TAVERNA ! si ne apropiem de calitate in muzica romaneasca! de 3x BRAVO !!!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

TAVERNA ! si ne apropiem de calitate in muzica romaneasca! de 3x BRAVO !!!

Mesajde dadius » Lun Feb 03, 2003 9:00 am

Si poate mai e vreo sansa sa se destepte si cei mai tampiti ascultatori de muzica din Romania. Asa incetul cu incetul.Daca se mai aduna vreo 3-4 emisiuni cu muzica LIVE de calitate poate, poate ca incep sa se mai schimbe lucrurile.

Bravo Romania 1.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: TAVERNA ! si ne apropiem de calitate in muzica romaneasca! de 3x BRAVO !!!

Mesajde Bortzianu' » Lun Feb 03, 2003 10:36 am

Initial trimis de dadius
Si poate mai e vreo sansa sa se destepte si cei mai tampiti ascultatori de muzica din Romania. Asa incetul cu incetul.Daca se mai aduna vreo 3-4 emisiuni cu muzica LIVE de calitate poate, poate ca incep sa se mai schimbe lucrurile.

Bravo Romania 1.


... Da..era trecut de 12 noaptea si ... trebuia sa ma trantesc in pat...ca dimineata ma astepta scarbiciul....dar nu am putut adormi pana nu s-a terminat Taverna...
Bai tata bai !!! simt asa un aer mai curat in muzica romaneasca... PE bune ... Cred ca genul acesta de emisiuni sunt tocmai injectiile anti-turbare de care are nevoie muzica la noi... Bun drum!

... Tocmai ma gandeam azi-noapte sa intru pe site la tvr si sa le spun un Bravo pentru emisiune! ... poate asa mai fac si altele...:)

...ideea este nu aceea ca a fost o emisiune DEOSEBITA! ...Eu cred ca a fost una NORMALA ..celelalte emisiuni sunt proaste! ... Asa ar trebui sa fie de acum incolo... asta e normalitatea: sa aprobi si respecti valorile reale...

..hai ca iar o fasolesc...:)
Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Bassplayer » Lun Feb 03, 2003 2:00 pm

Asteptam cu nerabdare sa vedem artistii MOF Records, la aceasta emisiune, in frunte cu chief entertainer Marius Moga. Oare cum ar fi?
Bassplayer
 

no way, no chance, no how.

Mesajde nocturna » Lun Feb 03, 2003 2:14 pm

Initial trimis de Bassplayer
Asteptam cu nerabdare sa vedem artistii MOF Records, la aceasta emisiune, in frunte cu chief entertainer Marius Moga. Oare cum ar fi?


stai linistit ca nu ii vei vedea.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: no way, no chance, no how.

Mesajde Unregistered » Lun Feb 03, 2003 2:33 pm

Initial trimis de Lady Killer


stai linistit ca nu ii vei vedea.


Pai asta ne spune ceva despre ei nu?
Unregistered
 

Re: Re: no way, no chance, no how.

Mesajde nocturna » Lun Feb 03, 2003 2:36 pm

Initial trimis de Unregistered


Pai asta ne spune ceva despre ei nu?


da. ca NU AU CU CE! da' stiam asta deja.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Da

Mesajde Bassplayer » Lun Feb 03, 2003 2:37 pm

Initial trimis de Lady Killer


stai linistit ca nu ii vei vedea.


[B] Atunci au bunul simt sa stea in studio si sa nu iasa in concert?
Bassplayer
 

Mesajde nocturna » Lun Feb 03, 2003 2:44 pm

fireste ca nu. cati bani poti sa scoti daca stai doar in studio?! concertele sunt mult mai distractive, si mult mai multe decat albumele, piesele, singel-urile etc.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Bassplayer » Lun Feb 03, 2003 5:02 pm

Atunci tre sa o scol pe bunica-mea sa se uite si ea la emisiune... asa creste ratingul emisiunii, poate va fi copiata si de altii, devine o moda sa canti live.... si poate asa se trezeste din lungul somn al ratiunii in care se afla tineretul bovin biped de pe plaiurile mioritice....
Ar fi un vis frumos devenit realitate, nu?
Deja devin prea profund pentru ora asta matinala.
Bassplayer
 

Mesajde the Zephyr » Lun Feb 03, 2003 10:14 pm

Cand e emisiunea asta "minune"? Nu de alta, da ar fi pacat sa o pierd(sigur am multe de invatat daca pe voi v-a impresionat intr-un mod atat de placut) si mi-e lene sa ma uit in program.:)
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Lun Feb 03, 2003 11:04 pm

slava lui alah ca ne-a trimis niste astri ca voi sa ne lumineze !
fratilor , detineti adevaruri absolute si vreti sa-i faceti si pe ceilalti sa le vada ?
hai sa fim seriosi , de semidocti e lumea plina . nu cred ca mai era nevoie si de voi !
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Mar Feb 04, 2003 12:29 am

Initial trimis de Unregistered
slava lui alah ca ne-a trimis niste astri ca voi sa ne lumineze !
fratilor , detineti adevaruri absolute si vreti sa-i faceti si pe ceilalti sa le vada ?
hai sa fim seriosi , de semidocti e lumea plina . nu cred ca mai era nevoie si de voi !
Unregistered
 

Mesajde Bortzianu' » Mar Feb 04, 2003 12:33 am

Pentru ala de mai sus:
Dragoste, stii cumva ce inseamna semidoctie? ... Hi hi hi !
..Pai tocmai despre d'astia ca tine era vorba...

... Uita-te in oglinda sa vezi o fata de semidoct.
Bortzianu'
 

Mesajde Bassplayer » Mar Feb 04, 2003 2:50 am

Lasa-l in prostia lui, a intalnit si el cuvantulala intr-un film si s-a gandit ca e profund daca il foloseste....pacat ca n-a nimerit unde....
Bassplayer
 

Mesajde Bortzianu' » Mar Feb 04, 2003 11:06 am

Initial trimis de Bassplayer
Lasa-l in prostia lui, a intalnit si el cuvantulala intr-un film si s-a gandit ca e profund daca il foloseste....pacat ca n-a nimerit unde....


... mai era un cuvant misto: dulceata INEDITA .. . fratilor platesc bine pentru cine poate sa alunge ceata si pentru mine... NU INTELEG!!!! dupa 2 facultati nu inteleg!!!

..A...inca ceva: m-a surprins placut tipa aia ... Ungureanu...

..oricum ,eu zic sa bombardam site-ul TVR-ului cu mesaje !!! Din cate stiu eu , tin cont de mesajele primite pe e-mail... pe bune !!!
Eu acum trimit vreo 4-5!!!!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Mar Feb 04, 2003 4:37 pm

Initial trimis de Bortzianu'


... mai era un cuvant misto: dulceata INEDITA .. . fratilor platesc bine pentru cine poate sa alunge ceata si pentru mine... NU INTELEG!!!! dupa 2 facultati nu inteleg!!!

..A...inca ceva: m-a surprins placut tipa aia ... Ungureanu...

..oricum ,eu zic sa bombardam site-ul TVR-ului cu mesaje !!! Din cate stiu eu , tin cont de mesajele primite pe e-mail... pe bune !!!
Eu acum trimit vreo 4-5!!!!

CU ASA PRIETENI MAI BINE LIPSA
Unregistered
 

Fratzilor!!

Mesajde Draga » Mar Feb 04, 2003 5:10 pm

Da' spuneti bre, odata, despre ce emisiune e vorba si cand se petrece, sa nu mor proasta dreaq, sa ma uit si io si sa-mi imbogatesc cultura muzicala... si dup-aia sa pot sa ma cet cu voi pe forum, ce naiba.... :p nu fiti egoisti....
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: TAVERNA ! si ne apropiem de calitate in muzica romaneasca! de 3x BRAVO !!!

Mesajde Unregistered » Mar Feb 04, 2003 5:17 pm

adica, se cinta bine si se aude bine ??? Doua chestii bune in acelasi timp? dar, chiar, se aude bine?

al trimis de dadius [/i]
Si poate mai e vreo sansa sa se destepte si cei mai tampiti ascultatori de muzica din Romania. Asa incetul cu incetul.Daca se mai aduna vreo 3-4 emisiuni cu muzica LIVE de calitate poate, poate ca incep sa se mai schimbe lucrurile.

Bravo Romania 1.
[/QUOTE]
Unregistered
 

Re: Fratzilor!!

Mesajde basstard » Mie Feb 05, 2003 8:26 am

Initial trimis de Draga
Da' spuneti bre, odata, despre ce emisiune e vorba si cand se petrece, sa nu mor proasta dreaq, sa ma uit si io si sa-mi imbogatesc cultura muzicala... si dup-aia sa pot sa ma cet cu voi pe forum, ce naiba.... :p nu fiti egoisti....


Draga, Taverna e Duminica de la 23.00 la 1.00 pe TVR1

Hai sa dam mana cu mana si sa trimitem mailuri in draci la TVR ca emisiune asta merita promovata.
Au cantat VH2 (si Vaca Veche), ce pot spune...o lectie de muzica pt artistii MOF & company.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Re: Re: Fratzilor!!

Mesajde Draga » Mie Feb 05, 2003 10:25 am

Initial trimis de Bassplayer


[B] Draga, Taverna e Duminica de la 23.00 la 1.00 pe TVR1


Hai sa dam mana cu mana si sa trimitem mailuri in draci la TVR ca emisiune asta merita promovata.
Au cantat VH2 (si Vaca Veche), ce pot spune...o lectie de muzica pt artistii MOF & company. [/B]


Foarte mutzamesc de informatie - propun sa dam cu mailu si sa le zicem s-o mute mai devreme (ziua nu conteaza, doar vineri sau sambata sa nu fie, ca poate mai iese si omu la un club, ceva...) ca, de, unii are serviciu luni dimineatza si poate nu le-ajunge 6 ore de somn (in cazul meu sigur nu-mi ajung nici 8 ore :p parca-s matza, zau asa, dorm de crap...).

Le canta live, nu?
Hai ca ma uit si io duminica asta si dup-aia promit ca dau cu mailu la tvr (nu dau in necunostinta de cauza :) )
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mesajde Omul tavernelor » Mie Feb 05, 2003 10:29 am

Sa-nteleg ca va place Taverna...
Lucrul asta trebuia sa se intample de mult. Daca aveam cateva emisiuni de acest gen cu cativa ani in urma, altfel stateam acum.
Dar nu e prea tarziu.
Ce ziceti de prezentatori?
Aveti idee cine canta Saptamana viitoare?
Ce-ar fi sa luam legatura cu ei, sa facem un forum?
V-am pupat...de-al vostru
Omul tavernelor
 

Mesajde Bortzianu' » Mie Feb 05, 2003 11:06 am

Initial trimis de Omul tavernelor
Sa-nteleg ca va place Taverna...
Lucrul asta trebuia sa se intample de mult. Daca aveam cateva emisiuni de acest gen cu cativa ani in urma, altfel stateam acum.
Dar nu e prea tarziu.
Ce ziceti de prezentatori?
Aveti idee cine canta Saptamana viitoare?
Ce-ar fi sa luam legatura cu ei, sa facem un forum?
V-am pupat...de-al vostru


Imi place emisiunea recunosc, dar chiar sa le facem un forum??? pai ..lasa-i sa vedem cum evolueaza ...
..mie mai mult imi place aici ca barfim despre mai multi ..:) ..cu mai multi..
Adica aici sunt tineri din toate categoriile de ascultatori si ..avem ocazia sa ascultam pareri din mai multe pcte de vedere ..
... Las' ca-i barfim noi aici..:) ..nu asta e problema

..Chiar ... sa bage si cate o trupa necunoscuta inca (asa ca a mea ..:)) , in emisiune ..:)

...:) ..Vrabia Mihai Vibreaz-o...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Feb 05, 2003 2:32 pm

Initial trimis de Bassplayer
Asteptam cu nerabdare sa vedem artistii MOF Records, la aceasta emisiune, in frunte cu chief entertainer Marius Moga. Oare cum ar fi?


duminica asta tocmai a fost Alexandra Ungureanu... e un artist MOF-Records... cum a fost?
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Ines » Mie Feb 05, 2003 2:32 pm

M-am interesat pentru voi. Daca doriti sa trimiteti mesaje catre TVR sau producatorul emisiunii (dar va recomand producatorul) puteti scrie la urmatoarele adrese:
romania1@tvr.ro sau ioan.duma@tvr.ro
Saptamana viitoare invitati sunt: Nightlosers, Harry Coradini, Irina Gligor si Roxana & Gelu Colceag.

Mi se pare o idee foarte buna sa sustinem aceasta emisiune cu mesajele noastre. Scrieti, scrieti, scrieti ... avem nevoie de asemenea emisuni!
Ines
 

am pus !!!

Mesajde Bortzianu' » Mie Feb 05, 2003 2:56 pm

Initial trimis de Ines
M-am interesat pentru voi. Daca doriti sa trimiteti mesaje catre TVR sau producatorul emisiunii (dar va recomand producatorul) puteti scrie la urmatoarele adrese:!


Pentru Mihai -MOF :
Am mai spus pe un thread : nu stiam ca tipa aia e Ungureanu ..am ascultat-o si ma tot intrebam ca prostul de ce naiba valori ca ea nu sunt bagate in seama .... Apoi i-a scris la sfarsit numele ..)) ... si ...asta este..

E buna .Fara comentarii .. Aaa: :) ..daca nu-i dadea tobarul finalul la piesa (What's going ...) ..ea mai canta inca vreo 2 refrene ..ca se vedea ca-i place..:)

Pai atat, ca am tot aruncat/dat dupa voi cu mizerii: cu inca vreo cativa ca ea .... veti face bani frumosi..:) ..dar sa-i dati si ei ca merita!

Ines: Am pus doua e-mailuri la tvr...:) Le-am zis si sa puna mai repede emisiunea ca multi mergem lunea la scarbici..:)

Chiar mi-era dor de Night loosers ... eu cred ca e o trupa pe care occidentalii ar cumpara-o (apropos la un thread cu " de ce nu au trup.rom succes dincolo")

..Merci de info.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

da da da!!!

Mesajde dadius » Mie Feb 05, 2003 4:43 pm

Initial trimis de Mihai-MOF


duminica asta tocmai a fost Alexandra Ungureanu... e un artist MOF-Records... cum a fost?


A fost binisor!

Eu as vrea sa va vad pe voi toti. Sa trageti un BAND cu tobe ,cu bas, chitari,cu vreo 2 tipi la synth ,vreo 7 backing vocals si in frunte cu Marius Moga (care sa zicem ca ar canta la chitara in seara respectiva) sa trageti un concert cu toti artisti vostri LIVE.
Ceva cam cum a fost Babyface Unplugged.
Asa se vede valoarea.( zic eu)

Hai sa vad ce mai zici la asta.
dadius
 

Mesajde basstard » Mie Feb 05, 2003 5:03 pm

Dadius, acuma te porcesti! :D O fi Alexandra Ungureanu talentata dar saraca nu poate duce in spate gramada de afoni de la MOF. Ea canta bine, restul se vand bine si toata lumea e fericita.

Mihai MOF, lasand gluma la o parte, sa stii ca apreciez foarte mult ca promovati si astfel de artisti (nu ca ai avea tu si cei de la MOFt nevoie de aprecierea mea... dar asa informativ, din partea unui consumator de muzica de calitate(
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Re: da da da!!!

Mesajde aspyrin » Mie Feb 05, 2003 8:32 pm

Initial trimis de dadius


A fost binisor!

Eu as vrea sa va vad pe voi toti. Sa trageti un BAND cu tobe ,cu bas, chitari,cu vreo 2 tipi la synth ,vreo 7 backing vocals si in frunte cu Marius Moga (care sa zicem ca ar canta la chitara in seara respectiva) sa trageti un concert cu toti artisti vostri LIVE.
Ceva cam cum a fost Babyface Unplugged.
Asa se vede valoarea.( zic eu)

Hai sa vad ce mai zici la asta.


Ar trebui sa-l asculti pe Moga cantand live si pe urma sa te pronunti...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Re: Re: da da da!!!

Mesajde dadius » Joi Feb 06, 2003 7:55 am

Initial trimis de Mihai-MOF


Ar trebui sa-l asculti pe Moga cantand live si pe urma sa te pronunti...

Cred ca ti-a scapat ceva ! Nu ai inteles ce am scris eu.
Nu contest valoare lui Marius moga ca interpret sau compozitor.Sunt convins ca BUN.
Eu ziceam de alte clucruri.Mai citeste inca o data ce am scris si data viitoare vino cu un raspuns mai bun.Sunt sigur ca poti.
dadius
 

Re: Re: da da da!!!

Mesajde Draga » Joi Feb 06, 2003 10:21 am

Initial trimis de Mihai-MOF


Ar trebui sa-l asculti pe Moga cantand live si pe urma sa te pronunti...


Pai anunta-ne si pe noi cand si unde se produce :p ... chiar vreau sa-l aud live (ca pe banda suna misto :D , da' si altii suna bine in studio si cand vine vorba de cantat de-adevaratelea ne dezamagesc - ca sa ma exprim delicat ... :) )
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori