Within Temptation

ce-a fost pe Muzici o data

Within Temptation

Mesajde Roxyanne » Vin Mar 28, 2003 12:48 pm

Pentru ca am citit pe forum pe undeva ca nu exista formatie care canta in stilul Nightwish.....
sa vedem ....ce stiti despre Within Temptation despre care eu spun ca.......sunt mai buni ca Nightwish......si vocea tipei este mai expresiva.
The lost Little Girl
Avatar utilizator
Roxyanne
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Vin Mar 28, 2003 9:51 pm

Stilirile sunt diferite.
Within Temptation canta doom/gothic. In afara de vocea tipei mai e unu care grohaie, deci nu ii poti compara cu snobishorii usurei numiti Nightwish. Chiar, cum se cheama stilul cantat de Nightwish? Heavy Metal Simfonic (sau Rhapsody canta stilul asta?)
Io is mai de la tara si nu ma chinui sa bag la cap formatie-stil.

Within Temptation sunt mai aproape de Therion (si Gathering in vremurile bune)
"Mother Earth" e piesa mea preferata de la ei.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Charisma » Mie Apr 02, 2003 6:33 pm

Yay...buna formatie :) Cel putin mie imi place mult, desi n-am ascultat decat ultimul album si vreo 2-3 piese de pe cele anterioare. Daca ar fi sa compar cu Nightwish...nah, Nightwish e formatia mea preferata..vocea Tarjei e mai buna, dar si a solistei de la Within Temptation e foarte buna..
In fine, albumul Mother Earth imi place in totalitate..lucru rar la mine..ce mai..sunt buni..:o
aduceri aminte si stele
Avatar utilizator
Charisma
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Aug 27, 2002 11:00 pm

Mesajde bobez » Mie Apr 02, 2003 7:16 pm

Din ce am mai ascultat eu pe directia asta

Nightwish <=> Stratovarius <=> Sonata Arctica <=> Symphony X <=> Angra <=> Edenbridge etc 90's <=======> Haloween <=> Manowar.. etc..80's

Desi in echivalentele de la inceput sunt oarece diferentze (nu foarte mari).. flacaii cinta o muzica care se cinta acu vre-o 15 ani, fara prea mari inventzii.. destul de placut dar sa nu exageram in superlative..
Avatar utilizator
bobez
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mie Feb 12, 2003 12:00 am

Mesajde endo » Sâm Mai 31, 2003 10:45 pm

Huh.. nightwish e formatia mea de suflet.. iar cealalta nu am auzit-o.. oricum, nu poti compara, sincer:). adica, fiecare are spundul lui, mai bun sau mai prost.. depinde de punctul de vedere..
oh, cat despre superlative.. sunt pentru cei mai buni.. we are the best. we who? we, the children. oh, azi e ziua mea..
Happy birthday, endo! :a
endo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 02, 2003 10:44 am
Localitate: Kathariaa (.Ro, Ialomita, Slobozia)

Mesajde Roxyanne » Vin Iun 13, 2003 4:38 pm

Acum parerile sunt impartite depinde de gusturi... nu?
The lost Little Girl
Avatar utilizator
Roxyanne
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Lun Ian 06, 2003 12:00 am

Within Temptation vs. Nightwish

Mesajde ktulu17 » Mar Iul 08, 2003 10:35 pm

Desi unele cantece de la Within Temptation se aseamana cu unele de la Nightwish nu se poate spune ca Winthin Temptation si Nightwish au acelasi stil. Primii canta un gothic pe cand cei de la Nightwish au un stil complex, un fel de combinatie dintre: heavy, symphonic (mai putin) precum si altele. Deci atata timp cat cele doua trupe nu au un stil asemanator nu poate fi vorba de o comparatie (decat poate comparatii subiective in functie de gusturile fiecaruia). Oricum, ca sa-mi spun si eu parerea, cele 2 formatii canta foarte bine si mie imi plac amandoua.
ktulu17
 

Re: Within Temptation vs. Nightwish

Mesajde wanderlust_taz » Lun Aug 18, 2003 5:05 am

daca va intereseaza este si un forum nightwish in limba romana la adresa http://www.atlastelecom.ro/~tnwforumro.
Nightwish de departe mai bun decat within temptation
Oricum sunt stiluri diferite!
wanderlust_taz
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 18, 2003 4:56 am


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron