Vanzari/Cumparari de animale

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

pui de pibull

Mesajde ckride » Joi Mar 21, 2002 12:09 am

care se ocupa cu asa ceva ca sunt interesat sa cumpar unu, mai multi chiar. cam la ce pret, etc
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Re: pui de pibull

Mesajde Oly » Vin Mai 17, 2002 7:20 am

Mai vrei sa cumperi si acum dupa toate cele intimplate? Eu zic sa-ti iei un rottweiler. Am unul si stiu ce inseamna, asa ca .......
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Oly
 

Mesajde cool-girl » Mar Mai 28, 2002 2:34 am

acu 2 luni am dat io unu.. si l-am dat si.. " de pomana" numa sa scap de el pt ca ma dadea mama cu tot cu el afara din casa.. fiind in criza de timp
nu'sh ce pretzuri sunt in buc.. dar aici in bacau un pui.. de o luna era in jur de 50 $ cu cat era mai mare.. crestea si pretzu.. pe la 3 luni era vre-o 100-150 de $ dar nu-sh cat de indicat e sa-tzi iei un pitt-bull acu' cand ei sunt interzisi.. prin lege si .. o sa-tzi faca casa .. de nerecunoscu itzi roade totul.. de la incaltzaminte pana la varul de pe peretzi asha ca .. take care!!
life is a shit.. and we are full of life
cool-girl
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:12 pm
Localitate: in ceatza

ragdoll

Mesajde Sabina Nicoara » Lun Oct 21, 2002 11:07 am

Va rog foarte mult, din toata inimioara me, spuneti-mi cum pot achizitiona o pisica ragdoll pana la 25 decembrie anul acesta.
La aceasta data este ziua sorei mele si vreau sa-i fac una cadou.
Sabina Nicoara
 

Pui persani

Mesajde Musette » Dum Noi 03, 2002 3:37 am

Ma numesc Musette si (mai) am 3 pui persani de vanzare!
Doi motanei negri (Nero si Brutus) si o fetitza alba (Cleopatra)!

Vizitati: http://www.musette.go.ro
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Musette
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 03, 2002 3:29 am
Localitate: Bucuresti

vreau un cutu-cutu

Mesajde Superba Oana » Dum Noi 03, 2002 9:38 pm

caut de vreo 2 ani un matasos chinezesc.
am cautat in mai multe pet shop-uri dar n-au avut.
de vanzare prin ziar (am apelat si la metoda asta) nu erau.
asa ca ---PLEASE HELP ME!
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Vin Noi 08, 2002 8:57 pm

am vazut threadu' asta abia dupa ce facusem eu subiectul de mai sus...asa ca...
sorry(pt. moderator)
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

BOXER!!!

Mesajde CTC » Vin Noi 15, 2002 9:25 am

Vand pui boxer, 4 luni, baiat, vaccinat, sanatos, are coada taiata.
Carnet de sanatate la zi. Este ultimul din sapte!
CTC
 

Mesajde Mirela » Vin Noi 15, 2002 12:46 pm

Initial trimis de Superba Oana
am vazut threadu' asta abia dupa ce facusem eu subiectul de mai sus...asa ca...
sorry(pt. moderator)


Oana,no wories...threadul a aparut DUPA ce deschisesesi tu subiectul(ca multzam ca m-ai decis sa unesc toate mesajele astea aleatoare sub un singur "acoperis" :D)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Pui persani

Mesajde Gocan Radu » Dum Noi 24, 2002 5:37 pm

Buna Musette. Sunt f. f. f. interesat de cleopatra. I love cats & I wanna buy one. Spune-mi PLZ mai intai unde locuiesti si cu cat o vinzi. Mai vorbim.



test
Gocan Radu
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 10:16 pm
Localitate: Cluj-Napoca, Romania

vanzari/cumparari

Mesajde ioana barbat » Lun Dec 02, 2002 3:10 pm

cumpar cusca calduroasa pt un boxer. poate ma ajutati sa dau de un magazin sau un atelier care face asa ceva in Cluj, Brasov sau Sibiu
ioana barbat
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 6:22 pm
Localitate: cluj-napoca

Mesajde onk » Mar Dec 17, 2002 3:02 pm

:dir:
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

VA DORITI UN CAINE SAU CATEL DE RASA ?

Mesajde ham » Joi Ian 09, 2003 4:15 am

Caini si catei din principalele rase, garantati ca origine, calitate si sanatate de crescatorii colaboratori.
CRESCATORII COLABORATORI DIN ROMANIA SI DIN AFARA TARII VA GARANTEAZA PRIN INTERMEDIUL NOSTRU ORIGINEA , CALITATEA SI SANATATEA CATELULUI ALES.
CATEII SUNT VERIFICATI DIN ACESTE PUNCTE DE VEDERE DE CATRE MEDICI SI CHINOTEHNISTI.
PRETUL UNUI CATEL VARIAZA IN FUNCTIE DE MAI MULTE CARACTERISTICI:

-RASA
-SEX
-VARSTA
-CALITATE;

DACA NU AVETI O ALTA PREFERINTA , CATELUL SE ADUCE INTRE 1,5 SI 4 LUNI, PTR. A SE ADAPTA USOR LA NOUA FAMILIE.

DIN PUNCT DE VEDERE AL CALITATII, CATEII SE CLASIFICA IN 3 CATEGORII:

1).DE COMPANIE-a)-FARA PEDEGREE(CU CARNET DE SANATATE- CU VACCINURILE SI DEPARAZITARILE LA ZI)
-b)-CU PEDEGREE(CATELUL ESTE TATUAT)

2).PTR.REPRODUCERE- CATELUL SE INSCRIE IN STANDARDUL RASEI, IAR LA MATURITATE VA FI APT SA PRIMEASCA DREPTUL DE MONTA

3).PTR.CONCURSURI-CA MAI SUS SI IN PLUS ARE ASCENDENTA CU FOARTE BUNE REZULTATE COMPETITIONALE

CATEII PROVIN DIN CANISE CUNOSCUTE SI VERIFICATE DIN ROMANIA, UNGARIA, SLOVACIA SAU POLONIA FIINDCA AU CEL MAI BUN RAPORT PRET/CALITATE.

DACA PROPUNERILE NOASTRE VA PAR INTERESANTE, CONTACTATI-NE ( de preferinta telefonic- 0723509434 ), PENTRU A STABILI DACA IN CLIPA DE FATA
AVEM DISPONIBIL CATELUL CARE VA INTERESEAZA ( rasele pe care le avem in magazin difera de la o zi la alta ) , SAU ESTE NEVOIE SA FACETI O COMANDA , CE
VA FI ONORATA IN MAXIM 14 ZILE.

PRECIZAM CA PUTEM ASIGURA TRANSPORTUL CATELULUI / CATEILOR ORIUNDE IN TARA SAU IN AFARA EI, IN CONDITII OPTIME SI IN TIMP UTIL,
CU ACHITAREA COSTURILOR AFERENTE PTR. PERFECTAREA AUTORIZATIEI MEDICALE DE TRANSPORT ( acolo unde este cazul ) SI PTR. LIVRAREA LUI
( in tara tariful ptr. transport variaza in functie de distanta intre 100000 si 400000 lei ) .


FIECARE CATEL PLEACA DE LA NOI INSOTIT DE:
-GARANTIE POST VANZARE;
-UN SET DE SFATURI MINIMALE PTR. CRESTEREA SI INGRIJIREA CATELULUI ALES.

PENTRU ORICE PROBLEMA SAU NELAMURIRE , VA STAM LA DISPOZITIE NELIMITAT CU SFATURILE SI AJUTORUL NOSTRU NEMIJLOCIT.

http://www.caine.de.rasa.ham.8m.com
ham@surf.ro

0723509434 / 021 2231139

BUCURESTI, sect.1, str. pictor SAVA HENTIA nr.4
(zona BANU MANTA-PRIMARIA sect.1)

CONTACTATI-NE SI NU VETI REGRETA!
ham
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 09, 2003 1:58 am
Localitate: BUCURESTI, sect.1-zona BANU MANTA-primaria sect.1, str. pictor SAVA HENTIA nr.4

un motanel cere ajutor

Mesajde ditzulica » Lun Mar 17, 2003 2:21 pm

Am un motanel de 7 ani pe care sunt obligata sa il dau deoarece peste 3 luni trebuie sa plec din tara (trebuia sa plec peste 6 dar....).
Daca exista printre voi careva care doreste un motan frumos, sanatos, cu toate vaccinele facute la zi, castrat, rasa "cantaret de Himalaya" (nu ii stiu denumirea stiintifica), va rog sa ma anuntati.
Ma doare sufletul sa stiu ca trebuie sa il las pe strada si eu nu am prieteni iubitori de pisici.

Multumesc
ditzulica
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 17, 2003 2:17 pm

Vand pui de basset hound - mortali

Mesajde PezDisperser » Mie Mar 19, 2003 1:16 am

Vand pui basset hound, masculi,femele, superbi, tricolori, pedigree, 2 luni, vaccinati, parinti campioni.
sunt niste meseriashi grasani.

0744/569486 Andrei

Imagine
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
PezDisperser
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 17, 2003 7:58 pm

vreau pork

Mesajde Merlucius » Mie Apr 23, 2003 8:06 pm

Caut de cumparat un porcusor de guineea, musai sa fie pui de cateva luni :) .Cine are mai multi imi poate oferi chiar 2 insa neaparat fetite (sa nu se certe :p)


rog mailutz la suselin@xnet.ro
excedet
Avatar utilizator
Merlucius
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Dum Sep 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 23, 2003 8:12 pm

Du-te sambata dimineatza in Obor...si cumpara-tzi de acolo catzi vrei ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Merlucius » Vin Apr 25, 2003 3:34 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Du-te sambata dimineatza in Obor...si cumpara-tzi de acolo catzi vrei ! :p


off topicutz : Man, tu mai bine ai pune desht'le si ai mai trage un pic de poza din al meu avatar ca pe mine nu ma lasaaaa ;P
on topicutz : iti dai seama ca am fost in Obor dar e penurie acuta, apoi vreau ceva special ca pentru sufletelul meu ;) ...si nu numai :G Caut ceva deosebit, am vazut unii cu par carliontzat, ciufulit.... Am fost si pe la un petshop si am mici sperantze

Toate cele bune si ...sarbatori fericite tuturor !:a
excedet
Avatar utilizator
Merlucius
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Dum Sep 02, 2001 11:00 pm

4 pisicute sunt in pericol !!!

Mesajde VioletaG » Joi Mai 08, 2003 3:33 pm

Buna! Va rog din suflet sa ma ajutati in intentia mea de a gasi un camin pentru o pisicuta europeana si cei 3 puiuti ai ei care risca sa ajunga in curand in strada pentru ca stapana lor nu ii mai poate tine! Eu am deja o pisica si i-as putea gazdui pe micuti pana la gasirea unor stapani. Daca ma puteti ajuta, sunati-ma, va rog, la 778 48 98 sau 0745 421 625 (dati-mi un beep si va sun eu!) sau scrieti-mi unde va pot suna, la orizont_vertical@hotmail.com. Multumesc din suflet! Violeta
VioletaG
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 08, 2003 3:02 pm
Localitate: Bucuresti

vreau sa cumpar un boxer

Mesajde alinus19 » Mar Mai 20, 2003 8:00 am

Cine stie de unde as putea sa cumpar un boxer in varsta de 1 luna sau maxim 2 luni ?
alinus19
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 20, 2003 7:56 am

cine vrea gratis un pisoi?

Mesajde mariana_flo » Mar Mai 20, 2003 2:09 pm

4 pisoi albi cu ochi albastri isi cauta stapani iubitori. Sunt toti 4 baietei din rasa Angora. Sunt tare frumosi. Eu deja am adoptat unul. Poate vreti sa-i vedeti. Sunt sigura ca or sa va placa. Pe stapana lor o gasiti seara la tel. 467.03.47.
mariana_flo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 20, 2003 2:01 pm
Localitate: bucuresti

Vand catei huski

Mesajde grig2ro » Joi Iun 12, 2003 11:17 am

Am o femela Huski Siberian superba care a fatat. Am 4 puiuti, 3 masculi si o femela, superbi (1 negru, 1 gri si 2 bej-1mascul si femela), pe care as vrea sa-i vand. Puiutii au 7 saptamani sunt sanatosi si bine ingrijiti si ii vand cu 100 USD. Ma ajuta cineva?
grig2ro
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 12, 2003 11:03 am
Localitate: Bucuresti

Vand catei huski

Mesajde grig2ro » Joi Iun 12, 2003 11:24 am

Vand cu 100 USD/buc 4 pui catei HUSKI SIBERIAN, superbi, 3 masculi si 1 femela (1 negru, 2 bej, 1 gri). Puiutii au 7 saptamani, sunt sanatosi si vioi!
grig2ro
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 12, 2003 11:03 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 12, 2003 11:51 am

asa scump , mai nene....un catelush d'ala mic ? 3 200 000 lei ? pai cu banii astia imi iau 3 purcei de lapte si 2 gaini !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde punct » Joi Iun 12, 2003 1:50 pm

stai moshu, ca grig2ro ii da ieftin, pe aici sunt cam 120 de euro, dar merita, eu am o felema husky de 8 luni, si e foarte foarte frumoasa, insa itzi trebuie nervi de otel sa cresti un caine din rasa husky, care sunt reconoscuti pentru incapatinarea lor. asa ca, tot mai in avantaj iesi cu purceii si gainile

:o
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde raluca_s » Vin Iul 11, 2003 8:01 pm

Ofer pisoi 2 1/2 luni, tigrati, alb cu portocaliu, crescuti in casa. Sunt mortali. Merita sa ai unul.
raluca_s
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 11, 2003 7:54 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Vand catei huski

Mesajde motanicica » Mar Iul 22, 2003 10:04 pm

Initial trimis de grig2ro
Vand cu 100 USD/buc 4 pui catei HUSKI SIBERIAN, superbi, 3 masculi si 1 femela (1 negru, 2 bej, 1 gri). Puiutii au 7 saptamani, sunt sanatosi si vioi!



As dori sa cumpar un catel Huski (luna viitoare este ziua de nastere a unei persoane foarte speciale pentru mine si as dori sa-i fac cadou un pui). Daca se poate as dori sa fie un baietel si sa fie negru . As dori un raspuns cat mai repede pana pe 4 august daca se poate . Raspunsul il astept pe adresa motanica01@yahoo.com.
Mi-ati face o bucurie imensa daca m-ati putea ajuta.

Multumesc anticipat
motanicica
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 19, 2003 11:57 pm
Localitate: Romania/Bucuresti

targ de animale

Mesajde cezar567 » Lun Iul 28, 2003 9:28 am

are cineva idee pe unde se organizeaza in bucuresti targuri de animale?
am de vanzare 8 pui de setter irlandez si nu prea stiu unde pot sa-i vand.
daca imi poate da cineva vreo informatie mail catre cezarhanganu@yahoo.com

cezar
cezar567
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 28, 2003 9:24 am

Re: targ de animale

Mesajde Grumpy » Lun Iul 28, 2003 10:42 am

Initial trimis de cezar567
are cineva idee pe unde se organizeaza in bucuresti targuri de animale?
am de vanzare 8 pui de setter irlandez si nu prea stiu unde pot sa-i vand.
daca imi poate da cineva vreo informatie mail catre cezarhanganu@yahoo.com

cezar


Saptamanal, Duminica, este targ/expozitie de animale si pasari la parcul Plumbuita.
Grumpy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iun 16, 2003 9:20 am
Localitate: Bucuresti

VA DORITI UN CAINE SAU CATEL DE RASA ?

Mesajde ham » Lun Aug 04, 2003 3:23 pm

VA DORITI UN CAINE SAU CATEL DE RASA ?

Caini si catei din principalele rase, garantati ca origine, calitate si sanatate de crescatorii colaboratori.
Pentru imagini si date despre rase, vizitati site-ul nostru:
http://www.caini-ham.ro
e-mail:ham@caini-ham.ro
tel:0723509434 / 021 2231139
adresa:BUCURESTI-(zona BANU MANTA-PRIMARIA sect.1)- str. pictor SAVA HENTIA nr.4
PRETUL UNUI CATEL VARIAZA IN FUNCTIE DE MAI MULTE CARACTERISTICI:

-RASA
-SEX
-VARSTA
-CALITATE;

DACA NU AVETI O ALTA PREFERINTA , CATELUL SE ADUCE INTRE 1,5 SI 4 LUNI, PTR. A SE ADAPTA USOR LA NOUA FAMILIE.

DIN PUNCT DE VEDERE AL CALITATII, CATEII SE CLASIFICA IN 3 CATEGORII:

1).DE COMPANIE-a)-FARA PEDEGREE (CU CARNET DE SANATATE- CU VACCINURILE SI DEPARAZITARILE LA ZI)
-b)-CU PEDEGREE (CATELUL ESTE TATUAT)

2).PTR.REPRODUCERE- CATELUL SE INSCRIE IN STANDARDUL RASEI, IAR LA MATURITATE VA FI APT SA PRIMEASCA DREPTUL DE MONTA

3).PTR.CONCURSURI-CA MAI SUS SI IN PLUS ARE ASCENDENTA CU FOARTE BUNE REZULTATE COMPETITIONALE


CATEII PROVIN DIN CANISE CUNOSCUTE SI VERIFICATE DIN ROMANIA, CEHIA, UNGARIA, SLOVACIA SAU POLONIA FIINDCA AU CEL MAI BUN
RAPORT PRET/CALITATE.

DACA PROPUNERILE NOASTRE VA PAR INTERESANTE, CONTACTATI-NE ( de preferinta telefonic- 0723509434 ), PENTRU A STABILI DACA
IN CLIPA DE FATA AVEM DISPONIBIL CATELUL CARE VA INTERESEAZA ( rasele pe care le avem in magazin difera de la o zi la alta )
, SAU ESTE NEVOIE SA FACETI O COMANDA , CE VA FI ONORATA IN MAXIM 14 ZILE.

PRECIZAM CA PUTEM ASIGURA TRANSPORTUL CATELULUI / CATEILOR ORIUNDE IN TARA SAU IN AFARA EI, IN CONDITII OPTIME SI IN TIMP
UTIL, CU ACHITAREA COSTURILOR AFERENTE PTR. PERFECTAREA AUTORIZATIEI MEDICALE DE TRANSPORT ( acolo unde este cazul ) SI PTR.
LIVRAREA LUI ( in tara tariful ptr. transport variaza in functie de distanta intre 200000 si 800000 lei ) .


FIECARE CATEL PLEACA DE LA NOI INSOTIT DE:
-GARANTIE POST VANZARE;
-UN SET DE SFATURI MINIMALE PTR. CRESTEREA SI INGRIJIREA CATELULUI ALES:

RECOMANDARI-(anexa)

DEPARAZITARI:
INTERNE
PUI : LUNAR,INAINTE DE VACCINARI
MATURI : O DATA LA MAXIMUM 4 LUNI
EXTERNE
O DATA PE LUNA SI DE CATE ORI OBSERVATI CA ESTE CAZUL

VACCINARI:
6 SAPTAMANI - VACCIN MONOVALENT ( parvovirus ) SAU BIVALENT ( parvovirus-canine distemper )
8 SAPTAMANI - VACCIN POLIVALENT-MINIM 5 VALENTE ( canine distemper-adenovirus type 2-parainfluenza-parvovirus-
canine coronavirus-leptospira )
10 SAPTAMANI - RAPEL VACCIN POLIVALENT ( ca mai sus )
6 LUNI-VACCIN POLIVALENT (ca mai sus) CU ANTIRABIC INCLUS
aceasta este o schema minima de vaccinare si deparazitare obligatorie;
vaccinul polivalent se repeta anual.
TOATE TIPURILE DE VACCINURI DE PE PIATA SUNT DE CALITATE SI SUNT PRODUSE CU TULPINI EUROPENE;
PROBLEMELE APAR DATORITA MODULUI DE TRANSPORTARE SAU A STARII DE SANATATE A EXEMPLARULUI VACCINAT
( paraziti interni sau alta stare de boala );DACA DEPARAZITARILE INTERNE NU SE FAC CORECT , ESTE POSIBIL CA VACCINARILE
SA NU ISI FACA EFECTUL;PARAZITII EXTERNI POT DUCE LA PARAZITARE INTERNA

DEPARAZITARILE SI VACCINARILE SE FAC DE CATRE MEDICUL VETERINAR !


CONDITII DE INTRETINERE:
-ADAPOST FERIT DE INTEMPERII , CARE SA ASIGURE 15-20 GRADE CELSIUS PENTRU CEI CU PAR SCURT SAU
5-20 GRADE CELSIUS PENTRU CEI CU PAR LUNG ( tineti cont de tara de origine a cainelui ;un caine din zonele reci
suporta greu temperaturi ridicate , un caine din zone calde suporta greu temperaturi scazute ) ;
-SE TINE IN CONDITII DE IZOLARE ( NU IMPREUNA CU ALT ANIMAL ) PANA TREC 10 ZILE DE LA TERMINAREA
-SCHEMEI DE VACCINARE;
-NU SE TINE INTR-UN SPATIU IN CARE A DECEDAT UN ANIMAL DIN BOALA INFECTIOASA;
-NU SE TRANSPORTA IN CONDITII EXTREME DE TEMPERATURA ( temperatura necesara 15-20 grade celsius ) ,
CURENTI DE AER SI UMIDITATE;
-SE FERESTE DE ACCIDENTE ( CAZATURI, LOVITURI, INGESTIE DE CORPURI STRAINE, DETERGENTI,
SUBSTANTE TOXICE,e.t.c.).

REGIM ALIMENTAR:
6-8 SAPTAMANI - 6 MESE PE ZI
9-12 SAPTAMANI - 5 MESE PE ZI
13-22 SAPTAMANI - 4 MESE PE ZI
5-8 LUNI - 3 MESE PE ZI
9-11 LUNI - 2 MESE PE ZI
( numarul de mese se regleaza si in functie de apetitul fiecarui exemplar )
-CONSERVE SI HRANA USCATA SPECIALA PENTRU TALIA SI VARSTA CAINELUI DIN URMATOARELE MARCI:
ROYAL CANIN, EUKANUBA, PURINA ( cititi cu atentie si respectati recomandarile de pe sacii de hrana ;
cereti de la pet-shopurile de unde achizitionati hrana pliante cu tipul de hrana care il achizitionati si pahare gradate
pentru a masura cantitatea de hrana ; nu depasiti cu mai mult de 20% cantitate de hrana recomandata de producator ;
ATENTIE: de obicei producatorul precizeaza cantitatea de hrana necesara ZILNIC , deci impartiti-o la numarul de mese
pe care le dati pe zi )
-HRANA GATITA: OREZ, GRIS, SUPE ( pui , vaca ), GALBENUS OU (nu mai mult de 2 pe saptamana , albusul numai fiert ), BRANZA DULCE,
LEGUME FIERTE, RADACINOASE ( morcov , pastarnac , telina ), FRUCTE, CARNE DE PUI, VITA SAU PESTE DEZOSAT
-HRANA USCATA SE UMEZESTE CU APA, IAURT SAU LAPTE BATUT
-SE ASIGURA APA POTABILA LA DISCRETIE
-MEDICUL STABILESTE PROGRAMUL DE ADMINISTRARE A MINERALELOR SI VITAMINELOR

INTERZISE:
-CARNEA SI OASELE DE PORC, OASELE DE PASARE
-CONDIMENTELE ( permise doar sarea , usturoiul , ceapa )
-GRASIMILE ANIMALE IN EXCES, PRAJELILE
-LEGUMELE CARE FERMENTEAZA ( fasole , mazare , cartofi )
-MEZELURILE , BRANZETURI FERMENTATE
-ALBUSUL DE OU ( nefiert )
-PAINEA ( neprajita )
-LAPTELE ( produce diaree )
-DULCIURILE

PENTRU ORICE PROBLEMA DE SANATATE APELATI LA MEDICUL VETERINAR !


PENTRU DATE DESPRE RASELE CANINE FOLOSITI LINK-URILE DIN SITE-UL NOSTRU:

http://www.caini-ham.ro

DIN PAGINA DE LINK-URI SAU FOLOSITI COLECTIILE REVISTELOR "CAINELE MEU" SAU "DOG MAGAZIN"; DE ASEMENEA DATE MINIMALE IN
LEGATURA CU INTRETINEREA UNUI CAINE GASITI IN SITE-UL NOSTRU, LA PAGINA DE RECOMANDARI.

PENTRU INTREBARI DE ORDIN MEDICAL CONTACTATI MEDICUL NOSTRU LA 021.332.46.04 SAU 0722.649.148

PENTRU INTEBARI IN LEGATURA CU COMPORTAMENTUL SAU DRESAJUL UNUI CAINE SUNATI LA DRESORUL NOSTRU , LA 0722.722.959

CU STIMA,
TIBERIU POPESCU


CONTACTATI-NE SI NU VETI REGRETA!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ham
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 09, 2003 1:58 am
Localitate: BUCURESTI, sect.1-zona BANU MANTA-primaria sect.1, str. pictor SAVA HENTIA nr.4

Următorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator