IMPORTANT: Pune si tu intrebari celor de la SIMPLU aici!

Forumul asociat fanclubului Simplu

IMPORTANT: Pune si tu intrebari celor de la SIMPLU aici!

Mesajde UnCopilutz » Mie Ian 08, 2003 6:46 pm

Am o mare , mare rugaminte inainte sa spun despre ce este vorba,desi nu iti trebuie prea mult creier ca sa iti dai seama , doar v-am dat mura in gura. Ei , care era ideea ? Voiam sa va rog sa postati doar intrebarea sau ce ati vrea sa le spuneti baietilor de la SIMPLU . Si subiectul asta este facut in speranta ca vreunul din cei 6 b-boy o sa dea pe aici.Si sigur o sa dea , mai devreme sau mai tarziu. S-a luat legatura cu ei .
Deci, simplu , intrebarea . Sa ne rugam cerului ca raspunsurile sa apara cat mai repede :) ! bafta ! Postati , copii !
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

despre marius moga..

Mesajde Tupe|sta » Joi Ian 09, 2003 1:08 am

despre marius moga si implicarea lui in munca voastrea parerile sunt foarte impartite. as vrea sa va rog pe voi sa spuneti ce a facut el pentru SIMPLU? si daca recunoasteti ceea ce spun unii "fani" si anume ca ati cam renuntat la brake dance de cand cu smiley si moga... e ceva rau in asta?
sper ca m-am facut inteleasa.
multumesc anticipat pentru raspuns si vreau sa va felicit baieti SIMPLU. ramaneti in sufletul meu!
Tupe|sta
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:30 am
Localitate: bucuresti

cateva intrebari:

Mesajde intoxic8 » Joi Ian 09, 2003 10:29 pm

1. de ce nu mai sunteti o trupa veritabila de break???
2. de ce ati renunta in a mai fi asa ceva???
3. o sa va mai apucati vreodata de break, ca pe vremuri???
4. cand se va intampla asta???
5. si a 5-a intrebare, ce mai interesanta printre altele, ce mai faceti??? (am pus si intrebarea asta ca sa fie un numar cat de cat rotund)
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Am ceva de spus !

Mesajde UnCopilutz » Lun Ian 20, 2003 3:05 pm

Ati pus intrebari si ati fugit . Deci ! Unul dintre membrii trupei o sa intre aici cu siguranta , dar nu stiu daca ar avea mare lucru ce vedea in afara de niste intrebari adresate lor si niste porecle care apar in dreptul mesajelor postate acum cateva luni . Va rog mult sa fiti activi pe acest forum , altfel nu stiu zau cum o sa apara si SIMPLU !
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Cateva raspunsuri

Mesajde Omu Negru » Dum Feb 09, 2003 6:00 pm

Nu ne-am lasat niciodata de break, doar ca in clipuri a fost mai putin dans. la concerte dansam la fel de mult ca si la inceput.
Urmatorul clip va avea mult break in el, pt ca va fi ceva mai diferit decat tot ceea ce am facut pana acum.
Omu Negru
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 09, 2003 5:37 pm
Localitate: Pitesti

Mesajde sly » Dum Feb 09, 2003 6:16 pm

Vreau sa salut aparitia omului negru pe forum si sa multumesc tuturor care au incercat sa-i aduca pe forum pe baieti...
As avea si io o intrebare:
1.Cand veti canta in iasi? (dak stiti cumva)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Salut Laur!

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 10, 2003 9:31 pm

Initial trimis de Omu Negru
Nu ne-am lasat niciodata de break, doar ca in clipuri a fost mai putin dans. la concerte dansam la fel de mult ca si la inceput.
Urmatorul clip va avea mult break in el, pt ca va fi ceva mai diferit decat tot ceea ce am facut pana acum.


Stai sa iti spun ... poate daca ai citit mai pe indelete pe aici prin forum ai vazut ca problema cu dansul o dezbate toata lumea. Toti spun ca voi nu mai dansati. Ei , daca va vad in clipuri ca stati pe tusha cu breaku` , fanii de unde sa stie ca voi ,de fapt prin concerte va mai "breakuiti"? Si oricum , daca a fost vreunu care a dansat break in ultimul clip , tu ai fost ala . Bravo tie :)
Multam ca ai venit . Sper sa ne mai tii la curent cu ... stiu eu... cu ce mai aveti de gand sa faceti .
Spune-mi pe unde o sa va gaseasca lumea la vara, cand o sa mai filmati vreun clip , cum suna albumul nou ... cand il scoateti ... pe unde mai aveti concerte ... alea alea. Multam.
Mihai - Zalau , asa ca sa ma stii :)
Si fa bine hai mai des pe aici ca ... prea de multa vreme te asteapta lumea.
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Feb 11, 2003 3:36 pm

multumesc sly pt recunostinta. In leg. cu concetele, iti spun sigur ca deocamdata nu se prevede nimik pt iasi. Poate mai incolo, dupa inregistrari.

;w
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Lovely_angel » Dum Feb 16, 2003 4:17 am

Si eu am o problema cu noul vostru stil...pentru ca eu consider ca v-ati schimbat stilul. De cand a venit Smiley , si mai nou si Marius Moga, v-ati schimbat categoric.Vreau asa va intreb si eu ceva:
mi s-a parut mie sau....marius moga i-a cam luat locul lui Smiley?
pentru ca din cate am vazut eu, Moga e in centrul atentiei mult mai mult decat Smiley!
Love, love ,love...
Love, love, love...
La multi ani tuturor indragostitilor!
Lovely_angel
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Feb 16, 2003 3:14 am
Localitate: City of Angel's!

hello !!!!!!!!!!!!

Mesajde medi » Vin Feb 28, 2003 8:19 pm

Vor canta baietii si in licee sau colegii,scoli din Bucuresti ?
medi
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 28, 2003 7:31 pm
Localitate: romania-bucuresti

Prost...

Mesajde UnCopilutz » Lun Mar 31, 2003 6:26 pm

Initial trimis de CR@ZY
Intrebare:Cum l-ati cunoscut pe Smiley si dati-mi si mie ceva despre el(numar de telefon,etc.)
PS:Daca smiley vrea sa ma contacteze,poa' sa-mi dea un mesaj la crazy_love_11@yahoo.ca .

Prost loc ti-ai aflat si tu ca sa intrebi de numarul lui Andrei. Daca vrei sa afli despre el , posteaza si tu in subiectul care ii poarta si numele...Sau tu ii intrebai pe baietii din trupa de numarul lui? heh..
Si de ce ma rog ti-ar da careva numarul lui? De ce te-ar contacta el...nici macar n-ai fata de fan SIMPLU! Las-o mai usor cu mesajele trimise in subiectul asta...daca nu ai ceva clar de intrebat pe baieti!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Omu Negru » Dum Mai 25, 2003 10:47 pm

Am inceput lucrul la album si speram cam la sfarsitul lunii iulie sa fie gata si sa apara si un nou clip. Marius Moga e in centrul presei pt ca e cel mai bun compozitor la ora actuala si aproape toata muzica din Romania e facuta de el, deci e un lucru firesc, nu?
BBOY FOR LIFE
Omu Negru
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 09, 2003 5:37 pm
Localitate: Pitesti

Mesajde Hades » Mie Iul 23, 2003 1:45 pm

Omu Negru salutari mai intai... Colaborarile astea cu Moga ma face sa nu va mai respect ca pe vremuri... Ce cantati acum e un dance... Ce ar fi sa incercati sa reveniti la radacini... la Hip-Hop... Sti tu la ce ma refer... Ati aduce ceva nou, o trupa de break originala, fiica intre noi fie vorba la noi nu exista o trupa de break originala... Ma rog asta e un sfat... Faceti ce vreti...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

"Loz in plic"

Mesajde Par_Turbat » Joi Oct 02, 2003 10:25 pm

Cand scoateti clip la aceasta melodie?
Par_Turbat
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 27, 2003 8:17 pm
Localitate: UK-Greenwich

Mesajde Dia » Vin Ian 02, 2004 9:58 pm

La "loz in plic" nu se va filma clip din cate stiu eu ! Clipul urmator cred ca va fi la "zece" ! poate vor hotara sa o promoveze si pe-aia....pentru ca merita...desi toate piesele de pe album merita sa fie promovate...inclusiv Interludiul care ar avea un clip super haios.... :D !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

am fost odata ca niciodata intoxic8

Mesajde primal8sin » Vin Ian 02, 2004 10:08 pm

mda... eu am ridicat problema cu break-ul!
si... ea ramane ridicata incat: in concerte voi dansati pe scena pana unde nu prea bate tot "poporul". poate ca in cel mai fericit caz aveti concert in discoteca unde vreo 50-100 de insi vad cum va manifestati voi.
cu videoclipul... pai da bine mah frate... unde vezi tu break in video, daca imi arati un minut intreg, "nerupt", de break eu imi tai ouale si le dau foc!
whatever... recunoaste ca nu prea va mai spargeti! "un copilutz" avea dreptate... tu (daca chiar esti omu negru) te-ai mai "aruncat oleaca in cap" in rest... mai nou si Piticu canta... bun mah!
The very worse part of you is me!
primal8sin
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Ian 01, 2004 11:50 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Philips » Lun Apr 26, 2004 4:52 pm

O sa fiu sincer, nu ma omor dupa Simplu, mi se par probabil cei mai buni breakeri cunoscuti din Romania dar atat... Oricum ii inteleg perfect, in Romania muzica te aduce la sapa de lemn, nu e ca in SUA unde oricine e pe MTV e practic f. bogat... Hip-hopul nu i-ar fi dus nicaieri, si probabil au preferat s-a imbine totul cu stilul lui Moga decat sa ramana o formatie semi-cunoscuta...

Macar melodiile de acum suna bine, primele lor melodii mi se pareau destul de mediocre.
Philips
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Apr 24, 2004 10:20 pm
Localitate: Romania

Despre vechiul SIMPLU ...

Mesajde olaru_florin » Mar Mai 04, 2004 9:46 pm

Se mai pot gasi primele lor 2 albume pe undeva ? sau videoclipurile lor ?
As vrea in special pt "Provocarea".

My e-mail : imaginelife99@yahoo.com

:cry:
CybeRtron
Avatar utilizator
olaru_florin
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Irina.Doicin » Joi Mai 06, 2004 9:21 pm

Am si eu o intrebare ptr. Smiley:De ce nu te mai uiti pe e-mail ?Astept sa imi raspunzi si mie la un mesaj!Te rog raspunde
Irina
irina.doicin@post.ro
Irina.Doicin
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 03, 2004 10:12 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dia » Joi Mai 06, 2004 9:59 pm

Pt ca e ocupat, pt k nu prea intra pe net sau poate pt k mesajul tau nu i-a atras atentia!nu stiu ce continea mailul tau si nici nu vreau sa stiu pt k e confidential ;o dar iti spun din ce am auzit de la alte "vedete" de prin tzara asta: la mailurile cu "buna X,sunt o mare fana de a ta, esti cool,esti perfect, te iubesc,nu te iubesc pt k esti X ci te iubesc pt ceea ce esti(desi nu te-am vazut niciodata in viata mea)..." NU se raspunde ! sunt prea multe si prea spun acelasi lucru! dar banuiesc ca nu e asta motivul pt care nu ti-a raspuns ! cred ca e foarte ocupat si nu a avut timp de net ! incearca sa il intelegi si sa te gandesti ca poate ti l-a citit ..macar atat,nu ?
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Vin Mai 07, 2004 4:18 pm

Nu cred ca are sens sa iti dai tu cu parerea cand fetita vrea sa afle de ce nu i-a raspuns Smiley la mail. De ce curmi toata fericirea omului? De ce ii tai cu coasa picioarele atunci cand crede ca poate sari sa atinga cerul ?
Daca eram in locul tau treceam cu vederea postul ei,asta faceam.
Parerea mea e ca nu au timp de raspuns la mailuri baietii,dar de citit le citesc sigur.Asculta-ma pe mine,Irina Doicin.
Si cred ca cu postul meu se va pune capat lasarea posturilor ce nu-si au locul aici si , mai mult , al unor oameni care nu-s avizati sa le lase aici. Intrebarile oamenilor vin in speranta ca vreun membru din SIMPLU ( in cel mai fericit caz,cel caruia ii e adresata intrebarea) ii va raspunde candva.
Multumesc.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Vin Mai 07, 2004 9:17 pm

"incearca sa il intelegi si sa te gandesti ca poate ti l-a citit "
Ai fost atent nu? Ce te face sa crezi ca nu am o parere avizata ? Poate ca stiu eu ca asa se intampla! Nu am spus de toti membrii trupei! ea a cerut raspunsul pt Smiley...eu i l-am dat! nu ii curm fericirea pt ca tind sa cred ca altele sunt sursele fericirii ei...cel putin asa ar fi normal!
"De ce ii tai cu coasa picioarele atunci cand crede ca poate sari sa atinga cerul ?"
Come on...dramatizezi! esti destul de mare pt lucruri de-astea mici! la chestii de-astea se bucura doar copii de generala! doar ei cred in asemenea prostii ! ce naiba ?Am pretentii de la tine! de la ea nu am...dar prin ceea ce i-am spus am incercat sa o fac sa vada putin adevarul! ne certam pt un lucru minor...ne certam din cauza unei copile cu camera probabil tapetata de postere cu Simplu care de fapt este fana Smiley si nu Simplu..care de fapt iubeste faptul ca baiatul asta e "cool si simpatic, are toate trasaturile unui baiat" ! pt asta vrei sa ne certam ? daca imi spunea ca ii admira pe toti pt dans, daca imi spunea ca ii place vocea lui Smiley sau vreuna din compozitiile lui...era altceva! meritam sa ma certi ! dar asa ?
"Parerea mea e ca nu au timp de raspuns la mailuri baietii,dar de citit le citesc sigur.Asculta-ma pe mine,Irina Doicin. "
si parerea mea cam care era ?
"Si cred ca cu postul meu se va pune capat lasarea posturilor ce nu-si au locul aici si , mai mult , al unor oameni care nu-s avizati sa le lase aici. "
aici ai cam pierdut sirul gandurilor dar te iert! o sa sesizezi si tu greselile cand o sa recitesti! eu ma simt avizata sa stii! cat despre lasare posturilor...Usual Flow, sly & me punem capat cand vrem ;e
ca un cuvant de incheiere : threadul asta nu isi are rostul in mare parte! ar fi mers : pune intrebari pt Omu Negru aici! pt ca doar el am vazut ca intra din cand in cand...foarte rar...!
Irina.Doicin incearca sa nu te superi pe mine, sa faci abstractie de ce aberam noi aici si sa ii intelegi ! la faza asta cu netu nu prea i-ai nimerit...nu au timp! dar si eu cred ca majoritatea isi citesc mailurile! sunt sigura insa ca daca te vei intalni cu ei pe strada, sau la un concert, nu iti vor insela asteptarile si se vor purta foarte frumos...vei primi toate raspunsurile pe care le doresti! ;)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 19, 2004 10:57 am

Nu sunt de acord cu tine in nici un caz decat acolo unde mi-ai sesizat greseala gramaticala,care am sesizat-o si eu dupa ce am citit acum-poate atunci eram prea infocat- si , deci lasa lumea...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Aug 19, 2004 4:17 pm

Irina,dragoste,prea putine sanse ca Smiley sa intre pe aici...asa ca ...insista pe mailuri!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Sep 13, 2004 12:11 am

Un Copilutz, cine esti tu sa scrii in numele altora? ...

...Smiley are si user inregistrat pe fanclub.ro
...asta in caz ca te-ar interesa.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Sep 13, 2004 10:46 am

Interesant,si unde posteaza mesaje,daca aici,unde ar fi locul n-am vazut nici fir de mesaj?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Army » Mar Dec 21, 2004 1:42 pm

primal8sin scrie:mda... eu am ridicat problema cu break-ul!
si... ea ramane ridicata incat: in concerte voi dansati pe scena pana unde nu prea bate tot "poporul". poate ca in cel mai fericit caz aveti concert in discoteca unde vreo 50-100 de insi vad cum va manifestati voi.
cu videoclipul... pai da bine mah frate... unde vezi tu break in video, daca imi arati un minut intreg, "nerupt", de break eu imi tai ouale si le dau foc!
whatever... recunoaste ca nu prea va mai spargeti! "un copilutz" avea dreptate... tu (daca chiar esti omu negru) te-ai mai "aruncat oleaca in cap" in rest... mai nou si Piticu canta... bun mah!


Atunci nu ai vazut inca videoclipul lui Kurtis Blow - These are the breaks!!! Incepe sa te castrezi!!!

Am si eu o intrebare pt baietii de la simplu.. De ce ati cazut asa de mult???
Eu nu stiu ce probleme ati avut voi da drept sa spun sunteti varza!!!
Nu spun ca nu stiti sa faceti nimic dar ati ramas in spate!!!
Incepeti sa trageti baieti ca breaku sa evolueaza.. nu se mai sare in cap, nu se mai fac freezuri expirate, etc. Respect 4 SIMPLU chiar daca nu mai sunt la top in orica caz!!! PEACE
Army
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 21, 2004 1:25 pm
Localitate: Pe pamant

Mesajde bgirl_2D » Sâm Ian 15, 2005 7:43 pm

Vor mai fi sesiuni de autografe in curand in bucureshti?
Avatar utilizator
bgirl_2D
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:00 am

"Big Bounce"

Mesajde junioara » Dum Ian 30, 2005 12:37 am

Am o intrebare pt. C.R.B.L.!stiu k ai o sala de dans.pt ce ai fakut asta?din placere probabil nu?si te rog da-mi si mie mai multe detalii despre sala ta de dans "Big Bounce" dak se poate.te rog mult pt k chiar ma intereseaza.astept raspuns la junioara_petrutza@yahoo.com
junioara
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 10:26 pm
Localitate: acasa

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 03, 2005 10:24 pm

Junioara,daca vrei sa te inscrii la cursurile de dans sau asa...mai bine ai lua numarul impresarului trupei de pe siteul oficial : http://www.trupasimplu.rol.ro , ti-ar fi de mai mare ajutor!
Hai salut!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori