Un raspuns fata de atitudinea CNA-la YO!

ce-a fost pe Muzici o data

Un raspuns fata de atitudinea CNA-la YO!

Mesajde yo@mtv.ro » Mie Mar 19, 2003 9:01 pm

Joi 20-03-2003, ora 23:00.
zic ca ar trebui sa urmariti cu atentie "o replica" de vreo 3 minute, care ,cred ii intereseaza pe toti cei care au ceva "in comun" cu hip-hop-ul si , in general cu dreptul la libera exprimare.
dox
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

si o precizare:

Mesajde yo@mtv.ro » Mie Mar 19, 2003 9:30 pm

s-ar putea sa fie si ultima emisiune YO! pe care o fac, si de aceea mi-am rezervat "o replica".....subliminala..
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

marfa

Mesajde n3aGabitz » Mie Mar 19, 2003 9:49 pm

astia care sunteti in tara, neamtzu etc...poate nu imi povestiti cum a fost emisiunea :))))

pace

ps: salut dox
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde ckride » Mie Mar 19, 2003 10:09 pm

i can`t wait, o sa inregistrez emisiunea na :)
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Raspopitu » Mie Mar 19, 2003 10:14 pm

Cu siguranta ma uit,sper doar sa nu fie ultima emisiune!





Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mie Mar 19, 2003 11:13 pm

Sunt curios fata de ce o sa se intample cu YO si cu intreaga cultura rap din Romania!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

pt. YO!!!

Mesajde sadox » Joi Mar 20, 2003 1:12 am

Ar fii cea mai de kkt treaba sa se termine asha instantaneu emisiunea YO lu' dox numa din cauza senililor alora din CNA ,ca li s-a sculat organu copulator erectil sa cenzureze rapu',cica ar fi prea vulgar shi indecent.Un singur lucru mai am de zis daca taie interzice emisiunea YO:ma foootttttt in fatzau' lor de poponari inraitzi!!!!!!!Pace!!!!!!

How the fuck can i be white i don't even exist!!!!!!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Mar 20, 2003 11:02 am

Daca cadem prada nervilor si repulsiei si lasam orice terchea-berchea din CNA-ul pulii sa ne doboare atunci e grav...Sper k YO-ul sa existe in continuare...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

........CNA-U PU&!..........

Mesajde genETICU » Joi Mar 20, 2003 9:59 pm

EXTRA MEGA GIGA SUPER ULTRA SUPER-NESIMTZIRE.....
cum ar avea ashtia de la CNA tupeu sa ne ia unica "shi singura"emiosiune de HIP-HOP...nu-mi mai ramane decat sa-i spun lu' DOX..ca ash fi total dezamagit daca ar fi ultima emisiune"YO"....shi sa le dedic membrilor CNA urmatoarele versuri de la "MOROMETZII"....servitzi-le ca atare....
"Ce~Ne~Ai la suflet....TOVARASHU SIMTZI CA HIP-HOP'U ITZI FURA DE LA GURA/ALTFEL DE UNDE ATATA URA/CE VINA AM "YO",CA TE-AI NASCUT UN HIPIOT/COPII TAI SUNT FANII MEI,DECI CINE-I IDIOT/ORI TIMPU N-ARE TIMP SA TE-ASHTEPTE VECINE/ORI EU SUNT CAZUT DIN VIITOR IN PREZENT LA TINE/...
PEACE DOX-KEEP UP THE GOOD WORK MAN....
"scuip vers energetic/genETIC get-beget getic/teorETIC ETIC/cuget din GENere/GENeros erETIC/GENiu GENtil cu GENa GENeratoare de GENocid/geogenic bionic,gigant cu origini in acid/ucid stereofonic orice intelect defect/in efect perfec/efectuez operatzii pe-orice cord infect"
NO WAR IN IRAQ
genETICU
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 10, 2003 4:52 am
Localitate: bwukale

Mesajde b0mber » Vin Mar 21, 2003 1:00 am

ar fi chiar de cacat sa dispara singura emisiune de rap din tara asta....imi bag picioarele....ar trebui omorati muistii astia de la cna..
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

:M

Mesajde c3lia » Vin Mar 21, 2003 6:07 am

mai totzi pretenii mei (cei mai teribilishti) au un scop in viata;unu vrea sa sa-shi fak rost d un gun,altu sa-i dea cu pula peste fatza lu' tacsu' shi sa plece de-acas,altu sa fure steaguri dp cat mai multe institutzii(toate astea rep o forma d revolta in cele din urma).acum mi-am gasit shi yo un tzel:sa ma intalnesc cu un lache de-asta sufokt d incompetentza d la cna shi sa-i transmit o mare flegma direct intre ochi.
bineantzeles k lucrurile nu se rezolva in felul asta dar este clar k orice discutzie amiabila nu are nici un rezultat ashe k degeaba lupta ei impotriva agresiunii cand nu la potzi da decat o replik violenta.oamenii ashtia sunt k hipnotizatzi-nu mai vad nu mai aud in stanga shi-n dreapta,scopul lor suprem este sa nimiceask tot ce are legatura cu hhul.acum m-am convins-deja nu mai au nici o treaba cu audio-vizualul in general.ar trebui sa se numeask CNH.cand au interzis acele cateva clipuri mi-a fost f clar k n-or sa se opreask prea rpd dar nu ma ashteptam sa ajunga atat d departe.sa interzik singura emisiune d hh din rom este prea mult.
aceste 60min d hh difuzate doar o data p sapt la o ora tarzie dealtfel(cu cerculetzul d rigoare in stanga ecranului bineantzeles) erau o dovada k hh-ul iese la lumina shi in romania.ashe ceva e inadmisibil din pct lor d vedere,probabil urmeaza sa interzik shi comercializarea tzoalelor largi shi-or sa respire linishtitzi pt k apoi s-o ia d la kpat.pana cand?chiar nu poate nimeni sa-i opreask?chiar nu are nimeni un cuvant d spus?
in fine....io sper k nu-i dracul atat d negru shi k joia viitoare se va difuza k de obicei-poate baga shi ei multashteptata emisiune cu ctc...ar mai fi o intrbare:cum adik "S-AR PUTEA sa fie ult emisiune yo!" deci mai exista o skpare?care ar fi aia? c s-a intamplat mai exact?vreau shi eu ceva concret k pana sapt viitoare o sa mor din incertitudine....
c3lia
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Vin Dec 27, 2002 2:01 am
Localitate: bukale

Mesajde cutuma© » Vin Mar 21, 2003 11:29 am

Pe scurt k imi face figuri browserul.

Emisiunea de-aseara a fost reushita in special prin prisma acelui scurt dar eficient material care a prezentat hh asha cum este el, nu ca muzica de incultzi shi drogatzi asha cum cred flocii aia de pula din CNA, care nu-s altceva decat produse ale unor prezervative prost puse (am ajuns sa citez din mine :) ). Oricum ,ma indoiesc ca respectivii incompetentzi au urmarit emisiunea shi ma indoiesc ca dak ar fi urmarit-o mumia aia de neuron pe care o au in cap shi pe care saptamanal o duc la reanimare i-ar fi ajutat sa priceapa ceva din respectivul material. Dak totushi vor indrazni sa interzica YO-ul, oricat de exagerat shi penibil ash parea tot strang catziva oameni shi pancarte shi defilez prin fatza guvernului cu ele...:sperm:
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

mhda....

Mesajde genETICU » Vin Mar 21, 2003 1:06 pm

DECRET ce a zic shi mie mi-e placut emisiunea...
cat despre defilat..cred ca o sa defilam totzi dupah forum daca r fi vorba de asha ceva...da sa aperam ca nu!!!!!
....cam atat......i'm out....
"scuip vers energetic/genETIC get-beget getic/teorETIC ETIC/cuget din GENere/GENeros erETIC/GENiu GENtil cu GENa GENeratoare de GENocid/geogenic bionic,gigant cu origini in acid/ucid stereofonic orice intelect defect/in efect perfec/efectuez operatzii pe-orice cord infect"
NO WAR IN IRAQ
genETICU
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 10, 2003 4:52 am
Localitate: bwukale

Mesajde sadox » Vin Mar 21, 2003 10:51 pm

Initial trimis de D€CR€T
Pe scurt k imi face figuri browserul.

Emisiunea de-aseara a fost reushita in special prin prisma acelui scurt dar eficient material care a prezentat hh asha cum este el, nu ca muzica de incultzi shi drogatzi asha cum cred flocii aia de pula din CNA, care nu-s altceva decat produse ale unor prezervative prost puse (am ajuns sa citez din mine :) ). Oricum ,ma indoiesc ca respectivii incompetentzi au urmarit emisiunea shi ma indoiesc ca dak ar fi urmarit-o mumia aia de neuron pe care o au in cap shi pe care saptamanal o duc la reanimare i-ar fi ajutat sa priceapa ceva din respectivul material. Dak totushi vor indrazni sa interzica YO-ul, oricat de exagerat shi penibil ash parea tot strang catziva oameni shi pancarte shi defilez prin fatza guvernului cu ele...:sperm:


Din pacateh n-am reushit sa vad emisiunea yo de joi(astah din cauza somnului ce-a pus stapanire pa mineh),da mi se pare o idee super boonah treaba cu protestooh versus CNA shi mai ales treaba cu defilatu cu pancarte prin fatza domnilor din CNA.Yo unu ash veni pana-n Buc. pt. asta cu toate ca stau in Arad.PAce.
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Mar 21, 2003 11:39 pm

Initial trimis de D€CR€T
Dak totushi vor indrazni sa interzica YO-ul, oricat de exagerat shi penibil ash parea tot strang catziva oameni shi pancarte shi defilez prin fatza guvernului cu ele...:sperm:

N-au cum sa interzica YO, ca altfel la fel de bine ar trebui sa interzica si celelalte emisiuni specializate (mai ales aia de rock). Oricum daca Doamne-fereste o sa se intample, o sa fiu un lider sindical pentru drepturile rapperilor din Romania!
Clipul a fost inteligent, sper ca macar pe jumatate la fel de inteligenti sa fie si destinatarii!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Mar 22, 2003 12:21 am

1. de ce sa inceapa cu emisiunile de rock si nu cub alea de manele de exemplu?
2. din cate am inteles, cna nu are nimic impotriva hip-hopului, ci vrea doar sa cenzureze referirile explicite la droguri si prezentarea consumului de droguri ca o activitate placuta, ceea ce mi se pare destul de normal...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Mar 22, 2003 12:44 am

Initial trimis de catharsis
1. de ce sa inceapa cu emisiunile de rock si nu cub alea de manele de exemplu?

Pentru ca rock-ul instiga la sinucidere, la consum de droguri si alcool, ceea ce nu se poate spune si despre manele!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Mar 22, 2003 1:34 am

Initial trimis de catharsis
2. din cate am inteles, cna nu are nimic impotriva hip-hopului, ci vrea doar sa cenzureze referirile explicite la droguri si prezentarea consumului de droguri ca o activitate placuta, ceea ce mi se pare destul de normal...



bine-ar fi sa nu aibe nimic cu hh, de laudat intentiile lor, dar de tot cacatul punerea in practica. Ziceti-mi si mie ce versuri din acele melodii care au fost interzise instigau la consum de droguri... omu nu iti zice in melodie "na ba, baga la vena, ca e buna, bag si io, deci fa si tu ca mine" ... ce dracu.
Daca suntem de parere ca motivul interzicerii acelor clipe a fost acela spus de tine, si anume "prezentarea consumului de droguri ca o activitate placuta" , de ce n-au cenzurat pur si simplu acele cateva fraze ? Da cum pula mea sa cenzureze, cand ei nu au descifrat nici textul corect ?

in fine, penibil, chiar n-are rost... cna-ul o sa regrete chestia asta...
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde K-gula » Mie Mar 26, 2003 12:12 pm

Initial trimis de catharsis
1. de ce sa inceapa cu emisiunile de rock si nu cub alea de manele de exemplu?
2. din cate am inteles, cna nu are nimic impotriva hip-hopului, ci vrea doar sa cenzureze referirile explicite la droguri si prezentarea consumului de droguri ca o activitate placuta, ceea ce mi se pare destul de normal...



sau mai bine spus din cate nu ai inteles CNA-ul are ceva cu HH-ul. povestea este mult mai vechie. sunt multi ce doar primesc si nu citesc, multi ce citesc si nu gandesc si putini aceea ce gandesc. acestora li se inchide gura. sunt multe lucruri evidente si putini aceia ce se evidentiaza prin cunoasterea lor. tu catharsis, unde te afli?


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde rady » Joi Mar 27, 2003 6:15 pm

unu care stie
este diseara emisiune sau nu?:(
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

da,

Mesajde yo@mtv.ro » Joi Mar 27, 2003 6:44 pm

va fi.
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde rady » Joi Mar 27, 2003 9:07 pm

10X

Bafta!
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Mar 28, 2003 9:31 pm

Interesanta emisiunea de-aseara. In special prin prisma faptului k a pus in evidentza o latura f. importanta a hip-hop-ului shi anume graffiti-ul. Sincer va spun k m-a impresionat ce-am vazut aseara shi sper k shi in viitor sa se continue pe aceashi linie. Cuvantu' sus!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Vin Mar 28, 2003 10:51 pm

Cuvantu'sus,frumos spus:).Intradevar a fost o emisiune interesanta care va surprins placut.Sper ca vor veni emisiuni cel putin la fel de bune si in viitor.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Mar 28, 2003 10:57 pm

Nu stiu ce credeti voi (probabil ca o sa ma injurati) dar eu ma uit din ce in ce mai cu sila la Yo, care, treptat, devine o emisiune de foarte jos nivel! Mi-a placut faza cu graffitiurile, dar nu despre asta e vorba aici...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Vin Mar 28, 2003 11:46 pm

Eu unul nu imi permit sa fac critici pt ca oricum e emisiunea e singura si din moment ce aud ceva hh la tv inafara de 50 cent si eminem e bine.Cum bine spui nu despre asta e vorba deci mai bine ne mutam discutia in alt loc.(punct:) ).


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

aham..

Mesajde yo@mtv.ro » Lun Mar 31, 2003 9:49 pm

adeva rapper, adevar graiesti. La asta ma gandeam si eu...
e de cct, o sa vb cu cine trebuie, sa o scoata din grila.
(puncte.....puncte)........
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

sau...daca nu o scot din grila..

Mesajde yo@mtv.ro » Lun Mar 31, 2003 9:52 pm

mai este o solutie...!!! te uiti la emisiunile care se muleaza dupa chipul si asemanarea ta....si nu mai esti dezamagit....
dar...,da ....despre asta este vb aici....si in general...
yo@mtv.ro
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Dec 06, 2002 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Deci...

Mesajde AdevaRapper » Lun Mar 31, 2003 10:17 pm

...DJ Dox, respect, eu te credeam baiat destept care stie sa accepte criticile si sa invete din ele. Daca te bazezi si tu pe principiul "Nu-ti place, nu te uiti!" atunci imi pare rau pentru impresia buna pe care mi-o facusem despre modul tau de a vedea lucrurile. Cred ca nu sunt singurul cu aceasta parere, doar ca - dar stii tu, nu mai e nevoie sa mai continui!
Ciao!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sadox » Lun Mar 31, 2003 10:42 pm

Nu shtiu ce va veni acu voua de v-atzi pus sa-i criticatzi emisiunea lu Dox yo l-am respectat pa omu asta in calitate de dj shi inca-l mai respect asha ca nu vad motiv sa va legatzi de YO.Yo consider ca a avut dreptate Dox cand a zis-o:Daca nu va place schimbatzi chanellu' shi gata.Yo oricum o sa ma uit in continuare la yo pt. ca-i singura emisiune care are ceva de spus in hh,kiar daca nu mai e cum a fost pe la inceputurile ei.Asta e.Peace!

P.S. Probabil sau mai mult k sigur c-o sa ma criticatzi dar imi asum raspunderea pentru ce-am zis.Tocika.

How the fuck can i be white i don't even exist!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron