Nas vs Jay-Z

ce-a fost pe Muzici o data

Nas vs Jay-Z

Mesajde Street-Style » Joi Dec 05, 2002 11:33 pm

Parerea mea este ca NAS este mai bun decat Jay-Z .
Astept parerea voastra . . .
Street-Style
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Dec 03, 2002 12:17 am
Localitate: UNDERGROUND

Re: Nas vs Jay-Z

Mesajde Barda » Vin Dec 06, 2002 2:54 am

Initial trimis de Street-Style
Parerea mea este ca NAS este mai bun decat Jay-Z .
Astept parerea voastra . . .




Si eu zic ca NAS e mai bun decat Jay-Z.
Cel mai mult imi place albumu NAS - I am...

Jay-Z prea face pe mafiotu' cu fata aia de soarece mixata cu cal si se da mult prea important.
Barda
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Dec 02, 2002 7:51 am
Localitate: non stop peste tot

...

Mesajde n3aGabitz » Vin Dec 06, 2002 5:25 pm

categoric Nas detine titlu pana acum...Dupa ce ca Jay-Z si-a furat anu trecut, a mai scos si rahatu asta de album nou "blueprint 2" cu care nu a facut nici o scofala. Daca e sa comparam primele single-uri ale artistilor de pe albumele nou. Bonnie & clyde a lui Jay-Z...suna ok, insa consider ca Jay si-a batut joc de piesa clasica a lui 2pac "Me and my girlfriend" prin remake-ul lui. Cat despre Nas "your a page in my rhyme book" cu versul acesta din single-ul lui "made you look" (clip super tare) i-a dat peste fata total lui jay-z. Albumu lu Nas "god's son" iese pe 17 decembrie, eu de abea astept sa il aud pe tot. nu am auzit decat "the cross" de pe album care e produsa de Eminem, si este peste asteptari.

Brads: ba nu stiu da esti cam dubios, ce legatura are caracterul lui Jay cu calitatea lui de MC? nu vad nici o legatura....daca e sa o luam asa Nas este mult mai ingamfat si mai mandru.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: ...

Mesajde d0peman » Dum Dec 15, 2002 8:08 pm

nas categoric mai bun decat JAY Z.....piese ded piese si jay z se crede mare smecher cu casa lui de discuri...........si nush cum sa va zic 2pac ii dadea muie....s-a bagat el in seama cu biggie si puffy si el in scandakl east coast west coast si s-a afirmat....tot dejaba .............viva west COAST.......deesi nas e east respekt
d0peman
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Dec 13, 2002 5:08 pm
Localitate: bistrita

Mesajde MkUp2BrkUp » Lun Dec 16, 2002 12:16 am

nas e mai bun...dar pana nu demult JZ vindea cel mai bine. are shi motive sa fie ingamfat...dar in ultimul timp, a furat'o de la nas( god's son e de departe mai bun decat blueprint2). Jay e prea comercial. multzi spun ca pana shi eminem ar fi mai bun decat J. nu sunt de acord cu asta. E. has proved himself, but he ain't no JZ. de pe god's son, una dintre cele mai bune piese e Last real nigga alive( I waz Scarface, J waz Manolo...it hurt me when I had to kill him...)
MkUp2BrkUp
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 15, 2002 11:52 pm
Localitate: US

...

Mesajde n3aGabitz » Lun Dec 16, 2002 9:02 am

deci...daca esti din US si zici ca Jay e mai bun MC ca Em inseamna ca ori nu esti bagat in lumea hip hop tare si asculti de placere, ori esti in US degeaba ca rapper...nu te supara...

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: ...

Mesajde MkUp2BrkUp » Lun Dec 16, 2002 9:48 pm

Initial trimis de original
deci...daca esti din US si zici ca Jay e mai bun MC ca Em inseamna ca ori nu esti bagat in lumea hip hop tare si asculti de placere, ori esti in US degeaba ca rapper...nu te supara...

pace



faptul ca JZ e mai bun decat E. nu o spun eu...parerea generala (in US), e ca J e unul dintre cei mai buni hh'eri EVER, dupa 2PAC, Notorious shi NAS, E inca nu e acolo. pe mine putzin ma intereseaza...nu sunt fan nici JZ nici E. daca e dupa mine, oricare dintre urmatorii: RZA, Meth, GZA, Ghostface...e mai bun decat cei doi. faptul ca nu vand mai mult, se datoreaza doar stilului pe care'l practica, mult prea hardcore pt publicul larg. asta e parerea mea, iar faptul ca sunt in US, ma face doar sa fiu ceva mai la curent cu realitatea hh sau rap de aici. ascult hh de placere, shi nu vad nici un alt motiv pt care ash face asta. in ce te priveshte, nu sunt sigur in ce masura eshti conshtient de diferentza dintre hh shi rap...and about that "peace"...that shit's already absolete...u gotta come out with some new shit...and that tells a lot about how much u're in touch with the hh culture. old school's gone!!! they shootin'!!!...I made u look...
MkUp2BrkUp
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 15, 2002 11:52 pm
Localitate: US

dovada

Mesajde n3aGabitz » Mar Dec 17, 2002 8:49 am

prin faptul ca asculti gza...etc ar trebuii sa realizezi ca eminem e mai bun MC ca jay-z.....numai ptr ca asculti muzica de gen, underground, harcore cum vrei tu sa-i zici. Stai linistit ca stiu eu diferentele pana acum tu ai spus ca jay e mai bun ca em si nu eu.....in fine, nu e vb numai de ce asculti, e vb si de cercurile in care te invartzi. oricum unul din noi doi nu este limitat doar la pozitia de ascultator & fan...

pace.......

ps: nu esti in masura sa citezi din Nas....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde MkUp2BrkUp » Mar Dec 17, 2002 10:32 am

ceea ce ascult eu se numeshte gansta...nu ma limitez la doar a asculta rap sau hh(am spus doar ca ascult de placere), iar in ce priveshte anturajul...sincer, tata...nu ai fatza de asha ceva...poate cand ai sa creshti mare...
MkUp2BrkUp
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 15, 2002 11:52 pm
Localitate: US

....

Mesajde n3aGabitz » Mar Dec 17, 2002 11:21 am

eh uite asa cum fata mea am ajuns unde am ajuns.....nu te ingrijora de mine. treaba este ca nu e vorba de anturaj in sensul de gang, sau amici cu care o arzi....e vorba de un anturaj profesional, se pare ca nu te-ai prins......mai ai timp

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

eminem mai bun ca jay-z sau Nas?

Mesajde Barda » Mar Dec 17, 2002 2:50 pm

Nu inteleg ce va place asa mult Eminem.Daca nu ar fi alb nu l-ar fi bagat nimeni in seama . Daca un nigar avea versurile astea, care tot timpul sunt superdramatizate nici pula nu-l baga in seama .nici nu auzeai versurile alea

In plus are piese pe ritm de "Circus".

Are spate(Dre&co.) si nimeni nu-l contreaza . Daca ar fi facut misto in piesele lui de rapari adevarati ma intreb ce s-ar fi intimplat.

Intotdeauna un las sare in primul rind pe amaritii care au succes fiindca ii este ciuda ca vind mai bine ca el (totul se rezuma la bani).

In primul rind eu cred ca trebuie sa respecti muzica asa cum e ea indiferent ca e hip-hop,rock,........

Cum dau nigari in microfon Eminem n-o sa deie niciodata pt.ca nigari sunt nascuti in lumea asta pt. 3 lucruri:
1.sport-NBA..(negrii il vor conduce pururea),box,......
2.hip-hop
3.drug dealer

"fuck the fame ,Let's play the game"
Barda
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Dec 02, 2002 7:51 am
Localitate: non stop peste tot

Re: ....

Mesajde MkUp2BrkUp » Joi Dec 19, 2002 10:07 am

Initial trimis de original
eh uite asa cum fata mea am ajuns unde am ajuns.....nu te ingrijora de mine. treaba este ca nu e vorba de anturaj in sensul de gang, sau amici cu care o arzi....e vorba de un anturaj profesional, se pare ca nu te-ai prins......mai ai timp

pace



ramai unde eshti
MkUp2BrkUp
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 15, 2002 11:52 pm
Localitate: US

muie

Mesajde n3aGabitz » Joi Dec 19, 2002 9:04 pm

barda: looooooooooooooooooooooool boule...

m2bck etc : eu cred ca nu e cazul sa faci din thread-urile astea un conflict personal, cred ca ti-am permis cam multe....ai grije. Daca te simti prea bun ptr noi, te vom exclude din cercul nostru...aici e o comunitate....hai pa.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Dec 19, 2002 9:39 pm

Barda, em chiar dak nu are o voce la fel de pronuntzata ca a unui afro-american veritabil, iese in evidentza prin stilul sau inconfundabil shi de nereprodus de catre altzii.

In ceea ce priveshte threadul...Jay nu este chiar rapperul meu preferat, dar am cateva freestyle-uri d'ale sale in studioul celor de la Sway King & Tech in care e jos palaria.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Re- muie

Mesajde Barda » Vin Dec 20, 2002 12:29 am

Pt. original:

Auzi bai sobolan inputit, io mi-am spus o parere .Eu cred ca fiecare are dreptul la o opinie a sa .Cu ce drept ma faci bou?
Te crezi mult prea destept bai oagare?
Barda
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Dec 02, 2002 7:51 am
Localitate: non stop peste tot

Mesajde rady » Vin Dec 20, 2002 6:02 pm

barda: cu ce drept folosesti tu termenul de nigger?
incearca sa spui chestia asta unui om de culoare !
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Dec 22, 2002 11:54 pm

Ca o concluzie la acest topic, Nas este cu mult deasupra lui Jay-Z, care, intr-adevar, pana cu putin timp in urma, incerca sa-l copieze pe Nasir! Cat despre MNM, nu prea isi avea locul in discutia asta si, intr-adevar, dintr-un anumit punct de vedere MNM e mult mai slab in comparatie cu Jay-Z sau mai ales Nas!]
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

NAS vs Jay-Z

Mesajde Street-Style » Joi Ian 02, 2003 8:09 pm

Pana la urma se pare ca sunteti de acord cu mine ca Nas este mai bun decat Jay-Z.
Cat despre EMINEM ,cred ca nu se poate compara nici cu Jay-Z.
RIDE OR DIE
Street-Style
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Dec 03, 2002 12:17 am
Localitate: UNDERGROUND

Nu neaparat!

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 03, 2003 11:49 pm

Eu zic ca nu am fi corecti daca l-am pune pe Eminem in spatele lui Jay-Z! Poate ca unii nu-l agreaza, dar este, totusi, primul nume din lume, ca popularitate!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

...

Mesajde n3aGabitz » Sâm Ian 04, 2003 9:50 am

pur si simplu te ia durerea de cap....

daca din punct de vedere ptr romania mai ar dura 20 de ani sa isi revina pe plan economic, ptr "unii" pe plan muzical (hip hop) mai sunt secole.....

asta e
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 06, 2003 11:18 pm

Gusturile nu se discuta!
Daca vreau eu pot sa ma fac si fan Bambi!
Cine a zis ca directia spre care evoluezi tu muzical este ok?
Ca asa este cool si asa se vorbeste prin State ca sa fii adevarat?
Hmmm...

PS: Idolul meu dintotdeauna a fost Nas!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Mar Ian 07, 2003 1:01 pm

nas e mai bun ca jay-z.intre jay-z si eminem nu se face comparatie.parerea mea e ca jay-z are potential.nu vrea sa cante ca lumea,treaba lui.oricum,pe mine ma enerveaza ce a facut el din "me & my girlfriend" a lu' 2Pac.ma enerveaza "hit-urile" aparute acum in care canta un raper cu o gagica cu tate mari sau cu craci lungi.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Mar Ian 07, 2003 1:12 pm

nu imi place nici unul in mod special. Sau imi plac amandoi in mod egal na... Oricum, Nas m-i se pare mai bun ca jay... parerea mea.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 08, 2003 10:26 pm

Initial trimis de Alin
ma enerveaza "hit-urile" aparute acum in care canta un raper cu o gagica cu tate mari sau cu craci lungi.

De ce te enerveaza? Si asta face parte din lumea rap!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

battle

Mesajde sadox » Mie Ian 08, 2003 11:57 pm

In ceea ce priveshte lirika se vede de la o poshta ca Nas il detroneaza pe Jay-Z,insa nu pot spune nici ca Jay-z se lasa mai prejos.El avand oarecum un stil mai de pe west ceva mai galant mai fandosit:) shi mai comercial in timp ce Nas incearca sa faca ceva mai putzin comercial da de buna calytate pntru kunoskatori.Peace to all of you!!


Revin si ma scarpin / Mananc pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pe televizor
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde sadox » Joi Ian 09, 2003 12:20 am

De ce va legatzi da eminem cand vb. despre nas mah baietzi?
Nas este acolo unde este shi eminem e pa treaba lui.N-ar trebui sa creatzi tot felu da distorsiuni intre cei doi.Fiecare are stilu lui d-a rap-ai. Chiar daca eminem il are in spate pa dre yo zic ca shi nas s-ar putea ridika la nivelu' lu' eminem daca ar avea shi el spate cum are em.,asta-i mai mult k sigur.Mie-mi plac de altfel ambii rapperi in egala masura.(no offense).Peace to all of you!!!


Revin si ma scarpin/ mananc pana mor/vreau sa vad tzatze si buci pa televizor
Fişiere ataşate
eminem.jpg
eminem.jpg (44.05 KiB) Vizualizat de 6578 ori
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Lun Ian 13, 2003 4:21 pm

Initial trimis de AdevaRapper

De ce te enerveaza? Si asta face parte din lumea rap!


si daca ar face parte din lumea rap,ce?da,ma "incanta" noul val de "rapperi",gen ja rule,nelly sa.ma incanta noul val de pustani care sunt hh-eri(nu e referire la tine,nu ma intelege gresit).

sa dau un exemplu mai clar?stiti de ce urasc eu formatia linkin park(unul din motive)?pentru ca toti fanii animal x declara acum ca sunt rockeri.

exact asa e si cu hh-ul.acum a aparut cacatul ala de clip pe atomic cu dms&cristina si gata,s-au mai nascut niste hh-eri.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 13, 2003 11:45 pm

E peste puterile mele intelectuale descifrarea mesajului tau! Sorry, sper ca nu vrei sa zici ce inteleg eu ca zici!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Mar Ian 14, 2003 1:40 am

atunci n-are rost sa incerc sa iti explic . . .
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 15, 2003 10:26 pm

Hey man: iti inteleg atitudinea fata de linkin'park, la fel fata de DMS, dar asta nu-ti da dreptul sa ma judeci ca pe toti ceilalti "pustani rapperi" pentru ca pur si simplu nu e cazul (nu ma pune sa-ti istorisesc aici pagini de roman)! OK?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron