Localuri cu specific

Localuri cu specific

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 11, 2002 12:02 pm

Domnii mei ,caut de ani de zile un bar cu Karaoke ! D'ala cum am vazut eu prin filme ,de vine cine doreste si canta in fatza intregii asistentze.
Mi-ar placa sa incerc sa cant si eu asa , in sistem Karaoke.

Exista asa ceva in Bucuresti ?

Iar eu am sa va recomand un local cu specific...sport ! :)
Se numeste Matt's Sport Pub si se afla la intersectia Bulevardului Nicolae Grigorescu (fost Salajan) cu Liviu Rebreanu. Mai exact,pe diagonala cu Posta Titan.
Este un pub dedicat iubitorilor sportului. Peste tot in local sunt atarnate tricouri cu ehipe celebre de basket , fotbal ,hockey sau fotbal american. Manusi de box,mingii,casti si chiar o bicicleta.
Plus postere uriase cu sportivi . Pe un poster am regasit toate castile de portar din National Hockey League.

Are mese de lemn destul de fistichii. Scaune tot din lemn. Peste tot in tavan sunt agatate televizoare ,pe care se tranmite numai si numai sport. Cand nu sunt meciuri sau competitzii LIVE , televizoarele merg pe Eurosport.
Au toata gama de bauturi...de la whiskyuri super fine , tequila si coniac ..pana la bere,vin si nectar. Si daca suntetzi flamanzi are si mancare : ciorbe ,fripturi,pizze,shawarme.
Pretzurile medii spre mari.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

localuri cu specific

Mesajde SOD » Vin Oct 11, 2002 1:15 pm

Moshule,ia de colea.

1.baruri cu karaoke : Tandarica(permanent),Twice(miercuri) si Onx(ocazional)
2.sport's pub : Club Champion's (in incinta Marriot),Astra Club(pariuri sportive & stuff - au o gramada de sedii).

daca mai vrei ceva,spune!
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 11, 2002 1:33 pm

Itzi multumesc SOD , dar eu nu stiu unde sunt localurile alea de ai zis tu !
Eu nu sunt un om umblat prin centru capitalei ,asa ca nu prea stiu. Toata viatza mi-am petrecut-o in mahalaua mea.

Si te rog sa mai imi spui baruri cu specific : strip-tease. Adica..sa intru fara sa platesc intrarea , sa beau o bere...si sa vad in timp ce beau berea..fete in tzatzele goale.
Asa cum am vazut eu in filme la americani.

Eu stiu unu care se afla la mine in cartier , la Bariera Vergului . Se numeste Million Arts . Sau ceva de genul asta. E destul de luxos..si nici nu e foarte scump . Iar fetele sunt frumoase ,sa nu credetzi ca sunt tiganci din bordelurile aflate in imediata apropiere.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde as xxl » Vin Oct 11, 2002 2:02 pm

tandarica e la parterul teatrului de papusi cu acelasi nume. adica in piata Lahovary. daca tot nu stii, e acolo unde intoarce 331 (hotel Dorobanti)
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde dinu » Vin Oct 11, 2002 2:11 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Si te rog sa mai imi spui baruri cu specific : strip-tease. Adica..sa intru fara sa platesc intrarea , sa beau o bere...si sa vad in timp ce beau berea..fete in tzatzele goale.


Excess, in regie, miercurea sau joia (n-am mai frecventat de mult).
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde RooT » Vin Oct 11, 2002 3:34 pm

ONX e exact la ieshirea din P16 ... tre sa shtii mah ca doar ai fost p-akolo... PS pe langa karaoke .. se mai danseaza shi pe mese .. :D
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Mie Feb 19, 2003 10:05 pm

la noi s-a deschis un local irish pub cu muzica si atmosfera specific irlandeza. cum prietenul meu e barman acolo am fost mai des si imi place mult mai ales ca nu e prea costisitor
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde basstard » Mar Mar 25, 2003 1:11 pm

Moshule, daca vii la Sibiu sunt doo:
Rythm&Blues - luni si joi - lume multa, atmosfera faina
Absolut - marti - onanie pe fata, snobi, "realizatorul" canta 80% din timp
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

baruri cu specific

Mesajde fidelutza » Lun Iun 30, 2003 4:31 pm

Barurile cu karaoke ti le-au zis deja.
La sport as mai avea de adaugat unul: Sports & Spirits. E pe langa ASE la Romana. Si e decorat tot asa cu tricouri, cupe etc.
fidelutza
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iun 30, 2003 2:52 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Yabba » Vin Feb 27, 2004 8:08 am

bassplayer scrie:Moshule, daca vii la Sibiu sunt doo:
Rythm&Blues - luni si joi - lume multa, atmosfera faina
Absolut - marti - onanie pe fata, snobi, "realizatorul" canta 80% din timp



tre sa recunosc ca Rythm&Blues e belea. super atmosfera si super voci. pacat ca nu sunt cunoscuti de o casa de productie ca ar scoate ceva. singura faza nasoala la club e ca e super, da super MIC si stau prost, da PROST la capitolul aerisire.
in rest e mese
Life is like a box of chocolates, you’ll never know what you’re goanna get!
Avatar utilizator
Yabba
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 24, 2004 12:00 am

Mesajde VUX » Vin Mar 12, 2004 12:03 am

Am si uitat ca m-am inscris pe fanclub :w

Are cineva idee cam care sunt preturile pe la un irish pub?? Ma refer in special la bere.
"Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!" VUX@go.ro &VUX@Apropo.ro
Avatar utilizator
VUX
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 14, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Mar 12, 2004 10:43 am

in jur de 60k un tuborg si in jur de 120k un guiness
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde VUX » Dum Mar 14, 2004 2:00 am

hmm...cam scump pt. multi.
"Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!" VUX@go.ro &VUX@Apropo.ro
Avatar utilizator
VUX
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 14, 2001 12:00 am

Mesajde Einstein » Mar Mar 16, 2004 5:54 pm

Heheh...am langa blocul meu un baruletz fain cu 60k Guiness-ul
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori