despre satanism...pro sau contra?!

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

despre satanism...pro sau contra?!

Mesajde rockgrl » Dum Ian 12, 2003 11:39 pm

in ultimu timp tot mai multi roackeri se dau pe black metal..gothic death..ocult, shi de multe ori asta imiplica si anumite tendintze spre satanism in primul rand prin muzik ascultata apoi intrevine si acea curiozitate..sa recunoastem ca asta e principalu factor..curiozitatea..fie k vrei doar sa te documentezi...iar pt documentarea asta sau pt interesul asta multi incep sa te arate cu degetu`..in fine..mey ppl? voi ce zicetzi?:confused:
rockgrl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 12, 2003 2:08 am
Localitate: pitesti

Mesajde omnem » Joi Ian 16, 2003 10:15 am

hm, intradevar multi rockeri se dau pe satanism. eu sunt contra. chiar daca le respect parerea si ii tratez la fel. am si eu niste prieteni satanisti.

hm, cred ca ar fi mai multi factori: stilul de viata al unor star-uri metal, lirica melodiilor (se invoca mai mult tema diavolului decat cea a lui Dumnezeu), muzica agresiva si fascinatia spre magia neagra.

mai cred si ca la un moment dat se vor intoarce spre Dumnezeu (unii) si se vor "lepada" de satanism.
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde catharsis » Joi Ian 16, 2003 3:15 pm

va dati seama ca a fi satanist implica a crede si in Dumnezeu...
multi fac treba asta din teribilism...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde rockgrl » Joi Ian 16, 2003 10:48 pm

Initial trimis de catharsis
va dati seama ca a fi satanist implica a crede si in Dumnezeu...
multi fac treba asta din teribilism...


adica?! a fii satanist inseamna exact opusul..cum sa crezi in dumnezeu cand il neaga si il batjocoresc?
rockgrl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 12, 2003 2:08 am
Localitate: pitesti

Mesajde intoxic8 » Vin Ian 17, 2003 4:21 am

subscriu la ce a spus catharsis. daca adopti o pozitie opusa celei a credintei in dumnezeu, inseamna ca crezi. nu ai cum sa batjocuresti ceva ce nu crezi ca exista, nu?

in alta ordine de idei: satanistii sunt doar niste pusti (mai tineri sau mai batrani) care din dorinta de a fi in centru atentie au gasit calea asta (nesanatoasa zic eu), pusti carora le este la indemana sa se victimizeze si sa-si planga de mila unul altuia.

ce va face pe voi sa catalogati o persoana ca a fi satanista???
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde rockgrl » Sâm Ian 18, 2003 1:58 am

ce va face pe voi sa catalogati o persoana ca a fi satanista??? [/B][/QUOTE]



hm....vrei sa spui ca in cazul in care asculti ce asculti faci ce faci te comporti cum te compotri adica negi pe langa exstenta lui Dumnezeu toate valorile morale impuse de biserica crestina nu te numesti satanist?
rockgrl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 12, 2003 2:08 am
Localitate: pitesti

probabil ca eu sunt un caz mai special!

Mesajde intoxic8 » Sâm Ian 18, 2003 10:13 pm

eu nu ascult muzica asa zis 'satanista', sau metallica sunt satanisti??? eu nu cred. in fine, cu toate astea cred ca:
1. nu muzica stabileste caracterul unui om (in general)
2. actiunile pe care le intreprinzi pot fi dovada teribilismului si nu a 'satanei'
3. eu sunt un ateu convins. neg toate 'valorile morale' impuse de biserica, mi se par stupide (intr-un fel sau altul)

nu ma consider satanist (desi uneori port pentagrama, desi uneori tin degetele :rulz si mai stiu eu cum ma mai comport). aaa, am uitat sa spun ca ma imbrac cu precadere in negru.

te rog sa-mi spui diagnosticul, sa am cu ce ma mandri in fata prietenilor mei (care in nici un caz nu ma considera satanist)!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Gavozdita » Sâm Ian 18, 2003 11:34 pm

Initial trimis de rockgrl


adica?! a fii satanist inseamna exact opusul..cum sa crezi in dumnezeu cand il neaga si il batjocoresc?

daca accepti existenta lui dumnezeu e obligatoriu sa accepti si existenta diavolului si invers. e ceva normal...opozitia bine rau....
eu n am nimic cu satanistii....n am avut de a face cu ei si nu ma deranjeaza existenta lor.
Gavozdita
 

Re: probabil ca eu sunt un caz mai special!

Mesajde rockgrl » Mar Ian 21, 2003 10:17 pm

[
nu ma consider satanist (desi uneori port pentagrama, desi uneori tin degetele :rulz si mai stiu eu cum ma mai comport). aaa, am uitat sa spun ca ma imbrac cu precadere in negru.

te rog sa-mi spui diagnosticul, sa am cu ce ma mandri in fata prietenilor mei (care in nici un caz nu ma considera satanist)! [/B]


a purta o pentagrama sau gheara nu te face satanist iar metallica..(spre deosebire de alte formatii de black precum agathodaimon sau dimmu borgir,cradle of filth,children of boddom)
nu sunt in nici un caz satanisti..nu ca cei mentionati mai sus ar fi neaparat satanisti-ei fiind reprezentanti de prestigiu ai blackului
iar hainele negre sunt specifice rockerilor...si nu inteleg de ce e o mandrie pentru tine sa fii satanist..?!
rockgrl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 12, 2003 2:08 am
Localitate: pitesti

Mesajde SatyR » Mie Ian 22, 2003 2:06 am

Cica satanism pro sau contra .......BUAHAHAHAHAAHHAAHAHAHAHHAHAHHAAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAH........

............marfa......io sunt anti-antipro.....

chatarsis a spus ca a crede in satana implica si a crede kin D-zeu...pai e logic ,Nu ai cum sa crezi in existanta diavolului fara a crede si in D-zeu ,pentru simplu motiv ca diavolul este creatia lui D-zeu.....oricum aici e vorba de a crede in existanta ........nu de a crede in sensul de a venera sau mai stiu eu ce.....
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Ian 22, 2003 11:12 pm

Parerea mea este ca e treaba fiecaruia ce este. In definitiv nu exista nici o lege care sa-ti impuna ce sa fii. Esti cum te simti bine. Draga mea (Gavozdita) opozitia ta este falsa. Pot sa ma incred doar in mine si inseamna ca sunt atheu. Pricepi?
Faza asta e ceva intim, iar atat satanistii cat si credinciosii nu ar mai trebuii sa se manifeste cu atata tam-tam. Satan. ii privesc cu superioritate pe credinciosi, ca deh ei sunt shemecheri astia-s fraieri. Legea firii. Precum era caracterizat "necuratu`" in Biblie.

*sa nu se inteleaga ca as fi un pocait convins care frecventeaza orele de religie.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Cruela » Joi Ian 23, 2003 6:51 pm

Asa cum noi suntem crestini, satanistii cunt satanisti si au cultul lor, deci parerea mea este ca atata timp cat nu violeaza si nu omoara pe nimeni este strict problema lor...
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde rockgrl » Joi Ian 23, 2003 9:59 pm

......atata timp cat nu violeaza si nu omoara pe nimeni este strict problema lor... [/B][/QUOTE]
cam asta ar fi ceea ce deranjeaza mai cruela...de multe ori persoane nevinovate ajung sa ia parte la diferite scene.....asta din auzite(deci nu sunt atat de inocenti)
rockgrl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 12, 2003 2:08 am
Localitate: pitesti

Mesajde crisiuby » Dum Feb 02, 2003 4:59 pm

dupa mine satanistii nu sunt decat persoane relativ dezorientate sau care doresc sa atraga cat de cat privirile pe strada. dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie niste tineri de care sa se sperie lumea. dimpotriva, multi dintre ei sunt foarte prietenosi, sunt chiar studiosi, nu au nimic iesit din comun in comportamentul lor.
crisiuby
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 06, 2002 3:48 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde tre » Mar Feb 18, 2003 5:02 am

bwhahah. eu is anti-satanism dar imi place sa fac sex cu satanistele.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Jesus_is_life » Lun Apr 21, 2003 1:58 pm

vreti sa stiti ce parere am eu despre satanisti? eu cred ca ei sunt doar nise dezaxati, niste lasi. trebuie sa ai intr-adevar probleme grave daca poti sa-l alegi pe satan in loc de Dumnezeu. de ce sunt lasi?/? pai e logic. e mult mai usor sa pacatuiesti decat sa traiesti dupa voia domnului. ei au ales calea cea usoara. si totusi... fericirea dupa care alearga atat nu va fi gasita. de ce? pt ca doar prin Domnul poti fi cu adevarat fericit. parerea mea sincera este ca satanistii nu au nici un fel de personalitate din moment ce se lasa atat de usor de influentat de muzica sau de alti dezaxati.

asta e parerea mea.


Hristots a inviat!!!!!! A lui este Slava si Puterea in veci!!!!!!
Jesus_is_life
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 20, 2003 1:13 pm
Localitate: iasi

Mesajde Necuratu' » Lun Apr 21, 2003 2:40 pm

[B]vreti sa stiti ce parere am eu despre satanisti?

Dupa ce ti-am vazut nick-ul, nu vrem, pentru ca stim deja


fericirea dupa care alearga atat nu va fi gasita.

Ce are sula cu prefectura? fericire=ignoranta


parerea mea sincera este ca satanistii nu au nici un fel de personalitate din moment ce se lasa atat de usor de influentat de muzica sau de alti dezaxati.

dar voi astia credinciosii nu sunteti influentati de nimeni, voi ati inventat religia si pe al' de sus

asta e parerea mea.


Semnat: un satanist binevoitor
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Apr 21, 2003 11:27 pm

Bai asta cu Jesus,bai get a job mah!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde monk » Mar Apr 22, 2003 2:30 pm

Initial trimis de catharsis
va dati seama ca a fi satanist implica a crede si in Dumnezeu...
multi fac treba asta din teribilism...


catharsis ai perfecta drepatte , iar cel mai bun exemplu de astfel de oameni este Marlyn Manson care se crede ca e fiul lu Satana dar la filmari au trebuit sa il invete sa fumeze ca se tot ineca ... plus ca el zice ca nu ar face rau nici unei muste ...

Asa se comporta statnistii ? :con:
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Mar Apr 22, 2003 3:51 pm

Marylin Manson nu e decat un produs comercial,imaginea aia de mare rebel/satanist/nonconformist sau ce-o vrea el sa para e menita sa-i sporeasca vanzarile fiind f bine stiut faptul ca tinerii sunt atrasi de chestii de genul asta.
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Apr 22, 2003 6:29 pm

Ce Jesus, mah? Ati luat-o razna de tot! Ala nu ne lasa sa bem, sa curvim, sa dam in cap, sa omoram, etc....dracu ne lasa sa facem ce vrem noi! Io-l votez la pool....:o
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Jesus_is_life » Mie Apr 23, 2003 1:04 pm

Acest mesaj este special adresat lui "Necuratu'".

mai baiete imi pare super rau pt tine. vad ca ai probleme mari.

auzi, am si eu o intrebare! ai pus vreodata mana pe o biblie? daca ai pus si totusi spui aceste lucruri inseamna ca intr-adevar esti fara speranta. totusi Domnul e mare in mila lui si sunt convinsa ca-ti va mai oferi o sansa.

tu te declari satanist, nu? dar acum am si eu o rugaminte pt tine. incearca sa-ti analizezi bine propriile trairi si sentimente. te identifici cu satan?? of..... dragule! in cazul acesta ..... dar lasa! sunt convinsa ca iar o sa ma contrazici si o sa ma iei in ras. probabil consideri ca-mi esti superior. te las sa crezi ce vrei. oricum nu te cunosc si nici nu-mi pasa ce crezi.


Domnul sa te ia in paza Lui si sa-ti lumineze viata!!!!

p.s Contrar parerii tale despre mine (o persoana pe care si asa nu o cunosti) eu nu sunt nici habotnica si nici fanatica religios. doar il ador pe Dumnezeu! si e minunat!
Jesus_is_life
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 20, 2003 1:13 pm
Localitate: iasi

Mesajde cubu » Mie Apr 23, 2003 3:16 pm

Initial trimis de Jesus_is_life
p.s Contrar parerii tale despre mine (o persoana pe care si asa nu o cunosti) eu nu sunt nici habotnica si nici fanatica religios.


Se vede... Hai sa-ti zic eu ceva... Eu CRED in Dumnezeu, dar nu in Cel pe care il vezi tu, om batran si cu barba... Ma rog, eu am SF-uri in cap, trecem peste asta... Mai stai si tu de vorba cu oameni care au facut teologia (da!!! cu popi, ca sunt foarte destepti, invata multe la faculatea aia, pe langa orgii si baute ;))... Ceea ce vezi tu ca vorbesc ei la biserica sau la TV e pentru babe proaste care daca fac 10 cruci si 20 de matanii cred ca sunt iertate de pacate... Stai de vorba intre patru ochi cu unul sa afli chestii noi... Si eu cred in ceea ce scrie in Biblie, dar parerea mea ca ce a fost scris acolo a fost scris pentru oamenii de atunci... Nu ma dau vreun dumnezeu, dar zic totusi ca nu mai e de actualitate... Cum a fost "Noul testament" pentru "Vechiul testament", cred ca ar trebui ceva nou... Cat despre satanism... Patetic... Am citit cateva citate din "satanic bible" si am ras de m-am cacat pe mine... De fapt cred ca bozgorul ala care a scris-o nici nu crede ce a scris acolo... Raul exista, parerea mea, dar e o chestie de energie pozitiva/energie negativa...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Joi Apr 24, 2003 8:04 am

Initial trimis de Jesus_is_life
Acest mesaj este special adresat lui "Necuratu'".

mai baiete imi pare super rau pt tine. vad ca ai probleme mari.

Am probleme, ca orice om, dar cele legate de religie au incetat demult sa ma mai preocupe.

auzi, am si eu o intrebare! ai pus vreodata mana pe o biblie? daca ai pus si totusi spui aceste lucruri inseamna ca intr-adevar esti fara speranta. totusi Domnul e mare in mila lui si sunt convinsa ca-ti va mai oferi o sansa.

Recunosc ca nu am citit Biblia, pentru ca nu am timp, am citit numai chestiile alea pentru copii cand eram mic, dar nu vad ce relevanta are. Mai concret: daca as admite (prin absurd) ca dumnezeu exista, nu vad care e legatura lui cu o carte scrisa de oameni, cu institutia numita biserica si mai ales cu angajatii acestei institutii numiti preoti.

tu te declari satanist, nu? dar acum am si eu o rugaminte pt tine. incearca sa-ti analizezi bine propriile trairi si sentimente. te identifici cu satan?? of..... dragule! in cazul acesta ..... dar lasa! sunt convinsa ca iar o sa ma contrazici si o sa ma iei in ras. probabil consideri ca-mi esti superior. te las sa crezi ce vrei. oricum nu te cunosc si nici nu-mi pasa ce crezi.

Nu ma declar satanist, chestia aia de la final era in bataie de joc. Nu ma identific cu satan, dar as face orice sa lovesc in credinciosi.
In general cei ca tine se considera oameni "tari", "cu personalitate puternica", etc, pentru ca reusesc sa-si impuna anumite norme, dar nu cumva tocmai pentru ca sunt slabi si pentru a scapa de anxietati adera la religii create special in acest scop (nu e chiar placut sa traiesti cu ideea ca esti SINGUR, si ca dupa moarte te mananca viermi, nu-i asa?).E mai comod sa crezi ca cineva acolo sus are grija de tine

Domnul sa te ia in paza Lui si sa-ti lumineze viata!!!!

Nu am nevoie.

p.s Contrar parerii tale despre mine (o persoana pe care si asa nu o cunosti) eu nu sunt nici habotnica si nici fanatica religios. doar il ador pe Dumnezeu! si e minunat!


Mi se pare mie sau e o contradictie in ceea ce spui?


Am incercat sa nu-mi bat joc, desi primul impuls a fost ca la intrebarea ta daca am pus mana pe cartea ovreiasca sa zic ca da, atunci cand am ramas fara hartie igienica in casa si mi-a fost lene sa cobor pana la magazin
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Jesus_is_life » Joi Apr 24, 2003 2:54 pm

drag prieten necuratu' (ce pseudonim urat mai ales in aceste timpuri cand apa si sapunul sunt la ordinea zilei),

ma bucur ca ai raspuns. sincer. abia acum incep sa-ti inteleg temerile.

dragul meu, mie nu-mi este teama ca dupa ce voi muri viermii imi vor manca trupul. de fapt, pe mine nu prea ma intereseaza ce se va intampla cu acest corp. conteaza doar ce se va intempla cu sufletul. daca ar fi sa ma inspaimante ceva cu privire la starea corpului meu, ar fi efectul pe care drogurile, alcoolul, tigara l-ar avea asupra lui.

ce legatura are o carte scrisa de oameni? in primul rand este o lectie de istorie. daca ai citi-o cu atentie ai afla f multe despre viata pe care oamenii o duceau in acea vreme, despre conducatorii acelor timpuri s.a.
apoi, biblia reprezinta daca vrei un cod al bunelor purtari. o constitutie nelegitima. trebuie sa recunosti ca aceste reguli sunt absolut necesare intr-o societate care doreste sa progreseze. daca nu ar exista, doar haosul ar domni pe acest pamant. ti se pare ceva deplasat in a nu fura, in a nu ucide, in a nu fi desfranat? dragul meu, pune-te in situatia victimei. stii tu: pestele mare inghite pestele mic. si vezi tu? totul e ca un cerc vicios: nu poti fi intotdeauna pestele mare. intotdeauna se gaseste cineva care sa te intreaca. daca aceste legi pana la urma firesti si necesare nu ar exista nu stiu cum ar mai putea trai cineva linistit.
biblia mai reprezinta un balsam pt suflet. bineinteles, depinde de fiecare modul in care acest balsam se utilizeaza. daca tu te-ai sterge la fund cu el este problema ta.
probabil nu stii, dar in biblie (cred ca in evangeliile lui matei si a lui marcu) este un verset care spune asa:
"de toti cei care se jeneaza de mine pe pamant ma voi jena si eu in Imparatia cerurilor" (reproducere)
dupa ce am citit acest verset am reaalizat un lucru. atat de putin conteaza ce parere au oamenii despre credinta mea.... poti sa ma consideri habotnica, stupida, manipulata, nu-mi pasa. eu am o bogatie pe care f putini o au si care este atat de necesara: Cuvantul si Dragostea.

poate nu ma crezi, dar te respect. si stii de ce? doar pt simplul fapt ca esti om. si stii care este cel mai de pret dar pe care domnul ni l-a facut si care ne deosebeste de celalalte animale? dreptul de a alege. noi avem dreptul de a accepta sau de a respinge planul lui Dumnezeu pt noi. El ne iubeste pe toti mai mult decat cel mai mare sfant il iubeste pe El. si ne vrea pe toti aproape. ne vrea copii ai Lui. bineinteles ca nu va lipsi comentariul tau acid si nu numai al tau, dar nu-mi pasa. ziceti ce vreti.

tu ai ceva impotriva preotilor, nu? iti spun eu ca nu esti singurul. si in mare parte ai dreptate. iz zilele noaste prea putini preoti mai au chemare. nu te invinovatesc pt faptul ca-i desconsideri. incearca totusi sa nu judeci doar dupa niste oameni, ptr ca ai da dovada de mare superficialitate.

te las cu bine drag prieten. domnul sa te aiba aproapw
Jesus_is_life
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 20, 2003 1:13 pm
Localitate: iasi

...

Mesajde milka_05 » Joi Apr 24, 2003 3:23 pm

Mai..satanismul e una si rockul e altceva!de parca nu sunt o gramada de rockeri care nu sunt satanisti!Spre exemplu eu...Ma gandeam si eu sa ma apuc and stuff,da de fapt...muy love for God is too big ca sa o las balta.Si la fel,my love for Satan e mare!eu personal sunt la mijloc,da nu ma consider satanista,am si eu fixurile mele.Si ca mine sunt multi,nu mai judecati atata dupa muzica aia,aia e muzica adevarata!
milka_05
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 19, 2002 4:18 pm
Localitate: Mures

Mesajde eyewitness » Joi Apr 24, 2003 3:30 pm

Jesus_is_Life
sunt profund induiosat de cuvintele de dojana adresate paganului necuratu...mai multi forumisti ,mai putin evlaviosi ca tine , ne intrebam carei religii apartii si daca ai vreun link sa te milostivesti a ne da pt luminarea mintilor noastre opace sa putem purta o discutie credem noi interesanta, intru slavirea Domnului si spalarea pacatelor noastre
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Apr 24, 2003 4:18 pm

repent ye sinners, repent in front of God and our good Lord and Saviour Jesus Christ and save yourselves from eternal damnation! AMEN!

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde SatyR » Vin Apr 25, 2003 6:17 pm

"Daca Dumnezeu nu exista, el ar trebui inventat" - Voltaire

...asta apropo de ce a spus Jesus_is_Life

Deci omenirea are oricum nevoie de religie pentru a-si mentine un anumit echilibru/armonie...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Jesus was a black man!

Mesajde genicon » Mie Apr 30, 2003 10:32 am

Mbai vratilor, va zgrie aici un negru din tribu Mbutu Albudenga din Afrigana tzara Angola. Ji mvreau sa va gzic ca Jesus was a black man. Ga am avut eu aici un vrate negru gare o mdaduse pe blek metal ji iji lazaze blete si era zatanist. Ji il ghema Jesus Mb'aduga. Aja ga derminazi gu brozdiile si lazatzi-o draku de dreaba ga e zaptamana sfanta. Jesus was a black man! Now what I mean???
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori

cron