Provocare

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Provocare

Mesajde Kausteeq Soda » Dum Oct 13, 2002 11:39 pm

Daca ati avea puterea sa faceti "curat" in muzica romaneasca, pe cine ati "elimina" si cum anume?
Kausteeq Soda
 

Mesajde Sorana » Mie Oct 16, 2002 12:03 pm

ar fi prea multi care ar trebui sa fie eliminati din muzica romaneasca, poate ca's prea radicala acum dar as elimina cam tot ce inseamna dance-pop-tip-top-mini-top, incepand de la Andreea B. A. C. D., Candy, Bambi, Blondy, Ackent, AnimalX...si terminand cu Amicii, Dolly, Molly, si care mai sunt din aceasta categorie
Dupa aceea as continua cu penibilele trupe de etno-dance(cu influente house, cu influente techno si alte asemena prostii): Ro-mania, Hora (care am inteles ca s-ar fi si desfiintat deja), K1 si restu' care nu le retin numele.
Alta categorie formatiile pseudo-rock: Voltaj care n-ar fi trebuit sa reapara sub acest nume in formula asta in primul rand, Holograf (pentru ca s-au denaturat), Karisma, Super-market care's dubiosi si nu stiu exact ce canta, Proconsul care calca pe alaturi din plin, Directia 5 (si astia's dusi cu duetele lor de 2 bani) si as mai adauga si Krypton da' imi e prea drag Razvan Fodor ca sa il elimin :)
cateogria latino: Fuego asta care-i tare dubios si draq stie ce "canta", "latin-loverul" Pepe, plus o gramada de d-soare care canta "latino" cate una, cate 2, cate 3, cate pot si ele.
Cum anume i-as elimina...nushtu' exact acum da' printr-o modalitate sigura si eficienta, sa nu cumva sa aiba sanse sa-si revina.
aaaa manelele sunt incluse la muzica romaneasca? evident ca manelistii ar fi primii eliminati, pentru ei exista tratament special-camera de gazare si dupa aceea injectia letala plus scaunul electric...
sadic, nu?
Sorana
 

Mesajde nikotin » Joi Oct 17, 2002 8:39 pm

Sorana, se pare ca ai elimina absolut toti cintaretii din romania !!!
Eu nu o sa fiu chiar asa de radical ! Desi..... :D:rolleyes: Ma rog... imi va ajunge un top10
1. Manelistii (mai groaznic nu exista)

2. Tip top minitop (dolly, ram tam tam, amici, bambi etc etc etc.....)(pt ca copii "cintareti" din romania sunt absolut insuportabili , dar nu numai ===> vezi piesa de asta vara de la proconsul cu aia mici nu mai stiu cum naiba ii cheama)

3. Anca (in mod special, pt ca am timpanu spart, si ca ma doare urecheacind aud melodia ei !)

4. Fuego (Latino ah ?) si alti pepe, si bosquito

5. EX-IT (aia care se uita la un calculator in videoclip)

6. Valahia (pt ca sunt extrem de vulgari si de penibili)

7. BUG Mafia (asta este hip hop ???)

8. Omul cu sobolani (Eu ma straduiesc sa nu ascult zgomot, si asta face zgomot in afara de a fi stupid ==> vezi sectiunea versuri bune a site-ului)

9. Zdob si Zdub (Desi sunt originali in videoclip, ma cam enerveaza !)

Si termin cu ...
10. Cristiana raduta (insuportabil.)

Iar in cea ce priveste metoda, eu as alege ceva simplu gen un accident de circulatie dubios... cred ca intelegeti ce vreau sa spun ! :a

Dar sorana, ma superi cu holografu ! eu ii consider unii dintre cei mai buni cintareti rock din romania !! Daca nu cei mai buni
Si imi place si voltaj'u !
nikotin
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 7:32 am
Localitate: in fata calculatorului

Mesajde catharsis » Joi Oct 17, 2002 8:52 pm

9. Zdob si Zdub (Desi sunt originali in videoclip, ma cam enerveaza !)

asta da motiv...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde nikotin » Joi Oct 17, 2002 9:09 pm

pai si de ce nu ? am vazut motive si mai stupide aici
nikotin
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 7:32 am
Localitate: in fata calculatorului

Mesajde Johnny_bz » Vin Oct 18, 2002 2:16 am

Initial trimis de nikotin

7. BUG Mafia (asta este hip hop ???)

Cu ceilalti nu eram nici eu de acord, dar B.U.G. Mafia?:no:

Astia+Parazitii=hip hop romanesc

Fara ei, in hip hop-ul romanesc nu raman decat niste copii dezaxatzi, care au prizat prea multa faina, shi cica canta si ei.
:silly:
Johnny_bz
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Joi Oct 10, 2002 12:23 am
Localitate: undeva prin Buzau

Mesajde nikotin » Vin Oct 18, 2002 7:57 am

Parazitii, fac hip hop de calitate cu versuri "bune" si un ritm interesant .
Bug nu--s in stare sa faca decit piese de tip "cine e cu noi striga hooo" sau "eu vin din pantelimon bucuresti";
nikotin
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 7:32 am
Localitate: in fata calculatorului

Mesajde Sorana » Vin Oct 18, 2002 12:27 pm

Initial trimis de nikotin
Sorana, se pare ca ai elimina absolut toti cintaretii din romania !!!
Eu nu o sa fiu chiar asa de radical ! Desi..... :D:rolleyes: Ma rog... imi va ajunge un top10
1. Manelistii (mai groaznic nu exista)

2. Tip top minitop (dolly, ram tam tam, amici, bambi etc etc etc.....)(pt ca copii "cintareti" din romania sunt absolut insuportabili , dar nu numai ===> vezi piesa de asta vara de la proconsul cu aia mici nu mai stiu cum naiba ii cheama)

3. Anca (in mod special, pt ca am timpanu spart, si ca ma doare urecheacind aud melodia ei !)

4. Fuego (Latino ah ?) si alti pepe, si bosquito

5. EX-IT (aia care se uita la un calculator in videoclip)

6. Valahia (pt ca sunt extrem de vulgari si de penibili)

7. BUG Mafia (asta este hip hop ???)

8. Omul cu sobolani (Eu ma straduiesc sa nu ascult zgomot, si asta face zgomot in afara de a fi stupid ==> vezi sectiunea versuri bune a site-ului)

9. Zdob si Zdub (Desi sunt originali in videoclip, ma cam enerveaza !)

Si termin cu ...
10. Cristiana raduta (insuportabil.)

Iar in cea ce priveste metoda, eu as alege ceva simplu gen un accident de circulatie dubios... cred ca intelegeti ce vreau sa spun ! :a

Dar sorana, ma superi cu holografu ! eu ii consider unii dintre cei mai buni cintareti rock din romania !! Daca nu cei mai buni
Si imi place si voltaj'u !


Holograf rock??? au fost vrei sa zici. Imi pare rau sa te anuntz dar de pe la "Ti-am dat un inel" incoace nu mai sunt rock plus ca se complac in a face melodii pentru Coca-cola si concerte cu accesul exclusiv doar femeilor, hai sa fim seriosi ca ei oricum nu mai sunt! Vrei ceva rock? ascult Iris, Cargo, Phoenix.
Cat despre Voltaj NO COMMENT, s-a discutat destul pe subiectul asta iar concluzia este: au instrumente dar nu le folosesc (ori din nestiinta, ori din comoditate), nu au un solist ptr rock, deci ce canta ei clar NU e rock (iar pop-rock e o prostie) Iti dau un sfat: asculta acel Voltaj(dinainte de '90) care a fost atunci tare bun. Actualul Voltaj ar trebui sa dispara in primul rand pentru ca au distrus un nume...
Sorana
 

PROCONSUL LA GUNOI

Mesajde Florin » Sâm Dec 07, 2002 2:56 pm

[quote]Initial trimis de Sorana
[B]ar fi prea multi care ar trebui sa fie eliminati din muzica romaneasca,si nu stiu exact ce canta, Proconsul care calca pe alaturi din plin,


sorana,nu crezi ca esti cam rautza?

chiar as vrea sa te aud cum motivezi dorintza ta de a elimina trupa proconsul din muzica romaneasca.

scuza-ma,dar eu te vad ca o victima a inculturii muzicale, care ne nimiceste mai rau ca CFR-ul
ESTI COOL
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 07, 2002 3:20 pm

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=4642&pagenumber=1

Si cand te gandesti ca forumul de mai sus este creat de acelasi user. Cu doua zile inainte de a fi creat asta! Care autocenzura mea este diferenta dintre aceste doua threaduri?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Sâm Dec 07, 2002 3:33 pm

Initial trimis de Sorana
ar fi prea multi care ar trebui sa fie eliminati din muzica romaneasca, poate ca's prea radicala acum dar as elimina cam tot ce inseamna dance-pop-tip-top-mini-top, incepand de la Andreea B. A. C. D., Candy, Bambi, Blondy, Ackent, AnimalX...si terminand cu Amicii, Dolly, Molly, si care mai sunt din aceasta categorie
Dupa aceea as continua cu penibilele trupe de etno-dance(cu influente house, cu influente techno si alte asemena prostii): Ro-mania, Hora (care am inteles ca s-ar fi si desfiintat deja), K1 si restu' care nu le retin numele.
Alta categorie formatiile pseudo-rock: Voltaj care n-ar fi trebuit sa reapara sub acest nume in formula asta in primul rand, Holograf (pentru ca s-au denaturat), Karisma, Super-market care's dubiosi si nu stiu exact ce canta, Proconsul care calca pe alaturi din plin, Directia 5 (si astia's dusi cu duetele lor de 2 bani) si as mai adauga si Krypton da' imi e prea drag Razvan Fodor ca sa il elimin :)
cateogria latino: Fuego asta care-i tare dubios si draq stie ce "canta", "latin-loverul" Pepe, plus o gramada de d-soare care canta "latino" cate una, cate 2, cate 3, cate pot si ele.
Cum anume i-as elimina...nushtu' exact acum da' printr-o modalitate sigura si eficienta, sa nu cumva sa aiba sanse sa-si revina.
aaaa manelele sunt incluse la muzica romaneasca? evident ca manelistii ar fi primii eliminati, pentru ei exista tratament special-camera de gazare si dupa aceea injectia letala plus scaunul electric...
sadic, nu?



Eu i-as elimina pe toti astia enumerti de Sorana, dar nu l-as ierta nici pe ala din Krypton, ba chiar l-as distruge printre primii. Si astia au facut la fel ca si aia din Voltaj. Pop-rock=cacat. Cat despre Holograf, niciodata nu au fost mai penibili.
Ala care zice ca Mafia e hh de calitate, nu stie ce vorbeste. Totusi, pe BUG nu i-as elimina, desi sunt penali.
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 07, 2002 3:46 pm

Sorana, chiar crezi ca Porcus si Prunus nu au stiinta in ei in ceea ce priveste instrumentele pe care le folosesc?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Dec 07, 2002 3:47 pm

Initial trimis de Johnny_bz

Astia+Parazitii=hip hop romanesc

Fara ei, in hip hop-ul romanesc nu raman decat niste copii dezaxatzi, care au prizat prea multa faina, shi cica canta si ei.
:silly:



;s
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Dec 07, 2002 8:37 pm

eu nici nu vreau sa ma gandesc ce-a prizat Johnny_bz asta...dar cred k totushi i se trage de la prea mult bot...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

........

Mesajde shmack » Lun Dec 09, 2002 11:42 am

8. Omul cu sobolani (Eu ma straduiesc sa nu ascult zgomot, si asta face zgomot in afara de a fi stupid ==> vezi sectiunea versuri bune a site-ului)

9. Zdob si Zdub (Desi sunt originali in videoclip, ma cam enerveaza !)




La ce s-a ajuns?Urasti o formatie pentru ca te enerveaza........pai si atunci ce ramane cu muzica , ca doar asta este motivul pentru care exista ........... Iar daca Omul cu sobolani fac zgomot ... eu chiar nu mai am cuvinte ..;P
mda.......:con:
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde Gavozdita » Sâm Dec 14, 2002 1:30 am

omul cu sobolani fac zgomot?hmmm...chestia asta e cam la fel de tampita ca si thread ul cu vama veche...anyway fiecare cu parerea lui(ei)
Gavozdita
 

Mesajde SharKana » Sâm Dec 14, 2002 9:12 pm

toti manelisti si cei fara voce(aprocimativ toti)
eu cred ca nu numai muzica romanesca este asa ,si pe plan international,toti raparii incepand cu ala cu fata de drogat(eminem)
ooooooaaaaaaauuuuu ce placere er fi sa nu-l mai vad pe prostonacul ala
SharKana
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Dec 08, 2002 11:58 am
Localitate: romania alexandria

PROSTONAC?

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 15, 2002 3:38 am

Initial trimis de SharKana
toti manelisti si cei fara voce(aprocimativ toti)
eu cred ca nu numai muzica romanesca este asa ,si pe plan international,toti raparii incepand cu ala cu fata de drogat(eminem)
ooooooaaaaaaauuuuu ce placere er fi sa nu-l mai vad pe prostonacul ala



Gresesti...asta iar tine de gusturi...dar crede-ma ca daca mergi intr-o zi pe strada si intrebi pe oameni despre Eminem , ce parere au ... mai mult de jumatate o sa iti spuna ca-l iubesc ,un sfert or sa spuna ca nu-l cunosc si un sfert ca-l asculta dar ca nu-l adora . Tu printre care te numeri ?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

...

Mesajde n3aGabitz » Lun Dec 16, 2002 11:29 am

eu asi halitorii de caca (ca mult apetit mai au) in care se includ "criticii" nostri de zi cu zi si binenteles, my love. CNA-ul.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde MasterGz » Mar Dec 17, 2002 1:40 am

Initial trimis de SharKana
toti manelisti si cei fara voce(aprocimativ toti)
eu cred ca nu numai muzica romanesca este asa ,si pe plan international,toti raparii incepand cu ala cu fata de drogat(eminem)
ooooooaaaaaaauuuuu ce placere er fi sa nu-l mai vad pe prostonacul ala


Mda...daca eminem e un prostanac ma intreb ce mare geniu oi fii tu. Mai bine o fata de drogat decat o minte de drogata. Du'te si culege niste porumb...
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Re: Provocare

Mesajde antirisC » Mar Dec 17, 2002 6:53 pm

Eu as infiinta un 'permis pentru a asculta muzica', cu scoala si examenele aferente. Ar include cursuri de istorie muzicala, limba romana, filozofie(asta pt a scapa de cantecele care nu spun nimic), buna purtare in concerte si cursuri practice de manuire a telecomenziilor pt. TV si radio. Printre examene as pune si unul de inteligenta.
Si eliminand astfel cererea scapam de oferta. Si bravo oricarei formatii/artist care ar supravietui.
antirisC
 

Re: Re: Provocare

Mesajde Noraxata » Mie Dec 18, 2002 10:34 am

Eu n-as elimina pe nimeni.
Noraxata
 

Mesajde Unregistered » Mie Dec 18, 2002 11:24 am

ok......si eu ma numesc tot SORANA dar nu sunt cea de mai sus!! si eu i-as elimina pe toti dobitocii pe care i-a enumerat colega, dar cu mici exceptii|: desi Razvan de la Kripton e un dulce eu tot as elimina trupa! repet trupa! pt. ca sunt de tot "rahatu" numei prima piesa e buna! asta cu cerceii ii jalnica ,iar duetul cu Corina Danila e cel mai nashpa posibil!!!! mai bine facea cu niste copii ca cei de la proconsul!!!!! ...ok...gata cu Kripton! nu i-as elimina insa pe cei de la Proconsul si pe cei de la Voltaj...mie imi plac...si gusturile nu se discuta!!!! dar hai sab o luam asa! "PE CINE NU ATI ELIMINA DIN MUZICA ROMANEASCA??????" no sa va vad aici!!!!
Unregistered
 

Mesajde KoRn_bitch » Mie Dec 18, 2002 4:44 pm

Initial trimis de baixinho
http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=4642&pagenumber=1

Si cand te gandesti ca forumul de mai sus este creat de acelasi user. Cu doua zile inainte de a fi creat asta! Care autocenzura mea este diferenta dintre aceste doua threaduri?


Ata ma gandeam shi eu ... o diferentza ar fi ca se numeste altfel ... da alta nu exista
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Vin Dec 20, 2002 11:29 pm

Ana lesko, chiar am ajuns sa ne cante toate fufele adunate de pe centura? mai bine 'sponsorul' ei ar da banii pe altceva
Unregistered
 

Mesajde omnem » Mie Dec 25, 2002 4:24 am

Hmmm:
Animal X- Nu canta dekt "mi-e dor de tine, te iubesc blablabla" au aceashi linie melodik la toate melodiile. ;a
3se-la fel ;a
O-ZONE- NO COMMENT ;a
Anna Lescko- alea-s melodii ? ;a
shi multzi multzi altzii
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron