TNT = o trupa trasa la indigo?

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

TNT = o trupa trasa la indigo?

Mesajde AnDrEi » Sâm Ian 04, 2003 3:52 am

Chiar acum vb cu o tipa .. care imi spune :
"ma enerveaza ca nu sunt originale,Tisha le copiaza pe cele de la TATU,Lala avea ciorapii rupti stil Shakira,ma refer la aparitia de la Revelionul MAjoratului de pe B1,mie mi se par a fi Akcent varianta feminina,ele s-au impus mai intai prin look si apoi prin muzica la fel ca Akcent..."
Oare asa o fi?
Raspunsul meu : Nu cred!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde crazzyfan » Sâm Ian 04, 2003 11:28 pm

Ideea cu ciorapii rupti nu i-a venit pt. prima oara Shakirei, iar fusta scurta cu bluza alba si cravata in mod sigur nu apartin exclusiv celor de la TATU. Eu am auzit ca fetele de la TNT se imbraca in genul asta de mult, nu de cand s-a inventat TATU. Sa fim seriosi, nu-i numai un caine scurt de coada. Daca mai multe persoane au aceleasi gusturi nu inseamna ca se copiaza una pe alta. Asa si PINK o copiaza la "look" intr-unul din videoclipuri pe Fairuza Balk.
crazzyfan
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Dec 28, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Dum Ian 05, 2003 12:22 am

TNT, mi se pare o trupa originala.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde crazzyfan » Dum Ian 05, 2003 12:39 am

Yes, Gabyzzu!!
crazzyfan
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Dec 28, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Dum Ian 05, 2003 12:50 am

andrei, excelent argumentat, m-ai convins...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Dum Ian 05, 2003 3:18 am

Hmm... Andrei, imi place de fata aia cu care vorbesti tu si care zice cam ce a zis multa lume pe forumul asta - si asemanarile cu tatu, si cu shakira, si cu Akcent... sigur era DOAR o fata?
Parerea mea :) este ca intr-adevar copiaza, la fel ca tot ce inseamna muzica in Romania. Totusi, nu trebuie sa fim prea aspri (inca) Pt ca sunt la inceput abia si nu putem zice cu exactitate cum sunt, ce si mai ales daca intr-adevar copiaza. Na, ca am ajuns sa le iau cat de cat apararea! Hmmm... strange things happen. Oricum, ca s-o mai dreg, impresia pe care o lasa acum este, hai sa zicem, ca sunt "influentzate" ;)
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Ian 05, 2003 3:34 am

In general fetele nu prea le suporta,mai ales cele cu varsta apropiata de a lor pentru ca ele sunt cum multe shi-ar dori .. in primul rand sunt "vedete" !

Apoi baietilor le sunt simpatice.. pentru ca sunt nishte fete frumoase si hotarate sa zic asha ....

Cum fetele ii iubesc pe Akcent,AnimalX ....asha baietii le iubesc pe TNT ....si invers....

E adevarat ca fetele de la TNT au multe surse de inspiratie .......
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Parere

Mesajde AnDrEi » Lun Ian 06, 2003 1:01 am

Pai .. eu acum am stat bine si am judecat problema.. pai uite.. eu daca m`as imbraca cu pantaloni evazati .. asta ar insemna ca i`am copiat pe cei de la Akcent? sau daca merg cu scuteru inseamna ca l`am copiat pe Mitza de la Hi-Q? daaaaaaaaaaaah cam nasol.. dar .. fiecare interpreteaza in moduri diferite
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Lun Ian 06, 2003 10:18 pm

Nu sunt o trupa trasa la indigo shi asta pt ca au numai cateva asemanari cu alte persoane ... deci nu sunt in totalitate copiatoare ... sunt shi ele la inceput .. cu timpul probabil o sa isi formeze shi ele un stil propriu ... asta daca o sa reziste destul in peisajul muzicii romanesti ...
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Ian 07, 2003 4:01 pm

Ele incearca sa fie originale si cred ca in mare reusesc...asa sunt ele...mai ushchite....
uite, ca sa argumentez, si eu ma imbrac f straniu si dupa ce a aparut Akcent, despre care cu parere de rau zic ca nu imi plac ca strupa, toata lumea a inceput sa ma strige "Akcent", din cauza asemanarilor de tip vestimentar.....Paradoxal... asa se intampla de multe ori..vrei sa fii tu insutzi si esti acuzat ca incerci sa copii....non-sense........
Pace!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Mar Ian 07, 2003 5:45 pm

Uitandu`ma pe portalul de stiri ..am gasit ceva .. :
---------------------------------------------------------------------------------- In spatele lor se afla Marius Moga, acest guru al vedetelor ivite din iarba verde. Talentul acestuia de a crea vedete si piese de succes a devenit astazi incontestabil, el compunind de altfel si pentru Andreea Antonescu, Miki de la K-pital, Akcent sau Simplu. In cazul celor trei fete de 17 ani de la TNT, pe numele lor Andreea, Lala si Tisha, povestea spune ca Marius Moga le-a intilnit intr-un club unde iesise cu niste prieteni la o bere. Liceenele au cazut pe spate cind Marius le-a bagat in seama si le-a invitat la masa lui. Tinere si zvapaiate, cele trei l-au dat gata pe Moga. Nu a intirziat nici schimbul de telefoane. Pentru ca i se aprinsesera calciiele, a doua zi, Moga le-a sunat si le-a intrebat daca nu ar dori mai mult decit sa iasa impreuna in oras si le-a propus sa vina la studioul sau pentru probe de voce. Si iata *****, in mai putin de o luna, fetele inregistrau albumul. Gurile rele spun despre acesta ca i-ar purta simbetele brunetei Tisha, si ca relatia lor a avut un cuvint greu de spus in debutul asa de „exploziv“ al trupei, pentru a folosi si titlul albumului pe care TNT l-a lansat saptamina trecuta la Liceul „Ion Luca Caragiale“. Am incercat sa dam de Marius pentru a ne spune daca este adevarat ceea ce se zvoneste, insa acesta nu a raspuns la telefon.
----------------------------------------------------------------------------------
@http://www.revistavip.net
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Dilematica » Mar Ian 07, 2003 7:27 pm

Mda..se pare ca m-am inregistrat si eu...de la inceput vreau sa spun ca sunt cu totul de-acord cu Andrei !
Bravo!Nici mie nu mi se pare ca dragutzele de ele ar copia pe cineva..!Poarta pantaloni evazati..si ce?Asa ii place sa se imbrace!Asta e stilul ei!Are ciorapii Rupti ca ai Shakirei..si ce-i cu asta?Asa ii place ei sa poarte asa sa poarte!Nu tre' sa ne legam mereu de ele ca ar face ,ca ar copia,,etc..Mi se pare ca ele sunt cea mai teribila aparitie din ultima perioada!Nu vi se pare?Asta bineinteles..dupa Smiley!;)
Asa ca decat sa cautam mereu sa le gasim defecte..lor..adik vedetelor..mai bine am accepta ca ele sunt acolo unde noi inca nu suntem,spun "inca" pt ca niciodata nu se stie...:)Nu Andrei?
Na !Ca am zis-o si eu!:P
Sal'tare la totzi!
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Mesajde Dilematica » Mar Ian 07, 2003 7:36 pm

Mda..se pare ca m-am inregistrat si eu...de la inceput vreau sa spun ca sunt cu totul de-acord cu Andrei !
Bravo!Nici mie nu mi se pare ca dragutzele de ele ar copia pe cineva..!Poarta pantaloni evazati..si ce?Asa ii place sa se imbrace!Asta e stilul ei!Are ciorapii Rupti ca ai Shakirei..si ce-i cu asta?Asa ii place ei sa poarte asa sa poarte!Nu tre' sa ne legam mereu de ele ca ar face ,ca ar copia,,etc..Mi se pare ca ele sunt cea mai teribila aparitie din ultima perioada!Nu vi se pare?Asta bineinteles..dupa Smiley!;)
Asa ca decat sa cautam mereu sa le gasim defecte..lor..adik vedetelor..mai bine am accepta ca ele sunt acolo unde noi inca nu suntem,spun "inca" pt ca niciodata nu se stie...:)Nu Andrei?
Na !Ca am zis-o si eu!:P
Sal'tare la totzi!
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

off topic

Mesajde genicon » Joi Ian 09, 2003 12:02 am

Uite ca s-a inregistrat si ea in sfarsit, si a trimis acelasi mesaj de 2 ori... :p
Am zis...
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

...:P

Mesajde Dilematica » Sâm Ian 11, 2003 1:45 pm

Hmm....nu intzeleg de ce a aparut de 2 ori..ca..eu l-am trimis o sg data...eee..poate a aparut asa ca sa ma fac intzeleasa mai bine: P..I'm just kidding...so....Asta este...Nu se va mai intampla draga...
:P
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Pai sa nu se mai intample :P

Mesajde genicon » Sâm Ian 11, 2003 3:04 pm

Da,da,da... eram si eu o tzar rautacios, asa, ca sa-ti fac o primire "cum se cuvine" :p
In ceea ce priveste argumentarea ta, nu sunt de loc de acord cu ea. Cine afirma ca ar copia, nu se refera la faptul ca poarta ciorapi rupti sau pantaloni evazati. Asta da, este moda, este vestimentatia, este cu totul altceva.
Copiaza in sensul ca se comporta pe scena (videoclip) la fel ca alte nume. Copiaza in sensul liniilor melodice, al negativelor. copiaza pt ca sunt la inceput si probabil nu au stiut ce sa faca. Daca se vor prinde cum sta treaba si nu vor copia, atunci totul va fi mai bine...
Am zis.
P.S. Dilematika - nu-mi mai zice "Draga", ca nu ma cunosti, sipoate daca m-ai sti, mi-ai zice "uratule" :p Ok, draga? :)
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Wassssssssssss Up ! :-)

Mesajde AnDrEi » Sâm Ian 11, 2003 3:52 pm

Mai , hai sa va spun acum ce am realizat eu .. fetele pot sa isi schimbe looku`l cand vor ele.. dar .. deci .. DAR .. ele asa se imbracau si inainte de a avea trupa .. ( cred ) :-) deci .. nu trebuie sa le luam in nume rau felul in care ele apar pe scena.. si .. ma rog.. eu le`am vazut si atunci cand nu cantau .. si ? tot la fel erau imbracate.. asa ca.. ASTA E FELUL LOR DE A SE IMRABACA ! atzi` inteles?:D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Pai sa nu se mai intample :P

Mesajde Dilematica » Sâm Ian 11, 2003 8:00 pm

[quote]Initial trimis de genicon
Da,da,da... eram si eu o tzar rautacios, asa, ca sa-ti fac o primire "cum se cuvine" :p
P.S. Dilematika - nu-mi mai zice "Draga", ca nu ma cunosti, sipoate daca m-ai sti, mi-ai zice "uratule" :p Ok, draga? :)
[/QUOTE
Deci...draga!! Genicon..in primul rand vezi ca m-ai botezat,pt ca ma numesc "Dilematica" si nu Dilematika asa cum ai scris tu..heheheh..asta ca sa vezi ca pot sa fiu si eu rea!
Iar acum vreau din nou sa ma repet..:nu cred ca ar copia pe cineva!
Si eu ca si Andrei am auzit ca ele se imbraca asa din-ainte de a se apuca de cantat!So...asta e stilul lor si sper sa nu si-l schimbe pt ca le face deosebite!
....Am zis din nou!:P
P.S.Genicon -nu a fost cu rautate!!
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Re: Pai sa nu se mai intample :P

Mesajde crazzyfan » Sâm Ian 11, 2003 11:42 pm

[quote]Initial trimis de genicon

Copiaza in sensul ca se comporta pe scena (videoclip) la fel ca alte nume. Copiaza in sensul liniilor melodice, al negativelor. copiaza pt ca sunt la inceput si probabil nu au stiut ce sa faca. Daca se vor prinde cum sta treaba si nu vor copia, atunci totul va fi mai bine...
Am zis.

Ai zis, ai zis, dar n-ai zis bine! Liniile melodice, cum spui tu. nu le apartin, nici negativele. Ele doar canta nu si compun!
Iar comportamentul pe scena pe al cui il copiaza? Mie mi se pare ca sunt singura trupa de fete de la noi care nu danseaza sincron. deci mai usor cu copiatul!!
crazzyfan
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Dec 28, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Parerea mea...

Mesajde AnDrEi » Dum Ian 12, 2003 9:13 am

Eu cred ca cel mai indicat ar fi sa le asteptam pe fete sa ne ofere un raspuns la acest subiect.. :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Parerea mea...

Mesajde Dilematica » Dum Ian 12, 2003 4:14 pm

Initial trimis de Andrei
Eu cred ca cel mai indicat ar fi sa le asteptam pe fete sa ne ofere un raspuns la acest subiect.. :-)

asa e...da da da..sigur si precis...!!!!!
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

:p

Mesajde genicon » Dum Ian 12, 2003 5:48 pm

Initial trimis de Dilematica
Deci...draga!! Genicon..in primul rand vezi ca m-ai botezat,pt ca ma numesc "Dilematica" si nu Dilematika asa cum ai scris tu..heheheh..asta ca sa vezi ca pot sa fiu si eu rea!
Iar acum vreau din nou sa ma repet..:nu cred ca ar copia pe cineva!
Si eu ca si Andrei am auzit ca ele se imbraca asa din-ainte de a se apuca de cantat!So...asta e stilul lor si sper sa nu si-l schimbe pt ca le face deosebite!
....Am zis din nou!:P
P.S.Genicon -nu a fost cu rautate!! [/B]


Da... ok, greseala mea :) Scuze ca te-am botezt, iti dau un miel de Pasti :p. In ceea ce priveste copiatul, repet si eu - nu ma refer de loc la vestimentatzia lor... Iar daca tu nu crezi ca ar copia pe cineva, este dreptul tau, asa cum este dreptul meu sa cred ca ele copiaza :)

Initial trimis de crazzyfan
Ai zis, ai zis, dar n-ai zis bine! Liniile melodice, cum spui tu. nu le apartin, nici negativele. Ele doar canta nu si compun!
Iar comportamentul pe scena pe al cui il copiaza? Mie mi se pare ca sunt singura trupa de fete de la noi care nu danseaza sincron. deci mai usor cu copiatul!! [/B]

Ce intelegi tu prin "trupa"? Textierii lor, cei care le compun negativele, totzi formeaza aceasta trupa. Daca ei copiaza, atunci sa renunte la ei si sa isi gaseasca altii! Si nu doar prin simplul fapt ca nu danseaza sincron inseamna ca nu copiaza... Asta este.
Si mie imi plac fetele, dar nu pot zice ca sunt un fan inflacarat ca si voi. Asa ca... ar fi cel mai bine sa mai deschideti putin ochii, sigur nu strica. Pace!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Hmmmmm

Mesajde AnDrEi » Dum Ian 12, 2003 7:23 pm

Mai , eu ce pot sa va spun .. fetele sunt senzationale.. numai ca trebuie sa stai si sa le intelegi .. au un suflet imens.. numai ca.. stiti voi .. trebuie sa fie si ele cu bagare de seama.. ca multi le vor raul .. la fel de multi le vor binele.. viata asta :confused:
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am


Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator