telenovelele

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Clona!educatie sau o telenovela comuna?

Chestionarul s-a închis pe data de Vin Mar 28, 2003 12:48 am

educatie categric
2
100%
subiect interesant
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

telenovelele

Mesajde oana » Dum Mar 23, 2003 12:45 am

Clona! Educatie sau o telenovela comuna?
oana
 

Mesajde b0mber » Dum Mar 23, 2003 2:20 am

???
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Mar 24, 2003 4:45 pm

Initial trimis de b0mber
???


Da' chiar... "???" Ce cauta subiectul asta aici?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

clona

Mesajde ASENA » Joi Mar 27, 2003 11:12 pm

Mi-ar placea sa am un cd cu melodiile din Clona.
Mie imi place Clona. Are si subiect interesant si cred ca este si educativ.
Si apropo! "ce cauta subiectul acesta aici?"
Cred ca mai degraba s-ar aborda un asemenea subiect decat multe altele pe care, dragi prieteni, le considerati mai interesante.
ASENA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Mar 26, 2003 2:23 am
Localitate: bucuresti

Re: clona

Mesajde cubu » Joi Mar 27, 2003 11:40 pm

Initial trimis de ASENA
Mi-ar placea sa am un cd cu melodiile din Clona.
Mie imi place Clona. Are si subiect interesant si cred ca este si educativ.
Si apropo! "ce cauta subiectul acesta aici?"
Cred ca mai degraba s-ar aborda un asemenea subiect decat multe altele pe care, dragi prieteni, le considerati mai interesante.

Du-te ma in padure si taie o bomba... Aici e forum de muzica, nu de pseudo-filme, jucate de actori de mana a treia... Mai uita-te si tu la un Al Pacino, un Mel Gibson sau Brad Pitt (nu la felul in care arata, ci la felul cum joaca, e un bun actor), si o sa vezi diferenta...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Vin Mar 28, 2003 12:11 am

Io n-am inteles ce-ar putea fi educativ la saracia aia de clona......e puscarie..nici macar amuzant nu e....asa un serial deasta cum era sunset beach sau pasiuni merg pt tineret dar bazaconile astea de pe acasa sunt infecte...ar trebui inchis postu....hau hai sa-l lase sa aiba si babele la ce sa se uite...lol
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Mar 28, 2003 12:47 am

....aaaa.... ma scuzatzi.... nu shtiu cum am ajuns aici shi am uitat ce vroiam.... multzumesc. aaa... deci clona shi nu in ultimu' rand pentru prietena mea care a avut incredere in mine cu mesajul la revedere io am plecat d'acilea
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Vin Mar 28, 2003 5:54 am

Bai inculturalilor si anagramaticilor!

In loc sa salutatiu aparitia unui thread atat de interesant si incitant pe forum foi faceti misto.

Bei, serialul asta educa tineretul bovin biped, ii isplica cum sta lucrurile cu tehnologiile astea moderne. Nu numa iubire romantica in spatele surii...aici e stiinta bre.

Ignorantilor!
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Vin Mar 28, 2003 8:56 am

Ca bine le mai zici mah Bassplayer.

Telenovela este pentru film ceea ce este maneaua pentru muzica.

Desi, s-o spunem pe aia dreapta, cam toate serialele de televiziune, chiar si alea care nu-s telenovele, sunt destul de slabe.

Si inca ceva: ce de cacat a fost persoana care a facut "sondajul"!
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Vin Mar 28, 2003 9:58 am

Mai, astia chiar exista!!! Chiar se uita!!! Chiar le place!!! Oana, vreau sa te pipai si sa urlu "ESTE!!!!!!"
Salma
 

Mesajde Salma » Vin Mar 28, 2003 10:04 am

De atata uimire am uitat sa ma loghez:eek:
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Mar 28, 2003 1:23 pm

Initial trimis de SatyR
Io n-am inteles ce-ar putea fi educativ la saracia aia de clona......e puscarie


cum zicea si semnatura nu mai stiu cui: serialul nu e total inutil, poate fi dat ca exemplu negativ. :)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Vin Mar 28, 2003 5:11 pm

mai da sunteti timpiti sau doar incercati a fi! Clona este un film super!!!!!!!!!!!!!!
Sunteti niste timpiti de mina a doua! De la cea mai cool fata din Chisinau. Pa-pa!
Unregistered
 

Mesajde eyewitness » Vin Mar 28, 2003 5:21 pm

sa intelegem ca la chisinau sunt tampitii de mana intai nu? ...si spre informarea ta in limba romana mai exista si alte semne pe langa cel al exclamarii...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

1826

Mesajde baixinho© » Vin Mar 28, 2003 5:54 pm

aiule, esti individios! parerea mea! fata mai foloseste si puncte. ete dovada:
Initial trimis de Unregistered
De la cea mai cool fata din Chisinau.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 1826

Mesajde eyewitness » Vin Mar 28, 2003 6:03 pm

Initial trimis de baixinho
fata mai foloseste si puncte.

te inseli baicsule. fata mai foloseste un punct. suficient zic io...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mar 28, 2003 6:59 pm

ziua buni!io ma numiesc Vitali si sint din corhozul Balti!io vriau si vi spui ci Clona ie cel mai cul iepisod teve pi cari lam privit vriodati.io am privit si la haºbiou ,cind o dat americanii aia din venezuiela cum so ficut iepisodu cu Clona.bre,aviau í£ia niºti camiri di lut privelisti,di alea,cu peliculi,nu daistea cu caseti!iera o grozí£vii!
si iera un om ,un moº batrin,cari sedea intrun jilí¾ mai mari,ºi striga mai mireu la oamenii aia printro pilnii mai mari,asa ca o palnii di facut carnatii di craciun.

ºi ca sa inchiei spiciul asta,io va spui din capu locului,ci Clona i tari di tot!ví£ pup pi frunti si pi buzi!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Vin Mar 28, 2003 9:04 pm

Initial trimis de Nightwish


cum zicea si semnatura nu mai stiu cui: serialul nu e total inutil, poate fi dat ca exemplu negativ. :)


Eu eram ala... "nu mai stiu cui" mi se zicea si prin alte parti dar acum mi se zice "nu mai stiu piron"
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

CLONA

Mesajde ASENA » Sâm Mar 29, 2003 2:47 am

M-am distrat grozav cand am citit mesajele voastre , se pare ca va oripileaza CLONA.
Nu conteaza, dragii mei, o sa ma gandesc la un subiect mai interesant cum ar fi DAN SPATARU sau BENONE SINULESCU
sau poate MIRABELA DAUER.....ca sant in voga nu? si au legatura si cu site-ul.
ASENA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Mar 26, 2003 2:23 am
Localitate: bucuresti

Mesajde basstard » Sâm Mar 29, 2003 6:50 am

ASENA, tie iti mai trebuie 5 vieti ca sa intelegi muzica unora ca Dan Spataru sau marele Gica (Petrescu).

Rezuma-te la Natalia Onaneiro a ta.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Sâm Mar 29, 2003 1:30 pm

ce? iar am ajuns p'aci? ce caut io dom'le p'aicia? aaaa... despre clona! deci am uitat s-o mentzionez pe tanti cerasela care face cea mai buna ciorba de burta shi pe domnu chelner marian care o serveshte atat de frumos. shi nu in ultimu' rand pe doamna vali de la personal cu mesaju' po' sa dau shi io o dedicatzie?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Re: clona

Mesajde qeru » Dum Mar 30, 2003 12:09 am

Initial trimis de ASENA
Mi-ar placea sa am un cd cu melodiile din Clona.
Mie imi place Clona. Are si subiect interesant si cred ca este si educativ.
Si apropo! "ce cauta subiectul acesta aici?"
Cred ca mai degraba s-ar aborda un asemenea subiect decat multe altele pe care, dragi prieteni, le considerati mai interesante.

cred ca subiectu' asta e din alt film. de fapt cred ca voi (aka telenovelas &Co.) sinteti cu totu' din alt film :(
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ASENA » Dum Mar 30, 2003 1:16 am

Initial trimis de Bassplayer
ASENA, tie iti mai trebuie 5 vieti ca sa intelegi muzica unora ca Dan Spataru sau marele Gica (Petrescu).

Rezuma-te la Natalia Onaneiro a ta.


Tocmai am vazut un nou serial 'Clona' si ma gandeam cati dintre voi nu si-ar imbogati macar cultura generala in 50 de minute....

apropo, nu-mi place Natalia Oreiro si daca vrei sa sti ce-mi place,adica sa ma rezum cum ai spus, ascult Juan Parado sau Paco Paco sau Juanio...n-ai auzit tu de ei...
ASENA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Mar 26, 2003 2:23 am
Localitate: bucuresti

Mesajde ASENA » Dum Mar 30, 2003 1:35 am

Initial trimis de Bassplayer
Bai inculturalilor si anagramaticilor!

In loc sa salutatiu aparitia unui thread atat de interesant si incitant pe forum foi faceti misto.

Bei, serialul asta educa tineretul bovin biped, ii isplica cum sta lucrurile cu tehnologiile astea moderne. Nu numa iubire romantica in spatele surii...aici e stiinta bre.

Ignorantilor!


Vad ca sti subiectul, nu cumva te mai uiti si tu din cand in cand?
Nimanui nu-i place din principiu, dar toata lumea se uita inclusiv tu si nu recunosti.
ASENA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Mar 26, 2003 2:23 am
Localitate: bucuresti

Mesajde qeru » Dum Mar 30, 2003 1:36 am

Initial trimis de ASENA


Tocmai am vazut un nou serial 'Clona' si ma gandeam cati dintre voi nu si-ar imbogati macar cultura generala in 50 de minute....

apropo, nu-mi place Natalia Oreiro si daca vrei sa sti ce-mi place,adica sa ma rezum cum ai spus, ascult Juan Parado sau Paco Paco sau Juanio...n-ai auzit tu de ei...


da' cite seriale cu acelashi nume s-au facut? shi toate sint chiar asha de bine documentate?
hai ca m-ai facut curios... vreau shi io sa vad un episod (clonat, evident) din filmu' asta. pe ce post e shi de la ce ora?
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Dum Mar 30, 2003 1:43 am

Initial trimis de ASENA


Tocmai am vazut un nou serial 'Clona' si ma gandeam cati dintre voi nu si-ar imbogati macar cultura generala in 50 de minute....

apropo, nu-mi place Natalia Oreiro si daca vrei sa sti ce-mi place,adica sa ma rezum cum ai spus, ascult Juan Parado sau Paco Paco sau Juanio...n-ai auzit tu de ei...



deci nu shtiu cum dracu fac shi ajung mereu aici. poate ma ajuta cineva sa scap. va rog frumos.

da' profit shi io de aceasta ocazie sa-i injur pe foshtii mei profesori care m-a obligat sa-m tocesc coatele pa bancile shcolii shi sa-m stric ochii (foarte frumosh de al'fel) buchisind prin cartz, in loc sa stau cuminte acas shi sa ma uit la clona shi sa-m imbogatzesc cultura generala. shi mai am o rugaminte la ddomnii de la teveu: credetz ca atzi putea reprograma serialu peste ceva vreme cand o sa fac shi io un copil ca sa nu se streseze saracu la shcoala? va anuntz io cand o veni vremea. va multzumesc anticipat.

shi mai am o intrebare: clona ie buna shi pentru bataturi? da' pentru marire de salariu? sau varice?

saru'mana, ash mai dori o portzie shi sa-m spunetzi cat face tot ce am consumat pana acu'.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

hâhâhâ

Mesajde Unregistered » Dum Mar 30, 2003 9:45 am

BAAAAAAAAAAA Cloana se exista un seriale educativ care are multre implicatii asupra pisicului biped de exemple: invatzam ce e cu dracii aaaa... dragostea, si modul corect in care e transmisa (prin semeseu) barpha zilei. Sa nu uitam ca uomu` invatza tehnolojii modern, de exemple cum se invarte cheia in broaste k sa deschizi usa de la buncar....
Cu drag(ci) EU
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Dum Mar 30, 2003 9:04 pm

Si filmele de actiune sunt niste telenovele!!!!!!
Si nu ma razbun pe aia care nu le plac telenovelele, ca nici mie nu-mi plac(DELOC),si nici fata nu-s!
Apropo il urasc pe Steven Seagal ,asta e cel mai prost actor,si mai e si urat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Unregistered
 

Mesajde cubu » Dum Mar 30, 2003 9:13 pm

Initial trimis de ASENA


Tocmai am vazut un nou serial 'Clona' si ma gandeam cati dintre voi nu si-ar imbogati macar cultura generala in 50 de minute....

apropo, nu-mi place Natalia Oreiro si daca vrei sa sti ce-mi place,adica sa ma rezum cum ai spus, ascult Juan Parado sau Paco Paco sau Juanio...n-ai auzit tu de ei...


Aaaaa... Am si eu ceva de spus... Vanosh couchir con le shclavoush por aprender le reshpectu di parentesh... Epishod cinque: "Vinshensiu a violadu Isaura". Tonta!!! Anque virjin... Misto... Asta am invatat eu imediat dupa revolutie din renumitul si valorosul serial "Esclava Isaura"... Dar am o scuza... Eram si eu mic, si alt serial nu era... Vezi ce mult am invatat? Cultura generala... Wow!!!

Cat despre Juan Paquito si Pablo Chuwawa aia, nu cred ca intereseaza pe nimeni, poate pe bunica mea... dar saraca are aproape 80 de ani... N-ai ce sa-i reprosezi...

Cat despre talentul actorilor din telenovele... Daca iau niste studenti anul I la ATF, aia o sa joace de o mie de ori mai bine...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Dum Mar 30, 2003 10:55 pm

Am facut un efort supraomenesc, in timpul caruia mi s-au sinucis vreo 1000 de neuroni, si am urmarit 10 minute din serial. Am aflat niste lucruri extrem de educative, si anume ca este mult mai bine sa fi femeie musulmana si sa stai cu fata acoperita si incuiata in casa, pentru ca barbatul are mai multa grija de tine si nu te lasa pe drumuri asa cum patesc amaratele de occidentale care sunt nevoite sa mearga la munca si sa stea pe propriile picioare, in lipsa unui barbat grijuliu. Vreau in Afganistan:cry: ;P
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori

cron