periutza de dintzi nu e cosmetic. Asa sa stii !

Astazi am constatat ca mai am putin din deodorantul cu care imi da deobicei ..si anume Gillette Wild Rain . Si m-am decis sa imi cumpar un nou deodorant.
Dar nu eram hotarat ce anume.
Pana la urma am ales ...Rexona Ionic . Sper sa fie bun.

De asemenea mi-am cumparat si un sapun Palmolive Honey & Milk . Ca sa am pielea matasoasa si catifelata ! :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Oct 23, 2002 5:45 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bobo..pe mine ma duce cam 3 ani o periutza , ca ma spal doar 1 data pe zi . Deci cam 1000 - 1200 de periaje.
Dar periutza de dintzi nu e cosmetic. Asa sa stii !



Sa clarific eu putin.
Bobo facuse thread separat dedicat periutelor de dinti iar eu l-am lipit cu acesta pentru ca se mai vorbise in prealabil despre periute pe el. Propune tu un titlu mai adecvat pt ce se discuta aici si am sa modific.

Oribile afla ca o periuta se schimba la 3 luni nu la 3 ani.

PS: sunt curios cat de des schimbi alte lucruri :con:
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde PreferatA » Joi Oct 24, 2002 10:44 am

morrrrrrrr .. am mirosit la body shop in mall un parfum .. pentru barbatzi bestial ... la inceput are aroma de cafea apoi .. de tutun apoi se transforma in vanilie ..ka i-am dat la iubit pe incheietura mainii .. se numeste ANGEL .. nu m-am uita sa vad de ce firma .. dar are pretzul de 3milioane 200 de mii pentru 30 de ml asha ka ............. ;P
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde PreferatA » Joi Oct 24, 2002 10:48 am

eu

sapun: dove
pasta de dintzi :colgate pentru copii ( a lu sorumea de altfel .. dar nu strika si la adolescentzi :)
periutza :colgate ku kap din ala mobil :P
farduri :amestec mai multe marci: Avon(ruj si o parte din farduri ) Margaret Astor (la fond de ten si oja si monofarduri);Maybeline(sclipi pentru disko)si L`Oreal(autobronzant-am auzit ka ar produce totusi cancer de piele dar inka nu sunt sigura)

parfum :FLowers by Kenzo iar pentru prietenul meu .. ala Angel .. daca o avea sanse vreodata sa si`l ia sau sa i`l iau
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Recomandare solutie pentru par

Mesajde belenenses » Joi Oct 24, 2002 11:18 am

Vreau sa va recomand din toata inima o solutie de pastrare si regenerare a parului excelenta, care in sfarsit a aparut si pe piata romaneasca. Se numeste Petrole Hahn si cand am trecut prin Bucuresti am zarit la Unirea la pretul de 150000 lei. NU va recomand samponul cu acelasi nume cu care au dat-o in bara (e prea dur, lasa parul sarmos). Solutia contine, asa cum e si denumirea, petrol, contine de asemenea clorofila sau azulene, depinde de tipul pe care il doriti (pentru par inchis, deschis, alb-carunt, normal, etc), si are miros pregnant de lamaie. Eu il folosesc de 10 ani incoace, il primeam inainte din strainatate unde am rude, dar acum nu mai e nevoie. Functioneaza foarte bine in perioadele de stress in care se stie ca parul este afectat si cade in cantitati ingrijoratoare. Se aplica atunci cand aveti chef, nu neaparat dupa spalare, dar e bine pentru o actiune 'ca lumea' sa o faceti o data la 2-3 zile. Pe flacon scrie 20 de aplicari dar merg si triplu, depinde de lungimea parului. E bine ca nu-i fac reclama inca, sper sa nu-i faca niciodata ca, din cate am vazut, dupa ce fac reclama la un produs, compozitia se schimba subit (in rau, bineinteles).
belenenses
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Mai 21, 2002 9:56 am
Localitate: Iasi

Mesajde Dulcika » Joi Oct 31, 2002 8:12 pm

Eu sunt de principiul mai bine mai scump si de calitate decat ieftin si prost calitativ. Asa incat tot ce am consider de calitate.
Nu folosesc acelasi sampon o perioada prea lunga de timp. Prefer Schauma de barbati(sticla neagra) - face parul mai aspru decat cele pentru femei, iar eu am nevoie de asprime, am parul scurt.
Antiperpirant de la Amway. Eu nu am niciodata doar un parfum. Am mai multe consumate pe jumatate sau ai mult. Acum detin: Individual Blue, Pret a Portet si Escape. Am avut un parfum Laura(de la Laura Biagiotti) dupa care inca plang. Am spart sticla cand mai era cam 1/3 din ea. Nu prea ma lasa inima sa dau 2.000.000 pe 50 ml (cred ca imi aduc bine aminte)...
Sapunuri folosesc de la Fa la Dove. Depinde.
Farduri nu prea folosesc. Nu mi-am cumparat niciodata asa ceva. Tot ce am din categoria asta am primit si dupa un timp au expirat si au trebui aruncate. Compenses cu spuma. Folosesc zilnic aproape. Pana acum m-a multumit Wella Design. Am si Intesa, dar e mai slaba calitativ. De la Taft fac matreatza..
Pasta de dinti Blend A Med Complete.
Fiindca vine iarna mi-am luat o crema de maini cu glicerina, de la Avon.. excelenta.
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori