Yo - emisiunea lui Dox

ce-a fost pe Muzici o data

Yo - emisiunea lui Dox

Mesajde Necuratu' » Mar Oct 22, 2002 2:12 pm

Care e parerea vostra despre emisiunea asta? Corespunde asteptarilor voastre, vedeti clipurile si trupele (invitate) care va plac? De prezentator cec ziceti?

Mie imi place ce formatii a adus, unele dintre clipuri sunt chiar bune, nu ai unde sa le vezi altundeva, bine ca nu da Eminem si Dre, ca astia apar destul de des. Am fost dezamagit ca nu a reusit sa-l aduca pe Vexxatu, desi a promis si ma enerveaza uneori atitudinea prezentatorului. De ex. cand au fost invitati R.A.C.L.A. modul in care i-a prezentat (inclusiv promo-urile), ca un fel de "prometei culturalizatori", de " mesia ai hh romanesc" , poate ca R.a.c.l.a. nu mai merita o astfel de prezentare, numai in virtutea trecutului "glorios". Ca sa nu mai vorbesc de Rimaru, care instiga la compromis toate formatiile din underground, incercand astfel sa-si justifice propriile greseli
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

icky yo..

Mesajde n3aGabitz » Mar Oct 22, 2002 4:32 pm

frate oricum...e bine ca macar e o emisiune hip hop chiar daca ar putea fii mai bine, eu unul nu pot exprima ca nu am putut sa vad mare lucru din ea pana acum.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

"cand io la "Yo!" vedeam Krs..."

Mesajde Suryia » Vin Oct 25, 2002 9:58 pm

1.Clipurile sunt mai mult decat speram sa vad la o emisiune de muzica romaneasca shi apreciez asta.
2.Invitatii sunt iarashi inspirat aleshi , shi cred ca este un sprijin important dat Hiphopului din Romania.
3.Prezentatorul...hmmm...chiar daca nu ma omor dupa modul in care isi exprima ideile in cuvinte , cel putin e cineva care se pricepe shi banuiesc ca asta e cel mai important , nu stiu cine ar fi putut fi mai poitrivit.
4.Iar in legatura cu emisiunea cu R.A.C.L.A....nu-mi pasa ce prezentare le-a facut Dox , insa adevarul este ca , orice s-ar zice , aia a fost cea mai buna emisiune , cu discutiile cele mai interesante shi cu puncte de vedere exprimate foarte coerent...Asha ca nu vad unde a fost atat de gresita prezentarea!
Ce dragutza sunt , pacat ca nu-s baiat...
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde ckride » Sâm Oct 26, 2002 12:16 am

da... mai tin minte faza cu freestyleu lu connectr sau ce pizda masii a fost aia "Yo... this is for my fans yo... for my fans.." si ce mai abera el ca n-am vazut toata faza.

no comment
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

si totusi...

Mesajde Suryia » Sâm Oct 26, 2002 11:22 pm

...nu mi se pare sa fi auzit Mafia facand freestyle la yo!...shi adevarul e ca , in afara de Tataee , nici nu au vorbit macar...
Ce dragutza sunt , pacat ca nu-s baiat...
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde ckride » Sâm Oct 26, 2002 11:33 pm

pt. ca erau HIGH! So high they could kiss tha` sky! ehehe... ia zi grasule ca tu ai fost acolo :) daca citesti pa aici
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde ckride » Sâm Oct 26, 2002 11:36 pm

si da am uitat... decat freestyle ca ala... oricum, connectr mi se pare talentat da cam prostanac nush de ce
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Suryia » Vin Noi 01, 2002 11:07 pm

Mami , aia sunt high de cand s-au nascut shi asha o sa moara!
Ce dragutza sunt , pacat ca nu-s baiat...
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

loool

Mesajde n3aGabitz » Sâm Noi 02, 2002 9:27 am

am vazut si eu 3style lu Conn' de la YO....."for my fans"...lol...interesant..cat despre MAfia.....mai bine High decat idioti.....ce era de zis sa spus.....nu am auzit la tataee sa inceapa sa se planga la dox ca iii zice lumea nu stiu cum, cum a facut relu..."mai nou sunt D'angelo"....so..cam asta ar fii....in fine cine are boala pe mafia...o sa isi bage mereu puola-n ei...cine are boala pe opposite of mafia o sa faca la fel....cine o sa fie la mijloc....defapt cam greu gasesti oameni cu capul pe umeri

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

mah...

Mesajde Suryia » Sâm Noi 02, 2002 10:38 pm

...cat despre capul de pe umeri...io personal il am pe gat:)
Ce dragutza sunt , pacat ca nu-s baiat...
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde toxxica » Mie Noi 06, 2002 10:40 am

toxxica
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Sep 23, 2002 4:28 pm
Localitate: Rm.Valcea

Emisiunea de aseara

Mesajde Shao Khan » Vin Noi 08, 2002 5:29 pm

Foarte tare prestatia lui despot. HH are in el un sustinator demn de toata lauda, pacat ca nu sunt mai multi asa - ma gandesc acum la sclifoligofrenicii cu pretentii intelectualiste care isi ascund impotenta de a socializa in refulari gen Moby sau Bjork. Pula mea, chiar ca hh ar trebui sa fie sursa de inspiratie NEMARGINITA a tuturor celor care folosesc cuvantul. Dar mai asteptam un pic sa se trezeasca .. un an. Emisiunile lui Dox nu sunt - din fericire - pentru toti meltenii, ceea nu inseamna insa ca voi sunteti scutiti de la a fi un focar de infectie pentru cei (care se cred dar nu-s) normali.

4 da dirty one: got a problem, sonny?

Nea Gabitz, e oare vreun forum pe tot netu asta unde tu nu postezi? Hai ca fac glume proaste, mai ales ca e si ziua ta. La multi ani si sa ne traiesti cu toata diaspora! No shit.
we all can't be pimps and we all can't rap
Shao Khan
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Noi 08, 2002 4:55 pm
Localitate: From the thoughts' next bridge through the hell's gate, lirically detonating

Mesajde Suryia » Vin Noi 08, 2002 10:26 pm

Intr-adevar , daca la inceput m-a mirat prezenta lui Despot la Yo! pana la final am realizat ca a fost cu adevarat binevenita...Intr-adevar , dupa cum zicea shi el , pacat ca emisiunea se adreseaza doar cunoscatorilor , deoarece ar putea fi o buna sursa pentru ca "oamenii de rand" sa alf4e despre Hiphop . intr-un mod cat mai putin denaturat...
Ce dragutza sunt , pacat ca nu-s baiat...
Avatar utilizator
Suryia
Junior Member
 
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Vin Noi 08, 2002 10:29 pm

aaa...banuiesc ca sunt forum-uri pe care nu scriu...incerc sa ma bag peste tot...

merci ptr urare :)

ps: can't wait to hear the new album !

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Noi 08, 2002 11:08 pm

Ma bucur ca despot a aratat ca exista shi oameni care intzeleg asha cum ar trebui hh spre deosebire de totzi shmecherashii in tzoale largi care asculta doar pt a ieshi in fatza printr-un fals noncomformism shi care n-au habar cu ce se papa toata treaba asta, shi care nu vor simtzi niciodata hh in sange.

Apreciez shi faptul k emisiunea a fost dedicata tuturor celor care nu mai sunt printre noi dar ale caror melodii ne rasuna shi acum in timpane. R.I.P. lui 'pac, big l, big pun, notorious big shi jam master jay. Pace voua oriunde v-atzi afla.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Dum Noi 10, 2002 5:13 pm

Initial trimis de ganja^^^
Intr-adevar , daca la inceput m-a mirat prezenta lui Despot la Yo! pana la final am realizat ca a fost cu adevarat binevenita...Intr-adevar , dupa cum zicea shi el , pacat ca emisiunea se adreseaza doar cunoscatorilor , deoarece ar putea fi o buna sursa pentru ca "oamenii de rand" sa alf4e despre Hiphop . intr-un mod cat mai putin denaturat...


nu m-a mirat deloc prezenta lui adi la yo!
am vazut ce poate pe albumul lui k-gula

daca ar fi sa fac un top yo ar fi cam asa:

1 Em cu Adi Despot
2 Em cu Raku
3 Em cu R.A.C.L.A.

salutare
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

alo!

Mesajde n3aGabitz » Lun Noi 11, 2002 4:39 am

ce top e ala ba? Em cu Raky etc? poate ne explici si noua...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde rady » Lun Noi 11, 2002 11:57 am

1 emisiunea cu adi despot
2 emisiunea cu raku (ex morometzii)
3 emisiunea cu racla

asta era un top intre preferintele MELE ale emisiunii YO!
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Joi Noi 21, 2002 8:21 am

sa imi pag pixu, daca nici in seara asta nu e, ii fut in gura pe aia de la mtv
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Dec 06, 2002 10:14 pm

Tare emisiunea de-aseara.

Scene de la un concerte de la timishoara cu parazitzii...scene cu nishte brakeri (chiar marfa dak ii excludem p'aia de la simplu)..apoi raku...a rimat shi el ceva p'acolo...m-au enervat replicile gen..."baietzi hai la culcare k incepe shcoala", ar trebui sa nu uite ca segmentul de varsta 16-20 de ani sunt cei care le asculta piesele shi k fara noi ar ramane la stadiul de rimat in fatza oglinzii, deci pe viitor poate mai putzina ironie...shi cam atat. Super videoclipul de la sfarshit cu Sway King&Tech pe care il am shi eu pe calc prin bunavointza lui k-gula.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

najpa

Mesajde ckride » Vin Dec 06, 2002 10:39 pm

nu m-am mai uitat de vreo luna. personal a inceput sa ma enerveze atitudinea lui clipurile si etc, emisiunea incepe la 11, tarziu, nu am timp sa ma uit... dar cui ii pasa de astea ? lol
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

he-he

Mesajde yo@mtv.ro » Sâm Dec 07, 2002 12:02 am

...si uite asa,navigand pe net descoperi ca exista discutii despre emisiune...))).Multumiri pt critici ,aprecieri, laude ,si in general pt toate sentimentele care va incearca urmarind aceasta emisiune.
Neamtzule, interesant site-ul cu Mafia , poate vb cu ei sa devina site oficial ( ia legatura cu swamp ,sau trimite-mi un e-mail ,stii adresa ,sa te pun in legatura cu ei ,ca stiu ce mare fan al lor esti).Aaaa... si asa este, cateodata si pe mine ma enerveaza atitudinea mea, dar n-am ce face trebuie sa ma suport, asta este.
Oricum n-ai de ce sa te uiti la emisiune, nu e pt tine.
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Dec 07, 2002 12:05 am

io credeam k emisiunea e pt tot rapperu...cu mic cu mare...shi dak neamtzu se uita la emisiune n-are nimic de pierdut...poate se mai "cultiva" shi el...dox...ashtept in continuare videouri cu gangstarr-mai ales you know my steez k k-gula nu mi l-a dat complet :)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

vina e a mea....

Mesajde ckride » Sâm Dec 07, 2002 12:08 am

domnu dox. salutari respect & al the stuff like that. In ultimu timp ma enerveaza si maicamea la culme, ce sa-i faci, s-o omor ?

Nu intentionez sa fac dintr-un fanclub un site oficial, si daca as intentiona, nu as cere ajutorul tau.

Fa-ma sa inteleg, emisiunea nu e pt mine, sau pt cei ca mine mai prosti de fel ?
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde vali » Dum Dec 08, 2002 6:20 pm

nu mah, omu a zis ca, daca vrei, te uiti, daca nu...nu
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

hmm..

Mesajde yo@mtv.ro » Lun Dec 09, 2002 1:55 pm

... cine gaseste ceva interesant in emisiune ,se uita, cine nu gaseste, evident ,nu se uita. Si intr-un caz si in celalalt alegerea este a fiecaruia. Motivele pt care unii se uita , si altii nu, sunt,evident diferite.
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Superba Oana » Lun Dec 09, 2002 3:42 pm

mi-a placut mult emisiunea cu parazitii, dar mi-a placut mai mult posterul cu ei de pe fundal (foarte reusit !).
intrucat nu am vazut decat 2 emisiuni din cate au fost...mai astept pana voi posta o parere referire la emisiune...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde rady » Lun Dec 09, 2002 5:03 pm

Originally posted by D€CR€T
Tare emisiunea de-aseara.

Scene de la un concerte de la timishoara cu parazitzii...scene cu nishte brakeri (chiar marfa dak ii excludem p'aia de la simplu)..apoi raku...a rimat shi el ceva p'acolo...


astea erau niste reluari de azi-vara :(
astept ceva prospaturi :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Dec 21, 2002 12:27 am

eu uit mereu de ea, cred ca o sa imi scriu pe mana, sa fac si eu niste capturi video sa mai am material de incantare sufleteasca
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Re: loool

Mesajde Raspopitu » Vin Ian 17, 2003 12:23 am

Initial trimis de n3aGabitz
am vazut si eu 3style lu Conn' de la YO....."for my fans"...lol...interesant..cat despre MAfia.....mai bine High decat idioti.....ce era de zis sa spus.....nu am auzit la tataee sa inceapa sa se planga la dox ca iii zice lumea nu stiu cum, cum a facut relu..."mai nou sunt D'angelo"....so..cam asta ar fii....in fine cine are boala pe mafia...o sa isi bage mereu puola-n ei...cine are boala pe opposite of mafia o sa faca la fel....cine o sa fie la mijloc....defapt cam greu gasesti oameni cu capul pe umeri

pace



Ma da ce le stii tu pe toate.Cum dreq vrei sa gasesti persoane care sa asculte ambele stiluri,cand se injura unii pe alti de mama focului.Poti sa cauti pana "joi" ca tot degeaba.Ideea e sa ii placa in mod egal ambele stiluri.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori