Galerii ?

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Care este cea mai tare galerie din tara?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Ian 07, 2004 1:26 pm

RAPID
6
24%
DINAMO
3
12%
STEAUA
5
20%
POLI
6
24%
CRAIOVA
4
16%
U T A
1
4%
 
Voturi totale : 25

Galerii ?

Mesajde Hooliganu » Mar Ian 07, 2003 1:24 pm

Care este cea mai tare galerie din tara ?
anti stelist 100%
Hooliganu
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 07, 2003 12:24 pm
Localitate: Romania-Grant

Mesajde Ayrton » Mar Ian 07, 2003 1:32 pm

Normal ca am votat cu galeria dinamovista, doar am ragusit si eu ani buni p-acolo...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

PACAT

Mesajde Hooliganu » Mar Ian 07, 2003 1:38 pm

PACAT CA NU TE MAI DUCI SI ACUM ,STAI TOATA ZIUA IN CASA CU O STELISTA NU TE MAI LASA LA MECI,???
Hooliganu
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 07, 2003 12:24 pm
Localitate: Romania-Grant

Mesajde Ayrton » Mar Ian 07, 2003 1:55 pm

Cum ba, ca am abonament la 0, de unde a-i scos-o tu p-asta ca nu mai mai duc la meciuri???
In deplasare poate, dar acasa ma duc!!!

Si ce-i rau in a sta acasa si a da m... unei steliste?!?
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

HMM

Mesajde Hooliganu » Mar Ian 07, 2003 2:13 pm

BA ,,,MUIE CA MUIE,,DA SA NU II DAI LIMBI ,CA E NASPA CAINE SA DEA LIMBI LA AUROLACA ?
Hooliganu
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 07, 2003 12:24 pm
Localitate: Romania-Grant

Mesajde Ayrton » Mar Ian 07, 2003 2:22 pm

Haide ma, scrie frumos, ca mai sunt si minori p-aicea!!!

Stii ce-mi pare rau? N-am avut nici o cioara rapidista in viata mea... Sa-i fi dat si ei m...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

da

Mesajde Hooliganu » Mar Ian 07, 2003 2:42 pm

ba ayrtoane, eu am futut o cioara dar aia nu stiu cu ce echipa tinea cred ca tot stelista era .........da era buna rau de tot cum ,era stiaua cand a luat cupa aia de kkt.....
Hooliganu
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 07, 2003 12:24 pm
Localitate: Romania-Grant

Mesajde MiG29 » Mar Ian 07, 2003 2:59 pm

Shi io tot cu galeria lu Dinamo votez k pana la urma au cele mai tari coregrafii...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Vin Ian 10, 2003 5:56 am

Tinand cont ca-s timisorean am votat cu Ultra Viola, go Poli Aek TImisoara...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Vin Ian 10, 2003 5:58 pm

Votat galeria lui Dinamo
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Rapid !!!

Mesajde PATTEU » Mar Ian 14, 2003 11:26 am

Singura galerie din tara despre care a vorbit un cunoscator al fenomenului ,Zenga care a spus ca galeria Rapidului se compara cu marile galerii din Italia .

FORZA RAPID !!!
steaua MERDA !!!
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Veniti in Banat sa vedeti galerie!!!

Mesajde DANI20 » Vin Ian 17, 2003 3:14 am

Am votat cu Uta pentru ca la majoriatatea meciurilor jucate acasa desi eultima clasata in campionat si are un stadion de numai 6000 de locuri au intrat 10000, iar galeria e la cote maxime. La Timisoara ce sa mai spun. Daca ati fi fost la meciul Poli Aek- Uta nu cred ca mai era de comentat. Tot respectul pentru Steaua, Rapid si Dinamo dar sa stiti ca in Banat se injura mai putin.
DANI20
 

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 12:19 am

Am votat cu Steaua mah ...

Coregrafii ca alea facute de ULTRAS nu se vad prea des in Romania ...

In rest, dinamo le mai are cat de cat, pacat ca nu sunt niciodata originali, copiaza mereu din Italia ...

Cat despre ciori ... nimic de zis. Ciori, si-atat.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

ciorile de la steaua

Mesajde PATTEU » Mar Ian 21, 2003 8:35 am

Pustiulica asta vorbeste de ciori dar uita cine ii conduce pe ei (galeria stelei) clanu Duduianu din Rahova ,Fluturica niste tigani imputiti ......daca va uitati la promoul acela cand a castigat ultima data steaua campionatul o sa-i vedeti in primele randuri alaturi de jean aurolacul .....cat despre coregrafii si alte alea ii lasa-ma pe altii(Zenga) sa ne laude .....ca si eu pot sa spun ca steaua are galerie de 5-6 ani si ca a venit prima data pe Giulesti in 96 hal de galerie .....
Tiganii si aurolacii din canale striga tiganii.....
steaua MERDA !!
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 1:20 pm

"Pustiulica" ala are 20 de ani, si isi aminteste cu placere de vremurile cand rrapidul disputa niste meciuri absolut senzatzionale prin divizia b ... oricum, n-au fost decat 10 ani de glorie, spre crunta mea dezamagire ...

Daca vrei sa vezi cine face la ora actuala coregrafiile Stelei, intra pe http://www.ultras.ro, si o sa te lamuresti ...

Cat priveste a voastra "legione nespalata" ... suntetzi buni fratzilor ... punetzi mesajele invers, facetzi mereu greseli de ortografie, etc. gigi corsicanu' insa este un DOMN, ce p**a lui de tzigan borat ... a facut si el rost de un tricou cu Liverpool ( ala portocaliu, cu Murphy ), iar acum se afiseaza la fiecare meci cu el ... despre doru blondu' se stie ... ii f**e-n cur pe-aia de la voi, si le ma ia si bani pt. asta ... da dom'le, la rrapid in galerie nu-s tzigani, sunt doar "cetatzeni de etnie rroma" ... da' oricum, suntetzi smecheri, avetzi "Club Aristocrat rrapid" .... foarte frumos, probabil ca au aderat la el doar aia care, deh, stiau si ei sa scrie ...

"Cine sare?" "huliganii ..."
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

1478

Mesajde baixinho© » Mar Ian 21, 2003 1:28 pm

Din acest moment discutiile in contradictoriu se vor purta NUMAI prin intermediul pm-urilor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

20

Mesajde PATTEU » Mar Ian 21, 2003 1:29 pm

pai ........ ce te crezi la 20 de ani ? sau esti si tu vreun ultras d'ala de fuge dupa meci ca dracii !!!
ce dracu ma bag eu cu tine in seama cand tu esti un bididiu de aurolac si tu te crezi ultras...
iar despre ortografie si aberatii voi sunteti pe primul loc cu fularele acelea " NASCUT ULTRAS " voi sunteti ultrasi din ....... de la mamele voastre iar dupa aceia va abandoneaza prin canale la 20 de ani esti ultras d'ala rau de tot rupi punga cu aurolac...lasa-ne ca mi s-a facut frica de tine !!!
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 3:26 pm

Pai, pazeste-te ...

Da' fularele voastre cu "legione Hristu" ce mama naibii inseamna? Galeria rrapidului ... galeria lu' peste prajit ...

"Cine sare?" "huliganii..."
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayrton » Mie Ian 22, 2003 10:46 am

Pentru helguera: voi nu stiati ce sunt alea coregrafii cand Dinamo venea in ghencea si va dadea lectii, chiar daca era in perioada cand steaua lua 6 titluri consecutive... Stateati ca niste cetateni cuminti sau ca niste copii ce erati in peluza si tot ce faceati era sa strigati "stiaua, stiaua"!
Nu aveati nici macar 2 steaguri in toata peluza si acum va dati originali?!? Nu ati copiat cumva coregrafia aia din 2001de la 2-2 din ghencea de undeva din strainatate???
In 10 mai 1997, cand a-ti trait cea mai mare umilita ce coregrafie aveati voi??? Nuova Guardia avea sute de steaguri pe doua bete cu capul de vultur, 4000 de cartoane alb-rosii, vreo 80 de saci cu confetti, vreo 150 de fumigene, etc... voi erati un zero barat!!!
Mai tineti minte mesajul: "ULTRAS, ULTRAS, DAR BULETINE AVETI?" Va reprezenta!
Acum, de vreun an, doi parca mai incercati si voi ceva... Dar sunteti la ani-lumina in urma galeriei lui Dinamo!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Mie Ian 22, 2003 10:15 pm

ayrton ... m-am saturat de aceleasi vesnice povesti ...

10 mai 1997 ... si acum sustzinetzi ( ma rog, o parte din voi ), ca incendiul din peluza a doua din Ghencea a fost premeditat.Ok ... a fost ... da' atunci, explica-mi si mie : de ce la inceputul meciului, si nu la sfarsit ( la 3-1 pt. Steaua existau nervi la voi, deci ar fi fost plauzibil ) si, a doua chestie, de ce au fost abandonate steagurile de gard? Macar atata stii si tu, ca asta e una din cele mai mari rusini posibile pt. o galerie ( si recunosc, am paztit-o si noi, steagul cu "Furia ros-albastra" l-atzi facut bucatzi in Groapa ... ). Asta m-a uimit, plus faptul ca am vb si eu cu catziva caini, care mi-au zis ca a fost pur si simplu un accident, ridicat ulterior la rangul de mare isprava ...

Coregrafiile voastre ... copiate cap-coada dupa Fiorentina ( la meciul cu Benfica ), dupa Salernitana ( la meciurile cu Steaua ), dupa Roma, etc. Imaginatzie ... foarte putzina ... poate doar grupul BOYS iesind un pic mai in fatza, in rest ... furaciuni la greu ...

Si nu incerca sa ma convingi de activitatea galeriei voastre in perioada in care Steaua castiga de 6 ori la rand titlul, ca pe vremea aia va conducea Nicu Galerie, nicidecum Elias, Mihnea, Barba, etc.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Remy » Vin Ian 24, 2003 10:52 pm

sa stie toata tara:
Craiova-i cea mai tare
El condor pasa!
Remy
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Dec 23, 2002 10:22 pm
Localitate: Romania, Craiova

Mesajde Ayrton » Mie Ian 29, 2003 2:44 pm

Helguera, nu stiu daca a fost accident sau nu in mai 97 in Ghencea (eu am fost acolo, si daca vrei sa citesti povestea, e un post ce se cheama "Suporterii, tribuna, ultrasii" pe "Fotbal International" si gasesti acolo descrierea evenimentelor din punctul meu de vedere), dar steagurile au ramas pe gard la acel meci si au putut fi luate de stelisti tocmai pentru faptul ca nu am mai fost lasati se le luam, jandarmii evacuand peluza in bastoane si nemaiputand sa se apropie cineva sa le dezlege (cred ca stii ca sunt legate in zeci de locuri de gard!); deci nu aveti nici un merit ca le-ati luat...

Iar cu originalitatea, sa-mi spui si mie dupa cine sunt copiate coregrafiile de la meciurile cu Steaua din Cupa Romaniei de anul trecut ("Imagini de Oscar") si de la meciul cu Rapid ("Lectie de istorie" - aia cu portretele printre care si al dusmanului nr1 al rromilor, Antonescu); doar atat, ca mai sunt multe altele mai vechi si unice si ele, dar n-are rost sa le amintesc pe toate.

Si stiu eu prea bine cine facea coregrafii la Dinamo, cine statea saptamani la randul in sala Dinamo si la tribuna II sa vopseasca bannere, steaguri, etc! In nici un caz alcoolicul ala de Nicu Galerie!

Ce coregrafii faceau Jean Pavel, Marin Tiganu' si ceilalti lideri ai galeriei Stelei in perioada de glorie a Stelei de dupa revolutie??? Nimic!!! Ce coregrafii ORIGINALE faceti voi?!? Copiati reclamele la bere si sunteti originali?!?
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Vin Ian 31, 2003 10:56 am

"Imagini de Oscar" - Salernitana.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayrton » Vin Ian 31, 2003 1:21 pm

Ce-i corect e corect! Am vazut si seamana.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Dum Feb 02, 2003 10:24 pm

Daca vrei, mai uita-te ... coregrafia din meciul cu Benfica ... fundal alb, o inima si acea linie rosie care trece prin ea ( stii, ca la aparatele de la spital ... ). Coregrafia e copiata dupa una a celor de la Fiorentina ... singura diferentza fiind fundalul ... Dinamo-alb, Fiorentina-mov ...

Si ayrton, fi fara grija ... respect foarte mult ce a a facut Nuova Guardia pana acum ... stiu ca de vreo 2 ori am ramas uimit de galeria voastra, ea dominand uneori situatzia chiar pe Ghencea ( bine, 80% din cazuri galeria era mai buna, da' Dinamo pierdea ... ) ... dar ... sursele de inspiratzie nu sunt foarte originale, iar ignorarea coregrafiilor facute de adversari ( Steaua :) ) iar este o nedreptate.

Cat despre rapidisti ... vax ... penibili, fara idei, etc. Red Fighters de exemplu mi se par peste. Parerea mea.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

1517

Mesajde baixinho© » Lun Feb 03, 2003 10:03 am

Fara idei? Dar la meciul cu steaua de acum doi ani cand toti oamenii de la peluza de sub tabela au ridicat deasupra capului formand steagul Rapidului (visiuniu in lateral, alb pe centru cu doua dungi visinii perpendiculare) dupa care au intors cartoanele si a rezultat drapelul Romaniei? O sa spui, probabail, ca avem o coregrafie la 100 de meciuri, dar itit aduc aminte de un alt meci cu steaua, tot in Giulesti, cand au ridicat la aceeasi peluza "cortina", iar la lasarea ei ati avut surprize peste surprize. Abia astept meciul din returul acestui campionat. Va fi un banner pe cinste. Cred ca de jena o sa plece toata galeria Stelei acasa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Lun Feb 03, 2003 11:05 am

Baixinho ... da' avetzi grija, sa nu il punetzi iar invers, si, sa nu contzina iar 3 greseli gramaticale la fiecare 2 cuvinte ...


"Cine sare? Huliganii ..."
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Forza Rapid!

Mesajde K-RaMBoL » Lun Feb 17, 2003 4:05 pm

Ba cea mai tare galerie din tara cu siguranta este a rapidului ce va mai cacati atata pe voi?Cel putin anul asta nici nu se pune problema ca steaua, dinamo sau altele.........Rapidul e detasata.Si totusi dupa rapid atat dinamo cat si steaua la marile derbyuri au galerie tare.
K-RaMBoL
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Feb 17, 2003 3:00 pm
Localitate: Oneºti

Sondaj:galeriile romanesti

Mesajde K-RaMBoL » Mie Feb 19, 2003 2:52 pm

Credeti ca galeriile romanesti se pot duela cu cele din marile capionate ale lumii?
K-RaMBoL
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Feb 17, 2003 3:00 pm
Localitate: Oneºti

Mesajde deampulea » Mie Feb 19, 2003 2:56 pm

normal ca da

nu ai vazut ce i-a facut contra lu' davids... daca la nivel de fotbalisti suntem mai tari... ce sa zic la galerii
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron