Oameni buni, ghiciti versurile!!!!!!!!!!!!!!

ce-a fost pe Muzici o data

Oameni buni, ghiciti versurile!!!!!!!!!!!!!!

Mesajde Witch » Joi Mar 20, 2003 1:47 pm

Hai sa va vad care dintre voi reuseste sa-mi spuna carei aformatii apartin versurile (si pe de chiar, fiti seriosi pls si nu folositi motoare d cautare, doar cultura generala d rockeri):

"Wear your grudge like a crown of negativity
Calculate what you will or will not tolerate
Desperate to control all and everything
Unable to forgive your scarlet letterman."

C parere aveti d band-ul asta? Ca nu prea i-am auzit pe oameni vb d ei. Parerea mea ca se pricep, mai ales la versuri.
Witch
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 20, 2003 12:35 pm
Localitate: Timisoara, Romania

Re: Oameni buni, ghiciti versurile!!!!!!!!!!!!!!

Mesajde Tavi » Dum Mar 23, 2003 5:57 pm

Tool - the grudge

albumul meu favorit = de departe Aenima

intr-adevar, Tool e o formatie prea putin apreciata (poate ca nu e nici cunoscuta?) 'pi la noi'...
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde basstard » Lun Mar 24, 2003 4:30 pm

Tool sunt f putin ascultati in Europa.

Singura piesa care a avut parte de ceva promovare (si aia f putina) a fost Sober Asa am auzit io de ei.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Witch » Mar Mar 25, 2003 10:53 am

In afara de sober a mai fost promovata si piesa parabola si are un videoclip care merita sa fie vazut ( cam lung ce-i adevarat , dar totusi foarte bun aparut anu' trecut).
si cam da ei nu prea sunt ascultati mai ales la noi si nu inteleg d c. sincer la inceput mi s-au cam parut toate piesele la fel dar acum merita ascultati!
Witch
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 20, 2003 12:35 pm
Localitate: Timisoara, Romania

Mesajde catharsis » Mar Mar 25, 2003 10:46 pm

deftones au cateva colaborari interesante cu solistul de la tool...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Tavi » Mie Mar 26, 2003 3:02 pm

Pe ultimul album Deftones, adicí£ White Pony (2000) *iegzistí£* o piesí£ ce se cheamí£... í£í£í£í£.... imi scapí£ numele acuma (rusine!) ... in sfarsit, o piesí£ cu Maynard (solistul vocal de la Tool), piesí£ care mie imi place f.f. mult.

Apropo, vine un nou album Deftones in mai!!!
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Mesajde Witch » Joi Mar 27, 2003 12:22 pm

Tool frontman Maynard James Keenan co-wrote and volleys vocals with Chino on "Passenger". Ca tot veni vorba!
Witch
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 20, 2003 12:35 pm
Localitate: Timisoara, Romania

Mesajde Tavi » Joi Mar 27, 2003 9:04 pm

Initial trimis de Witch
Tool frontman Maynard James Keenan co-wrote and volleys vocals with Chino on "Passenger". Ca tot veni vorba!


asa e, vrí£jitoareo *admite cu rusine*

apropo, se lucreazí£ si la un nou album A Perfect Circle, in caz cí£ nu stiai. Paz a plecat la Zwan insí£, adicí£telea noua trupí£ a lui Billy Corgan. :( Aaaa, si in locul ei a venit fostul basist de la Marylin Manson, Twiggy Ramirez. :eek: Interesant, as spune... hehe
Tavi
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Mar 23, 2003 5:48 pm
Localitate: B

Schism

Mesajde Elenush » Vin Sep 12, 2003 3:25 pm

Am vazut si eu un videoclip de la Tool, am auzit o multime de legende cum ca sunt tari de tot... si totusi am nelamuriri in legatura cu videoclipul de la Schism.
Probabil nu au vrut sa fie comerciali si sa nu se lanseze cu "dulcegarii gratuite" , dar videoclipul ala e destul de greu de digerat. Recunosc ca m-au tinut in loc vocea interpretului si partea instrumentala care mi s-a parut de exceptie.
Totusi , cat de larg este segmentul de public caruia i se adreseaza Tool ? Cate persoane se delecteaza cu mutantii aia si cu imaginea aia in care unuia ii este scoasa vena din gat ?
Ma rog, sunt sigura ca Tool este o trupa extraordinara , are prea multi fani ca sa nu fie asa.
Postul de televiziune pe care il urmaresc se ocupa de foarte multe trupe dintr-astea despre care se spune ca nu au fost destul de promovate in Europa, culmea e un post german.
Nu cred ca au fost atat de putin promovati pentru ca foarte lume le cere videoclipurile, care sunt asa cum sunt.
Oricum , muzica conteaza pana la urma... poate ma apuc si eu sa ascult :) pana atunci astept pareri despre Schism.
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
Is just a freight train coming your way...
Elenush
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iul 01, 2003 5:03 pm
Localitate: Galati


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron