Andreea a marturisit ca face mai tot timpul Playback

Forum dedicat fanilor Andreea B , ei vor putea sa primeasca raspunsuri chiar de la Andreea

Andreea a marturisit ca face mai tot timpul Playback

Mesajde Love2Fly » Lun Oct 21, 2002 12:06 am

La emisiunea de 3 x femeie(fuck that shit) Andreea B a amrturisit ca mai tot timpul canta playback. Eu o apreciez pt asta(macar ea recunoaste) fata de altii. Pareri?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Heheheh

Mesajde AnDrEi » Mar Oct 22, 2002 7:17 pm

Poate face playback deoarece nu ia fost oferita sansa de a canta live .. si cand i`a fost oferita .. a cantat !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Ce sa spun...

Mesajde gabuba » Mar Oct 22, 2002 7:25 pm

... a invatzat si romanu' care-i diferentza dintre playback si live si face acum pe desteptu' (Costin nu te ataca, nu ma refeream la tine!). Pentru chestia asta nu era nevoie de sub. si ii propun lu andrei sa uneasca sub-ul acest cu "aparitii mass media" ok?
Daca in Romania, doar la Sala Palatului si la alte cateva sali are conditii de live e problema ei? Canta unde are conditii. Ea nu are trupa pe spate. Si oricum showul ei nu mai poate fi atat de complex live, fara orchestra... asa ca mai bine dubleaza sau canta live intre piese, sau canta 2-3 piese live de cat tot concertu'... care sa fim seriosi e obositor chiar si pentru Carstea Cea De Fier. Eu o apreciez pentru faptul ca spune lucrurilor pe nume... nu ca altii...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Playback v.s Live. What the fuck?

Mesajde Love2Fly » Mie Oct 23, 2002 10:32 am

Playback v.s Live. What the fuck?

In fine....nea Gabytzule iti dai seama ca nici daca ai stii ca Andreea B face playback din comoditate tot n-ai recunoaste asta? si stii de ce? pt ca esti FAN...iar fanii nu-si vorbesc de rau vedeta preferata. Un exemplu: ziceai ca: "Daca in Romania, doar la Sala Palatului si la alte cateva sali are conditii de live e problema ei? Canta unde are conditii" Ha! auzi mah? si Vama Veche cum de are o gramada de concerte live prin diferite pub-uri si prin diferite discoteci? apropo...i-ai vazut la Teo cand au refuzat sa cante pt ca la Teo nu aveau conditii de live si au preferat sa li se puna videoclipul? asta inseamna RESPECT pt fani!!! Respect adevarat! Andreea Balan ce face? canta! ca de! ce ii pasa ei de fani? banii sa iasa si atat!!!(Fuck that). "Ea nu are trupa pe spate. Si oricum showul ei nu mai poate fi atat de complex live, fara orchestra... asa ca mai bine dubleaza sau canta live intre piese, sau canta 2-3 piese live de cat tot concertu'... care sa fim seriosi e obositor chiar si pentru Carstea Cea De Fier" Nu! asta e diferentza intre muzica romaneasca si cea occidentala. Sa ne luam doar de Britney Spears sau Christina Aguillera. De ce acestea reusesc sa cante live in concerte, sa si danseze(chiar daca asta le afecteasca prestatia live) si sa faca si atmosfera incendiara? Hmmmm....sunt curios de raspunsul tau in legatura cu acestea si sa nu te prind cumva ca imi aduci si tu argumentul banilor putini din muzica romaneasca cum facea acea "vedete necunoscuta" care a scris pe fanclub.ro ca nu stiu ce-ti fac!:))
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

bau

Mesajde PreferatA » Joi Oct 24, 2002 10:33 am

vedetele ku banii kare ii castiga din prestatzii dupa o anumita perioada ..( iar andreea cred ca e de 5 ani in muzika ).. ar trebui sa aiba stranshi suficientzi bani sa ishi ia instrumentele necesare si kiar sa vina ku microfoanele ei ? nu ?plus ka e o investitzie .. dar noah .. orikum avand uin vedere ca majoritatea fanilor nu depashesc 16 ani ... este mai ushor sa ii pakalesti .. mai vii ku o fusta skurta ..mai iei microfonu intre craci ....itzi aratzi sanii si fundu .. si gata banii ies ... ce itzi mai tre cantare livE? DE CE SA CANTE LIVE DACA EA LA FEL CASTIGA IAR FANII nu se supara ,,, plus ka ii iau apararea ... kum face si gabitzu ..
BRAVO EI :)
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Sunt de acord cu PreferatA

Mesajde Love2Fly » Joi Oct 24, 2002 11:08 am

Pana cand aceasta mascarada?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Re: Playback v.s Live. What the fuck?

Mesajde gabuba » Joi Oct 24, 2002 9:02 pm

Initial trimis de Love2Fly
Playback v.s Live. What the fuck?

In fine....nea Gabytzule iti dai seama ca nici daca ai stii ca Andreea B face playback din comoditate tot n-ai recunoaste asta? si stii de ce? pt ca esti FAN...iar fanii nu-si vorbesc de rau vedeta preferata. Un exemplu: ziceai ca: "Daca in Romania, doar la Sala Palatului si la alte cateva sali are conditii de live e problema ei? Canta unde are conditii" Ha! auzi mah? si Vama Veche cum de are o gramada de concerte live prin diferite pub-uri si prin diferite discoteci? apropo...i-ai vazut la Teo cand au refuzat sa cante pt ca la Teo nu aveau conditii de live si au preferat sa li se puna videoclipul? asta inseamna RESPECT pt fani!!! Respect adevarat! Andreea Balan ce face? canta! ca de! ce ii pasa ei de fani? banii sa iasa si atat!!!(Fuck that). "Ea nu are trupa pe spate. Si oricum showul ei nu mai poate fi atat de complex live, fara orchestra... asa ca mai bine dubleaza sau canta live intre piese, sau canta 2-3 piese live de cat tot concertu'... care sa fim seriosi e obositor chiar si pentru Carstea Cea De Fier" Nu! asta e diferentza intre muzica romaneasca si cea occidentala. Sa ne luam doar de Britne Spears sau Christina Aguillera. De ce acestea reusesc sa cante live in concerte, sa si danseze(chiar daca asta le afecteasca prestatia live) si sa faca si atmosfera incendiara? Hmmmm....sunt curios de raspunsul tau in legatura cu acestea si sa nu te prind cumva ca imi aduci si tu argumentul banilor putini din muzica romaneasca cum facea acea "vedete necunoscuta" care a scris pe fanclub.ro ca nu stiu ce-ti fac!:))


deci sa iti raspund pe rand pe rand...
-E mult, dar mult mai ushor sa canti live cu trupa in spate. Ca daca solistu oboseshte tace, si face show orchestra. Ca daca solistu uita versurile il salveaza orchestra, pe cand cu negativ ai pus-o. Si normal ca pot canta live si in cele mai josnice conditii ca oricum ei nu danseaza cine shtie ce, deci nexam coregrafie, si cand solistu' nu mai are chef sa cante, pune orchestra si el nu prea are nevoie sa se auda, si oricum nici ashtia nu canta live peste tot, FI SIGUR. Iar la teo sunt conditii de cantat live
-spears face cel mai pur playback. Aguilera are showuri de exceptie live. are orchestra cu care repeta enorm de mult. crede-ma sunt fan si cunosc situatia. si mai si danseaza, de ce? ashtia s-au lasat de scoala, ei numa;' asta fac toata ziua, canta si danseaza nu crezi ca la un moment dat iti intra in reflex?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

mda....

Mesajde Love2Fly » Vin Oct 25, 2002 12:14 am

Nu m-ai convins dar mai incearca...:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Hmmmmm

Mesajde AnDrEi » Vin Oct 25, 2002 7:52 am

Mai .. Love2Fly .. nu trebuie nimeni sa iti demonstreze anumite lucruri .. si in plus .. daca tu ai in cap ca Andreea B face playback .. atunci cu siguranta nimeni nu iti poate scoate acest lucru .. :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

bau

Mesajde PreferatA » Vin Oct 25, 2002 10:04 am

Initial trimis de Andrei
Mai .. Love2Fly .. nu trebuie nimeni sa iti demonstreze anumite lucruri .. si in plus .. daca tu ai in cap ca Andreea B face playback .. atunci cu siguranta nimeni nu iti poate scoate acest lucru .. :-)


pai face sau nu ? asta e intrebarea .. iar ce a zis gabitzu .. ka vai potzi sa cantzi live in cele mai josnice conditzii dar vai domne .. kum mai dansezi ? :) pai muzika .. interpretzii pentru ce sunt facutzi ? nu sa cante ? sunt facutzi sa danseze? fac parte dintr`o trupa de balet sau ce dreaku ... hai sa fim serioshi .. daca se poate !
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Oct 26, 2002 8:01 am

Love2Fly nu am nici un interes sa te conving. Intreaba si ti se va raspunde.
Scootiti-ma! Oricat de mare ar fi interpretul tot face playback. No bine, ca sunt parazitii mari cantareti. Si eu vorbesc si dansez pe muzica, si mai fac asta si live de raman babele care ma asculta cu gura cascata. Playback face si Mickel Jackson (cred ca i-am scris corect numele...)! Nu imi spune tu mie ca acolo unde sunetul e cum e te salveaza microfoanele. Iar Andreea Balan are propriile ei microphoane:
- casca microphon pentru showurile complexe, care se leaga la pantaloni.
- microphon ecou, pe care il foloseste la piesele lente si care cer vibratii.
Habar n-aveti. Mah, io merg pe principiul "NU SHTIU, NU MA BAG!" . Voi faceti exact opusul.
Avand in vedere ca termenul de "show" a aparut in aceeasi perioada cu aparitia muzicii (in adevaratul sens al cuvantului) unui artist ii este scuzat playbackul pe motiv ca are show complex. Si asta nu o zic eu,ci marii critici ai muzicii mondiale (vezi Christiano Matius) .
Voi nu "ati" crezut nici cand eu va spuneam ca Andre canta live toate concertele si in totalitate. Love2Fly e martor. De ce sunteti atat de incuiati incat nu acceptati realitatea?
De ce nu se ia nimeni de felul cum a cantat la lansarea sa? de ce nu se ia nimeni de felul in care si-a cantat piesa la Competitia (Lasa-ma papa la mare). Toata lumea ii sare in cap ca nu are voce, decand cu "Nu meriti dragostea mea" de la emisiunea lu' Negru. Nici carstea daca era alergata, imbrancita, stransa de stomac nu putea sa cante mai bine ca Andreea. Tatal ei a spus intr-un ziar de a doua zi "O pot pune pe Andreea sa va cante live la orice ora din zi si din noapte. Elena nu trebuia sa reactioneze asa, nici ea nu ar fi avut suflul necesar pt. a canta live in conditiile alea. Trebuia sa se ia de felul in care isi interpreteaza piesele ei live, si de cum a cantat "Lasa-ma papa la mare". Si chiar daca, piesa aia nu era a ei, deci oricum nu avea indatorirea de a o canta corect, ca tonalitati. De ce nu se leaga nimeni de concursurile internationale de unde s-a intors pentru tzara cu premiul I? Sper sa nu fiu inteles greshit." Consider ca domnul Balan a zis totul.
Lumea care vine la un spectacol vrea show, atmosfera. Ori atunci cand mai canti pe negativ live, showul bine inteles scade. Iar organizatorii se incapataneaza sa ofere conditiile unui show la standarde internationale. Fapt ce a fost dovedit de acei "monshtrii sacrii" ai muzicii, ca Iris si Pasarea Pheonix. Daca cineva vrea sa o vada pe Andreea stand "batz" in mijlocul shcenei ar trebui sa-si cumpere caseta si sa se uite la poze, nu sa mai dea banii pe bilet!
Iar ce face Andreea nu e playback 100%. Face dublaj, ori cand sunetul e atat de prost scoate definitiv pozitivele.
Avand ion vedere ca sunt presedintele Fan Clubului Central Andreea Balan, trebuie sa iau apararea fanilor. In fan cluburile din retea sunt inscrise persoane de 18-19-20-21. Iar media de varsta a fanilor este de 16 ani. Si copiii o iubesc f mult, numai ca la cei 11 ani pe care ii au unii dintre ei, nu sunt interesati sa scrie unui fan club. Andreea are zeci de mii de fani, numai in retzeaua de fan cluburi sunt inscrisi peste 20.000 de fani (si nu aceisi la toate fan cluburile!!).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Atentiee!

Mesajde AnDrEi » Sâm Oct 26, 2002 5:43 pm

PreferatA & Love2Fly ... cititzi draq cu atentzie ce a scris Gabytzu da? ca sa nu mai faceti astfel de afirmatii !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Hmmm...

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 27, 2002 11:46 am

Inca o data toata aprecierea mea pentru cum vorbesti si cum gandesti mai Gabytzule insa la unele chestii esti naiv rau de tot. Andre au facut live tot timpul? lol...pai cand ma duceam eu la mare acum vreo 3 ani le vedeam clar cum dau nu deschid gura si sunetul se aude. Andreea Balan nu canta playback? uita-te atent la tv cand nu deschide gura(nici ea nici Antoneasca) Iar in concerte e adevarat ca cel putin la Sala Palatului mai canta cat de cat live(una sau doua melodii). dar lasa mai...ca vine concertul asta din 3 noiembrie.....vedem atunci ca eu vin! dar nu pentru Ab ci pt ....o persoana care incepe cu "s":)
Hai bafta! si nu te mai ataca atat.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Dum Oct 27, 2002 5:29 pm

Si obeserv cu parere de rau cum mi-am racit degetele degeaba...
1.Nu am zis ca in trecut dublau.
2.Nu am zis ca in trecut cantau live.
3.Am zis ca la Sala Palatului au cantat live TOT concertul, si asa a fost. La ultimele doua spectacole a fost TOT live. La ante-penultimul au cantat, intr-adevar doar 2 piese live. Iar in televiziune e shtiu bine faptul ca f rar se canta live, oriunde in lume.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

O poveste fara sfarsit

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 27, 2002 6:05 pm

Uita-te la beculetul ala rosu' de la spatele ei...si cand e aprins inseamna ca face live...cand nu e inseamna ca e playback. Ai sa observi ca e mai tot timpul inchis!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde JMJ » Lun Oct 28, 2002 8:33 am

In speranta ca MODERATORUL nu o sa comenteze OffTopic!
***********************************
Oameni buni...am citit cu interes acest topic mai ales ca sint nou pe acest forum si am intrat din curiozitate si am ales la intimplare Andreea Balan.Dar daca toate discutiile legate de un artist care are si fanii in preajma se desfasoara asa(adica cum e asta de sus) calitatea discutiei ... "e sublima dar lipseste cu desavirsire"
****************************************
Dar sa nu aberez offtopic nu? :)
Love2Fly...iti admit rabdarea de care ai dat dovada...in aceasta discutie singur ...impotriva "fanilor"...da e asa cum ai spus ..un fan nu vede partile proaste ale idolului ...ca atunci mu mai e fan ..e carcotas:D :p :cool:
Din punctul meu de vedere privitor la discutia prezenta si mai ales din experienta de 7 ani de media...pot spune foarte exact ca trupele romanesti(aici includ si interpretii single) NU cinta LIVE! Sint si exceptii insa nu discutam de ei... :) vad ca s-a tot batut moneda pe celebra emisiune a lui Negru ...sincer Carstea ...a fost de toata jena...e un monstru sacru al muzicii usoare romanesti ...dar prafuit...care ar trebui sa inteleaga ...ca timpul sau a trecut! In legatura cu prestatia live ...ea este numai "cind trebuie"(a se citi bani multi si interese de imagine). Trebuie sa intelegeti ca nici daca sint intrunite conditii de live artista noastra nu va cinta live...decat daca eu sar cu banii la interval! Vad ca se arunca vina pe .."trebuie sa danseze" sau..."aia au orchestra in spate"
Complet fals.....si asta e crudul adevar...e dureros pentru un fan sa afle ca idolul sau triseaza....dar sa si mai admita acest lucru!

Trecem si la partea tehnica.... :)
"Andreea Balan are propriile ei microphoane:
- casca microphon pentru showurile complexe, care se leaga la pantaloni.
- microphon ecou, pe care il foloseste la piesele lente si care cer vibratii."

Loool.....chiar asa sa fie?Daca esti draguta in calitatea pe care o ai....si de care faci atita tapaj...imi poti spune exact ce si cum e cu ele? Si poate afli de ce la concerte se intereseaza daca microfoanele sint cu sau fara fir si daca au in primul rind intrerupator?
-Casca MICROFON...legata la pantaloni???? Unde e legata sau ...de ce e legata...de curea de...etc(sa nu trecem la aluzii sexuale!) Ce doresti tu sa afirmi este de fapt o instalatie de microfon fara fir ....cu canal de monitor! Si asta e o alta mincare de peste!
-Microfon ECOU....?????Unde e bagat ecoul asta??(hai ca o dam iar in sexualitati???)....Nu exista asa ceva in aparatura profi audio

Pai pina aici...eu consider ca nu are nimic...atunci cum cinta? Cum de se aude in boxe? Teoretic...e imposibil ...insa practic...se poate...de fapt tehnic se poate! Dar asta deja e ... "secret de servici"
Timp de 3 ani am monitorizat ceva concerte si cunosc discutiile in monitoare...(adica in casca aia legata in/la pantaloni (shit :D iar ma gindesc la prostii :) )
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac nu de alta dar viata o demonstreaza zilnic !!!!

AIWA is ON AIR
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

Mesajde JMJ » Lun Oct 28, 2002 9:15 am

Oooops... acum am vazut!!!:D

".........Lumea care vine la un spectacol vrea show, atmosfera. Ori atunci cand mai canti pe negativ live, showul bine inteles scade....."
Ce scade????Asta eu nu inteleg...ce scade nivelul vocii in boxe /nivelul negativului in boxe? Sau cumva vrei sa spui ca ...scade nivelul calitatii show-ului? Daca e valabil asta din urma...atunci scuze dar te inseli amarnic....E exact invers ...creste nivelul ... lumea vine la spectacol sa vada artista in carne si oase ...e satula de ascultarea la nesfirsit a casetelor/cd-urilor si vrea sa vada si auda artistul asa cum e el natural!!!! Oare de ce daca tot dai exemple de artisti de dincolo nu aduci aminte si de cazul MilliVanili??? Sau mai bine spus de ce nu stii ca un albul inregistrat live...asa numitele CD cu "XXX live" adica in concert sint foarte cautate dincolo....pentru ca ala e SHOW!!!

"...... Iar organizatorii se incapataneaza sa ofere conditiile unui show la standarde internationale. Fapt ce a fost dovedit de acei "monshtrii sacrii" ai muzicii, ca Iris si Pasarea Pheonix....."
Si daca ai stii cat costa incapatinarea organizatorilor...si cita transpiratie se iroseste la asemenea concerte...numai pentru ca spectatorul sa fie multumit!:D

".... Daca cineva vrea sa o vada pe Andreea stand "batz" in mijlocul shcenei ar trebui sa-si cumpere caseta si sa se uite la poze, nu sa mai dea banii pe bilet!...."
Explica-mi tehnic tu cum crezi ca eu o pot VEDEA ...cumparind caseta sau CDul???

"....Iar ce face Andreea nu e playback 100%. Face dublaj, ori cand sunetul e atat de prost scoate definitiv pozitivele......"
Asta e chiar de tot...Unu la mina...ca nu ai habar de denumirile "tehnice" si incerci sa te exprimi plastic (Ex. DUBLAJ??)
Adica tu insinuezi ca Idolul tau face DUBLAJ(cum facea Irina Nistor loool-asta e dublaj...adica asculti si traduce in timp real...mai mult sau mai putin corect) Doi la mina confunzi POZITIVUL cu NEGATIVUL...nu mai intreb daca stii ce e ala "Negativ LIVE master" !!!!:(
Cind SUNETUL e "atit de prost" (ce plastic te exprimi- si ce spuneai ca esti presedinte....) NU se scoate pozitivul ....ci din contra se FOLOSESTE!!!!!! Daca se scoate pozitivul si sunetul e "prost" atunci ce mai ascultam in boxe????

Astept comentarii pertinente!:rolleyes:


PS
Andrei te asigur ca am citit : "draq cu atentzie ce a scris Gabytzu "
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac nu de alta dar viata o demonstreaza zilnic !!!!

AIWA is ON AIR
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

Mesajde PreferatA » Lun Oct 28, 2002 1:53 pm

JMJ toata stima :)
akuma asteptam raspunsul ....
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde JMJ » Lun Oct 28, 2002 3:06 pm

Initial trimis de PreferatA
JMJ toata stima :)
akuma asteptam raspunsul ....

Mersi;) ...nu stiu de ce dar cred ca o sa-mi sara tot forumul in cap!:p
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac nu de alta dar viata o demonstreaza zilnic !!!!

AIWA is ON AIR
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

bau

Mesajde PreferatA » Mar Oct 29, 2002 9:45 am

Gabitzu mami asteptam raspunsu ? hmmm ku se poate sa neglijezi forumu ... raspunde .. ka stim ka ai argumente .... ka sa nu zik ce fel de argumente ... dar RASPUNDE :)
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Bubico » Mar Oct 29, 2002 7:28 pm

Initial trimis de JMJ
Oooops... acum am vazut!!!:D

".........Lumea care vine la un spectacol vrea show, atmosfera. Ori atunci cand mai canti pe negativ live, showul bine inteles scade....."
Ce scade????Asta eu nu inteleg...ce scade nivelul vocii in boxe /nivelul negativului in boxe? Sau cumva vrei sa spui ca ...scade nivelul calitatii show-ului? Daca e valabil asta din urma...atunci scuze dar te inseli amarnic....E exact invers ...creste nivelul ... lumea vine la spectacol sa vada artista in carne si oase ...e satula de ascultarea la nesfirsit a casetelor/cd-urilor si vrea sa vada si auda artistul asa cum e el natural!!!! Oare de ce daca tot dai exemple de artisti de dincolo nu aduci aminte si de cazul MilliVanili??? Sau mai bine spus de ce nu stii ca un albul inregistrat live...asa numitele CD cu "XXX live" adica in concert sint foarte cautate dincolo....pentru ca ala e SHOW!!!

"...... Iar organizatorii se incapataneaza sa ofere conditiile unui show la standarde internationale. Fapt ce a fost dovedit de acei "monshtrii sacrii" ai muzicii, ca Iris si Pasarea Pheonix....."
Si daca ai stii cat costa incapatinarea organizatorilor...si cita transpiratie se iroseste la asemenea concerte...numai pentru ca spectatorul sa fie multumit!:D

".... Daca cineva vrea sa o vada pe Andreea stand "batz" in mijlocul shcenei ar trebui sa-si cumpere caseta si sa se uite la poze, nu sa mai dea banii pe bilet!...."
Explica-mi tehnic tu cum crezi ca eu o pot VEDEA ...cumparind caseta sau CDul???

"....Iar ce face Andreea nu e playback 100%. Face dublaj, ori cand sunetul e atat de prost scoate definitiv pozitivele......"
Asta e chiar de tot...Unu la mina...ca nu ai habar de denumirile "tehnice" si incerci sa te exprimi plastic (Ex. DUBLAJ??)
Adica tu insinuezi ca Idolul tau face DUBLAJ(cum facea Irina Nistor loool-asta e dublaj...adica asculti si traduce in timp real...mai mult sau mai putin corect) Doi la mina confunzi POZITIVUL cu NEGATIVUL...nu mai intreb daca stii ce e ala "Negativ LIVE master" !!!!:(
Cind SUNETUL e "atit de prost" (ce plastic te exprimi- si ce spuneai ca esti presedinte....) NU se scoate pozitivul ....ci din contra se FOLOSESTE!!!!!! Daca se scoate pozitivul si sunetul e "prost" atunci ce mai ascultam in boxe????

Astept comentarii pertinente!:rolleyes:


PS
Andrei te asigur ca am citit : "[B]draq
cu atentzie ce a scris Gabytzu " [/B]


Gabyzzule de cate ori sa-ti mai zic sa nu te mai pui cu prostii, pt. ca au mintea odihnita. Uita(-te-) si tu la el cat e de patetic, la varsta lui...

P.S. nu sunt fan AB, dar nu suport sa vad atata imbecilitate.
Bubico
 

Mesajde gabuba » Mar Oct 29, 2002 7:31 pm

[quote]Initial trimis de JMJ
[B]Oooops... acum am vazut!!!:D

"Ce scade????Asta eu nu inteleg...ce scade nivelul vocii in boxe /nivelul negativului in boxe? Sau cumva vrei sa spui ca ...scade nivelul calitatii show-ului? Daca e valabil asta din urma...atunci scuze dar te inseli amarnic....E exact invers ...creste nivelul ... lumea vine la spectacol sa vada artista in carne si oase ...e satula de ascultarea la nesfirsit a casetelor/cd-urilor si vrea sa vada si auda artistul asa cum e el natural!!!! Oare de ce daca tot dai exemple de artisti de dincolo nu aduci aminte si de cazul MilliVanili??? Sau mai bine spus de ce nu stii ca un albul inregistrat live...asa numitele CD cu "XXX live" adica in concert sint foarte cautate dincolo....pentru ca ala e SHOW!!!"
1.Pastreaza-ti coerentza, ca esti jalnic ;P.
2.Cred ca am fost destul de clar in explicatii. Cum draq sa faci SHOW cand ai negativul pe spate si nu ai orchestra?! huh!? negativu' nu-l poti opri cand iti arde tie "facandu-i semne"... Jesus, incheie sub. ca nu faci decat sa-mi provoci stare de greatza. Daca nici de data asta nu ai priceput, nu uita ca esti PROST. :D :p

"Si daca ai stii cat costa incapatinarea organizatorilor...si cita transpiratie se iroseste la asemenea concerte...numai pentru ca spectatorul sa fie multumit!"
Simpaticule, nu te ambala, tu chiar nu ai auzit de ironii? Ei bine aceasta era O IRONIE.

"Explica-mi tehnic tu cum crezi ca eu o pot VEDEA ...cumparind caseta sau CDul??? "
Iti cumperi albumul Andreei, iti iei un walk man, bagi caseta, dai drumu', si te duci in Ploiesti si o cauti pe Andreea si cand o gasesti te tii dupa ea, si canti playback ce auzi in casca. Destul de tehnic? :D

"Asta e chiar de tot...Unu la mina...ca nu ai habar de denumirile "tehnice" si incerci sa te exprimi plastic (Ex. DUBLAJ??)
Adica tu insinuezi ca Idolul tau face DUBLAJ(cum facea Irina Nistor loool-asta e dublaj...adica asculti si traduce in timp real...mai mult sau mai putin corect) Doi la mina confunzi POZITIVUL cu NEGATIVUL...nu mai intreb daca stii ce e ala "Negativ LIVE master" !!!!:(
Cind SUNETUL e "atit de prost" (ce plastic te exprimi- si ce spuneai ca esti presedinte....) NU se scoate pozitivul ....ci din contra se FOLOSESTE!!!!!! Daca se scoate pozitivul si sunetul e "prost" atunci ce mai ascultam in boxe????"

Pe cuvantul meu daca nu esti dus (cu capul-Cheama-l!). Te dai atat de mare si de tare in domeniu, incat imi spui mie ca nu shtiu care e diferentza dintre POZITIV si NEGATIV.
Idiotule, POZITIV - vocea imprimata.
NEGATIV - orchestratia (sound-ul)
"Nu imi spune tu mie ca DUBLAJ este o exprimare plastica" ca sa ma exprim mai plastic :rolleyes: :p . TU habar nu ai unde este folosita aceasta exprimare si CAND. Atunci cand artistul canta peste POZITIV. Vai de ...

La varsta ta, te pretezi sa imi dai mie astfel de definitii... pe mine nu ma oftica ce aberatii ai spus tu ci 'face-urile' pe care mi le-ai afisat. :rolleyes: .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Bubico » Mar Oct 29, 2002 7:32 pm

Initial trimis de PreferatA
JMJ toata stima :)
akuma asteptam raspunsul ....


Ce putea "preferatA" sa zica?!
Raspuns: NIMIC!
Dovada : postul reluat mai sus.... :rolleyes:
Bubico
 

Re: bau

Mesajde Bubico » Mar Oct 29, 2002 7:40 pm

Initial trimis de PreferatA
Gabitzu mami asteptam raspunsu ? hmmm ku se poate sa neglijezi forumu ... raspunde .. ka stim ka ai argumente .... ka sa nu zik ce fel de argumente ... dar RASPUNDE :)


don'soara chiar ai impresia ca gabitzu nu are altceva de. Uite "ku" se poate ca gabi sa neglijeze forumul, el nu sta toata ziua pe net si o freaca la rece ca tine, are treburi mai importante de facut, decat sa stea sa va lamureasca pe voi...:D
Bubico
 

Mesajde JMJ » Mar Oct 29, 2002 10:22 pm

Gabyzzule de cate ori sa-ti mai zic sa nu te mai pui cu prostii, pt. ca au mintea odihnita. Uita(-te-) si tu la el cat e de patetic, la varsta lui...
P.S. nu sunt fan AB, dar nu suport sa vad atata imbecilitate.

Hai ca asta e buna...nu da bine la varsta...insa incerc sa raspund cu acelasi gen de...ca tot vad ca e la moda si moderatorul se face ca nu e atent....->Daca imi reusea primulf***i aveam copii cam cit tine!

March 10, 1978...qed
:D
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac nu de alta dar viata o demonstreaza zilnic !!!!

AIWA is ON AIR
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

Mesajde JMJ » Mar Oct 29, 2002 10:44 pm

Initial trimis de Gabyzzu
1.Pastreaza-ti coerentza, ca esti jalnic ;P.
2.Cred ca am fost destul de clar in explicatii. Cum draq sa faci SHOW cand ai negativul pe spate si nu ai orchestra?! huh!? negativu' nu-l poti opri cand iti arde tie "facandu-i semne"... Jesus, incheie sub. ca nu faci decat sa-mi provoci stare de greatza. Daca nici de data asta nu ai priceput, nu uita ca esti PROST. :D :p [/B]

Cool raspuns:) Vad ca in cartier se poarta cuvintele grele...Inteleg sa fii fan dar nu inteleg ca trebuie sa fii si fanatic! Am considerat ca un "presedinte" discuta civilizat...se pare ca m-am inselat! Din pacate...STIU cum se face un SHOW (secret:din asta cistig...dar e secret nu mai spune la nimeni)

Initial trimis de Gabyzzu
Simpaticule, nu te ambala, tu chiar nu ai auzit de ironii? Ei bine aceasta era O IRONIE.[/B]

Sincer ...nu am sesizat ironia..Asta e :(

Initial trimis de Gabyzzu
Iti cumperi albumul Andreei, iti iei un walk man, bagi caseta, dai drumu', si te duci in Ploiesti si o cauti pe Andreea si cand o gasesti te tii dupa ea, si canti playback ce auzi in casca. Destul de tehnic? :D [/B]

Asta e cam in porumb data...nu cumpar casete cu trupele romanesti...De ce? Simplu primesc direct de la casele muzicale CDurile pentru transmirerea lor in cadrul sistemului de promovare radio! Acum cred ca e TEHNIC!

Initial trimis de Gabyzzu
Pe cuvantul meu daca nu esti dus (cu capul-Cheama-l!). Te dai atat de mare si de tare in domeniu, incat imi spui mie ca nu shtiu care e diferentza dintre POZITIV si NEGATIV.
Idiotule, POZITIV - vocea imprimata.
NEGATIV - orchestratia (sound-ul)
"Nu imi spune tu mie ca DUBLAJ este o exprimare plastica" ca sa ma exprim mai plastic :rolleyes: :p . TU habar nu ai unde este folosita aceasta exprimare si CAND. Atunci cand artistul canta peste POZITIV. Vai de ... [/B]

IDIOTULE....e in vocabularul celor de dupa blocuri Dl Gaby Sandu...si il consider o scapare...Din pacate...STIU mult mai bine ce e cu masterizarea muzicala...am rugamintea ca sa mai intrebi si daca doresti (numai sa vrei)sa afli cit mai multe despre acest domeniu...te rog apeleaza cu incredere! Sar am si o rugaminte...TE ROG UITA LIMBAJUL...Definitiile pe care le dai ...sint corecte ...ele sint definitii de user normal sau mai bine spus denumiri generice...in realitate negativul...nu inseamna numai orchestratia(soundul)...acelasi lucru e valabil si pentru pozitiv.(promit ca am sa deschid un topic la HOME RECORDIND...unde am sa lamuresc cam toate astea ! OK FRIENDS NOW???

Initial trimis de Gabyzzu
La varsta ta, te pretezi sa imi dai mie astfel de definitii... pe mine nu ma oftica ce aberatii ai spus tu ci 'face-urile' pe care mi le-ai afisat. :rolleyes: . [/B]

Cred ca ...nu trebuie sa stricam bunatate de topic ...inchinat idolului tau ...pentru o simpla diferenta...August 25, 1988.. Daca deranjeaza...uite am sa sterg chestia cu ....varsta!

OK now???
Prieteni? Putem continua discutia si fara idei preconcepute?
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac nu de alta dar viata o demonstreaza zilnic !!!!

AIWA is ON AIR
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

Aha....shoot me pls because I can’t stand this anymore

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 01, 2002 12:03 am

Deci...ce avem noi aici nu mai e demult un conflict daca Andreea B face
playback sau nu, ci avem in discutie un conflict intre generatia matura
(vezi JMJ)(vezi eu):) si generatia mica si naiva (Gabytzzu care dealtfel
are tot respectul meu pt felul lui de a fi si pt cum gandeste) si Bubico, un tip imatur dupa cum
ii spune si nick-ul:)
Oameni buni......aici nu mai conteaza "chestiile tehnice" sau
daca microfonul se agatza la spate, in fata, sau mai stiu eu in ce locuri
ci conteaza INTENTIA artistului de a face sau nu playback.
Cateodata stau si ma gandesc daca artistii, daca pot fi numiti asa, sunt
sau nu pentru un playback fara limite, in sensul daca ar prefera si le-ar placea
sa faca mai mult playback decat live. Aici e adevarata "esentza" a subiectului
deschis de mine. Credeti ca Andreea B vrea sau nu vrea sa faca playback?
Eu personal cred ca "da" argumentele mele sunt in primul rand "disperarea"
de a strange cat mai multi bani, chiar daca asta inseamna cate 3 spectacole pe seara(in timpul verii) si de a NU canta live( 1. pt ca nu vrea si 2 pt ca nu poate sa cante de 3 ori pe seara LIVE), 3 pt ca vocea ei e infecta....acum hai sa fim toti maturi si seriosi si sa comparam: Christina Aguilera cu Ab, Andra cu Ab, Ana-Maria cu Ab, cred ca si ultimul afon isi da seama ce voci sunt mai bune 4. Andreea B nu are nici o tangentza cu muzica caci nu o aud sa se laude cu “scoala populara de arteâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Inca o parere

Mesajde Dragos C. » Dum Noi 03, 2002 12:06 am

La prima vedere, ce ai spus tu aici pare o analiza competenta a "problemei" playback-ului de pe la noi. PARE!

Mister Love2Fly, eu am inteles ca nu-ti place vocea Andreei, am inteles ca vrei s-o comparam cu Aguilera, dar, in valtoarea actului oratoric, uiti un lucru foarte important: preferintele fiecaruia. Sa-ti dau un exemplu. Mergem amandoi pe strada, glumim, ne distram si deodata, chiar in fata unui magazin, vedem o fata. Tu holbezi ochii, eu raman rece, ba chiar fac o remarca "isteata": "Ce fund naspa are!". Tie ti se pare cel mai frumos fund pe care l-ai vazut, nu te intereseaza daca e sau nu perfect. De fapt, pentru tine nici nu conteaza! Tu o placi si gata!

E, cam asa e si chestia asta cu Andreea. Imi place cum arata, am ascultat "Numai tu" si imi place, pentru mine nu conteaza daca face sau nu playback, nu conteaza cati bani are sau cati primeste si unde. Imi face placere sa o vad si sa o ascult, restul nu ma intereseaza.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mie imi plac toate funduletzele!:)

Mesajde Love2Fly » Dum Noi 03, 2002 12:57 am

Dragos, mai....vezi tu? cand vezi o fata care arata bine eu zic ca din 10 baieti 10 vor zice ca e buna rau. Insa sa lasam asta....tu zici ca-ti place melodia: "numai tu" insa una e sa-ti placa melodia, una e sa o placi pe ea ca fata si UNA e sa-ti placa vocea ei.....fanii ar trebui sa isi puna in ordine in minte ce anume le place la o vedeta...cum arata? cum canta? sau ce canta? cred ca asta e esentialul!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

A fi sau a nu fi fan

Mesajde Dragos C. » Dum Noi 03, 2002 1:10 am

Cum naiba sa-mi placa melodia si sa nu-mi placa vocea? Doar n-o cant eu! :)

Fanilor nu poate sa le placa doar cum arata vedeta lor preferata. Sau doar cum canta. Ori le place totul, ori nu sunt fani.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Andreea Balan

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron