Cea mai buna casa de discuri din Romania !!!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Care este cea mai buna casa de discuri din Romania !!!

Media Services
59
15%
Roton
78
20%
Media Pro
48
12%
A & A Records
48
12%
Electrecord
8
2%
Music & Music
18
5%
Nova Music
58
15%
Transglobal
15
4%
RBA Records
13
3%
Vela Music
7
2%
Intercont
27
7%
Zone Records
21
5%
 
Voturi totale : 400

Cea mai buna casa de discuri din Romania !!!

Mesajde Un Artist » Joi Ian 23, 2003 1:23 am

Sunt membru al unei formatii foarte cunoscuta voua, si chiar apreciata. Cat de curand ni se termina contractul cu casa la care suntem momentan, si desi ne-a mers bine ni s-a spus ca se putea si mai bine. Ne-am intrebat prietenii si cati prieteni am intrebat atatea optiuni ni s-au spus. Am fost indrumat si catre voi. Voi ce spuneti, ce casa de discuri din Romania e cea mai buna si daca puteti sa si explicati putin ar fi perfect.

Va multumesc mult de tot !
Un Artist
 

Nu cred ca exista asha ceva....

Mesajde Love2Fly » Joi Ian 23, 2003 1:53 am

Bai artistule....ce sa-ti spun? Parerea mea e ca nici o casa de discuri din Romania nu e prea deosebita...fiecare are defectele ei. Un lucru e CLAR...nu-ti recomand ROTON daca vrei sa faci ceva in "industria" muzicala. Sunt terminatzi cei de acolo....din 2 motive....vor sa puna stapanire cu totu' pe artistul care e sub patronajul lor(asta implica si fortzarea ca artistul sa accepte siteul de internet facut obligatoriu de ROL, care e un site de kkt) ma dau exemplu pe mine. Pana sa se duca Andreea A la ROTON eu eram numarul 1 in siteuri de internet ale ei (http://www.andreea-antonescu.home.ro) apoi ea a trecut la ROTON si aia i-au facut site de kkt...dar ce sa-i faci? e obligatoriu. Al doilea motiv e ca muzica tuturor artistilor de acolo suna cam la fel...adica COMERCIALA...in schimb...desi nici ea nu e reusita...ti-as recomanda A&A ca am auzit lucruri bune despre cei de acolo. in rest ce sa zic...? nu vrei un site de internet? daca tot esti artist? ti-l fac ieftin...:)
p.s: Dar pana la urma ce "artist" esti?
p.s: pt detalii si informatzii scrie-mi la love2fly@go.ro
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

iti spun si eu unde sa nu mergi!!!

Mesajde dadius » Joi Ian 23, 2003 8:25 am

MEDIA SERVICES

Eu personal am avut o experienta neplacuta cu aceasta firma.Nu as mai merge la ei nici mort. Am semnat un contract pe trei ani si l-am reziliat dupa primul an. Motivul: intr-un an intreg ne-au scos o singura piesa si aia pe o compilatie de cacat!!!

Mai pot sa-ti spun despre electrecord ca e de cacat.

In rest nu cunosc.Vezi si tu ce alegi.Oricum ei vor castiga de 10 ori mai mult decat tine........pe spinarea ta.

P.S. "Music for you and me....not for fuckin' industry"
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Cea mai buna casa de discuri din Romania !!!

Mesajde Unregistered » Joi Ian 23, 2003 9:52 am

Initial trimis de Un Artist
Sunt membru al unei formatii foarte cunoscuta voua, si chiar apreciata. Cat de curand ni se termina contractul cu casa la care suntem momentan, si desi ne-a mers bine ni s-a spus ca se putea si mai bine. Ne-am intrebat prietenii si cati prieteni am intrebat atatea optiuni ni s-au spus. Am fost indrumat si catre voi. Voi ce spuneti, ce casa de discuri din Romania e cea mai buna si daca puteti sa si explicati putin ar fi perfect.

Va multumesc mult de tot !


In afara de faptul ca Roton incearca sa te schimbe,dupa cum vor ei si poate din aceasta cauza asta nu ti-i i-as recomanda (desi au o nota de profesionalism), cea mai buna casa de discuri mi se pare Music & Music .Nu stiu daca primesc si alte formatii. Ar mai fi Fundatia Phoenix pe care nu ai luat-o in calcul. Astea mi se par case serioase, care te fura cel mai putin. Restul caselor de discuri enumerate acolo in sondaj mie unu imi par de tot cacatul, asta luand-o si dupa muzica pe care o promoveaza.
Unregistered
 

Mesajde Andra A » Joi Ian 23, 2003 9:53 am

Faza sta in felul urmator, parerea mea:

Multi spun ca cea mai buna casa de discuri este Media Pro. Dar acolo sunt Bosquito, Sexxy, etc.

Cred ca o casa de discuri este reprezentata( si se face cunoscuta ) prin formatiile pe care le reprezinta. Eu as conta pe Cat Music/ MS. Cel putin acolo sunt astia de la Voltaj, si ei se descurca. Nu i-am auzit sa se planga. In plus, sunt destul de activi si au parte de o promovare ok.
(Nu stiu daca asta tine de casa de discuri sau nu. Daca nu-scuze) .
Andra A
 

Mesajde Andra A » Joi Ian 23, 2003 9:56 am

Am uitat de MOF Rec. Florin pare deschis cu privire la descoperirea si/sau sustinerea talentelor (vezi "Hai sa schimbam noi ceva in muzica romaneasca...")
Andra A
 

Re: Nu cred ca exista asha ceva....

Mesajde Un Artist » Joi Ian 23, 2003 9:59 am

Initial trimis de Love2Fly
Bai artistule....ce sa-ti spun? Parerea mea e ca nici o casa de discuri din Romania nu e prea deosebita...fiecare are defectele ei. Un lucru e CLAR...nu-ti recomand ROTON daca vrei sa faci ceva in "industria" muzicala. Sunt terminatzi cei de acolo....din 2 motive....vor sa puna stapanire cu totu' pe artistul care e sub patronajul lor(asta implica si fortzarea ca artistul sa accepte siteul de internet facut obligatoriu de ROL, care e un site de kkt) ma dau exemplu pe mine. Pana sa se duca Andreea A la ROTON eu eram numarul 1 in siteuri de internet ale ei (http://www.andreea-antonescu.home.ro) apoi ea a trecut la ROTON si aia i-au facut site de kkt...dar ce sa-i faci? e obligatoriu. Al doilea motiv e ca muzica tuturor artistilor de acolo suna cam la fel...adica COMERCIALA...in schimb...desi nici ea nu e reusita...ti-as recomanda A&A ca am auzit lucruri bune despre cei de acolo. in rest ce sa zic...? nu vrei un site de internet? daca tot esti artist? ti-l fac ieftin...:)
p.s: Dar pana la urma ce "artist" esti?
p.s: pt detalii si informatzii scrie-mi la love2fly@go.ro


Sincer,nu cred ca are vro importanta numele formatiei din care fac parte.E mai bine sa ramana asa, ca apoi or sa apara divergente de opinie pe seama formatiei si ne abatem de la subiect. Deocamdata sunt foarte multumit de cum evolueaza lucrurile pe acest subiect (in sensul ca se raspunde si asta la modul serios) si va multumesc pentru asta.
Un Artist
 

Re: Cea mai buna casa de discuri din Romania !!!

Mesajde Bortianu' » Joi Ian 23, 2003 10:36 am

Pai ..cea care iti ofera cei mai multi bani ..si tu stii ce contracte ai in mana....si aia care se ocupa cel mai mult de imaginea ta... Aku..cred ca functie de artist/trupa...
elsis.matei@mcr.ro
Bortianu'
 

Mesajde Un nimeni » Joi Ian 23, 2003 11:46 am

Sincer banuiesc de la ce formatie ai fi.Iti recomand cu caldura Media Pro pentru ca astia promoveaza muzica de ceva calitate.Chiar daca nu v-ati inteles , nu stiu ce s-a intamplat si ati scos ultimul album la Roton intoarceti-va la Media Pro. Erati foarte bine promovati acolo,si oricum cu " Fenomental " sau cum naiba se numea ati castigat destul de bine.In plus astia au toata infrastructura necesara (televiziune, radio etc). De cand ati plecat de la ei nu v-am mai vazut pe nicaieri desi "Visare" este destul de buna, oricum cu o clasa peste muzica romaneasca
Un nimeni
 

Mesajde helguera88 » Joi Ian 23, 2003 9:39 pm

De ce crezi ca-i de la Vita de Vie?

Eu unu' as alege A&A Records.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sonya17 » Vin Ian 24, 2003 12:55 am

Mie mi se pare si Nova Music o casa destul de serioasa
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Vin Ian 24, 2003 1:38 am

Initial trimis de helguera88
De ce crezi ca-i de la Vita de Vie?

Eu unu' as alege A&A Records.


Ma, eu cred ca e Adi Despot care a facut chestia asta, stii de ce?
Pentru ca omul nu e atat de avid dupa bani cum sunt alti artisti de pe piata romaneasca.Astia de la Vita-de vie au studioul lor propriu care chiar produce din cate stiu eu, si din din mesjele pe care le-a dat se vede ca omul cauta o casa care promoveaza cu adevarat .Il intereseza parerea noastra ca sa vada si imaginea casei respective pe un forum in care aruncam cu cacat in tot ce misca (avem cu ce si mai ales unde si in cine sa aruncam nu asta e problema)In plus am auzit niste vorbe ca nu sunt foarte incantati sa fie ca si promovare pusi la coada dupa Andreea, Simplu,Aurelian Temisan (apropos Ce dracu mai face asta in Muzica Romaneasca-----Parca murise)si de aia am zis ca poate se orienteaza si ei catre altceva.Acuma pe bune, MediaPro i-a promovat mult mai bine .


Dar mai am ceva de zis.Adi sau cine oi fi tu (poate ma insel,oricum nu asta e important) ideea pe care ai pus-o indiscutie mi se pare de 5 stele. Ai luat insa in calcul pre multe variabile.Ma uitam pe sondaj. Ce dracu cauta acolo scrematuri de genul electrecord, vela music si mai ales aia cu rba records.am auzit tangential de ele si mi se par depasite de situatie din toate punctele de vedere.Astea sunt simple societati comerciale cred ca si nonprofit. Nu sunt celelate adevarate Case de discuri dar astea n-au ce cauta in randul lor.Vezi poate poti sa le scoti din sondaj ca sa ai totusi o idee corecta depre parerea noastra vis-a-vis de casele de discuri.Oricum numai un timpit si poate doar in gluma ar putea sa voteze cu una din ele si iti strica dracu sondajul.Si mai scoate si Music &Music pentru ca astia sunt casa personalizata.Nu stiu daca ar pute lua pe altcineva afara de ce are acum.
Unregistered
 

Mesajde Un nimeni » Vin Ian 24, 2003 1:39 am

Uitasem sa ma semnez.Mai vorbim
Un nimeni
 

Mesajde the Zephyr » Vin Ian 24, 2003 1:47 am

Pai mie mi s-a parut ca vdv au avut o promovare destul de buna la "doi"...asta daca de ei e vb....doar ca nu e decat o presupunere. In privinta caselor de discuri, as vota intr-o totala necunostiinta de cauza cu Media Pro....sau A&A....
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

hop iar eu!!!

Mesajde dadius » Vin Ian 24, 2003 8:16 am

as mai vrea sa adaug cateva nume serioase la lista de la inceput

Warner Bros
Universal
Sony Musica
BMG
EMI

etc.

:o
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Un Artist » Vin Ian 24, 2003 9:36 am

Initial trimis de Unregistered


Ma, eu cred ca e Adi Despot care a facut chestia asta, stii de ce?
Pentru ca omul nu e atat de avid dupa bani cum sunt alti artisti de pe piata romaneasca.Astia de la Vita-de vie au studioul lor propriu care chiar produce din cate stiu eu, si din din mesjele pe care le-a dat se vede ca omul cauta o casa care promoveaza cu adevarat .Il intereseza parerea noastra ca sa vada si imaginea casei respective pe un forum in care aruncam cu cacat in tot ce misca (avem cu ce si mai ales unde si in cine sa aruncam nu asta e problema)In plus am auzit niste vorbe ca nu sunt foarte incantati sa fie ca si promovare pusi la coada dupa Andreea, Simplu,Aurelian Temisan (apropos Ce dracu mai face asta in Muzica Romaneasca-----Parca murise)si de aia am zis ca poate se orienteaza si ei catre altceva.Acuma pe bune, MediaPro i-a promovat mult mai bine .


Dar mai am ceva de zis.Adi sau cine oi fi tu (poate ma insel,oricum nu asta e important) ideea pe care ai pus-o indiscutie mi se pare de 5 stele. Ai luat insa in calcul pre multe variabile.Ma uitam pe sondaj. Ce dracu cauta acolo scrematuri de genul electrecord, vela music si mai ales aia cu rba records.am auzit tangential de ele si mi se par depasite de situatie din toate punctele de vedere.Astea sunt simple societati comerciale cred ca si nonprofit. Nu sunt celelate adevarate Case de discuri dar astea n-au ce cauta in randul lor.Vezi poate poti sa le scoti din sondaj ca sa ai totusi o idee corecta depre parerea noastra vis-a-vis de casele de discuri.Oricum numai un timpit si poate doar in gluma ar putea sa voteze cu una din ele si iti strica dracu sondajul.Si mai scoate si Music &Music pentru ca astia sunt casa personalizata.Nu stiu daca ar pute lua pe altcineva afara de ce are acum.


Mai spun odata ca nu are nici un rost sa-mi spun eu numele. Important e ca voi sa va afisati parerile cat se poate de deschis, Pentru mine ,cel putin, nu stiu daca si pentru colegii mei parerea voastra inseamna totusi ceva , si pentru ca va expuneti deschis opiniile aici va multumesc inca odata.

In privinta caselor de dicuri Vela,Transglobal,Rba Records, si Music&Music ai perfecta dreptate .Nu au ce cauta intr-un astfel de sondaj.Le-as scoate cu mare placere daca as stii si cum.
Un Artist
 

MOF Records?

Mesajde Florin Hi-Q » Vin Ian 24, 2003 7:10 pm

Initial trimis de Un Artist


Mai spun odata ca nu are nici un rost sa-mi spun eu numele. Important e ca voi sa va afisati parerile cat se poate de deschis, Pentru mine ,cel putin, nu stiu daca si pentru colegii mei parerea voastra inseamna totusi ceva , si pentru ca va expuneti deschis opiniile aici va multumesc inca odata.

In privinta caselor de dicuri Vela,Transglobal,Rba Records, si Music&Music ai perfecta dreptate .Nu au ce cauta intr-un astfel de sondaj.Le-as scoate cu mare placere daca as stii si cum.


E greu... Eu le-as clasifica in mai multe categorii:
1. Casele de discuri mari: Media Services, ROTON, Nova Music
2. Casele de discuri medii, sau case de productie: Media Pro, United Media Artist, Music&Music, MOF Records, Intercont, A&A.
3. Casele de discuri mici: RBA, Vela, etc...

In fiecare categorie se afla firme cu puteri aproape egale, iar alegerea ta se poate face pe baza unor preferinte subiective: aia promoveaza mai bine, aia au compilatii mai multe, aia au relatii mai sus, aia au o televiziune in spate, etc.

Oricum, eu zic ca cel mai important lucru pe care trebuie sa-l urmaresti este CONTRACTUL DE PRODUCTIE. Si apoi, il alegi pe cel care iti ofera mai multe... e simplu!:-)
Bafta!!

PS: dupa ce te hotarasti sa nu uiti sa ne spui si noua!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: MOF Records?

Mesajde Stic-klan » Vin Ian 24, 2003 11:21 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q


E greu... . Si apoi, il alegi pe cel care iti ofera mai multe... e simplu!:-)
Bafta!!

PS: dupa ce te hotarasti sa nu uiti sa ne spui si noua!


Bai Florine de unde si pana unde, sau mai bine zis de cand sunteti voi pe acelasi picior cu Media Pro sau A&A. Bai baiete vezi ca ti-ai cam luat nasul la purtare, invata sa mai te abtii, nu mai scoate din tine atatea ineptii. vezi-ti lungul nasului ca curg mucii pe acolo.
Stic-klan
 

Mesajde Simona » Vin Ian 24, 2003 11:38 pm

Draga Florin...si nu numai tu,


Pentru orice problema legata de RBA...contactati-ma pe adresa de mail simona.cristocea@xnet.ro.Stiti de ce? Am impresia ca va bateti joc putin cam mult de ceea ce nu stiti...Ce va face sa credeti ca RBA-ul este o casa de...kkt, cum am vazut scris mai sus, sau nu are ce cauta in randul caselor de discuri bucurestene?
Aduceti argumente daca tot va bagati in seama...

imi pre rau cand vad ca atata lume, care nu are nici o legatura cu industria muzicala romaneasca, vorbeste doar ca sa se afle in treaba...

Florin hiq, tu ar trebui sa stii cel mai bine, avand in vedere ca tu ai fost luat de atatea ori in balon, zeflemea, de atatea ori degeaba.
Va multumesc...
Simona
 

Cea mai buna e cea care te accepta

Mesajde Bortzianu' » Sâm Ian 25, 2003 1:08 am

Cea mai buna e cea care te accepta..
Si nu va mai luati de RBA ... Nu e o casa de discuri care sa se fi plafonat/imbuibat inca... marefer la promovarea de trupe..
Uitati-va la A&A..au deja trupele lor..si putin ii mai intereseaza de ...evolutia muzicii romanesti ..
..Eu am trimis saptamana asta la RBA un demo si...inca astept raspuns... si chiar daca ma refuza ...nu cred ca sunt ei principalii vinovati ... Mai e si publicul manelizat in procent de peste 60% ..
..E usor sa spui niste cuvinte si atat ..eu zic sa faceti voi ceva mai bun si apoi sa aruncati cu noroi ..ca e usor sa faci rau.....
Bortzianu'
 

Mesajde SatyR » Sâm Ian 25, 2003 2:21 am

.....propun BESTIAL RECORDS din timisoara:))))))
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

AI SI O ADRESA? ..:)))

Mesajde Bortzianu' » Sâm Ian 25, 2003 3:00 am

Initial trimis de SatyR
.....propun BESTIAL RECORDS din timisoara:))))))



Pai daca propui ..da si un o adresa de contact ceva... :))
Bortzianu'
 

Mesajde SatyR » Sâm Ian 25, 2003 3:25 am

LOL.......sincer a fost o gluam nevinovata.....BESTIAL RECORDS,e singura casa de discuri din romania axata pe muzica "underground",adia sunt acolo trupe de metal extrem,ambient,si alte faze dastea necomerciale.....deci nu cred ca ar fi cazu:)

adresa de contacat ar fi:
bestialr@banat.ro

http://www.bestial.tk/
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Dum Ian 26, 2003 11:45 am

Initial trimis de SatyR
LOL.......sincer a fost o gluam nevinovata.....BESTIAL RECORDS,e singura casa de discuri din romania axata pe muzica "underground",adia sunt acolo trupe de metal extrem,ambient,si alte faze dastea necomerciale.....deci nu cred ca ar fi cazu:)

adresa de contacat ar fi:
bestialr@banat.ro

http://www.bestial.tk/
Unregistered
 

Mesajde Wild Rose » Dum Ian 26, 2003 6:20 pm

Vad ca A&A conduce detasat cu 40 de voturi! :D Eu nu am votat, ma zbat intre Nova Music, Music & Music , si Mof Records... In orice caz nu as vota Roton sau Vela music.... sau lucruri de genul Dr. Music (parca asa se numeste casa de discuri a lui Costi ionita nu??? :con: )
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Unregistered » Lun Ian 27, 2003 3:45 am

Initial trimis de Simona
Draga Florin...si nu numai tu,


Pentru orice problema legata de RBA...contactati-ma pe adresa de mail simona.cristocea@xnet.ro.Stiti de ce? Am impresia ca va bateti joc putin cam mult de ceea ce nu stiti...Ce va face sa credeti ca RBA-ul este o casa de...kkt, cum am vazut scris mai sus, sau nu are ce cauta in randul caselor de discuri bucurestene?
Aduceti argumente daca tot va bagati in seama...

imi pre rau cand vad ca atata lume, care nu are nici o legatura cu industria muzicala romaneasca, vorbeste doar ca sa se afle in treaba...

Florin hiq, tu ar trebui sa stii cel mai bine, avand in vedere ca tu ai fost luat de atatea ori in balon, zeflemea, de atatea ori degeaba.
Va multumesc...



Sunt in trecere pe aici si am vazut ce ai scris.Nu stiu daca e adevarat dar raspund.Am fost acum catva timp pe la Rba cu baietii din trupa pentru a propune o afacere profitabila pentru ambele parti. Nu s-a putut din cauza unor motive tampite zic eu si nu are rost sa le enunt aici ca sa nu te fac sa te simti prost. Acum suntem la o Casa de Discuri adevarata si tin sa multumesc Rba ca m-a facut sa-mi dau seama de acest lucru. Stii tu, Rba si alte cateva alte asemenea "case de discuri" au un rost mare la noi. Sunt repere foarte bune ale lucrurilor prost facute. Daca n-ar exista aceste nu ti-ai da seama de calitatea altora atunci cand le intalnesti. Daca n-ai stii cum pute cacatul nu ti-ai da seama cum miroase parfumul .Am fost putin cam dura aici,nu?
Deci cu parere de rau iti narui visele despre Rba dar odata trebuia sa afli.

Cat despre Case de discuri adevarate propun Roton sau Cat
Unregistered
 

Mesajde sorin vdv » Lun Ian 27, 2003 4:02 pm

orice artist este nemultumit de casa de discuri care il reprezinta. aceasta este o axioma valabila in orice tara si mai cu seama in romania.

nu, nimeni de la vdv nu se ascunde sub semnatura "un artist".

vdv a fost satisfacator promovata de toate casele de discuri care i-au editat materialele.
sorin vdv
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Dec 12, 2001 7:31 pm
Localitate: bucuresti - romania

Mesajde Unregistered » Lun Ian 27, 2003 11:26 pm

Initial trimis de sorin vdv
orice artist este nemultumit de casa de discuri care il reprezinta. aceasta este o axioma valabila in orice tara si mai cu seama in romania.

nu, nimeni de la vdv nu se ascunde sub semnatura "un artist".

vdv a fost satisfacator promovata de toate casele de discuri care i-au editat materialele.


Sorin nu te supara dar mi-am dat si eu cu parerea. Dupa datele problemei am crezut ca sunteti voi. Sincer daca e sa o luam asa promovarea pe care o aveti la Roton este de tot cacatul. Nu ca as avea ceva cu Media Pro dar acolo macar erati prezentati in afara ca fiind o trupa cu putere ceea ce si sunteti. Erati respectati. Eu nu spun mai multe ca nu stiu datele problemei, dar e pacat de voi.

Mai am si eu o intrebare. Daca ar fi sa plecati de la Roton unde v-ati duce? Stiu ca sunteti oameni finuti si nu va place sa aruncati cu cacat pentru publicitate dar ,sincer, nici eu nu as fi multumit sa fiu dat laoparte ca sa fie promovate rahaturi gen Andreea, Simplu sau mai stiu eu ce ratati.
Unregistered
 

Mesajde Simona » Lun Ian 27, 2003 11:35 pm

Draga, tu nu ai cum sa-mi narui mie visele...nu stiu daca ar putea cineva...
De cand ai fost tu la RBA (stiu despre cine e vorba) s-au schimbat multe...Ca de exemplu persoanele care promoveaza. Au venit artisti noi...si nu mai poate fi vorba de motive tampite, cum le spui tu.
Nu neg ca sunteti la o Casa de discuri foarte buna -Roton(intamplator am aceeasi parere), insa nu este cazul sa aruncam cu noroi in altele.
Apropos, imi place ultimul vostru single...si mai ales promovarea de care aveti parte...sper s-o tineti tot asa...
Simona
 

Mesajde Pt. Sorin VDV » Lun Ian 27, 2003 11:36 pm

Initial trimis de Unregistered


Sorin nu te supara dar mi-am dat si eu cu parerea. Dupa datele problemei am crezut ca sunteti voi. Sincer daca e sa o luam asa promovarea pe care o aveti la Roton este de tot cacatul. Nu ca as avea ceva cu Media Pro dar acolo macar erati prezentati in afara ca fiind o trupa cu putere ceea ce si sunteti. Erati respectati. Eu nu spun mai multe ca nu stiu datele problemei, dar e pacat de voi.

Mai am si eu o intrebare. Daca ar fi sa plecati de la Roton unde v-ati duce? Stiu ca sunteti oameni finuti si nu va place sa aruncati cu cacat pentru publicitate dar ,sincer, nici eu nu as fi multumit sa fiu dat laoparte ca sa fie promovate rahaturi gen Andreea, Simplu sau mai stiu eu ce ratati.
Pt. Sorin VDV
 

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron