Din ce cauza s-au despartit Ghetto Dacii?

Din ce cauza sa-u despartit Getto Daci?

Mesajde Raspopitu » Joi Oct 24, 2002 10:58 pm

Intreb pe toata lumea dar nimeni nu shtie care este motivul real pt care trupa Getoo Daci s-a despartit.Poate mah ajutati voi.
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Anunt

Mesajde AdevaRapper » Mar Dec 24, 2002 12:05 am

Din pacate nu stiu raspunsul la intrebarea din topic! Dar vreau sa zic, sa ramana scris aici, ca piesa "Nu ma poti da jos" este cea mai buna piesa de rap creata vreodata in Romania! Pacat de Getto-Daci!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde b0mber » Joi Dec 26, 2002 12:10 am

s-au destramat din cauza succesului mare pe care l-au avut...
lasand asta la o parte,si mie imi pare tare rau ca n-o sa mai avem parte de un nou album din partea lor,da asta e....
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Getto

Mesajde AdevaRapper » Vin Dec 27, 2002 10:51 pm

Am auzit ca baietii erau intr-o situatie financiara deplorabila? Asta sa fie un motiv al destramarii?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Ian 07, 2003 12:10 am

Adevarappere,ai dreptate,Nu ma poti da jos chiar poate candida la cea mai buna piesa hh in Romania.Macar Piele sau Deceneu daca ar scoate ceva,preferabil impreuna.Vedem noi



NUma bine
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

K bine le ziceti ma!

Mesajde rap_t_one » Mie Ian 08, 2003 12:25 pm

Fraiere tu nu ma poti da jos /te respect veninos direct intravenos...
Parca asha era? din pacate doar albumu ala l-am avut de la getto dar am mai ascultat melodii asha...
Erau buni ... pacat ca s-au destramat ... de ce nu se stie...ma rog ...Oricum o trupa nu ramane dupa cate trambite le-au sunat la destramare ci dupa ce-au facut in perioada de activitate...!Word
Buni!
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 08, 2003 10:32 pm

Da ma,o trupa ramane dupa ce au facut in perioada de activitate,dar ma gandeam ca poate aflu si yo motivu' de despartire a trupei.Ok asta e,se pare ca nu il cunoaste nimeni.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 08, 2003 10:38 pm

As da orice sa-l mai aud odata cantand pe Piele!

PS: Pacat ca nu au facut si ei un clip macar la NU MA POTI DA JOS!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 08, 2003 10:43 pm

Am o piesa a lu Piele si a lui Deceneu,care ar fii trebuit sa fie pe urmatorul album Deceneu,in care trebuia sa cante si Vexx,dar a plecat si au ramas numa ei 2 asa ca nu au mai scoso.Cred ca tot albumul era de fapt Deceneu,Piele si Vexx.Daca mai iasa albumu' va iesi(din cate am auzit)Deceneu cu Piele,ceea ce ar fii excele
nt,dar nu prea cred ca mai iasa.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde sadox » Dum Ian 12, 2003 5:12 am

Mie unu kiar imi pare rau ca n-am prea auzit asha multe de Getto Daci cand erau in plina afirmare da asta e spre rushinea mea n-am reushit sa ascult decat piesa "Pe aici nu se trece" shi doar featuring-urile care le-a avut cu Racla sau mai bine zis featuringu la piesa "Zecimale" parca.Peace!!!!


Revin shi ma scarpin /Mananc pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pa televizor
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 13, 2003 11:49 pm

Mi-am adus aminte de inca o piesa excelenta, "Octombrie Rosu", (Raspopitu, o stii?) super buna piesa! Traiasca Piele!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Ian 14, 2003 10:35 pm

Heh, "Octombrie rosu",faina piesa,in general Daciada este un super album.Marea Scofala e si el un album fain.Am iesit ca mor de somn


Numa bine



P.S. Ce zici de "Rimez,deci exist"??
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 15, 2003 10:15 pm

Bre Antitero... poate multi de pe site-ul asta ii cunosc pe baietii de la Getto (chiar si eu am vb de cateva ori cu Piele live, daca-ti vine sa crezi)! Asta nu-ti da dreptul sa-ti dai de-a dreptul cu dreptu-n stangul!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 15, 2003 11:25 pm

Adevarapper,AntyTerro incerca sa fie sarcastic,dar unii au bagat botul.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 15, 2003 11:36 pm

lol.Faza cu postu e adevarata.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 16, 2003 12:12 am

Revin la origine,daca shtie careva detalii in legatura cu destramarea Getto - Daciilor sa posteze.



P.S.Adevarapper unde ai vb cu Piele??Vrem detalii:P
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Lun Ian 20, 2003 3:26 pm

"Fara-ndoiala Piele zis Sageata fii atent la mine, in stilu' liber inot in oceanul de rime ..." ... pacat de Getto-Daci, au fost supertrupa ( ok, nu puteam sa-l sufar pe Ioio, da in rest erau ok, mai ales "ramura buzoiana", adica Piele si Os ... ).
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 20, 2003 10:30 pm

Initial trimis de Raspopitu
P.S.Adevarapper unde ai vb cu Piele??Vrem detalii:P

La camin la UTC! Statea in camera cu un tovaras de-al meu! Nu am vb despre destramarea trupei (pe atunci inca exista), dar tovarashul asta mi-a zis ca o ducea rau cu banii si nu castiga prea mult de pe urma trupei!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Ian 21, 2003 10:08 pm

Hmm,normal ca nu castiga cu trupa daca nu asta era scopul,oricum nu cred ca banii au fost motivul destramarii,ci probabil plecarea lu yoyo si care o mai plecat + ca trebuia sa isi castige cumva existenta neramanand timp pt. muzica.Zic yo.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 22, 2003 10:38 pm

Stii ce ma seaca pe mine? Ca au zis "Conteaza sa fii in zona si peste cativa ani..." Culmea ironiei, nu?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 22, 2003 11:03 pm

La asta ma gandeam si yo,cand am auzit.Oricum am inteles(din surse neoficiale)ca ramura Tecuci(Deceneu,Dacian,Romichete) vor scoate ceva pana in vara sub semnatura "Getto - Daci",da' nu e nimic sigur.Asa am auzit.Sa speram.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 22, 2003 11:11 pm

WOW! Super Good News! Mi-a zis un tip la un party saptamana trecuta de asa ceva (dar zicea ca se va reuni intreaga trupa), dar n-am vrut sa cred si m-am contrazis cu el, crezand ca e prost informat! Se pare ca eu eram!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mie Ian 22, 2003 11:38 pm

Mah,bine ar fii sa scoata oricare ceva,chiar daca scoate solo,dar nimic nu e sigur.Daca ar fii toata trupa ar fii excelent,dar ma indoiesc.Sa speram ca va fii asa.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Joi Ian 23, 2003 4:07 pm

Aoleu ... asta chiar ca e cea mai tare veste din ultimele zile ... daca se apuca astia iar de muzica, iese prapad ...

Getto-Daci rulz!
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

looooooooool

Mesajde KOndamnat » Joi Ian 23, 2003 6:11 pm

bah fratzilor ! cine draqu v-a spus vrajelile astea ?!
yo`s tovarash bun cu Piele shi ma duc mereu pah la el... am fost shi azi kiar de i-am dus nishte cd`uri... nici vorba de asha ceva... au tras Piele, Deceneu shi Vexx ceva impreuna sub numele de MECO pt compilatzia Proiectul Verde de la Urban Recordz....dar nici ala nu a ieshit inka... cat despre reunirea getto-dacilor.... ar fi un vis devenit realitate, dar sunt shanse foarte slabe... :(

Piele va face o piesa cu mine pt compilatzia mea... detalii la http://www.hiphopkulture.go.ro in rest...

pace !
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 23, 2003 10:16 pm

KOndamnat,yo am zis doar ce am auzit,daca tu zici ca nici vorba:<<<<<<<.Macar de ne-ai fii lasat sa speram:>.Asta e,bine macar ca il voi mai auzi pe Piele.Am auzit ceva de Deceneu,Piele si Vexx pe Proiectul verde si ma bucur ca tu ai confirmat....in rest,bafta la compilatie:>


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Re: looooooooool

Mesajde AdevaRapper » Sâm Ian 25, 2003 12:52 am

Initial trimis de KOndamnat
bah fratzilor ! cine draqu v-a spus vrajelile astea ?!
yo`s tovarash bun cu Piele shi ma duc mereu pah la el...

Poate ne raspunzi si noua la intrebarea din topic, sa nu ne mai omoram cu diverse presupuneri! Merci!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

cam greu...

Mesajde KOndamnat » Joi Ian 30, 2003 3:35 pm

mah... o cauza precisa nu va pot spune yo, cum nici Piele n-a putut sa-mi zica mie... nu a fost un anumit motiv, ci mai mult o conjunctura de fapte... totul a inceput cu plecarea lu` IoIo, apoi A&A`u nu prea mai avea chef sa investeasca in hip hop, asha ca Deceneu a luat-o singur cu Dj Sleek... la un moment dat s-a vorbit de Methadon 5000 cu Sleek, Vexx, Piele shi Deceneu... Piele era cu licentza la fakulta shi apoi el shi Os au venit shi ei p`acasa la Buzau, Piele a fost angajat o perioada... acum lucreaza pentru taica-su... Os vrea sa o taie shi el din tzara... Romy am intzeles ca tot din cauza fakultatzii a lasat-o mai moale... Deceneu a mai avut shi nishte probleme familiale....
oricum.... acum totul e spre bine... Piele e azi la Bukale la Deceneu la studio... shi cu Vexx.... au cate ceva de vorbit... maine ma intalnesc cu ei akolo... cred ca totul e spre bine... oricum e cert ca Piele va face piesa cu mine shi omu meu pt compilatzia mea... deci vetzi mai auzi de el si de Getto Daci...

va tzin la curent !!!
pace !
Avatar utilizator
KOndamnat
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Dec 31, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Ian 30, 2003 10:31 pm

KOndamnat,merci mult,noroc ca e cineva "in zona" sa stie ce se mai intampla.Am iesit



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 31, 2003 10:30 pm

KO-man, special thanks for the info! In fine, dupa zeci de posturi off-topic, acest thread poate fi inchis! :)
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron