VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Mesajde Bortzianu' » Sâm Ian 25, 2003 12:48 am

Buna,
Cu tot respectul, va rog sa ma barfiti.
Mergeti la http://www.buricul.3x.ro ascultati macar prima piesa si
apoi dati cu bata in mine. Nu sunt maso/pe invers/cu sechele din copilarie. Ma intereseaza parerea fiecaruia despre ...
..La urma urmei pentru voi cant si aveti tot dreptul sa va exprimati.
Multumesc.
Bortzianu'
 

Re: VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 25, 2003 1:15 am

imediat!!!
Unregistered
 

Re: Re: VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 25, 2003 3:05 am

Initial trimis de Unregistered
imediat!!!


np
Unregistered
 

Re: Re: Re: VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Mesajde Titina » Sâm Ian 25, 2003 3:23 pm

... :con: ...care-i faza?Ca nu m-am prins...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Mesajde Bortzianu' » Sâm Ian 25, 2003 10:51 pm

Pai faza e ca ..iti rupi din timpul alocat pe net...vreo 5 minute... te duci la adresa respectiva, asculti o melodie ..si apoi ... ma critici (pozitiv sau negativ) ... Scopul? am nevoie de parerea sincera a oricaruia...
Atat ..si... multumesc.
:)
Bortzianu'
 

Mesajde catharsis » Dum Ian 26, 2003 1:07 am

am ascultat razna si mi s-a parut destul de interesanta pentru a o face mp3... solo-ul de chitara mi se pare cunoscut... deci ce "influente" aveti?
ce nu imi place la voi e atitudinea (un muzician cu experienta si care a trecut de adolescenta nu poate sa scrie asemenea aberatii pe forum)
Bortzianu', tu care esti, vocalistul?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

pentru catharsis

Mesajde Bortzianu' » Dum Ian 26, 2003 1:22 am

... pai aberatzii scriu pentru ca incerc sa mai incit din cand in cand .. adica , stiu ca intelegi ..polemici cordiale ..altcumva oamenii sunt prea plictisiti ca sa isi dea cu parerea ... daca jignesc ... im icer scuze anticipat..si crede-ma ca mai mult decat ma injur eu pe mine ..n-o va putea face nimeni mai mult vreodata. Crede-ma ca nu am fumuri. sau cel putin incerc sa ma educ prin autoflagelare...:( ..eu macar incerc...
..Chatarmos prin chatarsis ..:)

PS : bortianu sunt pe Yahoo Mess ... daca vrei.. sunt aici.
Bortzianu'
 

Multumesc _

Mesajde Bortzianu' » Lun Ian 27, 2003 10:01 am

Va multumesc mult.
Avand in vedere ca nu si-au dat prea multi cu parerea ... (si injurat sa fi fost si era mai bine..:) ) declar subiectul inchis...
...Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu acest subiect.
O zi maxima va doresc!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Ines » Lun Ian 27, 2003 6:24 pm

Asa de repede te-ai descurajat? N-au trecut nici doua zile... si sa-ti mai spun ceva. Piesele se downloadeaza foarte greu. Am ascultat Razna si Omul invizibil. Mai mult nu mai am rabdare (se descarca greu, ti-am zis)
Prima concluzie - la compozitie mai aveti de lucrat, versurile nu le-am inteles, voi stiati ca bas-ul si toba tre' sa mearga impreuna? Mai bine incercati un alt tobosar.
Bafta!
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Ines

Mesajde Bortzianu' » Mar Ian 28, 2003 12:57 am

Initial trimis de Ines
Prima concluzie - la compozitie mai aveti de lucrat, versurile nu le-am inteles, voi stiati ca bas-ul si toba tre' sa mearga impreuna? Mai bine incercati un alt tobosar.
Bafta! [/B]

Stiu, crede-ma, mai multe decat se .."aude"..:) Multumesc oricum de apreciere..:) .. ..dac-ai stii.... cica am tras toba pe un TASCAM profesional... pe 4 benzi ...si la redare in calculici ... nici o pista nu a fost redata exact (ca lungime...timp) ...asa ca da-i si incearca sa aduci toba cu premierul cu cinelele, cu fusul, exact la timpul respectiv ..Munca de chinez.... Si normal ca (daca ai observat) sunt alternante de tempo..:(( ...Apoi bassul saracul ...de-abia a prins toba ...nu mai spun de restul trupei ... nasol ...
Astia au fost banii ...astia am iesit... Dar macar avem multumirea ca life ... e altceva..
...Stiu ca merge greu site-ul ..dar injur...
...Cred ca ar trebui sa asculti piesele 3 si 4 (Cantec de N-ai si Melodie Albastra...)
Multumesc inca o data.
Bortzianu'
 

O parere sincere!

Mesajde PhaseR » Mie Ian 29, 2003 10:34 am

OK eu o sa incerc sa ofer o parere sincere! In acelasi timp trebuie sa tii cont ca este o parere subiectiva :P

Am ascultat "Razna" si ... mi s-a parut interesant dar oricum nu m-a impresionat dar am zis sa ascult si "Melodie albastra" si acolo ce sa spun lucrurile sunt diferite, adica melodia este un pic mai comerciala si parca mai bine facuta (desi dupa 1,5 minute devine destul de monotona - adica in melodie nu intervine nimic care sa surprinda si in acelasi timp sa dinamizeze un pic melodia).

Acum eu stiu ce te intereseaza pe tine - si o sa incerc sa-ti ofer o clasificare asa cum o vad eu. Sa spunem ca maine ai fi promovat melodie albastra cu un clip si eu as fi auzito la TVeu. Care ar fi fost reactzia mea?

In nici un caz n-as fi zis ca melodia e naspa (asa ca Andre :) ) dar nu m-ar fi impresionat foarte tare. As mai fi ascultat-o de 3-4 ori si atat. Intzelegi ce vreau sa spun? Adica melodia nu este rea (sau melodiile pe care eu le-am ascultat) dar nici grozava nu e.

OK! Hai ca am vorbit destul! Nu vreau sa te superi acum pe mine... ti-am spus doar opinia mea.

Pa Pa :)
PhaseR
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Aug 15, 2002 8:53 am
Localitate: Cãlãrasi, România

Re: O parere sincere!

Mesajde Bortzianu' » Mie Ian 29, 2003 10:56 am

Initial trimis de PhaseR
OK eu o sa incerc sa ofer o parere sincere! In acelasi timp trebuie sa tii cont ca este o parere subiectiva :P

Multumesc mult ca ti-ai ocupat timpul... Stiu ca se descarca greut de pe net... Stii cum e ? ..Canti , canti prietenii it spun ca "mama ce beton e!!!" ..dar tu ...habar n-ai CE SE AUDE ...asta a fost si ideea : sa ne auzim si noi pe noi... Intr-adevar Melodie albastra e facuta pentru a fi comerciala... doar ca, am observat si noi, trebuie sa mai schimbam cate -ceva la dinamica piesei ..deci parerea ta a fost corecta..:) ..Razna place la cei mai multi ..dar varianta life ..Adevarul e ca daca faceam o inregistrare intr-un concert, tot demo-ul suna altfel ... Eu sunt vocalul si... nu prea pot reda sentimentele traite pe scena , in acelasi fel, si intr-o camera mica, singur... adica (si se cunosc multe cazuri-vezi RollingStones) parerea mea e ca live e cu totul altceva... simti incordarea publicului ..emotiile .. pulsul.. Intr-o camera mica ce simti? Nimic..:)
..OK...pai ... poate candva ne vei auzi si live ... chiar acum suntem in tratative cu ...cineva :) ...iti va placea mai mult..
recomandare: asculta Da-te jos din oglinda..:)
Bafta!:a
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

am gresit un cuvintel

Mesajde Bortzianu' » Mie Ian 29, 2003 10:59 am

... am scris gresit: live nu life :) .. graba strica baba
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: am gresit un cuvintel

Mesajde Unregistered » Mie Ian 29, 2003 11:38 pm

Initial trimis de Bortzianu'
... am scris gresit: live nu life :) .. graba strica baba
Unregistered
 

te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Draga » Joi Ian 30, 2003 6:46 pm

Misto website-u'... si eu sunt destul de pretentioasa ca surfer, sa stii.... :)

Misto si muzica voastra. Nu am avut timp sa le ascult pe toate, ca tre sa mai ajung si pe-acasa in cincinalu' asta, dar Melodie Albastra chiar mi-a placut. Daca ii puneati niste chitari mai grele in fundalul refrenului si daca vocea era putin mai suparata cred ca o simteam si mai tare... Ce gen ar fi de fapt? Nu le am eu foarte bine la clasificari pe genuri muzicale, dar suna a ceva de genul soft rock (no offense meant, in cazul in care te-ai zburlit la afirmatia de mai-nainte).

Cu o orchestratie mai complexa ati risca sa ajungeti prin topuri :p
Publicu' vrea melodii pe care sa si poata tzopai un picut... parerea mea... :t

ca sa te lamuresc: mie imi place foarte mult sound-ul celor de la Voltaj. Si basii. :) Urasc inaltele.

Bafta la vanatoarea de contracte.

:o
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Unregistered » Vin Ian 31, 2003 12:30 am

Initial trimis de Draga
Misto website-u'... si eu sunt destul de pretentioasa ca surfer, sa stii.... :)

Misto si muzica voastra. Nu am avut timp sa le ascult pe toate, ca tre sa mai ajung si pe-acasa in cincinalu' asta, dar Melodie Albastra chiar mi-a placut. Daca ii puneati niste chitari mai grele in fundalul refrenului si daca vocea era putin mai suparata cred ca o simteam si mai tare... Ce gen ar fi de fapt? Nu le am eu foarte bine la clasificari pe genuri muzicale, dar suna a ceva de genul soft rock (no offense meant, in cazul in care te-ai zburlit la afirmatia de mai-nainte).

Cu o orchestratie mai complexa ati risca sa ajungeti prin topuri :p
Publicu' vrea melodii pe care sa si poata tzopai un picut... parerea mea... :t

ca sa te lamuresc: mie imi place foarte mult sound-ul celor de la Voltaj. Si basii. :) Urasc inaltele.

Bafta la vanatoarea de contracte.

:o


..:) ..Pai ..multumesc.. asculta te rog Omul invizibil ... mi-am mai "suparat" vocea nitel in melodia aia..:) ..Iar in "Cantec de nai" ... am urlat cat am putut ..:)
O zi buna
Unregistered
 

Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 10:02 am

Initial trimis de Unregistered


..:) ..Pai ..multumesc.. asculta te rog Omul invizibil ... mi-am mai "suparat" vocea nitel in melodia aia..:) ..Iar in "Cantec de nai" ... am urlat cat am putut ..:)
O zi buna


UUpppSS!!! Nu m-am logat..:) ..
...eu eram.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 2:22 pm

Initial trimis de Bortzianu'


UUpppSS!!! Nu m-am logat..:) ..
...eu eram.


Las' ca oricum imi dadeam io seama :)

La "Omu invizibil" suna misto vocea ta, dar te-au cam acoperit colegii cu "harmalaia" - piesa asta inca nu pot s-o-nteleg dpdv muzical :P

"Cantec de n-ai" imi placu de-a binelea - e super adevarat cand vocalul e expresiv. Asta ma enerveaza de fapt la multi asa-zisi cantareti - chiar daca au voce, unii doar lalaie, nu se obosesc sa "interpreteze" melodia cu adevarat.
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 2:33 pm

Initial trimis de Draga


Las' ca oricum imi dadeam io seama :)

La "Omu invizibil" suna misto vocea ta, dar te-au cam acoperit colegii cu "harmalaia" - piesa asta inca nu pot s-o-nteleg dpdv muzical :P

"Cantec de n-ai" imi placu de-a binelea - e super adevarat cand vocalul e expresiv. Asta ma enerveaza de fapt la multi asa-zisi cantareti - chiar daca au voce, unii doar lalaie, nu se obosesc sa "interpreteze" melodia cu adevarat.


..ma bucur ca-ti suna vocea mea ... expresiv...:) ..pai sa stii ca nici eu nu ma obosesc sa "interpretez"...cant exact cum simt si ...partea actoriceasca ... nu ma prea intereseaza ..oricum multumesc de compliment ... crede-m ca stiu ca mai aaaaammmm multe de invatat ... :)
..pacat ca nu esti din sibiu ...peste cam 2 saptamani avem un concert la clubul R&B ... apoi ..cred ca in Curtea de Arges si Slobozia , in scopuri umanitare ... Dar las' ca ajungem noi la Bucuresti!!!
Bafta
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 2:46 pm

Initial trimis de Bortzianu'


Dar las' ca ajungem noi la Bucuresti!!!
Bafta


Sa dai cu anuntu pe MP cand ajungeti la Bucuresti... pana atunci poate am si eu acces la YM si mai vorovim... :)
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 11:42 pm

..Poate cineva sa ma ajute sa inchid acest subiect???!!!!L-am facut acum cateva zile si... nu mai vrea sa se stearga!!!
.. nu-l mai pot desfinta!!!

..Draga moderatorule/observatorule ..ai mila si inchide-mi subiectul...

..Multumesc!
Bortzianu'
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Monica A. » Dum Feb 02, 2003 3:06 am

Initial trimis de Bortzianu'
..Poate cineva sa ma ajute sa inchid acest subiect???!!!!L-am facut acum cateva zile si... nu mai vrea sa se stearga!!!
.. nu-l mai pot desfinta!!!

..Draga moderatorule/observatorule ..ai mila si inchide-mi subiectul...

..Multumesc!


Lasa ca nu e rau sa te auda lumea!

..esti baiat mare, fii responsabil!
Monica A.
 

Re: Re: Re: Re: Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Unregistered » Dum Feb 02, 2003 4:18 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..ma bucur ca-ti suna vocea mea ... expresiv...:) ..pai sa stii ca nici eu nu ma obosesc sa "interpretez"...cant exact cum simt si ...partea actoriceasca ... nu ma prea intereseaza ..oricum multumesc de compliment ... crede-m ca stiu ca mai aaaaammmm multe de invatat ... :)
..pacat ca nu esti din sibiu ...peste cam 2 saptamani avem un concert la clubul R&B ... apoi ..cred ca in Curtea de Arges si Slobozia , in scopuri umanitare ... Dar las' ca ajungem noi la Bucuresti!!!
Bafta


ajungetzi pe dreaq... poate la voluntari :)) sau la chitila :)))
Unregistered
 

te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Bortzianu' » Lun Feb 03, 2003 10:28 am

Initial trimis de Unregistered


ajungetzi pe dreaq... poate la voluntari :)) sau la chitila :)))


... Pai e atat de rau acolo??? ... E zona Bug-Mafia? ... Ajungem unde meritam ... pentru ca cel mai naspa lucru e sa fii penibil si sa nu -ti dai seama ... Daca insistati ..ne lasam de muzica ...sau ceea ce credem noi ca e muzica si ..la sapa cu noi...:)
..Oricum , multumesc...

Mai e nevoie,din cand in cand, dar nu prea frecvent, si de unu' cu bata, sa te mai aduca la realitate...:(
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: te-am prins... vrajitorule... :)

Mesajde Unregistered » Mar Feb 04, 2003 12:38 am

Initial trimis de Bortzianu'


... Pai e atat de rau acolo??? ... E zona Bug-Mafia? ... Ajungem unde meritam ... pentru ca cel mai naspa lucru e sa fii penibil si sa nu -ti dai seama ... Daca insistati ..ne lasam de muzica ...sau ceea ce credem noi ca e muzica si ..la sapa cu noi...:)
..Oricum , multumesc...

Mai e nevoie,din cand in cand, dar nu prea frecvent, si de unu' cu bata, sa te mai aduca la realitate...:(
Unregistered
 

Mesajde Draga » Mar Feb 04, 2003 9:41 am

Initial trimis de Bortzianu'
..Poate cineva sa ma ajute sa inchid acest subiect???!!!!L-am facut acum cateva zile si... nu mai vrea sa se stearga!!!
.. nu-l mai pot desfinta!!!

..Draga moderatorule/observatorule ..ai mila si inchide-mi subiectul...

..Multumesc!


Pai poate le dai mesaj personal moderatorilor formului (Dj50, DrSlam)... nu stiu, imi dau si eu cu parerea, ca macar la asta ma pricep :p
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Mar Feb 04, 2003 10:54 am

Initial trimis de Draga


Pai poate le dai mesaj personal moderatorilor formului (Dj50, DrSlam)... nu stiu, imi dau si eu cu parerea, ca macar la asta ma pricep :p


..da..le-am tot dat mesaje ..dar cred ca inca sunt in prelungirea vacantei de sarbatori..:(
..ca i-am rugat sa ma puna cu trupa si la artisti in REvenire si ..nici nu m-au refuzat nici nu m-au pus la zid..nu stiu ce sa zic..:(

Bafta!

PS: pai hai sa picketam !!! :) (asa se scrie? ... chestia aia americana cand se aduna toti negrii in fata politiei si se invart in cerc cu pancarde... :) )
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Draga » Mar Feb 04, 2003 10:59 am

Initial trimis de Bortzianu'


..da..le-am tot dat mesaje ..dar cred ca inca sunt in prelungirea vacantei de sarbatori..:(
..ca i-am rugat sa ma puna cu trupa si la artisti in REvenire si ..nici nu m-au refuzat nici nu m-au pus la zid..nu stiu ce sa zic..:(

Bafta!

PS: pai hai sa picketam !!! :) (asa se scrie? ... chestia aia americana cand se aduna toti negrii in fata politiei si se invart in cerc cu pancarde... :) )


De, ie si iei oameni ocupati, doar nu traiesc din moderarea formului... patience is a virtue, da' ce-i prea mult strica!
M-as uni la pichetare, din spirit de solidaritate si intru propasirea industriei muzicale romanesti :p da' sunt cam alba la fatza... lol... asa ca nu ma potrivesc in peisajul cu negri si pancarde.
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

negru de ciuda

Mesajde Bortzianu' » Mar Feb 04, 2003 11:10 am

Initial trimis de Draga


De, ie si iei oameni ocupati, doar nu traiesc din moderarea formului... patience is a virtue, da' ce-i prea mult strica!
M-as uni la pichetare, din spirit de solidaritate si intru propasirea industriei muzicale romanesti :p da' sunt cam alba la fatza... lol... asa ca nu ma potrivesc in peisajul cu negri si pancarde.


Pai nici aia nu sunt negri natur' sunt negri de ciuda!!! oricum culoarea e mai putin importanta.... Aaaa

Aaaa... despre ce vorbeam aici?
Pai ..cred ca voi face si o sectiune pe site-ul trupei, cu piese inregistrate la repetitii... adica in lucru ...
Aseara tocmai am inceput o versiune flash a site-ului ...

..si ne-au pus link la site si cei de la http://www.barock.ro
..au spus ca le place ..:)

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: VREAU SA FIU BARFIT ..pe bune

Mesajde Kosmo » Mie Feb 05, 2003 11:49 pm

Initial trimis de Bortzianu'
Buna,
Cu tot respectul, va rog sa ma barfiti.
Mergeti la http://www.buricul.3x.ro ascultati macar prima piesa si
apoi dati cu bata in mine. Nu sunt maso/pe invers/cu sechele din copilarie. Ma intereseaza parerea fiecaruia despre ...
..La urma urmei pentru voi cant si aveti tot dreptul sa va exprimati.
Multumesc.
:sperm: ba ce nick ai?
:eek: ;B nu ii imaginez de unde ti-a venit?:dir:
Kosmo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 03, 2003 10:27 pm
Localitate: sibiu

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron