Cea mai slaba, penibila trupa/artist

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Cea mai slaba trupa / cel mai slab artist

Taxi
3
2%
Sarmalele Reci
4
2%
Vama Veche
2
1%
Cristiana Raduta
11
6%
3SudEst
5
3%
TNT
12
6%
Andreea Balan
19
10%
Loredana
4
2%
Andra
7
4%
Parazitii
2
1%
Etno
4
2%
Body'n'soul
9
5%
Vita de Vie
0
Niciun vot
Asia
7
4%
Evrika
17
9%
Omul cu sobolani
9
5%
Vali Vijelie
17
9%
Adrian Copilul Minune
37
19%
Animal X
15
8%
altcineva
8
4%
 
Voturi totale : 192

Cea mai slaba, penibila trupa/artist

Mesajde Ayrton » Vin Ian 24, 2003 1:45 pm

M-am gandit sa fac si eu thread-ul asta, sa vad si eu cine iese pe primul loc; fiti cat mai anti si duri in mesje, dar respectati decenta si lasat deoparte cuvintele cu p, ca sa nu primiti vreun ban de la administratori.

Din punctul meu de vedere, cea mai rusinoasa si jenanta prestatie o are trupa de ratati condusa de dan teodorescu, adica taxi. O adunatura de afoni cu pretetentii de genii sau vedete...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Vin Ian 24, 2003 2:08 pm

ai inclus in sondaj nume destul de mari si ai omis destui...
propun inchiderea acestui subiect ca fiind irelevant sau mutarea pe aberatii...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Raspuns

Mesajde Ayrton » Vin Ian 24, 2003 2:33 pm

As mai fi adaugat, dar sondajul are doar 20 de optiuni.
Normal ca am pus nume mari, doar nu era sa pun o trupa formata din 3 vecini de bloc care au cantat la o serbarea a clasei a IX nustiucare. Nu avea relevanta!
Si de ce sa nu ramana la muzica? Nu e voie nici un subiect impotriva, ca gata, e aberatie? Nu sunt de acord. Nu iti place, nu votezi si nu scrii!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde BiancaT » Vin Ian 24, 2003 5:45 pm

Ar mai trebui adaugate citeva formatii feminine gen Blondy sau Evrika ..... Nu cred insa ca ar ajunge 3 pagini pentru cei mai slabi dintre cei mai slabi din muzica rim.
BiancaT
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 24, 2003 5:41 pm
Localitate: Brasov

Re: Cea mai slaba, penibila trupa/artist

Mesajde Ines » Vin Ian 24, 2003 6:12 pm

Initial trimis de ayrton
M-am gandit sa fac si eu thread-ul asta, sa vad si eu cine iese pe primul loc; fiti cat mai anti si duri in mesje, dar respectati decenta si lasat deoparte cuvintele cu p, ca sa nu primiti vreun ban de la administratori.

Din punctul meu de vedere, cea mai rusinoasa si jenanta prestatie o are trupa de ratati condusa de dan teodorescu, adica taxi. O adunatura de afoni cu pretetentii de genii sau vedete...


Poti sa argumentezi?

Din punctul meu de vedere basistul si chitaristul sunt chiar foarte buni, iar Dan nu compune rau de loc!
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Cea mai slaba, penibila trupa/artist

Mesajde bogdan555 » Vin Ian 24, 2003 6:29 pm

Mare dreptate ai Ines (si nu ayrton nu poate argumenta. poate doar cu faptul ca lui/ei ii place house.) ... da ma rog.... atunci cand pui taxi langa copilu minune si tnt, inseamna ca nu prea gandesti (sau gandesti foarte putin).

si eu sustin propunerea de a muta acest subiect la aberatii.
toate cele bune.
bogdan555
 

Mesajde bogdan555 » Vin Ian 24, 2003 6:34 pm

maica hai ca nu pa pot abtine... TAXI AFONI? RATATI? VEDETE? la toate raspunsul este CATEGORIC NU! GENII? poate ca da, poate ca nu da nu suntem noi in masura sa ii judecam.

poate draga ayrton, daca ai merge la un concert de al lor, unul in care canta toate piesele lor, sua majoritatea, si dupa aia ai sta de vorba cu ei vreo 10 minute ai intelege si tu ce inseamna TAXI...
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde omnem » Vin Ian 24, 2003 7:08 pm

animal x si 3sudest clar!
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Andrada The Dev » Vin Ian 24, 2003 7:20 pm

da, Animal X este o formatie jalnica, dar Andreea Balan ii intrece, ea fiind intrecuta de ADRIAN COPILUL MINUUUUUUUNEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!! (ce n-as da sa pot sa-i dau una-n cap...)







mood: pensive-agressive :con:
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde the Zephyr » Sâm Ian 25, 2003 3:26 am

Si totusi....Vita de vie? Vama Veche? Omul cu sobolani? Cred ca se gaseau alte 3 formatii, cu adevarat penibile, in locul lor....
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Ian 25, 2003 3:16 pm

Da' mai lasati-i in pace!!!!Ce-aveti cu ei??!!Sunt foarte multe formatii shi cantareti proaste/proshti...dar...am mai scris pe unde pe-aici...ca aceste formatii vor doar sa scoata putini banuti acolo..nu vor sa fie cine shtie ce cantareti.Nu vor ramane!Dispar shi apar altii...shi tot asha...nu cred c-a inteles nimeni nimic...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Sâm Ian 25, 2003 7:23 pm

Eu zic ca trebuia sa existe optiunea "toti de mai sus". Asa, e greu sa votezi doar cu unul singur...
*edit: Vama Veche nu trebuia inclusa in sondaj, pt ca este una dintre putinele care face muzica in Romania. La fel Vita de Vie, Omul cu Sobolani etc.
Kayla
 

parerea mea...

Mesajde Bortzianu' » Sâm Ian 25, 2003 11:24 pm

Incepeti-va mai fratilor frazele cu: " parerea mea este ca.."
Ei bine, parerea mea ( :) ) e ca trupele sunt obligate sa cante ce le cere casa detinatoare de contract ... poate ar fi mai buni , dar cei care ne f. directia sunt aia care CRED ca stiu CEL MAI bine ce vreau eu sa ascult... naspa..dar lasa lasa lasa lasa ca-oi ajunge eu la CASA... :((
Bortzianu'
 

Mesajde Adryana » Dum Ian 26, 2003 11:34 am

nu inteleg de ce ai inclus 3SE si Animal X.vierme,soparla si hiena au luat premiile MTV.iar 3SE au castigat acum 2 ani la Mamaia.in fine.si ar fi fost bine sa putem vota mai multe trupe/artisti odata.asa trebuie sa intru de nu stiu cate ori si sa votez pe cine cred ca mai este afon / afoana.
Adryana
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 19, 2003 11:42 am
Localitate: Ploiesti

Mesajde SatyR » Lun Ian 27, 2003 12:24 am

Quartz..de departe cea mai dusa formatie din romania.ar mai fii Nod.....vai de mortii lor...
SatyR
 

Mesajde catharsis » Lun Ian 27, 2003 12:30 am

mai bine trupe ca nod sau quartz decat aberatii gen nic&forever, viva, maniak, blue jeans sau 50% din ce da atomicul...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde SatyR » Lun Ian 27, 2003 12:45 am

Quartz si Nod se vor a fi trupe de alternativ,trupe necomerciale chipurile......deci ai pretetii cand e vorba de asemenea genuri.....lde la aia mentionati de tine n-am nici o pretentie ....
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Ian 27, 2003 1:06 am

cine a spus ca rockul alternativ nu e comercial?
cel putin afara e destul de comercial
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde SatyR » Lun Ian 27, 2003 1:18 am

Bine ...chestia asta cu comercialul e discutabila.....acum s-ar putea gasi oameni care sa spuna ca si " das ich" sunt comerciali ca nu sunt suficient de dark......
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Lun Ian 27, 2003 2:01 am

Pai cum, taman asta sa nu fie in sondaj? E clar dom'le DEMMO
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde b0mber » Lun Ian 27, 2003 2:37 am

UNI-K e cel mai mare jaf din muzica romaneasca..
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde Adryana » Lun Ian 27, 2003 10:25 am

vezi ai omis cele mai nasoale trupe.
Adryana
 

sa fie Vali Vijelie sau Andreea Balan?! sau poate Etno? sau poate ACM...

Mesajde nocturna » Lun Ian 27, 2003 11:02 am

...sau poate altcineva...as zice Andreea Balan, dar totusi nu ma pot hotari, si am unele dubii cu privire la ce inseamna in viziunea ta 'penibil' sau 'slab' si ce inseamna 'bun' si 'valoros'. nu inteleg ce cauta Taxi, Sarmalele Reci, Vama Veche, Loredana, OCS in sondajul tau...si categoric nu inteleg ce cauta VDV si Parazitii in sondaj. nu ma omor dupa ei dar, totusi, sa fim seriosi!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 27, 2003 12:49 pm

Adryana, referitor la intrebarea cu includerea trupei Animal X, ai raspunsul printre voturi: s-a votat pentru ei.
the Zephyr, Calypso, m-am gandit sa-i bag pe Vma Veche cand am vazut ca s-au purtat discutii aprinse pe forumul despre ei; chiar daca au cateva melodii care mie imi plac (asta ca sa vada bogdan555 ca nu am nimic cu trupele care canta rock, ci doar cu acelea care fac un rahat de melodii, care nu-mi inspira decat repulsie si scarba: Taxi!).
Iar pe Paraziti i-am pus ca sa nu se spuna ca nu am bagat nici o trupa hip-hop, un alt gen muzical care mie imi place.

Apropo, stie cineva daca se poate mari numarul de optiuni din sondaj peste 20? (eventual vreun administrator).
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Sydney » Lun Ian 27, 2003 11:50 pm

Ayrton,faptul ca ai inclus in acest sondaj Vama Veche,Vita de Vie si Parazitii,alaturi de inegalabilul Vijelie,pt. mine spune totul.Mai bine stateai fara sondaj.Asa...bun!
Cat despre cea mai penibila trupa/artist(din Romania banuiesc) nu ajunge un sondaj de 20.Dupa mine kam 2 kile de hartie ar fi necesare pt. a le scrie pe toate.
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde the Zephyr » Mar Ian 28, 2003 10:33 pm

Parerea mea e ca acest sondaj nu isi are rostul. Pai de ce ? Pentru ca problema trupelor romanesti penibile s-a discutat in "n" cazuri si au fost si o gramada de threaduri facute pe tema asta. Fiecare va veni cu aproximativ alta opinie, desi unele trupe sunt detestate de aproape tot poporul :) Si oricum, un sondaj cu 20 de optiuni nu poate nici pe departe cuprinde toate jafurile din tara....
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

Mesajde carmen » Vin Ian 31, 2003 1:31 pm

Initial trimis de the Zephyr
Parerea mea e ca acest sondaj nu isi are rostul. Pai de ce ? Pentru ca problema trupelor romanesti penibile s-a discutat in "n" cazuri si au fost si o gramada de threaduri facute pe tema asta. Fiecare va veni cu aproximativ alta opinie, desi unele trupe sunt detestate de aproape tot poporul :) Si oricum, un sondaj cu 20 de optiuni nu poate nici pe departe cuprinde toate jafurile din tara....
-ANDRA-fitzoasa,proasta,ratata-"VEDETA''
carmen
 

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 1:39 pm

Initial trimis de carmen
-ANDRA-fitzoasa,proasta,ratata-"VEDETA''


Hi hi hi !!!
..tocmai am vazut un clip cu PASARIN ..la o prezentare de moda, cand isi calca pe rochie si ramane in ku rullles goolesss!!!
TARE TARE TARE... cam lasat fundulet '

..AAA ...pai cea mai penala e aia care s-a clonat aku in doua : Andreea si eA andreaeA ..nu stiu cum le zice....
credeam ca scapam de ele..
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Bassplayer » Dum Feb 02, 2003 2:36 am

E greu...
Pe bune...sunt atatia artisti la noi care put de la distanta
Bassplayer
 

Mesajde Superba Oana » Mar Feb 04, 2003 11:39 am

nu ai ales foarte bine formatiile din sondaj...in locul celor de la vdv,vama veche,ocs,parazitii...ai fi putut baga unik,demmo,o-zone,etc...sunt destule nulitati prin romania
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori

cron