Matrix 2003

sub lumina lanternei magice

Matrix 2003

Mesajde Aliosha » Mie Ian 29, 2003 2:07 am

Anul asta apar (ca sunt 2 mi se pare) filmele mult asteptate. Cu ocazia super bowl s-a lansat si trailerul de la primul (Reloaded) pe care il puteti si voi lua de pe siteul oficial : http://whatisthematrix.warnerbros.com/
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Ian 29, 2003 8:22 am

Da, sint doua, Reloaded si Revolutions. Dupa cite am inteles, Revolutions o sa fie o doua parte de la Reloaded, care o sa se termine, cum se zice, la jumatate!

Producatorul, Joe Silver:

"It's not like two movies back-to-back, it's one movie that we're going to cut in half and show in two parts"

Trailerul este intradevar promitator, mai ales ca personajul meu favorit, Agent Smith, apare iar..:)

Nu inteleg care este smecheria cu "extended bullet time"???
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Saptamana viitoare:

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 03, 2003 6:02 am

Plot Outline: Neo and the rebel leaders estimate that they have 72 hours until 250,000 probes discover Zion and destroy it and its inhabitants. During this, Neo must decide how he can save Trinity from a dark fate in his dreams.

Runtime: USA:138 min



:cool:
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Mai 14, 2003 3:48 pm

Matrix Reloaded apare maine!!!! (15 Mai)

Dar o sa pot sa ma duc numa duminica...heh oricum astept cu nerabdare sa vad daca o sa fie mai bun ca primul. Matrix este filmul meu preferat dintre toate filmele care s-au facut din 1915 (primul film din istorie) pana acum.

Siteul filmului:

http://whatisthematrix.warnerbros.com/
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mai 15, 2003 8:13 am

Acum am venit de la film... este un cacat. Au dat cu stangu in dreptu rau de tot. Argumentez alta data fara sa dau spoilere.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde foTon » Joi Mai 15, 2003 12:40 pm

Nu va lasati descurajati. Filmul este foarte reusit, daca nu ma credeti pe mine, vizitati http://www.imdb.com si veti casi comentariile unor oameni cu experienta (adica care sunt in stare sa argumenteze cand nu le place un film, nu sa spuna ca "e un cacat").

Este normal sa apara si pareri contra, deh fiecare cu gusturile sale. Jeff Sofltley a incercat sa dea si o explicatie pt cei ce nu vor gusta flimul :) --> "Forget the TIME review and all that you've heard or read, the film will exceed your expectations unless you are a total sensory overloaded 14-year-old computer-gaming geek."

P.S.: daca il gasiti pe warezuri nu va jenati sa dati si voi un link ceva
foTon
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 14, 2003 12:47 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Mai 15, 2003 2:46 pm

I-am mai auzit si pe altii care au zis ca nu a fost asa bun dar multi au fost foarte satisfacuti deci nu cred pe nimeni pana nu vad eu si imi formez o parere.

Si cred ca o sa gasesti filmul pe kazaa in cateva zile pana il filmeaza baietii si il pun pe net :) da ai grije ca o sa fie plin de fisiere goale sau cu numele gresite deci na...

Sau daca nu e canalu #tmd-moviez pe mirc pe reteaua irc.ejeet.net. Acolo gasesti tot mai ales daca ai si tu filme la schimb.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mai 15, 2003 5:30 pm

FoTon am spus ca argumentez alta data. Eu macar l-am vazut si spun ca in comparatie cu primul este dezamagitor. Tu nu l-ai vazut si spui ca e super ?? hmm...

Crede-ma , e facut special pentru pusti care stau toata ziua in casa si se joaca jocuri. Sunt multe scene jenante puse aiurea in film. Prefer sa discut cu tine dupa ce ai sa il si vezi. E penibil sa vb despre ceva din auzite sau din asteptari.

Astept parerea lui jaxxx Duminica seara (care a spus ca primul e filmul lui preferat all time).
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde bobez » Vin Mai 16, 2003 11:41 am

Filmul este in general misto.. Incepe cap incet, dar se ia viteza pe parcurs..
Nu este atit de revolutionar ca primul dar are in mod evident scene foarte reusite si e filmat bine ( o scena excelenta este la un moment dat cind agent Smith apare la o confruntare cu Neo si sunt niste ciori care fug speriate)

Alt detaliu care mi-a placut: "ssh -l root 10.2.2.2"
Avatar utilizator
bobez
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mie Feb 12, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Vin Mai 16, 2003 2:51 pm

Totul e sa incerci sa nu dai prea multe detalii in caz de mai sunt si altii care inca nu l-au vazut....
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Mai 16, 2003 3:29 pm

Initial trimis de bobez
Filmul este in general misto.. Incepe cap incet, dar se ia viteza pe parcurs..
Nu este atit de revolutionar ca primul dar are in mod evident scene foarte reusite si e filmat bine ( o scena excelenta este la un moment dat cind agent Smith apare la o confruntare cu Neo si sunt niste ciori care fug speriate)

Alt detaliu care mi-a placut: "ssh -l root 10.2.2.2"




bobez, cum ai digerat scenele in care ....






Spolier










.... Neo , zboara prin matrice ca Superman, cu pumnul inainte. Il cheama Morpheus ca pe Mighy Mouse... "Neo if you hear us you better do something".

Sau ca in Zion e un rave party... etc.






End of Spoiler
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Mai 18, 2003 2:01 am

Chiar acum am venit si eu de la film, mah ce sa zic....interesant dar cum zice Aliosha slabut. Unele scene is superb realizate si multe altele puse asa de umplutura...

Sunt cateva la care chiar nu le inteleg rostu....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

hmm

Mesajde n3aGabitz » Dum Mai 18, 2003 8:39 am

eu cred ca suferiti. punct. ce poola mea vreti mai mult ma? DECI ESTE CONTINUAREA! OK? Ce putea fii introdus si nu a fost? Nu credeti ca vati asteptat un pic la prea mult. Daca retineti la sfarsitul primei parti, NEO zboara ca SUPERMAN. Si este perfect normal, adica sa zboare cand da un flying kick e ok, dar sa faca pe superman nu? Numai partea de la sfarsit unde e in camera cu "the architect" si face 80 la suta din film...eu cred ca sunteti complexati (aliosha si aragorn)...zau asa mancavashi. Din punct de vedere al realizarilor si al continutului eu nu i-am gasit vreun DEFECT. Si scene de cacat....care? care din ele ma? ce e de umplutura? hai criticilor....vreau argumente serioase. Scenele care vii se par slabute sunt mult mai tari ca altele si mai penale din primul...cum ar fii in primu atunci cand trinity il invie pe NEo cu kiss-ul...macar in al doilea el era THE ONE in poola mea....si putea sa-i repare codul lui Trinity in Matrix....deci nu cred ca ati inteles in totalitate filmul....sau poola mea..sunteti prea mofturosi...deci nu stiu pula mea daca nici asta nu va placut, nu vad ce film var mai place. Iar treaba ca primul va placut mai mult, este ptr ca a fost ceva nou, fazele cu slow motion si alea alea nu vau mai impresionat ca le-ati vazut in prima parte, eu unul am vrut sa vad cum se decurge in continuare povestea, si nu ma dezamagit.

Si ma rog de ce nu RAVE PARTY in ZION??? DE CE NU? Ce vroiai sa se adune toti cu chitarile acustice sa cante din "Phoenix" ma? hai ba fii serios....cand te gandesti la viitor muzica house suna cel mai mult a viitor deci a fost ceva f POTRIVIT. Dar ma rog...

nu inteleg de ce unii oameni aleg sa fie mai dificili, ai alegerea de a fii dificil si anti, si ai alegerea de a te multumii si accepta ceea ce este frumos, de drept. Voi ati facut sau tu, alishoa, ai facut deja alegerea. (ca tot e vorba de matrix....)
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Mai 18, 2003 2:49 pm

Pacat de banii aia pe care ii dai pe scoala... ca tot esti la cinematografie.

Si pe viitor sa nu iti mai gasesc aici posturi de genul "Pula mea voi sunteti prosti, habar nu aveti, eu am dreptate. "
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Mai 18, 2003 3:50 pm

l-am luat si eu azi si va spun cum e
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Re: hmm

Mesajde Aragorn » Dum Mai 18, 2003 5:57 pm

Initial trimis de n3aGabitz
eu cred ca sunteti complexati (aliosha si aragorn)...


Auzi ma alisosha suntem compelxati maca n-am jucat in Matrix :(
Mai sa fie si stiam eu ca era ceva de genu asta...

GAbitz crezi tu ca scena aia de s3x si aia cu rave partyul aveau ce cauta in film? Si asta numa ca sa dau doua exemple ca nu vreau sa dau prea mult ca dupa e spoiler.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Salma » Lun Mai 19, 2003 9:40 pm

Am vazut azi Matrix Reloaded, fiind un fan al primei parti. :bleah:. Noroc cu Keanu Reeves, ca am avut la ce sa ma uit tot filmul. Prea multa cafteala, prea multe explozii, prea multe pupaturi si prea putine idei. Unele secvente m-au facut sa-mi amintesc, cu nostalgie, de filme precum Superman, Casper, Xena printesa razboinica, Desperados si Ingerii lui Charlie. Iar daca vrei sa intelegi ceva din dialoguri, trebuie sa fi citit inainte cate ceva din teoria liberului arbitru si din filosofia determinista. Mi s-a parut cu atat mai prost cu cat aveam pretentii, tinand cont de faptul ca prima parte chiar a fost ceva deosebit.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Lun Mai 19, 2003 9:55 pm

prea putine idei

Lol, tie ti s-a parut ca Matrix 1 avea multe idei?

Iar daca vrei sa intelegi ceva din dialoguri, trebuie sa fi citit inainte cate ceva din teoria liberului arbitru si din filosofia determinista

Hai ca asta e chiar tare, detaliaza, ca m-ai facut curios...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Lun Mai 19, 2003 10:03 pm

Initial trimis de Mr Hyde
[b]prea putine idei

Lol, tie ti s-a parut ca Matrix 1 avea multe idei?[/B]


Nu, dar macar avea una, chiar daca nu era originala. Aia cu "lumea ca iluzie" furata din Schopenhauer.:p

[b]Iar daca vrei sa intelegi ceva din dialoguri, trebuie sa fi citit inainte cate ceva din teoria liberului arbitru si din filosofia determinista

Hai ca asta e chiar tare, detaliaza, ca m-ai facut curios... [/B]


Hai, ma, ca stiu ca esti baiat destept si intelegi despre ce e vorba.
;) Ideea e ca au dat-o pe filosofie sa se uite americanul cretin ca bou si sa cada pe spate zicand ca mama, ce film tare e , vorbesc aia ca-n Twin Peaks.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde kheikoa » Lun Mai 19, 2003 10:04 pm

matrix e cel mai bun film pe care eu l.am vazut vreodata insa voi suntetzi cei mai prosti critici de film pe care i.am auzit vreodata...spunea cineva aici o chestie super interesanta...la o continuare cate idei sa fie noi din moment ce ideea se consuma in prima parte...?
kheikoa
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Mai 17, 2003 10:35 pm
Localitate: paris

Mesajde catharsis » Lun Mai 19, 2003 11:52 pm

Initial trimis de kheikoa
matrix e cel mai bun film pe care eu l.am vazut vreodata insa voi suntetzi cei mai prosti critici de film pe care i.am auzit vreodata...spunea cineva aici o chestie super interesanta...la o continuare cate idei sa fie noi din moment ce ideea se consuma in prima parte...?
pai asta e buba cu continuarile, de obicei sunt mai slabe ca originalul, nu prea aduc lucruri noi, desi asteptarile sunt f mari... de aceea uneori e bine sa nu se mai faca
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

mda..

Mesajde n3aGabitz » Mar Mai 20, 2003 8:58 am

Initial trimis de Aliosha
Pacat de banii aia pe care ii dai pe scoala... ca tot esti la cinematografie.

Si pe viitor sa nu iti mai gasesc aici posturi de genul "Pula mea voi sunteti prosti, habar nu aveti, eu am dreptate. "


nici nu ma asteptam sa im raspunzi altfel, atata poti. nu te nelinistii, nu vei mai vedea nici un fel de posturi aici. nu imi voi mai pierde o secunda cu cineva inchis la minte. la scoala aia unde imi pierd eu banii, invat in primul rand sa ignor masele de oameni din care faci tu parte, care nu apreciaza arta, care sunt prea pretentiosi din fire. Inca nu ai venit cu un argument serios ptr care nu ti-a placut acest film. Te mai intreb odata, ai inteles acest film? POate nu lai inteles in totalitate de la radacina, paote ca nu ai pus inca cap la cap ambele parti. Free your mind omule, nu mai fii asa inchis ca nu ai sa ajungi nicaieri. Fii mai pozitiv in viata si incearca sa lasi loc si pentru ce au de spus altii cu care vrei sa iti impartasesti parerile. IAr daca intr-adevar ai o parere negativa despre ceva, nu o arunca in sila, incearca sa o faci intr-un mod cat mai respectos fata de rest si de mediumul pe care il critici. Daca nu a fost ce ai vrut tu asta nu inseamna ca a fost un cacat, sau ptr restul de oameni care asteptau nu a fost satisfacator.

Salut
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Salma » Mar Mai 20, 2003 9:19 am

Aliosha, tu n-ai inteles ca omul face scoala de film americaneasca ? Ce tot vrei e la el? Normal ca Martix 2 i se pare genial, doar nu crezi ca-i place Filantropica sau Balantza.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

sa va explic eu cum e treaba

Mesajde kheikoa » Mar Mai 20, 2003 12:58 pm

[ma deci lord of de ring l.ai vazut?daca nu se facea si o continuare ce drac intelegeai?asha si matrix...prima parte s.a terminat in coada de peshte era normal sa mai aprofundeze nu?si daca nu ati vazut filmul asta de mai multe ori nici nu ma ashteptam sa il intelegetzi pt ca se pare ca nici unu din voi nu a priceput noua idee....in prima parte...neo se parea ca nu fusese creat de mashini si ca in centrul pamantului erau oameni liberi...
in partea a doua....

Data viitoare cand povestesti un film intreg incearca sa bagi si spoiler alert nu de alta dar poate sunt oameni care vor sa vada filmul fara sa aiba placerea stricata de altii. Cu parere de rau , ban o saptamana.



...mai uitati.va fratzilor la filmul asta inca o data!!!
kheikoa
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Mai 17, 2003 10:35 pm
Localitate: paris

Mesajde Salma » Mar Mai 20, 2003 3:13 pm

La LOTR e alta mancare de peste, macar Tolken avea idei de la inceput pana la sfarsit iar cartea aia era un intreg descompus apoi in parti. Matrix 2 e o continuare facuta de dragul de a mai scoate niste bani, dupa ce le pierise inspiratia. Pe cand partea I te lua prin surprindere, asta e destul de previzibila, din pacate, poate cu exceptia discutiei cu arhitectul, iar de a 3-a ce sa mai vorbim, am putea sa deschidem un subiect cu tema "Cum se va termina Matrix" si sa vedem cati ghicesc finalul.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Re: mda..

Mesajde Aliosha » Mar Mai 20, 2003 3:20 pm

Initial trimis de n3aGabitz


nici nu ma asteptam sa im raspunzi altfel, atata poti. nu te nelinistii, nu vei mai vedea nici un fel de posturi aici. nu imi voi mai pierde o secunda cu cineva inchis la minte. la scoala aia unde imi pierd eu banii, invat in primul rand sa ignor masele de oameni din care faci tu parte, care nu apreciaza arta, care sunt prea pretentiosi din fire. Inca nu ai venit cu un argument serios ptr care nu ti-a placut acest film. Te mai intreb odata, ai inteles acest film? POate nu lai inteles in totalitate de la radacina, paote ca nu ai pus inca cap la cap ambele parti. Free your mind omule, nu mai fii asa inchis ca nu ai sa ajungi nicaieri. Fii mai pozitiv in viata si incearca sa lasi loc si pentru ce au de spus altii cu care vrei sa iti impartasesti parerile. IAr daca intr-adevar ai o parere negativa despre ceva, nu o arunca in sila, incearca sa o faci intr-un mod cat mai respectos fata de rest si de mediumul pe care il critici. Daca nu a fost ce ai vrut tu asta nu inseamna ca a fost un cacat, sau ptr restul de oameni care asteptau nu a fost satisfacator.

Salut


Si era greu daca postai in aceeasi maniera asta din prima ? Tu din lene sau dintr-o infatuare aproape constanta ti-ai creat aproape un obicei de a da cu tifla fara argumente. Tot ce voiam de la tine e sa inmcerci sa scrii un pic altfel.
Eu am insirat argumentele mai sus, la fel si Alma si din discutii avute cu diferiti i-am gasit filmului bube similare. Acum noi nu suntem critici si putem fi catalogati de tine drept niste pretentiosi incuiati la minte asa ca probabil ca notele de pe imdb nu pot fi un argument in favoarea noastra. http://us.imdb.com/Title?0234215
(pentru ca si acolo este un site unde votaza lumea nu unul 100 de critici.)

Site cu cronici facute de critici este allmovie.com, fratele lui almusic.com unde filmul are o cronica ce incepe prin urmatoarele: The Matrix Reloaded will more than likely be loved by hardcore fans of the series , si o nota net inferioara primului.
http://www.allmovie.com/cg/avg.dll?p=avg&sql=A177524

Ai aici 2 locuri in care spectatorii (criticii de balta) si criticii au o parere similara asupra unui film. Cat despre declarayia mea ca filmul este un cacat, ea a fost scrisa sub impresia de moment, imi retrag cuvantul si il inlocuiesc cu "filmul este dezamagitor."
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Mai 21, 2003 3:00 am

Initial trimis de n3aGabitz

la scoala aia unde imi pierd eu banii, invat in primul rand sa ignor masele de oameni din care faci tu parte, care nu apreciaza arta, care sunt prea pretentiosi din fire.


Stai putin sa inteleg: nu apreciaza arta pentru ca sunt prea pretentiosi? Al dracu' sofism. Iar treaba aia cu ignoratul maselor pune capac... si io care credeam ca Hollywood-ul e industrie!

initial trimis de Salma

Nu, dar macar avea una, chiar daca nu era originala. Aia cu "lumea ca iluzie" furata din Schopenhauer.


Stai ma, ca mai sunt: ce zici de ideea de lupta in viitor intre masina si om? Super originala. Sau treaba cu iubirea care transcende moartea...unica. And my personal favourite: oamenii crescuti si folositi ca sursa de energie :o
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Re: hmm

Mesajde vali » Mie Mai 21, 2003 5:50 am

Initial trimis de n3aGabitz
Si ma rog de ce nu RAVE PARTY in ZION??? DE CE NU? Ce vroiai sa se adune toti cu chitarile acustice sa cante din "Phoenix" ma? hai ba fii serios....cand te gandesti la viitor muzica house suna cel mai mult a viitor deci a fost ceva f POTRIVIT. Dar ma rog...


spoiler

ok, da mai ai putin si mori si ce faci, in loc sa te odihnesti pentru lupta? hai sa dam baieram cu tzatze si buci nene, in spiritul matrix. hai sa fim seriosi. nu conteaza muzica, conteaza ideea in sine
si faza cu superman e prea de tot. ok, am inteles, sa zboare odata in prima parte, mai zbura odata si aici, da nu juma de filme nene, ca nu e matrix & superman contra lu smith
si ajungem la smith. dupa scena cu oracoul, apar cateva sute de smith si se bat cu neo. faza absolut penibila cand sta in varful batului si calca pe ei. frumoasa, intr-adevar, dar la ce bun?
m-am cam saturat de filmele in care se sta 2 ore sa explice ce si de ce. "neo, ai de ales intre trinity si distrugerea matrixului" ce pula mea mai stai pe ganduri, ce atatea explicatii, ce atata laba trista? te duci, omori tot, il omori pe arhitect. plus ca alegere e total aiurea. cum sa alegi sa o salvezi pe una in loc sa salvezi omenirea??!??!!?!!! cine draq a scris scenariul? intr-adevar, dragostea, sentiment nobil, frumos, inima, alea-alea, da nici chiar asha. imi pare rau..
spoiler

ps: galerie de screenshoturi din film [url]matrix.marioara.org[/url]
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Mai 21, 2003 5:56 am

Tot scenariul a fost scris inaintea aparitiei primului ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Mai 21, 2003 7:38 pm

eu unul nu va inteleg ma...sincer. deci pur si simplu nu va inteleg.

inca ceva...ce pula mea atatea referinte la scoala mea? ce legatura una cu alta? NU SUNT LA O SCOALA DE CRITICI DE FILM! CAPISCE? Sunt la o scoala unde inveti arta filmului, regia, productia, estetica, etc. Si contrat opiniei voastre, nu e un profesor acolo care sa iubeasca productiile de Hollywood. Toti sunt producatori sau regizori independeti. Si in primul rand eu ma leg de vietile voastre personale? Cred ca nu e cazul sa devenim nesimtiti. Nu e vina mea, ca unii dintre voi au avut asteptarile prea mari de la acest film. Repet daca asta vi sa parut penal, in prima parte sunt mult mai multe lucruri penale:

-daca ei vedeau tot in codul matrix, de ce nu l-au depistat si pe Cypehr cand se intalnea cu Smith?
-Oare chiar nu puteau sa evite toata treaba cu Cypher? Adica pe Neo l-au gasit, dar pe ala nu il mai vedea nimeni nu?
-la sfarsit ce sa zic, sarutul lui Trinity la inviat pe NEO? De faza asta numai ziceti nimic?
-la sfarsitul filmului NEO are prima faza "superman", primul zbor. de ala ati uitat?
-Tot referitor la cypher, la inceput stiau tot dinainte. Si ma refer la faza cu "follow the white rabbit", dar pe el nu l-au mai vazut in viitor ca o sa ii tradeze.

si sunt multe multe altele. Dar ce rost are sa cautam defecte, cand putem sa ne bucuram de film asa cum este. Eu inca nu am fost un film perfect. Si da, scenariile au fost scrise cu MULT timp inainte...asta e alta poveste.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron