Accesories

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Accesories

Mesajde darkshines » Mar Oct 01, 2002 7:13 pm

Ma gandeam ce bijuterii poarta forumistii. gen cercei, bratari, etc.

eu momentan am 6 cercei sub forma de bilute mici de argint si doi din-aia rotunzi, in cartilagiu. la gat de obicei port o "zgarda" neagra de piele cu capse sau un lantisor cu un ankh(de argint). bratari am o gramada desi nu le port pe toate deodata (n-am loc pe mana :) ) acum la dreapta am o bratara lata din piele neagra tot cu capse si tepi si la stanga ceasul si una din trei bucati de piele impletite.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Oct 01, 2002 8:10 pm

In momentul de fatza,o pereche de cercei de aur,rotunzi si simpli si ceasul meu preferat (pe care tocmai l-am regasit.)

In vara purtam niste cercei lungi de argint(asta ca sa am tot timpul ceva de facut cu mainile),un inel cu simboluri irlandeze( o inima incoronata tinuta de 2 maini insemnand dragostea,onoarea si prietenia) si un snur negru cu o frunza de artar la gat--sau un lantisor de argint cu un porumbel.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 01, 2002 8:24 pm

Eu am un ghiul de aur ,mostenit de la un unchi . E d'ala mare de camionagiu (ca asta a fost unchiu ,sofer pe TIR ,curse internationale) . E luat din Siria,din Damascus. :D
Il port numai la ocazii mari de tot . Si sunt tare mandru cand il port .

In rest nu prea am alte bijuterii . Poate doar o "friendship bracelet" primita cado' asta vara de la o fata . :p

Nu prea ma omor dupa piercinguri si alte asemenea prostii . In spetza nu sunt prea incantat de ceea ce are Darky prin urechi .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Oct 01, 2002 8:39 pm

eu port ceas si-un lantzug de ag la gat - dac nu-l primeam cadou nici p-asta nu-l purtam. aveam si-un friendship bracelet dar s-a descompus datorita vremii.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Oct 01, 2002 10:08 pm

am un ghiul, un lantz si o cruce (nu cruciulitza... e cruce :D - ca e maricica si faina rau) toate din aur, primite cadou de la parinti la 18 ani.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Oct 01, 2002 10:39 pm

Am purtat din clasa a 8-a pana anul trecut 2 cercei in urechea stanga. Toata lumea mi-a sarit in cap ca de ce mi i-am scos dar pur si simplu ma plictisisem de ei.

Momentan ca accesoriu nu mai am decat un ceas. In rest nimic.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Mar Oct 01, 2002 10:49 pm

Eu port o pereche de cercei de aur cu pietricele albe, foarte frumoshi. Un ceas argintiu, CK, cu cadranul in forma de sector de cerc, si mai port un medalion cu margelutze din lemn de santal in doua culori, cum sunt acum la moda, pe care l-am primit de ziua mea de la doua colege.
Aaaa sa nu uit si de inelul de argint, pe care-l port pe degetul mijlociu pentru ca e cam mare :D
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 01, 2002 10:52 pm

Vad ca toata lumea zice de ceas. Parca era vorba de bijuterii .
Va zic si eu ca port un superb Casio G-Shock ,mare si butucanos . Nu l-ash da pe nici un alt ceas. Imi place ca e din cauciuc si nu il simt rece pe mana . Fac si baie cu el . E un G-Shock clasic ,de la mijlocul anilor 90 .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Oct 02, 2002 12:22 am

Eu port un lant subtire din aur(primit cadou tot la majorat) shi ceasul de care nu ma despart niciodata shi ptr care am umblat juma de bucuresti k sa ii iau curea.A shi uneori mai bag la gat shi un soare micutz din tinichea(cred) atarnat de un sunur negru ,pe care l-am gasit pe strada in Amsterdam.:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Mie Oct 02, 2002 1:23 am

eu port un lantzishor subtzire de aur , care are ca medalion doi delfini, cercei de aur cu nishte pietricele micutze albe, la mana dreapta am un inel cu pietricica roshie si o bratzara din aur alb si aur galben, la mana dreapta am doua inele din aur si o bratzara din piele si aur. ceasul meu cel dragutz s-o stricat ...;P
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Superba Oana » Mie Oct 02, 2002 1:55 am

am un lant de aur cu o inimioara dar il mai alternez cu unul din argint pana sub buric....
cercei din aur ( doua bilute) .aveam initial 4 gauri in urechi dar 2 s-au inchis acum vreun an...
am un inel din argint cu o inimioara pe mana dreapta si unul de un centimetru 1/2 latime cu o floricica , pe mana stanga (asta e cam lat.....)
o bratara din argint cu inimioara in dreapta si un ceas swatch skin in stanga
mai am un cercel cu o floricica ,in buric si cam atat (cred)
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mie Oct 02, 2002 6:38 pm

mai da numai aur poarta lumea? nimeni nu mai poarta doar argint? eu acum un an eram pe aur dar m-am plictisit de el

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Oct 03, 2002 12:18 am

eu port aur din lipsa de argint(adica mi-am uitat toate bijuurile de argint La Focsani,intr-un pahar din vitrina)

ps: cine era cu lantul cu frunza de artar??frunzulitza de la gatul meu in acest momet e de un verde smarald foarte frumos,care in lumina imprumuta nuante de turcoaz-albastru de safir-lila
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde tre » Joi Oct 03, 2002 1:12 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Vad ca toata lumea zice de ceas. Parca era vorba de bijuterii .
Va zic si eu ca port un superb Casio G-Shock ,mare si butucanos . Nu l-ash da pe nici un alt ceas. Imi place ca e din cauciuc si nu il simt rece pe mana . Fac si baie cu el . E un G-Shock clasic ,de la mijlocul anilor 90 .


mie nu-mi plac ceasurile care nu-s din metal pt ca tocmai, imi tin prea cald in zona respectiva.

am un 'cortebert' (nu radeti, swiss made) gri-sidef asa discret, cica e din titan carcasa si geamul din nu stiu ce chestie super-rezistenta la zgarieturi, analogic, cu cronometru (ca am obiceiul sa-mi cronometrez drumurile si sa fac si record ;)), data, alarma si mai e si water resistant pe deasupra si are 2 (doua) baterii. partea proasta e ca e un pic cam greu.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

uof-topic

Mesajde MiG29 » Joi Oct 03, 2002 1:24 am

Tree cool geamu ala rezistent la zgariere &stuff e geam din safir.... shtiu asta k am shi io un RADO DiaStar scratchproof da nu il port k e prea select ptr mine....ma multzumesc cu Swatch Ironyu meu la cre am schimbat 3 baterii shi 3 curele so far(in 4 ani e bine zic io)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Oct 03, 2002 1:29 am

mig29 nu-i bine ;). eu in aproape 2 ani nici macar bateria n-am schimbat-o ;).

poza cu ceasu' \/
Fişiere ataşate
ceas.jpg
ceas.jpg (23.84 KiB) Vizualizat de 7681 ori
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Oct 03, 2002 1:41 am

tre cool pai tzinand cont k io am dat pe ceasu ala 60$ io zic k e bine...de exemplu RADO-u care a costat de 10 ori mai mult il am din 99 shi nu am umblat de loc la baterie
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Oct 03, 2002 1:47 am

Poza cu swatchu n-am k nu am gasit pe net...am gasit in schimb una cu rado-ul \/
Fişiere ataşate
rado.jpg
rado.jpg (8.8 KiB) Vizualizat de 7655 ori
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Joi Oct 03, 2002 2:02 pm

In afara de ce port acum, mai am:
1 inel de aur foarte finutz, un inel de argint cu pietricele.
2 lantzishoare de aur, unul de argint, si unul de tinichea, pe care nu-l port.
Mai am o bratzara din aur, care are o bilutza cu multe pietricele albe, inca o bratzara de aur putin ondulata, si inca una de argint primita de la o prietena.Am multe din lemn si ceramica.
Cercei: pana la varsta de 15 ani am purtat cercei de aur in forma de bobitze, dar am vazut ca toate fetele poarta altfel, mi i-am schimbat.Am purtat tot felul de tinichele si am facut rana de la ei, o vreme n-am purtat deloc, apoi mi i-am luat pe cei actuali.
Ca medalioane am: doua cruciulite: una de argint cu o piatra rosie in mijloc si una gri-argintie(imi scapa numele); o inimioara dintr-o piatra maro, alta inimioara din argint, pictata, si mai am si un ,,E'' de mana, din aur.

Si cam atat. Nu suport tinichelele!
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde JaJa Beens » Joi Oct 03, 2002 9:32 pm

Eu port un lantisor de argint cu o cruciulita tot de argint cu pietricele albe. Cum ceasul e cam singurul accesoriu barbatesc am o colectie destul de bogata: un ceas metalic analogic de duzina care il am de vreo 2 ani (si de atunci numai p-asta il port), un ceas sport casio made in japan care il mai port cand ma mai duc la munte sau la munci agricole :p, un ceas Helvetica (made in swiss) care are vreo 30 de ani, un ceas metalic analogic cu cronometru (seamana cu al lui tre cool) si un rolex prmit de la tatal meu. piesa de rezistenta e un ceas de buzunar mostenit de la bunicul meu.
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Oct 04, 2002 2:29 am

Initial trimis de MiG29
Poza cu swatchu n-am k nu am gasit pe net...am gasit in schimb una cu rado-ul \/


imi plac si ceasurile elegante ca rado sau tissot, insa prefer unul ceva mai sportiv gen swatch, certina sau al meu ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Vin Oct 04, 2002 8:09 am

Eu port si argint si aur alb...obisnuiesc sa imi schimb bijuteriile in fiecare zi..niciodata nu imi lipseste ceasul..cand m-am intors din Grecia am venit si cu doua ceasuri superbe D&G..cam 2 inele,un lantisor de argint..rareori bratara...sa nu uit de ochelari de soare..cam atat :)

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Oct 04, 2002 3:57 pm

Tre Cool ..pai shi mie imi plac tot ceasurile mai sport...de aia port numa Swatch-u....a shi am uitat sa spun k mai am un ceas marca Troika(e facut in Germania,nu in....Rusia:D) care este foarte greu...dar are un ceas analogic normal shi pe deasupra are un ecran special(ceasul se cheama Magic Screen) unde apare timpul in formt digital+alarma,ora pe glob,agenda telefonica,memo ...etc)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 04, 2002 4:21 pm

Mig-ule...cum am uitat sa itzi spun ?

Am un ceas Slava aniversar !

E auriu..si scrie pe el la mijloc...40 let pobedi (cu caractere rusesti,bineinteles) ...adica 40 de ani de la victorie !

Si are o stea rosie ! Are cifre romane ! Iar jos ..scrie Cdelano b CCCP ! (cred ca aici nu e nevoie de traducere :D )

Mi l-a cumparat tata de la rusi ....acum ceva vreme !

Nu il dau nici pe 5 Seiko !
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Oct 04, 2002 8:03 pm

Eu nu prea port bijuterii... Nu stiu, nici nu imi plac exagerat de mult... Cateodata, la ocazii, port cerceii mei cu briliante, primiti de la mama. Mai port si un inelus foarte micut, o bratarica din aur galben, un medalion cu scorpion (zodia mea), din cristal si aur galben, sau un medalion cu o soparla, din aur alb, primit cand eram eu micuta... Ceasul meu este din Turcia, mi l-a cumparat tata, dar nu stiu exact cum se cheama... E foarte misto... Well, that's all folks!
Kayla
 

Mesajde Casual » Vin Oct 04, 2002 9:16 pm

Eu port un ceas CK auriu dreptunghiular, un pic deformat ca un S, cu cadranul dreptunghiular si alb, de 500DM, adus din Germania de un prieten.
Mai port o bratara din margele de turcois, tot din Germania si un lantisor din aur de care atarna o inimioara din aur cu un Cupidon din argint.
Am cercei din aur in forma de spirala cu multe pietricele albe.
Casual
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 04, 2002 8:41 pm

Mesajde tre » Sâm Oct 05, 2002 12:16 am

casual, ceasu' e facut ca sa masoare timpu' precis si sa arate bine.... nu-i facut sa fie scump si sa scrie ck, dolce & gabbana, botezatu, janine sau mai stiu e u ce pe el...

mama ce ma enerveaza astia cu ceasuri scumpe da' inutile!

in fine, te iert daca-mi zici ce marca e ceasu' ala...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Casual » Sâm Oct 05, 2002 9:30 am

Ceasul e Calvin Klein si merge foarte bine.
Ce daca-i un ceas scump? E foarte frumos si in stare de functionare.
Casual
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 04, 2002 8:41 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Oct 05, 2002 12:37 pm

mmda... Si ceasul meu e CalvinKlein, dar am dat numai 130.000 lei pe el, acu' 2 ani cand l-am luat. :D
Stiu eu ce fel de ceas are Casual...
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Sâm Oct 05, 2002 3:26 pm

argintul este de mare efect la gat sau ca bratara. ceasul casio G-shoc, lafel. insa cel mai important accesoriu ce il port este cutiuta cu foite :D & stuf.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori