spelunci si bombe

spelunci si bombe

Mesajde SOD » Mie Oct 09, 2002 9:55 pm

din categoria barurilor fac parte si "stabilimentele" susnumite,care,fie vorba intre noi,mie imi sunt foaret dragi :D.
cine nu a baut intr-o bomba nenorocita,intr-o crasma de cartier,inseamna ca a lasat viata sa treaca pe langa el.amintiri placute am din asemena locuri.bere la litru,rom ordinar si vodka genocid de 3500 jumatea,batai si cafturi de cheflii,ciorbe de burta cu gust de ciorapi nespalati.he,he,he,ce vremuri!

MATOLU'
o asemena crasma era si MATOLU' din Regie,careia ii dedic urmatoarele randuri.
crasma asta a vazut zeci de randuri de studenti ,si nu numai,plecand matoi,lati ,beti turta de acolo.a fost arena unor batai ca in 7 Pacate,locul unde iti trageai gagica sau primeai eject de la ea.valuri de bere Gambrinius au curs prin paharele mici si jegoase de acolo.sute de milione de lei au fost pierdute de bietii studenti la masinile de poker automat,masini care cred ca erau "facute".
acum nu mai e!au daramat-o ticalosii!unde mai bea politehnistul bucurestean?
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 09, 2002 10:55 pm

Spelucile si bombele sunt mai rafinate decat cele mai de clasa baruri si cluburi .
In speluci si bombe oamenii nu se uita la tine cum esti imbracat , ce celular ai , sau daca portzi ceas de marca.
In speluci si bombe eu ma simt cel mai bine. Berea este ieftina si compania este placuta. Ma simt bine intre oamenii de jos ce beau in aceste locuri..deoarece si eu fac parte dintre ei .
Si daca ar fi sa tragem cu urechea la ce discuta vecinii nostrii de masa ,cei din bombele cartierelor poarta dicutzii mult mai interesante decat figurantzii din cluburile asa-zise selecte.

Nu imi este rusine si recunosc. Sunt un om ar carciumilor mizerabile din mahalalele Bucurestilor.

Bineinteles ..pe primul loc este Fanutza. Am scris despre ea o gramada. Asa ca nu mai scriu. (sper ca ma tinetzi minte postul meu "Oda pentru Fanutza" . O sa incerc sa il caut si sa il mai postez o data si aici)

Si mai sunt prin unele locuri..niste terase improvizate in curtzile oamenilor. Si alea imi plac foarte mult.

Aliosha....daca ai chef povesteste despre Nea Ghitza si Casandra. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Joi Oct 10, 2002 4:49 pm

SOD,din pacate nu mai exista MATOLU.cate betii am tras anu trecut pe acolo....;M ....aveau un vin din'ala de paie la borcan.din pacate acu se construieste acolo nu stiu ce draq.dar exista exact vis-a-vis (peste dambovita) o spelunca(langa P6).care se respecta in continuare.cele mai mici preturi din regie.la bere,vin,vodka si toate natiile de lichioruri si lichioare.e misto ca vin rockeri cam in fiecare seara.e misto ca isi mai aduc si chitarile cateodata.e nashpa ca la sfarsit se lasa cu batalie.de aici,in schimb,toata lumea pleaca beata.nu prea am vazut pe cineva sa plece treaz de acolo.si e plin mereu.acum a venit frigul si e in aer liber.asta e nasol.;M =D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 4:53 pm

o stiu ma si pe aia.nu e cu copertina albastra cu Gauloise?
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Joi Oct 10, 2002 4:56 pm

nu cred ca are copertina.iete ca ma duc si ma uit si o sa-ti spun.m-ai facut curios.de obicei cand intru acolo nu ma uit in sus,iar cand ise nu mai vad nimc.;)
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Vin Oct 11, 2002 6:54 am

nu e aia.aia eo terasa de lux.spelunca are un acoperis de tabla ruginita.;)
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde as xxl » Vin Oct 11, 2002 7:27 am

mai oameni buni, Motanul Negru mai este ?

legat de bombe, cea mai pitoreasca mi se pare BRATES - in statia tramvaiului 5, la intersectia Sos Pantelimon cu Bd. Ferdinand. Plus toata zona Stefan Furtuna noaptea ;) !
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Oct 11, 2002 1:18 pm

popaline,stiu ma de care zici.pe vremea mea i se spunea "la triunghi".avea si shaworme si ciorbe de sub burta si mai multe feluri de bautura-trotil.
oricum,e o pocnitoare ordinara,d'aia in care poti sa-ti bei mintile.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Sâm Oct 19, 2002 8:36 pm

SOD,la triunghi e alta.aia e altfel.intre clubul MAXX si caminul P6 se afla o alee(sa-i zic asa).si pe partea dreapta e o terasa cu vreo 10 mese(din-alea de patru persoane).nu stiu cat de veche e terasa aia.nu stiu daca era cand erai tu prin regie.betii placute in continuare!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Sâm Oct 26, 2002 10:47 am

si la noi in satuc a existat asa ceva... se numea LA BARACA ,pentru era o baraca muncitoreasca dotata cu licori pentru pescari si muncitori...acum vreo 2 ani ,patronii au inaltat o cladire...si baraca a disparut,din fericire atmosfera este aceeasi....votca la 7 mii suta....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde marian jan » Dum Oct 27, 2002 4:33 pm

7 mii suta?!!?ne dai si noua adresa?

in regie,o terasa care a devenit mai nou cuibul AA este cea de la P19.e plin in fiecare seara acolo.chiar daca e f frig,vodka e caloriferul fiecaruia.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Dec 07, 2002 6:20 am

in periplurile mele prin tzara am vazut una din cele mai jegoase bombe din lumea asta: le noir din bucuresti.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Lun Dec 09, 2002 1:01 pm

in rafinatul meu cartier -rahova- exista o spelunca cum nu s-a mai vazut alta...se numeste "cuibul randunelelor (sau randunicilor...)".gasesti acolo tot ce vrei...desi e foarte imputita toti ospatarii sunt imbracati foarte elegant...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde afra » Vin Ian 03, 2003 7:33 pm

O bomba careia i se spune restaurant este "Magura"-langa facultatea de constructii. Este deschisa de foarte multi ani.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Mie Ian 22, 2003 3:19 pm

Pai, voi vb de bombe in care merg numai bosorogii(sorry Moshule!)si nu va mai ganditi si la liceeni....Asadar, un local foarte indragit de elevii lic Hermann Oberth si C.A Rosetti si chiar de studentii de la A.S.E este....MISTER BIG,un local care seara pana la 9 are muzica rap, R&B si, mai rar house iar dupa 9 e STRIPTEASE...:-:
sO,ENJOY...
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 23, 2003 1:50 am

Ce zici tu ,felino..nu e spelunca si nici bomba. Este un local pentru pustii cu aere din ziua de azi.
Ma faci sa rad. Spelunca unde se baga rap. :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde andrei007 » Sâm Mar 15, 2003 5:13 pm

Suna bine felino! Unde-i barul asta de care zici tu?
andrei007
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 14, 2003 12:33 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde SOD » Dum Mar 16, 2003 5:38 am

am fost in seara asta la localul Pirahna,situat in regie,despre care s-a mai discutat in acest forum.nu prea stiu ce e,spelunca saubomba studenteasa!e mai degraba un hibrid mai spalat!nu mai fusesem de 3-4 ani,cand era o mizerie acolo!mese d'alea mari de cantina,2 mese de biliard obosite,betivi de toate facturile........

azi,am gasit locul schimbat in bine!lume multa,agitatie!inteleg ca vara au o terasa traznet!la vara o sa facem subiect de terase!hehehehe!ce vremuri.........
in sfarsit,m-au cuprins amintirile!pareri de al fata locului!locatie placuta,aranjata studentesc,poate un pic cam inghesuit,acvarii uriase cu pesti pirahna,un teraniu cu o iguana,verdeatza!sistem de ventilatie prost,servire execrabila!ospatarii sunt draguri dar sarlatani,iar bucatarii se cred haiduci!iau de la clienti si-si dau lor!de mancare nu exista decat 4 sortimente de felul 2!cam hilar,nu?
budele sunt situate in afara unitatii,iar daca ai o pisare mare de tot si e aglomerat,pana iesi poti exploda!

cu toate bilele negre pe care le are,este totusi un excelent local studentesc cu pretentii de club!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Dum Mar 16, 2003 10:10 pm

SOD,data viitoare ne imbatam rau de tot si promit ca o sa-ti placa!:D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Nosferatu » Lun Apr 21, 2003 10:38 pm

Ba fratilor acuma am intrat si eu prima data aicishea si-mi place rau de tot ca vorbiti de circiumi. Pai cind eram eu in Romania (am plecat in 89) nu exista circiuma in tot Bucurestiul ala sa nu fi fost. de la cele mai josnice bombe pina la cele de lux. Eram clientul lor si din banii mei cred ca au construit aia de la Vin-Alcol (asa se numea inteprinderea de fabricarea bauturilor alcolice atunci) sedii si-au facut vile si masini.
Eu sa stiti ca va invidiez si-mi plouan-gura cind va aud pe acilea. Voi aveti noroc mare bai ca acum este plin Bucurestiu ala de tot felul de circiumi si spelunci si puteti sa beti pina face-ti DERO la gura, ca pe vremea mea te aruncau javrele alea de hotzpatari la ora 10 seara afara ca inchideau.
Mai povestiti fratilor de circiumi ca-mi place la nebunie. La vara o sa vin 3 saptamini la Bucuresti si am un chef nebun sa ma fac manga in prima bomba care-mi iese in cale. sa-mi aduc aminte de vremurile bune. ce figuri si bashini cluburi exclusive pub-uri si prostii din astea. mai misto ca intr-o bomba unde se vinde votka (ultimu drum) la cana nu este.
Nosferatu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 21, 2003 10:28 pm
Localitate: Suedia

Mesajde Nosferatu » Lun Apr 21, 2003 10:59 pm

Mama ca mi-am adus aminte.......
Ce am facut anu trecut la un night club pe la Bariera Vergului (nu stiu daca asa-i zice si acuma)
Este acolo un local de-i spune Un milion de dolari. M-am dus ziua sa vad care-i atmosfera am halit o ciorba de burta la terasa si am baut vreo 2 sticle de vin, mi-a placut era frumos nu era asa multa lume si am intrat sa vad cum este la night. Bineinteles ca era inchis da am vazut localu. Il intreb pe sefu de acolo, domnule la ce ora deschideti? pe la 11 zice el. Atunci rezerva-mi un separeu ca vreau sa fac paranghelie in seara asta.
Am luat doi vechi tovarasi cu mine, faceau figuri ca sa vezi Nosferatule ca nu avem bani ca sintem amariti, lasa ba le zic eu mergeti cu mine platesc io.
Cind am intrat acolo nu era nici dracu. Era vreo 11 jumate. Nici dracu nu era. Noi eram singurii. Sa fi vazut fratili meu cum se ridica de pe fotolii dintr-o data vreo 15-20 de cumetre una si una de am paralizat nu altceva. Toate erau frumoase foc si in lumina aia le vedeai printese nu altceva. Ii zic lu unu dintre preteni du-te nepoate si schimba 300 de euroi in bancnote de cite o suta de mii sa avem sa le bagam la fete la tzitze si la slipi. Vine cu ditai teancu cit o caramida. iau caramida din mina lui si sa ma fi vazut frate in mijlocu lor cu sticlele de sampanie cum spumegau printre tzitzele lor. Se adunasera toate peste mine m-au dezbracat acolo i-am zis lu patronu, ia de acilea 2 sute de euroi si inchide ca si asa n-ai clenti. gata sefu sa traiti inchid cum sa nu. ce circ am facut acolo in noaptea aia voi tine minte toata viata. Mama si ce fete frumoase toate lungi in craci si tzitzoase, le-am dat toti banii care-i aveam la mine vreo 1200 de euro m-a costat toata distractia da s-a meritat. Am luat si vreo 3 cu noi acasa de am tinut-o pina a doua zi de dimineata.
Ce viata Doamne dumnezeule este in Romania este ceva de speriat. daca ai bani esti rege !!!!!!!!
Nosferatu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 21, 2003 10:28 pm
Localitate: Suedia

Re: spelunci si bombe

Mesajde cubu » Mie Apr 23, 2003 4:46 pm

Initial trimis de SOD

[B]MATOLU'

o asemena crasma era si MATOLU' din Regie,careia ii dedic urmatoarele randuri.
crasma asta a vazut zeci de randuri de studenti ,si nu numai,plecand matoi,lati ,beti turta de acolo.a fost arena unor batai ca in 7 Pacate,locul unde iti trageai gagica sau primeai eject de la ea.valuri de bere Gambrinius au curs prin paharele mici si jegoase de acolo.sute de milione de lei au fost pierdute de bietii studenti la masinile de poker automat,masini care cred ca erau "facute".
acum nu mai e!au daramat-o ticalosii!unde mai bea politehnistul bucurestean? [/B]


Da!!! In Matolu' m-am imbatat prima oara cand am venit in Regie in '96... Daca tot zici ca ai fost pe acolo, mai tii minte vodka "Magic"? Si pe barmanul ala, "Piticu'"? Mama, mama ce mai luam "pe caiet" de la ala... A ramas pe acolo pana la sfarsit, pana i-au daramat... Batai erau garla, ca in western-uri, personal am vazut oameni zburand prin geam!!! Pe bune!!! Si mai era o tanti muta care vindea seminte... Si matura de pe jos cojile... Venea, "ii faceai comanda", si ti le tura direct pe musama... Mai tarziu s-a mai "stilat" cica, au pus lambriuri si erau bancute de lemn... Stateam si ma uitam la cati bani am "investit" acolo... Cred ca-mi luam Dacie cu banii aia... SI LA UN MOMENT DAT CHIAR TE SERVEAU LA MASA!!!
Politehnistul " bucurestean" si fara bani bea acum la tereasa de care zice marian jan... Noi ii spunem "Pish Pit"... E numai roacheri pe acolo... Poate semnam un tratat de buna vecinatate acolo candva... A? Ce zici, SOD?
Initial trimis de SOD
popaline,stiu ma de care zici.pe vremea mea i se spunea "la triunghi".avea si shaworme si ciorbe de sub burta si mai multe feluri de bautura-trotil.
oricum,e o pocnitoare ordinara,d'aia in care poti sa-ti bei mintile.

Si acum tot "La triunghi" ii zice... Asta e alta...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Mie Apr 23, 2003 5:31 pm

Initial trimis de SOD
am fost in seara asta la localul Pirahna,situat in regie,despre care s-a mai discutat in acest forum.nu prea stiu ce e,spelunca saubomba studenteasa!e mai degraba un hibrid mai spalat!nu mai fusesem de 3-4 ani,cand era o mizerie acolo!mese d'alea mari de cantina,2 mese de biliard obosite,betivi de toate facturile........

azi,am gasit locul schimbat in bine!lume multa,agitatie!inteleg ca vara au o terasa traznet!la vara o sa facem subiect de terase!hehehehe!ce vremuri.........
in sfarsit,m-au cuprins amintirile!pareri de al fata locului!locatie placuta,aranjata studentesc,poate un pic cam inghesuit,acvarii uriase cu pesti pirahna,un teraniu cu o iguana,verdeatza!sistem de ventilatie prost,servire execrabila!ospatarii sunt draguri dar sarlatani,iar bucatarii se cred haiduci!iau de la clienti si-si dau lor!de mancare nu exista decat 4 sortimente de felul 2!cam hilar,nu?
budele sunt situate in afara unitatii,iar daca ai o pisare mare de tot si e aglomerat,pana iesi poti exploda!

cu toate bilele negre pe care le are,este totusi un excelent local studentesc cu pretentii de club!


Nu stiu daca ai fost acum doi ani in Piranha... Ieseau niste cantari misto... Parca erau martea si joia, nu mai stiu... Oricine putea sa ia o chitara si sa cante, era ca un fel de concurs... Cu sponsori, cu tot tacamul... Se umplea barul de oagari. Cantau acolo si niste prieteni de-ai mei care au trupa. Unul din ei facea si sunetul... O sa vezi de ce-ti zic asta... Pentru ca patronul a facut bani grei, deoarece avea vanzare si preturile nu erau chiar asa mari... Dupa ce a strans o gramada, si-a facut terasa aia si scena, unde vara sunt concerte... A cantat si Cargo acolo anul trecut... Ma rog, chestia e ca patronul si-a bagat p**a in tipul ala care facea sunetul (si nu numai), acum e patron de pub, ce vrei... Si au marit si preturile, asa ca de la o vreme majoritatea care se duc pe acolo sunt de-astia care vor sa se sparga in figuri... Cand ma gandesc cuma arata Piranha in '96: o baraca imputita, mai jalnica decat Matolu'...

Traiasca Pish Pit!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Mai 05, 2003 1:08 pm

in brashov: livada shi britania
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Mai 05, 2003 1:12 pm

Initial trimis de Nosferatu

Este acolo un local de-i spune Un milion de dolari...... Atunci rezerva-mi un separeu ca vreau sa fac paranghelie in seara asta.
Am luat doi vechi tovarasi cu mine, faceau figuri ca sa vezi Nosferatule ca nu avem bani ca sintem amariti, lasa ba le zic eu mergeti cu mine platesc io............le-am dat toti banii care-i aveam la mine vreo 1200 de euro m-a costat toata distractia da s-a meritat. Am luat si vreo 3 cu noi acasa de am tinut-o pina a doua zi de dimineata.
Ce viata Doamne dumnezeule este in Romania este ceva de speriat. daca ai bani esti rege !!!!!!!!


io cred ca tu, de fapt, ieshti in chitila, da' tzi-ar fi placut sa fi in suedia. cam pute a vrajeala d'aia de om sarac, da' cu vise multe ce abureshti tu p'acolo cu miile de euro...
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iul 07, 2003 1:05 pm

daca a venit vorba de bombe pentru studenti: in fata la ASE era un barulet de cartier, nu stiu cum se chema, noi ii ziceam "La garaj" ca asta era un garaj. bere ieftina, votca era 10 mii suta de stalinskaya. am facut acolo multe cursuri si seminarii. Anul trecut l-au schimbat astia in Xerox...p@@a mea de parca nu erau destule prin romana.
o alta super bomba in care am fost, se afla langa piata gemeni. in mijlocul terasei e un dragutz de canal, care taman cand am fost eu sa beau o bere dupa un examen picat :rolleyes: a inceput sa puta de m-a epilat in nas :D
oricum subsscriu la parerea generala : bombele astea au un scop educativ si merita sa bagi banii in ele
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde sekasewu » Lun Apr 26, 2004 4:18 pm

pe langa bombele "propriu zise" de care vorbeati, Piranha e acum lux. Sa vedeti in ce impresii ne trateaza sclavu ala de chelner daca stam 7 la masa si nu comanda decat 6. deja si-au luat lumea-n cap de cand au marit pretu la ciocolata calda :D . Dar care stiti fosta bomba "Island" de pe 1 mai? Acolo venea tot liceul Vianu la baute. Bomba in adevarata putere a cuvantului: mese de bere (din lemn), aparate de-alea "facute", bautura pt toate buzunarele: de la vodka Tarash pana la Premiat si alte cele. Cand a daramat-o Basescu a fost zi de doliu in Vianu...
Avatar utilizator
sekasewu
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mar Apr 27, 2004 1:23 pm

dupa o bauta la garaju de langa ase,am plecat cu un prieten in regie.el a adormitd pi piron,iar eu in metrou.tocmai facusem intrecere cu un rus la vodka.'tu-i cserocsu-n gat.

pese : pish pitu din regie a fost de mare angajament saptamana asta.cam frig,da' mere.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Mar Apr 27, 2004 4:31 pm

Aoleu, ce vremuri, studentia! Pacat ca s-a incheiat de 4 ani deja! Io, ca aseist, beam la garaj (acu aud ca e serox), la bombonica (acu e Ford, sau nustiuce reprezentanta auto), la casata (acu e everest), la scriitori si la 133 (nu stiu cum ii zice, pe Dacia, vizavis de strada cu pasapoartele). Uite ca 3 din 5 n-au mai supravietuit!
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde fahrenheit » Mie Mai 12, 2004 2:22 pm

Cine isi mai aminteste de Cecenia- actualul Azteca? Intr-o iarna beam acolo bere Hercule si ningea inauntru.O spelunca misto, cu terasa in curte si preturi muncitoresti e La Piticu, pe langa parcul Voinicelul. In apropiere de Liceul Dante se afla o alta minunata bomba, poreclita La Ceausescu, din cauza portretului plumbuitului care troneaza la loc de cinste.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron