Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ey, ce ziceti de DIRECTIA 5? Bifati varianta care viu se potriveste!

Inima mea bate in ritmul melodiilor lor! Ii ador pana la nebunie si inapoi!
39
43%
Super-extra-ultra-cool!
8
9%
Se numara printre trupele mele preferate.
23
26%
Canta bine, dar...nu tocmai genul meu.
7
8%
Eeee... Merge... Dar e loc si de mai bine!
13
14%
 
Voturi totale : 90

Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Dreamy_Girl » Mar Mar 18, 2003 11:11 pm

Asa, de curiozitate... cum vi se pare?
Sa vedem si noi, asa,acum, si sa am si eu sufletu' impacat, ca stiu ce ganditi voi despre idolii meei...
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde b0mber » Mar Mar 18, 2003 11:37 pm

personal nu imi plac absolut deloc.....de cativa ani au dat-o in labareala,nu mai fac decat melodii asa-zise "de dragoste" ,care mie mi se par niste dulcegarii jalnice..or fi ei artisti buni,da io nu-i suport..si ar fi bine sa completezi sondaju' ala si cu alte optiuni gen:"Mi se pare ca Directia 5 mananca cacat","Mi-as face nevoile pe Marian Ionescu" "Mai bine trag o bashina decat sa ascult vreo piesa de-a lor"....nu ca as alege eu vreuna din ele,ca nu imi sunt chiar asa de antipatici,da poate s-o gasi altcineva....
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Mar 19, 2003 3:44 am

Da, eu!

Directia 5 sunt un amestec jalnic de snobism, romantism falsificat si multa onanie.
Prefer Candy/Blondy/DlProblema etc (si io ma dau roacker). Macar nu sunt asa de snobi!

:bleah:
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde cubu » Mie Mar 19, 2003 5:21 am

Directia 5... Balonase... Fluturasi... Inimioare... Valentine's day... BEAH!!! Penibiloshi pana in maduva oaselor... Cand te gandesti ca mi-au placut odata... Da, dar atunci cantau muzica, nu se vaitau in microfoane ca sa planga blondele la concerte... "Pantofi de lac", "Seductie"... Ce vremuri... Pacat de chiatristul ala, ca e bun al draq!!!
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde copiutzu » Mie Mar 19, 2003 10:23 am

Initial trimis de Dreamy_Girl
Asa, de curiozitate... cum vi se pare?
Sa vedem si noi, asa,acum, si sa am si eu sufletu' impacat, ca stiu ce ganditi voi despre idolii meei...


Pacat de ei ca incepusera bine.
Acum, insa, parca a dat boala telenovelelor in ei cu "cantecele lor de dragoste".
Parca nici nu conta ca seamana cu U2 (ca stil), dar acum sunt de-a dreptul penibili.
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Bortzianu' » Mie Mar 19, 2003 10:44 am

Initial trimis de Dreamy_Girl
Asa, de curiozitate... cum vi se pare?
Sa vedem si noi, asa,acum, si sa am si eu sufletu' impacat, ca stiu ce ganditi voi despre idolii meei...


..de cacat. ajunge?
daca mai vrei, te rog protesteaza.

..Parca ..Ines spunea ca "de idoli sa nu te atingi ca ti se ia poleiala pe deste ..." ..Tu ramai din prima gravida..daca faci asta.

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Mie Mar 19, 2003 4:49 pm

Par a fi instrumentisti buni ...dar stau cam prost la capitolu inspiratie...macar versurile sunt simple si sunt Ok.in rest ce sa zic..nu au scos inca o melodie care sa-mi captiveze atentia....daca ar fi sa ascult muzica deasta prefer de la distanta un Talisman...aia chiar au cateva mel f interesante iar Tavi are super voce
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde cubu » Joi Mar 20, 2003 12:59 am

Fata draga, nu fii trista... Am uitat sa te intreb, daca esti asa mare "fana" Directia 5, ai ascultat vreodata albumele alea pe care le-am mentionat mai sus? "Seductie", "Pantofi de lac"? Sau nici nu stiai ca exista? Sa stii ca pe atunci baietii aia de la U2 nu incepusera sa-i copieze...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Mar 21, 2003 6:34 am

Initial trimis de b0mber
personal nu imi plac absolut deloc.....de cativa ani au dat-o in labareala,nu mai fac decat melodii asa-zise "de dragoste" ,care mie mi se par niste dulcegarii jalnice..or fi ei artisti buni,da io nu-i suport..si ar fi bine sa completezi sondaju' ala si cu alte optiuni gen:"Mi se pare ca Directia 5 mananca cacat","Mi-as face nevoile pe Marian Ionescu" "Mai bine trag o bashina decat sa ascult vreo piesa de-a lor"....nu ca as alege eu vreuna din ele,ca nu imi sunt chiar asa de antipatici,da poate s-o gasi altcineva....

Sa adaug si asemenea optiuni? Don't you think it'd break my heart? Fa dumneata unul, daca vrei!!!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Mar 21, 2003 6:36 am

Initial trimis de Portnoy
Directia 5... Balonase... Fluturasi... Inimioare... Valentine's day... BEAH!!! Penibiloshi pana in maduva oaselor... Cand te gandesti ca mi-au placut odata... Da, dar atunci cantau muzica, nu se vaitau in microfoane ca sa planga blondele la concerte... "Pantofi de lac", "Seductie"... Ce vremuri... Pacat de chiatristul ala, ca e bun al draq!!!

"Blow away, blow away, shine away"... Cantau bine si atunci...dar s\i acum... Au pe albumul asta nou "De 10 ani", best of, o groooaaaaaza de melodii vechi, da' si din astea mai noi... E super albumu' iti spun eu!!!!!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Mar 21, 2003 6:42 am

Initial trimis de Portnoy
Fata draga, nu fii trista... Am uitat sa te intreb, daca esti asa mare "fana" Directia 5, ai ascultat vreodata albumele alea pe care le-am mentionat mai sus? "Seductie", "Pantofi de lac"? Sau nici nu stiai ca exista? Sa stii ca pe atunci baietii aia de la U2 nu incepusera sa-i copieze...

Da sunt om FAAAAAAANAAAAA....
N-am avut ocazia sa ascut albumele acelea mai vechi, de la cap la coada, (Apropo, daca stii cumva de unde as putea sa mi le cumpar, ti-as ramane vesnic recunoscatoare!!!!!!) , dar a parut in Decembrie "De 10 ani" un album best of, care incluede si destil de munte melodiimai vechi. Printre melodiile mele de suflet se numara Seductie, Texaco,Don't go, Lisabona, InDiAnka ... cam toate....Dar MAI ALES TExaco si Don't go!!!!!!!!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Mar 21, 2003 6:45 am

Initial trimis de SatyR
Par a fi instrumentisti buni ...dar stau cam prost la capitolu inspiratie...macar versurile sunt simple si sunt Ok.in rest ce sa zic..nu au scos inca o melodie care sa-mi captiveze atentia....daca ar fi sa ascult muzica deasta prefer de la distanta un Talisman...aia chiar au cateva mel f interesante iar Tavi are super voce

Taluisman? Dragutz. si mie-mi place melodia "n-am sa te uit"
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Mar 21, 2003 6:50 am

Initial trimis de Bassplayer
Da, eu!

Directia 5 sunt un amestec jalnic de snobism, romantism falsificat si multa onanie.
Prefer Candy/Blondy/DlProblema etc (si io ma dau roacker). Macar nu sunt asa de snobi!

:bleah:

De unde si pana unde "snobism"? Potoi sa imi explici?
Si daca le-ai fi ascultat mai mult muzica, ti-ai fi dat seama ca nu este vorba despre "romantism falsificat", cum spui tu; ei chiar ceea ce fac fac DIN SUFLET si CU PASIUNE!!!!!!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde cubu » Vin Mar 21, 2003 7:00 am

Initial trimis de Dreamy_Girl

Da sunt om FAAAAAAANAAAAA....
N-am avut ocazia sa ascut albumele acelea mai vechi, de la cap la coada, (Apropo, daca stii cumva de unde as putea sa mi le cumpar, ti-as ramane vesnic recunoscatoare!!!!!!) , dar a parut in Decembrie "De 10 ani" un album best of, care incluede si destil de munte melodiimai vechi. Printre melodiile mele de suflet se numara Seductie, Texaco,Don't go, Lisabona, InDiAnka ... cam toate....Dar MAI ALES TExaco si Don't go!!!!!!!!


Imi pare rau, nu pot sa te ajut... Si pe mine m-ar interesa, vb FOARTE serios, nu fac nici un misto... Am avut pe casete, dar nu's cum draq au disparut, cui le-oi fi imprumutat. Asta de mult... Chiar as vrea sa le reascult. Te anunt eu daca e ceva. Poate iti dai seama de diferenta MARE intre ce faceau atunci si ce fac acum (diferenta de calitate, nu de stil).
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Bortzianu' » Vin Mar 21, 2003 10:24 am

Initial trimis de Portnoy


Imi pare rau, nu pot sa te ajut... Si pe mine m-ar interesa, vb FOARTE serios, nu fac nici un misto... Am avut pe casete, dar nu's cum draq au disparut, cui le-oi fi imprumutat. Asta de mult... Chiar as vrea sa le reascult. Te anunt eu daca e ceva. Poate iti dai seama de diferenta MARE intre ce faceau atunci si ce fac acum (diferenta de calitate, nu de stil).


..da e diferenta de calitate ... oare inainte cine compunea la ei ? ...

...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

parere

Mesajde nocturna » Vin Mar 21, 2003 11:52 am

...astia ori si-au pierdut directia, ori pur si simplu inca n-au gasit-o. din multimea de formatii pseudo-rock. :(


Initial trimis de Portnoy
Sa stii ca pe atunci baietii aia de la U2 nu incepusera sa-i copieze...


no way man! Cristi Enache n-o sa fie niciodata Bono Vox, oricat de multa admiratie ar avea pentru el si oricat de mult ar tinde spre talentul lui.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Vin Mar 21, 2003 5:53 pm

O singura parere am : UNA DIN CELE MAI DE KKT TRUPE DE LA NOI !! Imi pare rau pentru fanii lor , dar asta e parerea mea ..... Nu aveti ce sa faceti :p
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde cubu » Sâm Mar 22, 2003 12:05 am

Initial trimis de Bortzianu'


..da e diferenta de calitate ... oare inainte cine compunea la ei ? ...

...


Din pacate, singurul care a ramas in componenta trupei si astazi, domnul Marian Ionescu... Si Toni Seicarescu mai compunea...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde b0mber » Sâm Mar 22, 2003 2:42 am

Initial trimis de Dreamy_Girl

De unde si pana unde "snobism"? Potoi sa imi explici?
Si daca le-ai fi ascultat mai mult muzica, ti-ai fi dat seama ca nu este vorba despre "romantism falsificat", cum spui tu; ei chiar ceea ce fac fac DIN SUFLET si CU PASIUNE!!!!!!


nu e vorba de romantism falsificat?????imi pare rau,dar Directia 5 sunt niste snobi care nu mai sunt in stare sa faca decat ducegarii care n-au nici o legatura cu muzica adevarata....muzica DIN SUFLET si CU PASIUNE fac trupe ca IRIS,nu pseudo-muzicieni ca cei de la Directia 5....
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Sâm Mar 22, 2003 11:01 am

Initial trimis de b0mber

....muzica DIN SUFLET si CU PASIUNE fac trupe ca IRIS,nu pseudo-muzicieni ca cei de la Directia 5....


Iris? yap sigur !! Ultima e chiar tare ;) bleah......
Unregistered
 

Mesajde monk » Sâm Mar 22, 2003 11:06 am

Despre DIRECTIA 5 mi-am exprimat parerea ... dar IRIS cu mutantu ala in trupa ? HAHAHA .... altii care si-au ratat viata.......
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Sâm Mar 22, 2003 2:40 pm

Ba, io am mai zis pe un alt subiect ca imita U2, dar, na , la nivel de romania, adica prost, dar tin sa mai adaug ceva: chitaristul lor (Nicu) face tot show-ul ... Cristi enache isi etaleaza tricourile mulate si calitatile vocale, cred ca ii place sa se auda cintind (a, l-am vazut intr-o dimineata la ProTv, la Rond, unde a cintat neshte cantece acompaniat de Ionescu la chitara rece, si era saracul sub ton rau ... bine, era prea de dimineata, dar la sfarsit a reluat primul cintec, si am realizat ca nu era de vina ora )
Ionescu, infumurat, cu aceeasi mutra impasibila pe tot concertul, de parca si el cinta pentru el, nu pentru spectatori ..

unicul concert in care i-am vazut a avut loc in Laptarie, si m-au enervat ca tineau lumea foarte departe de ei, de parca erau de portelan ... abia la final, la bisuri, au lasat poporul sa vina in fata lor ..... ma rog, credeam ca ei incearca sa fie mai aproape de noi ,,,
Unregistered
 

Mesajde cubu » Sâm Mar 22, 2003 2:51 pm

Initial trimis de monk
Despre DIRECTIA 5 mi-am exprimat parerea ... dar IRIS cu mutantu ala in trupa ? HAHAHA .... altii care si-au ratat viata.......


Se vede ca habar nu ai ce inseamna vocal adevarat... Si-a ratat viata? Mai gandeste-te, parca a luat un premiu cu Iris... UNDE? Aud? La Cannes? Cu "Cine ma striga in noapte"... Dupa "Iris-20 de ani" a fost clasat pe locul doi dupa Bruce Dickinson intr-un top al celor mai buni vocalisti europeni (nu clasament facut de romani, ci de "ai lor"). Plus ca Iris a aparut la MTV Europe cel putin de doua ori, dupa "Iris 20 de ani" si acum dupa "Iris 25 de ani". Oricum, chair si cu ciroza aia pe care o are, da clase multor preferati de-ai tai. De-alde Coma-Deftones... Doar o banuiala...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Sâm Mar 22, 2003 2:55 pm

..... preferintele nu se comenteaza ..... :p

Oricum ambele formatie is de cacao..... o fi vocalul cum o fi dar muzica lor nu face doi bani.... si daca te scoli noaptea sa il vezi pe "mutantul" ala de la IRIS cred ca ori ti se face parul alb .... ori mori pe loc ........


AM ZIS...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde b0mber » Sâm Mar 22, 2003 11:26 pm

Initial trimis de monk
..... preferintele nu se comenteaza ..... :p

Oricum ambele formatie is de cacao..... o fi vocalul cum o fi dar muzica lor nu face doi bani.... si daca te scoli noaptea sa il vezi pe "mutantul" ala de la IRIS cred ca ori ti se face parul alb .... ori mori pe loc ........


AM ZIS...


nu sunt fan iris,nu mor dupa muzica lor,dar nu stiu sa existe trupa mai tare decat ei in romania.....iar "mutantul" de Cristi Minculescu e de departe cel mai talentat vocal din rockul romanesc....asa ca nu mai mancati cacat ca e urat sau alte chestii care nu au nici o importanta....nu vorbim acuma de moda,e vorba de muzica....
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Dum Mar 23, 2003 10:20 pm

Initial trimis de Unregistered
Ba, io am mai zis pe un alt subiect ca imita U2, dar, na , la nivel de romania, adica prost, dar tin sa mai adaug ceva: chitaristul lor (Nicu) face tot show-ul ... Cristi enache isi etaleaza tricourile mulate si calitatile vocale, cred ca ii place sa se auda cintind (a, l-am vazut intr-o dimineata la ProTv, la Rond, unde a cintat neshte cantece acompaniat de Ionescu la chitara rece, si era saracul sub ton rau ... bine, era prea de dimineata, dar la sfarsit a reluat primul cintec, si am realizat ca nu era de vina ora )
Ionescu, infumurat, cu aceeasi mutra impasibila pe tot concertul, de parca si el cinta pentru el, nu pentru spectatori ..

unicul concert in care i-am vazut a avut loc in Laptarie, si m-au enervat ca tineau lumea foarte departe de ei, de parca erau de portelan ... abia la final, la bisuri, au lasat poporul sa vina in fata lor ..... ma rog, credeam ca ei incearca sa fie mai aproape de noi ,,,

Ei chiar INCEARCA sa fie cat mai aproape de fanii lor... dar sunt unele kestii care nu depind de ei.
Iti trimit si cateva exemple care poate te vor convinge (E valaabil si pt. cei care ii considera "snobi" sau mai stiu eu cum:
1. Atat Marian Ionescu, cat si nicu Damalan sunt inscrisi la forumul de pe http://www.directia5.com, si au postat fiecare cate un mesaj (Din pacate, numai cate unul, pt. ca sunt, saracii, ocupati pana peste cap: concerte, turnee, munca in studio...), Marian nici nu prea le are cu netu', dar, din fericire, o fata care ii cunoaste, Antonia alias Storm, ii tine la curent cu tot ce se intampla pe forum, ii mai intreaba de una, alta, ce ne framanta p e noi, fanii, si intodeauna aflam asa ce ne intereseaza. (Zilele astea nu merge site-ul!!!!!! Simt ca innebunesc!!!!!!)
2. Mi-a povestiyt urmatoarele Ionela, o mare fana D5, care locuieste in Iasi: Asta-vara, la turneul Kaiser Fest, mai multi fani au incercat sa ajunga la ei, s a le ceara autografe. Cativa bodyguarzi nu prea ii lasau sa treaca, dar Maarian Ionescu LE-A SPUS sa lase lumea sa se apropie.
3. Mai demult, i-am scris un e-mail lui Marian Ionescu si vreau sa va spun, tuturor, ca MI-A RASPUNS!!!!!!!! Altadata, dupa un concert, am avut ocazia sa stau si de vorba cu dumnealui, aveam o intrebare sa-i pun, si mi-a raspuns f.f.f.f. amanbil.
4. De ce credeti voi ca membrii trupei sunt "snobi"? Eu am justificat.,am adus argumente pt. a-mi sustine punctul de vedere, faceti si voi la fel! Sa va vad!!!
4.
Dreamy_Girl
 

Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Dreamy_Girl » Dum Mar 23, 2003 10:26 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..de cacat. ajunge?
daca mai vrei, te rog protesteaza.

..Parca ..Ines spunea ca "de idoli sa nu te atingi ca ti se ia poleiala pe deste ..." ..Tu ramai din prima gravida..daca faci asta.

Bafta!

Ei, uite PROTESTEZ!!!!!!!!!!
Ce argumente ai pt. a-ti sustine cauza? Hai, considera-te avocat, pledeaza!!!!!!
Dreamy_Girl
 

Mesajde cubu » Lun Mar 24, 2003 2:30 pm

Initial trimis de Dreamy_Girl

Ei chiar INCEARCA sa fie cat mai aproape de fanii lor... dar sunt unele kestii care nu depind de ei.
Iti trimit si cateva exemple care poate te vor convinge (E valaabil si pt. cei care ii considera "snobi" sau mai stiu eu cum:
1. Atat Marian Ionescu, cat si nicu Damalan sunt inscrisi la forumul de pe http://www.directia5.com, si au postat fiecare cate un mesaj (Din pacate, numai cate unul, pt. ca sunt, saracii, ocupati pana peste cap: concerte, turnee, munca in studio...), Marian nici nu prea le are cu netu', dar, din fericire, o fata care ii cunoaste, Antonia alias Storm, ii tine la curent cu tot ce se intampla pe forum, ii mai intreaba de una, alta, ce ne framanta p e noi, fanii, si intodeauna aflam asa ce ne intereseaza. (Zilele astea nu merge site-ul!!!!!! Simt ca innebunesc!!!!!!)
2. Mi-a povestiyt urmatoarele Ionela, o mare fana D5, care locuieste in Iasi: Asta-vara, la turneul Kaiser Fest, mai multi fani au incercat sa ajunga la ei, s a le ceara autografe. Cativa bodyguarzi nu prea ii lasau sa treaca, dar Maarian Ionescu LE-A SPUS sa lase lumea sa se apropie.
3. Mai demult, i-am scris un e-mail lui Marian Ionescu si vreau sa va spun, tuturor, ca MI-A RASPUNS!!!!!!!! Altadata, dupa un concert, am avut ocazia sa stau si de vorba cu dumnealui, aveam o intrebare sa-i pun, si mi-a raspuns f.f.f.f. amanbil.
4. De ce credeti voi ca membrii trupei sunt "snobi"? Eu am justificat.,am adus argumente pt. a-mi sustine punctul de vedere, faceti si voi la fel! Sa va vad!!!
4.


Iti raspund la 1 si 3, da? Chiar crezi ca ei PERSONAL au postat? Sau ca ti-a trimis chiar Ionescu mailul? Eu nu prea cred... N-ai de unde sa stii... Oricum, se stie ca peste oriunde in lume, se trimit autografe chipurile semnate de artisti...
La 2 iti rspund doar atat: "Basme!!!"
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Ce parere aveti despre DIRECTIA 5?

Mesajde Bortzianu' » Lun Mar 24, 2003 2:44 pm

Initial trimis de Dreamy_Girl

Ei, uite PROTESTEZ!!!!!!!!!!
Ce argumente ai pt. a-ti sustine cauza? Hai, considera-te avocat, pledeaza!!!!!!


... daca ai stii sa citesti si ce nu-ti convine, in randurile de mai sus...ti-ai gasi singura raspunsul...dar cum vad ca NU ... n-are rost. dormi in pace.

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Lun Mar 24, 2003 3:53 pm

Uita=te si tu la atitudinea lui marian ionescu intr-un bar .... sta, cintareste femeile din cap pana in picioare cu o figura plictisita .... te simti un nimeni .... desi esti om ca si el, nu-i cu nimic mai presus decat tine ...

normal ca ti-a raspuns la mail, e barbat, esti femeie , fanii lor sunt 99% femei , trebuie sa vorbeasca cu voi, sa va acorde atentie

....
Initial trimis de Dreamy_Girl

Ei chiar INCEARCA sa fie cat mai aproape de fanii lor... dar sunt unele kestii care nu depind de ei.
Iti trimit si cateva exemple care poate te vor convinge (E valaabil si pt. cei care ii considera "snobi" sau mai stiu eu cum:
1. Atat Marian Ionescu, cat si nicu Damalan sunt inscrisi la forumul de pe http://www.directia5.com, si au postat fiecare cate un mesaj (Din pacate, numai cate unul, pt. ca sunt, saracii, ocupati pana peste cap: concerte, turnee, munca in studio...), Marian nici nu prea le are cu netu', dar, din fericire, o fata care ii cunoaste, Antonia alias Storm, ii tine la curent cu tot ce se intampla pe forum, ii mai intreaba de una, alta, ce ne framanta p e noi, fanii, si intodeauna aflam asa ce ne intereseaza. (Zilele astea nu merge site-ul!!!!!! Simt ca innebunesc!!!!!!)
2. Mi-a povestiyt urmatoarele Ionela, o mare fana D5, care locuieste in Iasi: Asta-vara, la turneul Kaiser Fest, mai multi fani au incercat sa ajunga la ei, s a le ceara autografe. Cativa bodyguarzi nu prea ii lasau sa treaca, dar Maarian Ionescu LE-A SPUS sa lase lumea sa se apropie.
3. Mai demult, i-am scris un e-mail lui Marian Ionescu si vreau sa va spun, tuturor, ca MI-A RASPUNS!!!!!!!! Altadata, dupa un concert, am avut ocazia sa stau si de vorba cu dumnealui, aveam o intrebare sa-i pun, si mi-a raspuns f.f.f.f. amanbil.
4. De ce credeti voi ca membrii trupei sunt "snobi"? Eu am justificat.,am adus argumente pt. a-mi sustine punctul de vedere, faceti si voi la fel! Sa va vad!!!
4.
Unregistered
 

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron