Afganistan=gypsy power

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Afganistan=gypsy power

Mesajde manelesux » Vin Sep 14, 2001 11:49 am

Inainte de orice tre sa va anuntz ca Grupu pentru Eliberarea Tardiva a Transilvaniei(aka GETA) revendica atentatu de la WTC, nu shi pe alea de la pentagon,ca aia au fost a bunch of niggez care s-au luat dupa noi.Regretam victimele facute dar noi vroiam sa ne izbim de Statuia Libertatzii shi de blocu in care locuieshte Gabi dar am fost prea betzi sa le nimerim.

Kickass,hai sa ne ingustam un pic vederile shi sa vedem ca atentatu nu are in mod direct cum sa afecteze economic nimic,caci acolo nu au fost rezervele de petrol ale lumii.Problema economica vine doar din profitorismul unor speculanzi capabili sa convinga anumite medii ca exista shi un impact economic.Shi de pe urma convingerii,iaca shi impactu economic.

Calculatoarele celea nu contzineau nimica vital,domle.Pentru ca cladirile erau oricum asigurate,deci era luata in considerare posibilitatea de damage ireparabil.In acelashi mod erau asigurate shi contractele shi tot ce era in calculatoare.Ba,mai mult,de regula datele cu pricina sunt shi arhivate la alte locuri decat cel supus asigurarii.Singura problema economica reala e a fimelor de asigurari care trebuie sa plateasca pagubele,deci exact costul pagubei materiale.Mai mult, se pare ca nici macar nu au fost asigurate impotriva atentatelor,pe de alta parte se inghesuie deja banci shi fonduri pentru finantzarea reconstructziei,cu dobanzi rezonabile.

Americanii au meritat o lovitura in mentalitate shi psihic.Nu au meritat insa asemenea pierderi.Ar fi fost suficient o lovitura in Statuia Libertatzii.Pe de alta parte,pilotu kamikaze a zis ca daca tot e sa crape,de ce sa nu ia shi poporu cu el,deci e inutil sa discutam despre etica terorismului.Rushii nu au ajuns la pentagon tocmai din pricina eticii razboiuluipe care terorishti nu o respecta. Cu metodele terorishtilor shi rushii ar fi ajuns aici.dar razboiul intre doua natziuni intra la capitolul Limited sau Unlimited Conventional Warfare,iar acolo sunt reguli clare.Terorismul este Unconventional.Iar raspunsul in acest caz este mai dificil,din categoria flexible response, caci un atac conventzional asupra unei tzari,fie ea shi afganistanul este o masura exagerata.

Cu rushii nu a fost vorba de nevoia de a distruge oponentul,ci a fost o tatonare defensiva,in conditziile in care fiecare din partzi avea o nevoie paranoica de a supraveghea oponentul shi a se asigura ca are fortzele necesare sa i intercepteze un atac surpriza.De aceea a fost posibila oprirea razboiului rece,in momentul in care Eltzin a facut o reducere unilaterala a inarmarii(adica fara a face un contract prealabil shi echitabil shi cu pretentzii de la USA).

Se pare ca vina apartzine partzial shi irakului.S-au facut deja unele linkuri in acest sens.Armatele mari nu sunt imobile.Au doar partzi mai mobile shi partzi mai imobile.Problema americanilor vine tocmai din lipsa de competentza a unitatzilor flexibile.Apoi mai e shi problema vulnerabilitatzii.Daca reactzia shi numarul de elicoptere pompiereshti ar fi fost pe masura celor care actzionau in filmul Godzilla,de exemplu,pierderile ar fi fost mult mai mici.Insa se pare ca hollywoodul are mai multe elicoptere decat pompierii din new york.A fost inainte de orice o problema de incompetentza.

Dolarul nu o sa scada decat pe termen scurt shi din pricina speculantzilor, nu a unui efect direct shi firesc.Cat despre nuke,nu e posibil.Or fi americanii izolatzi acolo,dar se bazeaza mult pe parteneri europeni.Ori europa,fie ea shi scindata, este un continent stramtorat.Nimeni nu o sa poata da un nuke in ungaria fara sa sara in sus austria sau germania.Nu se pune problema de nuke,nici chiar imbecilu de bush nu are tupeul asta.

....Deshi daca s-ar isca o aglomeratzie poate am cuceri ungaria fara sa se prinda nimeni,nu?
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Vin Sep 14, 2001 1:33 pm

Initial trimis de manelesux
Inainte de orice tre sa va anuntz ca Grupu pentru Eliberarea Tardiva a Transilvaniei(aka GETA) revendica atentatu de la WTC, nu shi pe alea de la pentagon,ca aia au fost a bunch of niggez care s-au luat dupa noi.Regretam victimele facute dar noi vroiam sa ne izbim de Statuia Libertatzii shi de blocu in care locuieshte Gabi dar am fost prea betzi sa le nimerim.

Kickass,hai sa ne ingustam un pic vederile shi sa vedem ca atentatu nu are in mod direct cum sa afecteze economic nimic,caci acolo nu au fost rezervele de petrol ale lumii.Problema economica vine doar din profitorismul unor speculanzi capabili sa convinga anumite medii ca exista shi un impact economic.Shi de pe urma convingerii,iaca shi impactu economic.

Calculatoarele celea nu contzineau nimica vital,domle.Pentru ca cladirile erau oricum asigurate,deci era luata in considerare posibilitatea de damage ireparabil.In acelashi mod erau asigurate shi contractele shi tot ce era in calculatoare.Ba,mai mult,de regula datele cu pricina sunt shi arhivate la alte locuri decat cel supus asigurarii.Singura problema economica reala e a fimelor de asigurari care trebuie sa plateasca pagubele,deci exact costul pagubei materiale.Mai mult, se pare ca nici macar nu au fost asigurate impotriva atentatelor,pe de alta parte se inghesuie deja banci shi fonduri pentru finantzarea reconstructziei,cu dobanzi rezonabile.

Americanii au meritat o lovitura in mentalitate shi psihic.Nu au meritat insa asemenea pierderi.Ar fi fost suficient o lovitura in Statuia Libertatzii.Pe de alta parte,pilotu kamikaze a zis ca daca tot e sa crape,de ce sa nu ia shi poporu cu el,deci e inutil sa discutam despre etica terorismului.Rushii nu au ajuns la pentagon tocmai din pricina eticii razboiuluipe care terorishti nu o respecta. Cu metodele terorishtilor shi rushii ar fi ajuns aici.dar razboiul intre doua natziuni intra la capitolul Limited sau Unlimited Conventional Warfare,iar acolo sunt reguli clare.Terorismul este Unconventional.Iar raspunsul in acest caz este mai dificil,din categoria flexible response, caci un atac conventzional asupra unei tzari,fie ea shi afganistanul este o masura exagerata.

Cu rushii nu a fost vorba de nevoia de a distruge oponentul,ci a fost o tatonare defensiva,in conditziile in care fiecare din partzi avea o nevoie paranoica de a supraveghea oponentul shi a se asigura ca are fortzele necesare sa i intercepteze un atac surpriza.De aceea a fost posibila oprirea razboiului rece,in momentul in care Eltzin a facut o reducere unilaterala a inarmarii(adica fara a face un contract prealabil shi echitabil shi cu pretentzii de la USA).

Se pare ca vina apartzine partzial shi irakului.S-au facut deja unele linkuri in acest sens.Armatele mari nu sunt imobile.Au doar partzi mai mobile shi partzi mai imobile.Problema americanilor vine tocmai din lipsa de competentza a unitatzilor flexibile.Apoi mai e shi problema vulnerabilitatzii.Daca reactzia shi numarul de elicoptere pompiereshti ar fi fost pe masura celor care actzionau in filmul Godzilla,de exemplu,pierderile ar fi fost mult mai mici.Insa se pare ca hollywoodul are mai multe elicoptere decat pompierii din new york.A fost inainte de orice o problema de incompetentza.

Dolarul nu o sa scada decat pe termen scurt shi din pricina speculantzilor, nu a unui efect direct shi firesc.Cat despre nuke,nu e posibil.Or fi americanii izolatzi acolo,dar se bazeaza mult pe parteneri europeni.Ori europa,fie ea shi scindata, este un continent stramtorat.Nimeni nu o sa poata da un nuke in ungaria fara sa sara in sus austria sau germania.Nu se pune problema de nuke,nici chiar imbecilu de bush nu are tupeul asta.

....Deshi daca s-ar isca o aglomeratzie poate am cuceri ungaria fara sa se prinda nimeni,nu?



manelos, uite un punct de vedere strict personal ; atata timp cat in urma unui atac de genul asta US air space ramane inchis pt mai mult de 72 de ore , cat mare parte din milddle east air space procedeaza la fel , ei bine o parte importanta a ecomoniei globale are de suferit pe langa companiile de asigurari care de regula se feresc de o clauza ca "terrorism attack" . Arunca o privire numai la ce companii operau din WTC , cateva nume printre care sun systems , atata timp cat wall street este inchis pt a treia zi ,este imposibil sa nu se resimta in economia globala , Due to Golf war the losses were estimated at 5 billion USD , acuma numai aviatia comerciala estimeaza 7 billion USD of loss si lucrez in aviatie stii , deci ar fi inutil sa-ti povestesc ,ce -au insemnat pt noi ultimele 3 zile si ce inca se intampla .Asa ceva nu are cum sa treaca neobservat , e pana la urma vorba de World Trade Centre -n-a fost numit asa degeaba .
Americanii isi vor recladi economia destul de repede , e o natiune care poate sa absoarba destul de ushor asa ceva , mai greu cu moralul si cu intrebarea fara raspuns "cum a fost posibil asa ceva ?!"

altfel , adica pe langa stresul in care traziesc de 4 zile 14 ore pe zi , sunt bine , si btw g. just made it home , he was on the 094 UA flight from san francisco to boston on 11/09.

see u around

alla
Vizitator
 

Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Vin Sep 14, 2001 2:39 pm

Foarte frumos ce zici tu acolo...Insa Romania Libera o mai citesc shi altzii. Nu te sfii sa spui ca e vorba de un citat...Cand se mai intampla ...
Vizitator
 

Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Vin Sep 14, 2001 3:27 pm

Initial trimis de Anonim
Foarte frumos ce zici tu acolo...Insa Romania Libera o mai citesc shi altzii. Nu te sfii sa spui ca e vorba de un citat...Cand se mai intampla ...


umm "u talking to me?" -also quote si clar nu din romania libera . Acuma lasand ironia la o parte , daca te refereai la ce-am spus eu (ok mi-am uitat passwordul si alte cele cu care semnam pe aici) nu-i nici un citat de nici unde , cu atat mai putin romania libera la care n-am acces ; aste-s facts , pe care le stie o lume intreaga de la TV ,radio sau mai stiu eu din ce publicatie ; normal ca nu-s cifre si nume pe care le fac eu publice acuma cu de la mine putere !!!!
The point was ; industria in care lucrez eu e super afectata ca urmare a incidentelor din State si no anonimus can tell me that i use quotes from some publication that i havent seen in years , when in fact im talking based on 72 hours of work , work and work under emergency procedures!!

daca insa replica ta era adresata lui maneleux , imi cer scuze , and i trust that he'll reply with the appropriate vengence.

alla
Vizitator
 

deah

Mesajde gabi » Vin Sep 14, 2001 5:54 pm

Manelux: la ce ma puteam astepta din partea ta......e usor sa vorbesti de acolo si sa-ti dai cu parerea si e altceva sa te uiti doaptea dupa avione INTELEGI!!!

Pentru toti: au si americanii pacatele lor, dar nu uitati ca nu au facut doar rau in lumea asta! au facut si mult bine, dar se pare ca unii dintre voi ati uitat asta! Ati uitat de World War 2, de toate ajutoarele care le dau tarilor care au nevoie......nu vad cum america ar merita de exemplu asa cva mai mult deca Rusia......


pace
gabi
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Aug 17, 2001 11:29 pm
Localitate: Chicago, U.S.A.

Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde manelesux » Vin Sep 14, 2001 10:41 pm

Initial trimis de Anonim
Foarte frumos ce zici tu acolo...Insa Romania Libera o mai citesc shi altzii. Nu te sfii sa spui ca e vorba de un citat...Cand se mai intampla ...


Nene,Romania Libera citeaza din mine,da?
Iar daca acuzatzia e pt companionu de mai jos,nu il enerva,ca shi el a invarte pe degete avioane shi poate ne trezim ca se izbeshte vreunu de casa poporului.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

ar fi pacat...

Mesajde Vizitator » Vin Sep 14, 2001 11:00 pm

sa incepem cu casa poporului
eu zic mai intai sa prabusim niste ciori peste casele politistilor
apoi un mig, daca mai avem, peste guvern

casa poporului e prea frumoasa sa s-o darimam din prima :D
Vizitator
 

Re: ar fi pacat...

Mesajde manelesux » Sâm Sep 15, 2001 10:43 am

Initial trimis de vali
sa incepem cu casa poporului
eu zic mai intai sa prabusim niste ciori peste casele politistilor
apoi un mig, daca mai avem, peste guvern

casa poporului e prea frumoasa sa s-o darimam din prima :D


Io zic sa umplem Dambovitza cu Taroame pana da apa pe dinafara shi se ineaca tot poporu.Pentru doritori,vand bilete de intrare in bunkeru meu personal,numar de locuri limitate,putetzi aduce cu voi cel mult 10 kile de orice.in afara de manele.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 2:20 pm

Pai sa le lammurim pe rand :
1. Cu manele nu aveam ce sa impart. Poate dor sa comentez una alta (deshi sincer nu prea am de ce, pen'ca ii impartashesc punctul de vedere)
2.Din cate shtiu eu in state exista o varianta a Romaniei Libere...Dar nici asta nu este prea important .
3.Nu se poate sub nici o forma sa scri neshte vorbe, intocmai shi la fel cu alt cineva. In spetza : "Americanii isi vor recladi economia destul de repede , e o natiune care poate sa absoarba destul de ushor asa ceva , mai greu cu moralul si cu intrebarea fara raspuns "cum a fost posibil asa ceva ?!".
Ce sa-tzi spun ? Asha se incheie, vorba cu vorba, editorialul de miercuri din cotidianul amintit.
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Eve » Sâm Sep 15, 2001 3:16 pm

In primul rand, sa ne lamurim ca ti-am ramane recunoscatori daca ti-ai scoate valul de anonim, sa te privim la fata, fecioara.
apoi, iarta-ma ca intervin dar, in legatura cu ce s-a intamplat in State, cred ca toata lumea a gandit la fel. Si mai tti si-au pus aceleasi intrebari. Dupa ce eu si colegii ne-am intrebat : 'cum a fost posibil asa ceva?', am continuat sa ne uitam la teve si toata lumea se intreba, fireste, acelasi lucru. nu vorbesc doar de jurnalisti. TOATA lumea s-a intrebat cum a fost posibil. Si toata lumnea a ajuns la concluzia ca America isi va reveni. asa ca RL n-a facut altceva decat sa astearnba, negru pe alb, intrebarile si concluziile generale.
Plus, give credit to that girl. She's really got the BRAINS. Asa ca puteai, pur si simplu, sa ii impartatesti parerea sau nu. O parere ,cred, general valabila. Nu a unui ziar.


Multimea induiosata.
Eve
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Iul 28, 2001 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 6:15 pm

Daca binevoieshti sa intzelegi din prim ce vreau sa spun, bine ! Daca nu , sanatate , ca m-am saturat de imbecilitatea asta - eu doar i-am atras atentzia tipului sau tipei ca a reprodus intocmai un citat dintr-un ziar, fara a avea intentzia sa specifice ca este vorba de un citat. Ba mai mult, imi spune ca in State nu ajunge RL. Este simplu ca buna ziua, la fel shi cu muzica romaneasca ..Vin cate unii cu cine shtie ce genialitate de piesa, le aratzi ca este copiata, dupa care dau cu pietre in tine ca nu este asha....Deshi in mod cert adevarul este altul. Am fost suficient de explicit ?
In legatura cu nick-ul, nu cred ca este necesar sa ma obosesc, atata timp cat nici cel (sau cea) vizat/a nu catadicseshte sa faca acest lucru.
Vizitator
 

Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Eve » Dum Sep 16, 2001 6:50 pm

Initial trimis de Anonim
Daca binevoieshti sa intzelegi din prim ce vreau sa spun, bine ! Daca nu , sanatate , ca m-am saturat de imbecilitatea asta - eu doar i-am atras atentzia tipului sau tipei ca a reprodus intocmai un citat dintr-un ziar, fara a avea intentzia sa specifice ca este vorba de un citat. Ba mai mult, imi spune ca in State nu ajunge RL. Este simplu ca buna ziua, la fel shi cu muzica romaneasca ..Vin cate unii cu cine shtie ce genialitate de piesa, le aratzi ca este copiata, dupa care dau cu pietre in tine ca nu este asha....Deshi in mod cert adevarul este altul. Am fost suficient de explicit ?
In legatura cu nick-ul, nu cred ca este necesar sa ma obosesc, atata timp cat nici cel (sau cea) vizat/a nu catadicseshte sa faca acest lucru.


multumesc pentru urarile de sanatate (daca mie imi erau adresate). la fel si dvs. ai fost suficient de explicit pentru toata lumea, doar ca nu am fost de acord cu tine.
cat despre nick, daca priveai cu atentie, observai ca domnisoara s-a semnat alla. no other comments.
Eve
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Iul 28, 2001 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Dum Sep 16, 2001 7:05 pm

Initial trimis de manelesux
Inainte de orice tre sa va anuntz ca Grupu pentru Eliberarea Tardiva a Transilvaniei(aka GETA) revendica atentatu de la WTC, nu shi pe alea de la pentagon,ca aia au fost a bunch of niggez care s-au luat dupa noi.Regretam victimele facute dar noi vroiam sa ne izbim de Statuia Libertatzii shi de blocu in care locuieshte Gabi dar am fost prea betzi sa le nimerim.

Kickass,hai sa ne ingustam un pic vederile shi sa vedem ca atentatu nu are in mod direct cum sa afecteze economic nimic,caci acolo nu au fost rezervele de petrol ale lumii.Problema economica vine doar din profitorismul unor speculanzi capabili sa convinga anumite medii ca exista shi un impact economic.Shi de pe urma convingerii,iaca shi impactu economic.

Calculatoarele celea nu contzineau nimica vital,domle.Pentru ca cladirile erau oricum asigurate,deci era luata in considerare posibilitatea de damage ireparabil.In acelashi mod erau asigurate shi contractele shi tot ce era in calculatoare.Ba,mai mult,de regula datele cu pricina sunt shi arhivate la alte locuri decat cel supus asigurarii.Singura problema economica reala e a fimelor de asigurari care trebuie sa plateasca pagubele,deci exact costul pagubei materiale.Mai mult, se pare ca nici macar nu au fost asigurate impotriva atentatelor,pe de alta parte se inghesuie deja banci shi fonduri pentru finantzarea reconstructziei,cu dobanzi rezonabile.

Americanii au meritat o lovitura in mentalitate shi psihic.Nu au meritat insa asemenea pierderi.Ar fi fost suficient o lovitura in Statuia Libertatzii.Pe de alta parte,pilotu kamikaze a zis ca daca tot e sa crape,de ce sa nu ia shi poporu cu el,deci e inutil sa discutam despre etica terorismului.Rushii nu au ajuns la pentagon tocmai din pricina eticii razboiuluipe care terorishti nu o respecta. Cu metodele terorishtilor shi rushii ar fi ajuns aici.dar razboiul intre doua natziuni intra la capitolul Limited sau Unlimited Conventional Warfare,iar acolo sunt reguli clare.Terorismul este Unconventional.Iar raspunsul in acest caz este mai dificil,din categoria flexible response, caci un atac conventzional asupra unei tzari,fie ea shi afganistanul este o masura exagerata.

Cu rushii nu a fost vorba de nevoia de a distruge oponentul,ci a fost o tatonare defensiva,in conditziile in care fiecare din partzi avea o nevoie paranoica de a supraveghea oponentul shi a se asigura ca are fortzele necesare sa i intercepteze un atac surpriza.De aceea a fost posibila oprirea razboiului rece,in momentul in care Eltzin a facut o reducere unilaterala a inarmarii(adica fara a face un contract prealabil shi echitabil shi cu pretentzii de la USA).

Se pare ca vina apartzine partzial shi irakului.S-au facut deja unele linkuri in acest sens.Armatele mari nu sunt imobile.Au doar partzi mai mobile shi partzi mai imobile.Problema americanilor vine tocmai din lipsa de competentza a unitatzilor flexibile.Apoi mai e shi problema vulnerabilitatzii.Daca reactzia shi numarul de elicoptere pompiereshti ar fi fost pe masura celor care actzionau in filmul Godzilla,de exemplu,pierderile ar fi fost mult mai mici.Insa se pare ca hollywoodul are mai multe elicoptere decat pompierii din new york.A fost inainte de orice o problema de incompetentza.

Dolarul nu o sa scada decat pe termen scurt shi din pricina speculantzilor, nu a unui efect direct shi firesc.Cat despre nuke,nu e posibil.Or fi americanii izolatzi acolo,dar se bazeaza mult pe parteneri europeni.Ori europa,fie ea shi scindata, este un continent stramtorat.Nimeni nu o sa poata da un nuke in ungaria fara sa sara in sus austria sau germania.Nu se pune problema de nuke,nici chiar imbecilu de bush nu are tupeul asta.

....Deshi daca s-ar isca o aglomeratzie poate am cuceri ungaria fara sa se prinda nimeni,nu?


Eu cred ca tot ce ai scris tu e o totala ineptie, si poti sa faci si spume la gura lar esti fraier rau de tot. Nimeni pe acest pamant nu merita ce s-a intamplat Americii. Asa cum zici tu "un pumn psihic" well...a avut un impact mai mare. Faci tu dragalasule pe desteptul, cand defapt habar nu ai situatia exacta in care ne aflam aici in US. Ce ai facut acei tigani a fost ca un fel de back stabing, si vad ca nu gasesti o forma de umor in multe. Pomeneai de Back-up si ca fiecare firma la WTC avea un back up in alt stat. Bine..dar te-ai gandit la toate acele hartii...documente, care nu vor mai putea niciodata sa fie recuperate? Cu toate ca eu sunt in California am vazut o mare solidaritate si "we wont fall " sau "united we stand" scrie pe marea majoritate a majinilor insotite de steagul americii. Probabil nici tu nu ai mai vorbii asa daca ai fi avut rude acolo care au murit, sau daca nevasta..copii...tai ar fi fost in acele 4 avionane care sau prabusit.
Macar daca ai fi fost la WTC sa vezi bucati de oameni care cadeau din cer dupa impact. Sa vezi oameni care s-au aruncat de la etajele 100 ..singura lor sansa sa moara mai repede decat arsi de vi. Tiganii rad degeaba ptr. ca US si-a retras tot softfer-ul de la ei si tot capitalul, si daca nu ii bombardam noi oricum or sa moara de foame...si asa sunt vaide capul lor.
Unde stau eu langa Travis Air Force ..deja au fost activati multi, in total pe toata america sunt 13,000 air force si 10,000 army, si 3,000 navy. America nu e asa de s**** pe cum credeti voi a trebuit insa timp sa puna totul la punct. Cei care credeti ca america merita o astefel de lovitura ..nu sunteti cu mult mai diferiti decat Afganistanezii sau eu mai stiu ce tatie infecta de acolo. Zilele astea mie mi-a fost rusine ca sunt romanca....mai ales dupa comentariu de mai sus. Si Iliescu isi ofera ajutorul...pacat ca nici macar nu ne-am ridicat la standardele lor sa intram in Nato....noi ca tara "romania" suntem ca si inexistenti ptr. ei. Iran si-a inchis granitele cu Afgan. dupa ce 2 milioane de emigranti au trecut granitele. Pakistan la fel...si incet incet ii marginalizam, ii izolam....si rugati-va sa nu vina un al III-lea razboi mondial...ptr. ca si asa lovitura pe pe 11 Sep. o sa aibe un mare impact asupra intregii lumi...Kickass....nu e asa ca a scazut dolarul in RO? bine ca tu n-ai nimik in banca si n-ai ce pierde:)
Apropos, am citit si eu stirile din ziarele romanesti....f. prost informati cred ca mai sunteti.
Vizitator
 

Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Dum Sep 16, 2001 7:08 pm

mesajul anterior era dedicat lu' manelexus...scuze kickass...apropos..astia cu manelele nu degeaba le asculta..acum observ si eu ca IQ-ul lor e mai mic decat numarul de la pantofffffff.
Vizitator
 

Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Eve » Dum Sep 16, 2001 9:16 pm

Initial trimis de Anonim


Eu cred ca tot ce ai scris tu e o totala ineptie, si poti sa faci si spume la gura lar esti fraier rau de tot. Nimeni pe acest pamant nu merita ce s-a intamplat Americii. Asa cum zici tu "un pumn psihic" well...a avut un impact mai mare. Faci tu dragalasule pe desteptul, cand defapt habar nu ai situatia exacta in care ne aflam aici in US. Ce ai facut acei tigani a fost ca un fel de back stabing, si vad ca nu gasesti o forma de umor in multe. Pomeneai de Back-up si ca fiecare firma la WTC avea un back up in alt stat. Bine..dar te-ai gandit la toate acele hartii...documente, care nu vor mai putea niciodata sa fie recuperate? Cu toate ca eu sunt in California am vazut o mare solidaritate si "we wont fall " sau "united we stand" scrie pe marea majoritate a majinilor insotite de steagul americii. Probabil nici tu nu ai mai vorbii asa daca ai fi avut rude acolo care au murit, sau daca nevasta..copii...tai ar fi fost in acele 4 avionane care sau prabusit.
Macar daca ai fi fost la WTC sa vezi bucati de oameni care cadeau din cer dupa impact. Sa vezi oameni care s-au aruncat de la etajele 100 ..singura lor sansa sa moara mai repede decat arsi de vi. Tiganii rad degeaba ptr. ca US si-a retras tot softfer-ul de la ei si tot capitalul, si daca nu ii bombardam noi oricum or sa moara de foame...si asa sunt vaide capul lor.
Unde stau eu langa Travis Air Force ..deja au fost activati multi, in total pe toata america sunt 13,000 air force si 10,000 army, si 3,000 navy. America nu e asa de s**** pe cum credeti voi a trebuit insa timp sa puna totul la punct. Cei care credeti ca america merita o astefel de lovitura ..nu sunteti cu mult mai diferiti decat Afganistanezii sau eu mai stiu ce tatie infecta de acolo. Zilele astea mie mi-a fost rusine ca sunt romanca....mai ales dupa comentariu de mai sus. Si Iliescu isi ofera ajutorul...pacat ca nici macar nu ne-am ridicat la standardele lor sa intram in Nato....noi ca tara "romania" suntem ca si inexistenti ptr. ei. Iran si-a inchis granitele cu Afgan. dupa ce 2 milioane de emigranti au trecut granitele. Pakistan la fel...si incet incet ii marginalizam, ii izolam....si rugati-va sa nu vina un al III-lea razboi mondial...ptr. ca si asa lovitura pe pe 11 Sep. o sa aibe un mare impact asupra intregii lumi...Kickass....nu e asa ca a scazut dolarul in RO? bine ca tu n-ai nimik in banca si n-ai ce pierde:)
Apropos, am citit si eu stirile din ziarele romanesti....f. prost informati cred ca mai sunteti.



ok, de fapt noi, romanii, suntem niste tampiti si ,desigur, prost informati. noroc ca esti tu acolo si poti sa ne povestesti ceea ce si noi am vazut. dar am si o noutate pentru tine. la noi, in Romania, avem CNN, stii? ba chiar suntem si mai obraznici. stim engleza, deci intelegem ce zic aia pe CNN. zici ca esti din California, prin urmare si tu povestesti tot ce ai vazut la tv. ca tot veni vorba de cat de prost informati suntem noi. si-mi place cum afirmi <<<daca nu i-am bombarda noi, etc, etc...>> eu te cred ca te-ai adaptat bine acolo dar asta nu te face smarter. ba deloc. si as mai avea cateva sa iti spun dar, vazand cum scrii, cred ca nici nu ai intelege.

God bless America and kill Iliescu.
Eve
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Iul 28, 2001 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

nu mai inteleg nimic.

Mesajde KickAss » Dum Sep 16, 2001 10:28 pm

1. Anonimo, habar n-am cat e dolarul. Eu acum sunt in Olimpiada de toamna si programul meu se reduce la: mancat, somn, invatat, somn, etc
Nu inteleg pt. ce-ti cer scuze.

2. Manelos, ok, cu unele idei sunt d-acord, cu altele nu.
Despre "profitorism": Nu o consider o ideie valabila. Starea de confuzie creeaza prin definitie panica. Omul nu mai gandeste cand este panicat. D-aia, iti trebuie un pic de timp pana te dezmeticesti si-ti dai seama ce se intampla. Iar cand o faci, totul revine la nrmal. Dar, zilele astea am vazut ca se speculau niste pierderi uriase. Multe se refereau la pierderile companiilor aeriene.

Despre "pumnul psihic": Nu pot sa comentez daca il meritau sau nu. Ideia este ca l-au luat in plin fatalau, si acum, dupa lovitura, e timpul trezirii la realitate. In urmatorii 2 ani, probabil va creste economia dublu (oricum, cresterea economica a anului in curs a fost fff. s****). Nu au atacat Statuia libertatii pt. ca sunt arabi lipsiti de creier, care au adanc infit in mentalitate ca cu cat iei mai multe vieti d-ale dusmanului, cu atat esti mai tare, iar moartea ta e mai apreciata.

Despre "rusi": Eltzin a scazut rata inarmarii fiinda ii murisera resursele. Trecerea la economia de piata i-a daramat pe ei asa cum ne-a daramat si pe noi. Pe ei mai multi fiindca sunt mai multi. In concluzie, Rusia nu-si mai putea permite o dezvoltare armata. Dupa parerea mea, abia daca isi permite 1/4 din totalul efectivelor armate.

3. Anonimo, am recitit mesajult tau. Tot nu inteleg ce ai vrut sa zici.

ps. Manelesux, ai primit mailu'? Cand scap de restante, si cand o sa ma intalnesc cu Vali si Eve, ii voi da si ei Therion. m-am uitat, si desi stiam ca am EP-ul respectiv, am constatat cu stupoare ca nu-i asa.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 3:05 am

Draga Eve..

Care God Bless America & Kill Iliescu vb? Tot voi, cei din RO l-ati votat pe Iliescu si acum...ca si in alti ani, trebuie sa suportati consecintele. Apropos, eu nu "povesteam", ci mai degraba comentam cele intamplate, inca nu m-ai angajat pe post de baby sitter ca sa-ti relatez povesti nemuritoare. Eve, nu e vina mea ca eu sunt o parte din America si tu nu...continua asadar sa urmaresti CNN-ul de acolo si nu te mai lua in colti cu mine mai bine te tragi de sireturi cu Manelux...sau cum il cheama, ptr. ca asta e la ce te pricepi tu cel mai bine. Si cum tara arde si baba se piaptana, nu vad care e chestia cu " si tu din CA tot la CNN te uiti"?suna a " sa moara si capra vecinului"... dar crede-ma ca Bush nu vine la tine sa recrute pe tatal tau...pe fratele tau sau eu mai stiu pe cine. Oricum eu am rude la NY si am fost acolo de cateva ori...tu ai fost la WTC? ai vazut cum arata pe viu? Multe discutii de aici mi se par inutile si ideile voastre cu " sa atace Statuia Libertatii" deasemenea. Mai exact...de ce ar fi vrut sa atace teroristii statuia libertatii? ei au vrut varsare de sange, au vrut sa loveasca economia si puterea Americi...adika Pentagonul. Mai erau speculatii cum ca avionul prabusit in Pittsgurgh era defapt destinat ptr. Casa Alba. Ce e cert este ca nimeni nu merita asa ceva, mai ales ca America a fost cea care a ajutat alte tari intotdeuna si a oferit ajutoare. Acum sa vedem de maine ce o sa fie...daca or sa se vanda sau or sa se cumpere market stoks...everybody turn on the CNN channel, hot news coming up:)

Hasta Pronto !
Vizitator
 

Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 3:54 am

Initial trimis de Eve


multumesc pentru urarile de sanatate (daca mie imi erau adresate). la fel si dvs. ai fost suficient de explicit pentru toata lumea, doar ca nu am fost de acord cu tine.
cat despre nick, daca priveai cu atentie, observai ca domnisoara s-a semnat alla. no other comments.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ermanita...uite ca neavind alta preocupare am ajuns shi la aceasta address....IQ de 6(banuiesc)..laaaaaf**.....vis-a-vis de subjectul discutat aici prefer sa ma abtzin..."life must go on"....e bine totusi ca tristetzea se masoara in clipe.
btw...don't give up sis....shi scoate-tzi masca...valul anonimatului itzi ascunde exotismul...(k)(k)(k)

God bless u all
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 2:08 pm

Initial trimis de Anonim
Pai sa le lammurim pe rand :
1. Cu manele nu aveam ce sa impart. Poate dor sa comentez una alta (deshi sincer nu prea am de ce, pen'ca ii impartashesc punctul de vedere)
2.Din cate shtiu eu in state exista o varianta a Romaniei Libere...Dar nici asta nu este prea important .
3.Nu se poate sub nici o forma sa scri neshte vorbe, intocmai shi la fel cu alt cineva. In spetza : "Americanii isi vor recladi economia destul de repede , e o natiune care poate sa absoarba destul de ushor asa ceva , mai greu cu moralul si cu intrebarea fara raspuns "cum a fost posibil asa ceva ?!".
Ce sa-tzi spun ? Asha se incheie, vorba cu vorba, editorialul de miercuri din cotidianul amintit.


lol , pe bune?! asta-i finalul la articol ala? e posibil pana la urma, oricum eu nu-s in state si nici in romania , si-ti spun inca odata ca n-am citit nici o RL de ani de zile , am explicat deja ca astea-s fraze pe care le auzi la tot pasul , deci nu mai explic inca odata .
A , da si ma semnasem defapt .Si uite ca sa vezi si ca am cei 7 ani de acasa , imi cer scuze pt totata inutilitatea pe care am riscat-o aici.Si-ar mai fi ceva dar nu cred ca ajuta cine stie ce ; i do study media , so guess u can call it an eye for critic detail ????
whatever make what u want out of it .

alla
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 2:13 pm

Initial trimis de Eve
In primul rand, sa ne lamurim ca ti-am ramane recunoscatori daca ti-ai scoate valul de anonim, sa te privim la fata, fecioara.
apoi, iarta-ma ca intervin dar, in legatura cu ce s-a intamplat in State, cred ca toata lumea a gandit la fel. Si mai tti si-au pus aceleasi intrebari. Dupa ce eu si colegii ne-am intrebat : 'cum a fost posibil asa ceva?', am continuat sa ne uitam la teve si toata lumea se intreba, fireste, acelasi lucru. nu vorbesc doar de jurnalisti. TOATA lumea s-a intrebat cum a fost posibil. Si toata lumnea a ajuns la concluzia ca America isi va reveni. asa ca RL n-a facut altceva decat sa astearnba, negru pe alb, intrebarile si concluziile generale.
Plus, give credit to that girl. She's really got the BRAINS. Asa ca puteai, pur si simplu, sa ii impartatesti parerea sau nu. O parere ,cred, general valabila. Nu a unui ziar.


Multimea induiosata.


thx for the credits eve :)

alla
Vizitator
 

Re: : Afganistan=gypsy power

Mesajde Eve » Lun Sep 17, 2001 8:05 pm

Initial trimis de Anonim
Draga Eve..

Care God Bless America & Kill Iliescu vb? Tot voi, cei din RO l-ati votat pe Iliescu si acum...ca si in alti ani, trebuie sa suportati consecintele. Apropos, eu nu "povesteam", ci mai degraba comentam cele intamplate, inca nu m-ai angajat pe post de baby sitter ca sa-ti relatez povesti nemuritoare. Eve, nu e vina mea ca eu sunt o parte din America si tu nu...continua asadar sa urmaresti CNN-ul de acolo si nu te mai lua in colti cu mine mai bine te tragi de sireturi cu Manelux...sau cum il cheama, ptr. ca asta e la ce te pricepi tu cel mai bine. Si cum tara arde si baba se piaptana, nu vad care e chestia cu " si tu din CA tot la CNN te uiti"?suna a " sa moara si capra vecinului"... dar crede-ma ca Bush nu vine la tine sa recrute pe tatal tau...pe fratele tau sau eu mai stiu pe cine. Oricum eu am rude la NY si am fost acolo de cateva ori...tu ai fost la WTC? ai vazut cum arata pe viu? Multe discutii de aici mi se par inutile si ideile voastre cu " sa atace Statuia Libertatii" deasemenea. Mai exact...de ce ar fi vrut sa atace teroristii statuia libertatii? ei au vrut varsare de sange, au vrut sa loveasca economia si puterea Americi...adika Pentagonul. Mai erau speculatii cum ca avionul prabusit in Pittsgurgh era defapt destinat ptr. Casa Alba. Ce e cert este ca nimeni nu merita asa ceva, mai ales ca America a fost cea care a ajutat alte tari intotdeuna si a oferit ajutoare. Acum sa vedem de maine ce o sa fie...daca or sa se vanda sau or sa se cumpere market stoks...everybody turn on the CNN channel, hot news coming up:)

Hasta Pronto !


am zis eu bine ca e inutil sa continui sa iti explic chestii, ca oricum nu pricepi nimic.
q.e.d.
ceea ce ai scris mai sus o arata, limpede.
Eve
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Iul 28, 2001 7:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Capitanu » Lun Sep 17, 2001 9:39 pm

Ar trebui ca inainte sa vorbim sa mai si gandim. Vad ca unii denigreaza(pe buna dreptate ) ascultatorii de manele, dar nu se uita ca IQ-ul lor e negativ. Sa ne gandim putin de ce ar fi bine sa Atace cineva S.U.A. Pai, primul motiv l-ar avea rasa ariana, ca in cel de-al doilea razboi mondial daca nu interveneau americanii (la rugamintile exprese ale Angliei, cam singura tara care mai ramasese cu demnitatea intacta) acum jumatate de lume(daca nu toata) vorbea germana ca limba natala. Dar cine stie, poate era bine. Al doilea, poate ca daca S.U.A. stateau acolo linistiti, acum vorbeam rusa fluent, semnam cu chirilice si beam votca...ultima oricum o facem cam jumatate din tara. Dar este adevarat, de ce dracu sa nu le bagam vreo cateva atentate acolo, mai ales in minunmile arhitectonice (Pentagon, WTC, Statuia Libertatii) sau acolo unde sunt mai multi civili? Ce naiba, incepem sa vorbim ca musulmanii al caror singur tel este sa distruga Satana vazut in S.U.A.
Capitanu
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 15, 2001 11:00 pm

Re: Re: : Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 9:54 pm

Initial trimis de Eve


am zis eu bine ca e inutil sa continui sa iti explic chestii, ca oricum nu pricepi nimic.
q.e.d.
ceea ce ai scris mai sus o arata, limpede.


Draga Eve,

Da, ai dreptate! Nu mai are nici un rost sa discutam fiindca esti total pe dinafara!
Sint foarte mindra ca locuiesc aici si ca societatea americana m-a primit cu bratele deschise. Datorita celor intimplate la NY, am realizat si mai bine cit sint de atasata sufleteste de aceasta minunata tara. Pacat ca aveti o astfel de mentalitate si ca nimeni si nimic nu va poate ajuta. Sau reformulat: "Fiecare cum isi asterne asa doarme."
Si inca ceva:
"Foarte multi oameni merita mai mult decit au, foarte multi oameni au mai mult decit merita, iar majoritatea (in care intri si tu!), nici nu au si nici nu merita!"

God bless America!
Vizitator
 

imbecilitati

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 10:04 pm

te-a primit cu bratele deschise pentru ca ei nu sunt in stare sa faci ceea ce faci tu...

atasat sufleteste...nu vreau sa intelegi gresit, e aceeasi atasare pe acre o are cainele fata de ceil care ii da de mancare...

"Foarte multi oameni merita mai mult decit au, foarte multi oameni au mai mult decit merita, iar majoritatea (in care intri si tu!), nici nu au si nici nu merita!"

tu in care categorie intri? in a doua, banuiesc...

sa inchid, sa nu inchid topicul...


;)
Vizitator
 

Re: Re: Re: : Afganistan=gypsy power

Mesajde KickAss » Lun Sep 17, 2001 10:06 pm

Initial trimis de Anonim


Draga Eve,

Da, ai dreptate! Nu mai are nici un rost sa discutam fiindca esti...



Poti sa-ti bagi mingiute de ping-pong in vagin si apoi sa le scuipi afara?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

obscenule

Mesajde Vizitator » Lun Sep 17, 2001 10:25 pm

bai, fata are 5 ani, nu stie ce e aia
Vizitator
 

Re: obscenule

Mesajde KickAss » Lun Sep 17, 2001 10:29 pm

Initial trimis de vali
bai, fata are 5 ani, nu stie ce e aia


Ehhh nu stie. A dat pe avion de niste belgieni, si i-au facut ei inaugurarea. :D
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: : Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Mar Sep 18, 2001 3:34 am

[quote]Initial trimis de KickAss
[B]

Poti sa-ti bagi mingiute de ping-pong in vagin si apoi sa le scuipi afara?

A fost foarte interesanta "discutia cu voi"!!! Si multumesc pentru jigniri! Este doar o confirmare la ceea ce am scris in mesajul anterior...
Apropos, numele meu este Toni Perreira, am 39 de ani si fata mea are 21 si este studenta la Psihologie in anul II.
Sint Operator Computere si va asigur ca majoritatea americanilor pot face ce fac si eu!! Dar este adevarat ca nu foarte multi in Ro puteau sa faca ce faceam eu pe atunci. Ma simt atasata de aceasta tara pentru ca aici am fost respectata, tratata cu demnitate asa cum trebuie sa fie tratat oricine intr-o societate civilizata, pentru ca munca este rasplatita cum se cuvine si ai stimulent. Si pot sa continui dar nu cred ca ajuta...
Fraza de mai sus (raspunsul) este ceva normal la tine, asa vorbesti de obicei in familie si societate?!
Problema foarte mare a romanilor tine de mentalitate.

Nu e nevoie sa-mi mai raspundeti, fiindca mi-am pierdut si asa destul timpul si a fost o gresala sa mai incerc sa comunic cu romani de acolo.

Succes si Godd bless America, my sweet home!

Toni
Vizitator
 

Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Mar Sep 18, 2001 3:37 am

Initial trimis de Eve



ok, de fapt noi, romanii, suntem niste tampiti si ,desigur, prost informati. noroc ca esti tu acolo si poti sa ne povestesti ceea ce si noi am vazut. dar am si o noutate pentru tine. la noi, in Romania, avem CNN, stii? ba chiar suntem si mai obraznici. stim engleza, deci intelegem ce zic aia pe CNN. zici ca esti din California, prin urmare si tu povestesti tot ce ai vazut la tv. ca tot veni vorba de cat de prost informati suntem noi. si-mi place cum afirmi <<<daca nu i-am bombarda noi, etc, etc...>> eu te cred ca te-ai adaptat bine acolo dar asta nu te face smarter. ba deloc. si as mai avea cateva sa iti spun dar, vazand cum scrii, cred ca nici nu ai intelege.

God bless America and kill Iliescu.


Ushurel, nu da cu pietre .... A mai fost unu' pe plaiuri mioritice , care dupa ce a stat 6 luni in Italia, la primul interviu, nu mai gasea cuvinte in romana . Statea shi gandea precum un intelectual pus inm incurcatura shi intona ceva de genul " Come se dice in romena ? " Parca Raducioiu il cheama . Da' ala macar mucea pe bani multi acolo sha .
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Afganistan=gypsy power

Mesajde Vizitator » Mar Sep 18, 2001 3:45 am

Initial trimis de Anonim
Draga Eve..

Care God Bless America & Kill Iliescu vb? Tot voi, cei din RO l-ati votat pe Iliescu si acum...ca si in alti ani, trebuie sa suportati consecintele. Apropos, eu nu "povesteam", ci mai degraba comentam cele intamplate, inca nu m-ai angajat pe post de baby sitter ca sa-ti relatez povesti nemuritoare. Eve, nu e vina mea ca eu sunt o parte din America si tu nu...continua asadar sa urmaresti CNN-ul de acolo si nu te mai lua in colti cu mine mai bine te tragi de sireturi cu Manelux...sau cum il cheama, ptr. ca asta e la ce te pricepi tu cel mai bine. Si cum tara arde si baba se piaptana, nu vad care e chestia cu " si tu din CA tot la CNN te uiti"?suna a " sa moara si capra vecinului"... dar crede-ma ca Bush nu vine la tine sa recrute pe tatal tau...pe fratele tau sau eu mai stiu pe cine. Oricum eu am rude la NY si am fost acolo de cateva ori...tu ai fost la WTC? ai vazut cum arata pe viu? Multe discutii de aici mi se par inutile si ideile voastre cu " sa atace Statuia Libertatii" deasemenea. Mai exact...de ce ar fi vrut sa atace teroristii statuia libertatii? ei au vrut varsare de sange, au vrut sa loveasca economia si puterea Americi...adika Pentagonul. Mai erau speculatii cum ca avionul prabusit in Pittsgurgh era defapt destinat ptr. Casa Alba. Ce e cert este ca nimeni nu merita asa ceva, mai ales ca America a fost cea care a ajutat alte tari intotdeuna si a oferit ajutoare. Acum sa vedem de maine ce o sa fie...daca or sa se vanda sau or sa se cumpere market stoks...everybody turn on the CNN channel, hot news coming up:)

Hasta Pronto !


Ai mare dreptate la faza "America ajuta tzari" . Bunicul meu , Dumnezeu sa-l ierte i-a ashteptat pe americani din 45. Shi tot degeaba . Nu ca ash fi deacord cu ce s-a intamplat acum o saptamana . Cat despre americanu contribuabil, mai scuteshte-ma . Am lucrat cu catziva shi am avut timp sa ma dumiresc cam ce fel de indivizi sunt . In general, cam de cate ori o dadeau in bara ( de cele mai multe ori asta era ocupatzia de baza) singura lor replica valabila era :"nu un roman a ajuns pe Luna " . E, la asha dialog nu ma pot decat inchina in fatza covarshitoarei perspicacitatzi . Dupa cate bag eu de seama , te-ai integrat destul de bine in peisaj.
Vizitator
 

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron