Va place Marius Moga ? :-)

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Va place Marius Moga ? :-)

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 11:54 am

Ha ? Astept raspunsurile voastre fetelor ;-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

whatever

Mesajde nocturna » Vin Ian 31, 2003 12:00 pm

ha! yeah right! a mai fost un thread asemanator, ba chiar 2 daca nu ma insel. anyway ca sa-ti raspund la intrebare nu, nu-mi place Marius Moga. da' nu-nteleg, ce s-a intamplat?! a devenit cumva vreun sex-simbol si eu nu stiam?! or what?!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Vin Ian 31, 2003 12:02 pm

vorbind pe plan profesional, nu l-am agreat cand am auzit de el, pana am vazut piesa cu trupa SIMPLU (am totusi o alta parerea despre cum as fi vazut eu acea piesa, dar este ok si asa) si am vazut ca in spatele albumului celor de la UNU sta ascuns si el. cu aceste proiecte ma convins. bravo si lui. la restul proiectelor ma abtin sa fac vre-un comentariu.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 12:11 pm

Lady Killer , eu am facut acest subiect datorita aparitiei lu Moga in videoclipul "Sí£ zburí£m spre cer" si nu numai de asta.. dar de acum in fiecare zi de miercuri Mof Records face un mini-party in club Twice din Bucuresti .. unde sunt prezenti Moga,Florin & Mihai ( Hi-Q ) impreuna cu formatiile care inreg la Mof Records :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 12:49 pm

Initial trimis de AnDrEi
[B]Lady Killer , eu am facut acest subiect datorita aparitiei lu Moga in videoclipul "Sí£_ºburí£__spre cer" si nu numai de asta.. dar de acum in fiecare zi de miercuri Mof Records face un mini-party in club Twice din Bucuresti .. unde sunt prezenti Moga,Florin & Mihai ( Hi-Q ) impreuna cu formatiile care inreg la Mof Records :-) [/B]


Andrei, Andrei.... nu sunt fata ..dar pana la 10 ani am fost crescut de 4 fete ...:) deci am un mic drept ...chiar daca nu de veto
...Fizic nu ma intereseaza..
..Ca personalitate ... cred ca e un baiat bun, inspirat ..dar ca ar trebui sa creeze DOAR ce simte ca ii place..Altfel ..se va pune praful pe el...si ii va fugi muza in occident..:)
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

aha.

Mesajde nocturna » Vin Ian 31, 2003 2:04 pm

Initial trimis de AnDrEi
[B]Lady Killer , eu am facut acest subiect datorita aparitiei lu Moga in videoclipul "Sí£ zburí£m spre cer" si nu numai de asta.. dar de acum in fiecare zi de miercuri Mof Records face un mini-party in club Twice din Bucuresti .. unde sunt prezenti Moga,Florin & Mihai ( Hi-Q ) impreuna cu formatiile care inreg la Mof Records :-) [/B]


pai si eu cand am zis ca nu-mi place ma refeream la clipul "Sa zburam spre cer" si nu numai. :) si multumesc ptr informatie (Twice, party in fiecare miercuri, am notat!), poate fac si eu rost de un autograf. :p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 2:40 pm

Initial trimis de Bortzianu'

..Ca personalitate ... cred ca e un baiat bun, inspirat ..dar ca ar trebui sa creeze DOAR ce simte ca ii place..Altfel ..se va pune praful pe el...si ii va fugi muza in occident..:)


Subscriu apasat la cele de mai sus.
"Sa zburam spre cer" dovedeste ca ar zace ceva geniu in el, nu numai abilitatea de a scoate piese dance de calitate medie pe banda rulanta.

Si acum, dupa ce l-am criticat nitel, sa-mi exprim raspunsul la topic:

Da, imi place muuult, ca mi s-a pus pata pe el in ultimul timp, uit-asa ;-) in stilu-mi caracteristic... prietenii imi explica de fiecare data cand au ocazia ca n-au mai vazut in viata lor asa personaj plin de pete pe creier ca mine si se mira ca inca n-am luat-o razna... hehe... pentru cine e interesat, secretul e sa te ai bine cu propriile pete de pe creier, sa ti le asumi si sa va aveti ca fratii :kiss: cred c-ar fi trebuit sa-mi aleg nick-ul "Dalmatzianu" ... lol...
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: aha.

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 2:43 pm

Initial trimis de Lady Killer


pai si eu cand am zis ca nu-mi place ma refeream la clipul "Sa zburam spre cer" si nu numai. :) si multumesc ptr informatie (Twice, party in fiecare miercuri, am notat!), poate fac si eu rost de un autograf. :p


Nu-ti place de el, da' vrei autograf .... :yD make up your mind
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Pics Pics :-)

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 4:55 pm

Nu asa ca e dragut? :-)
Lady Killer ce crezi ? iti da sau nu autograf? :o)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Pics Pics :-)

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 5:04 pm

Initial trimis de AnDrEi
Nu asa ca e dragut? :-)
[B]Lady Killer
ce crezi ? iti da sau nu autograf? :o) [/B]



Asta ti-e cavalerul Andrei????
Care face hit-uri pe buda, dupa spusele tale ..?? ..:)))))

aaa ... cum iti spuneam, intai sa-i dea tuleii, sa mai traga pe instrument ....

...si peste multi ani ,daca individul nu-si va reveni din tampenie, poate ca se va apuca de MUZICA ...:) ... si peste alti multi anisori se va vorbi de STILUL .... lui ..hi hi hi ...

...Cand lasi copiii singuri de-acasa ...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Pics Pics :-)

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 5:07 pm

Initial trimis de Bortzianu'



Asta ti-e cavalerul Andrei????
Care face hit-uri pe buda, dupa spusele tale ..?? ..:)))))



Bortzianu' eu am zis "Moga poate sa faca versuri/muzica si pe buda .. atata timp cat suna bine.. no comment .. oricum .. catzi ani ai? ai trecut de gradinita ? esti addicted prostiei ?
http://www.mof-records.ro/info.htm
In caz ca vrei sa vezi cine ce si cum .. Mof Records adik!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Pics Pics :-)

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 5:09 pm

Initial trimis de AnDrEi
Nu asa ca e dragut? :-)
[B]Lady Killer
ce crezi ? iti da sau nu autograf? :o) [/B]


Cam negru la fatza in poza... lol...

Pai daca-i da autograf lu' Lady Killer, apai ma supar si ma duc si io p-acolo, ce, io-s mai prejos?!
:D
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Pics Pics :-)

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 5:18 pm

Initial trimis de AnDrEi


[B]Bortzianu'
eu am zis "Moga poate sa faca versuri/muzica si pe buda .. atata timp cat suna bine.. no comment .. oricum .. catzi ani ai? ai trecut de gradinita ? esti addicted prostiei ?
http://www.mof-records.ro/info.htm
In caz ca vrei sa vezi cine ce si cum .. Mof Records adik! [/B]


BA ietel ..:) ...cred ca aproape dublu fata de tine..:) si chiar si scoala dublu fata de tine..:) ..daca tot ai intrebat..:)

..si ce-i cu adresa asta? :) ..intai terminati-va site-ul ..si apoi scoateti-l in lume ca e JENIBIL..:(( ...m-am spurcat pe ziua asta!!!

Cum spuneam ,
A da diamante la porci= a le spune da tampitilor oglinda, sa se vad in ea ..si ei sa-ti multumeasca pentru compliment...



Pai Andrei/ pe luni ,daca mai vrei .....
mama ce rima misto ... zi-i lui moguta sa faca un hit pentru Eurovisionul de la anu'


Week-end placut pentru toti!!!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 5:21 pm

Un site bun trebuie sa iti ofere informatia de care ai nevoie .. nu tine totul de design !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 5:39 pm

Initial trimis de AnDrEi
Un site bun trebuie sa iti ofere informatia de care ai nevoie .. nu tine totul de design !


PROTESTEZ!

Ca surfer ce ma aflu aici de fatza, declar sus si tare ca ma dezgusta site-urile care sunt neingrijite / varza si nici nu ma mai obosesc sa le vizitez a doua oara.

;a
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 5:48 pm

Initial trimis de Draga


PROTESTEZ!

Ca surfer ce ma aflu aici de fatza, declar sus si tare ca ma dezgusta site-urile care sunt neingrijite / varza si nici nu ma mai obosesc sa le vizitez a doua oara.

;a


Da' site-ul IMPACT nu e rau.... doar ca ma streseaza rau imaginea alb-negru... Bortzianu, despre ce vorbeai ?! :confused:

Si, ca sa nu uitam care-i topicul... :p daaaa, ne place Marius Moga... :D lol
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Bagare in seama

Mesajde Andrei » Vin Ian 31, 2003 5:50 pm

Bortianu` daca nu mai posta ca sa te aflii in treaba .. sa te bagi in seama .. te rog .. daca ai ceva de zis .. si care sa aiba legatura cu topicul subiectului .. atunci te rog sa o faci :-)
Andrei
 

Re: Bagare in seama

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 11:32 pm

Initial trimis de Andrei
Bortianu` daca nu mai posta ca sa te aflii in treaba ..


Are vreo logica fraza de sus????? Si de gramatica nu ne mai luam ..ca ..n-are rost... afliiiiiiii ..:))) .

.. Pai..legatura cu topicul este urmatoarea:

Spune-mi tu ce-ar trebui la el sa-mi blaCA CA pana acum nu m-ai convins cu nimic...:)
Bortzianu'
 

Pacalici

Mesajde Bassplayer » Sâm Feb 01, 2003 4:35 am

Imi place de nu mai pot Moga asta - cred ca il iau de nevasta (ho ca nu-s gay).
Pacat ca piesele lui au mai fost scrise de altii inainte de el. Comparat cu tziganii si redusii mintal din show-bizul romanesc va fi el mai bun dar tot jenant ramane.
Bassplayer
 

Re: Pacalici

Mesajde AnDrEi » Sâm Feb 01, 2003 9:27 am

Initial trimis de Bassplayer
Imi place de nu mai pot Moga asta - cred ca il iau de nevasta (ho ca nu-s gay).
Pacat ca piesele lui au mai fost scrise de altii inainte de el. Comparat cu tziganii si redusii mintal din show-bizul romanesc va fi el mai bun dar tot jenant ramane.

Prietene .. tu te referi doar la piesa "Ani de liceu" .. dar in rest ? tu crezi ca toate piesele facute de Moga sunt luate de la altii? daca da .. sa stii ca te inseli
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Girly » Sâm Feb 01, 2003 9:59 am

Fratilor, eu stiu ca cere foarte mult pentru piesele pe care la fac. Am fost in situatia de a-l suna pe unul dintre sunetistii care lucreaza acolo sa il intreb cam cat ar costa o piesa...El m-a intrebat daca sunt la o casa de discuri...i-am spus ca nu, si mi-a raspuns sec...:"Nu-ti permiti". Raspunsul m-a lasat masca, avand in vedere ca nu ma cunoaste si prin urmare nu-mi cunoaste nici situatia financiara...Atunci de unde atata aroganta...ca altfel nu o pot numi?

Pana la momentul respectiv aveam o parere f. buna despre Mof si tot ce implica acesta. Acum...spuneti-mi voi cum ar trebui ca artist sa-l privesc pe Moga....
Girly
 

Problema!

Mesajde AnDrEi » Sâm Feb 01, 2003 10:57 am

Initial trimis de Girly
Fratilor, eu stiu ca cere foarte mult pentru piesele pe care la fac. Am fost in situatia de a-l suna pe unul dintre sunetistii care lucreaza acolo sa il intreb cam cat ar costa o piesa...El m-a intrebat daca sunt la o casa de discuri...i-am spus ca nu, si mi-a raspuns sec...:"Nu-ti permiti". Raspunsul m-a lasat masca, avand in vedere ca nu ma cunoaste si prin urmare nu-mi cunoaste nici situatia financiara...Atunci de unde atata aroganta...ca altfel nu o pot numi?

Pana la momentul respectiv aveam o parere f. buna despre Mof si tot ce implica acesta. Acum...spuneti-mi voi cum ar trebui ca artist sa-l privesc pe Moga....

Incearca sa aflii numele celui care ti`a zis asta .. si in primul rand chestiile legate de Mof se discuta cu Mihai Sturzu , Marius Moga sau Florin Grozea .. cei 3 capi a` lu Mof .. in rest nu asculta.. am sa ii transmit lu` Florin acest lucru si o sa intre sa iti raspunda ! Promit!
Multumesc
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Feb 01, 2003 11:10 am

Mie nu-mi place,...peste tot se vb. de el,toate din jurul meu sunt moarte dupa el,...uffffff...nu le inteleg p'alea.Nici Moga,nici Simplu nu prea-mi plac.(ca venise vorba de "sa zburam spre cer"-simplu &marius moga).
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

varza

Mesajde Unregistered » Sâm Feb 01, 2003 11:12 am

mah copiilor toata muzica romaneasca e varza nu le mai faceti atata reclama ca si voi sunteti tot de kkt luati si invatati mai cititi o carte sau dati drumul la mtv sa vedeti acolo muzica adevarata nu copiii strazii care vin si compun muzica sau pateticile care se folosesc de trupul lor pt a promova ceva pe piata romaneasca care prin urmare e penibila......suckers
Unregistered
 

Mesajde K-gula » Sâm Feb 01, 2003 3:41 pm

aici nu mi este vorba de faptul ca sunt enervanti sau cum arata. ideea este ca moga incepe sa produca si muzica buna.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Feb 01, 2003 4:39 pm

K-gula, frate, cu Andrei m-am obisnuit, da' de la tine am pretentii. Stiu ca am discutat nitel faza si in 21. Care pula mea e muzica buna facuta de MM? Ca in afara de melodia aia cu iarba(care idee, ca tot veni vorba, nu e originala, numai linia melodica e a lui) eu nu mai tin minte sa fi ascultat ceva de Moga care sa-mi placa. "Sa zburam spre cer"? Hai sa fim oameni seriosi. Iti repet: asculta "Provocarea" a lu' Simplu(albumul ala produs de Kpital) si compara cu d-alde "Hai Bye", "Sa zburam spre cer" si toate cacaturile pe care le fac de cand canta cu Moga.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Sâm Feb 01, 2003 5:39 pm

Initial trimis de bhuttu
K-gula, frate, cu Andrei m-am obisnuit, da' de la tine am pretentii. Stiu ca am discutat nitel faza si in 21. Care pula mea e muzica buna facuta de MM? Ca in afara de melodia aia cu iarba(care idee, ca tot veni vorba, nu e originala, numai linia melodica e a lui) eu nu mai tin minte sa fi ascultat ceva de Moga care sa-mi placa. "Sa zburam spre cer"? Hai sa fim oameni seriosi. Iti repet: asculta "Provocarea" a lu' Simplu(albumul ala produs de Kpital) si compara cu d-alde "Hai Bye", "Sa zburam spre cer" si toate cacaturile pe care le fac de cand canta cu Moga.



bai bhuttule. credeam ca poti intelege poti face diferenta cand cineva se refera la muzica facuta de un anume si si cea cantata de acesta. eu la ce am facut referire?


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Feb 02, 2003 6:28 pm

Deocamdata o las asa. Dupa cum ti-am zis, s-ar putea sa fie o (mica) parte de adevar in ce zici tu. da' Moga mai are mult pana sa ma convinga.
Si, repet, nu e obligatoriu ca un producator de succes sa faca muzica buna.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Bassplayer » Lun Feb 03, 2003 12:40 am

Te plateste bine Moga asta? Sau esti indragostit de porcariile scrise de el?
Bassplayer
 

intrebare

Mesajde Draga » Lun Feb 03, 2003 10:43 am

Initial trimis de K-gula
aici nu mi este vorba de faptul ca sunt enervanti sau cum arata. ideea este ca moga incepe sa produca si muzica buna.


K-gula.


Acu'... mie-mi place de MM ca de!, cand ti se pune o pata pe cineva, asta e :p da' zi si mie te rog care muzica buna a inceput sa produca? Ca in afara de doua-trei piese care au reusit sa mi se instaleze in creieras, restul nu mi-au atras atentia prea mult. Poate ai ceva noutati? Tell us... please.
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron