Parerea Mea

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Parerea Mea

Mesajde Ursu Cosmin » Mie Dec 25, 2002 2:36 am

Frate nu stiu ce ziceti voi, nici nu am citit sincer sa fiu dar mie imi plac Parazitii si imi plac tare mult. In legatura cu idea de a canta in engleza mi se pare iar o idee foarte buna pentru ca putine trupe au incercat si au reusit sa faca acest lucru si cine a reusit nu a avut succes in schimb Parazitii le-a si reusit si au avut si succes. VIVA PARAZITII (aiurea nu, sunt si eu la inceput)
Ursu Cosmin
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 06, 2002 11:38 pm
Localitate: Bucuresti Romania

Re: Parerea ta

Mesajde AdevaRapper » Mie Dec 25, 2002 10:34 pm

Da, tuturor ne place muzica produsa de Parazitii! Dar nu stiu de unde ai auzit tu de super-succesul piesei "Bad Joke", mie nu mi s-a parut asa succesful! Dar, anyway, poate ma insel eu (sper). Oricum este de apreciat faptul ca au deschis un nou orizont in rapul romanesc cu aceasta piesa! Sper sa continuie cel putin de doua ori mai bine!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Joi Dec 26, 2002 12:45 am

Nu inteleg eu prea bine care e faza asta cu engleza (bine - "pasu' 3 international") Dar nu uitati ca nu este ceva inovator sau cine stie ce premiera - pe la inceputurile hip hopului romanesc, cam toti o "dadeau" in engleza - chiar si Bug Mafia, considerati mult timp regii... asa ca... trebuie privita in ansamblu intreaga lor activitate... parerea mea...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde missy » Sâm Dec 28, 2002 10:09 pm

...nu vi se pare ca sunt cam misogini...si pe nedrept..uneori..???!!
missy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 2:17 pm
Localitate: pe Marte

Mesajde genicon » Dum Dec 29, 2002 1:27 am

Initial trimis de missy
...nu vi se pare ca sunt cam misogini...si pe nedrept..uneori..???!!


Loooool, missy!
De ce zici asta? Doar pentru ca "femeile n-au simtul umorului dezvoltat"? Sau pt ca "am sa te bat cu-atata ura, pana-ai sa faci temperatura"?
Vezi tu, daca ne intoarcem in timp, putem afla ca "daca n-ajungi tu azi, ajunge alta-n locul tau" sau ca "poti sa fugi, poti sa fugi...". A! Nu! Te referi la faptul ca "spui <<nici o problema>> cand nimic nu merge/ insa n-ai sa schimbi nimic dein ce nu se poate sterge"?
Prostii! Ei, misogini? HEHEHE ( I love u when u call me a genius...)
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde missy » Dum Dec 29, 2002 9:55 pm

...da..poate n-avem noi simtul umorului asa de dezvoltat...dar ei prea fac misto de femei.Din cate am observat dupa parerea lor..toate suntem tarfe..absolut toate...si nu e asa..Plus ca in versurile lor trebuie sa aminteasca de vesnica bautura:)...care se pare ca e mai importanta decat o femeie..!
missy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 2:17 pm
Localitate: pe Marte

hihihihih haha ... ha

Mesajde ckride » Dum Dec 29, 2002 10:15 pm

cea mai buna gluma pe ziua asta (postu` anterior). ramai tu cu tine faceti o pereche perfecta
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde sadox » Dum Dec 29, 2002 11:32 pm

Parazitii cu piesa Bad Joke au incercat sa-shi faca fani shi afara in state de unde tocmai au venit din cate am intzeles din media.Oricum yo cred ca totusi clipu lor o sa prinda shi afara mai mult ca sigur pt. ca-i lucrat k lumea shi-su depus shi ei munca mai multa la albumu asta decat la cele anterioare shi asta se simte in track-uri.Yo le doresq succes in continuare shi sa nu dea inapoi niciodata!!Pace.
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde c3lia » Lun Dec 30, 2002 3:20 am

Initial trimis de missy
...nu vi se pare ca sunt cam misogini...si pe nedrept..uneori..???!!

misogini?poate...dar in nici un caz pe nedrept.shtiu ei ce shtiu.shi luand in considerare versuri k "n-am nimik in comun cu sf./nu ma face sa-tzi spun te iubesc urasc cuvantu''' pot fi cosideratzi,mai degraba,realishti decat misogini.in plus nu vad de unde ai dedus u ,draga missy, k au catalogat toate femeile k fiind tarfe...k doar nu te simtzi...cat despre alcool...nu-mi spune k eshti k aia care pt prima oara s-a rupt shi vrea sa para treaza
c3lia
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Vin Dec 27, 2002 2:01 am
Localitate: bukale

Hmmm

Mesajde AdevaRapper » Lun Dec 30, 2002 10:43 pm

Initial trimis de sadox
Parazitii cu piesa Bad Joke au incercat sa-shi faca fani shi afara in state de unde tocmai au venit din cate am intzeles din media.Oricum yo cred ca totusi clipu lor o sa prinda shi afara mai mult ca sigur pt. ca-i lucrat k lumea shi-su depus shi ei munca mai multa la albumu asta decat la cele anterioare shi asta se simte in track-uri.Yo le doresq succes in continuare shi sa nu dea inapoi niciodata!!Pace.

Care sunt fanii aia de-afara? Aratati-mi si mie unul sa nu mor ca Toma Necredinciosoo!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Sydney » Vin Ian 17, 2003 9:08 am

Initial trimis de missy
...da..poate n-avem noi simtul umorului asa de dezvoltat...dar ei prea fac misto de femei.Din cate am observat dupa parerea lor..toate suntem tarfe..absolut toate...si nu e asa..Plus ca in versurile lor trebuie sa aminteasca de vesnica bautura:)...care se pare ca e mai importanta decat o femeie..!




Tu plangi,mie imi vine sa rad de neplacut/Si te simt cand ma injuri in gand..



:)
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Ian 19, 2003 11:37 pm

Initial trimis de missy
...da..poate n-avem noi simtul umorului asa de dezvoltat...dar ei prea fac misto de femei.Din cate am observat dupa parerea lor..toate suntem tarfe..absolut toate...si nu e asa..Plus ca in versurile lor trebuie sa aminteasca de vesnica bautura:)...care se pare ca e mai importanta decat o femeie..!


Noroc ca ei au ajuns repede la concluzia asta! ORICE e mai important decat o femeie (da, ma refer si la cine te gandesti tu acum)!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Adryana » Lun Ian 20, 2003 5:03 pm

si mie imi plac.stiati ca au scos o linie de imbracaminte dar care a iesit foarte cumpa si se intitula "ma doare-n beep:si sigla era un bebelus care se tinea cu mana de beep?
Adryana
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 19, 2003 11:42 am
Localitate: Ploiesti

Mesajde sadox » Lun Ian 20, 2003 10:05 pm

Initial trimis de Adryana
si mie imi plac.stiati ca au scos o linie de imbracaminte dar care a iesit foarte cumpa si se intitula "ma doare-n beep:si sigla era un bebelus care se tinea cu mana de beep?



Potzi sa-mi spui shi miedaca nu tesuperi cand a aparut linia de imbracaminteh shi cum pot face rost de vestimentatie shi nu in ultimu rand daca nu este ceva site pe net de unde sa pot comanda.Oricum daca shtie cineva de peforum de linia de imbracaminte shi ceva site de unde pot s-o comand(ca la mine-n Arad n-aaparut inca) sa-mi dea un reply.Pace!!!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde MasterGz » Mar Ian 21, 2003 1:50 am

Nu a existat o linie de imbracaminte cu "ma doare in pula" ..erau doar niste tricouri pe care le'au purtat la niste premii. Oricum cica o sa apara acum prin februarie niste tricouri care se vor vinde doar pe la concerte. A mai fost o editie limitata dar s'a vandut repede.
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Mesajde Adryana » Mar Ian 21, 2003 11:51 am

asa este.erau tricouri eu v-am spus din amintiri,dar am recitit interviul si erau tricouri.
Adryana
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 19, 2003 11:42 am
Localitate: Ploiesti

www.parazitii.us

Mesajde ckride » Mar Ian 21, 2003 12:46 pm

Bah! :) pe siteul mai sus mentionat se va dezvolta un magazin online cu tot felul de jmenuri printre care si niste tzoale probabil... asa ca luati aminte. Situl este in mom de fata pe cale sa devina cel oficial.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania


Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator